Succesvolle tweede muziekdemonstratie op het Interscholair Jeugdtoumooi t 1 Vesmia kampioen in derde klas Veelplannen bijWatertrappers Kruiswoordraadsel TRESLONG - HILLEGOM BALLET 6Ric de noopmanfi Visserijgolf WRIGLEY MAAT- ANTHRACIET „SAG' BEIM ABSCHIED LEISE SERVUS" ...onze uitbreiding is gereed! VRIJDAG 25 FEBRUARI 1955 PAGINA Bomans niet meer in bont AVRO-program Prof. Thurlings volgt prof. Veraart op Als Kroonlid in de S.E.R. BILJARTEN Om de Joco-beker Kamermuziekavond Bezichtiging Mendel-college HA A RLEMMERL1EDE Vier huizen aan Oranje Nassaustraat Waterstanden Naar de 1000 leden Uit Kennemerland Kampioenen van „Onder Ons" Litteraire avonden Zet Uw zorgen aan de kant Volleybal-competitie Afscheid, bij O.W. UITGEEST Begrotingsraad Geslaagd VELSEN CASTRICUM Wedstrijden tegen Wembley Plan van verenigingsraad Oplossing kruiswoordraadsel van Donderdag Ver. voor Nijverheids onderwijs Hinderwet Onderwijzend personeel p- MINERVA KENNEMER BALLET STUDIO Wij heten U in onze magazijnen Grote Houtstraat 34-60 van harte welkom! Wij vragen Uw speciale attentie voor onze JONGENS-, MEISJES- en BA BY-AFDELINGEN 2e etage De slotdemonstratie van 't Interscho lair jeugdtournooi met de afdeling mu ziek werd Woensdagavond in het Concert gebouw wederom een groot succes. Ten tweede male heeft men, naar aanleiding der diverse prestaties, kunnen con- stateren op welk een voortreffelijk ni veau de artistieke daden van Haarlems jeugd staat. Over de eerste avond schre ven wjj reeds, dat het gehele peil dit jaar hoog stond. Deze tweede heeft ons de volle bevestiging hiervan gegeven. Nogmaals wijzen wg erop dat het hier muzikale uitingen zijn van de jeugd, vanzelfsprekend met alle gevolgen van dien met betrekking tot rijpheid en Drie trawlers, Postboy IJM 35, Vi- kingbank IJM 183 en Sumatra IJM 62, en achttien kotters zorgden er Donder dag voor, dat de IJmuidense visafslag werd voorzien van een totaal aanvoer van 2.890 kisten verse vis, 435 stijve kabeljauwen en 2.000 kilogram tong. Er waren 790 kisten schelvis, 525 lasten kabeljauw en gul, 310 kisten wijting, 40 kisten radio, 625 kisten koolvis, 130 kisten haring, 25 kisten makreel en 30 kisten stokkebit. De prijzen vielen de trawlerreders enigszins tegen. Schelvis zette Donder dag zeer matig in. In de loop van de morgen stegen de schelvisprijzen echter weer belangrijk. Ook kabeljauw en kool- vis waren goedkoop. Grote schelvis no teerde 26,- tot 36,-, groot middel 23,- tot 38,-, klein middel 28,- tot 38,-, pennen 27,- tot 38,- en braad 23,- tot 33,- per kist van 50 kilo. De grote schol werd verkocht voor 27,- tot 24,-, groot middel voor 32,- tot 29,-, klein middel voor 49,- tot 39,- (nier dus een dalende markt), schol i ueed 48,- tot 37,- en schol II 48,- tot 37,-. De drietjes waren allesbehalve goedkoop en gingen voor 40,- tot 32,- per kist van 50 kilo het binnenland in. Schar was eveneens duur en noteerde 48,- tot 36,-, bot 22,- tot 14,- en wijting 30,- tot 16,-. Ha ring deed 22,- tot 21,- en makreel 44,- tot 37,-. De grote zwarte kool- vis werd verkocht voor 42,- tot 32,-, kleine zwarte koolvis voor 16,- tot j 12,-, grote witte koolvis 61,- tot 55,- en kleine witte koolvis 44,- tot 22,-. De regels grote kabeljauw deden 54,- tot 44,-, de kleintjes 33,- tot 30,-, de kisten grote kabeljauw 75 - tot 60,- en middelsoort 65,- tot 60,- per kist van 125 kilo. Er werd tevens weer eens wat wolf aangevoerd. De kis.en grote won ueaen j bo,- en kleine wolf 40,- tot 30,-. Heilbot noteerde 2,60 tot 2,20, tarbot 2,20 tot 1,70, grote tong 2,16 tot 2,-, groot middel 2,46 tot 