Drie kinderen slachtoffers van het ijs Vlucht voor het water Geen sprake van mis handeling als klappen aansporen om de waar heid te vertellen Bemanning van de „Pollux op Schiphol Merkwaardige opvattingen Geen Nederlandse slachtoffers gemeld Koning van Cambodja treedt af Mars van hongerige vrouwen in Calcutta Werkende vulkaan trekt toeristen Hei Westen maant Gromyko tot zwijgen STRAALJAGER VERONGELUKT Na de start in kanaal gekomen Tweeduizend anti- belastingbetalers slaags met politie Indonesische minister: De lading is niet gaan schuiven Honden maken jacht op herten Regelingen vóór 3 Sept. aanpassen Het weer Gezonde beperking cadeaustelsel NARRIMAN ziet prins Foead na twee jaar terug woensdag 2 maart 1955 7Ssfe JAARGANG No. 26234 Drie kinderen, waarvan twee uit één gezin, zijn gisteren door het ijs gezakt en verdronken. In Zoeterwoude kwamen twee kinderen van de familie Dekker uit Leiden om het leven. Zij waren vier en negen jaar oud. Een derde kind uit dit gezin werd gered en in ernstige toestand naar het ziekenhuis gebracht. Verder verdronk in Zaandam omstreeks vier uur een tweejarig meisje, Cora Berk hout, in een bijt achter de ouderlijke woning. De overstromingen Zijn vader volgt hem op Te Zaandam OP HAWAII-EILANDEN Vliegtuigmaatschappijen verlenen „extra-service" Ontwapeningsconferentie Brandweercommandant met ontslag bedreigd NEDERL. AUTO LEGT VERKEER IN STOCKHOLM STIL VERHAAL VAN EEN SCHIPBREUK We hebben de „Pollux" nog verder. Op de Veluwe Beslissing Melksanering Anders worden bepalingen automatisch krachteloos DUFFEL MONTY GOATS HONDEN-HOTEL O Voorbijgangers schoten onmiddellijk te hulp toen zij zagen, dat het Üs op een poel in Zoeterwoude, gevormd door zandzuigers, het begaf en drie kinderen er onder verdwenen. Men slaagde er spoedig in een kind van zeven jaar op het droge te brengen. Het werd, in ern stige toestand, vervoerd naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden. Korte tijd later werd het lijkje van het kind van vier jaar van de familie D. op de wal gebracht. Dinsdagavond laat was men nog steeds bezig met het dreggen naar het stoffelijk overschot van het derde kind, dat van negen jaar. Een tragische bijzonderheid is, dat het vorige jaar een jongetje uit hetzelfde gezin weliswaar onder andere omstan digheden, ook door verdrinking om het leven is gekomen. De Nederlandse immigratie-attaché in Canberra heeft vanmorgen getelegra feerd, dat voorzover tot dusver be kend is onder de slachtoffers van de overstromingsramp in Nieuw-Zuid-Wa- les geen Nederlandse immigranten zijn. Omtrent de materiële schade, die aan de bezittingen van Nederlanders is aan gericht, is nog niets bekend. Alle tele foon- en telegraafverbindingen met het rampgebied zijn verbroken, terwijl de wegen onbegaanbaar zijn. In Nieuw- Zuid-Wales wonen ongeveer 30.000 Eu ropese immigranten, onder wie vele duizenden Nederlanders. NORODOM SIHANOEK Norodom Sihanoek, de 33-jarige ko ning van Cambodja, een van de drie geassocieerde staten van Indo-China, heeft vandaag, volkomen onverwacht, afstand gedaan van de troon. De 33-ja- rige koning heeft afstand gedaan ten behoeve van zijn vader, prins Soerama- rit. Op 5 Februari schonk het volk van Cambodja hem het vertrouwen en sprak het zich bij referendum inet een meerderheid van meer dan 99 procent uit voor 's Konings streven naar onaf hankelijkheid. Meer dan drieduizend vrouwen, som migen van hen met babies op de arm, marcheerden gisteren naar het west- Bengaalse parlementsgebouw al schreeu wend: „geef ons werk of geef ons brood." De vrouwen wilden de eerste minister een verzoekschrift aanbieden ondertekend door 30.000 werkloze vrou wen. Vrouwelijke politieagenten werden te hulp geroepen, waarna de demon stranten konden worden tegengehouden. Op verzoek van de wethouder van O.K.W. te Zaandam mochten de hoof den der scholen ijsvrij geven, maar de politie moest de gehele middag met de luidsprekers langs de straten rijden om te waarschuwen dat het ijs hoogst on betrouwbaar was. Dat bleek in de mid dag wel op heel droevige wijze. Want de kleine 2-jarige Cora Berkhout, uit de Oranjestraat 52, stapte in een ijsbijt