Dit seizoen verwacht Keukenhof meer bezoekers dan vorig jaar Voor betere woningen aan merkelijk hogere huren De Italiaanse voorjaarsmode Vrouwelijk, vol kleur en joyeus Dulles tegen ontruiming van Quemoy en Matsoe lÈr1 ••m 1 (CktópJ2%aIÏ&) ballpoint r (schiepvmribekichien) Officiële opening op 24 Maart door dr. L. G. Kortenhorst Geleidelijke huurverhoging parallel met afneming van subsidies Onderscheid tussen Russische patriotten en Russische communisten ct Envel JMestA» met oppen Z W ITS AL SIROOP J Extra voedzaam brooa l HAARLEM Sprekende voorbeelden mt onze afd. Schrijfwaren Schrijfbloc DONDERDAG 17 FEBRUARI 1955 PAGINA 6 4 Parkeerterrein voor 2000 auto's Verkeer en propaganda Volkshuisvesting en huurbeleid Kolonisten tegen cle mentie voor Mau-Mau Bescherm Uw Kinderen Bloemenfeest in Stuttgart Geen voortdurende concessies '■MM til» 'f rt Rijtijdenbesluit GEVANGENISSTRAF VOOR ONTDUIKERS Minder faillissementen in Januari M. v. A. aan Eerste Kamer Stichting industrieel garantiefonds wordt bevorderd Binn^kort wetsontwerp inzake productschap voor zuivel 800 gram Rijk aan vele voedingsstoffen (koolhydra ten, vetten, eiwitten, enz.) Aanbevolen door H.H. DoctorenVolkorenbrood - extra voedzaam, het beste brood voor Uw gezin. Neem morgen de proef en Uproeft het! A\ 160.000- •te?eeTu^°P^ i KATTETONGEN met lange vulling 100 vel 90 ct 50 vel nerk „Fi btnnendruk p. pakje v. 25 st. merk „FR'ANY" Gesormdc BIS&& jQ 250 gr Over enkele weken zal voor de zesde maal in de geschiedenis van de Bollen streek de Nationale Bloemententoonstelling Keukenhof te Lisse haar poorten ontsluiten. De opening op Donderdag 24 Maart zal geschieden door de voor zitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst. Tijdens een bijeenkomst verklaarde de heer Tom van Waveren („ik voel mij op het ogenblik een soort renpaard"), dat het bestuur van Keukenhof de grootste verwachtingen koestert. „Het is deze keer het jaar van het meerdere," zei hij, „want in Neerlands schoonste bloementuin zijn grote veranderingen en verbeteringen aangebracht." Voorts is er een zeer intensieve propaganda gevoerd, die de verwachting wekt, dat het aantal bezoekers groter zal zijn dan ooit te voren. Vorig jaar brachten ruim een half millioen mensen een bezoek aan Keuken hof. Het bloemenfestival, waarvan wij enkele weken geleden een uitvoerig bericht publiceerden, zal echter geen doorgang vinden. Het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen achtte het niet juist, wanneer naast het Holland-festival nog een zogenaamd bloemenfestival werd georganiseerd. De plannen van het comité, dat zich met deze kwestie heeft ingelaten, zijn thans gereduceerd tot de uitgifte van een in samenwerking met de grote V.V.V.'s van de Randstad Holland voorbereide folder, welke in vier talen in een oplage van 120.000 exemplaren aan de toeristen, die de Nederlandse grens overschrijden, wordt uitgereikt. voor de topdagen, de beschikking ge kregen over een flink parkeerterrein, gelegen aan de weg van het dorp Lisse naar de tentoonstelling. Ruim 2000 per sonenauto's kunnen daar worden weg gestopt. Met de reeds beschikbare ruimte bezit keukenhof thans over zo veel parkeerterrein, dat alle drukte kan woeden opgevangen. Met de grote V.V.V.'s van de Rand stad Holland (tot Arnhem) is besloten een gezamenlijke folder uit te geven onder de titel „Wat biedt Holland U in bollentijd?". Het doel is, dat deze folder in alle grensplaatsen aan de toeristen, die ons land binnenkomen, ter hapd wordt gesteld. In korte trek ken wordt de vreemdeling duidelijk gemaakt, welke evenementen in de ste den rondom Keukenhof plaats vinden. In de komende jaren zal deze fol der in een nog