£auib %eAicyt Familiewapens hebben ook in deze tijd nog zin Hoe spelen de R.K. clubs? AMBTENAAR KUNSTZAKEN IN DIENST VAN GEMEENTE Rotterdamse Kath. Gemengd Koor Balletgroep in merva >aar zijn we weer La Flamme" 1955 Lezing van de Genealogische Vereniging door D. Riihl K.R.O.-revue in Concertgebouw DE DIEFSTAL IN AERDENHOUT PAGINA 2 WOENSDAG 2 FEBRUARI 1955 Brandje in worstrokerij Overw van HEEMSTEDE Onderhoudswerken aanbesteed Heemsteeds politie-elftal wint van Amsterdam INTERSCHOLAIR COMITÉ 55 jaar getrouwd Lippits in een nieuw kleed Koopman maakte zich schuldig aan diefstal Van groot aantal zeemleren lappen uit winkels BREEMEN EL. 10010 Waterstanden Reeds nu wordt deze nieuwe lijn in onze salons toegepast. Basketball WAGENWEG 29 Tel. 20518 HAARLEM ZIJLSTRAAT 88 Tel. 10083 Amsterdammers voor Haar lemse officier van justitie Mevrouw C. van Apeldoorn vertrekt uit gemeentedienst FAILLISSEMENTEN Katholieke Grafische Bond Burgerlijke Stand OLOF EN KREBBERS Beurs van Amsterdam Beurs van New N ork (Zondag 6 Februari) ZAANDIJK—VITESSE WIJK AAN ZEE—VELSEN DEM—SCHOTEN ONZE GEZ.—WILSKRACHT NAS—EHS HBC—RIPPERDA TYBB—HILLEGOM VVSB—TONEGIDO MEERBURG—SJC Inzendingen tot Zaterdagmorgen 9 uur op een open briefkaart aan de sport redactie van de N. Haarlemsche Crt., Smedestraat 5, Haarlem. Over de prijs vraag wordt niet gecorrespondeerd. Binnenkomende klachten over-onjuist- heden worden onderzocht en zo nodig gerectificeerd. Meent men dat de thuis club wint, dan vult men het cijfer 1 in, bezoekende club is 2, gelijk spel is 3. Voor elke goede oplossing wordt één punt toegekend. In de worstrokerij van een slager in de Zijlstraat is gistermiddag omstreeks half drie brand ontstaan, doordat het neervallend vet van een aantal worsten, die in de rookoven waren opgehangen, terecht kwam op een bak met smeulend houtmot. De brandweer heeft het brand je met een handspuit geblust en de scha de bedraagt ongeveer f 300.aan ver brande worst. Andere schade werd door het brandje niet aangericht. De slager is wel verzekerd, doch niet ten aanzien van de inhoud van het rookhok waarin de brand is ontstaan. FILMS: CINEMA PALACE: „Het dagboek van een verliefde vrouw". Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Volw. FRANS HALS: „Onteerde meisjes". Tijden: 2.30, 7 en 9.15 u. Dinsdag: 2.30 en 8 u., 18 jaar. LIDO: „Onteerde meisjes". Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, 18 jaar. L.UXOR: „Het grote spel". Tijden: 2, 7 en 9.15 uur. Strikt volw. REMBRANDT: „White Christmas". Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, a. 1. ROXY: „De piraat van Jamaica", in alle avondvoorstellingen, 18 jaar. Om 2.30: The Saint contra the Tiger, 14 jaar. STUDIO: „Mensen zoals jij en ik". Tijden: 2.15, 7 en 9.14 uur, 14 jaar. Woensdag 2 Februari Stadsschouwburg: „Het Rotterdams To neel" met „Fanny", 19.45 uur. Interscholair jeugcftournooi: 2 uur. Minerva: Heemsteeds Amateur Toneel, 8.15 uur. Donderdag 3 Februari Concertgebouw: 3e Concert Meesterserie. Sol.: Johanna Martzy, viool m.m.v. Jean Antoinietti, piano, 8 uur. Stadsschouwburg: Het Rotterdams toneel „Fanny" 19.45 uur. Minerva: ,,'s Nachts langs de weg", 8.15 u. het gebied van de kunst als taak krijgt toegewezen. Aan deze ambtenaar