DWS en EDO demonstreren gebrek aan schotvaardigheid Spelpeil daalt in tweede helft ver beneden middelmaat Stormvogels moet zege aan N.A.C laten Volewijckers en V.S.V. maken doelpunten uit fouten: 2—2 Matig spel bij Haarlem- Blauw Wit: 0-0 Favorieten voor hoofdklas handhaven zich vrijwel alle boven de streep Alliance en HHIJC2 delen winst dezelfde R.C.H. wint van Beverwijk Roozen weer in de voorhoede Goede dag voor leidende ploegen J MAANDAG 7 FEBRUARI 1955 PAGINA 5 (Van een onzer verslaggevers) DWS en EDO hebben gistermiddag hun posities op de ranglijst helemaal geen eer aangedaan. Want afgezien van hei feit, dat de beide aanvalslinies er niet in geslaagd zijn. de verdedigingen op de knieën ie krijgen, was hei spel peil, vooral in de tweede helft, dermate abominabel, dat men zich moeilijk kon realiseren, getuige ie zijn van een strijd tussen twee ploegen, die momenteel een gerede kans maken straks in de hoofdklasse ie worden opgenomen. Vooral de Amsterdammers legden in deze periode een onmacht aan de dag, die boekdelen spreekt. En was hun defensie, mei linksback Spel als beste man, niet in dié redelijke vorm geweest, voldoende om de doorzichtige aan vallen van EDO ie weerstaan, dan had een nederlaag be slist tot de mogelijkheden behoord. Maarhier dient toch onmiddellijk aan ie worden toegevoegd, dat de Haar lemmers mei een eventuele overwinning op hun beurt weer te véél van hei goede zouden hebben gekregen, daar zij over de gehele linie technisch èn tactisch ié veel tekort komingen vertoonden. Zodat het bereikte resultaat (00) geheel in overeenstemming mei het gepresteerde mag worden genoemd. 0-0 geeft de juiste verhouding weer Nieuw record 4x50 m. wisselslag estafette Kranige prestatie van 't IJ Zwakke plek in achterhoede Amsterdammers laten kansen onbenut Geen Rode Duivels Zwaluwen ri Hockey in Haarlem NIELSEN WINT MIJL IN RECORD TIJD Tweede plaats voor Santee Haarlemse tweede klassers H.F.C.Kennemers 04 Nieuw record voor Demuth n.rn Toch kan worden geconstateerd, dat de eerste helft als kijkspel de moeite nog wel loonde. Grootse daden werden weliswaar niet verricht, maar het feit, dat zich in deze fase van de strijd diverse spannende momen ten voordeden, vergoedde veel van het gemis aan voetbalkwaliteiten. Beide ploegen streden met een onmis kenbaar élan, fris van de lever en wars van iedere gecompliceerdheid. Het gevolg hiervan was, dat beide doelen vrijwel onmiddellijk na het be gin reeds in gevaar verkeerden. DWS kreeg het eerst de gelegenheid, zijn geluk te beproeven, toen Pitters op de rand van het strafschopgebied een vrije trap nam, waarbij doelman v. d. Berg aan het weifelen werd ge bracht: uitlopen of blijven staan. Hij koos het laatste, hetgeen Loermans in staat stelde, met een redelijke mogelijk heid op succes een poging te wagen. DWS' midvoor bleek echter zó beduusd, dat hij werkeloos bleef oezien, hoe de bal vóórlangs het doel uitliep. Dit in spireerde EDO klaarblijkelijk, om van repliek te dienen. En het offensief dat volgde loog er niet om. Eerst joeg Kops de bal met het hoofd enkele centimeters over de Amsterdamse doellat en vru- wel onmiddellijk daarop ontstonden in het doelgebied van Richter situaties, die het best met de aanduiding „cha otisch" kunnen worden gekenschetst. De gevolgen bestonden uit twee harde scho ten in de richting van het door Rich ter verlaten doel, waarvan er één wel licht raak zou zijn geweest, indien Ser- lijn niet beide malen als reddende en gel was opgedoken. Nog was het ge vaar niet geweken, maar de tot slot volgende voorzet van Prins werd door Roodsêlaar aanvankelijk als rechts buiten opgesteld verkeerd beoor deeld. Hoe