BLOEMEN voor die mensen! Hebt u vandaag uw Davitamon 10 al gehad? Gerard Maarse tweede wedstrijden in Zweden De zweer van D to JUAN ANTONIO DE ZUNZUNEGUI Hoad en Rosewall niet meer samen? 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen Ericsson wint DONDERDAG 10 FEBRUARI 1955 PAGINA 7 ORGANON - OSS H POEDER ZALF ZEEP OLIE LOTION Probleem in Australië waarschuwen tegen Franse tennistitels Nielsen en Patty in halve finale Eén enkele dragée Davitamon- 10 (met de hoge vitamine- waarde) heft vitaminetekorten radicaal op. Verhoog uw weerstand en die van uw gezin met dagelijks één dragée Davitamon-10 per persoon Een tien voor gezondheid: DAVITAMON-10 Flacons 50 en 100 dragées A door HM (Jit het Spaans vertaald door dr G. J. Geers Initiatief van burgemeester ENSCHEDE'S EERSTE KLASSERS PRATEN Eén sterk top-elftal? Reims wint van Essen Het is mogelijk, dat Lewis Hoad en Ken Rosewall, de vermaarde Austra lische tennisspelers, niet meer samen in het dubbelspel zullen uitkomen. De Australische keuzecommissie is van plan, nieuwe dubbels te formeren om dan te trachten een equipe samen te stellen, die de Amerikanen Seixas- Trabert kan verslaan. Een voor de hand liggende formatie is Rose-Hartwig. Men heeft op de com binatie Hoad-Hartwig moeten terug grijpen, aangezien Rose niet meer aan buitenlandse tournooien wil deelnemen. De reden hiervan is, dat zijn vrouw hem niet op zijn reizen mag vergezel len. Indien de formatie Hoad-Hartwig voldoet, zou Australië voor de Davis Cup een ploeg van drie man kunnen aanwijzen, die bestaat uit Hoad en Rosewall voor het enkelspel en Hoad- Hartwig voor het dubbelspel. In de kwart-finales van het heren dubbelspel van de internationale Franse tenniskampioenschappen op overdekte banen hebben Pietrangeli en Sirola (Italië) gewonnen van Malosse en Schaff (Fr.), Nielsen (Den.) en Patty (V.S.) versloegen Lasry en Rinderknech met 63, 63, 64. De voornaamste andere uitslagen zijn: Heren enkelspel kwart-finales: Ste wart (V. St.) versl. Nielsen (Den.) met 64, 108, 62. Saussine (Fr.) verslaat Lartigue (Fr.) met 6—3, 6—3, 6—2. Pietrangeli (It.) verslaat Molinari (Fr.) met 63, 57, 75, 6—4. Patty (Ver. St.) verslaat Pellizza (Fr.) met 6—3, 6—3, 7—5. Advertentie De in Groningen gespeelde lichtwed- strijd FortunaAmsterdam is geëindigd in een overwinning van 30 voor For tuna. Advertentie 8 min. 48,3; 7. Asazaki 8 min. 49,2; 8. De Graaff 8 min. 50,5 sec.; 11. Paping 8 min. 58.0 sec. Het eindklassement: 1. Sigge Ericsson 190,924 punten; 2, Maarse 194.946; 3. Ström 195.974; 4. Offenberger 198.284; 5. Van 't Oever 198.364; 6. De Graaff 198.483; 7. Broekman 198.520; 8. Asazaki 198.804; 9. Andersson 199.820; 10. Gomi 200.186; 11. Osaki 200.354; 12. Paping 201.766. Gerard Maarse bleek ook op de tweede dag van de internationale schaatswed strijden te Eskilstuna in uitstekende conditie te zijn. Ondanks het feit dat hij op de 1500 meter zijn schaats be schadigde, bezette hij op deze afstand de vierde plaats achter Ericsson, Osaki en Ström. In het eindklassement werd hy tweede achter de nieuwe Europese kampioen en vóór zqn vier landgeno ten. Ook Egbert van 't Oever weerde zich uitstekend. Hij was niet alleen op de 1500 meter sneller dan Kees Broek man, maar ook op de 5000 meter wist hij hem te verslaan. Met