IN FRANKRIJK EN ZWITSERLAND Groot gevaar voor nieuwe overstromingen Talrijke lawines in de Alpengebieden Moordend verkeer Pflimlin volgt Pinay op als kabinetsformateur Protesten tegen verkoop van goedkope rijwielen Kan men iets doen tegen Amsterdamse fabrikant? FOKKER S-14 nog niet van de baan NA TO-lesvhegtuig voor de gevorderde opleiding AUTO TE WATER AAN DE TAND GEVOELD I0R Opdracht in beginsel aanvaard Engeland hand haaft doodstraf Churchdl bereid tot gesprek met Boelganin Na de keuze van de Franse Fouga Magister Drie inzittenden verdronken RIS ifwijuiky! Het weer TWEELING TE ROTTERDAM MAAKT HET BONT Wraak op politie VIERDE GERED NA DRIE KWARTIER VRIJDAG 11 FEBRUARI 1955 78ste JAARGANG No. 26218 Ondeskundige KIND ONDER AUTO GEDOOD Alleen echter na ratificatie van Parijse accoorden Fraude bij visafslag te Monnikendam Koningin naar de Vlaggetjesdag MISLUKTE OVER VAL TE WIJDE WORMER „Je geld of je leven' AN 0RAKS-SWEATERS BUREAU SMEDESTRAAT S - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: J. J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT STJVERTEN1IETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week. f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Arnlla in hpt. kanton Wallis levensmid- Het Franse Alpendistrict Val d'Isère is geïsoleerd door lawines, die zijn Veroorzaakt door de hogere temperatuur in de bergen. Ongeveer 3.000 toeris ten, o.w. de huidige „Miss Europa'' en vier andere schoonheidskoninginnen, Verblijven in dit skicentrum. Er bestaat geen gevaar voor de toeristen, die van goed skiweer genieten. Hefschroefvliegtuigen zorgen er voor, dat er geen Voedselgebrek ontstaat. Xe Tignes evenwel is een vrouw om het leven ge komen, toen de eerste verdieping van een chalet door een lawine werd meegesleurd. Ook in de Italiaanse Alpen, in Oostenrijks Tirol en het Zwit serse kanton Wallis zijn wegen door lawines en grondverschuivingen ver sperd. Zowel in Frankrijk als Zwitserland is gevaar voor nieuwe overstro mingen ontstaan. Talrijke wegen in de Ucanse Alpen zijn door lawines en grondverschuivin gen versperd. Te Saint Jean de Mau- rienne moest een aantal huizen worden ontruimd. Annecy en Aix-les-Bains zijn gedeeltelijk overstroomd. Het water van de Rijn stijgt ongeveer 7,5 cm per uur en ook in andere ri vieren in Frankrijk staat het water hoog. Men verwacht echter geen herha ling van de overstromingen van de vo rige maand. De aandacht van het publiek wordt op 't ogenblik sterk ge vestigd op de gevaren van het verkeer. Het is eigenlijk verwonder lijk, dat dit al niet veel eerder in die mate is gebeurd. Want het moderne verkeer gaat als een moordend appa raat door onze samenleving. Het ver keer eist in ons land jaarlijks 1300 doden, dat is bijna 2% van het totaal aantal sterfgevallen. Hieronder zijn 200 kinderen, hetgeen zeggen wil, dat jaarlijks de bevolking van een gehele school aan het verkeer ten offer valt. Het lijkt er soms op, dat het pu bliek de gevaren van het verkeer aanvaardt met het fatalisme van een coureur, die deelneemt aan auto- Wedstrijden en dat de dagelijkse lijst van tragische verkeersongelukken in de krant door de burgerij even fleg matisch wordt opgenomen als een ongeval, dat een auto-coureur in de Uitoefening van zijn beroep overkomt. Het is onbegrijpelijk, dat het pu blick van de overheid nog geen dras tischer optreden heeft geëist ter be teugeling van deze permanente en steeds ernstiger wordende bedreiging van het leven en het geluk van de burgers. In haar onlangs uitgesproken radio rede heeft Prinses Wilhelmina in dit verband terecht gesproken van een ramp, die tot algemene bezinning