SNEEUWFEEST in Haarlem en omgeving Twee auto's slipten bij de Slaperdijk Geen animo bij het Haarlems dilettanten- toneel voor subsidie En de meeuwen deden uit honger mee... Witte pret voor de jeugd Henri Pielage begraven Muziekfestival der „Melodisten R.K. Bouwvakarbeidersbond vierde jaarfeest Huldiging van jubilarissen UIT STAD EN STREEK B. EN W. STAAN NIET AFWIJZEND, MAAR ER KOMEN GEEN VERZOEKEN BINNEN Goed programma Voor een soms moeilijk publiek PAGINA 3 burgerlijke Stand Haarlem rlner- WASSERIJ DUYN SPORTBEOEFENING OP SNEEUW-ZONDAG ZANDVOORT Uitvoering ,,'t Voetlicht" Warenhuisdief gearresteerd Bus in Oegstgeest gekanteld Bloemen voor Haarlems burgemeester U itslag VOLLEYBAL LEONIDAS-TOURNOOI Basketball-competitie Opnieuw nederlaag voor Black Pirates R.K. Bond Bejaarden AFD. HEEMSTEDE OPGERICHT Kath. Jongerenbeweging viert eerste lustrum Beurs van Amsterdam *Az zs Voot -• Het voorbije weekeinde heeft overal in Haarlem en omgeving enorm veel pleizier gebracht. De sneeuwbuien vooral van Zaterdag veranderden sommige delen van de stad in pittoreske hoékjes en in de verre om geving bracht de sneeuw de witte stemmigheid, die het Hollandse landschap een glinsterende pracht gaf. Geen wonder dus, dat her en der de lieve jeugd gisterochtend reeds vroeg present was en bij de betrekkelijk milde temperatuur een sneeuwfeest vierde, dat haar als een onverwacht geschenk ten deel viel. Maar naast de kinderen gaven ook de meeuwen acte de présence, de "vierige en woelige vogels, die bij honderden zich over de stad bewogen. Zij deden volop mee aan het sneeuwfeest, zij het meer uit honger dan om de vreugde over een Witte stad. De mensen begrepen de vogels en met gulle hand werd er overal in de stad brood gestrooid. Op de daken zag het leger meeuwen hongerig toe, onrustig nog in afwachting op de aanval, maar dan, als de strooiende handen verdwenen waren en de stukjes brood als voor een gastmaal gereed lagen, stormden zij er op af, bij tientallen tegelijk. Dat was het beeld, dat wij op verschillende punten in de stad zagen, zwevende en krijsende meeu wen, die en masse op het brood aan-tuimelden, schrokkerig en bepaald egoïstisch, maar toch met een élégance en charme, die iedere kijker impo neerden. Het is iedere keer weer een feest apart, die witte schrokoppen aan het werk te zien. Geen andere vogel, die het waagt zich te mengen in dat wild tumult, tenzij een mus, maar die heeft reeds van jaren her de reputatie bru taal te zijn. Meeuwen zijn blijkbaar ook vogels, die nooit genoeg kunnen krijgen. Het is slechts een kwestie van seconden, eer de broodmaaltijd verslonden is. Dan keren zij in kringende zweefvluchten terug naar het dak, vanwaar zij hun aanval zijn begonnen. Zij zitten even roerloos naast elkaar en vormen een verrassend ornamentiek op de huizen; maar dan worden zij ongedurig; zij steken de koppen bij elkaar en het is alsof zij overleg plegen om naar elders te vertrekken, omdat „er hier toch niets meer te halen valt". Maar als er plots weer een raam opengaat vrien delijke mensen blijven er altijd spit sen zij de koppen, maken zich weer gereed en het spel gaat opnieuw be ginnen. Dat spel was in het afgelopen week einde een van de facetten van het sneeuwfeest, waarin, zoals gezegd, de jeugd ook ruimschoots haar aandeel nam. Vooral in de landelijke omgeving en de stille stadswijken, waar men geen last had van zwaar verkeer, was er voldoende gelegenheid tot sneeuwpret. In Bloemendaal was het wel niet zo druk