WIENS STROMAN IS BOELGANIN? Malenkov s aftreden werpt vele vragen op Regeringswisseling sal naar men verwacht leiden tot een hardepolitiek Weerslag in satellietstaten te verwachten? DE KROKODILLEN VAN HET KREMLIN Uitbreker terug en vrij De strijd om de macht in het Kremlin B D V Kleurlingen worden uit Johannesburg gezet Huizen boven f 400 a 5 of 10 pet. omhoog 500 DE MACHT IN DE SOVJET UNIE Moskou geeft de toon aan iHL van advies 8 weer Geld voor boete bij eengehaald WOENSDAG 9 FEBRUARI 1955 78ste JAARGANG No. 26216 BÉ MB f „KATINGO" TERUG IN OUDE POSITIE Werk van maanden teniet gedaan? DODELIJK ONGEVAL TE HEEMSTEDE Ollenhauer naar Londen Teddy gevoerde windjackets Vertrek 3 dagen vervroegd In Eerste Kamer Niemand gelukkig met huurverhoging „Bedroevend staaltje van regeren" BURfcAU SMEDESTRAAI 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraai 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. J. W Boerrlgter en Mr. W. A. M. van der Kallen Hoofdredactie: Drs H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENIIEIARIfcP 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudl zich hei recht voor advertentlën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na S.50 uur 's avonds teL 21544 De vrije wereld heeft gisteren met onmiskenbare verrassing kennis ge nomen van het besluit van Georgi Malenkov om af te treden als voorzitter van de raad van ministers Van de Sovjet-Unie en van het eenstemmige be sluit van de Opperste Sovjet om in zijn plaats te benoemen maarschalk Nikolai Boelganin, tot dusverre minister van defensie. Uit de critiek, die de laatste dagen door het centrale comité van de communistische partij in Rus land is uitgebracht op het landbouwbeleid van de Sovjet-Unie en uit de hernieuwe nadruk, die de laatste tijd op de zware industrie werd gelegd, had men wel gemeend tot bepaalde spanningen binnen de regering van de Sovjet-Unie'te mogen besluiten. Dat deze spanningen zulk een opzienbarende uitweg hebben gevonden, kwam vrij algemeen als een verrassing. De ver schillende niet-officiële commentatoren stemmen hierin wel overeen, dat maarschalk Boelganin niet de onafhankelijke sterke man is, die zich door eigen kracht naar de top heeft gewerkt. De meeste waarnemers zijn van mening, dat Boelganin voornamelijk op instructies van de secretaris-generaal van de Russische communistische partij, Nikita Khroesjtsjev, zal handelen. Anderen daarentegen menen de invloed van de minister van buitenlandse zaken, Molotov, te bespeuren. Vrij algemeen wordt verder de veronderstel ling geuit, dat de regeringswisseling in de Sovjet-Unie zowel naar binnen als naar buiten tot een „harde" politiek zal leiden. Evenals bij de dood van Stalin heeft radio Moskou weer aanwij zingen uitgezonden voor de provin ciale dagbladen in Rusland over de manier, waarop het nieuws van gisteren in de krant moet worden gezét. Radio Moskou zond de in structie uit, naar het beweerde, omdat de hoofdredacteuren van de provinciale pers er zelf om hadden gevraagd. Op pagina één van de kranten moet een foto komen van de bijeen komst van de Opperste Sovjet op het ogenblik, dat minister Molotov zijn grote rede over de buiten landse politiek uitspreekt. Voorts moet op de eerste pagina de tekst van de rede van partijsecretaris Khroesjtsjev worden afgedrukt. Ver der de benoeming van maarschalk Boelganin tot premier van de Sov jet-Unie en tenslotte het nieuws van het aftreden van Georgi Malen kov. Op pagina twee moet dan de rede van Molotov worden afge drukt. Khroesjtsjev gaf gistermiddag een uiteenzetting over de politieke en eco nomische kwaliteiten, die maarschalk Boelganin bezat <:n die hem bijzonder geschikt zouden maken als premier van de Sovjet-Unie. Op zjjn vraag, of de afgevaardigden andere candidaten naar voren bilden brengen, werd niet gereageerd. Daarop werd eenstemmig by handopsteken tot