noopt. De Prinses wees op de zelf discipline, welke de mensen in an dere landen betrachten, waar het verkeer veelal drukker is dan in ons land en waar toch rust en orde op straat heersen. Het ontbreken van voldoende verkeersdiscipline schijnt een nationaal verschijnsel, of beter gezegd: een nationale ondeugd. Het ontroerende beroep, dat Prinses Wil helmina op de Nederlandse wegge bruikers heeft gedaan, om ook uit het motief der naastenliefde voorzichtig te zijn bij het verkeer op de weg. zal zeker zijn uitwerking niet missen. Maar onnadenkendheid en kwaad willigheid zullen daardoor niet geheel worden voorkomen. En daarom is het gelukkig, dat de justi tie en de rechterlijke macht strenger gaan Optreden tegen verkeersovertre- dei's en dat de minister van Justitie aan de rijks- en gemeentepolitie ge biedend heeft voorgeschreven om in alle gevallen van een verkeersdelict onmiddellijk proces-verbaal op te maken. Er zal dus niets meer door de vingers worden gezien. Er zullen landelijke verkeerscon troles worden gehouden, waarbij ge durende één dag al het politieperso neel, dat maar enigszins op straat kan worden gebracht, zal worden in gezet voor een intensieve controle op de naleving van de verkeersvoor- schriften. Deze controle zal, zo ver namen wij, gedurende vier achter eenvolgende weken telkens op één dag per week plaats vinden. Dat men met deze controle niet op de eerste plaats bedoelt een massale bekeu ringsproductie te maken, maar ook preventief wil werken, blijkt uit het voornemen van de minister, om tijdig in de pers bekend te maken wanneer een controle zal worden gehouden. De eerste controle zal betreffen de naleving der verlichtingsvoorschrif ten voor voertuigen van allerlei aard, dus zowel auto's, motoren en brom fietsen als gewone wagens. Iedereen heeft dus nog enkele dagen de ge legenheid om zijn voertuig op dit Punt na te zien. Als het straffere optreden van de overheid gepaard zal gaan met een verbetering van de menta liteit der weggebruikers, mag ver dacht worden, dat ons volk meer dis cipline en beschaving in het verkeer 2al tonen en zodoende de permanen te bedreiging van leven en gezond heid, die thans van het wegverkeer Uitgaat, zal weten in te perken. Men vergete niet, dat er in Neder land nu al 220.000 personenauto's rij- ren, het dubbele van het aantal dat ïjf 1950 aanwezig was, en toch hoort ^ederland tot de West-Europese lan den met betrekkelijk weinig auto's; een verdere stijging is zeker te ver dachten. Het zijn vooral de personen- ?«to's, die het grootste gevaar op- cveren; dit wordt scherp belicht in kort geleden uitgegeven boekje, 'aarvan de titel „De zelfzuchtige Arolla in het kanton Wallis levensmid delen uitgeworpen voor de arbeiders van de centrales, die van de buitenwe reld zijn afgesneden. Meer dan de helft van alle wegen in dit kanton is ver sperd door lawines. Het water in het Meer van Genève is sedert Zondag ongeveer 80 cm ge stegen. Alle sluizen zijn geopend. In Oostenrijks Tirol is de grote weg tussen Langen en Stuben versperd door lawines, evenals de verbinding tussen Lechleiten en Steeg in het district Rcutte. De pas over de Arlberg tussen St. Anton en St. Christoph is gesloten met het oog op het lawinegevaar. In Zuid-Zweden is veel sneeuw ge vallen, waardoor het treinverkeer ern stig wordt belemmerd. Hier en daar zijn electriciteitskabels gebroken. Ook de telefoondiensten ondervinden hinder van de zware sneeuwval. Een natuurverschijnsel van andere aard heeft zich voorgedaan in Italië. Een stadje in de nabijheid van Foggia is getroffen door een krachtige aard schok, waardoor verscheidene openba re