als men anders gewend is, maar er werd toch nog veel van dit onver wachte buitenkansje geprofiteerd. In de stad verrezen sneeuwmannen van groot en klein formaat en vaders en moeders Waren onvermoeibaar met het sleetje- trekken, dat in de middagzon nog niet eens zo'n koud genoegen was. Natuurlijk is die sneeuw niet voor ie dereen even plezierig. Vanmorgen za gen wij de melkboer weer hard aan de sjouw om in de barre straten voort te komen. De gemeentelijke reiniging heeft weer enorm veel werk moeten verzetten om althans de hoofdwegen weer een beetje begaanbaar te maken. Zaterdag is de gehele dag met man en macht gewerkt FILMS: CuPu^ 1 a "^Middernachtzone", 18 jaar. Tijden. 2, 4.15, 7 en 915 uur LUXOR: „Het mysterie der twee vrou wen", str. volw. Tijden: 2, 7 en 915 u FRANS HALS: „Drums of Tahiti" 14 iaar Tijden: 2.30, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Ma. 8.15 uur: „The Forsyte sage", str. volw. «EMBRANDT: „Aïda", a. 1. Tijden: 2, 4.15, T en 9.15 uur. «OXY: „Stalag 17", 14 jaar. Tijden: 2.30 en 8 uur. STUDIO: „Romeo en Julia", 14 jaar. Tij den: 2.15, 7 en 9.15 uur. Maandag 14 Februari Concertgebouw: Ver. „Geloof en Weten schap": „De herleving van de dans in on- %e tijd en haar voornaamste figuren" door Schultink, 8 uur. Stadsschouwburg: Toneelgroep „Theater" m®t „Een man genaamd Judas", 8 uur. Grote Kerk: Beiaardbespeling 'door stads- "daardier Arie Peters. Van 15.30—16.30 u. Dinsdag 15 Februari Concertgebouw: Noordh. Philh. Ork., 7e °ncert, serie D. Sol.: Hans Henkemans, Plaho, 8 uur. „Stadsschouwburg: „Comedie om geluk" °°r de R.K. Toneelver. „Thalia" (dil.), 8 u. blij va: RK- Toneelver. „Berkenrode" et Pygmalion", 8.15 uur. Li?®TROUWD: F. van Son en B. A. 6er OREN; C. W. van Leeuwen-Boo- t)a£ T. A. de Lugt-Boekel; A. Dollé- ZtwJ8; k. Kappert-Kemper, allen een bpirt' O. Smit-Kardol; E. Smit-Rusman, nyih een dochter. Abr, GLEDEN: A. W. M. van Loenen- ErjpfWoorn, 87 j„ Jansstraat; J. Chr. ger. Jenberg-RoeIand, 80 j„ Rustenbur- Sar'u. Joost> 77 jThomsonlaan; G. PtaS. 72 I- Nagtzaamstraat; H. G. schier, 42 j., Zuid Brouwerstraat om de gladde wegen te bestrooien met zand en zout. Zondagmorgen vroeg re den de gemeentewagens opnieuw en eerst om 2 uur 's middags werd ge stopt. Om 6 uur werden 2 ploegen van 4 man ingeschakeld, een klein gedeelte van de 50 man die Zaterdag nodig wa ren. Vooral de busroutes hadden de bijzondere aandacht der gemeentewerk lieden. In totaal moest 300 m3 aan zand en zout worden gestrooid. Hedenmorgen rukten nog enkele wagens uit om be paalde routes na te rijden en te contro leren. Advertentie A MSTKR I> A M SE VAART 20 TEL. 11053 MANGELWAS KANT EN KLAAR, binnen 4 dagen retour. Het voorbije witte weekeinde heeft vooral de jeugd veel plei zier bezorgd. Maar ook de meeu wen bleven niet achter, zij het dan uit honger. Zwevend en tui melend vielen zij op het voedsel aan, dat her en der voor hen werd neergestrooid. Dit plaatje werd genomen in de rustieke omgeving van de Lorentzkade, waar, even als in vele andere wijken van de stad, de meeuwen in grote zwer men hongerig uitzagen naar het brood, dat hun toegeworpen zou worden. „Een verloren sportzondag"; men heeft het met meer of minder vette letters kun nen lezen in de sportbladen. De meeste vel den waren dusdanig met een witte sneeuw laag bedekt, dat voetballen en andere bui-, tensporten waren uitgesloten. En zij, de toeschouwers, de sportminnaars, die een deel van hun Zondag besteden met het kijken naar de