levendig de strijd zich ont wikkelde, getuigden de vele corners, die aan weerszijden werden genomen. Ook stopperspil Koning kreeg de ge legenheid, zich op dezelfde wijze als zijn collega aan de overzijde te onder scheiden bij een vrije trap van Pit ters, welke hij zonder aarzelen met een harde kopbal retourneerde. Loer mans, Koevoets en opnieuw Pitters, zij allen zijn minstens één maal héél dicht Advertentie Een ploeg van 't IJ is er Zondagmid dag in het Sportfondsenbad-Oost te Amsterdam in geslaagd een nieuw Ne derlands record te vestigen op de 4 x 50 meter wisselslag estafette heren. Met een tijd van 2 min. 4.4 sec. bleven de Amsterdammers 0.6 seconde bene den de door de KNZB gestelde limiet- tijd van 2 min. 5 sec. De tijdwaarnemers dr. A. J. C. Ha nenberg, J. C. Scheffer en A. A. M. Meulenaar drukten de volgende tijden 2 min. 4.2 sec., 2 min. 4.4 sec. en min. 4.6 sec. De tussentijden waren: rugslag: Peter ^Üghuijsen 30.8 sec., schoolslag: Bob der Kerff 36.1 sec., vlinderslag: Cor Tv,ering 31.2 sec. en vrije slag: Gerrit Ulkstaal 26.3 sec. bij een voltreffer in de buurt geweest, maar gebrek aan inzicht en verstande lijk overleg waren er oorzaak van, dat zij faalden bij hun goede bedoelingen. Geen wonder, dat EDO nog vóór rust Roodsêlaar weer op zijn vertrouwde midvoorplaats installeerde en Mul de opengevallen buitenplaats toevertrouw de. Het vlotte nu iets beter in de Haar lemse aanval, maar toch niet zó, dat de verdediging van de gastheren hier door moeilijker werk kreeg te verzet ten. Het enige vermeldenswaardige feit vóór het tijdstip, dat de rust aangaf, was een hard schot van Loermans, waaruit de bal, zonder dat v. d. Berg er iets aan kon doen, tegen de lat belandde. Koning bezorgde hierna zijn clubgenoten hartkloppingen, door het terugspringende leder rakelings langs eigen doel te schieten. Aanvankelijk leek het er even op, dat de toeschouwers een reprise zouden krijgen van de eerste helft. Uit een voorzet van Schouten kregen zowel Kil als Pitters dé kans, de man aan het scoringbord in actie te brengen. Maar op onbegrijpelijke wijze bleef v. d. Berg in de ontstane opeenhoping van spelers meester van de situatie, waarmee hij het laatste moeilijke werk had ver richt. Want vanaf dit moment moest DWS het middenveld geheel aan de Haarlemmers laten, die echter zelfs van dit voordeel niet wisten te profiteren. En daar DWS onmachtig bleek, nog eén redelijke aanval op te bouwen, bleef de score ongewijzigd: 0—0. Doelman v van D. W. S. weet met veel moeite de bal voor de voeten van de aanstormende Roodsêlaar weg te stompen. Het bleef dus 00. (Van onze verslaggever) Opnieuw heeft Stormvogels na een niet onaantrekkelijke wedstrijd te heb ben gespeeld, de eer aan zijn tegen stander moeten laten. Al sinds enige tijd op zoek zijnde naar een meer succesvolle voorhoede, had men dit maal de 36-jarige Piet Goedhart, half back van origine, op de belangrijke middenvoorplaats opgesteld. H(j heeft daar nu en dan goede dingen gedaan, maar een aanzienlijk sterkere linie heeft deze veteraan niet met zijn mede- voorwaartsen kunnen formeren. Men mag de vraag stellen, of de slechte re sultaten van de laatste maanden alleen het gevolg zün van de minder schot- vaardige voorhoede of dat de halflinie en achterhoede daaraan mede debet zijn Opvallend is namelijk, dat de sehótvaardigheid der IJmuider voor hoede, gezien de meer dan twee tref fers, die zij per wedstrijd heeft weten te plaatsen, ruim voldoende zou moe ten kunnen zijn. Welnu, ook in de achterhoede was, althans in de wedstrijd van gisteren tegen NAC, wel een zwakke plek aan te wjjzen. Hiermede bedoelen wij nog Het tweede