Kleuteronderwijs geheel voor rekening van het Rijk 1 Schoolgeldheffing om verzuim te voorkomen 2 Bij lagere inkomens vrijstelling 3 Reductie bij twee of meer kleuters Toelatingsleeftijd voorlopig op vier jaar gesteld Moordenaar gegrepen Alibi van timmerman blijkt vals Belangrijke stap vooruit Ontsnapte gevangene in Cuxhaven gegrepen D C - 6 b van de „Sabena" nabij Rome vermist Onzekerheid omtrent het lot van de 29 inzittenden VOLLEDIGE FINANCIËLE GELIJKSTELLING Moord te Zeist opgehelderd Een andere kijk op de verkeersproblemen Per smokkelauto van IJmuiden naar Duitsland Parkeerpaleis in San Francisco weer Sociaal Democratisch Centrum van leden der P.v.d.A. opgericht Betere salarisregeling voor de leidsters SLEEëND KIND ONDER AUTOBUS GEDOOD Het moorddrama te Zeist, waarbij in begin December van het vorige jaar een winkeliers vrouw in de tuin achter haar huis werd doodgeschoten, is thans opgehelderd. Zaterdagavond heeft de recherche van Zeist de een en twintig-jarige timmerman M. J. H. W. in zijn woning gearres teerd. Het net was rond deze moordenaar zo gespannen, dat ontkennen hem niet meer hielp. Het is bekend geworden dat de man aanvankelijk alleen maar een fiets heeft willen stelen. Hij werd daarbij door de winkeliersvrouw gestoord. In zijn zenuwen heeft de bruut toen zijn revolver ge trokken en de vrouw doodgescho ten. Op de fiets is hij er vandoor gegaan. Grote demonstratie tegen atoomoorlog Kinderen en babies in betoging VIERVOUDIGE MOORD IN SPANJE Dader vlucht in verwarring K. wilde emigreren Brandstof aan boord tot 11 uur STEEKPARTIJ IN BIOSCOOP Prijs van 35.000 gulden op no. 7466 Moedig ingenieur voorkomt brand Brandende petroleumkachel buiten gegooid; kinderen gered 23 DODEN BIJ HOTELBRAND IN CHICAGO Falcon Harris Tweedjassen Basering op beginselprogram van de partij MAANDAG 14 FEBRUARI 1955 78sfe JAARGANG No. 26220 De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aan de Tweede Kamer het aangekondigde wetsontwerp toegezonden betreffende het kleuteronderwijs. Tegen het in 1950 ingediende ontwerp bleken aldus de minister in de toelichting talrijke bezwaren te bestaan. Met name ontmoette de wijze, waarop de gedachte van de financiële gelijkstelling in het ontwerp was uit gewerkt, ernstige critiek. Dat ontwerp, dat sterk het stempel droeg van de financiële positie van ons land in 1950, bedoelde een eerste stap in de richting van een volledige sanering van het kleuteronderwijs te zijn. Destijds werden de aan dit ontwerp voor het rijk verbonden kosten geraamd op f 11.500.000. Nu in verband met de toegenomen welvaart het beschikbaar stellen van een groter bedrag voor het kleuteronderwijs mogelijk is, heeft de regering gemeend een geheel nieuw wetsontwerp aanhangig te moeten maken. In het nieuwe ontwerp is uitgegaan van de gedachte der volledige finan ciële gelijkstelling, zoals die ook in de Lager-Onderwijswet 1920 is verwezen lijkt. Het vertoont dan ook in vele opzichten een grote overeenkomst met deze wet. Minister Cals heeft met begrijpe lijke spoed nog juist vóór het debat over de onderwijsbegro ting het wetsontwerp inzake het kleu teronderwijs bij de volksvertegenwoor diging ingediend. Daarmede is een van de eerste, zo niet het eerste punt van het urgentieprogram van de gehele onderwijsmaterie althans aan de orde gesteld. Dat over het onderwerp enige jaren interdepartementaal en in het kabinet is gevochten, is achteraf be grijpelijk. Wanneer het wordt aanvaard zullen op de eerste plaats de kosten voor de overheid veertig millioen ho ger zijn dan aanvankelijk was voor gesteld. Wanneer men de economische toestand waarin wij ons thans bevin den vergelijkt met „e nog vrij benauw de positie waarin onder minister Lieftincks financiële supervisie de eerste pogingen in de richting van een verbetering van het kleuteronderwijs werden ondernomen, dan is