issrrr.,r°.nrsvrJi™ Ilirillifr 111 4H1 rilPPSir PHSIDI 1ST 'd - tasrs.k lu ||-91 lift» HA AKI rin\i Hp 1 Him All Hermann Field vertelt over sijn Poolse gevangenschap Conclusie Iers Hof: Verzuim van de gezagvoerder Moskou stelt vernietiging van atoomwapens voor Eerste politieke verklaring sinds de benoeming van Boelganin tot premier Ook stabilisatie van de bewapening geopperd Ook Pineau I0RR oA,.v,"z11GLU TV L I IflflI ILLIilwUIIL UUUIimi I v°°' Perzisch keizerspaar in Londen Arresleeën op Soestdijk Het weer Eigendomsvorming Coty: het heeft lang genoeg geduurd De Katingona twee maanden vlot Communisten gaven hem bij zijn vrijlating 50.000 dollar Vliegende radar- stations Bouman voorlopig niet in arrest Verkeerde interpretatie van aan wijzingen der instrumenten OORZAAK RAMP MET DE „TRITON" VIJF JAAR IN HETZELFDE COSTUUM ZATERDAG 19 FEBRUARI 1955 78sfe JAARGANG No. 26225 ORISSTfi OLSIR 4 LEDEREN DAMESJASJES Sociaal commentaar Chileense order voor ziekenhuis-apparatuur Nieuw onderzoek in zaak-Dominici Indonesië neemt zaak ernstig op Spanning op koffiemarkt zal voorlopig blijven Sakaguchi overleden Advertentie (Van een bijzondere medewerker,) Over eigendomsvorming wordt steeds meer geschreven en ge sproken. Sinds in pauselijke en cyclieken „het proletariaat" o.m. werd gekenmerkt als a f h a n k e 1 ij k en bezitloos is er vooral ten aanzien van het eerste punt met niet gering succes naar verbetering gestreefd. Wel zijn er nog zeer duidelijke sporen van die vroegere volkomen afhankelijkheid waar te nemen, maar in ons land zijn we toch wel zo ver, dat we deze punten practisch hebben gecatalogiseerd. We kennen nu de zwakke punten en vrijwel alom constateren we de bereid heid, aan het verdwijnen ervan mede te werken, zodra de economische om standigheden dit toelaten. Weliswaar moeten we van tijd tot tijd nog de vrees waarnemen, dat die verbeteringen voor de „lagere" standen ten koste zullen gaan yan hen die sinds mensenheuge nis gewend waren materieel boven die andere groep uit te steken, maar nie mand zal kunnen ontkennen dat de hui dige sociale mentaliteit zich diametraal verhoudt tegenover die van een halve eeuw geleden. En dit alles betreft dan vooral de afhankelijkheid, het eerste en meest typerende kenmerk van de prole tariër. Nog zijn er onder de arbeiders die menen dat er van alles mis is. Men sen die uitsluitend oog hebben voor wat nog verbeterd kan worden en die met alle geweld de ogen wensen te slui ten voor datgene wat reeds bereikt werd. Mensen die menen dat sociale vooruitgang eenvoudig een kwestie is van het nemen van besluiten en die der halve vergeten dat besluiten dienen te worden voorafgegaan door een bepaal de geestelijke instelling. Al bekennen we ons dan ook te behoren tot de men sen die haast hebben met elke sociale vooruitgang, we zijn zeker niet onge rust, omdat we de stellige overtuiging hebben dat het sociale ontwikkelings proces zich niet meer stoppen laat. De ze zekerheid mag ons natuurlijk niet verleiden tot een gezapig afwachten. Het blijft nood- zakelijk, te at tenderen op fei ten en ver schijnselen en meningsuitin gen die als on gewenste remmen kunnen functionne- ren. Het is verheugend te mogen vast stellen dat deze critische zin over het algemeen een kenmerk is geworden van diegenen in het katholiek-sociale kamp, die mede aan het openbare leven leiding geven. De eigendomsvorming is, vooral in de kringen van de „bezitlozen", lange ja ren gezien als een zéér ver verwijderd ideaal. Wanneer vakverenigingsleiders, hierover met hun mensen spraken, dan borduurden zij meestal op het oude stra mien: „Zoals onze pioniers hebben gewerkt en geofferd om voor ons betere levensvoorwaarden te bereiken, zo moe ten wij bereid zijn om zorg te hebben voor hen, die na ons komen zullen. Mis schien zullen wij het niet meer meema ken, dat ook een vakbekwaam arbeider die zijn plicht tegenover de gemeen schap vervult, zich onder alle levens omstandigheden als een onafhankelijk mens, bezitter van een eigen woning met bovendien nog iets achter de hand voor buitengewoon moeilijke levensom standigheden, zelfstandig kan handha ven, maar dat moet toch zeker zijn weggelegd voor onze kinderen (Vervolg van pag. 7) „im ADVERTENTIETARIEF 28 cent» per mlllimeier- BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM hoogte. Omroeper» 16 cents per m.m.