Bewogen vergadering in „Oud-Schoten" wo/f en de havik net i^o-jarig bestaan van Zang en Vri Bestuur Haarlemse Middenstands- centrale gewijzigd en uitgebreid R.K. Middenstanders vieren Vastenavond in „Treslong" Viering Nationale feestdagen aan de orde De nieuwe kerk in Noord Artistiek en interessant programma samengesteld HAARLEM bollenseizoen Oranjefeesten in Haarlem-Oost Anti-militaristisch verzet Oordeel van clientele moet beslissen over koopavond N. VAN BREEMEN Co TEL. 10070 DONDERDAG 10 FEBRUARI 1955 PAGINA 2 „Haarlems Bloei en Noord Het verkeer op Rijks straatweg Programma Grondboringen zijn verricht Bloemenmeisjes met muziek in de stad? TINE CHAMPAGNE i Zeer oude I Cognac uft het beste Cognac-gebied ERNSTIGE ONGEVALLEN Op Amsterdamseen Leidsevaart OVERVAL OP TAXI CHAUFFEUR Twee jaar gevangenisstraf voor daders Waterstanden ZANDVOORT Subsidie Militaire Tehuizen Geen reservevorming Gas- en Waterbedrijf Klaverjastournooi Salarisregeling Gemeente hoofdambtenaren Beurs van Amsterdam Beurs van New Vork BLOEMENDAAL Spreekuur wethouder komende feestdagen was vastgesteld. Hieronder volgt het schema, zoals dat in principe is opgesteld. Koninginnedag: 8 uur: Hijsen van de vlag. 9 uur: Zanghulde door de school kinderen bij de Sionskerk. 1012 uur: De kinderen, die aan de zanghulde heb ben deelgenomen, worden in een twee tal scholen op de vertoning van een film en versnaperingen onthaald. Voor de groten is er dan een gymnastiek- demonstratie op het plein bij de J. P. Coenschool. 1417 uur: Kinderspelen en een rolscnaatsen demonstratie en .wedstrijd, vermoedelijk op de Ver- gierdeweg. Van deze kinderspelen zul len de finales plaats vinden in de och tenduren van de Bevrijdingsdag. 18.30 19.30 uur: Gecostumeerd damesvoetbal en muzikale rondgang. 2024 uur: Bal Champêtre met attracties. Bevrijdingsdag: 8 uur: Hijsen van de vlag. 8.309.30 uur: Muzikale rondgang door de wijk. .10—12 uur: Finales van de kinderspelen, die op Koninginnedag zijn gehouden, '/oor de groten, volks- dansdemonstraties en volksdansen. 14 15 uur: Sprookjes voor de kinderen. Eventueel een brandweerdemonstratie. 18.3019.30 uur: Gecostumeerde korf balwedstrijd, waarna muzikale rond gang. 2024 uur: Gecostumeerd bal. Het is al weer enige tijd geleden, dat het actie-comité in Haarlem-Noord, dat de autoriteiten nog eens nadrukke lijk attent wilde maken op de noodtoe stand op de Rijksstraatweg en de Scho. terweg, op de grote trom sloegen, dui zenden handtekeningen werden verza meld en een request werd gezonden aan de minister van Verkeer en Waterstaat, waarin verzocht werd het actie-comité een onderhoud toe te staan over de verkeers-onvciligheid in Noord. Het comité had er op gerekend reeds voor Nieuwjaar door de minister ont vangen te worden, maar volgens onze informaties in Hen Haag, welke te Haarlem werden bevestigd, heeft het comité een schrijven van het departe ment ontvangen, waarin verklaard wordt, dat er geen termen aanwezig geacht worden om het comité ten de- partemente te ontvangen. Het comité is blijkbaar niet bij de pakken neer gaan zitten en het heeft de minister nu een tweede schrijven gezonden, waarin gezegd is, dat er vele argumenten in de eerste brief nog niet genoemd zijn, die een onder houd ter dege wettigen. Op dit schrijven is tot op heden nog geen antwoord ontvangen. Hopelijk zal binnen niet al te lange tijd begonnen kunnen worden met de bouw van de nieuwe kerk, toegewijd aan de H.H. Petrus en Paulus, in Haar lem-Noord. De grondboringen zijn thans verricht en daarbij is gebleken dat er niet voor de bouw geheid behoeft te worden. Er heerste op de vergadering van de Vereniging Nationale Feestdagen „Oud Schoten'" nu niet bepaald die stemming, die meestal kenmerkend is bij de voor bereiding van feestelijkheden. Integen deel, het werd een bewogen vergade ring, eensdeels voortkomend uit het ge brek aan belangstelling van de kant der wijkbewoners ook sterk te con stateren aan het geringe aantal bezoe. kers op deze vergadering anders- deels door het aangekondigd aftreden van de voorzitter en de penningmeester van de vereniging, de heren C. Mer- kenhoff en Bleeker. De aanwezigheid van enkele OPN-leden maakte in dit geval de vergadering er niet. rustiger op. Namens het wijkcomité waren voorts tegenwoordig de heren Steentjes en Kampman, resp. voorzitter en secreta ris. Tijdens de vergadering werden en kele opmerkingen gemaakt aan het adres van „Haarlems Bloei" en onder meer was men er niet content mee, dat „Oud-Schoten" er met het bezoek van Sint Nicolaas niet zo gelukkig was af gekomen. In dat verband achtte men het verder onjuist, dat de attributen, die bij dat festijn nodig waren, van bui ten de stad betrokken waren. De klacht werd voorts geuit, dat „Haarlems Bloei" wel een subsidie van 1 40.000 krijgt uit de gemeentekas, maar dat „Oud-Scho ten wel bijonder weinig kan profite ren van de activiteiten, die door „Haar lems Bloei" ontpiooid worden. Met al dat gepraat kwam men overi gens niet veel verder en het bleek, dat de samenstelling van een programma voor Koninginnedag en de Bevrijdings dag ook niet zo eenvoudig was. De voorzitter hekelde de houding van de wijkbewoners, die wel een feestvie ring wensen, maar daarvoor niet het offer van contributie schijnen over te hebben. De vereniging bleek namelijk geen baten te hebben, wel schuld, zo dat de gelden voor de komende festi viteiten feitelijk nog gevonden moeten worden. Er is een poging gedaan om tot een begroting te komen, waarbij men er van uitging, dat bij een systemati sche bewerking van alle straten in de wijk per gezin vijftien centen in de berooide kas zullen komen. Hoe het ook zij, de vereniging zal al les op alles zetten om voor de kinderen en ouden van dagen een geslaagd Oran je- en Bevrijdingsfeest te brengen. De aanwezige CPN.-leden drongen er op aan, lat er op Bevrijdingsdag een massale zanghulde bij het monu ment aan de Jan Gijzenbrug zou wor den gebracht. Dat voorstel werd ech ter ter zijde geschoven. Het bleek vervolgens, dat zowel de voorzitter als de secretaris in functie zouden blijven, totdat de feestelijkhe den voorbij zijn en het was reeds tegen middernacht, toen een program voor de 18. Eric verroert geen vin en zo staan man en wolf elkaar aan te staren. „Toch", denkt de Noorman, „moet ik geen vrees temen, want dan kon hij me wel eens aanvliegen". Zelden nog zag hij zo'n kolossale wolf en voor zover hij kan oordelen is het dier nog niet zo oud. Met langzame bewe gingen spant hij zijn boog en begint kalm op de wolf toe te lopen. Hoe dan ook moet hij zien van deze plek weg te komen. Doden zonder de noodzaak van zelfverdediging echter ligt niet in zijn lijn. De geheim zinnige wolvenman, de bewoner van de ruïne, kan bovendien elk, ogenblik terug komen en die ontmoeting komt hem nu nog niet gelegen. De grote gele wolf blijft echter onbeweeglijk op zijn plaats en reeds begint Eric te wanhopen aan het slagen van zijn poging het dier te overwinnen, als de wolf eensklaps omkeert en geluidloos in het bos verdwijnt. Voor zichtig gaat nu Eric ook terug over de steendam. Dan klinkt een luid keffend gehuil, dat van verre wordt beantwoord. Eric ziet de grote gele wolf als een schaduw door het struikgewas sluipen, doch als hij zijn weg wil vervolgen, treft een zwak gerucht zijn oor. Zich omwendend