zou b.v. het voorbereiden van het verstrek ken van opdrachten aan Haarlemse kun stenaars gegeven kunen worden. Op drachten als het maken van beeldhouw werken, schilderijen enz. ter versiering van de gemeentelijke gebouwen. Sedert de oorlog zijn de werkzaam heden van de gemeente op het terrein van de kunst ieder jaar uitgebreid. Het aanstellen van een ambtenaar, die ter zake kundig is en over organisatietalent beschikt, achtte de heer Geluk dan ook volkomen gewettigd. In de Toelichting op de Haarlemse be groting voor 1955 schreef het college van B. en W. op 29 November van het vorig jaar, dat een vorm van coördina tie van alle bemoeiingen van het ge meentebestuur op het gebied van de kunst, de culturele vorming van de schoolgaande jeugd, wordt overwogen. Naar aanleiding hiervan hebben wij aan de wethouder van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer D. J. A. Geluk, de vraag gesteld, welke plannen het college koestert om de genoemde activiteiten te bundelen. Volgens de wethouder werd reeds ge ruime tijd overwogen om een functio naris aan te stellen, die het coördineren van de gemeentelijke activiteiten op Vanmorgen zijn de onderhoudswerken van de gemeentelijke openbare gebou wen te Heemstede voor 1955, die het timmer-, schilder- en loodgieterswerk omvatten, aanbesteed. Voor het timmer werk waren vijf inschrijvingen binnen gekomen. De hoogste was van de firma Gebrs. van der Putten met f 8650, de laagste was de firma Huistede met f 6914. De begroting gaf een bedrag aan van f 6395. Van de vier inschrij vers voor het loodgieterswerk was de hoogste firma Smit met f 4300 en de laagste F. Vosse met f 3250. Begroot was f 3904. Voor het schilderwerk wa ren twee inschrijvingen ontvangen. De hoogste was van J. Petri met f 9382 en de laagste was van de firma Hen- drikse Zoon met f 8398. De begroting was f 8282. Het Heemsteedse politie-elftal heeft gisteren te Amsterdam tegen het elf tal van de rijkspolitie, district Amster dam gespeeld en met 74 gewonnen. De toneelvoorstellingen die in het kader van het jaarlijks interscholair Jeugdtournooi in de afgelopen dagen werden gehouden, waren uitstekend be zet. De muziekdemonstraties worden ge houden Vrijdag 18 en Woensdag 23 Fe bruari. De officiële opening van de ten toonstelling van tekeningen, handenar beid en handwerken in het museum „Het Huis van Looy" zal plaats vinden Zaterdag 26 Februari a.s., 's middags 3.30 uur. Maandag 14 Februari is het feest in de Harmenjansstraat 58. Dan zal het nl. 55 jaar geleden zijn, dat de heer en mevr. D. M. MeijsPasschier in het huwelijk traden. Wanneer Vrijdag de firma Lippits aan de Kruisweg haar poorten weer zal openen, zal de bezoeker het inte rieur geheel veranderd zien. Drie we ken lang zijn stucadoors, schilders, tim merlieden en etaleurs nijver bezig ge weest de architectuur grondig te wij zigen, zodat nu een welhaast „nieuwe" zaak te voorschijn is gekomen. Deze vernieuwing was nodig. Sinds 1930 had men geen schilders meer in de winkel gehad. Juist omdat in November 1957 het 60-jarig jubileum wordt gevierd, had men gaarne gezien, dat omstreeks die tijd de reorganisatie zou hebben plaats gevonden, doch slechts de maand Ja nuari leent zich hiervoor, omdat de drukte