grotere oplaag naar het buitenland worden gestuurd en wel op het moment dat keukenhof met de buitenlandse propaganda start. Als men dus inlichtingen over de ex positie in Lisse wenst, ontvangt men een folder, waarin vermeld staat wat De voornaamste aanwinst van de ten toonstelling bevindt zich achter het glaspaviljoen, waarin de bloemensier- kunst wordt gedemonstreerd. Achter dit paviljoen is een nieuwe waterpartij ingericht, welke naar het zich laat aanzien een van de mooiste plekjes van de expositié wordt. In samenwer king met het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen wordt ook dit keer een wedkamp voor beeldende kunstenaars gehouden. Een speciale commissie zal ongeveer dertig beelden uitzoeken, die een plaats op keukenhof krijgen. Een der hoogtepunten vormt het officiële- bezoek van het Zweedse koningspjaar aan de tentoonstelling. Zoals bekend zullen de koning en de koningin van Zweden op 26, 27 en 28 April in ons land verblijven. Op welke dag keukenhof dit koninklijk bezoek mag verwachten is nog niet bekend. Een ander evenement is de Friese streekdag op Donderdag 14 April. Met, het organiseren van een folkloristische dag zet het bestuur van Keukenhof een nog jonge traditie voort; twee jaar ge leden immers kwam de Schermer Dansgroep naar Lisse, terwijl vorig jaar een Zeeuwse streekdag werd gehouden. In overleg met de commissaris der ko ningin van Friesland en in samenwer king met het Kunstinstrum Prinsetün is er voor het zesde seizoen een Friese dag georganiseerd. Het verkeersprobleemh eeft de or ganisatie telken jare veel hoofdbrekens bezorgd. Op één dag moesten vorig jaar ongeveer zeshonderd grote bussen wor den verwerkt. Thans heeft keukenhof Het Nederlands Instituut voor Volks huisvesting en Stedebouw houdt 3 Maart in de Dierentuin te 's Gravenha- ge een ledenvergadering, die gewijd zal zijn aan de vraag: „welke eisen stelt de volkshuisvesting aan het huurbeleid nu en in de toekomst?" Prae-adviezen hierover zijn uitgebracht door mr. R. van den Bergh, wethouder voor de Volkshuisvesting te Amsterdam, en dr., A. Henkemans. directeur van Nationaal Grondbezit N.V. De eerste prae-adviseur, mr. R. van den Bergh, betoogt o.m., dat de volks woning van 1955 nog niet voldoet aan de eisen die hij aan het woningpeil van deze tijd meent te moeten stellen. Daar bij moet z.i. nog worden bedacht, dat wij onze woningen bouwen voor ten minste 50 jaar. Het gevaar dreigt, dat de woning bouw van 1955 onvoldoende toekomst waarde heeft. Wie te maken heeft met het ontwerpen van woning-wetwoningen aldus mr. Van den Bergh, kent het probleem van het „uitkleden" der plan nen. De toegestane bouwprijzen van het ogenblik laten het totstandkomen van goed afgewerkte en uitgeruste volkswo ningen niet toe. Volgens mr. Van den Bergh kan verbetering van het peil van de volks woningbouw slechts worden bereikt door hogere bouwprijzen mogelijk te maken. Dan zijn of hogere huren of hogere bijdragen noodzakelijk. Naar de mening van de prae-adviseur moet tenslotte uitsluitend de huurop brengst de woningexploitatie rendabel maken. Dat betekent een stijging van de huren tot een peil, dat aanzienlijk hoger ligt dan het huidige. Dr. A. Henkemans acht in zijn prae- advies zeer belangrijk de vraag waar het toekomstig huurpeil uiteindelijk zal moeten liggen. De beantwoording van deze vraag is uiterst moeilijk, aldus dr. Henkemans, aangezien men daarbij op de volgende hinderpalen stuit: Indien men als stelling neemt, dat het economisch geboden huurpeil wordt gevonden op basis van een sluitende ex ploitatierekening voor een heden ten da ge zonder subsidie gebouwde woning, zou dit betekenen dat het huidige huur