doelpunt voor N. A. C., gemaakt door Bruininckx. V. I. n. r.: Post, H, JSnoeks, voor hem doelman De Graaf, Canjels en Van Hogenhuizen en geheel rechts Van den Oever. (Van een speciale verslaggever) De Volewijckers hebben mogelijkhe den genoeg gehad om tegen VSV een gunstig resultaat te bereiken. Vooral in de eerste helft, toen de Amsterdammers de stevige wind in de rug hadden, la gen er enkele doelpunten voor het grij pen. Het feit echter, dat de rust met dubbelblanke stand inging, mocht voor de groen-witten min of meer verontrus tend worden genoemd. De Velsenaren wisten in de tweede helft al gauw meer vat op het rommelige spelbeeld te krij gen, hetgeen De Volewijckers duur kwam te staan. VSV stond op een gege ven moment met 20 voor. En dit ter wijl er heus geen groots voetbal door de gasten werd gespeeld. Met veel moeite en min of meer toevallige suc cessen Hepen de Amsterdammers van wie de „van stal gehaalde" veteraan Dirk de Ruiter de beste man was hun achterstand in. Daar bleef het bij, hoe fanatiek doch onmachtig er ook aan beide zijden voor een beslissend doel punt werd gestreden. De Amsterdammers hielden er twee stopperspillen op na, waardoor de aan val van begin af aan veel stroever ver liep dan nodig en wenselijk was. Het grote voordeel van de wind plus de ma tige prestaties van de niet bijster op dreef zijnde Velsenaren wettigde de verwachting, dat het eerste doelpunt niet lang op zich zou laten wachten. Verder dan lichte, ongevaarlijke scher mutselingen kwam het echter voorlopig niet. Het eerste vermeldenswaardige schot kwam van rechtsbuiten De Vries. In zeer gunstige positie kreeg hij de bal voor zijn voeten, doch hij schoot pre cies tegen zijn enige hinderpaal, links back Kunst. Dit falen nam echter niet weg, dat De Volewijckers steeds vaker voor het Velser doel waren te vinden. De Amsterdamse aanvallen muntten echter uit door systeemloosheid, terwijl bovendien goede schoten uitbleven. Door een toevalligheid kwamen de Amsterdammers zeven minuten na de rust met 10 achter te staan. De wa- tervlugge v. d. Kuil kwam eensklaps met een laag schot voor de draad, waarvan Hagenaars vaststelde, dat het nét naast zou gaan. Hij had zich echter twee decimeter verkeken en deswege konden de Velsenaren hun beste man enthousiast complimenteren. Dit doel punt werkte niet gunstig op de stem ming van de groen-witten. Dit merkte de scheidsrechter ook, maar hij bleek niet helemaal bekwam om de goede gang van zaken te bewerkstelligen. Vandaar dat er enkele kleine onaange- naamheidjes tussen de spelers onderling voorkwamen en vandaar ook, dat er nu en dan iets te hardhandig van leer werd getrokken. Dit ervoer de Velser keeper, Geerlof, toen hij tegelijk met de Amsterdamse linksbuiten, v. d. Mast, naar de bal sprong. De hoofden van deze beide spelers raakten elkaar stevig, waarbij dat van v. d. Mast overtuigend harder bleek. Na enige inspanningen van de trainer van V.S.V. stond Geerlof echter, zij het wat slapjes, weer op zijn post. Hij kreeg het even later erg druk met een massale aanval van De Vole wijckers. Maar toen linksbinnen Rap- pange tenslotte de bal goed voor zijn voeten kreeg, dacht hij blijkbaar aan iets anders en schoot niet. Dit laatste kon na een kwartier niet van de Velser midvoor, Tielrooy, gezegd worden. Van de fout van linkshalf Lade- nius, die de bal vlak voor het doel ach teloos ongemoeid liet, maakte hij dank baar gebruik om het tweede doelpunt te scoren. Tot overmaat van ramp speel de Kamstra het volgende moment zo ongelukkig op zijn keeper terug, dat deze lang uit vallend op de bal nog juist kon bereiken. Hierna liet de toeschou wende schare luide