SPORTIEF PLAKBOEK A O Van Dam en Dame- I E Scheidsrechter moet vluchten voor het publiek... Wie schaakt moet mat verwachten EEN GRIEZELIGE PUZZLE De f am i I ie P. va n Uzzel s s s s C SCHEEPVAARTBERICHTEN J YiW aessu? a was© FiS sj0 f f w\ 25 Februari t/m 6 Maart motorrijwielen, scooters, bromfietsen, rijwielen, enz. A Yan stukken en schijven A J J J S j ZATERDAG 26 FEBRUARI 1955 PAGINA 4 AMSTERDAM 35» TENTOONSTELLING Cortina dAmpezso heeft te weinig hotelruimte— Olympisch Stadion in Melbourne niet tijdig gereed? Middenvoor schoot een seconde te vroeg De man met het Amerikaanse accent Arbeiders vertragen bouw van stadion mM. Geen doelpunt Kunstrijdster wist precies wat ze deed Acht ijshockeyspelers uit gevangenis ontslagen Vijfde testmatch nog niet begonnen Jeugdploegen van Quick naar het Saarland Sportflitsen In hoger beroep f 75.- boete geëist Om wereldtitel ijshockey Franse renners in de Ronde van Nederland i *3Sr' f r >- J r 1 K J r f S r r K J S J J 4. RAI Advertentie Openr 10-17 u. en 19-22 u. Laatste dag: sluiting 18 u. Entree f. 2.- (incl. bel.) Is men ziet met hoeveel animo tal van steden zich voortdurend aandienen bij het Internationaal Olympisch Comité om er te dingen naar de opdracht Olympische Spelen te organiseren, ligt de veronderstelling, dat zo'n organisatie een aangename be zigheid moet zijn, voor de hand. Na tuurlijk, men moet er aanvankelijk het nodige geld in steken, maar dat krijgt men, als de wedstrijden eenmaal zijn begonnen, met rente terug. Daar rekent de Italiaanse regering tenminste ook op. Want al heeft Cortina d'Ampezzo ook in 1924 de Olympische Winterspe len georganiseerd, zodat men reeds over enige accomodatie kan beschik ken, men heeft desondanks nog bijzon der veel moeten bouwen. Op de Italiaanse schatkist is voor dit doel een geslaagd beroep gedaan. De staat be taalt tenminste zesendertig millioen gul den. Het nieuwe ijsstadion heeft alleen al ruim vijf millioen gulden gekost en voorts is er voor ongeveer hetzelfde sommetje een hotel gebouwd. Cortina d'Ampezzo is, dus, op wat kleinigheden na, gereed voor de spelen van 1956, zou men zo zeggen. Maar dat is beslist niet het geval. Men tobt er met twee moeilijkheden, die heel moeilijk te overwinnen zijn. Op de eer ste plaats staat wel het huisvestings probleem. In Cortina zelf bestaat de gehele hotel-accomodatie uit twaalf duizend bedden. Deze zullen voorname lijk gereserveerd worden voor de deel nemers, de officials en de journalisten. Dat lijkt, zo op het eerste gezicht, wel voldoende, maar aangezien de Kussen reeds hebben laten weten, dat zij met een ploeg zullen komen, die uit onge veer tweehonderd personen zal bestaan, begint men er toch al iets anders over te denken. Men mag immers wel ver wachten, dat ongeveer twintig landen vertegenwoordigd zullen zijn. Waar men alle overige lieden, zoals de toeschou wers, moet onderbrengen is dan ook een raadsel, waarvoor men de oplos sing nog niet heeft gevonden. In de naas te omgeving van Cortina beschikt men namelijk in totaal slechts over tien duizend bedden en men verwacht dage- lijks meer dan zestigduizend toeschou wers. De tweede moeilijkheid is het ver voer naar de skigebieden. Voor nor male toeristische doeleinden zijn de