-hoogte. Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 p0 administratie behoudt rich het recht voor Directie: J. W Boerrigter en KI I WH I U KM I I IWI fl| .1 BI ■mHIIIII li BH 2,13 ?er maand- 640 P°' kwartaal VERHOOGDE BOUWKOSTEN, VERHOOGDE BUDRA6EN vliegtuig beschreven. Onderzoek van de documenten en getuigenissen hebben uitgewezen dat dit vliegtuig zijn moto ren, propellers en instrumenten-systeem op de jiuste wijze waren onderhouden en dat ze in een luchtwaardige toe stand verkeerden voor de start van Shannon. Er is geen bewijsmiddel gevonden voor 'n motorstoring of 'n niet werken van een der motoren voor 't ongeluk: De vleugelklappen van de rechtervleugel werden door de aanraking met 't water van de vleugel gerukt, maar uit t me chanisme dat ze beweegt bleek dat deze klappen zich in ingetrokken toestand hadden bevonden. De vleugelklappen van de linkervleugel waren intact in de ingetrokken toestand. Het bedienings- handel was in de „in" stand. Het handel voor het landingsgestel bevond zich in de „in" stand, maar bij onderzoek bleek, nadat het gedeelte van het wrak uit het water was gehaald, dat het neuswiel en het rechter hoofd- wiel niet ingetrokken en gegrendeld waren, het linker hoofdwiel wel. zToen het vliegtuig om 3.30 uur Ned. tijd van het stationsgebouw van Shan non wegreed voldeed het in ieder op zicht aan de voorwaarden van de inter nationale burgerluchtvaart, zo wordt in het hoofdstuk medegedeeld, dat is ge wijd aan het ongeluk zelf. Het had vol doende brandstof aan boord, de lading verdeling was goed. Het totale ge wicht was een goed deel beneden het maximaal toegestane startgewicht. De Chileense „Junte Central de Be- nificencia", een organisatie ten behoev» van de volksgezondheid, heeft voos drieëntwintig ziekenhuizen bij Philip» te Eindhoven röntgen-pparaturen be steld. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, hedenmorgen Een enigszins onwezenlijke bijeen komst van de Nationale Vergadering heeft vanmorgen met 312 tegen 268 stemmen een eind gemaakt aan de formatie-Pineau en daarmede aan ue droom van een linkse meerderheid. Onwezenlijk omdat men van de tribune af de indruk had dat de Kamer moeite had zichzelf au sérieux te nemen. De socialistische formateur Christian Fi- neau heeft, eenzaam in de regerings- banken gezeten, moeten horen hoe alle fracties grote persoonlijke achting voor hem hadden doch hoe velen hunner daaraan niet genoeg politiek vertrou wen paarden. De schoolkwestie is van links en rechts in het veld gebracht om de herinnering levendig te houden waar de eigenlijke ideologische scheids lijn loopt. Veel welsprekendheid en energie is weer verbruikt. Door Paul Reynaud werd de financiële politiek van Neder land ten voorbeeld gesteld en de eis geformuleerd niet zozeer de crisis te verkorten ais wel de volgende regering een langer leven te bezorgen. Sommige leden lieten duidelijk horen dat de enige oplossing nog ligt in Kamerontbinding en verkiezingen. Onder de huidige ver houdingen toch riskeert Frankrijk tot midden 1956 onbestuurbaar te blijven. Nieuwe namen voor formateurs dui ken op. De regels van het spel willen dat nu een radicaal-socialist wordt aan gewezen. Aangezien Edgar Faure kans loos wordt geacht spreekt men over vele anderen, zelfs over Queuille, zon der deze laatste