de Japanner Gomi startte hij als laatste paar op deze afstand. Van 't Oever won de rit in 8 min. 42,8 sec., een tijd die pre cies 0,4 sec. sneller was dan die door Kees Broekman kort tevoren genoteerd. Broekman moest in het eindklassement met de zevende plaats genoegen ne men. De uitslagen luiden: 1500 meter: 1. Ericsson (Zweden) 2 min 18,2 sec.; 2. Osaki (Japan) 2 min. 23,6; 3. Ström (Zweden) 2 min. 24,8; 4. Maarse 2 min. 26,2; 5. De Graaff 2 min. 26,5; 6. Van 't Oever 2 min. 26,6; 7. Offenberger (Oost.) 2 min. 27,5 sec.; 8. Broekman 2 min, 27,6 sec.; 14. Pap in i 2 min. 30,4 sec. 5000 meter: 1. Ericsson 8 min. 35,4 sec.; 2. Van 't Oever 8 min. 42,8; 3. Broekman 8 min. 43,2 sec.; 4. Gomi 8 min. 46,2; 5. Andersson 8 min. 46,7; 6. Maarse Uitsluitend bij Apothekers en Drogisten dig hebben voor het bereiden van vismeel als veevoer of van meststoffen, al naar het uitkomt, voor de behandeling van de afvalstoffen Er zullen ook onderaardse depots of tanks nodig zijn voor het opslaan en de sortering van de traan... Aangezien we tegen die tijd een hele walvisvloot zullen hebben, zullen we magazijnen voor scheeps- benodigdheden moeten hebben; voor vismateriaal, werktuigen, reserve-onderdelen, een werkplaats voor machine-reparaties, kantoren, wonin' en voor het per soneel „Oh! natuurlijk, natuurlijk!" beaamden ze allemaal. Het was een wereld, een reusachtige wei-eP' half op de zee half op de wal, die hij schetste. Hij zelr raakte verlekkerd op zijn dromen. En dan zuilen we om de producten beter te exploiteren en hun waarde te verhogen, speciale installaties nodig hebben, bijv. voor waterstofbewer king, die de industriële bruikbaarheid van de oliën en vetten en dus hun economische waarde enorm zal vergroten en een voor het reukloosmaken (Engels patent), waardoor de kwalijke geuren bij deze in dustrie, diat gewoonlijk heel erg zijn, worden wegge nomen en waardoor de walvistraan voor consumptie geschikt wordt...cn nog andere installaties waardoor we het bedrijf voortdurend zullen verbeteren." ,.Oh! natuurlijk, natuurlijk!" Ze zagen de stad al stampen van machines in fabrieken en loodsenreusachtige walvissen, wal vissen van 50 en 60 ton, me hun buik naar de zon gekeerd arriveren in het scheepsruim van hun wal visvaarders. En de glazen in de herbergen, die door koortsige handen in dienst van opgetogen geesten werden ge heven, leken bij het klinken bacchusstaven van licht. En heel de stad werd voor zijn gloeiend verlangen een wijde, gonzende en krioelende bijenkorf. ...Nu zullen we allemaal moeten werken en wie niet wil, die moet hier maar weg" zei ,,de Ameri kaan." Iedereen beschouwde hem als een verleide lijke augur. ,,Op dit punt zullen we onverbiddelijk moeten zijn, want in Aldeaalta zijn heel wat leeglopers." Jci di© zijn er." in de kroegen 'en bij de barbier, in de groepjes van klitsers aan de haven en op de kade, hoorde men niets dan opgewonden commentaren en onderstellin gen die alle perken te buiten gingen. ÊS H Na grote inspanningen, beliep M de inschrijving een totaal van K w 25.050 peseta's. m nL. Dat was het moment voor de JÊ sluwe wraak van de Indiaan. 