blijken, dat haar geduld op was. Het scheen te helpen, want even later kwam, zij het al even toevallig als aan de overzijde, een doel punt tot stand. Er deed zich na een voorzet van Beselaar tussen v. d. Mast en de Velser keeper eenzelfde situatie voor als waarvan deze keeper even te voren het slachtoffer was geworden. Ditmaal deed hij het begrijpelijkerwijs wat voorzichtiger aan en over zijn hoofd verdween de bal in het net (21). Mede dank zij het grote enthousiasme van de supportersgemeenschap gooiden de elf groen-witten er wat men noemt een schepje bovenop. En nog geen minuut later schoot Schenkel de bal na voor bereidend werk van rechtsbuiten De Vries tussen de werkloos wie-weet- waarop-wachtende verdedigers door doel doel in (22). Daarbij bleef het. niet stopper Snoeks, die overigens in Canjels een moeilijk te regeren tegen stander had, maar linksback Post, die Overbeeke beslist niet aan kon. Het derde Bredase doelpunt was er het gevolg van. NAC beheerste in het eer ste kwartier de strijd volkomen. De Graaf had al een drietal malen ge vaarlijke karweitjes op te knappen ge kregen, toen doelman Goedhart aan de overzijde voor de eerste maal aan de tand werd gevoeld. In de 14e minuut had Canjels met een schijnbeweging succes, waardoor hjj alleen voor De Graaf verscheen, die tegen zijn schot niet was opgewassen. NAC liet de teu gels toen wat vieren en onder leiding van Jan Snoeks begaf Stormvogels zich in de richting van het Bredase doel. Succes kwam in de 23e minuut, toen Snoeks jr Luppens met een fraaie hoge pass bediende. De rechtsbuiten nam de bal met zijn hoofd mee en schoot toen onhoudbaar in. Een fraaie gelijkmaker! Hoewel in de resterende periode voor de rust de thuisclub, wat het aantal aanvallen betreft niet voor NAC onder deed, was het De Graaf, die van de beide doelwachters het meeste werk kreeg te doen. Hij deed dit op afdoende wijze. Na de hervatting was NAC weer het eerst gevaarlijk. In de 15e minuut zelfs zó, dat binnen zestig seconden twee treffers aan het Bredase totaal waren toegevoegd. Na en halfweggewerkte corner van Van Hoogenhuizen schoot linksbuiten Bruininckx langs tal van benen in, waarna Canjels onmiddellijk in het IJmuider doelgebied terug kwam en op het juiste moment rechtsbuiten Overbeeke in zijn rush betrok. Deze schoot hard en laag in. Stopper Snoeks ging toen naar voren en slaagde er na 23 min. zowaar inn de spaning terug te doen keren. Luppens' hoekschop lever de Stelling namelijk een kans, maar rechtsback Wijn stopte zijn kopbal op de doellijn, waarna Snoeks de bal van dichtbij hard in de touwen joeg. Het spelpeil zakte daarna, terwgl de emo ties aan beide zijden talrijk waren, maar doelpunten werden er niet meer gescoord. Enigzins geflatteerd heeft Beverwijk deze wedstrijd verloren, want, hoewel R.C.H., doro zijn rechtsbuiten Koster, twee doelpunten maakte, in het veld was de thuisclub in geen enkel op zicht de mindere. De ongeveer 4000 toeschouwers zagen linksbuiten Van Balen al alleen voor het R.C.H. doel staan. Doelman van der Voort zal zijn ogen wel dicht gedaan hebben, maar was even ver- ract als ieder ander toen de bal me ters naast ging. In samenwerking met Springer besloot Ketting een combina tie met een keihard schot op het R.C.H doel, dat van der Voort corner werk te. Bouvré maakte de bal vrij en bracht die voor de Haarlemse doelmond, met de bedoeling dat een andere „Wijker" de bal in het net deponeerde, maar dat gebeurde niet. In al deze tijd had Raap werkeloos staan toekijken. Het eerste gevaar voor hem kwam toen midvoor Honout onverwachts alleen voor hem stond. De bal ging naast. RCH bleef dan gevaarlijker, want in