ziet hij een heel wolvenpak te voorschijn komen.... allemaal jonge dieren; som mige geelachtig grijs, andere donker van kleur. De toestand is er dus niet beter op geworden en als Eric het waagt één stap achterwaarts te doen, sluipen de dieren er drie, vier in zijn richting. Onafgebroken staren de gele ogen hem aan en Eric voelt zich nu niet bepaald op zijn gemak, als een schel gekef van een der wolven hem doet opkijken. Vanuit het woud antwoordt een diep bassend geblaf en even later flitst een donkere gedaante door de struiken, recht op hem toe. Er komt beweging in het wolvenpak en reeds staat Eric klaar zijn huid, zo duur mogelijk té ver kopen als een kreet van vreugde en ongeloof hem ontsnapt.De grote, donkere wolf is.... zijn eigen trouwe hond.... WOLF. Advertentie FILMS: CINEMA PALACE: „Moeder" 18 jaar. Tij den: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „Onteerde meisjes" 18 Jaar. Tijden: 2.30, 7 en 9.15 uur. LIDO: „A en C als waaghalzen" a. 1. Tij den: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Het mysterie der 2 vrouwen str. volw. Tijden: 2, 7 en 9.15 uur. MINERVA: „The heart of the matter", ia jaar, 8.15 uur. REMBRANDT: „White Christmas" a. I. Tij den: 2, 4.15, 7 en 9.15 u. ROXY: „Domein der bandieten", 14 j. Tijden: 2.30 en 8 uur. STUDIO: „Russisch ballet", a. 1. Tijden 2.15, 7 en 9.15 uur. Momenteel wordt er met man en macht aan gewerkt om Haarlem tijdens het bloembollenseizoen alle fleur te ge ven, die het waardig is. Zoals bekend zullen er verschillende bloemversierin- gen in de stad worden aangebracht, maar nog andere plannen wijzen er op, dat men de sfeer in de stad zo feeste lijk mogelijk wil maken. Zo schijnt het in de bedoeling te lig gen in April op verschillende avonden een muziekcorps vanuit een of andere hoek uit de stad naar de Grote Markt te laten trekken voor een stevige tap toe. Het is b.v. niet uitgesloten, dat een ruim honderd man tellend muziek korps uit Den Bosch Dinsdagavond 14 April vanaf het station naar de Grote Markt marcheert. Daarbij zullen o.m. ongeveer vijftien Haarlemse meisjes meegaan, die ieder een bepaalde wijk uit Haarlem vertegenwoordigen en die op een of andere manier voor een bloemrijke entourage zorgen. De plan nen daartoe bestaan althans. De daarop volgende avonden zou iets dergelijks georganiseerd worden en ver schillende corpsen, o.a. een uit Nijme gen, zijn gevraagd. Vermoedelijk zal de Spaarnebazuin de tocht vanuit Oost voor haar rekening nemen en natuurlijk wordt als de plannen werkelijkheid worden er ook een tocht vanuit Noord georganiseerd. Deze zou dan starten op het Soendaplein en via de Gen. Cron- jéstraat naar de Grote Markt gaan. De Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" viert, zoals bekend, op 20 Februari zijn 125-jarig be staan en staat daarmede nog steeds als het oudste mannenkoor, dat nu 130 leden telt, in Nederland genoteerd. Voor dit jubileum en voor de concerten, die ter gelegenheid daarvan gegeven wor den bestaat grote belangstelling, niet in het minst van overheidswege. De ge meente Haarlem heeft tenminste een garantiebedrag ter beschikking gesteld, van de provincie mag een subsidie ver wacht worden en ook het Anjerfonds heeft een subsidie gegeven. Op 28 Februari wordt het grote ju bileumconcert gegeven in het Concert gebouw, waarbij vrijwel alle leden van het erecomité aanwezig zullen zijn. Prins Bernhard is echter wegens werk zaamheden elders verhinderd dit con cert bij te wonen. Aan dit concert werkt de pianist Theo Bruins mede als solist en het concert wordt geopend met het „Ecce quomodo moritur" van Diepenbrock ter herdenking van de overledenen van de