47 ;>Dit is mijn kans," dacht hij. Hij ging naar de Banco Cantabrico en had een onderhoud met de' directeur-generaal. De volgende dag werd ,,de Amerikaan" op diens bureau geroepen. „Hoeveel geld is er nog nodig <m te voorkomen dat uw uitvinding de grens over gaat?" „Honderd duizend peseta's. „Van nu af kunt u erover beschikken," deelde de' directeur hem mee. Hij liep op hem toe om hem te omhelzen. „Neemt u mij niet kwalijk, maar op de grote banken zijn dit soort uitbundigheden niet toegelaten." Hü drukte op een bel en onmiddellijk kwam er een beambte. Hij zelf was verdwenen. „De Amerikaan" was niet zeker van wat hij ge hoord had. „U kunt aan de kas het geld in ontvangst nemen. Hij nam een abonnement op El Ideal Gallego, op de Noroeste van La Coruna en op de Democrético van Tarifa, en nadat de cessie vanwege de Staat van de mijnenlegger was verkregen, begonnen snel de revisiewerkzaamheden aan de romp. Opeens beschouwde heel Aldeaalta zich een beetje als walvisvanger. De geestdrift was zo groot, dat ouden var dagen, vrouwen en kinderen zich kwa men aanmelden om eraan te werken, alleen maar oni werkloon te besparen. Bij vloed begon die romp al het uiterlijk te krilgen van een respectabele wal visvaarder. Het eerste nummer van de Noroeste van La Coruna dat in de stad aankwam, bevatte al 'n prikkelend be richt. „De walvisvangst op de Azoren neemt toe. Lissabon, 22 (S.E.T.) Sedert het begin van de oorlog is de walvisvangst in Je wateren van de Azoren aanmerkelijk toegenomen, terwijl er vroeger zeiden een walvis in deze zone werd aangetroffen. Dezer dagen zijn er door de vissers van de eilan den Pio en Fallal 131 walvissen binnengehaald, niet tegenstaande ze slechts over zeer primitieve beno digdheden voor deze visserij beschikken." „De Amerikaan" liet de krant aan iedereen zien. In de herbergen en in de groepjes op de markt (Van onze sportcorrespondent) De volgende week Dinsdag zal in Enschede op verzoek van burgemeester M. van Veen een bespreking plaats vin den tussen de besturen van Sportclub Enschede, Rigtersbleek en Enschedese Boys om te komen tot een bepaalde vorm van samenwerking tussen deze drie plaatseiyke eerste klassers. Het schijnt de bedoeling te zijn geen vol ledige fusie na te streven tussen de genoemde clubs, maar wel om te komen tot één topelftal, dat vla de In te stellen hoofdklasse de financiën voor de drie clubs, die als vereniging zullen blijven bestaan, bijeen zal moeten brengen. Men hoopt op deze wijze de huidige ontwikkeling in het voetbalbestel het hoofd te kunnen bieden in die zin, dat Enschede als stad in de topklasse een plaats zal krijgen en bovendien de mo gelijkheid van beoefening van het voet balspel door het grote aantal amateurs dat de drie clubs tellen ook voor de toe komst gegarandeerd zal zijn. Het initia tief tot deze bundeling van krachten is uitgegaan van de heer J. P. van Ame- rongen en G. Heutink, voorzitter en se cretaris van de gemeentelijke commis sie voor lichamelijke opvoeding te En schede. Zij hadden over hetzelfde on derwerp reeds eerder een oriënterende bespreking met de drie clubbesturen. In Verviers is voor 8000 toeschouwers een wedstrijd gespeeld tussen Reims en Rotweiss Essen. De Franse club won met 53. De Duitse voetbalbond heeft beslo ten bij de F. I. F. A. zijn candidatuur te stellen voor de organisatie van de wereldkampioenschappen voetbal in 1962. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 7