sportbeoefening door an deren, zij zijn nu naar buiten getrokken, de parken en bossen in om te genieten van het prachtige sneeuw-landschap. Velen hadden er een fikse wandeling voor over om al dat moois buiten volop te kunnen bewonderen. Het was druk met wandelaars naar het Kopje en Kraantje Lek en zo menig andere prachtige streek in onze om geving. Zij, die anders twee uur lang op de tribune-banken zitten van de sportvel den, hebben nu de benen gestrekt in eon fikse wandeling met hun vrouwen en kin deren. Een verloren sport-Zondag? Welaan, er is minder naar sport geke ken; er is meer sport beoefend. De R. K. toneelvereniging ,,'t Voet licht" geeft op Dinsdag 15 Februari a.s. een uitvoering in „Monopole" te Zand- voort. Er zal dan een cabaret-revue worden opgevoerd. Men is al maanden lang bezig met de voorbereiding van deze voorstelling en verwacht mag wor den dat daaraan de uiterste zorg is be steed. Familie, vrienden en bekenden hebben Zaterdag de bekende Haarlemse musicus Henri Pielage ten grave gedragen. Toen Vrijdagavond het stoffelijk overschot de Kathedrale Basiliek was binnengedra gen, werden de liturgische gezangen gezon gen door de Koorschool. Leden van de Scola Cantorum betrokken de erewacht. Zaterdagochtend werd de bekende Mis van Perosi gezongen door een groot koor van zangers onder leiding van Olivier Koop. Aan het orgel zat Frans Pielage. De begra fenis vond plaats op het St. Barbarakerk- hof aan het Soendaplein. Zaterdagmiddag half 5 werd in een Haar lems warenhuis een 18-jarige boerenknecht uit Gouda betrapt bij het wegnemen van twee ballpoints ter waarde van f 4.50. Bij het verhoor door de Haarlemse recher che bleek dat cfe jongeman o.a. een wij wa terbakje, een rubberstempel, een sigaren- knijper en een leesboek ter waarde van f 10 in een kleine bazar en een sigarenwinkel had gestolen. Zondagmorgen bekende de arrestant boe ken, tijdschriften en gramofoonplaten te heb ben weggenomen in Leiden, Den Haag en Amsterdam. Naar zijn zeggen had hij de nieuwe handschoen, die hij droeg, enige dagen geleden gekocht, waarbij hij juist Za terdag een exemplaar had verloren. Geloof waardig kon de recherche het laatste ver haal niet vinden. In Oegstgeest kon een N.Z.H. bus, die in de richting Warmond reed, niet voorkomen dat hij in de berm terecht kwam van de daar zeer smalle weg. De grasrand bleek te zacht te zijn om het gevaarte te kunnen houden en de bus kwam in schuine stand in een sloot terecht. De gevolgen waren niet ernstig. Alle passagiers stapten over en het gekantelde voertuig kon, na met een kraan wagen getakeld te zijn,'de weg naar War mond vervolgen. De kring West van de K.A.B. Haarlem hield Vrijdagavond in de zaal aan de Raamsingel een vormingsavond met een bijzonder karakter ter gelegenheid van de komende Vastentijd. De diocesaan voorzitter, de heer Joh. Kortink, gaf een toelichting op enkele actuele vraagstuk ken. Het damesorkest M.I.D.O. uit Rijs wijk droeg zorg voor de muzikale om lijsting. De heer H. Bouwman hield de aanwezigen in de stemming met zijn humoristische voordrachten en goochel toeren. De kunstenaarsgroep „De Zeester ex poseert in kunsthandel „Leffelaar" van 19 Februari tot 12 Maart a.s. De opening geschiedt op Vrijdagavond 18 Februari om 8 uur door de heer Otto B. de Kat. In de nacht van Zaterdag op Zon dag zijn uit een uitstalkast van een heren.modezaak in de Kleine Hout straat in Haarlem "ier sporttruien, een wollen vest en zes overhemden gestolen, alles ter waarde van f 600. Van de da ders heeft de Haarlemse recherche nog geen spoor. Prof. dr. P. Groen, adjunct-directeur van het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut in De Bilt. zal op drie Zaterdagmiddagen (5. 