en geraakte onder het ijs. De politie pro beerde terstond met behulp van zuur stofapparaten kunstmatige ademhaling toe te passen en ook dokter Rosevelt verleende terstond medische hulp. Men is een uur met de kleine bezig geweest, doch het mocht helaas niet meer baten. In het gebied van de „slapende vul kaan", de Kilauea, op één van de Ha- waii-eilanden, die Maandag voor het eerst sinds 180 jaar weer heeft gewerkt, is plotseling een druk toeristisch ver keer ontstaan. Op de grote autoweg, die naar het met lava overstroomde gebied leidt, was het gisteren zo druk, dat de ene verkeersopstopping op de andere volgde. Vliegtuigen van allerlei type vliegen boven het gebied. De lucht vaartmaatschappijen hebben namelijk speciale bezichtigingsvluchten georga niseerd en men maakt er een druk ge bruik van. De routes van de vaste lijn diensten zijn bovendien zo gewijzigd, dat de passagiers als extra-service een tochtje over de vulkaan en zijn omge ving aangeboden krijgen. De oranje-rode lavavloed heeft intus sen reeds een groot stuk met suiker riet beplan' land verwoest. De bewo ners van het plantagedorp Kapoho, die eerst in allerijl waren gevlucht, zijn ech ter naar hun huizen teruggekeerd. De kop van de stroom is nog vijf mijl van het plaatsje verwijderd. De Westelijke afgevaardigden ter ont wapeningsconferentie te Londen heb ben gisteren hun Russische collega, Gromyko, voorgehouden dat hij zich aan de afspraak moet houden om de besprekingen geheim te doen zijn. De tails over het door Gromyko ingediende voorstel warén gepubliceerd door het Russische persbureau „Tass" en het Britse communistische dagblad „Daily Worker". (Rtr.) In panische angst vluchten enige vrouwen in een straat van Maitland (Nieuw Zuid Wales) voor het water, dat een inderhaast opgeworpen dijk van zand zakken 'heeft doorbroken en nu de straat instroomt. (Radio foto) Dinsdagmiddag is een F 84 Thunderjet straaljager van de tweede tactische vliegbasis Eindhoven verongelukt. Het toestel is na een mislukte start in het aan de rand van het vliegveld Welschap lopende Beatrix-kanaal terechtgekomen. De bestuurder, de 24-jarige ongehuwde reserve-tweede luitenant-vlieger M. F. Willems uit Brunssum (L.) is bij het ongeluk om het leven gekomen. De vlieger stond ais zeer ervaren aan geschreven. Het toestel is niet los van de grond geweest, doch op vrijwel volle aanloopsnelheid van het vliegveld door de afrastering en over de daarlangs lig gende weg in het Beatrixkanaal gere den. Omtrent de oorzaak van het on geluk tast men nog m het duister. Het toestel is Dinsdagavond uit het kanaal gehaald en aan een eerste onderzoek onderworpen. Het was alleen van voren ingedrukt. Vier anti-belastingbetalers zijn in de Franse plaats La Roche gewond toen 2C00 belasting-saboteurs slaags raakten met de politie. Velen van hen waren in auto's en bussen naar deze plaats gekomen om belasting-inspecteurs te verhinderen de boeken van een poelier na te kijken. Het was de derde achter eenvolgende dag dat de controleurs hadden getracht de boeken van de be trokken poelier te controleren en ook gisteren slaagden zij daar niet in. Veel meer Fransen demonstreren hun tegenzin voor het betalen van belas ting. De commandant van de brandweer van het stadje Leazy bijvoorbeeld, een hartstochtelijk aanhanger van de Fran se belastingbestrijder nummer eén, Poujade, heeft een belastingontvanger geweigerd zijn belastingschuld te vol doen. De belastingman waarschuwde, dat hem dat zijn baan zou kunnen kos ten. Gisteravond hebben de brandweer lieden vergaderd en verklaard, dat ze volkomen achter hun commandant staan en geen enkele brand zullen blussen tenzij hun commandant hen daarbij aanvoert. Een Nederlandse vrachtauto heeft gisteren tijdens het spitsuur het verkeer in Stockholm lamgelegd. De chauffeur probeerde zijn voertuig ondr een via duct in deze stad door te rijden. De wa gen kwam klem te zitten, waardoor een van de drukste straten geblokkeerd werd. De chauffeur kreeg geen letsel, maar was vreeselijk verwonderd, daar hij al vele malen zonder moeilijkheden door deze straat gereden was. Hij had niet opgemerkt dat de weg onlangs