2,38, klein middel 2,72 tot 2,60, tong I 2,79 tot 2,70 en tong II 2,80 tot 2,70 per tólo. Voor de Vrijdagmarkt werden geen trawlers verwacht, terwijl de kans op aanvoer van de trawlervloot voor de Zaterdagmarkt eveneens gering moet worden geacht. De prijzen van schel vis. kabeljauw en koolvis zijn niet erg aanlokkelijk voor de rederijen om een trawler naar huis te roepen. Eventueel zouden deze week nog kunnen komen, de trawlers Batavia ijM 99, Vios IJM 24, Bergen IJM 16 en Bloemendaal IJM 71. Deze trawlers zijn Maandag 14 Fe bruari of Dinsdag 15 Februari naar zee vertrokken. In de Vissershaven is een Franse kotter uit Boulogne sur Mer met motor- pech binnengelopen. De logger KW 67 is Woensdag, met een warmloper door de logger KW 15 de haven binnenge sleept. De visserg om de Noord was goed. De Claesje RO 46 heeft veel plezier van zijn nieuwe motoren, meldde schip per H. van de Bos. De Claesje heeft eerst getracht op 56.40 NB wat kabel jauw te vangen. Het schip deed hier trekken van 40 stuks kabeljauw; niet genoeg naar de zin van schipper Van de Bos. De Claesje is nu verder de Noord in gestoomd. De trawler Dirkje RO 53 is evenwel op deze hoogte (56.40 NB) gebleven, met succes. Deze traw ler deed trekken van 60 tot 100 ka beljauwen. Om de Noord deden de trawlers trekken van 40 en 50 manden hoops, veel schelvis, veel koolvis en wat kabeljauw. Langs de kust was het slecht weer. De loggers en kotters kon den ternauwernood vissen. De vangsten waren echter heel behoorlijk, wanneer men er in slaagde om het visnet bui tenboord te zetten. De loggers meldden trekken van 30 tot 50 kilo tong en 2 manden schol. Gisteren lagen echter de meeste kotters en loggers te steken met de kop op de wind. De loggers om de Noord deden trekken van 50 tot 100 kabeljauwen. Zjj visten van 56.40 tot 57 NB. De trawlers vissen voor het merendeel op de Vikingbank. De Sumatra IJM 62 heeft Donderdag 14.500,- besomd, de Vikingbank IJM 183 23.900,- en de Postboy IJM 35 ruim 20.000,-. De loggers en kotters maakten besommingen, die liepen van 4.800,- (KW 72) tot en met 270,- (KW 94). ontwikkeling. Het spontane element is hierbij echter van hartverkwikkende be tekenis. Ook nu weer vielen de pianisten in het bijzonder op. Stuk voor stuk waren deze van uitnemend gehalte, met als hoge uitblinker de vertolker van de „Etude de concert" van Gabriël Pier- né. Deze solist is een uitgespoken groot talent, die waarschijnlijk in de toekomst nog wel van zich zal laten horen. De vertolkster van „Castilla" van Albeniz hadden wij gaarne iets meer muzikaal temperament ten toon willen zien sprei den. Dit was zeker aanwezig in het qua- tre-mains-spel van ,Le pas espagnol" van Fauré. De Mazurka van Debussy was mooi van sfeer. Ditzelfde gold voor het zeer goed gespeelde „Spinnelied" Di - - - - van Mendelssohn. De d moll fantasie van Mozart bezat ook goede eigenschap pen, maar was, soms net iets te ruw. Drie organisten traden op met werken van Sweelinck en Bach. De eerste was niet overal even gelukkig. Maar het valt ook niet mee het programma te moeten openen als solist. Tenslotte bleef er van deze solist ook nog genoeg over om waardering voor zijn spel te hebben. De Bachvertolkers waren pri ma, en speciaal de laatste bleek een voorbeeldige pedaal-techniek te bezitten. Van de overige instrumentalisten viel het muzikale fluitspel op in een Allegro van Platti, en de uitstekende techniek van de violist die het Rondo van de Beriot vertolkte. Met grote vaardigheid Advertentie Naar wij vernemen zal Godfried Bo mans niet meer optreden in het bonte programma van