12 en 19 Maart) in Teylers Stichting te Haarlem spreken over „Natuurkunde van de zee". Op de Zandvoortselaan maakte Zater dagmiddag om half vier een fordbusje zich uit een file auto's los om de andere auto's op de voorgeschreven wijze te passeren. Hij raakte daarbij de 8-jari- ge V.V. die juist wilde oversteken. Het kind werd met een lichte hersenschud ding en een wond aan het hoofd naar zijn ouderlijke woning vervoerd. et is meer dan een jaar geleden, dat wij aandacht hebben ge vraagd voor het feit, dat het di lettantentoneel het zonder steun van de overheid moet doen, ofschoon het ge meentebestuur subsidie verleent aan al lerlei vormen van vrije tijdsbesteding en kunstbeoefening door amateurs. Kor te tijd na publicatie van ons artikel niek antwoorden, dat slechts één ver bleek uit een uitlating van de betrokken instanties, dat hierin inderdaad wel verandering mocht komen; in de Me morie van Antwoord op de Gemeente begroting 1954 maakten B. en W. be kend, dat zij niet afwijzend stonden te genover het denkbeeld van subsidie aan het dilettantentoneel. Men kan dit, dunkt ons, meer positief formuleren ais:: een verzoek om subsidie zal bij ons een welwillend en bereidwillig oor vinden. Dat is een goed ding, want het toneel van amateurs is steun waard. Het heeft in Haarlem vele dienaressen en die naars, die met veelal prijzenswaardige ijver één of meer keren per week hun tfjd en beste krachten geven aan een liefhebberij, welke dikwijls meer waar de heeft dan een genoeglijke vulling van een vrije avond. De verenigingen ge ven enkele voorstellingen per jaar, wel ke door duizenden bezocht worden. Voor velen is dat louter ontspanning, maar ontspanning in de schouwburg is nog steeds van een goed soort, en boven dien komen velen ook zuiver uit be langstelling voor een vorm van cul tuur. Dat is een groot woord, maar het is hier toch niet misplaatst ....en indien er vaak maar bitter weinig van cultuur bespeurd kan worden, moet de oorzaak meermalen niet bij de spelers gezocht worden, maar bij de kas. De kas beheerst vaak het reper toire, hetgeen betekent, dat de keuze van stukken ingesteld wordt op „Ons publiek" en op gegarandeerd succes in de zaal. Denken de spelers over iets anders, iets beters, iets buiten het afgezaagde repertoire, dan vrezen zij dadelijk bedankjes van donateurs. Dat andere en betere zou ongetwij feld waardering en begrip vinden bü „ons publiek", maar de kas zou het wellicht al begeven hebben, voordat de vereniging voldoende op de nieuwe weg gevorderd was. Voor vele vereni gingen is elke donateursvoorstelling in de schouwburg toch al een zware dobber. Subsidie zou de amateurs in staat stellen, hun prijzenswaardige ver langens en plannen uit te voeren. Zij zouden deskundigen kunnen raad* plegen, die hun indien nodig de weg kunnen wijzen in een nieuw en vooral oud repertoire, zodat niet allen voort durend op het vinkentouw zitten om een uitgespeeld succes van het beroeps toneel over te nemen. Zij zouden bekwa me krachten kunnen aantrekken voor de regie of voor de vertaling van stuk ken welke het beroepstoneel met pas sen'en daarom alleen in de oorspron- kelijke taal beschikbaar zijn. In het na bije verleden is dat wel eens gebeurd, en met verheugenswaardig resultaat. En heus, aan