niveau nqg met minstens 75 pet. zou moeten worden verhoogd. Het is over duidelijk dat de economische repercus sies van zulk een maatregel althans voor dit ogenblik onaanvaardbaar zouden zijn. Zou men daarentegen het huurpeil la ger fixeren dan op het bovengenoemde peil, dat zou dit betekenen, dat alle toe komstige woningbouw zou moeten wor den gesubsidieerd. Zulk een vooruitzicht is noch in sociaal, noch in economisch opzicht aanlokkelijk te noemen. Uit het bovengenoemde blijkt, dat ook bij het huurbeleid de lijnen der geleidelijkheid moeten worden gevolgd. Al accepteert men echter de nood zaak, dat het doel slechts in etappes kan worden bereikt, dat betekent dit nog niet, dat opportunisme hoogtij moet vieren. Integendeel: men zal iedere op het gebied van het huurbeleid liggende maatregel moeten nemen volgens een voor vele jaren opgemaakt plan, dat ge leidelijke verhoging van de huren en ge leidelijke afneming van de subsidies in houdt. Blanke kolonisten in Kenia hebben een actie op touw gezet om Mau-Mau- leden in het gebied van Aberdare er van af te schrikken zich over te geven. Zoals bekend heeft de regering on langs alle Mau-Mau-leden in dat ge bied, ook zij die gewelddaden hebben gepleegd, toegezegd, dat zij niet ver volgd zullen worden, mits zij zich met hun wapens overgeven. Er zijn nu pamfletten van blanke kolonisten aangeplakt, waarin alle Mau-Mau-terroristen met ophanging worden bedreigd. VRIJDAG HILVERSUM I 402 m. VARA: 7.00 nws., 7.10 gram., 7.15 gym., 7.30 gram., 8.00 nws., 8.18 gram., 8.45 huisvr. 9.00 gym. 'r„ 9.10 gram., 9.40 schoolradio. VPRO: 10.00 caus., 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 kleu ters, 10.40 luitmuz., 11.00 voordr., 11.20 gram., 11.35 orgel. AVRO: 12.00 amus.- muz., 12.33 sport, 12.48 gram., 13.00 nieuws, 13.15 gram., 13.20 amus.muz 13.55 koersen. 14.00 kamermuz., 14.15 boek, 14.35 cello en piano, 15.00 gram., 15.15 gevar. progr. VARA: 16.00 gram., 16.30 jeugd, 17.00 gram., 17.20 muz. caus., 18.00 nieuws, 18.15 act., 18.20 lichte muz., 18.45 caus.. 19.00 jeugd, 19.10 gi- taar-ens. en solist. VPRO: 19.30 stemmen - spel, 19.50 Ber., 20.00 nieuws, 20.05 boek,, 20.10 piano, 20.30 caus. VARA: 21.00 amus.muz„ 21.35 buitenl. weekoverz., 21.50 Spaanse volksliederen en dansen, 22.20 lichte muz. VPRO: 22.40 caus., 22.45 prot. pr. VARA: 23.00 nws., 23.15 gram. HILVERSUM H, 298 m. NCRV: 7.00 nieuws, 7.10 muz., 7.30 gram., 7.45 prot pr., 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 zieken. 9.30 huisvrouw, 9.35 gram., 10.30 prot. pr., 11.00 gram., 12.33 gram., 12.53 gram., 13.00 nieuws. 13.15 thuisfront, 13.20 Promena- de-ork. en solist, 15.25 voordr., 15.45 gram., 16.00 rep., 16.15 gram., 16.30 instr trio, 17.00 voordr., 17.20 sopr., bas-bariton en piano, 17.40 beursber., 17.45 stemmen van overzee, 18.00 gram., 18.10 caus., 18.15 gram., 18.25 rep.. 19.00 nieuws, 19.10 re- geringsuitz., 19.20 emigratiepraatje. 19.30 gram., 20.00 radiokrant, 20.20 gram., 20.30 hoorspel. 21.00 Mozes en Aaron, opera, 21.50 fluit en clavecimbel, 22.00 Weense muz., 22.30 vocaal ens„ 22.45 prot. pr., 23.00 nieuws, 23.15 kunstrubr., 23.45 gram ENGELAND, BBC, home service, 330 m.: 16.30 ork.conc., 17.30 filmmuz., 19.30 mannenkoor, 23.15 recital. BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 12.15 serenade-ork., 13.15 mijnwerkers- ork., 13.45 ork.conc., 16.00 dansmuz., 16.45 amus.muz., 18.00 mil. ork„ 19.35 gevar muz., 19.15 amus.muz., 23.30 dansmuz., 0.20 amus.muz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m.12.00 amus.muz., 13.15 operette- muz„ 16.00 gevar. muz., 19.30 amus.muz,, 20.30 operamuz., 23.40 symph.ork., 0.25 dansmuz., 1.15 gevar. muz. FRANKRIJK, nat. programma, 347 m.: 12.30 zangrecital. 