de AVRO, „Surprises" genaamd, dat op de Dinsdagavonden wordt uitgezonden. Toen dit onlangs wèl gebeurde, geschiedde het tot verrassing van de heer Bomans zelf, die in de ver onderstelling had verkeerd, dat de te voren gemaakte opname niet in het bon te Dinsdagavond-programma zou wor den ingevoegd. De AVRO-leiding zal, na overleg met de heer Bomans, de overige gemaakte of nog te maken opnamen op andere tijdstippen doen uitzenden. In het pro gramma voor Dinsdagavond 1 Maart staat zijn naam echter nog vermeld. Naar te Den Haag vernomen wordt is binnenkort de benoeming te verwachten van prof. dr. Th. L. M. Thurlings, hoog leraar in de staatshuishoudkunde te Wa- geningen, tot lid van de Sociaal Econo mische Raad. Prof. Thurlings, die reeds zitting had in de Commissie Lonen en Prijzen van de SER, neemt als Kroonlid de plaats in van wijlen prof. dr. J. A. Veraart. Prof. Thurlings, die in 1945 te Rotter dam zijn doctorstitel behaalde, is oud- medewerker van het Nederlands Eco nomisch Instituut. Vóór zijn professo raat in Wageningen was hij aan de Ne derlandse Economische Hogeschool te Rotterdam lector in de economische ge schiedenis van de allerlaatste tijd. Van zijn publicaties is vooral bekend een studie over Nederlands economische structuur. Hij is bestuurslid van het Centrum voor Staatkundige Vorming en lid van tal van commissies van dit centrum. Daarbij is hij tevens voorzitter van de commissie „Vervreemdingen van land bouwgronden" en van de commissie Loonpolitiek van genoemd centrum. speelde een clarinettist een deel uit een sonate van Saint-Saëns. Twee trompet tisten speelden een duo, waarbij de uit stekende blaastechniek uitermate op vallend was. Van goed gehalte was evneens de vioolsoliste in een Saraban de van Alex Voormolen. De prachtige vioolklank (blijkbaar een goed instru ment) deed weldadig aan. Sympathiek van optreden waren de orkestjes op de ze avond. De Hartenlustschool en een Interscholair ensemble gaven blijk, dat ze de ware musiceerkunst onder de jeugd wakker weten te maken. Ook de drie vocalisten deden het goed. Misschien we gen de tekortkomingen nog niet geheel op tegen de prestaties der instrumen talisten, toch was er ook veel sympa thieks in hun optreden. Tenslotte de koren, die weer een groot aandeel hadden in het programma. Het eerste Chr. Lyceum, thans onder leiding van de muzieklerares, bracht prachtig ingetogen van sfeer het onvergelijkelijk schone „Standenen" voor vrouwenkoor en alt-solo van Schubert. De koren van Coornhert-Lyceum en Haarlemse Huis houdschool, eerstgenoemde met bege leiding van enkele instrumenten, deden goed werk, hoewel er iets meer spirit in de zang had kunnen zijn, Sancta Maria maakte de meeste indruk met „Bij 't werk", een vlot gecomponeerd lied van Loek Nelissen. De Dreefschool zong frien welluidend, evenals de koren van Hartenlustschool en Prot. Chr. Nijverheidsschool. Vooral het laat ste koor zong voortreffelijk. Aan het slot van de avond was het dan het Men del College dat een rake karakteristiek gaf van „Old Abraham brown" van B. Britten, en het koor der Sint Lucia School, dat het programma blijkbaar op succesvolle wijze sloot. De muziekdemonstratie „Interscholair Jeugdtournoi" 1955 behoort weer tot het verleden. Wij memoreren nog even de openingstoespraak van wethouder D. J. A. Geluk, die dank bracht aan allen die hun medewerking tot het slagen van dit toumooi gegeven hebben. Inzonderheid de heren Dr. J. de Smidt en H. Elsinga verdienen voor het vele en moeilijke werk ook vanaf deze plaats wel een bijzondere hulde. Dat het succes dezer