samenwerking met Biesbrouck schiep Koster een groot gevaar voor het Beverwijk-doel. Raap kon deze aanval tot corner verwerken. Kort voor rust forceerde van Zutphen een corner. Deze werd genomen door Jansen schoot weer corner. Ketting be sloot deze aanval met een hard schot, dat van der Voort uit de hoek van daan haalde. Het leek er op, dat de rust met een 00-stand in zou gaan, maar in de laatste minuut schoot Ho nout op het Beverw. doel, Raap werk te dit schot niet voldoende weg, de toe snellende Koster Kopte de bal in doel, 01. Kort hierna was net rust. Al direct was Eeverwijk na de rust weer in de aanval. Bouvré in een duel met spil Vos. die terug speelde op doel, maar zijn schot net over de lat corner zag gaan. RCH kon dan wel meer in de aanval komen, omdat Beverwijk zich te veel terugtrok. Een vrije trap op het RCH-doel werd door Van der Voort onschadelijk gemaakt. De snelle rechtsbuiten Koster glipte steeds door de verdediging heen. Raap kon één zij ner harde schoten corner werken, maar toen deze goed door Eike voor doel ge plaatst werd, kopte Koster langs Raap, 0—2. Nu kwam Beverwijk meer in de aan val en moest RCH meer verdedigend spelen. Kort voor het einde sloeg één der backs de bal met de handen neer. De strafschop werd door Springer ge nomen, maar werd door van der Voort gestopt. Marx trok mede naar voren en zag, een kopbal via de lat overgaan. Na een bespreking te Brussel tussen het voltallige bestuur van de Kon. Bel gische Voetbal Bond en twee afgevaar digden van het bestuur van de Zwa luwen is volledige overeenstemming bereikt. Het bestuur van de Kon. Belgi sche Voetbal Bond heeft het standpunt ingenomen, dat het, gezien de sinds jaren bestaande prettige verhoudingen de voorkeur verdient de traditionele wedstrijden dit jaar niet te houden en besloot ter voorkoming van een moge lijk schaden van de vriendschapsbanden de door de Zwaluwen aangenomen houdingen te ondersteunen, n.l. het verloop der gebeurtenissen af te wachten. De Amerikaanse ijshockeyploeg, die aan de komende wereldkampioenschap pen zal deelnemen, heeft te Parijs van een Franse selectie, versterkt met ver scheidene Canadezen, met 71 gewon nen. Britse athleten hebben in de traditio nele internationale cross country van Hannut fraaie successen geboekt door de eerste drie plaatsen voor hun rekening te nemen. Winnaar werd Gordon Pirie in 43 min. 5 sec. de veertien kilometer. (Van onze verslaggever) De strijd tussen Haarlem en Blauw wit is tegengevallen. Vooral vanuit technisch oogpunt gezien schotelden beide ploegen, voor wier kracht tegen standers vroeger beducht waren, voet bal voor, dat op dilettantenwerk leek. Het enigste lichtpuntje was het enthou siasme van de spelers. Het is te meer zo jammer, dat de Haarlemmers weer zijn tegengevallen, omdat het terrein bijna uitverkocht was en de toeschou wers noch waar hebben gekregen voor hun geld in de vorm van doelpunten, noch door enigszins voldoening schen kend samenspel of goede aanvallen. De uitslag 0-0 is ondanks dit alles een te kleine beloning voor de rood- broeken. Er viel namelijk na de rust een Haarlems overwicht te constate ren, waarvan weliswaar^ sober werd geprofiteerd, doch dat enige malen tot gevaarlijke situaties in de Zebra-doel- mond leidde. De Amsterdammers stel den tegen deze te loven acties een on samenhangend systeemloos getrap, dat, gepaard met geestdrift een rommelig partijtje moest geven. Eerst na twintig minuten was er sprake van enige opwinding bij spelers en publiek. Een misverstand in de linker-verdediging van Haarlem gaf v. Biljouw een redelijke kans tot scoren. Hij produceerde en losse flodder, die door de niet geringe