gebouwen ernstig werden bescha digd, terwijl een driehonderd huizen op instorten staan. Vele gezinnen kampe ren op straat, of hebben een toevlucht gezocht in kerken. De aardschok ging gepaard met een hevig gerommel, dat uit zee het stadje ligt ongeveer vijf kilometer van de Adriatische Zee, in het Noord-Oos telijk gedeelte van Zuid-Italië scheen te komen. Een nabij het stadje gelegen boer derij is ingestort, toen de zeven bewo- In Zwitserland hebben vliegtuigen bij I ners het gebouw juist hadden verlaten, de krachtcentrales van La Sixence en (AFP-Reuter) Het Belgische communistische Ka merlid Jean stond gisteren van zijn zetel op, om het woord te voeren in een debat over landbouwzaken. Hij verontschuldigde zich bij voor baat over zijn gebrek aan ervaring met betrekking tot dit onderwerp. „U zou een uitstekend opvolger van de heer Malenkof zijn", meende voorzitter Huysmans. De afgevaardigden schudden van het lachen, (keuter) V he: t'sonenauto" de minder goede eigen- 'k laPpen van tal van automobilisten ^Cfnachtig in het licht stelt. Maar ook andere weggebruikers bijvoor beeld de fietsers en de voetgangers ^engeu door onbedachtzaamheid c h zelf en anderen in gevaar. Punt verkeersonveiligheid is een van gewetensonderzoek voor neel ons volk! Nadat Antoine I'inay er niet in had kunnen slagen een nieuwe Franse rege ring samen te stellen heeft President Coty de katholieke Volksrepublikein Pierre Pflimlin tot kabinetsformateur benoemd. Pflimlin heeft evenals'en kele dagen geleden Pinay de opdracht in beginsel aanvaard. Vanavond zal hij Coty een definitief antwoord geven. De 48-jarige Pflimlin is na de oorlog in de politiek gegaan. Hij heeft tussen 1947 en 1951 in acht opeenvolgende Franse regeringen de portefeuille van landbouw beheerd en staat bovendien bekend als een deskundige op het ge bied der Franse economie. Pflimlin be hoorde tot de kleme minderheid der volksrepublikeinen, die enkele maat regelen van ex-premier Mendès-France hebben gesteund. Hij stemde vóór de overeenkomsten van Parijs (over de West-Duitse souveremitéit en de bewa pening). Pflimlin verklaarde voornemens te zijn een regering te vormen, die de steun heeft van alle „ware republi keinen". Hij wees er in een verkla ring op dat, „zonder iets af te willen doen aan het door vorige regeringen bereikte", er nog vele vraagstukken „en speciaal op economisch gebied", dringend regeling behoeven. „Een be paald aantal dezer problemen kan slechts in Europees kader worden op gelost," voegde hij hieraan toe. Hij sprak voorts over Frans-Noord- Afrika en de Franse overzeese gebieds delen in het algemeen. „Indien het mij mogelijk is een regering te vormen, zal ik mij in de eerste plaats met deze moeilijke vraagstukken bezig houden, waarbij ik trouw zal blijven aan de tra ditionele Franse edelmoedigheid, doch er terzelfdertijd naar zal streven de banden, die het Franse moederland met zijn overzeese gebiedsdelen verbinden, een definitieve vorm te geven," aldus Pflimlin. Politieke waarnemers zijn van me ning, dat mocht Pflimlin falen, presi dent Coty een beroep zal doen op de ra. dicalen, en dan waarschijnlijk niet op Edgar Faure, de minister van Buiten landse Zaken in het kabinet-Mendès- France, omdat hij te veel een volgeling van de demissionnaire premier wordt gevonden. De keuze zal tussen Men dès-France en zijn aartsvijand René Mayer inliggen. Het negenjarig dochtertje van de fa milie v. d. Wal in Heerenveen is Donder dagmiddag na schooltijd tijdens een stoei partij van het trottoir geduwd. Zij kwam daarbij onder een juist passerende vrachtauto en werd zo zwaar gewond dat zij korte tijd daarna