debenoemingen Boelganin besloten Malenkov, die is afgetreden omdat hii zich persoonlijk verantwoordelijk voelt voor de gebreken, die het Rus sische kabinet met betrekking tot het landbouwbeleid hebben gekenmerkt, en omdat hij meende over te weinig er varing te beschikken om een regering te kunnen leiden, aupiaudisseerde na dit besluit eyen luid en langdurig als de andere aanwezigen. Khroesjtsjev heeft ln zijn toespraak geen mededelingen gedaan over een eventuele nieuwe post voor Malenkov. Malenkov heeft gister avond wel met alle andere Sovjet leiders een speciale voorstelling in het Bolsjoi-theater bijgewoond. Men vreest, vooral in kringen van de V.N., dat Khroesjtsjev bereid is Peking te steunen in een uiterst on verzoenlijke politiek inzake de kwes tie Formosa. In de ochtendzitting van vandaag heeft maarschalk Konjev voor de Opperste Sovjet een rede gehouden, waarin hij o.m. betoogde, dat een aanval op de Sovjet-Unie beantwoord zal worden met alle soorten moderne wapens. Hij deelde mede, dat het Russische leger in de afgelopen ja. ren is gereorganiseerd en dat het thans machtiger is dan ooit te voren. Hij herhaalde een vroegere be wering, dat de Amerikanen bij de slag om Bastogne in 1944 slechts de overwinning hadden kunnen behalen dank zij het feit, dat Rusland kort daarop een offensief was begonnen. In W.-Duitsland reageerde Adenauer in een rede te Frankfort, die pas begin nen kon nadat de politie duizenden de monstranten tegen de bondskanselier had uiteengedreven, op de gebeurtenis sen in Rusland. Deze slag uit Moskou was volgens hem voor de socialistische propaganda vernietigend. Wat zich afspeelde moest bü de meest overtuigde sociaal-demo craat het geloof aan de verklaringen van de Sovjet-Unie verwoesten. Molo- tov's verklaringen voor de Opperste Sovjet moesten, aldus Adenauer, ieder een die aan een neutralisatie van Duits land dacht, aantonen, dat deze in de kortste tijd Duitsland tot een satelliet van de Sovjet-Unie zou maken. De drei gingen van de Sovjet-Unie mochten nie mand afschrikken, zo meende Adenau er, want ook de Sovjet-Unie had haar eigen zorgen. Juist de gebeurtenissen van gisteren hadden aangetoond, hoe weinig stabiel het Sovjet-regime zelfs in zijn toporga nen was. Adenauer hield onverminderd vast aan zijn argumenten voor een spoedige verwezenlijking van de Düitse herbewapening. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, John Foster Dulles, verklaarde een dergelijke ontwikkeling als zich thans in Moskou heeft geopen baard, wel te hebben voorzien. Hij ont hield zich echter van commentaar. Volgens United Press achten politie ke waarnemers in Wenen het mogelijk, dat ook de tegenwoordige premiers van Hongarije en Tsjechoslowakije, Imre Nagy en Viliam Siroky, op voorbeeld van Malenkov het veld moeten ruimen. Als hun mogelijke opvolgers noemt men Matyas Rakosi en Alexej Cepicka. (AFP-Reuter-UP) OPPERSTE RAAD Drager vd wetge vende mach! en de federale macht WordJ voor 4 jaar gekozen RAAD DER NATIO NALITEITEN. Bestaat uit 25 afge vaardigden per Unie- republiek. RAAD DER UNIE Bestaat uit 1 afge vaardigde per 300000 inwoners RAAD V. MINISTERS Deze Raad wordf be noemd door de Opper ste Raad en telt ca. 40-50 leden Dragcr- v.d ui typerende macht 10 v d 13 onder voorzitters vd Raadv Ministers zijn tevens lid van entr Comité CENTRAAL COMITÉ OER PART'J Bestaat uit 3 commissies 1 2 3 SECRETARIAAT Bestuurt de part-Ij "0RGBUR0" Belast met de partij-organis. "POLITBURO" Voert de partij- po?' 