12.40 gitaarmuz., 20.00 Le Coq d'Or, opera, 22.45 solistenconc, BRUSSEL, 324 m.: 12.00 ork.conc., 13.30 gevar. muz., 16.02 operamuz., 19.40 volks zang, 20.05 volksdansen, 20.15 ork.conc.. 21.20 ork.conc. 484 m.: 15.00 polyphone muz., 16.05 lich te muz., 17.30 zang en piano, 20.00 Les Saltimbanques, opera. ENGELAND, BBC, European Service Uitz. voor Nederl. 22.00-22.30 Nieuws. Feiten v. d. dag en Hoe de weekbladen het zien. (Op 224 m.). Advertentie door bij gevatte kou de dreigende ge- varen te bestrijden met: de omgeving in de meest uitgebrei de betekenis biedt. In samenwerking met de Nederlandse textielindustrie heeft men voor de Amerikaanse bezettingstroepen van 11 tot 13 Maart in Stuttgart een bloemen feest op touw gezet, waar tienduizend tulpenbloemen geëxposeerd zullen wor den en de nieuwste snufjes op het ge bied van de mode. De Schermer dan sers zullen ook weer present zijn. Rest ons nog te melden, dat men thans bezig is met de bouw van een nieuw kan toor naast de hoofdingang. Hierin zal de centrale post worden gehuisvest, die verantwoordelijk is voor een snellere verwerking van groepen, wier aantal ook dit jaar weer bijzonder groot zal zijn. De Italiaanse mode is voor dit voor jaar heel wat joyeuzer dan de Parijse, en al blijkt dat niet da delijk uit de pakjes van deze foto, van Carosa, Florence, het vrouwelijk figuur wordt hoegenaamd geen geweld aange daan. Zoals iemand terecht opmerkte: de levendige, fantasierijke mode van de Italiaanse ontwerpers is er om de vrouw, en de vrouw is er niet om de mode! De Italiaanse mode is nog jong, maar vanaf het moment van haar op treden naar buiten, twee jaar geleden, heeft zij de harten veroverd, en steeds meer inkopers uit Europa, Australië en de Verenigde Staten trekken sindsdien regelmatig naar Rome en Florence om hun keuze te maken. Waarbij ook de prijs een rol speelt want die ligt aan merkelijk lager dan bij de Franse haute couture. Bovendien is het een faci liteit dat de handel tegelijkertijd coutu re en confectie wordt voortgezet, wat in de overige modecentra niet gebeurt. In Parijs bijvoorbeeld, waar de top-con- fectie sinds kort prestaties levert, die de aandacht trekken, gaan de shows der confectie-fabrikanten enige weken aan de shows der couturiers vooraf. En slechts aarzelend is men nu begonnen om de gezamenlijke vervaardigers van de „prêt èi porter" (dat klinkt de indi vidualistische Fransman beter in de oren dan „confectie") hun modellen te laten tonen in de week voorafgaand aan de couture shows der grote huizen. In Londen liggen er drie maanden tus sen het tonen der confectie en couture voor hetzelfde seizoen. De toeloop naar Italië is ditmaal zeer groot geweest, waarbij inkopers en pers hun tijd hebben verdeeld tussen Rome en Florence, dat de Italiaanse hoofd stad naar de kroon steekt. De fanta sie en kleurenrijkdom der Italiaanse voorjaarsmode is onovertroffen en de stoffen zijn prachtig. Er zijn voor deze zomer imprimé's met Byzantijnse mo tieven of motieven ontleend aan oude Italiaanse daktegels. Maar de afwer king der kleren is een beetje zuidelijk, Een der beelden op de Keukenhof, jongetje met springend hert, van Charlotte van Pallandt De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dulles, heeft zich gis teren in een rede voor de Foreign Policy Association te New York uitge sproken tegen verdere ontruiming van posities aan de kust door de Chinese nationalisten. Zonder de eilanden Quemoy en Matsoe met name te noemen, zei de minister: „Er is geopperd, dat nationalistisch China de kustposities, die de communisten nodig hebben om hun aangekondigde aanval op For