Liedertafeï. De stad Haarlem zal worden bezongen in „Mijn hof" van Philip Loots, terwijl verder op 't programma staan werken v. Schubert, Diepenbrock, Duvorsel, Orlando di Las so. Oscar van Hemel, Dvorzak, Strawin- sky en Bela Bartok. Verschillende werken zullen met het orgel begeleid worden door Albert de Klerk. Donderdag 10 Februari Stadsschouwburg: „Het hemelbed", Lily Bouwmeester en Frits van Dongen", 8 u. Concertgebouw: Chr. Orator, vereniging. Knoxville, S. Barber. Danse des morts et Nicolas de Flue, A. Honegger. Begeleiding N. Ph. O. Algehele leiding George Robert, 8 uur. Frans Halsmuseum: Comité voor jonge toonkunstenaars, Muziekuitvoering. Lucien- ne Bouwman, sopraan, Hans Philips, clave- cimbel, 8 uur. Vrijdag 11 Februari Stadsschouwburg: „Hoofdstad operette": „Sag beim Abschied leise Servus" 8 uur. Concertgebouw: Noordh. Philh. Ork. m.m.v. het Amsterdams Operakoor. Gast- dirigent: Willem Lohoff, 8 uur. Grote Kerk: Beiaardbespeling door stacjs- beiaardier Arie Peters, 11.3012.30 uur. Ook het Oranje-comité in Haarlem- Oost heeft een programma opgesteld ter viering van Koninginnedag en Be vrijdingsdag. Koninginnedag wordt ingezet met een réveille. Omstreeks half negen gaan de schoolkinderen naar de Grote Markt voor de aubade op de Grote Markt, welke om negen uur begint. In de ochtend trekken de deelnemers aan het concours-hippique ook door Haarlem-Oost, voorafgegaan door het muziekcorps te paard uit St. Oedenrode. 's Middags wordt een wielerwedstrijd verreden, de zgn. Oranjeronde, welke geleid wordt door „De Kampioen". De Tirolerkapel en „De Hooischelf" zorgen 's avonds voor een attractief, muzikaal dessert. Op de Bevrijdingsdag wordt de kinde ren een filmvoorstelling met tractatie aangeboden in het Rembrandttheater. In de middag wordt er carillonmuziek ten gehore gebracht vanuit de toren van de St. Janskerk aan de Amster- middag ook het kindercircus „Tijl Ui lenspiegel" optreden, 's Avonds treedt warden op. „De Hooischelf en de „Al penjagers" zorgen voor een muzikaal feest en verder zijn er kermisvermake lijkheden van 30 April tot en met 5 Mei (uitgezonderd 4 Mei) aan de Zo- mervaart. Gistermiddag om ongeveer 3 uur stak de 39-jarige bromfietsberijder S. K. uit Amsterdam, die in de richting Haarlem reed, de Amsterdamse Vaart over op de daartoe bestemde oversteekplaats. Een 23-jarige vertegenwoordiger, even eens uit Amsterdam, rijdend in een per sonenauto naar Haarlem, kon niet uit wijken en kwam in botsing met de brom fietser. Met vermoedelijk een schedelbasis- fractuur en een hoofdwonde werd de aangeredene in zorgwekkende toestand naar het Grote Gasthuis in Haarlem vervoerd. De bromfiets werd zwaar be schadigd. Om 10 minuten over half 10 gebeurde er gisteravond op de Leidsevaart een ernstig ongeluk. De 37-jarige P. K. uit Bloemendaal, die in Noordelijke richting in een personenauto reed, verloor de macht over het stuur, doordat de linker- voooras onklaar was geraakt. Hij botste tegen een boom, waartegen een fiets was geplaatst, die totaal werd vernield. De autobestuurder bleek er ernstig aan toe te zijn. Met een schedelbasis- fractuur en een hoofdwonde werd hij naar het Grote Gasthuis te Haarlem ver voerd. De auto moest, zwaar beschadigd, worden weggesleept. VOOR DE HANDEL: JACOBUS BOELEN. AMSTERDAM De Haarlemse rechtbank heeft twee Indo's, de 20-jarige B. v. H., uit Haar lemmermeer en de 18-jarige J. K. uit Amsterdam, die op een avond in Sep tember van het vorig jaar een taxi chauffeur in de Haarlemmermeer over vielen, veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf, door te brengen in de bij zondere strafgevangenis voor jongelie den in Zutphen. De