verlegd was naar een lager deel van het via duct. De Officier van Justitie, Sunario, heeft in antwoord op een vraag of hij ervan overtuigd is, dat geen getuigen in de zaken tegen Schmidt en Jung- schlager zijn mishandeld verklaard, dat er natuurlijk verschil moet worden ge maakt tussen mishandeling en mishan delingen. „Wanneer iemand tracht ver klaringen aan de politie te onthouden en na enkele klappen zou hij de waarheid willen vertellen, dan hebben die klap pen ter aansporing weinig te betekenen, wanneer blijkt, dat zijn verklaringen ook op waarheid berusten. In een der gelijk geval kan moeilijk van mishande ling worden gesproken." aldus zeide Sunario in een onderhoud met een verslaggever van hef „Nieuwsblad voor Indonesië." Sunario antwoordde op vragen, die hem waren gesteld naar aanleiding van het door prof. van Bemmelen en mevrouw prof. Hazewinkel-Suringa ge publiceerde protest tegen mishandeling van Nederlandse arrestanten in Indo nesië. Over de brieven van de Nederlandse arrestanten over ondergane mishande lingen, waardoor de politie bezwaren de verklaringen tegen Schmidt en Jung- schlager zou trachten te verkrijgen en die door beide hoogleraren zim gepubli ceerd, zeide Sunario,. dat hierop reeds een afdoend antwoord is gegeven door het ministerie van Buitenlandse Zaken. Sunario zeide verder: „Wat de getuigen in hun briefjes hebben ge schreven, is echter van weinig belang. Papier is geduldig en men kan daarop alles schrijven. Wanneer een getuige ter rechtszitting echter verklaart dat zijn verklaringen tegenover de politie tijdens het vooronderzoek afgelegd, niet juist zijn, omdat zij onder dwang zijn afgelegd - eventueel na mishandeling - kan de rechter aan de Officie- van Jus titie een nieuw onderzoek gelasten. Sunario bvestigde, dat de inspec teur van politie Enduh met het onder zoek in Bandung is belast. Over de in het protest geuite beschul diging, dat men door bepaalde hande lingen zou trachten mr. Bouman als verdediger uit te schakelen, zeide Sunario: „dat is zeker niet waai. Wij van het parket willen niets anders dan de (Van onze verslaggever) Tengevolge van een lawine bij het Noord-Italiaanse dorpje Cardano (bij Bolzano) werd een deel van de Brenner-spoor weg. die Oostenrijk en Italië verbindt, voor de tijd van ongeveer 22 uur versperd. Een goederentrein, die op de grote rotsblokken inreed, ontspoorde; drie wagons vielen op de lager gelegen snelweg, de locomotief en een aantal andere wagens liepen uit de rails en werden beschadigd. Persoonlijke ongevallen bleven gelukkig beperkt tot één lichtgewonde. „We voelden ons ellendig", zei ka pitein Wijchgel Dinsdagavond. „Nu ik hier zo rustig op een gemakkelijke bank zit, kan ik me de verschrikkelijke angst, de spanning niet meer indenken." Hij vertelde dit op Schiphol. Zo juist was hij met zeven bemanningsleden van het s.s. „Pollux" per vliegtuig uit Oslo aan gekomen. De „Pollux" is Zaterdagmor gen vroeg gekapseisd op de Noordzee 60 mijl ten Noord-Westen van Blaavand in Denemarken. Het Noorse schip „Rogn" heeft de Nederlandse opvaren den kunnen ïppikken. Volgens de berichten van Zaterdag zou de 450 ton metende „Pollux" ten onder zijn gegaan door ijsafzetting, de „zwarte dood." „Daar is niets van waar", zei de kapitein nu. „Wat de oorzaak wel is geweest, weet ik waar achtig niet. Ik had nog maar net het roer overgedragen, toen we slagzij maakten, bijna veertig graden. Niemand wist wat er aan de hand was. Ik gaf het bevel: deklast kappen. Het hielp niets, de boot bleef scheef hangen. Met de uiterste inspanning maakten we een der reddingssloepen los en tegelijker tijd deden we al het mogelijke om de „Pollux" omhoog te brengen. Zo zijn we zeker een uur bezig geweest. Het was bitter koud, onze armen en be nen werden langzamerhand stram in onze bevriezende kleren. De bootsman schoot een paar noodsignalen af, maar we zagen geen hulp opdagen." „Waarschijnlijk zijn r/e zo een uur aan het scharrelen en klimmen ge weest," ging de kapitein verder. „Plot seling echter begon het bar gevaar lijk te worden. Het schip bewoog on regelmatig tegen de golfslag in. Het zakte dieper en dieper. Wij