serieuze kansen te geven. Dan is men rond geweest en kan weer met rechts begonnen worden. Weer Pinay? Onmiddelijk na de nederlaag van Pi- neau, zo melden Reuter en AFP, is Pre sident René Coty begonnen met het con sulteren van de leiders van de verschil lende partijen. Voorts heeft hij vanmor gen de leiders van de parlementaire frac ties ontvangen en hun op de man af ge vraagd wat voor regeringsprogramma zij willen en wie zij als hoofd van een nieu we regering wensen om dat programma uit te voeren. Coty is van mening dat de regeringscrisis, die vandaag haar derde week is ingegaan, „nu lang genoeg heeft geduurd", aldus heeft een officiële woordvoerder in Parijs verklaard. Na besprekingen van drie uur is be sloten, dat de fractieleiders der Franse partijen vanmiddag opnieuw bijeen zul len komen om een gemeenschappelijk program uit te werken, in het bijzonder voor Noord-Afrika en ten aanzien van economische en sociale vraagstukken. De twee grootste partijen in de Natio nale Vergadering nemen echter niet aan dit overleg deel. De communisten zijn niet uitgenodigd en de socialisten heb ben verklaard niet aan een regering te willen deelnemen. Zij gaan, volgens een verklaring van hun leider, Edouard De- preux, weer in de oppositie. De „Katingo", groot 7200 brt. een van de grootste schepen, dat ooit op de Nederlandse kust is gestrand, is van nacht, zevenentwintig minuten na mid dernacht vlotgebracht door sleepboten van de bergingsmaatschappijen Wijs muller en gebr. Goedkooop. Het schip 'heeft twee maanden op de kust geze ten, sinds 22 December van het vorig jaar. Ondanks het late uur en de koude waren vele belangstellenden naar het strand getrokken om het vlotbrengen van het schip gade te slaan. Een ge juich werd aangeheven, begeleid door het afsteken van enige voetzoekers, toen de poging was gelukt. Wie echter een luid getoeter van schip en sleepboten had verwacht, kwam bedrogen uit: de „Katingo" vertrok even geruisloos als Zij twee maanden geleden was gekomen. Het vlotbrengen werd zeer verge makkelijkt door het feit, dat het schip Vrijdag reeds honderd meter zeewaarts tvas gebracht. Kapitein M. de Koe, die ée leiding van de bergingswerkzaamhe den had, had 's middags reeds de ver pachting uitgesproken dat men avonds succes zou hebben. Zijn opti misme is gerechtvaardigd gebleken. Het ®chip zou vandaag in Rotterdam aan namen. Lockheed „Superconstellations" voor zien van een radaruitrusting van vijf en een halve ton, zullen binnenkort bo ven de Atlantische Oceaan gaan patrouil leren, waardoor de Amerikaanse ra- darwaarschuwingszone honderden mij len naar het Oosten wordt verlegd, aldus is gisteren te New York bekend gemaakt. De radarapparatuur van de ze vliegtuigen heeft geen blinde hoeken. Zoals die va kuststations en sche pen. De „Superconstellations" zullen opereren van een vliegveld in Massa chusetts. (Reuter) Het Franse ministerie van justitie heeft een nieuw onderzoek in de zaak van de moord op de Drummonds ge last. Speciaal zal de mogelijkheid van het bestaan van medeplichtigen wor den onderzocht. Zoals bekend is de 77-jarige Gaston Dominici op beschuldiging van de drie voudige moord ter dood veroordeeld. Zijn beroep tegen dit vonnis werd Don derdag verworpen. Hjj zou aan voedsel vergiftiging lijden en er slecht aan toe zjjn. Hermann Field, de 45-jarige Ameri kaanse architect, die meer dan vijf jaar in Polen gevangen heeft gezeten, heeft in Engeland aan journalisten ver klaard, dat hij in de gevangenis een hongerstaking van 27 dagen heeft ge houden om zijn omstandigheden te doen -erbcteren. Polen, zo zei hij, had hem 50.000 dollar ter beschikking gesteld als schadevergoeding voor het derven van verdiensten door ziin onrechtmatige ge- gevangenhouding. By het verhoor was het hem indertijd langzamerhand dui delijk geworden, dat de Poolse