officier van justitie had drie jaar gevorderd. Verdachte was indertijd wegens de sertie in de strafgevangenis terecht gekomen. Hij had dus iets tegen het militair bestel. Het zal dan wel een lichte teleurstelling voor verdachte be tekend hebben, dat hij op de dag van zijn invrijheidsstelling in de gevange nis te Haarlem geen burgerkleding in handen kreeg gestopt, maar de resten van een militair tenue. Zo b.v. een blouse met het distinctief er nog op van de Limburgse Jagers. Verdachte had tegen die plunje wel gepro testeerd waarschijnlijk, maar hij had op die heuglijke dag helaas geen bur gerkleren tot zijn beschikking en wan delde dus noodgedwongen de vrijheid als soldaat uitgedost tegemoet ondanks het feit, dat hij uit de militaire dienst was ontzet. De ontstemming hierover zakte naar mate met een aantal medegevan genen, die ook werden vrijgelaten, meer biertjes werden gedronken. Het was in ieder geval een vrolijk stel, dat op een gegeven moment op straat luid ruchtig van de herkregen vrijheid ge noot. Zó vrolijk, dat een Koninklijke marechaussee 's mans wapenrok in de gaten kreeg, op de als krijger uitge doste jongeman toestapte en hem aan hield met de vraag of hij nu burger dan wel militair was. Op dat moment rees tussen twee hikken door de be zonken wrok tegen al wat militair is, weer in de vrijgelatene omhoog. Hij schold de M. P. uit voor „witpot" en meer dergelijk fraais en maakte het de dienstdoende militair zo lastig, dat een marine-patrouille hem moest ont zetten. De Officier eiste 6 weken. De Politierechter, die zich de vreugde van verdachte op de dag van zijn in vrijheidsstelling wel enigszins kon voorstellen, maakte er een boete van, groot f 25.plus 0 weken voorwaarde- lij.k Voor het jaarfeest van de R.K. Bouw vak Bond St. Joseph, op 13 Februari in het Concertgebouw, zijn nog enkele plaatsen beschikbaar, die zijn te verkrij gen tijdens de contributiebetaling Za terdagmiddag van 4 tot 5.30 uur aan hot Hasselaarsplein 21. Donderdag 10 Februari Hoog water: 5.52 u. en 18.05 u. Laag water: 1.34 u. en 13.55 u. Vrijdag 11 Februari Hoog water: 6.29 u. en 18.43 u. Laag water: 2.09 u. en 14.30 u. Advertentie Het bestuur van de Haarlemse Mid denstandscentrale heeft een wijziging en een uitbreiding ondergaan. De Voorzit ter is thans de heer P. Barend, de secretaris is de heer L. Lam, die mo menteel wordt vervangen door de heer Van Dullemen en de heer F. van Rey- sen, voorzitter van de R.K. Midden standsvereniging, is penningmeester van de centrale. Het bestuur is uitge breid met drie detaillisten t.w. de he ren A. G. Spaargaren, bestuurslid an de Haarlemse Handelsvereniging, W. C. M. Holt, bestuurslid van de R.K. Mid denstandvereniging, en A. van der Werff, bestuurslid van de Prot. Mid denstandsvereniging. Aldus werd medegedeeld tijdens een persconferentie, die door de Midden- Aan de Zandvoortse gemeenteraad wordt voorgesteld, aan de stichting Militaire Tehuizen van het Humanistisch Thuisfront een subsidie te verlenen van f 25.per jaar. Het Katholiek Thuisfront en het Prot.-Chr. Thuisfront ontvangen elk reeds een subsidie van f 50.per jaar. De kort geleden vastgestelde beheers- verordening voor het gas- en waterbe drijf van Zandvoort bepaalt o.a., dat de gemeente jaarlijks aan elk bedrijf f5000 moet uitkeren ter vorming van een re serve. Gedeputeerde Staten maken hier bezwaar tegen, omdat het in de toe komst mogelijk kan zijn, dat de gemeen- tefinanciën een dergelijke uitkering niet toelaten. Dit voorbehoud zal thans in de verordening worden opgenomen. Voor het klaverjastournooi van „Zand- voortmeeuwen" ten bate van het uni formenfonds der Zandvoortse muziek