windkracht zon der vaart achter de doelmond beland de. De achterhoede van de thuisclub liet nog enkele steekjes vallen, waar aan in het bijzonder Laan debet was, maar de hoofdstedelingen trokken er geen profijt van. Roozen, weer van stal gehaald, lan ceerde na een half uur spelen een hoge voorzet, die echter door Jacobs over werd gekopt. Eindelijk kwam er na 35 minuten spelen een schot van een der roodbroeken, en wel van Brussé, die even matig voetbalde als zijn collega- binnenspeler Schilpzand. De bal „scheerde" de doellat. Jacobs vloog er, geïnspireerd door dit voorbeeld met grote snel heid van door, passeerde zijn be waker v. Garrel en was juist van plan een schot te lossen, toen kee per Eype de voortvarendheid van Haarlems midvoor onderbrak en het bruine monster ver het veld injoeg. Aan de andere kant schoot Dahrs uit zijn slof, i.e. zijn voet balschoen. Een kogel flitste langs het heiligdom van Snijders. Bi) de rust gaf de balans een gelijke stand aan, hetgeen' de juiste spelverhou- ding was. Onmiddellijk na de thee grepen de gastheren het initiatief. Verwoed zwoe gend verworven zij het middenveld en de verwachte oogst scheen te komen toen rechtsback v. d. Klink in vol ver trouwen op Eype terugkopte. Onver wachts stond namelijk Piet Groeneveld in de loop van de bal en deze loste een venijnig schuivertje op de verlaten goal. Hjj bleek echter de doelbreedte overschat te hebben en de bal ging naast. Een voorzet van dezelfde speler werd schitterend door Roozen „inge slagen", maar met evenveel kunde stopte de Blauw-Witter goalie hem. Zo wel Brussé als Dahrs beproefden hier na het houtwerk, beide keren bleek het van uitstekende kwaliteit. Tien minuten voor het einde rende Van Lent, na een misser van Voogd, alleen in de richting van de verte der roodbroeken. Het lot scheen bezegeld. De bal ging naar de hoek, doch vond de Haariem-doelverdediger op zijn weg. Het einde kwam met een licht over wicht van de thuisclub. De competitie van de eerste klassers wordt zo langzamerhand niet meer bepaald door de strijd om het kampioenschap. Wat de wedloop naar de eerste plaats betreft ziet het er naar uit dat men zich min of meer heeft verzoend met de candidatuur van de huidige leiders. Zij Holland Sport, Willem II, PSV en Ajax en VVV hadden gisteren weer een bijzonder aan gename middag, waardoor ze nog optimistischer de toekomst tegemoet kunnen zien. Neen, veel meer concentreert zich alle aandacht op de fatale tiende en voigende plaatsen. Daar aan het eind van de competitie te be landen betekent immers geen promotie naar de nieuw in te stellen hoofd klasse en dat brengt grote financiële consequenties met zich mee. Laten wij, nu ruim één derde van de competitie achter de rug is, eens zien hoe zich de situatie tot nu toe heeft ontwikkeld. In afdeling A om het alnhabetisch gemakshalve maar te volgen zien wij dan, dat vrijwel alle van de ploegen, die men aan het begin van het seizoen getipt zou hebben, bij de eerste negen behoren. NAC en MVV staan als tweede en derde alleen hoger geklasseerd dan men meende te mogen verwachten en van DOS en Amsterdam kan men het tegenovergestelde be weren. De enige verrassing is. dat Stormvogels, op de voorlaatste plaats, niet aan de verwachtingen beantwoordt. Dat Heerenveen in afdeling B het tot dusverre slechts tot de twaalfde plaats heeft weten te brengen, is ook geen normaal verschijnsel. Men vergete echter niet, dat het een niet geringe achterstand in het aantal gespeelde wedstrijden heeft. In afdeling C zijn de verrassingen groter. Daar vindt men onder de niet reklasseerde de resnectabele namen van Feijenoord, Hermes DVS en NEC. Blauw Wit en