dan niet bijzonder groot is. Een belangrijke verbetering is nu wel, dat alles helder, licht en ruim is geworden, waardoor bezoekers een prettige sfeer tegemoet treedt. De donkere, overwegend bruine be timmeringen zijn gepleisterd, waarbij gelet is op aangenaam aandoende kleu- rencontrasten, die overwegend blauw en wit zijn. Een van de practische ideeën is, dat de achterwand van de etalage is weg gehaald, men kan dus door de hele zaak heen kijken. Daar dit de cliënten mis schien minder zou bekoren, heeft men de afdeling voor hen naar de 1ste ver dieping verplaatst. Om de lichte muren en plafonds tot hun recht te laten ko men, zijn 45 T.L.-buizen gemonteerd. De kassa, die oorspronkelijk enigs zins in de weg stond, is in een hoef- ijzervorm uitgebogen en stelt de be zoekers in staat rustig rond te wande len zonder enige hinder. Het balkon is niet weggebroken, doch gehandhaafd voor bergruimte. Het zou ondoenlijk zijn de vele kleine veranderingen, die zozeer de service vergroten, te omschrijven. Advertentie Door de Haarlemse recherche is in Rotterdam gehoord de aldaar door de gemeentepolitie aangehouden 60-jarige In de worstmakerij van een slagerij in verondersteld, dat hij in Haarlem een aantal zeemleren lappen heeft gestolen. Tijdens het verhoor gaf hij toe zich op 5 Augustus 1954 te hebben schuldig ge maakt aan diefstal van 16 dergelijke lappen uit een winkel aan de Zijlweg. Uit een winkel aan de Anegang nam hij eind Maart 1954 20 zeemleren lappen mee, terwijl 40 lappen de buit vormden van een diefstal in een winkel aan de Rijksstraatweg, die hij pleegde op 21 Juni van het vorige jaar. Tenslotte ver klaarde Van G., nog bij 8 andere winke liers in Haarlem zeemleren lappen te hebben ontvreemd. Geen der winkeliers heeft van de diefstallen aangifte gedaan, maar aan de hand van de verklaringen zal de recherche trachten de gedupeer den op te sporen. Alle zeemleren lappen zijn spoorloos verdwenen, daar Van G. deze aan hem onbekende personen in verschillende gemeenten van Nederland heeft verkocht. De afdeling Haarlem van de R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph houdt Zondag 13 Februari het 38ste jaarfeest. In de St. Josephkerk wordt 's morgens om 8 uur een H. Mis opgedragen. Daar na volgt een ontbijt in het St. Bavo- gebouw. Het ensemble „Entre Nous" draagt zorg voor de muzikale omlijs ting. De leden die 25 en 40 jaar lid zijn van de bond worden die dag gehuldigd. In het ConcertgeDouw wordt 's avonds de feestavond gehouden. Woensdag 2 Februari Hoog water: 10.52 u. en 23.39 u. Laag water: 6.07 u. en 18.52 u. Donderdag 3 Februari Hoog water: 12.21 u„ Laag water: 7.37 u. en 20.22 u. Paul Christiaan van Westering zal Vrijdag 4 Februari in het concertge bouw een inleiding houden tot 't triple- concert van H. Badings en het „In me- moriam" (watersnoodramp 1 Februa ri 1953) van Lex van Delden. De meisjes uit de St. Liduinaparochie in Haarlem-Noord verheugen zich nu reeds op het grote korfbalfeest, dat 17 Februari in het Concertgebouw wordt gehouden.' Het belooft een feest te wor den voor de gehele parochie. De wethouder van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen van Haarlem, de heer D. J. A. Geluk zal Woensdag 8 Februari 's middags om 2 uur de tentoonstelling „Nederland maakt het" openen. Deze tentoonstelling wordt ge organiseerd door de vereniging „Ne derlands Fabrikaat." Advertentie Tot op de laatste plaats was gister avond de grote zaal van het gemeen telijk concertgebouw bezet, toen daar een feestelijk programma werd afge werkt, waarvan de verzorging toever trouwd was aan Berry Kievits, Gerard Walden en Harry Boda, die met de K.R.O.