kapel, bestaat grote belangstelling. Dit tournooi wordt op 12 en 19 Februari a.s. in „Zomerlust" te Zandvoort gehouden en voor de eerste avond hebben zich reeds 120 deelnemers aangemeld. De voorgenomen wijziging van de be zoldiging van de gemeente-secretaris van Zandvoort maakt het nodig ook de bezoldiging van enkele ambtenaren te herzien. Voorgesteld wordt, de bezoldi ging van de directeur van Publieke Werken te bepalen op 90 pet. van die van de secretaris. Dit percentage is 85 pet. van de directeur der gemeente bedrijven en 80 pet. voor de directeur van sociale zaken en voor de hoofd commies, wnd. secretaris. (Niet officiële Koereen! Vorig Opening slot 10/2 3% Ned 1953 102!} 3'/} Ned 1953 10214 3% Ned 1948 100% 3% pCt. Ned 1950 100% 3(4 Ned. 1954 100,V 3% Ned. 1955 100/, 3-3'/, Ned 1947 100'4 10044 3 Ned. 62-64 Del fac. 101% tnschr. Grtbk 1946 3 pCt 100 Ned Handel Mil cert. 220 A.K.O. 286 2861/ Van Berkel s Patent 160 Calvé-Delft cert 254 Van Gelder 272 Ken Hoogovens cert. 282 Unilever cert. 364% 371 Ned. Kabel 253'4 Philip» 325 <4 329% Nieuwe Philips 3731? 31gl/ Kon Petroleum 272 548% „Amsterdam" Rubber 113% 115 Holl Amerika l.i.m 792'® Kon Ned. Stoomb Mil. iso 183 Ned Scheepv Unie 168% 170 H.V.A- 140' 140% Deli Mil Cert. jasai 138 (l Woensdagavond was de grote Tres longzaal te Hillegom nauwelijks groot genoeg om plaats te bieden aan de leden van de R.K. Middenstands verenigingen van Haarlem en Heemstede, die deze avond bijeen waren gekomen om in ge zelschap van hun dames Vastenavond 1955 te vieren. Ongeveer om half negen sprak de voor zitter van de Haarlemse afdeling, de heer Fr. van Reysen, een woord van welkom. Dit jaarlijks festijn, aldus de spr„ heeft ten doel de onderlinge band tus sen de leden te versterken. Daarna was het woord aan de confe rencier van deze avond, de heer André Carrell, die het optreden aankondigde van „The Topliners". die in een fluores cerende show: „Avond in Parijs" ge titeld, het feest op waarlijk grootse wijze inzetten. Marianne van den Berg. de charmante cabaretière, verleende hierbij haar medewerking. In de verdere afwerking van het pro gramma traden in bonte afwisseling de leden van het cabaret op. Wij zagen André Carrell en Marianne v. d. Berg in een leuke voordracht „Het Hoedje"; De Topliners in „Kun je nog zingen" Een collecte in de pauze voor „Santos" bracht precies f 200 op. „The Topliners" lieten zien hoe artis- ten in het begin van deze eeuw optra den..en zo hoorden wij melodietjes uit de jaren 19101925. Om dit duidelijk te demonstreren volgde een „klanken kijkdoos", zoals deze in Zuid,Amerika in die tijd ten tonele werd gevoerd. Een dankbaar applaus was het loon, dat de musici in ontvangst hadden te nemen. Marianne v. d. Berg gaf daarna enige muzikale schetsen. Tony Schifferstein, de radio-pianist, begeleidde aan de vleugel op voortref felijke wijze de verschillende nummers. De „The Topliners" besloten het pro gramma met de „Broadway-Show" en een prachtige finale. Daarna was er een geanimeerd bai onder leiding van de heer W. Schröder en het was ver na middernacht toen dat feest eindigde. 8/2 9/2 52% 53% 113% Il«% 69% 70% 50% 50% 99% 97%* 110% 111% 79% 80% 40% 41 82% 85 71 71% 60 61 53% 56 74% 76% 24% 25 78 79% Stemming: vaat Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric. General Motors Kennecott Copper Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royai Dutch Shell Union oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater (l.S Steel De heer A. van Geluk, wethouder van Publieke Werken te Bloemendaal, is ver hinderd morgen zijn spreekuur te houden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 2