NOAD. wier kansen men minder hoog zou willen aanslaan, staan wei bij de eerste neren. In afdeling D is het opvallend, dat VSV zich zo zwak weert en dat ook De Graafschap minder opvalt dan verwacht mocht worden. HVC en DFC, de benjamins, daarentegen weren zich voortreffelijk. A: EmmaExcelsior 10 AmsterdamGo Ahead 11 Veendam—MW 11 LongaRoda Sport 10 Holland Sport—DOS 3—0 StormvogelsNAC 23 Zwolse BoysLeeuwarden 11 Holland Sport 10 9 1 0 19 32—10 NAC 9 5 3 1 13 18—10 MW 11 5 3 3 13 28—18 Emma 8 4 2 2 10 9—9 Amsterdam 10 3 4 3 10 20—16 Excelsior 10 3 4 3 10 13—13 Longa 10 4 2 4 10 23—23 Roda Sport 11 4 2 5 10 18—18 DOS 10 4 1 5 9 17—24 f .eeuwarden 8 3 2 3 8 16—15 Zwolse Boys 10 3 2 5 8 16—25 Go Ahead 9 1 4 4 6 9-12 Stormvogels 11 1 4 6 S 19—26 Veendam 9 1 2 6 4 14—33 C: Enschedese BoysAlkmaar 1—1 PSV—NOAD 2—1 Hermes DVS—NEC 1—1 Rapid JC—Limburgia 22 Vitesse—EBOH 1—1 HaarlemBlauw Wit 00 FeijenoordGVAV 46 PSV Rapid J.C. GVAV Limburgia EBOH NOAD Haarlem Alkmaar Blauw Wit 10 10 9 8 8 9 9 9 8 Ensched. Boys 9 Feijenoord 10 Hermes DVS 9 NEC 8 Vitesse 8 1 0 19 29—9 3 1 15 27—9 1 12 19—19 2 11 16—7 2 10 15—11 3 10 12—13 3 9 14—11 4 9 17—17 4 6 7—10 B: Heerenveen- —Sparta 36 DWS—EDO 0—0 ElinkwijkADO 1—2 Eortuna '54Sittardia 1—3 RigtersbleekSW 2—3 BrabantiaWillem 1—5 HeraclesWageningen 2—4 Willem II 10 8 2 0 18 33—12 EDO 10 5 2 3 12 10—11 Fortuna 9 5 1 3 11 13—8 DWS 9 4 3 2 11 10—9 SVV 9 4 2 3 10 21—20 Sittardia 10 4 2 4 10 19—16 ADO 10 3 3 4 9 10—16 Süarta 9 1 6 2 8 18—17 Elinkwijk 9 3 2 4 8 17—18 Wageningen 9 3 1 5 7 10—15 Brabantia 11 2 3 6 7 15—26 Heerenveen 7 2 2 3 6 21-19 Rigtersbleek 8 2 2 4 6 12—17 Heracles 8 2 1 5 5 17—22 D: Be Quick—HVC 0—5 De VolewijckersVSV 2—2 VWDe Graafschap 3—2 RBCEindhoven 1—2 DFCEnschede 4—0 AGOVV—Ajax 1-4 XerxesBW 0—0 Ajax 11 6 4 1 16 26—10 WV 8 6 2 0 14 21—6 HVC 11 3 7 1 13 15—10 Eindhoven 9 4 4 1 12 16—17 RBC 11 4 3 4 11 20—21 Enschede 9 4 2 3 10 12—16 DFC 9 4 1 4 9 16—13 BW 9 2 5 2 9 12—13 Volewijckers 8 2 4 2 8 11—12 Graafschap 10 3 2 5 8 13—18 AGOVV 8 2 2 4 6 10—19 VSV 9 1 4 4 6 9—13 Xerxes 10 0 5 5 5 5—13 Be Quick 8 1 1 6 3 6—21 Tien doelpunten zijn er gevallen bij FeijenoordG.V.A.V. Hier echter een van de weinige momenten voor een der doelen, waarbij geen sprake was van een treffer. Want terwijl doelman Rof fel reeds verslagen is, staat een van de verdedigers van G. V. A. V. hem tijdig terzijde. Van de eerste elftallen van Alliance kwam alleen dat van de heren in het gareel in de uitwedstrijd tegen HHYC2. De wedstrijden der Alliance-dames en de wedstrijden voor Ever Swift aan de Kleverlaan konden geen doorgang vin den wegens afkeuring der velden. De Alliance-heren, die dus gisteren alleen aan bod kwamen in het spel met stick en bal, gaven vooral in de eerste helft een prima partij te zien, waarin de Heemstedenaren met een hoog tempo het initiatief geheel in handen hadden. Dit kwam eensdeels om dat het veld van HHYC toen nog in behoorlijke conditie was, anderdeels omdat R. Schlattmann Sr. weer kon meespelen. Hij gaf aan de voorhoede van Alliance weer het sterke onderlinge verband en bovendien gaf hij met twee doelpunten in de eerste helft duidelijk aan dat de Heemstedenaren de sterksten waren. Een goede voorsprong, welke de weg scheen te openen naar een mooie over winning. Maar de kansen keerden. Het j veld, dat in de eerste 35 minuten nog redelijk bespeelbaar was, bleek nadien niet bestand tegen het geweld dat twee elftallen in felle strijd daarop uit oefenen en in haast zichtbaar tempo veranderde het in een modderige brii. Toen bleek dat HHYC 2 meer ervaring had in deze materie, want de Hage naars slaagden er toen in om het initia tief