tournooien zo groot is, mag voor een zeer belangrijk deel aan hun onver moeide arbeid voor deze zaak worden toegeschreven. JAN LAARVELD. Onder leiding van de B.C. „Hof van Hotel ,,'t Hof van Holland" de wedstrij- Holland" werden Woensdagavond in den om de Joco-Beker voortgezet met een wedstrijd tegen het team van de B.C. „Park Soc.". De stand na de eerste avond is nu 102 in het voordeel van B.C. „Hof van Holland". Vrijdagavond wordt deze wedstrijd voortgezet tegen het 2e team van de B.C. „Park Soc.", waarna tevens prijsuitreiking. Onder auspiciën van de Volksuniver siteit van Haarlem e.o. en de Maatschap, pij Tot Nut van 't Algemeen, departe ment Haarlem, in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Toonkunste naarsvereniging zullen Luciënne Bouw man, sopraan, Corrie JansenReder, viola de gamba, Wim ten Have, viola d'amore en Hans Philips, clavecimbel, op Donderdag 3 Maart in de met kaar sen verlichte Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum een kamermuziek avond verzorgen, waarop werken van Handel, Purcell, Couperin, Telemann, Vivaldi, Graupner, Hurlebusch en Ca- sadesus zullen worden uitgevoerd. Het is gebleken dat vele wandelaars des Zondags belangstellende blikken werpen door de vensters van et nieuwe Mendel-College, Orionweg 131. Gaarne wil de Rector daarom Zon dag 27 Februari tussen 2 en 5 uur het gebouw ter bezichtiging open stellen. Men wordt rondgeleid door een aan tal leerlingen uit de hogere klassen. Kinderen zonder geleide hebben geen toegang. M 31. Hevig ontdaan strompelt Branwen de gang in, waar ze tegen Berse aanloopt, die ook al door het gehuil gewekt is, en nu met een krijger staat te redeneren. - Wat moeten we beginnen, jammert Bran wen, het IS de weerwolf, die voor onze poort zit en er komt niets dan ellende van, zeg ik U. Bij de wet der Druiden - en weer rolt er een rijtje godennamen uit haar mond - er zullen hier doden vallen, bij hopen. - Ik heb mijn krijgers reeds gezegd, het beest neer te schieten, mom pelt Berse bedremmeld, - maar ze durven niet eens de poort uit. - Overal in de burcht ontstaat beweging, allen zijn door het lugubere gehuil wakker geworden. Haugar's deur wordt opengerukt en daar verschijnt de schrale Bohuslaner, de slaapmuts wiebelend op zijn magere schedel. Een stem roept: - Ik word gek van die wolf - en ook Gandalv komt op zijn muilen naar voren schuifelen, evenals de enderen met een of ander kledingstuk haastig over het nachtgewaad geworpen. - Ziedaar - iedereen wordt razend van dat beest, we moe' ten hier vandaan, schettert Branwen schril - en gauw ook. Als een troepje levend geworden vogelverschrikkers staan ze daar en praten allen dooreen: juist stelt Haugar voor om het verder maar in de zaal uit te praten, daar de tochtige gang niet bepaaldeen aange naam verblijf is, als Erwin te voorschijn komt, een mantel los om de schouders geslagen. Wederom klinkt het wolvengéhuil en als Branwen hem bezweert, toch deze onheilsplek te verlaten, waar de wolf immers de dood voorspelt, vraagt Erwin, half verwonderd, of al die drukte alleen om die ene jankende wolf is. - Was het maar een wolf - kermt Branwen - hoor maar eens, hoe hij weer te keer gaat. - En opgezweept door haar bijgelovige vrees, begint de Keltische te smeken en te flemen, hetgeen zeer tot genoegen is van Haugar, die in zich zelf denkt, dat die wolf maar mooi op tijd is verschenen, wat hem betreft. Daar de anderen er ook op aandringen, stemt Erwin ten slotte dan maar toe, naar Tyrfing te vertrekken. Heel in de vroegte wordt de volgende morgen alles voor de reis in gereedheid