overleed. Pflimlin, die het nu mag probe ren, tijdens een kruisverhoor door pers- en radioverslaggevers. In een verbitterd debat heeft de Brit se regering zich gisteren in het Lager huis gekant tegen een door de socialis ten gesteunde actie om de doodstraf wegens moord af te schaffen. De. dis cussie, waarmee de gehele dag gemoeid was, ging over een rapport van een koninklijke commissie. Dit rapport werd tenslotte met 345 tegen 214 stemmen door het Lagerhuis verworpen. De commissie had voorgesteld de mi nimum-leeftijd voor executie van 18 op 21 jaar te brengen. Ten tweede stelde de commissie voor een jury machtiging te geven verzachtende omstandigheden naar voren te brengen, welke de dood straf zouden kunnen omzetten in levens lange gevangenisstraf. Ten derde meen de de commissie, dat de jury de geeste- li.ke toestand van de gevangenen zou moeten beoordelen. De minister van Binnenlandse Zaken, majoor Gwilym Lloyd George, kantte zich tegen alle drie de voorstellen. Hij zeide, dat de regering gelooft, dat de doodstraf jeugdige misdadigers van de misdaad kan weerhouden; het tweede voorstel noemde hij „onpractisch" en in het derde zag hij geen nut. (U.P.) In het Lagerhuis heeft premier Sir Winston Churchill verklaard, dat hij be reid is de nieuwe Russische premier, Nikolai Boelganin, in een vier-mogend- hedenconferentie te ontmoeten, echter na de volledige bekrachtiging van de Parijse accoorden. „De regeringspolitiek is er op gericht een vier-mogendheden- conferentie te bewerkstelligen op een ogenblik dat het waarschijnlijk lijkt dat zoiets wezenlijke resultaten zal afwer pen", aldus Churchill. De machtswisse ling in het Kremlin vormde voor de so cialisten aanleiding de premier opnieuw te polsen over een spoedige bijeen komst met de hoogste Russische autori teiten. Het Verificatiebureau van de Ver eniging van Ned. Gemeenten heeft bij controle bij de Gemeentelijke Visafslag te Monnikendam onregelmatigheden ontdekt, waarbij door gefingeerde vor deringen een tekort van f37.000 is ont staan. De directeur-visafslager is in verze kerde bewaring gesteld en in zijn func tie geschorst. Israël. Israël heeft de Syrisch- Israëlische wapenstilstandscommissie meegedeeld, dat twee Israëlische politie- boten op het Meer van Galilea zijn be schoten met anti-tankgeschut en machi negeweren. De voorbereidingen voor „Rosen-Montag", het grootse camavalsfestijn in Keulen, zijn in volle gang. Overal is men druk bezig met het maken van grote bizarre koppen, die de praalwagens in de optocht zullen sieren. Een meisje voelt een van de carnavaleske koppen aan de tand. (Van onze verslaggever) De protestvergadering, die groot- en kleinhandelaren in rijwielen Donderdag avond in de „Brakke Grond" te Amster dam hebben gehouden, was niet bijster druk bezocht. Men had de bedoeling zich te gaan verzetten tegen de actie van een rijwielfabrikant in de hoofdstad, die zijn producten regelrecht aan de verbruiker verkoopt tegen een prijs die twintig pro cent lager is dan gebruikelijk. De voorzitter van de Algemene Rij wiel- en Bromfiets-Handelaren Organi satie (A.R.B.O.), de heer Bolle, noemde (Van onze luchtvaartmedewerker) Nu de adviescommissie van de NATO voor de vliegtraining de „Fouga Ma gister", een Frans lesvliegtuig met straalaandrijving, heeft gekozen tot het uniforme lesvliegtuig van de veertien NATO-landen, heeft bij velen de mening post gevat, dat de Fokker S-14 nu van de baan is. Dit is echter niet het geval. De opleiding van de straal jagerpiloten verloopt namelijk in drie phasen, de beginopleiding, de voortge zette opleiding en de gevorderde op leiding. De „Fouga