'k en dient deRaadv.Min. Decommunishsche parlij omva^°/ov.d. bevolking ALLE AMBTEN IN DE STAAT WORDEN BEKLEED DOOR PART'JLEDEN ln de Sovjet-Unie wordt uitsluitend de communistische partij als politieke be weging erkend. Als opperste staats orgaan bestaat in Rusland de Opperste Raad, of Opperste Sovjet. Deze raad is d: drager van de wetgevende macht en bestaat uit twee „kamers": de Raad der Nationaliteiten en de Raad der Unie. De twee kamers gezamenlijk vormen dus de Opperste Raad en de candidaten voor deze kamers worden aangewezen door de communistische partij. De Raad van Ministers wordt benoemd door de Opperste Raad. Aangezien ook de mi nisters aan de partijtucht zijn onder worpen is het wel duidelijk, dat de positie van minister op zichzelf hele maal geen bewijs van macht behoeft te zijn. De aangewezen candidaten voor de beide „kamers" worden door het volk „gekozen". Het volk heeft echter bar weinig keus, want er zijn geen andere candidaten dan die door de partij zijn gesteld. Dat de partij een ledental heeft van slechts 5 pet. der bevolking is een factor, die in Rusland niet telt. Duidelijk geeft bovenstaand schema weer, hoe men met slechts 5 pet. der bevolking achter zich in staat kan zijn, de macht in de staat uit te oefenen. In theorie is de hoogste instantie in de partij het partij congres. Als het congres echter niet Wie is de sterke man uit deze groep Sovjet-leiders? Broederlijk naast elkaar tijdens de ondertekeningsplechtigheid van het defensieverdrag der Oost-Europese staten v. I. n. r.: Khroesjtsjev, maarschalk Voroshilov, Georgi Malenkov, maar schalk Boelganin en V. Molotov. De pogingen tot het bergen- van de „Katingo" die men vanochtend zou on dernemen, hebben geen doorgang kun nen vinden. Door de zware Westelijke winden in de afgelopen nacht is het schip in de oude positie teruggeslagen, het ligt opnieuw dwars op de eerste bank voor Bergen aan Zee in vrijwel dezelfde positie als waarin het na de stranding werd aangetroffen. De positie van het schip is vrij on gunstig en de kans is groot, dat door deze verandering in de ligging het werk van maanden teniet is gedaan. Boven dien moet het niet geheel uitgesloten worden geacht, dat het schip, wanneer de omstandigheden zeer ongunstig wor den, zal omslaan of breken. Dinsdagavond om tien minuten over half acht kwam de 49-jarige mej. L., wonende in de Rijnstraat te Heemstede, uit de Rijnstraat te voet de Herenweg op. Zij wilde de Herenweg oversteicen, maar werd daarbij aangereden door een personenauto, die uit de richting Haar lem kwam en bestuurd werd door de heer C. P. uit Leiden. Mej. L. werd zo ernstig gewond, dat zij vrijwel direct overleed. Erich Ollenhauer, de leider van de West-Duitse sociaal-democraten, is gis teren naar Londen gevlogen voor een bezoek van drie dagen. werkzaam is, voert het Centraal Comité der partij de hoogste macht. In wezen is dus het Centraal Comité de hoogste politieke macht in Rusland, want in de laatste twintig jaar is het partijcogres hoogstens vier- of vijfmaal bijeen ge weest. Het comité bestaat uit drie com missies, waarin verschillende personen de leiding bezitten. Stalin en Malenkov ivaren de enigen, die lid waren van alle drie commissies. De eerste commis si e is het Secretariaat, dit bestuurt de partij. Aangezien Khroesjtsjev de eerste secretaris van dit orgaan is, is hij daar mede tevens wel een van de belangrijk ste mannen in de partij, want de an dere leden van het Secretariaat zijn la ger in rang. Een machtig orgaan in Rusland is ook het Politburo (Presi dium), dat de politiek voert en tevens de raad van ministers van advies dient. Daarmede drukt het Politburo zijn stempel op de buitenlandse politiek van Rusland. De raad van ministers is de Russische regering. Aangezien de raad van ministers uit partijleden bestaat en deze op hun beurt weer onderworpen zijn aan de partijtucht, is het wel duide lijk, dat de positie van de ministers in de partij belangrijker is dan hun positie in de regering. Aangezien Khroesjtsjev een belangrijk man is in de partijpoli tiek, 'neemt hij dus ook een veel be langrijker plaats in dan vele ministers. De voorzitter van de Opperste Raad is Volkov, een man, die in de partij ver der geen belangrijke