het niet verwonderlijk dat minister Cals, bij de vele pech die hij in de afgelopen jaren heeft ondervonden, deze slag heeft gewonnen. Achteraf mag het zelfs een geluk heten, dat de Tweede Kamer op het eerste ontwerp zoveel aanmerkingen heeft gemaakt, dat de minister destijds besloot tot een geheel nieuwe opzet. De gelden die daarvoor nodig zijn heeft men onder de huidige omstandigheden niet kunnen weigeren. Afgezien van het algemene voordeel van een veel royalere opzet voor het gehele kleuteronderwijs, waarvan leer lingen en leidsters beiden zullen pro fiteren, is nu voor het bijzonder on derwijs nog een zeer gunstige regeling tot stand gebracht. Evenals dat bij het lager onderwijs het geval is, wordt het kleuteronderwijs, als deze wet on veranderd in het Staatsblad komt, geheel gelijkgesteld. Dezelfde rechten die het openbaar kleuteronderwijs geniet, geniet dus ook het bijzonder onderwijs. De positie van het bijzonder onderwijs is zelfs zo geregeld, dat van de beruchte moeilijkheden waarvan het bijzonder middelbaar onderwijs nog steeds niet verlost is, bij het kleuter onderwijs geen sprake is. Niet de kroon zal bij het kleuter onderwijs aan de hand van subjectief inzicht beslissen, of men recht heeft op stichting van een kleuterschool. Daarvoor gelden vaste regels. Een schoolbestuur dat de kosten van bouw en inrichting van een bijzondere kleu terschool vergoed wil krijgen, hoeft slechts de cijfers omtrent een voldoend aantal leerlingen over te leggen, "oor deze aantallen gelden precies dezelfde normen als voor het openbaar onder wijs. Het onderscheid met het l.o. bestaat Voornamelijk hierin, dat wegens het ontbreken van de leerplicht bij het kleuteronderwijs met andere cijfers moet worden gewerkt omtrent het leerlin genaantal. Ook zijn er nog enkele de tails merendeels van comptabele aard, die aan de zaak zelf geen afbreuk doen. Het ontwerp is dus een belangrijke vooruitgang op het vorige ontwerp, dat mgetrokken is, om aiet te opreken over de toestand die bestond voordat er een behoorlijke wettelijke regeling ontwor- Pen was. Anders dan bij het lager onderwijs zal volgens dit ontwerp het rijk ech ter in principe alle kosten van het kleuteronderwijs, dus niet alleen de kosten van de bezoldiging, maar ook die van de gebouwen en de ex ploitatie, die in eerste aanleg voor een belangrijk deel ten laste van de gemeente komen, voor zijn rekening nemen. In het ontwerp wordt de gemeente besturen de plicht opgelegd voor de stichting van een voldoend aantal open bare kleuterscholen zorg te dragen. Mocht de plaatselijke overheid te dezen nalatig zijn, dan kunnen de ouders van een voldoend aantal kleuters de stich ting van zulk een school vragen. Op grond van het principe der fi nanciële gelijkstelling zal de overheid de kosten der bijzondere kleuterscholen naar dezelfde maatstaf als die der openbare scholen uit de openbare kas sen vergoeden. Een schoolbestuur, dat de kosten van de bouw en de inrichting van een nieuwe school door de over heid vergoed wenst te zien, zal moe ten aantonen, dat de school door een voldoende aantal leerlingen zal worden bezocht. De leerlingenschaal wordt op 40 ge steld. Verwacht wordt, dat de gemid delde klassebezetting 35 zal zijn. Voor de leidsters der openbare en bijzondere kleuterscholen zal dezelfde salarisregeling gelden. Het ligt in ret voornemen te bevorderen, dat de bij algemene maatregel van bestuur vast te stellen bezoldiging in een gemeente der eerste klasse ongeveer de volgende mi nima en maxima te zien zal geven: Voor een leidster zonder de akte als MINISTER CALS hoofdleidster: f 190—f 265 per maand; voor een leidster met de akte als hoofd leidster: f 235f 260 per maand; voor een hoofdleidster: f 275—f 400 of f 295— f 425 per maand, afhankelijk van het aantal leidsters, dat aan de school is verbonden. Deze bezoldiging betekent in