te hernemen. Uit een strafcorner kwam het eerste tegenpuntje en via een goed opgezette aanval werd zelfs vijf minuten voor het einde de achter stand ingelopen. In die resterende korte periode werden door beide partijen alle reserves aangesproken, nu onder scheidde zich vooral, zoals gedurende de hele wedstrijd, rechtshalf Jos Bek kers, doch aanval en tegenaanval brach ten niets op, daar beide verdedigingen zich tot het laatst concentreerden om de tegenpartij de volle winst niet te laten behalen. Waarin zij dan ook slaagden. Overige uitslagen, Heren: Hermes All. 2 3-2; HBS—HIC 4-2: HBS 2—Be Fair 2 2-0- Leiden 5HBS 3 2-1; Adelb. —HBS 4 1-1; Str.b. 5—HBS 5 1-1; HBS 6BMHC 9 3-0. Dames: HHYC 2—All. 2 4-3; All. 3— HDM 2 1-1; All. 4BDHC 6 3-2; HBS —DEM 2-1; Rood Wit 4—E.S. 2 0-4: E.S. 4—HBS 4 0-0. B(j internationale indoor-wedstrijden in Madison Square Garden te New York de z.g. Millrose Games heeft de Deen Nielsen de mijl in 4 min. 3.6 sec. gewonnen, de snelste tqd ooit op dit nummer op een overdekte baan geno teerd. De Amerikanen Santee die tot nu toe met 4.03.4 de beste wereldprestatie op zijn naam had staan en McMiilen werden resp. tweede en derde. Dwyer was als nummer twee over de eind streep gegaan, doch hij werd gediskwa lificeerd. Daardoor schoven Santee en McMiilen één plaats op. De 2 mijl leverde een zege op voor Ashenfelter, de Olympische steeple chase kampioen, die in 9 min. 4 sec. de sterkste bleek. McKenzie, cross countrykamploen van de Verenigde Sta ten, finishte als tweede, Wilt werd der de. Boysen (Noorw.) nam de 880 yards in 1 min. 51.2 sec. voor zjjn rekening. De Kennemers heeft aan de Span jaardslaan een volop verdiende 40 overwinning behaald op een zeer zwak spelend H.F.C.-elftal. De Haarlemmers waren vooral in de eerste helft een klasse minder dan hun Wijker tegen standers, die over alle linies domineer den. Slechts aan de zwakke afwerking der talrijke goed opgezette aanvallen was het te danken dat de score bijna een half uur lang blank bleef. De H.F.C.-doelman v. d. Lee deed voorts uitstekend werk maar kon tenslotte niet voorkomen dat uit een hoekschop van Mosk rechtsbuiten Molenaar een fraaie kans kreeg maar door treuzelen ging deze verloren. Drie minuten voor de pauze werd het Wijker overwicht nog maals beloond toen de H.F.C.-achter- hoede, als zovele andere keren, weifel de met ingrijpen en rechtsbinnen Kops met een laag schot de stand op 2-0 kon brengen. Een omzetting in de Haarlemse ge lederen scheen in de tweede helft tot succes le leiden. Hein Winter werd thans als buitenspeler even zeer actief zodat de Wijker doelman Groot enkele malen moest ingrijpen. Het Haarlemse overwicht was evenwel van korte duur. Spoedig wogen de partijen weer goed tegen elkaar op met de bezoekers ge vaarlijker in de aanval. Nadat Kops eerst een goede kans had verknoeid, scoorde hij een kwartier voor tijd op fraaie wijze het derde doelpunt en kort voor het einde wist rechtsbuiten Jans sen de inmiddels voor doelman v. d. Lee Ingevallen Terhaar voor de vierde maal te passeren. De eindstand werd dus 4-0' voor De Kennemers waarmee de krachtsverhouding zeer goed werd weergegeven. De 24-jarige Aton Demuth van het Utrechtse Zwemlust heeft Zaterdag avond in het zwembad aan de Kapel straat te Hilversum het Nederlands re cord 4x100 meter wisselslag estafette persoonlijk op zijn naam gebracht. Demuth maakte een tijd van 5 min. 33.2 sec. Hij bleef hiermee 4.8 sec. onder de limiet (5.38.-), welke door de K.N.Z.B. voor vestiging van dit record was gesteld. Demuth is dus de eerste houder van het Nederlands record op dit nummer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 5