gebracht. De wolf is van de poort verdwenen, maar zijn stemt klinkt af en toe nog tot hen door, zij het op een afstand. De krijgers staan zwaar bewapend bijeen en praten over de gebeurtenissen van de nacht, blij te kunnen vertrekken, want allen zijn min of meer bijgelovig. De paarden staan gereed en het gezelschap stijgt op; de binnenpoort wordt geopend. En dan, als zij het buitenerf oprijden, klinkt een krachtige stem: - ERWIN! Een lange gestalte maakt zich los uit de groep krijgers en Haugar mompelt zachtjes: Jou ken ik, vriend, met je vlechtjes, de bode van Berse hè? Tezelfder tijd schalt Erwin's stem met een luide, juichende vreugde kreet over alles heen: - FADIR. Advertentie Door een fraaie 40 zege heeft het Vesmia-team kans gezien beslag te leggen op de kampioenstitel in de der de klasse dames. Dit kampioenschap betekent bijzonder veel, aangezien de oud-leerlingen van Sancta Maria dit sei zoen voor het eerst aan de competitie van de NeVoBo, afdeling Haarlem heb ben deelgenomen. Nu de titel nog ongeslagen werd be haald, bestaat er tevens een goede kans dat VESMIA het volgende seizoen reeds in de tweede klasse zal uitkomen, om dat twee van de drie aan de promotie competitie deelnemende teams promo veren. Bij de dames heeft ook Velox in de eerste klasse de mooie kansen nog be houden door een 40 overwinning op Helaas moeten wij ook nog een ne- De firma Janssen Essenberg te Am sterdam is voornemens op een stuk grond aan de Oostzijde van de Oranje Nassau straat, ten Noorden van de toegangsweg tot de openbare school, een blok van vier eensgezinswoningen te bouwen. B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarnwoude stel len voor om de grond, groot 103 m2, te verkopen tegen een prijs van 7.50 per m2. Vrijdag 25 Februari Hoog water: 5.30 u. en 17.40 u. Laag water: 1.11 u. en 13.33 u. Zaterdag 26 Februari Hoog water: 6.03 u. en 18.17 u. Laag water: 1.46 u. en 14.09 u. Woensdagavond werd in „het Stoof- ke" de jaarvergadering van de R.K. Zwemvereniging „de Watertrappers" gehouden, welke vermoedelijk door het koude weer matig bezocht werd. De vice-voorzitter, de heer L. Roozekrans die in verband met ziekte van voor zitter Senden deze vergadering leidde memoreerde in zijn openingswoord de prettige activiteit in het afgelopen jaar op alle gebieden, welke activiteit merk baar was in het nog steeds stijgende ledental van DWT. Dit overschreed het cijfer van 900, het parool luidt nu op naar de 1000 le den! De moeilijkheden draaien bij DWT nog steeds om de financiën, ondanks het grote ledental en daarmede dus gunstige ontvangsten was er in 1954 weer een tekort, dat vermoedelijk tot 250 zal oplopen. De hoge kosten van de Kon. Ned. Zwembond aan contribu ties, startvergunningen, inleggelden po lo- en zwemcompetities maakten ruim 30 pet. van de totale kosten uit, wat wel bijzonder veel is. Verschillende plannen voor verbetering der financiën werden besproken, o.a. interne zuinig heid, een actie voor het winnen van do- nateurs-trices DWT met haar 900 leden heeft maar enkele donateurs en een grote loterij, waarvoor de politi onele toestemming reeds ontvangen is. Het verslag van de Instructie-commis sie vermeldde onder meer dat er in het afgelopen jaar 155 KNZB-zwemdi- ploma's behaald waren voor het voor bereidend diploma slaagden 5 dames, 62 meisjes en 39 jongens en voor het diploma geoefend zwemmer 32 meisjes en 17 jongens. De Technische commissie memoreer de het goede resultaat van de 11 polo zeventallen een record waarvan er 4 het afdelingskampioenschap be haalden. Eén ze,vental promoveerde maar, de