het algemeen een zeer belangrijke verbetering voor de kleuterleidsters. Voor hen, die niet in het bezit zijn van de vereiste bevoegdheden, zal een kor ting op bovengenoemde bedragen wor den toegepast. Voor de leidsters zal een soortgelijke verlofregeling worden getroffen als voor de onderwijzers bij het lager on derwijs. Bovendien zal een wachtgeldrege ling worden vastgesteld, terwijl de leidsters en de leraren der opleidings scholen voor kleuterleidsters pensioen gerechtigd zullen worden. Voor toelating tot een kleuterschool wordt een leeftijd van drie en een half jaar het meest wenselijk geacht Voorlopig zal evenwel een leeftijd van vier jaren moeten worden aangehou den. Als bijdrage in de kosten, aan het ontwerp verbonden, en om te voorko men, dat ouders hun niet-leerplichtige kleuters op de scholen laten inschrij ven, zonder dat zij voornemens zijn deze regelmatig de school te doen be- zoëken, wordt het heffen 'an een schoolgeld nodig geoordeeld. Ouders, wier inkomen beneden een bepaalde grens ligt, zullen geen school geld verschuldigd zijn, terwijl reduc tie zal worden gegeven voor ouders, van wie twee of meer kleuters de school bezoeken. Wat de opleiding betreft, zullen de volledige salariskosten der opleidings scholen worden vergoed, terwijl de bij drage in de overige kosten tot f 100 per leerling wordt opgevoerd. Op de Zeeweg te Driehuis tussen de spoorwegovergang en de De Genestet- laan is Zondagavond kwart over zeven de tweejarige E. T. uit Driehuis van een slee gevallen juist op het moment dat van de tegenovergestelde richting een autobus naderde. De bus moest naar links uithalen om een geparkeerde personenauto te passeren. Het jongetje viel precies voor het achterwiel van de bus, werd overreden en moet vrijwel op slag gedood zijn. Het ongeluk ge beurde voor de ogen van de ouders. Meer dan een maand lang heeft de moordenaar zich weten te verschuilen achter een vals alibi. Want in Januari Ruim achtduizend mensen waaronder kinderen en babies zijn Zaterdagavond te hoop gelopen voor de Koopmans beurs in Amsterdam waar de zoge naamde Nederlandse vredesraad een demonstratie heeft gehouden tegen de atoomoorlog. Deze „Vredesraad" staat in een kwade reuk bij de meeste wel denkende mensen. Er is daar voor de j koopmansbeurs gesproken door de mu ziekcriticus en componist Mathijs Ver meulen, door de Zaandamse havenar beider Langendjjk en door de Wage- nmgse leraar dr. van Dobben. Deze lieden ^hebben beweerd dat de „Staats lieden er nu maar mee op moesten houden; met de atoombom, de Duitse herbewapening en de Parjjse accoorden dan. Er was veel politie op de been, maar ongeregeldheden bleven uit. Tevoren waren de achtduizend betogers door de stad getrokken. Er liepen kinderen mee en babies werden op de arm meegedra gen. Een onbekende heeft Zaterdagavond iti een café te Vitoria, in het Noorden van Spanje, een rechter, twee advoca ten en een gemeentelijke functionaris doodgeschoten. Een vijfde persoon werd ernstig gewond. De dader wist in de verwarring te ontkomen. (A.F.P.-Reuter) werd hij onder verdenking van de moord gearresteerd. Hij wist echter een alibi op te geven, waar niets tegen viel in te brengen. Maar de argwaan bij de recherche was gewekt. Na knap speur- derswerk kon men zoveel tegen hem aanvoeren dat hij kon worden gearres teerd. De man is al meer met de politie in aanraking geweest, voor diefstal van kleinigheden. Een maand voor de moord was hij met groot verlof uit dienst ge komen. Hij begon er een gewoonte van te maken om fietsen te stelen. Op de avond van de moord was hij weer op een fiets uit. Ongelukkigerwijze had hij een geladen revolver bij zich, die hij in dienst achterover had gedrukt. In de tuin van een winkelier in de Johan Wil lem Frisolaan te Zeist zag hij een fiets staan die hem wel leek Toen hij erop af wilde gaan, kwam de winkeliers