de vertalingen kan wel iets verbeterd wordenSubsidie stelt de amateurs in staat, hun vrees voor uitblijven van onmiddellijk succes te overwinnen en nu en dan een experi ment te ondernemen, een verantwoord experiment, maar toch een experiment. Subsidie kan de factoren opheffen, wel ke de goede en gezonde ontwikkeling van het amateurtoneel in de weg staan. Vrijwel geen enkele vereniging schijnt echter de frisse wind en de nieuwe we gen te zoeken. Het merkwaardige feit heeft zich immers voorgedaan, dat vrij wel niemand een verzoek om subsidie heeft ingediend. B. en W. staan niet afwijzend; de raadsleden vragen een jaar later, hoe het nu staat met de subsidiëring, en B. en W. moeten laco niek antwoorden, dat slechts éénver- Indien een buitenstaander niet kan be oordelen, waarom van zo weirng animo blijk is gegeven, mag buitenstaan- der toch met bevreemding, om niet te zeggen: ergernis, vragen, waarom de amateurs hebben gezwegen. En indien wellicht eerst onderling overleg nuttig en raadzaam leek, dan duurt dit over leg toch wel rijkeluk lang. Willen de amateurs maar op het oude paadje blij ven voortsukkelen? Zpn zij wellicht bang dat de eventueel aan subsidie verbon den voorwaarden, hen niet langer mees ter in eigen huis zullen laten? Dan zou het toch in elk geval nuttig en raad zaam zijn geweest, naar deze voor waarden te informeren.Is dat gedaan? Zolang het niét gebeurd is, kunnen B. en W. niets anders doen dan in hun „niet afwijzende houding" volharden, en kunnen zij ook geen maatregelen nemen om via een commissie uit en buiten het gemeentebestuur, of volgens welke methode dan ook, het beschik bare geld te verdelen. Een beetje meer waardering tegenover de houding van B. en W. zou wel op z'n plaats zijn ge weest. Hk. A. Onze toneel-dilettanten uit Haar lem en omgeving zijn een subsidie in ieder geval wel waard. Ook het vorig seizoen zijn zij tot verschil lende goede prestaties gekomen. Wy wijzen slechts op de voorstel ling van „Mariken van Nieu- meghen" in het Bloemendaalse Openluchttheater en op die van „De Prins van Homburg", waar aan bijgaand plaatje nog eens her innert. Zondag zijn op de Rijksweg onder Santpoort twee auto's in de sloot naast de weg terecht gekomen. Een in de richting Haarlem rijdende personen auto slipte in de bocht bij de Slaper dijk en kwam na een schuiver over de Rijksweg in de sloot rechts van de weg terecht. De bestuurster van deze wa gen kon de wagen ongedeerd verlaten. Terwijl de politie nog met het onder zoek bezig was, naderde eveneens van de richting pont een bestelauto, die practisch op dezelfde plaats begon te slippen en twintig meter verder in de zelfde sloot terecht kwam. Ook hiervan bleef de bestuurder ongedeerd. Een kraanwagen heeft de wagens later weer op de rechte weg gebracht. De burgemeester van Haarlem, mr. P. O. F. M. Cremers, ontving vanmorgen op het stadhuis een bloemenhulde ter gelegenheid van Valentijndag. Het hoofd bestuur van de vereniging „De Nederlandse Bloemisterij" offreerde mr. Cre mers deze hulde wegens zijn stuwende arbeid ten bate van de stichting „D« Zonnebloem". De heer J. L. Schrama, directeur van de Flowershop in Haarlem, overhandigt de bloemen aan de burgemeester. De grote zaal van het Sint Bavoge- bouw was Zaterdagavond geheel gevuld met belangstellenden, ter gelegenheid van het achtste nationale muziekfestival van de Haarlemse muziek- en amuse mentsvereniging „De Melodisten". Het streven dezer vereniging om solisten en ensemble voor het