drie voorradige liften, die per uur vier entwintig personen kunnen vervoeren, ruimschoots voldoende. Voor de dagen van de Olympische Winterspelen is de capaciteit natuurlijk te gering. Daarom gaat men hoogstwaarschijnlijk nog maar een nieuwe weg aanleggen tegen de bergwand. De kosten hiervan zijn geschat op achttien millioen gulden. p de Olympische Winterspelen volgen altijd de Zomerspelen, althans de wedstrijden, waarop de zomersporten aan de beurt komen. Die zullen, dat weet ge natuurlijk, in December 1956 in Melbourne worden gehouden. Ook daar kampt men met moeilijkheden en ze zijn van veel ern stiger aard. Er bestaat nl. een bijzonder grote kans, dat het hoofdstadion niet tijdig gereed zal komen. Het werk hier aan is reeds herhaaldelijk onderbroken. De werklieden weten namelijk bijzon der goed in welk een tijdnood de orga nisatoren zich bevinden en zij maken er een dankbaar gebruik van door steeds weer met nieuwe looneisen te komen. Ge begrijpt, dat het Australische Comité hier weinig voor voelt. Men heeft toch al met begrotingsmoeilijk heden te kampen. Elf maanden gele den is men met de bouw van het sta- No. 3 PROBLEEM VAN A. ELLERMAN l'Eco degli Scacchl Wit geeft in 2 zetten mat. het zwarte paard te pennen) Le7, 19. Pf5 TheS. 20. TdSI Dc7 (Of: Db5, 21. Pd4 Da5, 22. b4 Dc7, 23. Pb5 met een gewonnen stelling voor wit), 21. Pe7:t Te7:, 22. Td7: en zwart geeft het op, daar de stelling niet meer te hou den is. Op 22. Dd7: volgt 23. Dc5:t benevens 24. De7:. No. 4 PROBLEEM VAN F. H. J. ORTMANS Wit geeft in 3 zetten mat. Wit: Kal, Da4. Lc5, Lg8, Pe4, Pg6, pionnen b3, f5. Zwart: Kd5, De6. Ld2, Pf7, pionnen a7. c3. d7. f6. Caro-Kann-opening Wit: Mieses. Zwart: Przepiorka. 1. e4 c6, 2. d4 d3, 3. Pc3 de4:, 4. Pe4: Pf6, 5. Ld3 Pe4: (In een partij tussen Mieses en Saen.isch gebeurde 5. Dd4:, 6. Pf3 Dd8, 7. De2 Pe4:. 8. Le4: (beter is wel De4:) Fd7, 9. 00 met vrijwel gelijke kansen), 6. Le4: Lf5!, 7. Lf5: Da5t. 8. c3 DfS:. 9. Pe2 Pd7, 10. Pg3 Db5 11. Dc2 e6 (In aanmerking kwam hier e5. Wit kon daarna Le3 spelen, ge volgd door 0—00), 12. a3 (Niet aan bevelenswaardig zou zijn: 12. c4 Lb4t, 13. Ld2 Da5, enz.). 12. c5, 13. c4 Dc6, 14. d5! (Een mooi pionoffer in het belang van de aanval) ed5:, 15. cd5: Dd5:, 16.. 0—0 0—0—0. 17. Lf4! (Deze en de volgende zetten van wit zijn van enorme kracht. De katastrofe nadert thans snel!) Dc6, 18. Tfdll (De be- briek te zenden aan A. Perquin, Mar- zetting van de d-lijn is noodzakelijk om nixkade 104 te Amsterdam-C. Wit: Kd6, Lf8, Pf3, Pf6, pion g5. Zwart: Kf5, pion f4. Oplossing Prijsprobleem Februari: 1. Pg3! dreigt De4 mat. Varianten: Pf4, 2. Dc3:; Pf6, 2. Tg5: Pd4, 2. Dc7:; Pd6. 2. Lc3:; Pe3: of Pb4: of Pb6 of Pe7. 2. Te6: mat. De maandprijs is na loting verzonden aan de heer P. Leussink te Apeldoorn. Oplossing probleem No. 1 van H. d'O Bernard: Db4! Oplossing probleem No. 2 van Dr. H. W. Bettmann: De3l Correspondentie betreffende deze ru- Probleem voor geoefende oplossers, werker weet er steeds iets aardigs No. 2108 van H. J. C. A. Nunnink van te maken, te Delft. Probleem voor beginners. No. 348 van H. J. C. A. Nunnink te Delft. p) 2 Wit speelt en wint; oplossingen kunnen ingezonden worden tot 15 Maart a.s. aan B. H. M. Stevens, Eikenlaan 