andere overleefden de pro motie-wedstrijden niet. Verder werd aan vele polo-tournooi en deelgenomen met afwisselend succes. De goede polo-re sultaten van de damesploegen DWT 1 is sinds enkele jaren kampioen van Kring Haarlem hadden de aandacht. De resultaten op zwemgebied waren redelijk, een vorig jaar reeds gesig naleerde opleving bij de heren-afdeling zette door zodat er in vele kringen en nat. wedstrijden goede prestaties ge leverd werden. Bij de dames is een flin ke groep sinds enkele maanden actief trainende, zodat er ook uit deze sector be tere prestaties verwacht kunnen worden De Commissie Ontwikkeling en Ont spanning die zich ten doel stelt de onderlinge band tussen de leden te ver stevigen organiseerde in het afge lopen jaar ondanks haar zeer be scheiden budget vele activiteiten als contact-avonden, fietstocht, feest-avond, kien-avond, kindermiddagen en het be zoek van St. Nicolaas op de oefenavon den in het Sportfondsenbad. Het vorig jaar tot zes personen in gekrompen bestuur werd nu weer uit gebreid tot negen leden, de periodiek aftredende bestuurders mej. H. van Balen en de heren H. Zoon en F. Gustenhoven werden herkozen en als nieuwe bestuurders kwamen mej. B. Nelissen en de heren J. Paagman en J. Houtkamp. Met de zittende leden mej. H. Turkenburg en de heren A. Senden en L. Roozenkrans vormen zij het volledige bestuur. De commissies werden grotendeels herkozen en hier en daar met enkele nieuwe leden aangevuld. De prestatie bekers gingen bjj de dames naar de ad- spirant Thea Huijboom en bij de heren naar Rob van Driel. Voor de viering van het 25-jarig bestaan eind De cember '55 werd een kleine commis sie geïnstalleerd, die hieraan leiding zal geven. Bij de plannen voor het ko mende jaar werd medegedeeld dat er een eigen cursus komt voor opleiding van hulp-instructeurs (trices), dat er po- lo-spelregel-avonden voor de diverse zeventallen komen om de band onder ling te verbeteren, dat er een zomer kamp komt in Zundert bij Breda voor de mannelijke DWT-leden van 14 tot 19 jaar en dat DWT met kunstzwem- men voor dames gaat beginnen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in Scheijwijck heeft de prijsuitreiking van de competitie van Klaverjasclub „On der Ons" plaats gehad. Een bandje o.l.v. Jaap Hammer en conferencier Co v. d. Wel zorgden voor de gezellige sfeer. In de pauze kon de voorzitter over gaan tot het uitreiken van de 28 prij zen. Kampioen 1955 werd H. Korter met 69553 pnt. No 2 werd H. H. Meijer jr. met 68995. No 3 J. Kooy sr. met 67715 plus de marsenprijs 35. 4. J. Mol- leman 67033, 5. J. Tervoort 66941, 6. K. Groot 66701. D Bruineberg 65223, 8. J. Suer, 65209, 9. J. Siebers 64792, 10. P. Baltus 64431. De heer Jacques Ringel verzoekt ons nogmaals de aandacht te willen vesti gen op de literaire voordrachtsavonden die 3 en 4 Maart in Terpsichore (Zee straat) gehouden worden ten bate van de leerlingen van de Emmaschool voor B.L.O. In het comité van aanbeveling hebben zitting, mr. H. J. J. Scholtens, burge meester; E. Gerritse, weth.; W. Nies ten, wethouder; Deken B. G. Hosman; ds F. C. Willekes; M. van Veldhoven, schoolarts. Het programma is ais volgt samen gesteld 1. „Het aardig meisje" Arthur van Schendel. 2. „De oude klokkenluider" Wladi- mir Koroljèrko. 3. „Het hart als verklikker" Ed gar A. Poe. Vertaling Simon Vestdijk. 4. „De legende van de derde duif" Stefan Zweig, vertaling Paul Huf. PAUZE 5. „De pest in Bergano" Jens Pe ter Jacobsen, vertaling H. J. Smedes. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Be- verwijkse Boekhandel (J. W. v. d. Vel den) en Boekhandel Dingier. kikkert U helemaal op. Heerlijk verfrissend, zuivert mond en keel en is goed J£°lUw tanden. CH OOM Maandag wordt in zaal Bolhoven af- scneid genomen van de heer J. Koeten, techn. ambt. 2e klas bij Openbare Wer ken. Een langdurige staat van dienst heeft hij achter zich. De vervolg-vergadering van de behan deling der gemeentebegroting 1955 zal Dinsdag a.s„ des avonds om 8 uur, wor den gehouden ten gemeentehuize. Onze plaatsgenote, mej. A. Duim, slaagde dezer dagen voor het praktijkdi ploma Nederlandse Handelscorrespon dentie, waarvoor het examen werd af genomen door de Ned. Associatie voor Praktijkexamens te Alkmaar. derlaag in de damesafdeling melden, namelijk die van Leonidas tegen het re serveteam van P.S.V.H.. Onvolledigheid van de thuisclub was hiervan de be langrijkste oorzaak. In de hoogste heren klasse moest Velox aantreden tegen H.V.S. hetgeen een bijzonder zware opgave betekende. H.V.S. verspeeldehet enige verliespunt aan Velox en was terdege waakzaam. Ondanks verwoede tegenstand verloor Velox met 30. Hoewel de Leonidas heren zelf niet binnen de lijnen verschenen, was het toch en slechte competitieavond voor dit team, aangezien concurrent Cios 2 het wispelturige Santpoort duidelijk te kloppen. Door deze zege namen de toe komstige sportleiders de aanvoering in de tweede klasse B van Leonidas over en hoewel d ploeg van Smit zeker nog kansen heeft, zal thans nog be hoorlijk aangepakt moeten worden om het puntje achterstand weer weg te wer- De uitslagen waren: DAMES: M.H.B.S. 1 die Raeckse 3 40 H.V.S. 1 Rapiditas 1 1—3 P.S.V.H. 1 Velox 1 0—4 Gios 1 A.V.C. 1 0—4 Leonidas 1 P.S.V.H. 2 04 Vesmia 1 die Raeckse 5 40 die Raeckse 6 Rapiditas 3 04 HEREN. V.C.K. 1 H.V.S. 2 2—2 Velox 1 H.V.S. 1 0—3 Santpoort 1 Cios 2 13 H.B.C. 2 de Blinkert 1 1—3 die Raeckse 3 Cios 3 31 Rapiditas 3 H.V.S. 4 03 B.W.T. 1 Gios 2 04 O.V.R.A. 2 Boru 1 1—3 Santpoort 2 Gios 1 04 Spaarnestad 1 de Blinkert 3 13 A.W. t Leonidas 2 22 In de promotiecompetitie zal Vesmia vermoedelijk moeten aantreden tegen A.V.C 2 (Aerdenhout) en het team van de bedrijfsvereniging van Droste, na melijk Altijd Welkom, die eveneens dit seizoen voor de eerste keer delneemt. Horizontaal: 1 titel, 2 pronknaald, 7 rivier in Spanje, 10 deel v. Amerika, 11 pl. in Gelderland, 12 watering, 13 overval, 16 versje, 19 wiel, 20 Ind. wa pen, 22 persbureau, 24 de bijzonderhe den, 26 vloed van scherpe woorden, 29 kloosterzuster, 30 namelijk (afk), 32 deel v. h. hoofd, 33 smalle opening, 35 Eng. titel, 37 jongensnaam, 39 land bouwwerktuig, 40 ogenblik, 42 aanw. vnw.i 44 welwillende lezer (Lat. afk), 45 papegaaiennaam, 47 hetzelfde, 49 bergruimte, 51 ijzerhoudende aarde, 52 dubbelklank, 53 rustplaats, 54 kerkelijk voorschrift, 57 zuidvruchten, 61 kraan, Het CSV bestuur heeft de tweede klassers HRC uit Den Helder en Hol- landia uit Hoorn bereid gevonden een wedstrijd te spelen tegen de Engelse club Wembley, die in Mei de gast van CSV zal zgn. Genoemde wedstrijden zullen op 19 en 21 Mei worden gespeeld. De verenigingsraad heeft contact op genomen met de Texelse sportraad ten einde aanstaande zomer tot een sport- uitwisseling te komen. De Castricumse verenigingen die zich hiervoor interes seren kunnen zich om nadere inlichtin gen tot de verenigingsraad wenden. 