vrouw even naar buiten. De dief verschool zich in de struiken om een gunstig moment af te wach ten. Toen hij midden in de tuin was, kwam de vrouw weer naar buiten. De man raakte buiten zichzelf en schoot de vrouw dood. Hij vluchtte op een rood bruine fiets die hij bij zich had. Die fiets is hem noodlottig gewor den. Want nadat de politie zijn alibi moest accepteren bleet de moordenaar gewoon thuis en voelde zich helemaal veilig. De politie kwam er echter ach ter dat er verschillende leugens in de verklaringen van de timmerman scho len. Na een uitgebreid onderzoek zat de man zo vast als een muur. Onmiddellijk na de ontdekking van de moord is een foto gepubliceerd van een volgens getuigen op de moordenaar lij kende man. Op deze publicatie heeft de recherche van Zeist vierhonderd tips ge kregen van mensen die meenden de moordenaar te hebben gezien. Al deze tips bleken waardeloos. Om ze te onder zoeken heeft de politie met de jonge man die de dader zag vluchten het hele land afgereisd. Ondertussen zat de moordenaar gewoon thuis. KENYA Kikoejoesoldaten van het Britse leger hebben de 30-jarige Mau-Mau- „generaal" Mwangi Mambo verwond en gevangen genomen. De arrestant leidde de Mau-Mau in Nairobi. Er heerst in Brussel grote ongerustheid omtrent het lot van de 29 inzit tenden van een viermotorige DC-6b van de Belgische luchtvaartmaatschappij „Sabena", die gisteravond om kwart over acht had moeten landen op het vliegveld Ciamfiino van Rome, maar waarvan sedert vijf minuten over acht gisteravond niets meer vernomen is. Men vreest dat het toestel is neergestort in het ontoegankelijke bergland even ten Noorden van de Italiaanse hoofd stad. Eenheden van de Carabinieri zoeken naar de plaats waar gisteravond vlammen werden waargenomen, dat is tussen de dorpen Sutri en Ronci- glione. Enige vaartuigen van de Italiaanse marine zoeken in de omgeving van de Baai van Anzio of het Sabena-toestel daar misschien in zee is gestort. Tijdens een hevige ruzie in een bios- i°°.P in Den Haag heeft een achttien- J£rige jongen een kolensjouwer van drie J1 twintig met een mes in zijn buik ge- °ken. Ei ontstond grote opschudding de zaal. Zwaar gewond viel de sjou- den--neer Htj bloedde hevig. De onmid- gealarmeerde politie wist de da- te grijpen, ketiu kolensjouwer moest naar het zie- nhuis worden gebracht waar °Pfienomen. hij is Vergeleken bij de verkeersproblemen van San Francisco zijn de zorgen van hoofdcommissaris Kaasjager van Amster dam maar kinderspel. Bij gebrelc aan dempbare grachten zoeken de Amerikanen daarom de oplossing in de hoogte. Deze parkeergarage bijv. komt nog deze maand in Francisco gereed. In totaal kunnen er 1200 automobilisten hun auto kwijt. Niet zo heel veel voor een stad, waar iedere derde inwoner een auto heeft. Maar deze garage is ook niet de enige. De Amerikanen vinden de kosten van deze garage vrij laag. Maar vier millioen dollar. In Nederlands geld vijf tien millioen. gulden. Voor hetzelfde geld bouwt Publieke Werken aan de Wibautstraat in Amsterdam het enorme gemeentelijke dienstgebouw. Maar toch zal ook de hoofdstad eens tot dit soort projecten moeten komen wil men de grachten ongedempt laten. Drie van zulke panden zouden aan de Stadhouderskade niet misstaan. De Amerikanen hebben hun gebouw in San Francisco zeer practisch ontworpen. Binnen enkele minuten is de automobilist met zijn auto weer buiten. Wanneer hij wil parkeren, rijdt hij op eigen kracht naar de verdieping, welke hem door de autobewaar der wordt aangewezen. Bij zijn vertrek rijdt hij zijn auto in een lift, welke zijn auto met passagiers en al binnen 20 seconden naar de begane grond brengt. Het gebouw heeft elf parkeerverdiepingen (kelders inbegrepen). De afmetingen zijn 84 bij 42 meter. Men is met de bouw in April 1954 begonnen. Binnen elf maanden is het gebouw dus kant en klaar. Kom daar hier