36, Heemstede. Oplossing van No. 2101 van J. H. Scheyen te Kerkrade. Wit speelt naar: 18 37 28 z24x44 40 38 48 42 35 2 en wint. Een zeer goede bewerking van het melijk, dé oplossing is echter gees- Alix-motief; onze Limburgse mede- tig en niet te moeilijk Wit speelt en wint; oplossingen van de nummers 347 en 348 kunnen tegelijk ingezonden worden tot 15 Maart a.s. aan bovengenoemd adres. Dit probleempje is een fantasie in miniatuur; de stand is n.l. onaanne- DE SPELREGELS BIJ HET DAMMEN Herhaaldelijk komt het voor dat men ons vragen stelt omtrent be paalde moeilijkheden die men on dervindt omdat men blijkbaar niet goed op de hoogte is met de regels; in het bijzonder is dat het geval met het slaan en ook met het slot van de partij. Teneinde de beginners tijdens het slaan mogeh de gesla gen stukken niet van het bord ge nomen worden, dit geschiedt pas als de slag voltooid is. Omtrent het slot van de partij zegt het boekje: Het spel is verloren voor de speler, die, aan zet zijnde, in een van de navolgende gevallen verkeert: le. geen stuk meer over heeft of vastgezet is; 2e. de stuk. ken dooreen werpt; 3e. het spel op- ste artikelen uit het spelreglement overschreden heeft hier even onder de loupe nemen. Wat het laatste betreft zullen be- Het slaan Het reglement zegt ginnende thuisdammers daar geen daarvan o.m.: Slaan is verplicht en last van hebben en zij, die nooit een elke volledige slag geldt voor één wedstrijd bijwoonden, zullen niet zet. De mééste stukken moeten ge- weten hoe zo iets in zijn werk gaat. slagen worden; dam of schijf gelden 2° iets moet men, om het goed te daarbij van gelijke waarde en men begrijpen, eens zien; daarom is het slaat bij gelijk aantal op slag staan- aan te bevelen om eens een officiële de stukken, naar verkiezing met wedstrijd te gaan bijwonen en al- dam of schijf. daar de verlangde inlichtingen te Men mag wel meermalen over vragen, hetzelfde veld gaan, maar niet Een volgende keer zullen we nog meer dan één keer over een stuk; enkele andere artikelen bespreken. dion begonnen. Het is slechts voor een vierde gereed momenteel. En dan te weten, dat het de bedoeling is, dat het in December a.s. helemaal klaar moet zijn. Dat lukt natuurlijk al niet meer. Men hoopt nu, dat het uiterlijk vijf maanden voor het begin van de spelen gereed zal zijn. Dat is de uiterste limiet, in verband met het verdere werk dat nog gedaan moet worden. De Australische officials zijn inmid dels de wanhoop nabij. Eén van hen verklaarde tenminste, dat de arbeiders de organisatoren een pistool op de borst houden en daardoor steeds weer hun zin krijgen. n het Engelse Carshalton heeft zich in de voetbalwedstrijd van de kwart finales van de strijd om de ama teur-beker een bijzonder merkwaardig incident voorgedaan. Het was in de wedstrijd tussen Carshalton en Hounslow Town. Het grootste deel van de tweede helft was reeds verstreken en de stand was 2-2 toen de reserve-doelman van Hounslow een doelschop mocht nemen. De man had pech, want hij raakte meer sneeuw dan de bal, die dan ook zacht jes voortrolde. En nu weet ge wellicht, dat na het nemen van een doelschop niemand de bal mag aanraken voor hij de Hjn van het strafschopgebied is ge passeerd. De