autori teiten hem het werk ten laste hadden gelegd, dat hij in 1939 in Krakau had verricht ten behoeve van de Tsjecho- slowaken, die voor het Hitlerregiem waren gevlucht. Dit werk was kennelijk „zodanig voor gesteld" dat het gebruikt werd als on derdeel van een „Brits-Amerikaans plan om het na-oorlogse Tsjechoslo- waakse regiem ten val te brengen". „Zoals Polen thans heeft ingezien, was dit niet het geval. Ik ben nooit agent van iemand geweest." Field heeft in het geheel elf maan den eenzame opsluiting ondergaan. Het voedsel bevatte voldoenle calorieën voor een gezond persoon, al was het arm aan vitaminen. Field wilde niet de naam noemen van zjjn Poolse celgenoot, die inmiddels op vrije voeten was gesteld en met wie hij in contact w.is geweest. Deze was een politieke gevangene. Field had vijf jaar lang hetzelfde pak gedragen en hij had zich pas bij zijn bevryding mogen sche ren. De Sjah van Perziè en keizerin Soraya verblijven op het ogenblik in honden, waar zij een week zullen blijven. Op Waterloo Station werden zij namens Konin gin Elizabeth verwelkomd door de Hertog van Gloucester. Na zijn hongerstaking had Field pa oier en potlood gekregen en hij was te zamen met zijn Poolse celgenoot aan twee boeken begonnen welke hij thans wilde uitwerken. De volgeschreven schriften moest hij inleveren. In het geheel had hij 120 schriften volgeschreven, die hij bij zijn ontslag uit de gavangenis allemaal te rug ontving. Hij zeide tot zijn vrijlating niets van de verblijfplaats van zijn broer Noel geweten te hebben (Noel heeft vijf jaar in Hongarije gevangen gezeten. Hij be sloot na zijn vrijlating met zijn vrouw in Hongarije te blijven). Hermann Field zei verder, dat de Polen nadat zij bsloten hadden om hem vrij te laten, alles gedaan hadden om de zaak goed te maken. Bp zijn verhoor, was hij niet lichamelijk mis handeld. Wel had hij zeer weinig slaap gekregen en de verhoren duurden vaak zeven uur achtereen. Hermann Field deed een beroep op de Sovjet-autoriteiten, om de stief dochter van zijn broer, Erica Wal lach, vrij te laten. Zij ging in 1950 naar Berlijn, om te trachten nieuws over Noel te weten te komen. Thans aldus Field, vertoeft zij in een dwangarbeiderskamp in Workoeta, in de Sovjet-Unie. (Reuter). De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, Soenarjo, heeft vanmor gen de Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië, mr. W. graaf Van By- landt, medegedeeld dat Indonesië de beschuldiging van omkopery welke is uitgebracht tegen de Nederlandse advo caat mr. Herman Bouman, de verdedi ger in het proces-Jungschlager, als een „ernstige zaak" beschouwt. Soenarjo heeft de Hoge Commissaris vandaag op zijn departement ontboden om hem te antwoorden op het vertoog, waarin Graaf van By landt de zaak-Bou- man gisteren onder het oog van de In donesische regering had gebracht en waarby hü uitdrukking had gegeven aan de „ernstige bezorgdheid" van de Nederlandse regering. Indonesië is „voorlopig" niet van plan mr. Bouman te arresteren, zo deelde Soenarjo verder mede, blpkens een communique dat het Indonesische mi- communiqué dat het Indonesische mi- over vandaag heeft gepubliceerd. Vanmorgen om negen uur moest mr. Bouman alweer op het bureau van de officier van justitie verschenen voor de voortzetting van zijn verhoor. In het middaguur mocht hij voor korte tijd naar huis om te eten, doch daarna keerde hij weer naar de Officier te rug. Hij had van de Officier van Jus titie opdracht gekregen gedurende zijn korte verblijf thuis niet met journa listen te spreken. In het jaaroverzicht voor de koffie markt van de firma F. Elink Schuur man te Rotterdam wordt ten aanzien van de vooruitzichten opgemerkt, dai wanneer de spanningen op de wereld markt in intensiteit afnemen, de koffie prijzen een stabiel niveau zullen zoeken. Deze spanningen zullen