positie inneemt. Voorzitter van de raad van ministers ioas Malenkov. (Van onze verslaggever) De 32-jarige M. G., die Vrijdag samen met de 28-jarige J. K. Vrijdagmiddag ontvlucht is uit het Huis van Bewaring aan de Amstelveenseweg te Amsterdam, heeft zich Dinsdagmiddag weer bij de directeur van de gevangenis gemeld. Niet lang daarna is hij officieel op vrije voeten gesteld, daar hij thans een be drag van 150 gulden kon betalen als de boete, die indertijd als afkoopsom van de gevangenisstraf geëist werd. Maandagmiddag was bij de portier van de gevangenis reeds het trapje bezorgd, waarmee de twee gedetineerden ont vlucht waren. Dinsdagmiddag kwam M. G. zelf op de bel van de gevangenis drukken om te zeggen dat hij nu het recht had om vrij te zijn. Desondanks moest hij eerst een verhoor van de rijksrecherche ondergaan en vertellen hoe hij aan het geld was gekomen. Het was half acht toen men geen enkel be zwaar meer zag M. G. te laten gaan. Eerder had M. G. een uitvoerige brief naar de Amsterdamse Officier van Jus titie, mr. Van Bakhoven, geschreven, waarin hij mededeelde hoe de ontsnap ping in haar werk was gegaan en dat hij zich met het bedrag van de boete bij de directeur van de gevangenis zou vervoegen. In het schriftelijke relaas vertelde hij ook hoe hij de politie in Haarlem heeft weten te ontlopen, toen hij in deze stad Vrijdag aankwam en Zaterdag weer uitging om de 150 gulden bijeen te krijgen. Uit het verhoor is gebleken dat zijn mede-ontsnapte J. K. hem reeds voor de aankomst in Haarlem heeft verlaten, en dat ze elkaar sindsdien niet hebben weergezien. Van J. K. heeft de rijksre cherche taal noch teken vernomen. Advertentie (tot Donderdagavond) Wisselende bewolking met hier en daar enkele buien. Zwakke tot matige wind tussen Noord-West en Noord. Iets kouder. Zon: 8.09-17.45 Maan: 22.24-8.52 ij een vergelijking tussen de ge beurtenissen van 5 en 6 Maart 1953 en die van gisteren moet men een essentieel verschil in het oog houden. Met Stalin ging een alleenheerser heen, met Malenkov een man die deel uitmaakte van een regerende groep. Stalin was zonder enige twijfel de feitelijke leider van de Sovjet-Unie, een leider wiens per soonlijke macht grenzenloos genoemd kon worden. Hij had zich die po sitie na een verwoede strijd verwor ven. Ongeveer tien jaar na Lenin's dood had hij al zijn rivalen uit de weg geruimd, en sindsdien heeft hij zijn dictatuur ten volle kunnen ont plooien. Onmiddellijk na het overlijden van Stalin bleek reeds dat er niet op nieuw een soortgelijke dictator naar voren zou treden. Toen Malenkov op het communistische partij-congres van October 1952, in plaats van Sta lin, als rapporteur mocht optreden, zag men hierin een voorteken. En inderdaad werd een half jaar later aan Malenkov de top-functie in de Sovjet-Unie toegewezen. Maar de verafgoding, die Stalin bij diens leven ten deel was gevallen, werd Malen kov door de andere vroegere naaste medewerkers van de dictator niet gegund. Dat Malenkov niet eenvou digweg als de leider van Rusland be schouwd kon worden, bleek ten slotte al spoedig toen hij het hoogst belangrijke ambt van partijsecretaris aan Khroesjtsjev overdroeg, terwijl hij zelf slechts Dremier bleef. Dit gebeurde, naar zijn zeggen, op eigen verzoek, zoals hij nu ook op „eigen verzoek" van het voorzitterschap van de ministerraad is ontheven. Met de dood van Stalin was er een einde gekomen aan een tijdperk. Het tijdperk van de despoot. Er brak een nieuwe periode aan in de historie van de Sovjet-Unie: de natie zou voortaan geregeerd worden volgens het beginsel van het „collectieve lei derschap". Een bewindsvorm die ech ter noodwendig niet van stabiele aard kan zijn, omdat de uiteindelijke eisen van een totalitaire staat strij den met een uit meer dan één per soon bestaande hoogste leiding. De onderlinge strijd om de heerschappij van Stalin's