middenvoor van Carshal ton vergat het in zijn vreugde om de unieke kans, die hem geboden werd om zijn club opnieuw een voorsprong te geven. Hij snelde op de bal af en schoot die hard en onverbiddelijk in het doel. Groot was de vreugde bij heel de aanhang van Carshalton. Maar de scheidsrechter kende geen doelpunt toe. Als de schietgrage middenvoor één se conde gewacht had, was de treffer wel geldig geweest. Nu echter ,niet, want de bal lag precies voor dè beruchte lijn, toen hij door de middenvoor werd aangeraakt. Het is 2-2 gebleven en de wedstrijd zal nu worden overgespeeld. De Tsjechische regering heeft drie weken geleden acht ijshockeyspelers, die in 1949 deel uitmaakten van de natio nale ploeg, uit de gevangenis ontslagen, aldus heeft Nachodska te Linz mede gedeeld. De acht jongemannen werden in October 1950 tijdens een geheim proces in Praag tot gevangenisstraf veroordeeld, omdat zij hadden gepro testeerd toen het besluit was afgekomen dat zij niet mochten deelnemen aan de wereldkampioenschappen van 1950 in Londen. (U.P.) (Van onze cricketmedewerker) Ook vandaag de tweede dag kon er in de testmatch tussen Australië en Engeland, die te Sydney gespeeld zou worden, geen bal gebowld worden. Van Woensdag j.l. af regent het nu al aan één stuk; terrein en pitch waren onbespeel baar. Men hoopt nu op een ommekeer in het weer, zodat Maandag a.s. begon nen kan worden. Er staan nog vier speeldagen ter beschikking. Intussen kan men de schade aan en- tréederving van de laatste twee dagen op ruim 100.000 schatten. Quick (Nijmegen) is uitgenodigd met drie jeugdelftallen deel te nemen aan het in ternationaal jeugdtournooi dat van 18 tot en met 21 Augustus a.s. gehouden wordt te Saarbrücken. Elftallen van verschillende nationaliteiten zullen aan dit tournooi deel nemen. Tijdens internationale ski-wedstrijden om de Kurikkala-beker te Courmayeur heeft de Italiaanse A-ploeg de 4 x 10 km esta fette gewonnen. De Russische voetbalploeg, die een tour- née door Indië maakt, heeft te Bangalore met 71 gewonnen van een combinatie uit de staat Mysore. In het gemeentelijk stadion te Luxem burg heeft de Argentijnse club Newell's Old Boys Zondagmiddag met 3—2 van Ra pid (Wenen) gewonnen. Tijdens internationale ski-wedstrijden te Sestriere heeft de jonge Franünan Gerard Pasquier de reuzenslalom gewonnen in 1 min. 26.5 sec. Het Olympisch comité van de Chinese volksrepubliek heeft geprotesteerd tegen de aan nationalistisch China gezonden uit nodiging om aan de Spelen van Melbourne in 1956 deel te flemen. Te Warschau is een ijshockeywedstrijd gespeeld tussen de teams van Polen en Rusland. De gasten wonnen met 130. en onbekende man met een Ameri kaans accent heeft een belang rijke rol gespeeld bfj de ontsnap ping van Miroslava Nachodska, de Tsjechische kunstrijdster, die in Wenen haar ploeg in de steek heeft gelaten en bij Westerse autoriteiten om politiek asyl heeft gevraagd. U herinnert zich waarschijnlijk wel, dat wij deze week in het kort bericht hebben, dat de 29-jarige Tsjechische na afloop van de wedstrijden om het we reldkampioenschap kurtStrijden op de schaats ontsnapt is aan het wakend oog van de ploegleider. Ziet hier, hoe dit alles zich heeft toegedragen. Zaterdag, toen de ploeg