Magister" zal bij de voortgezette opleiding worden ge bruikt, maar voor de gevorderde op leiding is de keuze van het vliegtuig nog niet bepaald en hiervoor staan de papieren van de S-14 bijzonder gunstig. Zeer binnenkort zal hierover de be slissing vallen, een beslissing die voor de Nederlandse vliegtuigindustrie van zeer groot belang is en die uiteraard in Schiphol-Zuid met ongeduld wordt afgewacht. Mocht in Parijs de keuze voor de gevorderde opleiding namelijk op de Fokker S-14 vallen, dan zal dat een zeer aanzienlijke uitbreiding van de werkgelegenheid in de Nederlandse vliegtuigindustrie met zich meebrengen. Aangezien Fokker thans tevens voorbe reidingen treft om met de seriebouw te beginnen van de Fokker F-27 „Friendship", een verkeersvliegtuig met door turbines aangedreven propel lers dat de Dakota moet Vervangen, is het niet onmogelijk dat de Neder landse vliegtuigindustrie de grote vlucht, die zij in enkele jaren tijds genomen heeft, nog in stijgende lijn zal kunnen voortzetten. Het misvei-stand rond de kansen van de S-14 is bij het grote publiek en zelfs ook in bepaalde luchtvaartkringen ontstaan, doordat Fokker het Ne derlandse straallesvliegtuig zowel voor de voortgezette als voor de gevorderde opleiding heeft laten meedingen. Voor de voortgezette opleiding is de S-14 niet in aanmerking gekomen, maar de hoop van Nederland blijft nu gevestigd op de gevorderde opleiding. Voor de beginopleiding van straalja gerpiloten, waarbij de toekomstige vlie gers de eerste beginselen van het vlie gen wordt bijgebracht, wordt thans ge bruik gemaakt van lichte vliegtuigen met schroefaandrijving, maar het is zeer goed mogelijk dat hier in de toe komst zeer lichte straalvliegtuigen voor in de plaats komen. Ook Fokker heeft hier een ontwerp voor gemaakt, maar het is tot nu toe slechts bij het ont werp gebleven. Een Frans type, de Sipa 200, nadert evenwel op het ogen blik al het stadium van de proefvluch ten. De voortgezette opleiding geschiedt in ons land bijvoorbeeld op Harvards, krachtiger en ook snellere schroefvlieg- tuigen, waarin de a.s. straaljagerpiloot de nodige ervaring op kan doen. Voor deze opleiding is nu dan de „Fouga Magister" aangewezen. De gevorderde en slotopleiding ge beurt voor het merendeel in tot les vliegtuig omgebouwde straaljagers. Aangezien deze lesmethode tal van bezwaren met zich meebrengt wordt het hoog tijd dat Parijs dit probleem uit de wereld helpt, door uit de ver schillende hiervoor geschikte types een keuze te maken. En daarmee krijgt de S-14 nogmaals een kans, een goede kans maar, naar het ons toeschijnt, zijn laatste. Twintig van deze Fokkervliegtuigen worden op het ogenblik gebouwd voor de Koninklijke Nederlandse Lucht macht. Bovendien houdt ook Fokker Rio, de Fokkerfabriek in Brazilië, zich niet de bouw van de S-14 bezig. Van de keuze van de NATO-adviescommis- sie zal het voor een groot deel af hangen of er nog meer straallesvlieg- tuigen van dit type de lucht in gaan. Gebeurt dit, dan zal de totale perso- neelsterkte van E'okker, die thans met inbegrip van de daarbij aangesloten bedrijven Avio Diepen en Fokker Dordrecht (het vroegere De Schelde) ongeveer vierduizend man bedraagt, aanzienlijk groter worden. Van de be slissing van de NATO in Parijs hangt voor Nederland veel af. De politie te Rotterdam heeft de 18-jarige tweeling D. en W. M. aangehouden, die de laatste tijd nogal wat last heeft veroor zaakt. De gehele historie dateert reeds van de vorige zomer, toen de tweeling rood- gejaste meisjes een verkeersovertreding had begaan en zich niet kon legitimeren. Zij werden toen meegenomen naar het bu reau Hoflaan