publiek te laten op treden, en aan de prestaties op een avond lis deze prijzen te verbinden, is op zichzelf genomen een goed ding. Vooral de solisten, en in zekere zin ook de en sembles, verkrijgen zodoende bij meer dere malen optreden, een zekere rou tine en vrijheid. Bij zulke gelegenheden wil men nogal eens ontdekkingen doen. Hoewel het programma zich groten deels bepaalt.tot het genre lichte mu ziek, hetgeen helemaal niet verwerpe lijk behoeft te zijn, treden er af en toe, speciaal bij de solisten, ook wel execu tanten op met werken uit het klassieke repertoire of uit de opera-literatuur. Het is alleen opmerkelijk dat dan de reactie uit de zaal doorgaans minder spontaan en langdurig is, dan bij uitvoeringen van lichter en zelfs bedenkelijker karakter. Het gevaar wordt echter groter, zoals wij deze avond duidelijk bemerkten, wanneer een zeker percentage van de luisteraars slechts aandacht schenkt aan de mindere muziek, en onder het bete re genre gaat praten, gekheid maken en dapper zit te roken. Hierop oefenen wij ernstige critiek uit. Tenslotte moet men zich ook hieronder weten te gedragen zoals het behoort. Zoekt men uitsluitend amusement, dan lijkt het ons beter een dancing of iets dergelijks te gaan bezoe ken. Intussen geldt deze critiek vanzelf sprekend niet voor de vele welwillende luisteraars, die met aandacht al het ge presteerde volgden. Wij willen verder hier geen opsomming geven van het lan ge programma, doch ons uitsluitend tot een totaalindruk bepalen. En deze is, dat wij met respect gewagen van datgene wat er door amateurs in hun vrije tijd op dit gebied tot stand komt. De orkes ten, van allerlei samenstelling, gaven doorgaans vrij homogeen samenspel ten beste. De solisten, speciaal de zangers en zangeressen, verrasten door goede programmakeuze en een zekere graad van techniek. Hoewel niet alles aan spraak kon maken op de term voldoen de, bleef er toch een en ander over om dit respect waardig te maken. De vereniging „De Melodisten" ver richt goed werk door de organisatie de zer festival. Misschien kan ook zij bij een gedeelte van het publiek nog eens de nadruk leggen op de tekortkomingen als boven omschreven. Het culturele peil van avonden als deze wordt er groten deels mede door bepaald. J. L. Grote amusementsorkest: Wissel prijswinnaar Amicitia (Utrecht) en ere prijs; 1ste prijs: Zaans Amusementsor kest (Zaandam); 2. Accordeonvereniging Zandvoort: 2. Mondaccordeonorkest „Oost-Indië" (Amsterdam). Dansorkesten: Wisselbeker en ereprijs Dans- en showorkest Joop Blankert (Amsterdam); 1ste prijs: Dans- en show orkest The Velno's (Velsen). Ensembles: Wisselbeker: Hongaars Zi geuner Trio o.l.v. Lajos Kist (Haarlem); 2de prijs The Greenhorns o.l.v. Bart Hansbeek (Haarlem); 2. The Glow Worms (Haarlem); 3. De stemmingbren gers (Haarlem). Damessolisten: Wisselbekerwinnares: De Haarlemse R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Jozef heeft Zondag bet jaarfeest ge vierd, dat ditmaal een bijzonder stempel verkreeg door de huldiging van de jubila rissen. die 25 of 40 Jaar lid van de bond zijn. De dag werd begonnen met een H. Mis in de St. Jozefkerk. Vervolgens werd ontbeten in het gebouw St. Bavo, waar o.a. aanwezig waren de bondsvoorzitter, de heer J. Werkhoven, de districtsbestuurder de heer 3. Wortel en de geestelijk adviseur kapelaan J. A. M. Rohde. De voorzitter, de heer C. van Straaten, deed een beroep op de medewerking van de leden om de K.A.B. nog sterker te ma ken. Ook de