voorberei dingen trof, is zij uit het hotel weg geglipt. Het was het Parkhotel, dat in de Britse sector van Wenen ligt. Dat was des morgens om zeven uur. Z(j was alleen en nam niets van haar bagage mee. Ongeveer een uur later arriveerde een man met een Ameri kaans accent in het hotel. Hij toonde een door de kunstrijdster getekend briefje, dat de brenger machtigde de bagage mee te nemen. Mej. Nachodska had een kamer met twee andere Tsjechische rijdsters, maar de avond tevoren had zij haar drie kof fers in de kamer van een Italiaanse collage neergezet. De bagage werd be neden gebracht en de man vertrok er mee. Toen men omstreeks tien uur de ont snapping bemerkte, was heel de Tsje chische ploeg in rep en roer. Haastig werd de legatie in Wenen gebeld. Kort daarna moesten alle leden van de Tsjechische ploeg onmiddellijk het hotel verlaten. Zij werden onder es corte naar het station gebracht, van waar zij om twaalf uur naar Praag ver trokken. Voetballers hebben gisteren hun ge tuigenis voor het Gerechtshof te 's-Gra- venhage afgelegd over een onplezierig voorval b\j een voetbalwedstrijd tus sen Wassenaar en De Postduiven uit Loosduinen. Het ging in die wedstrijd om de eerste plaats in de derde klasse competitie. Het werd een gedenkwaar dige Zondag, die 25e April van het vorig jaar. De twee sterkste spelers van De Postduiven, Gerard en Wim Z., twee broers moesten goed bewaakt worden. Wel, voor de rust kwam Gerard ten val - de wedstrijd was fors - en verliet het veld, en na de rust zeeg Wim ter neer. Hersenschudding, zoals later bleek. Kees Z., de derde broer, die langs de lijn stond, rende het veld op om te zien wat zijn broer mankeerde. Met hem bestormden velen uit het pu bliek het strijdperk; de scheidsrechter moest het natuurlijk ontgelden. Er klonken woeste kreten zoals „Ik rijg je aan een mes", en er vielen klappen. De scheidsrechter moest tenslotte vluch ten. Kees werd wegens bedreiging met geweld en mishandeling door de poli tierechter tot een week gevangenisstraf veroordeeld. Nu, in beroep voor het Hof, hoorde hij 75 boete, subs, vijftien dagen, en een voorwaardelijke gevangenisstraf van 'n week met drie jaar proeftijd tegen zich eisen. De verdediger, mr. A. v. d. Wilde, die juridisch adviseur van de KNVB is, achtte het niet bewezen dat Kees de scheidsrechter had geslagen. Hij vroeg vrijspraak. Arrest 11 Maart a.s. Op vier plaatsen in West Duitsland, t. w. Krefeld, Keulen, Düsselü'orf en Dortmund is een begin gemaakt met het tournooi om het wereld- en Europees kampioenschap ijs hockey. Voor het b-tournooi verschenen te Düsseldorf, Italië en Duitsland B, dat bui ten mededinging deelneemt, op het ijs. De ontmoeting eindigde in een gelijk spel: 22. Het duel Zuid-SlaviëOostenrijk te Dort mund, dat eveneens voor het B-tournooi gold, eindigde in een overwinning 3—2 voor Oostenrijk. De wedstrijd Tsjecho-Slowakije— Zwitserland, die voor het A-tournooi te Keu len werd gespeeld, werd met 70 door de Tsjechen gewonnen. Verdere uitslagen: RuslandFinland 102, ZwedenDuitsland 54. Ook met een Franse ploeg is, zo deelt da organisatrice, de N.V. Efor, mede, over eenstemming bereikt betreffende het star ten in de komende Ronde van Nederland (23 t/m 30 April). Als kopman