en omdat de tweeling zich nogal misdroeg nam de politie speciale maatregelen. Dit konden de dames niet ver kroppen en op alle mogelijke manieren heb ben zij wraak genomen. Dan weer lieten zij de banden van de fietsen van agenten leeg lopen. een andere keer verdween een fiets Achteraanzicht van de S-14, het straallesvliegtuig van Fokker, dat Nederland ^oiksmhTvf^^^eent voor als uniforme NATO-trainer voor de gevorderde opleiding, l.. Parijs naar honderden Ruldens vernield De politierech- voren heeft geschoven. De drie uitsteeksels opzij en onder de romp zijn i ter kwam er aan te pas. Zij werden ieder remklappen. I veroordeeld tot een boete van 12.50 en de handelwijze van de Amsterdamse fa brikant immoreel, eten van twee wal letjes. „De bona fide rijwielhandelaar wordt van dit gesol de dupe. Er zijn meer fabrikanten die zich aan dergelijke manipulaties schuldig maken. Wij dienen dit de kop in te drukken, anders krijgen wij de periode van beunhazerij van voor de oorlog weer terug. Als het publiek ziet dat het inferieure kwaliteiten koopt, dan zal het zich tot de buitenlandse rij- wielmerken wenden. De belangen van 11.000 erkende rijwielhandelaren staan op het spel. Als wé nu geen beslissing nemen, degraderen wij tot bandenplak kers die bij de gratie van het publiek een dubbeltje in ontvangst mogen ne men". Een vertegenwoordiger van het Cen traal Bureau voor de Rijwielhandel, de heer Druif, deelde de vergadering mede, dat het C.B.R. tot de politie een verzoek heeft gericht de zaak van de betrokken fabrikant te doen sluiten. De fabrikant zou namelijk geen vestigingsvergunning bezitten. Bovendien zal het C.B.R. de overige fabrikanten bewegen geen on derdelen meer te zenden aan de niet er kende rijwielfabrikanten. Voor het on derhavige geval zal het voorlopig niet veel uitmaken, daar de fabrikant zich heeft volgekocht. Men wil thans de fabrikant boycotten, d.w.z. reparaties aan en stalling van zijn merk fietsen weigeren. Of dit een af doende maatregel is, moet met de nodige scepsis worden bezien. De afwezigheid gisteravond van vele belanghebbenden en de woorden van de diverse sprekers deden aan het licht komen dat het aan collegialiteit en samenwerking van de diverse rijwielhandelaren nog wel eens ontbreekt. Te veel ook zijn nog niet ge organiseerd. Voorzitter Bolle moest dan ook enigermate zijn machteloosheid er kennen. Het is dus de vraag of men de fabrikant een spaak in het wiel'zal kun nen steken. Het comité „50 jaar Schevingse Ha ven" heeft Koningin Juliana uitgeno digd tot bijwoning van de Vlaggetjesdag op 21 Mei. De koningin heeft het comité medegedeeld dat zij in de ge legenheid hoopt te zijn een deel van de festiviteiten mee te maken. (Van onze correspondent) In De Krim onder de gemeente Har- denberg heeft Donderdagmorgen oen zeer ernstig verkeersongeval plaats ge had. waarbij drie personen werden ge dood. Zij waren gezeten in een auto die door tot nu toe onbekende oorzaak in een kanaal geraakte. Een vierde inzittende, de 52-jarige gehuwde land bouwer G. G. Grimmerink kon worden gered. De slachtoffers zijn de 57-jarige ge huwde E. G. Meyerink, die de wagen bestuurde, de 48-jarige gehuwde F. Ranter en diens 16-jarige zoon G. C. Ranter, allen landbouwer van beroep, en evenals de geredde persoon in de buurtschap Den Velde onder de gemeen te Gramsbergen woonachtig. Het gezelschap was op de terugweg na in De Krim cij de caféhouder-paar denhandelaar H. een paard te hebben gekocht. Ter hoogte van de kruising der wegen Slagharen-Coevorden en Coe- vorden-Zwolle geraakte de wagen door tot nu toe onbekende oorzaak plotse ling in het diepe modderige