ereis om. (Van een verslaggever) In de buurt van Cuxhaven, de voor haven van Hamburg, heeft de adjudant der rijkspolitie B. A. de Weille, van de rijksrecherchegroep te Amsterdam, met de inspecteur van de Haarlemse recher che C. van Marion, in de nacht van Zaterdag op Zondag de tweede uit het Huis van Bewaring te Amsterdam ont snapte Haarlemse gedetineerde, de 28- jarige J. K„ gearresteerd. Vrijdagavond 4 Februari j.l. ontvluchtte hij met zijn stadgenoot M. G. nit het Huis van Be waring aan de Havenstraat in Amster dam. Zoals bekend keerde de laatste Dinsdagmiddag j.l. vrijwillig met het geld voor nog te betalen boeten In het Huis van Bewaring terug. K. is gisteren weer in zijn cel opge sloten, waar hij zijn jaar gevangenis straf plus de tjjd, die hij „in vrijheid" heeft doorgebracht, zal moeten uitzitten. De man heeft zich onder de rook van zijn woonplaats en de daar speurende Haarlemse rechercheurs, in IJmuiden enige dagen schuil weten te houden, waar hij contact opnam met iemand, die zich bezig houdt met smokkelaars van koffie. Daar. aan de mond van het Noordzeekanaal, trof hij de voorberei dingen om naar het buitenland uit te wijken. In een wagen, waarmede koffie naar Duitsland wordt gesmokkeld, over- i schreed hij illegaal de grens. De recher che werd hiervan op de hoogte gebracht en de beide politiemannen reisden hem ijlings achterna. Zo kwam K., die geen papieren noch geld bezat, toch op de koffie. Want aan de mond van een an dere waterweg, de Elbe, werd hij ge arresteerd voor hij kans zag verder van huis af te dwalen. Mogelijk heeft K. in deze West-Duitse haven gezocht naar een boot, waarmee hij zou kunnen emi greren. Als ongewenst vreemdeling gaven de Duitse politie-autoriteiten de Haarlem mer over aan hun Nederlandse collega's, die hem op zijn onvrijwillige terugreis naar het vaderland begeleidden. K. was werkzaam in de smederij van het Huis van Bewaring en hij heeft zeer vermoe delijk gezorgd voor de zaag. waarmede de weg naar de vrijheid werd gebaand. INDIK De Amerikaanse commissie voor de atoomenergie zal tien ton z.g. zwaar water aan Indië verkopen. Het zal gebruikt worden in de reactor van een kernphvsisch laboratorium, dat nabij Bombay zal wor den gebouwd. De DC-6b is gistermiddag om onge veer vijf uur uit Brussel vertrokken met als bestemming Leopoldstad in Belgisch Congo. Om kwart over acht zou de ma chine landen op het vliegveld van Rome. Toen het toestel zich boven Viterbo, ten Noorden van Rome bevond, meldde het, dat alles in orde was en dat men zich gereed maakte voor de landing. Dat was even na acht uur. Kort daarop moet de machine onklaar geraakt zijn. Er werd niets meer vernomen. Het zicht was slecht door een voortdurende regenval. Woordvoerders van de „Sabena" waren vandaag erg pessimistisch voer wat betreft de mogelijkheid, dat het toestel toch nog veilig een noodlan ding zou hebben gemaakt. De machine had tot ongeveer middernacht brand stof aan boord. Aan boord bevonden zich acht bemanningsleden. Van de 21 passagiers waren 14 Belgen, onder wie drie kinderen. Zij waren allen op weg naar de Congo. Voorts zaten vier Amerikanen, twee Fransen en de vroegere Italiaanse schoonheidskonin gin Marcella Mariani in de DC-6b. Marcella Mariani was in Brussel de gast geweest van het Belgische ministe rie van Buitenlandse Zaken, dat een receptie had gegeven voor een aantal Europese kunstenaars. Van de beman ningsleden was slechts de tweede piloot, de Engelsman Patrick McNamara, bui tenlander. De chef van de afdeling „Ope rations" van de „Sabena", Anselm Ver- nieuwe, is vandaag naar Rome vertrok ken om persoonlijk een onderzoek in te stellen. (Reuter?AFP/UP.) In de derde klasse van de 526ste Staats loterij is de prijs van35.000.gevallen op lot 7466. De Hoofdcommissaris van Politie van Amsterdam, de heer Kaasjager, heeft Zaterdagmiddag voor de eerste