echter voorlopig blijven optreden, zolang de producenten voortgaan door kunstmatige manipula ties de gewone procedure van vraag en aanbod te verstoren. Men dient evenwel te bedenken, dat een stroeve aankoop politiek van kopers, resulterend in een stagnering van de aanvoer de producen ten eerder steunt dan benadeelt. Ango Sakaguchi, een van de meest vooraanstaande naoorlogse Japanse ro manschrijvers is op 48-jarige leeftijd aan een hersenbloeding overleden. Hij was in Japan een representant van het existentialisme in de literatuur. Het Ierse Hof, dat een onderzoek heeft ingesteld naar de oorzaak van de ramp met de „Triton", die 5 September 1954 in de rivier de Shannon neer stortte, heeft zijn rapport met conclusies bekend gemaakt. Het is van oor deel, dat het ongeluk te wijten is geweest aan de volgende oorzaken: 1. Verzuim van de gezagvoerder om op de juiste wijze de aanwijzingen van de instrumenten met elkaar in verband te brengen en te interpreteren gedurende de tijd dat de vleugelkleppen werden ingetrokken, hetgeen tot gevolg had, dat de noodzakelijke handelingen niet werden uitgevoerd binnen de vereiste tijd. Dit verzuim werd gedeeltelijk ver klaard door het effect op de aanwijzing der instrumenten door het onverwacht weer uitgestoken zijn van het landings gestel, zonder dat men zich daarvan be wust was. 2. Verlies van prestatievermogen van het vliegtuig, doordat het landingsgestel weer uitgestoken was zonder dat men zich daarvan bewust was. 3. De gezagvoerder slaagde er niet in om voldoende stijging te handhaven teneinde voorbereid te zijn op onver wachte gebeurtenissen. Het Hof heeft de volgende aanbeve lingen opgesteld: Aanbevolen wordt: Waarschuwings- of signaa„ampen, die aangegeven wanneer het landingsge stel niet ingetrokken is, of zich in het overgangsstadium tussen uit en in be vindt, zoals in de Lockheed 1049 „Su per Constellation" het geval is, te ver dubbelen. Onafhankelijke noodverlichting aan te brengen in voor passagiers bestem de ruimte van transportvliegtuigen. Op de kortst mogelijke termijn een voorschrift op te nemen waarbij in bij zonderheden worden aangegeven nor men die er borg voor zijn dat houders van de bevoegheid om instrumenten af te lezen hun vaardigheid behouden. Batterij-lantaarns voor het gebruik door de bemanning van zodanige con structie te doen zijn dat zij gebruikt kunnen worden terwijl de handen vrij blijven. Vliegtuigbemanningen te doordringen van het gevaar dat een landing op het water met in werking zijnde motoren, de krachtbronnen van de vleugels kan doen slaan, waardoor schade aan de vleugels en mogelijk verlies van in de vleugel opgeborgen reddingsvlotten ont staat. Vliegtuigbemanningen en alle ande re diensten die het aangaat, het zeer grote gevaar onder het oog te bren gen van dampen in een beperkte ruim te (zoals de kajuit van een vliegtuig) die het gevolg zqn van het binnendrin gen (of binnenstromen) van benzine. Draagbare zuurstofapparatuur voor ge bruik in geval van nood door meer dan èén lid van de bemanning, aanwezig te doen zijn in transportvliegtuigen. Het Hof heeft verder volgende aanbe velingen gedaan. Een asistent van de verkeersleider moet altijd in de toren van het vlieg veld Shannon bij de hand zijn. De z.g. „stand-to" tijd voor de be manningen van de hulpverlenings middelen (de periode van waakzaam heid tijdens de start) moet nader worden gedefinieerd. Instructies moeten worden uitgege ven aan alle diensten werkzaam op het vliegveld om vermoede abnorma le omstandigheden tijdens de start mede te délen aan de verkeerstoren. Op het belang van deze instructies moet nadrukkelijk de aandacht wor den gevestigd. Het bediemngs-personeel van de „ground control approach" (radarlan ding) moet geen meldingen over vlieg tuigen doorgeven aan andere instanties zonder behoorlijk duidelijke