kanaal. De wagen verdween ongeveer een halve meter onder water. Hoewel direct reddingspogingen in het werk werden gesteld gelukte het eerst drie kwartier later met be hulp van een tractor, de wagen ten de le op het droge te trekken. Drie van de vier inzittenden bleken reeds te zjjn overleden. De vierde inzit tende, die nog levenstekenen gaf, werd naar het ziekenhuis te Coevorden over gebracht. Zijn toestand was Donderdag avond redelijk wel. Naar ons van de zijde der poli tie werd medegedeeld is bij het onder zoek komen vast te staan dat in het café van de paardenhandelaar H., waar men een bezoek had gebracht, door de autobestuurder geen sterke drank is gebruikt. Nog twee doden bij botsingen Een autobotsing op de Rijksweg Den BoschUtrecht nabij de Hedelse brug heeft Donderdagmorgen het leven gekost aan de dansleraar de heer Van Vuren uit Eindhoven. De chauffeur Van de Kerkhof uit Eindhoven werd ernstig ge wond. De 72-jarige wielrijder M. W. uit Hel den is tegen een truck met oplegger of vrachtauto met aanhangwagen gereden en gedood. Hoe het ongeluk zich heeft voorgedaan is niet precies bekend. De bestuurder van de auto heeft blijkbaar niets van het ongeluk gemerkt en is doorgereden. Donderdagavond is voor de tweede maal in veertien dagen een overval ge pleegd op de twee bejaarde bewoners, de broer en zuster H. en G. Heudikhui- zen (65 en 69 jaar), van een boerderij aan de Noorderweg te Wijde Wormer. Opnieuw werden de oude mensen be dreigd door een gemaskerd man, die een vuurwapen in de hand had en „je geld of je leven" riep. De heer Heudikhuizen, die reeds in bed lag, schreeuwde luid om hulp, waar op een 40-jarige boer, die in de boer derij overnachtte, uit bed sprong en zich op de overvaller wierp. Er ont stond een gevecht, waarbij de boer het masker voor het gezicht van de overval ler kon wegtrekken. Deze kon zich ech ter bevrijden en nam ijlings de vlucht. Onmiddellijk werd de rijkspolitie ge waarschuwd, die met leden van de dis trictsreserve uit Amsterdam spoedig ter plaatse was. De man bleek door een stalraam naar binnen te zijn geklom men. De boer en de familie Heudikhui zen konden een vrij gedetailleerd signa lement van de dader geven. Een poli tiehond werd ingeschakeld, doch alle nasporingen zijn tot dit moment ver geefs. Advertentie m >7.1'1MB ■JBiTiLililll 0RISS OlSTR TIL. HAARLEM TEL. 13439 AR A'DAM TFI 71716? (Tot Zaterdagavond) Wisselende bewolking met nu en dan sneeuwbuien. Overwegend ma tige wind. eerst Zuidwestelijk, later veranderlijk. Vannacht plaatselijk lichte vorst, morgen overdag lichte dooi. Zon: 8.05-17.49. Maan: 0.00-9.27. veertien dagen hechtenis voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Enige tijd daarna bleef het rustig, doch onlangs begonnen ze opnieuw. Ze vielen agenten op straat lastig, fietsbanden moes ten het weer ontgelden .en belknoppen van dienstfietsen verdwenen. Vrijdagavond kwam de klap op de vuurpijl, want toen werd het politiepersoneel in het wacht lokaal opgeschrikt door een straatklinker die door de ruit werd gegooid. Een agent holde naar buiten en trof een van de meisjes aan in de tuin achter het bureau. Het andere was nergens te vinden en toen men bij haar thuis een kijkje ging nemen zat ze op het dak. Vermoedelijk had ze de politie verwacht. Ze ontkenden echter iets met de zaak uitstaande te hebben en daar om werd de politiehond „Presto" er bij gehaald. Deze rook aan de straatklinker en blafte een van de meisjes aan. Toen vie len ze door de mand en het gevolg was. dat de tweeling nu is overgegeven aan de officier van justitie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1