mosa te doen, dient op te geven. Het is twijfelachtig of dit dienstig zou zijn voor de zaak van de vrede of voor de zaak van de vrijheid. De communisten hebben al aangekondigd, dat zij van plan zijn Formosa met geweld te ver overen. Als de nationalisten dit nu gemakkelijker maken, zullen de com munisten dan minder daartoe geneigd zijn? Ik betwijfel het." Wel zei de minister, dat Amerika niet verplicht of van plan is de be trokken posities als zodanig te verde digen. De nadruk wordt gelegd op de woorden „als zodanig". Wel was het de bedoeling te verzekeren, dat Formosa en de Pescadores niet door de com munisten zouden worden veroverd. Hij deed een beroep op de Chinese com munisten om af te zien van geweld als middel om hun doeleinden te be reiken. „Wij hopen oprecht", aldus minister Dulles, „dat de communisten de uitno diging van de Veiligheidsraad tot be spreking van een staking van het vuren alsnog zullen aannemen". De verant woordelijkheid van de Veiligheidsraad in deze was door het. besluit, van de communisten evenwel niet geëindigd. „Men moet niet denken dat vrede en veiligheid zullen worden gediend als de niet-communistische landen eenzij dig concessies aan de communisten blij ven doen", aldus Dulles. „Indien de niet-communistische lan den ooit het gevoel krijgen dat hun Westelijke bondgenoten geneigd zijn, zich terug te trekken zodra de com munisten de vrede bedreigen, dan kan het gehele gebied spoedig onverdedig baar worden", zo voegde de minister hieraan toe. „De wijzigingen in de leiding van de Sovjet-Unie noemde hjj een buitenge woon vertoon van despotische verwar ring". Hij sprak in dit verband van een principieel politiek verschil tussen hen, die allereerst bedacht zijn op het wel zijn, de veiligheid en de grootheid van de Sovjet-Unie en haar bevolking, en iets wat de gedegen Nederlander niet aanstaat. De belangstelling van de zijde der Nederlandse modehandel voor de shows, bestond dan ook niet zozeer uit inkopers alswel uit „waarnemers". Zoals ook verschillende van onze con- fectiefabrikanten, behalve in Parijs, zich nu ook in Italië gaan oriënteren. Grote belangstelling toonden de aan wezigen vanzelfsprekend voor de mo- dellen der (drie) gezusters Fontana in Rome, die tot de eerste ontwerpsters behoren en die een aantal japonnen hebben gemaakt voor prinses Maria Pia van Italië, die deze week met Um- berto is gehuwd. De toonaangevende kleur in de Romeinse collecties is voor deze zomer het paars van de violettes de parme. Een kleur die men in Parijs wel zag in combinatie met zachtgeel. degenen, die Rusland en zijn bewo ners in de eerste plaats zien als een werktuig van het internationale com munisme. Als de eerste groep de over' hand krijgt, kan er een basis zijn voor onderhandelingen tussen de V.S. en „het nieuwe Rusland" en dan kan wel licht „de historische vriendschap" tus- se" beide landen weer tot leven wor den gewekt, aldus minister Dulles. De nati'onalistisch-Chinese minister van buitenlandse zaken, George Jeh, heeft gisteren, op doorreis van de V.S. naar Formosa, te Manilla verklaard, dat de nationalisten Quemoy en Matsoe zul len verdedigen, ongeacht de houding van de V.S. (Reuter) Voor de politierechter te Groningen hebben zich twee chauffeurs, J. E. uit Winschoten en P. S. uit Oude Pekela, te verantwoorden gehad, wegens het aanbrengen van wijzigingen in hun werkboekjes. De officier van justitie merkte op, dat geregeld chauffeurs voor deze ontduiking van het rijtijdenbesluit terechtstaan. Een boete is hier z.i. niet op zijn plaats, omdat deze toch door gaans door de werkgevers wordt be- i taald. Hij eiste veertien dagen gevange- I nisstraf. De politierechter veroordeelde