van de Franse equipe zal Raphael Geminiani star ten. die geassisteerd zal worden door enkele prominenten en enkele jonge renners. De ploeg zal nader worden samengesteld. Joop Schouten, organist van de Hip- polytuskerk te Delft, zal Zondagmiddag om 3.30 uur in de Duifkerk aan da Prinsengracht een orgelconcert geven. Het is het eerste van de zes concerten, die de Amsterdamse Orgelkring in 1955 hoopt te organiseren. Het programma vermeldt werken van Sweelinck, du Mage, J. S. Bach, Tournemire en Hen drik Andriessen. Enige weken geleden hebben wij U laten zien hoe Bernstein op magistrale wijze van Najdorf won in het tournooi te Montevideo. De winnaar van dit tournooi was de Chi leen Letelier. Reeds vóór de oorlog be kend als een zeer ondernemend spe ler. heeft hij in dit tournooi een uit stekende prestatie geleverd. Zijn resul taat is volkomen verdiend, wanneer men het hoge gehalte van zijn partijen beziet. Tegen Najdorf bracht hij een zeer gedurfd torenoffer, en zowaar met succes. Men oordele: Wit: Letelier. Zwart: Najdorf. Konings-Indisch. 1. d2—d4 Pg8—f6. 2. c2c4 g7—g6. 3. Pblc3 Lf8g7. 4. e2—e4 d7—d6. 5. f2—f3 Pb8d7. 6. Lel—e3 c7—c6. 7. Ddl d2 e7—e5. 8. d4—d5 c6—c5. 9. Pgl—e2 a7a6. 10. g2—g4 Ta8—b8. 11. Pe2—g3 h7h5. 12. g4g5 Pf6—h7. 13. h2—h4 f7—f6. 14. Dd2—g2 f6xg5. 15. h4xg5 b7b5. 16. c4xb5 a6xb5. Stelling na 16. a6xb5. Wit staat nu niet bijzonder ;goed. Hij is op de koningsvleugel verzwakt als gevolg van een te vroeg gespeeld g2 g4, en op de damevleugel heeft zwart het initiatief genomen. De pion op b5 te nemen en zich moei zaam te gaan verdedigen, daar denkt Le telier niet aan! Liever offert hij een to ren. 17. Thlxh5!?? g6xh5. 18. Pg3—f5 0—0? Al was het torenoffer natuurlijk niet correct, Najdorf onderschat het gevaar. Hij had in ieder geval een toren op do h-lijn moeten laten. Na 18Kf8 had wit geen onmiddellijke dreigingen meer gehad. Nu komt hij tot een directe koningsaanval. 19- g5—g6 Ph7—f6. 20. Dg2g5 b5— b4. 21. Pc3—b5 c5c4. 22. Pf5xd6! Wit speelt doelbewust: lo de loper op c8 moet worden ge ruild; 2o de loper van fl moet naar e6- 3o de toren moet naar hl. Het is merkwaardig, dat zwart er geen speld tussen kan krijgen en ge woonweg wordt opgerold. 22c4c3. 23. Lfl—h3 Pd7—bö. 24 Pd6xc8 Pb6xc8. 25. Lh3—e6f Kg8 h8. 26. 0—0—01! Nu staat zwart machteloos tegenover Tdl—hlxh5. 26Tf8e8. 27. Le6—f7 Pc8—d6. 28. Tdl—hl Pf6—g8. 29. Thlxh5t Lg7 h6. 30. g6g7t en mat op de volgende zet. - SS&.;:;.....: •'••V#vX'i Juist op tijd om vandaag en morgen te kunnen deelnemen aan de Neder landse kampioenschappen zijn gisteren de grote vier uit de Nederlandse schaatswereld uit het hoge Noorden op Schiphol teruggekeerd. Kees Broekman en Egbert van 't Oever (rechts) laten de douane hun schaatsen zien. Als Pa u ditmaal wederom zo'n leeg diagram voorlegt heeft dit een reden. Pa, die deze week de zon zo heerlijk heeft zien schijnen, is weer eens aan de vacantie gaan denken. Hij heeft daar voor, net als ieder jaar, de atlas op zijn knietjes genomen en heeft met ge sloten oogjes een speld tussen de blad zijden geprikt. Ditmaal kwam de speld terecht bij Griekenland en direct was Pa onder de bekoring van de reeks Griekse ei landen. In het bijgevoegd diagram vindt u ook enkele van