geestelijke erfgenamen is dan ook duidelijk aan het licht ge treden. Het heeft er aanvankelijk naar uit gezien of Rusland bestuurd zou worden door een triumviraat. Maar toen Beria het apparaat van de geheime politie trachtte te gebruiken voor de versterking van zijn eijfen positie in het driemanschap, werd hij onmiddellijk uit de weg geruimd. Ziin plaats is ingenomen door Khroesjtsjev. Nu intussen Malenkov zelf van zijn troon is gestoten, zijn van het kprnVabinet, dat tot gisteren over de USSR scheen te heersen, dus slechts twee personen overge bleven. at tenslotte noch Molotov noch Khroesjtsjev voorzitter is ge worden van de ministerraad was bijzonder opmerkelijk. Boelga nin, die nu officieel met de leiding van de regering is belast, bekleedde immers tot nog toe in de Sovjet- hiërarchie eerst de vijfde plaats. (Het Russische staatshoofd Worosjilov werd de laatste tijd steeds als de vierde man genoemd). Wellicht is de reden tot Boelganin's benoeming vooral van zuivere negatieve aard geweest. Weliswaar zijn de kwalitei ten van de nieuwe premier gisteren in de vergadering van de Opperste Sovjet hogelijk geprezen, maar mo gelijk is hij slechts naar voren ge schoven door een sterkere figuur die het wijselijk geacht heeft, althans op dit moment, niet de topfunctie te aanvaarden. En daarbij denkt men uiteraard aan Molotov, maar nog meer aan Khroesjtsjev. Voor de opvatting, dat de huidige minister van Buitenlandse Zaken de grote man achter de schermen zou zijn pleit de omstandigheid dat Boel ganin steeds een volgeling van Molo tov is geweest. Voorts heeft Molotov in de vergadering van gisteren nog een dominerende rol gespeeld. Het was echter de partijsecretaris, Khroesjtsjev, die in dezelfde verga dering het voorstel deed tot de be noeming van Boelganin, terwijl ook Khroesjtsjev het economische pro gramma" voor de Sovjet-Unie ont vouwde. Dat de worsteling om de al leenheerschappij binnen de muren van het Kremlin nog niet ten einde is, zou men intussen wel kunnen concluderen. Tot dat conflict be slecht is duurt het tijdperk van het collectief leiderschap voort. oor ons in het vrije Europa en het Westen is nu de grote vraag of de buitenlandse politiek van de Sovjet-Unie een koersverandering zal ondergaan, zoals dat een kleine twee jaar geleden het geval was toen de Russen hun „vredesoffensief" lan ceerden. Mag men een terugkeer ver wachten naar een meer onverzoen lijke houding? Er zijn enkele sympto men die in deze richting wijzen: tot premier van de Sovjet-Unie is een man aangesteld die beschouwd kan worden als een expert op het gebied van de bewapening. (Dat die bewape ning opgevoerd wordt heeft ons de jongste Sovjet-begroting duidelijk willen maken). Voor het militaire as pect van de Russische politiek zal de oud-minister van Defensie, Boelganin, zich uiteraard bijzonder interesseren. Voorts sprak uit de rede die Molotov gisteren heeft gehouden een bijzon der vijandige toon tegenover de „im perialisten" in het buitenland. Met name de V.S., die agressie pleegden ten aanzien van China, moesten het ontgelden. Ook de plannen voor de West-Europese defensie en de herbe wapening van Duitsland werden ech ter gehekeld, pn in dit verband maak te Molotov Engeland en Frankrijk, „waarmee in het afgelopen jaar betere betrekkingen waren ontstaan", ern stige verwijten. Uit de schaarse gegevens die ons tot op heden over het nieuwe regime ter beschikking staan kan nog niet vastgesteld worden in hoeverre Mos kou een andere t.actipk gaat volgen ten aanzien van het Westen. Zou er overigens inderdaad een definitief einde komen aan Moskou's, tenslotte maar ogenschijnlijke, beperkte mild heid. dan behopft men dat nog niet te betreuren. De reële verhoudingen zullen er slechts duidelijker door wor den voor di°<*enen in de vriie wereld die sinds 1953 ander de indruk ziin gekomen van zekere bedrieglijke vriendelijkheden van het Kremlin. In wezen is er immers nooit iets aan de Sovipt-doelp:nden veranderd, maar hebben de Pussen hpt sleeMs eens met gewijzigde methoden willen pro beren. De Zuid-Afrikaanse regering heeft gisteravond het overbrengen van in heemsen uit Westelijke gebieden van Jo hannesburg naar nieuwe nederzettingen buiten de stad met drie dagen vervroegd. 