I de beide verdachten, die niet waren I verschenen, conform de eis. Ctpynfkt oo*ro munüf» AALSDIJK p. 17 Tampa n. Houston. ADINDA p. 17 Str. Soenda n. Fladju. ANNENKERK 17 te Pt. Swettenham. ARKELDIJK 17 te Antwerpen. ARMILLA 17 te Singapore. BENINKUST p. 17 Finist. n. Dakar. CALTEX NEDERLAND 17 te Rotterdam. ENGGANO 17 te Basrah. HOUTMAN 17 te Singapore. JOH. VAN OLDENB. p. 17 Kreta n. A'd. KOTA INTEN 17 te Pldaju. LAERTES 17 te -Makassar. LOMBOK 17 te New York. MAAS p. 17 Kp. Gata n. Bareel. MARISA p. 17 Goa n. Madras. MENTOR p. 17 Demerara n. Param. MYONIA p. 17 Kp. Stelatan n. B. P. OVULA 17 te Saigon. PRINS ALEXANDER p. 17 Finist. n. Antw. RIDDERKERK 17 te Mozambique. RONDO 17 te Singapore. RUYS 17 te Lor. Marques. STAD SCHIEDAMp. 17 te Mauritius. TERO p. 17 Las Palmas n. R'dam. WATERMAN p. 17 Albany n. Frem. WELTEVREDEN p. 17 Kreta n. Alexandr. ZUIDERKRUIS p. 17 Monrovia n. L. Palm. (Opgegeven door Van der Graaf Co. Amsterdam) Het-totaal aantal faillissementen uit gesproken in de maand Januari 1955 bedraagt 105 (120), te verdelen als volgt. In de provincie Noord-Holland (ex clusief Amsterdam) 11 (10), Amsterdam 15 (15), Zuid-Holland (exclusief Den Haag en Rotterdam) 9 (11), Den Haag 8 (6), Rotterdam 14 (16), Utrecht 6 (9), Gelderland 8 (9), Noord-Brabant 10 (10), Limburg 8 (14), Zeeland 1 (5), Friesland 4 (4), Groningen 5 (5), Dren te 1 (2), Overijsel 5 (4). Tussen O geplaatste cijfers hebben betrekking op dezelfde periode van 1954. In zijn Memorie van Antwoord op de begroting 1955 van Economische Zaken heeft de minister o.m. opge merkt, dat wat betreft de omzetting van risicomijdend in risicodragend kapitaal op korte termijn ed indiening van een wetsontwerp zal worden be vorderd tot stichting van een industrieel garantiefonds. Voor verdere maatregelen ziet de mi nister op het ogenblik geen aanleiding. Aangaande de in-, uit- en doorvoer handel wordt opgemerkt, dat binnen enige weken het advies van de S.E.R. omtrent bedoeld ontwerp van wet zal worden gevraagd, waarbij het tevens beschikbaar komt voor publieke .be oordeling. De minister is van oordeel, dat indien de werkgelegenheid zou worden be dreigd door van buiten komende con juncturele invloeden, da overheid een actieve rol dient te spelen, teneinde de ongunstige gevolgen zoveel moge lijk te beperken. Het '.ou voor Neder land echter niet mogelijk zijn duurzaam tegen de stroom van het W.-Europese getij op te roeien. De regering heeft besloten de instel ling van een productschap voor zuivel te bevorderen. De indiening van een desbetreffend wetsontwerp kan binnen afzienbare tfjd worden tegemoet gezien. De staatssecretaris acht de voortgang van de verwezenlijking der Publiek rechtelijke Bedrijfsorganisatie in de in dustrie nog niet bevredigend. Hij ves tigt er de aandacht op, dat voorstellen tot instelling van bedrijfschappen voor o.m. de schoenindustrie, de zeepindus trie, de lederwarenindustrie en de rayonindustrie bij de Sociaal-Economi sche Raad in behandeling zijn. De minister wijst er op dat het het streven van de regering is in haar alge meen economisch beleid ook de ont wikkelingsmogelijkheden van de mid denstand te bevorderen, doch zü meent dat de ontwikkelingsmogelijkheden van volkshuishouding en middenstandsbe drijfsleven worden geschaad, indien het middenstandsbeleid niet zoveel mogelijk aansluit op het algemeen economisch beleid. aar keerde Cx> r„. Vorig 'aauaaJlem" aan van de afdeling S Kruidenierswaren dividend uit. gingen op ^e™nnen! S Mei-verbruiker! t/m 19 Februari zeer licht, doosie i 200 gr. Verkrijgbaar bij de broodverkopers en ia al onze winkels. tt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 6