maal in zijn leven een tocht gemaakt per heli copter. Geruime tijd heeft de hoofd commissaris in gezelschap van inspec teur Koppejan boven de stad gehangen, om eens een andere kijk te krijgen op de verschillende verkeersproblemen. Met gevaar voor eigen leven heeft een ingenieur in Den Haag Zaterdaga vond voorkomen dat een deel van de oude binnenstad van Den Haag door brand werd verwoest. Een oude heer kreeg in zijn kamer een ongelukje met zijn petroleumkachel. Het vuur greep zeer snel om zich heen. Een ingenieur die onder hem woonde, kwam op zijn hulpgeroep toesnellen, greep de fel brandende vergasser, liep er mee naar buiten en wierp het ding op straat. Daarna bracht hij zijn twee kleine kin deren in veiligheid en begon met blus sen van de steeds heviger wordende brand, later daarbij geholpen door de toegesnelde brandweer. De ingenieur moest zijn moedig optreden bekopen met zeer ernstige brandwonden aan ge zicht en handen. Een felle brand, die Zaterdagochtend te Chicago uitbrak in een vol hotel van 365 kamers, heeft 23 slachtoffers ge- eist. Tot dusver zijn 22 lijken geborgen. Twaalf hotelgasten en twee brandweer lieden werden gewond. De brandweer had tengevolge van de koude veel moeite om het vuur meester te worden. (AFP-Reuter) Advertentie (Tot Dinsdagavond) Zwaar bewolkt met enkele sneeuw buien en later opklaringen. Aanvan kelijk matige wind uit Zuidelijke richtingen, later matige tot krach tige en aan de kust mogelijk harde Noordelijke wind. Vannacht en mor genochtend overwegend lichte vorst. Morgenmiddag temperatuur om het vriespunt. Zon: 7.59-17.54. Maan: 2.58-10.48. Het afgelopen weekeinde is in Krasna- polsky te Amsterdam de oprichtingsverga dering gehouden van het Sociaal Demo cratisch Centrum (SDC) van leden van de Partij van de Arbeid. In zijn openingswoord schetste de voor zitter van het initiatiefcomité, de heer Sam de Wolff, het verloop van de bespre king met het partijbestuur sinds 14 Juli van het vorige jaar door een ontijdige publicatie het voornemen, een dergelijte groep te formeren, bekend was geworden. „Uit de besprekingen en de correspon dentie is gebleken, dat het partijbestuur de groep de status van werkgemeenschap niet wenst toe te staan, maar tevens, dat het de formatie van de groep niet ver biedt." De initiatiefnemers zijn van oordeel, al dus de heer De Wolff, dat zij zich, ciror zich te baseren op het beginselprogram van de partij, hebben te keren tegen de zulken in de partij, die dat beginselpro gram in feite hebben laten vallen en in plaats van een socialistische partij in wer kelijkheid de wederopstanding van deNe- deriandse volksbeweging van na de bevrij ding willen". In het bijzonder confron teerde de heer De Wolff de denkbeelden van prof. Banning, neergelegd in de bro chure „Ons Socialisme", waarvoor zij, al dus spreker medeverantwoordelijkheid zou den moeten dragen, met inhoud, strekking en bedoeling van het beginselprogram. „Het socialisme van de heer Banning", aldus de heer De Wolff, kan nooit „ons socialisme zijn". Nadat de vergadering de voorlopige richtlijnen van het centrum besproken had en het besluit genomen, deze ter na dere precisering aan een redactiecommis sie in handen te stellen, werd het sociaal democratisch centrum met algemene stem men als geconstitueerd verklaard. BUREAU SMEDESTRAAI 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraai 171, tel 4790 Bijkantoor en Red IJmuiden: leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: J. W Boerrlgter en Mr W A M van der Kallen Hoofdredactie: Dra H. v. Run en W Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENIIETARIEP 28 cent» per mlliimetar- hoogte. Omroeper» IA cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6 40 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur avonds tel. 21544

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1