omschrü- vingen. In de verkeerstoren moet een maxi mum aan stilte heersen gedurende de tijd dat uitgeluisterd wordt op de ver eiste radio-frequenties. De radioverbindingsinstallaties van de reddingsboten of op enig ander hulp materiaal van het vliegveld moeten zo danig zijn dat onmiddellijk contact op elk ogenblik verzekerd is. Als opmerking voegt het Hof er nog aan toe dat het Hof voldaan was te ver nemen dat er reeds voordat het onge luk gebeurde werd gewerkt aan de op richting van een reddingspost met mo torboot op het vliegveld. Als dit werk voltooid is zal een boot sneller beschik baar zijn in tpd van nood. De reddingsmogelijkheden en -dien sten op het vliegveld vindt het Hof vol doende. Ten aanzien hiervan is geen verdere aanbeveling gedaan.- Nadat in het rapport een hoofdstuk is gewijd aan de bemanning, wordt het (Tot Zondagavond) Zwaar bewolkt mot enkele opkla ringen en plaatselijk wat sneeuw. Vannacht lichte tot matige vorst, morgenmiddag lichte vorst tot tem peratuur om het vriespunt. Overwe gend matige wind tussen Noordoost en Zuidoost. Zondag: Zon: 7.49-18.04. Vlaan: 6.33-15.47. Maandag: Zon: 7.47-18.05. Maan: 6.56-17.03. De Russische regering heeft gisteren aan de buitenlandse correspondenten te Moskou een verklaring laten uitreiken, waarin zij voorstelt, dat alle lan den zich zullen verplichten hun voorraden atoom- en waterstofbommen te vernietigen en atoomkracht uitsluitend voor vreedzame doeleinden te ge bruiken en dat zij verder hun strijdkrachten, bewapening, of hun militaire begrotingen niet zullen uitbreiden boven het peil van 1 Januari 1955. Dit is de eerste politieke verklaring uit Moskou sinds maarschalk Boelganin Ma- lenkov is opgevolgd als premier. Zij is uitgegeven met het oog op de binnen kort te houden bijeenkomst in Londen van de subcommissie van de ont wapeningscommissie der Verenigde Naties. De Sovjet-Unie dringt er bij de Ver enigde Naties op aan nog dit jaar een internationale conferentie te beleggen, die moet beraadslagen over verminde ring van de bewapening en het verbie den van atoomwapens. Ten aanzien van haar eigen voorstellen op dit punt ver klaart de Sovjet-Unie zich bereid een passende international controle" te aanvaarden. United Press herinnert eraan, dat deze verklaring is uitgegeven vijftien dagen nadat bekend was gemaakt, dat de Russische militaire begroting voor 1955 ruim 11 milliard roebel groter was dan die van 1954. In haar verklaring beklaagt de Sov jet-Unie zich opnieuw over het feit, dat geen Aziatische landen, zoals commu nistisch China en Indië, deel uitmaken van de subcommissie der ontwapenings commissie. Tevoren had Tass gemeld, dat de eer ste onderminister van buitenlandse za ken, Andrei Gromyko, is benoemd tot Sovjetvertegenwoordiger in de subcom missie van de V.N. voor ontwapening die Vrijdag a.s bijeen komt. De Sovjet ambassadeur te Londen, Jacob Malik, is aangewezen als Gromyko's plaats vervanger. In de Russische verklaring wordt uit voerig uiteengezet, hoe en waarom de Sovjet-regering sinds de oprichting der V.N. herhaaldelijk op een algemene ver mindering van de bewapening en een verbod van atoomwapens heeft aange drongen. In dit verband wordt critiek geleverd op de V.S., Groot-Brittannië en Frankrijk, alsmede op de NATO en de Parijse accoorden, welke naar de mening van Moskou de kans op een nieuwe oorlog hebben doen toenemen. (AFP-Reuter-UP) Het was gisteren feest op Soestdijk, omdat de jongste telg van ons Konink lijk Huis haar achtste verjaardag vier de Deze aardige foto's werden ge nomen tijdens de arresleetocht, welke Prinses Marijke tezamen met haar moe der en twee minder valide kinderen van de Stichting „Het Vierde Prinsenkind" Adriana de Zeeuw en Dirk Maassen, in de namiddag in de tuin van het Paleis maakte.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1