jeugd dient te worden inge schakeld. De bondsvoorzitter huldigde daarna de jubilarissen. De gouden speld met diploma voor 40 jaar lidmaatschap verkregen de heren C. ten Boom. P. Eek hout, C. Homburg en C. Nunnink. De heer Nunnink ontving een extra-pluimpje, om dat hij Jarenlang de functie van secretaris had waargenomen. Mevr. Nunnink ontving bii deze gelegenheid bloemen. Tot de zilveren jubilarissen behoorden de heren J. W. Bakker, B. Breens, A. Boxks, Het herenteam van H. B. C. kan in de volleybal-competitie terugzien op een uitstekend seizoen. Nog steeds zijn de Heemstedenaren ongeslagen gebleven en Woensdagavond ban in het Krelage- huis aan de Leidsevaart door een over winning tegen het Bloemendaalse De Blinkert 2 het kampioenschap van de tweede klasse A behaald worden. Dit resultaat zou tevens het herove ren van het eerste klasserschap bete kenen, zodat het team. van Hilterman zich in de komende wedstrijd ongetwij feld volledig zal geven, om het ont brekende winstpunt in de wacht te slepen. A. Kramer, A. van Dijk. Joh. van Eijk, C. H. Kuiper. A. v. d. Veldt, J. Nevem, W. H. van Velzen, H. Woertman, A. Zonneveld, A. Rietvinck, J. Beere en A. N. Rooyers. De heer Rooyers werd tevens gehuldigd ais bestuurslid. Ook mevrouw Rooyers kreeg bloemen aangeboden. Na afloop van de huldiging werd het woord gevoerd door kapelaan Rhode. De dag werd besloten met een feestavond in het Concertgebouw, waaraan medewerk ten Frans Vrolijk, conferencier, Tonny Bakkenes, Peter Mac Croy en Diana Da- ranti. Het feest werd met een bal o.l.v. de heer W. Schroder beslopen. Ook dit jaar bestaat er voor het tournooi van de R.K. Volleybalvereni ging „Leonidas", dat op Zaterdag 19 Maart in het Krelagehuis zal worden gehouden, een grote belangstelling. Niet minder dan 28 verenigingen uit het gehele land hebben met 52 teams (31 heren en 21 dames) ingeschreven, waaronder de allersterkste van ons land. Bij de dames zien wij in de hoog ste klasse het kampioensteam van 1954, het Amsterdamse Boemerang, doch ook de Haarlemse verenigingen Velox, Die Raeckse, H. B. C. (Heemstede) en V. C. K. uit Velsen. Bij de heren belooft het eveneens een bijzonder interessante strijd te worden. In de hoogste afdeling werden o.a. Concordia uit Rotterdam (winnaar Leo- nidas-tournooi 1954), D. E. S. (Den Haag), V. H. H. en A. M. V. J. (beiden Amsterdam) ondergebracht met de Haarlemse teams H. V. S., Velox en Die Raeckse. In de B-klasse komt de organiserende vereniging Leonidas zelf uit met H. B. C. en Rapiditas. Het Alkmaarse Catapult heeft in deze klasse de beste winstkansen. Gezien de uitstekende organisatie en de grote belangstelling voor het tour nooi van het vorige jaar, twijfelen wij er niet aan, of ook nu zal het voor de vereniging Leonidas weer een groot succes worden. Tonny Verschoor, sopraan (Haarlem); 2de prijs Amena van Velsen, mezzo-so praan (Bloemendaal). Herensolisten: 1ste prijs Bob Rozen- hart, bas-bariton (Haarlem); 2. Cor Schouten, tenor (Amsterdam); ereprijs werd toegekend aan Adriaan van Beek (piano), Amsterdam. De publieksprijs werd gewonnen door het Zaans Amusementsorkest. De prijswinnaars van het muziekfestival der melodisten zijn: Grote amusementsorkesten: wisselbeker winnaar: het amusementsorkest „Amisitia" uit Utrecht, dat tevens de ereprijs ontving. Dansorkesten: wisselbeker en ereprijs: dans- en "showorkest Joop Blankert uit Am sterdam. Eensembles: wisselbeker: Hongaars Zigeu nertrio o.i.v. Lajos Kist (Haarlem). Damessolisten: wisselbekerwinnares: me juffrouw Tonny Verschoor (sopraan) uit Haarlem. Herensolisten: le prijs voor Rob Rozenhart (Haarlem). De uitslagen van deze week zijn: Dames: ZBVS 2Tramvogels 1 386, Typhoons 2Antilopen 4 1718, Exer- citia 1Rapiditas 1 1913, HOC 3 Antilopen 3 11—11, HOC 1—White Starg 1 23—25. Heren: IHJ 3Harlem Tigers 2 3135 (na verl.), HOC 1—IHJ 1 31—41. IHJ 2 S.C. Haarlem 2 21—25. Tramvogels 1 —ZBVS 2 21—47, Black Pirates 1—Anti lopen 1 3741, S.C. Haarlem 3Ty phoons 3 1937. Junioren (meisjes): R.CHHOC a 9—35, HOC c—IHJ 8—15. Junioren (jongens)ExercitiaIHJ 15—32, HOC—ZBVS 23—27. Op initiatief van de afdeling Haarlem van de Katholieke Bond van Bejaarden is Vrijdagmiddag in het R.K. Vereni gingsgebouw te Heemstede een afde ling Heemstede opgericht. De bijeen komst, die werd bijgewoond door de pastoors H. A. J. Drost en Chr. van Mierlo en de geestelijk adviseur van de Haarlemse afdeling, rector D. de Wit, stond o.l.v. de heer C. J. Selhorst, voor zitter van de Haarlemse afdeling. De heer Selhorst schetste het doel van de Bond en gaf een uitleg van de organisa torische opzet. In het voorlopig bestuur werden gekozen de heer Th. Loman, voorzitter, J. C. Behage, secretaris, G. T. Brouwer, penningmeester, en v.,, J- Blijswijk, commissaris. Rector D. de Wit sprak een propagandistisch woord. Besloten werd binnenkort in de paro chie van O. L. Vrouw Hemelvaart een propaganda-avond te beleggen. De Katholieke Jongerenbeweging in de parochie O. L. Vr. Hemelvaart heeft Zondag op wel zeer bijzondere wijze het eerste lustrum gevierd. Het feest begon met een H. Mis, waaronder vrij wel alle leden ter H. Tafel naderden. Na de kerkelijke plechtigheid verenig den de deelnemers zich in het club lokaal en lieten het zich daar geserveer de ontbijt goed smaken. Des middags werd de gebruikelijke sociëteit gehouden, welke o.m. werd op geluisterd met een tafeltenniswedstrijd en de savonds was er, wederom in het clubgebouw, een grote en zeer gezellige feestavond. De eigen band van de feest vierende vereniging zorgde voor de no dige dansmuziek en dank zij de goede leiding van de alom tegenwoordige voorzitter, M. Lammerse, werd deze feestavond een daverend succes en een waardig slot van de feestviering. De enthousiaste deelname aan de verschil lende spelen, waaronder het „trek aan de bel", was mede oorzaak van het wel slagen van deze avond. Cm half twaelf sprak de aalmoeze nier, kapelaan C. Bakker, een kort maar ernstig woord, waarin hij er op wees, dat dit einde van de feestviering tevens een nieuw begin betekent. Hij dankte alen, die zoveel hadden bijgedragen tot het welslagen en verwachtte, dat met nieuwe moed begonnen zou wordën aan het nieuwe begin. De voorzitte sloot vervolgens met ge bed deze wel bijzonder goed geslaagde feestdag. (Niet officiële koersen) Vong Openlnf slot 14/2 S*„ Ned. 1953 103»A %6EI 3Ned 1953 102 A %0M 3Ned. 1948 10044 9 LI 3>4 pCt. Ned. 1950 31/4 Ned. 1954 100 A 891 100)4 3>/i Ned. 1955 100)4 911 3-3i/2 Ned. 1947 100A ISS 3 Ned. 62-64 bel. fac. 101A Inschr. Grtbk. 1946 3 pCt 100A ZEE Ned. Handel MÜ cert. 225)4 A.K.U. 288)4 698 Van Berkei's Patent 162 Calvé-Delft cert 254 Van Gelder 275 Kon. Hoogovens cert. 28514 Unilever cert. 369)4 Ned. Kabe) 259 Philips 328)4 Nieuwe Philips' 320 Kon. Petroleum 275 „Amsterdam" Rubber 114)4 Holl. Amerika Lijn 194 mm Kon. Ned. Stoomb. Mij. 18614 Ned. Scheepv. Unie 174)4 H.VA. 140% Dell Mij. Cert. 138

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3