62 smaldeel, 64 rijdier, 66 vr. munt, 68 soort afdekking, 71 meisjesnaam, 72 watering, 74 vooi-zetsel 75 verstand, 79 overrompelend, 77. landbouwwerktuig. Verticaal: 1 aanw. vnw. 2 pl. in Bra bant, 3 dierengeluid, 4 porto, 5 hetzelf de (afk), 6 muziekterm, 7 gelofte, 8 oud, 9 herkauwer, 10 vrouwelijke wa tergeest, 12 keurbende, 14 meisjesnaam, 15 indien, 17 vorm van innen, 18, slot, 21 teken, 23 merken 25 aantekenen, 27 met een slee langs een hellende baan naar beneden glijden, 28 geestelijke, 31 onge vulde, 34 ik (Lat), 35 lidwoord, 36 ver band 38 in buitengewone dienst (afk.), 41 vorm van verdelen, 43 titel, 46 vorm van roepen. 48 muziekinstrument, 50 bloedvaten, 53 vaartuig, 55 vorm van gappen, 56 Europeaan, 58 reptiel, 59 ontkenning, 60 voormalig rijksdeel over zee, 63 onbegroeide, 65 mop, 67 groot water (Duits), 69 genoeg, 70 bijwoord, 73 daar. Horizontaal: 1 Bask, 4 smak, 7 pampa, 8 I.K.O.R., 10 arme, 12 dot, 14 gas, 15 eu, 16 ad rem, 18 blei, 20 vaak, 22 blaas, 24 S.D., 25 Lia, 26 bui, 27 ijsco, 29 hals, 30 enter, 31 Tito, 32 kien. Verticaal: 1 buidel, 2 spot, 3 kar, 4 Spa, 5 marge, 6 kies, 9 kou, 11 mama, 13 ideaal, 16 Alva, 17 Rias, 19 Ibis, 21 Edison, 23 lacet, 24 sul, 25 lijst, 26 Bari, 28 O.N.O., 29 hek. De Vereniging voor Nijverheidsonder wijs in Kennemerland, te Velsen, houdt Dinsdag 1 Maart, 's avonds kwart voor acht, in de Nijverheidsschool te IJmui- den-Oost een algemene ledenver gadering. De agenda vermeldt behalve de jaarstukken en de verkiezing van be stuursleden, het aankopen van grond, verbouwing en nieuwbouw en het aan gaan van een geldlening. B. en W. van Velsen brengen ter open. bare kennis, dat bij hun besluit van 21 Februari 1955 vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: de firma T. van der Pias en Zonen te Santpoort, tot het oprichten van een her stelplaats voor motoren in het perceel Visserijstraat nr. 6 te IJmuiden; de N.V. Drukkerij en Uitgeverij Ver mande en Zonen te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van de drukkerij en binderij in de percelen Willems plein nrs. 16-17 en Frogerstraat nrs. 37- 49 te IJmuiden; de firma „Genius" te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van de ma chinefabriek in het perceel Haringkade nr. 19 te IJmuiden. Ter voorziening in vacatures en ter uitbreiding van het personeel in verband met het gemiddeld aantal leerlingen over 1954, moeten te rekenen met in gang van 1 Januari 1955 aan verschil lende openbare lagere scholen leer krachten in vaste dienst worden aan gesteld. De aan de desbetreffende scholen verbonden tijdelijke leerkrach ten zijn tot tevredenheid van de hoof den werkzaam en komen aldus B. en W. voor een vaste benoeming in aan merking. Voor de vacature aan de Watervlietschool verzoekt de aan de Jan Campertschool verbonden onder wijzer A. Goejer, door overplaatsing in aanmerking te mogen komen. B. en W. hebben hier geen bezwaar tegen. Voorts stellen B. en W. de Raad voor te benoemen, tot leraressen in tijdelijke dienst aan de Gem. Huis houdschool te IJmuiden Mevr. G. J. H. Bos-Brus en Mej. T. Stroeve, zulks gerekend met ingang van resp. 1 De cember 1954 en 1 Januari 1955 en tot en mét 31 Juli 1955. HEEMSTEDE TELEF. 34345 WOENSDAG 2 MAART - 8.15 uur HOOFDSTAD OPERETTE in voortzetting van de voormalige FRITZ HIRSCH OPERETTE geeft slechts 1 opvoering van Muziek van Bernhard Griin. met o.a. Fritz Steiner - Otto Aurich - Claire Clairy. Entreeprijzen 2,50 tot 5,(belasting inbegr.). Plaatsbespr. v.a. Zaterdag 26 Febr. dagel. van 10—3 u. MORGEN. ZATERDAG 28 FEBRUARI, 8 UUR door leerlingen van de o.l.v. Gloria en M. Tschemoff - Jan Leo Zlelstra Aan de vleugel Leen Krammer. Prijzen 1.502.50. Kaartverkoop vanaf 24 Febr. aan de zaal. Tel. 5347 K 2520 Cu> Modehuis te Haarlem waarvoor wij onze gehele reserveerden I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 2