150 gezinnen hebben aanzegging gekre gen hedenochtend om zes uur hun hui zen te verlaten inplaats van Zaterdag, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag. De politie plakte gisteren in Sophia- town de bekendmakingen aan. Samen scholingen van meer dan twaalf perso nen zijn verboden. De politie in het ge bied is paraat. Men verwacht, dat zeventig militaire vrachtwagens zullen worden gebruikt om de verhuizing van de inheemsen uit te voeren. Enkele gezinnen zeiden, dat zij hun huizen niet zullen verlaten. Zij ziin van oordael, dat zij alleen op last van de politierechter uit hun woning kunnen worden gezet. Anderen begonnen gisteravond al hun huis te ontruimen om zich naar vrien den of verwanten in Sophiatown te be geven. Een naturel zeide: „Wanneer de po litie in de ochtend komt, zal zij onze huizen leeg aantreffen." De Zuid-Afrikaanse minister voor naturellenzaken, dr. Hendrik Ver woerd, heeft medegedeeld, dat de Rooms-katholieke kerk geweigerd zou (Van onze Haagse redacteur) Naar te Den Haag in aansluiting op hetgeen eerder bekend is gemaakt ver nomen wordt, zal bü de regeling voor de komende huurverhoging onderscheid worden gemaakt tussen drie verschil lende categorieën: 1. Er komt een categorie van (arbei ders) woningen, waarbü geen huurver hoging wordt toegepast. De huurwaarde voor het afgrenzen van deze categorie komt in de eerste klas gemeenten waar- schünlijk te liggen tussen de 400 en 500 gld. De hoogte van dit plafond zal variëren naar gemeentegroepen. waarbij aan te nemen is, dat de indeling vol gens de Noodwet-Ouderdomsvoorziening gevolgd zal worden. 2. Hierop sluit aan een groep wonin gen, waarbij de huurverhoging vijf pro cent zal bedragen. 3. Op deze tussengroep volgt de ca tegorie woningen, waarvoor de huren met tien procent verhoogd zullen wor den. Over deze punten heeft overleg plaats gevonden in de jongste vergadering van de ministerraad. hebben om 681 scholen voor Bantoes aan de regering over te dragen. Volgens de wet op het onderwijs voor Bantoes komen missiescholen voor Ban toes, welke niet aan de regering worden overgedragen, niet in aanmerking voor rijkssubsidies. Veertig protestantse ker ken, die ongeveer 5.000 scholen behe ren, hebben ingestemd met de school- overdracht. (Reuter) (Van onze parlementaire redacteur) be komende huurverhoging met slechts tien procent en zonder huur- egalisatie is voor verschillende senato ren onderwerp van critiek geweest. Frof. Molenaar (V.V.D.) was vooral ontevre den omdat de regering de zaak in de Kamer niet ter sprake had willen bren gen. Bijna heeft de Kamer door het zwijgen der regering omtrent wat het Kabinet reeds had besloten, tegen wind molens staan vechten, aldus prof. Mole naar. Wij wisten namelijk niet dat de huurbelasting al van de baan was. Van de andere kant wilde hy wel eens weten hoe de pers achter de plannen van de regering was gekomen. Het voorstel zelf noemde hij een be droevend staaltje van regeren en een manifestatie van onmacht. De dringend geboden huurhervorming wordt thans geofferd op het altaar der politiek. Het is blijkbaar belangrijker dat de regering aanblijft dan dat de sanering op dit ge bied tot stand komt. Ook mr. In 't Veld was erg ontevre den. Hadden wij de keuze gehad, dan zouden wij liever niets hebben gewild dan deze huurverhoging, die lijkt op de weg van de minste weerstand en die het denivelleringsproces belemmert, al dus de socialistische senator.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1