-revue „Daar zijn we weer" voor enkele vrolijke uren gezorgd hebben. Dit drietal had zich voorts de medewer king verzekerd van de charmante zan geres Christine Spierenburg, Henk Do- rel, het Hongaarse danspaar Frances en Capy, Harry Woodson en het K.R.O. teaterorkest onder leiding van Johnny Ombach. De niet-alledaagse proloog betekende een pleizierig begin van de avond, waar op ontstellend veel is gelachen en ge applaudisseerd. De verschillende sketches vlot gespeeld, maar niet altijd even origineel werden door Berry Kie vits, Gerard Walden en Harry Boda grif aan het publiek verkocht. Het op treden van het mysterieuze danspaar Pepita en Pedro was verrassend en kleurrijk was het slot van het eerste gedeelte van het programma. Trouwens de gehele revue heeft zich gekenmerkt door een rijkdom aan decors en costu mes. Het theaterorkest van Johnny Ombach speelde er flink op los en Christine Spierenburg en Henk Dorel zongen.dat het 'n lieve lust was. Kortom, wij mogen zeggen, dat de K.R.O.-revue een pittig programma was. waarin de hu mor en de lach volledig aan hun trek ken kwamen. De vier Amsterdammers, die er van verdacht worden o.a. in Aerdenhout f26.200 te hebben gestolen, zijn gister morgen van het politiebureau in Over- veen overgebracht naar Haarlem en voor de officier van justitie, mr. R W. H. Pitlo, geleid. Deze gelastte tegen alle vier een ge- rechtelijk vooronderzoek. F. W. (ook wel „de Vlo" genoemd) en H. zijn in voorlopige hechtenis gesteld. K. en V. mochten naar huis. Na een 22-jarige taakvervulling in dienst van de gemeente Bloemendaal heeft Maandag mevrouw C. van Apel doornIking afscheid genomen van haar werk. Zij is al die tijd belast ge weest met het onderhoud van het raad huis. Namens het gemeentebestuur voerden mr. C. van Eek en de heer N. Scheffer, resp. gemeente-seertaris en gemeente ontvanger, het woord, waarin zij me vrouw Van Apeldoorn huldigden voor haar getrouwe plichtsvervulling. Zij kreeg bloemen aangeboden. Van het gemeentepersoneel mocht zij, behalve bloemen ook een geschenk ontvangen. De rechtbank te Haarlem heeft Dinsdag 1 Februari in staat van faillis sement verklaard: D. van Maas, aanne- nemer van grondwerken, wonende te Haarlem, Leliestraat, Rechter-Commis- saris: Mr. J. A. Bleetz, Curator: mr. J. W Rutgers te Haarlem. Bij arrest van het Gerechtshof te Amsterdam van 19 Januari is, na hoger beroep, vernietigd het vonnis van de rechtbank te Haarlem van 21 Decem ber 1954, waarbij H. J. H. Brandt, ver tegenwoordiger, wonende te Haarlem, Nieuwe Kerksplein, in staat van faillis sement is verklaard, met benoeming van mr. G. H. Veenhoven te Haarlem tot curator. Bij beschikking van de rechtbank te Haarlem van 1 Februari werd gehomo logeerd het accoord, aangeboden in de surséance van betaling van: W. Wegman, wonende te Aalsmeer, aldaar