die eenzame, geheim zinnige eilanden, die echter het oplos sen van deze puzzle niet zullen verge makkelijken, maar die min of meer de struikelblokjes op uw weg zijn. Wat is er dan mee? Kom, laat Pa u dit even uitleggen. De puzzle zelf is een gewoon doorloopraadsel. U moet echter af en toe een vakje zwart maken en wel bij een aangegeven cirkeltje. Welk van de vier vakjes, rondom het cirkel tje, u moet zwart maken, moet u zelf uitvinden. Er komen echter in deze opgave geen twee zwarte hokjes naast elkaar. Kom vrienden, daar gaan wij dan. Denk om de eilandjes. Horizontaal. 1. maand - maand, 2. strijdperk - palm - grond bjj een boerderij - lofdicht. 3. deel van het oor - bij - belofte - voorzetsel - maanstand, 4. bouwland - deel van de Bijbel - verdieping - laatst leden. 5. insect - opening - godin van de vrede - ontkenning, 6. staat in Azië - noot - noot - uit nood, 7. hoeveelheid - jong dier - drooginrichting - stuk brood, 8. voegwoord - knol - wonde - grote bijl, 9. niet laat - pel - schaakterm - deel van een trap, 10. naam van een groep van verfstoffen - niet ruim - steen - voorzetsel, 11. landtong - voertuig - lusthof - overschot, 12. titel (afk.) - planeet - dwarshout - omroepvereniging 13. hetzelfde - walm - bekende motor race - huidopening, 14. plaats op de Veluwe - voetbalvereniging - niet dicht - schreeuw, 15. kledingstuk - Nederland (afk.) - vallei - oppervlaktemaat - gra vure. VERTICAAL. 1. onachtzaam - een moment - beest. 2. vreemde munt - graan - oxyde noot, 3. huid - houten kist - plaats in Brabant - eikenschors, 4. voegwoord - lidwoord - grappenmaker - boom - het zij zo, 5 tegenwerping - vertering - vervelend - lidwoord, 6. erg - spil - familielid kleur, 7. roemen - schop - in orde - niet levend, 8. kier - Euro peaan - godsdienstige toespraak - fa milielid, 9. voorzetsel - boom - ten be drage - van moment, 10. munt - door twee deelbaar - duidelijk achter, 11. oogvocht - tennisterm - niet dom - vreem de munt (afd.) 12. voegwoord - ver tegenwoordiger - gast - vreemde munt. 13. een gat maken - familielid - land bouwwerktuig - rendier, 14. nobel - ezijn - vordering oevergewas. 15. elas ticiteit - oningewijde - vreemde munt - deel van een piano. Oplossingen uitsluitend op briefkaart in te zenden tot en met 7 Maart aan 't Kasteel van Aemstel, afd. Prijsraad sel N.Z. Voorburgwal 65 Amsterdam, met vermelding ouder of jonger dan 18 jaar. Oplossing 12 Februari: 1. balans, 2. kalander, 3. gereed, 4. geranium, 5. muis, 6. sinister, 7. reebok, 8. sint, 9. nakomeling, 10. Bern, 11. naar, 12. maan, 13. mannin, 14. daling, 15. bommen, 16. aren, 17. ramp, 18. kapmantels, 19. remmen, 20. Nero, 21. dorp, 22. pakspeld, 23, gelatine, 24. re- gentesse, 25. resten, 26. oren, 27. dor pel, 28. pret, 29. slap, 30. enig, 81. teen, 32. toss, 33. poot, 34. open, 35. pens, 36. stap. De prijswinnaars zijn; A. Schenk, Jac. Catskade 39-2 Amster dam; Tine Roemer, Laarderweg 79 Bussum, J. J. Coone, Schouwtjeslaan 7 Haarlem. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 2 3 4 5 5 7 8 9 10 11 12 13 14 15 LAD De puzzle van Zaterdag 5 Februari was een beetje griezelig met dat skelet er in, vinden jullie niet? Maar jullie zijn moedig geweest en je hebt er je niets van aangetrokken. Goed zo, je moet bang zijn voor niets en niemand. Hoe dan ook, de goede oplossing was zó: Horizontaal: 2 Kikker; 5 ader; 6 tank; 7 balk; 9 lamp: 12 knop; 13 slee; 14 skelet. Verticaal: 1. mantel; 2. kruk; 3. krab; 4 ezel: 8 kapper 10 amok; 11 paal: 12 kast. Deze kinders wonnen de prijzen: le Prijs (Jokari-set) Gerard Hoogland, Thomas Wijckstraat 12, Beverwijk 2e Prijs (spel) Adrie Hoogeboom, Kloos terstraat 39, Haarlem. 3e Prijs (Jongensboek) Appie Lammers, Pakveldstraat 32, Zandvoort. Nieuwe oplossingen lietst per brief kaart sturen aan de redactie van dit blad. In linkerbovenhoek schrilven: ,,Kinderprt)svraag." Naam van je krant vermelden. AAGTEKERK 25 te Casablanca. AALSDIJK 25 te C. Christi. ALCYONE p. 25 Finlst. n. St. Vine. AMOR 25 te Piraeus. ANNENKERK 25 te Bangkok. ANTONIA p. 25 Str. Soenda n. Pladju. AAGTEKERK 25 te Casablanca. ALPHACCA p. 25 Georgetown n. Rio de J. ALPHARD 25 te Antwerpen. ALTAIR 25 te Ilheos. AMSTELPARK p. 25 Pto. Alegre n. R. de J. BALI p. 25 Socotra n. Singap. BENINKUST 25 te Freetown. BENNEKOM 25 te Bremen. BOSCHFONTEIN p. 25 Prt. Sudan n. Suez. CALTEX DELFT t. 25 te Rotterdam. CLAVELLA (t.) p. 25 Kp. Bóne n. Lehavre. CERONIA 25 te Fanara. CLAVELLA p. 24 Malta n. Le Havre. DRENTE 24 te Prt. Swettenham. DAPHNIS 25 te Laguaira. ERINNA p. 25 N.W. Kaap n. Pladju. GADILA 25 te Curacao. pv HEEMSKERK p. 25 Newcast e n. Sydney; HOOGKERK p. 25 Kp. Agulhas n. Pt. buz. KARIMUN 25 te Bremen. KALYDON 25 van R dam n. Mena Anm KARIMATA p. 25 Minikoi n. Suez. KIELDRECHT p. 25 Finist. n. Genua. KREBSIA 25 te Maracaibo. LEUVEKERK p. 25 Vizag. n. Chittag. LISSEKERK 25 te Bahrein. LOMBOK p. 25 Key West n. New Oil LOOSDRECHT p. 25 Bareel, n. Antw. LEERSUM 25 te Savannah. MAPIA 25 te A'dam. MARISA p. 25 Vizag. n. Calc. METULA p. 25 Tarakan n. Cebu. NIGERSTROOM 25 te Bremen. NESTOR 25 te Georgetown. OMALA p. 25 Chittag. n. Singap. PAPENDRECHT 25 te Dakar. POELAU LAUT p. 25 Str. Banka n. Sem. RAKI 25 te Hamburg. RONDO 25 te Belawan. ROEBIAH p. 25 Key West n. FMlad. RXJYS p. 25 Kp. Agulhas SCHERPENDRECHT (t.) P- 25 Pto. Alegre n. Rio Grande. STAD BREDA 25 te Genua. str A TAK 25 tee Femantie. STAD MAASTRICHT p. 25 Gibr. n. Alg. 25 te Belawan. VAN WAERWIJCK 25 te Semarang. WATERLAND p- 25 Las Palmas n. St. Vino, WESTLAND 25 te Rio de Jan. WONOGORI 24 van R'dam, p. 25 Ouess. n. Houston. PASSAGIERSSCHEPEN ALDABI 26 van B. Aires n. R'dam. ALHENA 28 te Rio Janeiro verw. ALNATI 27 te Rotterdam verw. BLOEMFONTEIN 2 Maart te Kaapstad verw. BONAIRE 3 te A'dam verw. BOSCHFONTEIN 26 te Suez. BOSKOOP 5 van A'dam n. Cristobal. COTTICA 2 te Paramaribo verw. GROOTE BEER 2 te Halifax verw. INDRAPOERA 2 van R'dam n. Tj. Prlok. JOH. v. OLDENBARNEVELT 11 van A'd. naar Sydney. MAASDAM 5 te Amsterdam verw. NIEUW AMSTERDAM 28 te Pt. au Princo verwacht. NOORDAM 28 te New York verw. ORANJE 3 van A'dam n. Tj. Priok. ORANJEFONTEIN 10 van A'dam n. Durban. ORANJESTAD 8 te A'dam verw. RIJNDAM 2 te Curagao verw. SIBAJAK 2 te Melbourne verw. WATERMAN 28 van Tj. Priok n. R dam. WESTERDAM 28 te R'dam verw. WILLEMSTAD 3 te Pt. of Spain verw. ZUIDERKRUIS 2 van A'dam n. Kaapstad. ZONNEWIJK p. 26 Kp. St. Vine. n. Wil lemstad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 4