handel drijvend onder de firma Wegman en Demper, metaalhandel, Bewindvoerder: mr. J. C. Smithuysen, te Haarlem. De jongeren van de Katholieke Gra fische Bond kwamen gisteravond bijeen in gebouw St. Bavo. De voorzitter, de heer Van Wegen, gaf het woord aan de heer Th. Warmerdam, die de jon gelui opwekte lid te worden van de grafische studieclub Grafika. Een der tigtal aanwezigen gaf zich daarna op als lid. Na enkele voorfilms werd „De hertog van West-Point" vertoond een spannende film met veel sportopnamen die een zeer goed onthaal vond. Na de pauze was het woord aan de gees telijk adviseur kapelaan R. Geraets, die de noodzaak van de K.A.B. bewees. ONDERTROUWD: J. H. Hirs en H. C. M. Raymakers; S. van Schagen en J. Evers; Th. Th. Wassenaar en A. Ploeg. GEBOREN: M. C. Halderman—Ver burg z.; M. de ReusKokkelkoren z.; G. M. LamKalf z.; L. NossekZeven z.; L. NauwersMohr z.; G. W. J. Nak Erents z., M. E. Rusmanvan Wooning z.; A. J. Lammersvan der Manden z.; G. C. van der MaarlRoos d.; J. C. de DroogGeerlings d. OVERLEDEN: C. Schraverus, 78 j„ v. Nieveltstraat; J. H. de JonghBruins, 87 j., Raamvest; W. M. HoeksemaHër- bers, 53 j., Leidseplein; C. K. Göllner, 83 j., Tempeliersstraat; C. de Graaff, 75 j., Hagestraat; J. H. GoesSnelderwaard, 78 j„ 2e Vooruitgangstraat; F. Backer Klootsema, 85 j., Gasthuisvest; A. C. Ta conis, 60 j., Kleverparkweg; J. Groene- veldMolleman, 63 j.. Generaal Jou- bertstraat; H. F. Chr. Koper, 68 j., Ar chipelstraat. In verband met drukke werkzaam heden van Oskar Back zijn Herman Krebbers en Theo Olof bereid gevonden een benoeming als hoofdleraar aan het Muzieklyceum te Amsterdam te aan vaarden. (Niet officiële Koersen) Vong Opening slot 2/2 33; Ned. 1953 102A 3i/ï Ned 1953 101% 3)4 Ned. 1948 100 3(4 pCt. Ned 1950 100 31/4 Ned. 1954 99iï 3)4 Ned. 1955 "IS 3-3)4 Ned 1947 100'/4 100)4 3 Ned. 62-64 Dei tac. 101% Inschr. Grtbk 1946 3 pCt 9934 Ned. Handel Mil cert. 214)4 A.K.U. 28634 290 Van Berkel s Patent 160 Calvé-Delft cert 277)4 Van Gelder 267 Kon. Hoogovens cert. 276 Unilevet cert 372 374 Ned. Kabel 243)4 Philips 325)4 32834 Nieuwe Philips 316)4 319 Kon Petroleum 268 548 .Amsterdam" Rubber U6)i 116)4 Holl Amerika Ljjn 190 Kon Ned Stoomb Mf|. 182)4 182 Ned Scheepv Unie .165)4 166)4 H.V A. 14134 141 Dell Mij Cert 134% 135)4 De Britse regering heeft vandaag schepen en vliegtuigen opdracht gege ven om nauwkeurig te rapporteren, welke kant het reusachtige olieveld, dat reeds 14 dagen lang de kusten van verschillende West-Europese landen be dreigt, opdrijft. Verscheidene kleinere olievelden, die altijd nog een oppervlak te hebben van vele vierkante kilome ters, hebben zich van de grote kern af gescheiden en drijven nu gevaarlijk dicht onder de Britse kust, De oliemas sa, die in het geheel 6.000 ton groot is, heeft zich reeds verspreid over een op pervlakte, die bijna zo groot is als Ier land. De olie is afkomstig van de Deen se tanker „Gerd Maersk", die meer dan twee weken geleden in de monding van de Elbe aan de grond liep en waaruit men toen noodgedwongen 1/3 van de 1 .000 ton olie in zee moest pompen, daar het schip anders door midden dreigde te breken. 25% 2434 80% 80* Stemming: goed prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 2