zijn in de sloep gestapt. De scheepspapieren had ik bij me. De anderen hebben niets meer kunnen redden. De hor loges wezen toen half drie. By de aankomst op de luchthaven was er een legertje verslaggevers aanwezig, dat kapitein W. Wychgel naar het ver loop van het ongeval vroeg. zien kantelen tot de kiel nagenoeg recht omhoog stak. Van tijd tot tijd schoot een vuurpijl de lucht in. Na omstreeks een uur op de ijzige Noordzee te heb ben gedreven, kwam de Noorse tanker „Rogn". Daar zijn we aan boord ge klommen en hebben we kunnen uitrus ten en ons verwarmd." De kapitein meent dat de lading houtpulp, die naar Londen gebracht moest worden, niet is gaan schuiven. Sinds enige tijd maken een vijftal her dershonden uit de omgeving van Beek huizen nabij Arnhem jacht op de reeën en herten die daar in het wild in de bossen rondzwerven. De lang aanhouden de koude van de laatste weken lokt de herten naar de rand van de bossen en de bewoonde wereld. Merkwaardigerwijze treffen de honden elkaar dagelijks op ongeveer dezelfde plaats en trekken dan gezamenlijk de bossen in. Hoe gevaarlijk deze honden als gevolg van hun stroop tochten reeds geworden zijn, blijkt uit het feit dat zij dezer dagen de boswach ter aanvielen toen deze trachtte een hert van zijn vervolgers te bevrijden. Het hoofd van politie te Velp heeft thans een dringend beroep gedaan op de eige naars van de herdershonden om deze vast te houden. In het andere geval zullen de honden worden neergeschoten, want als zij eenmaal de smaak van het wild te pakken krijgen kunnen zij in de mensen gemeenschap niet langer worden geduld. Italië. De communistische arbei dersbond heeft Maandagavond bij ver rassing een staking uitgeroepen voor bus- en trampersoneel. De meeste Ro meinen hoorden pas van de staking door middel van hun ochtendblad. waarheid vinden. Wij hebben nooit ge tracht, met of zonder hulp van de poli tie, mr. Bouman als verdediger uit te schakelen." Het A. N. P. tekent bij deze be richten van P I. A. aan. dat op 21 October 1954 het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken in antwoord op een Nederlandse protest nota categorisch de beschuldigingen van de hand heeft gewezen dat gearres teerde Nederlanders zijn mishandeld coor de Indonesisché politie om hen zo doende cr toe te brengen verklaringen in hun eigen ^nadeel af te leggen. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli'llll lllllllllllllll De man, die zich in Djakarta officier van „Justitie" noemt, houdt er merk waardige opvattingen over het verhoren van verdachten op na. „Wanneer iemand tracht verklaringen aan de politie te onthouden en na enkele klappen zou hjj de waarheid willen vertellen, dan heb ben die klappen ter aansporing weinig te betekenen, wanneer blijkt, dat zijn verklaringen op waarheid berusten. In een dergelijk geval kan moeilijk van mishandeling worden gesproken". Nu is in de tyden van de pijnbank nog nooit iemand op de pijnbank gelegd, of degene, die hem aldus verhoorde, was van mening, dat de verdachte ver klaringen aan de politie trachtte te ont houden en dat de verklaringen, op de pijnbank afgelegd, met de waarheid overeenstemden. Volgens de redenering van Soenario zou ook toen niet van mis handeling kunnen worden gesproken. Als een verdachte bij de eerste klap pen, c.q. de eerste aanraking met het schroeiijzer, wijkt voor hetgeen hij vreest, dat volgen zal, is er nog geen mishandeling. Wat is er dan? In ieder geval meer dan een dreigen met mis handeling. Een Officier van Justitie, die van de opvatting is, dat verklaringen van de verdachten op papier „het papier is geduldig en men kan daarop van alles schrijven" van nul en gener waarde zijn, maar die van de andere kant we! meent, dat verklaringen, afgelegd „na enkele klappen" de waarheid openbaren, kan in een beschaafde natie niet in zijn functie gehandhaafd blijven. Dat wil niet zeggen, dat wij verwachten dat Soe nario zal worden afgezet. De heer Van Bylandt moet nog eens zeggen, dat de berichten uit Indonesië de toestand al te somber kleuren. Illllttllllllll IIMIItllllllllllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIItlllllllllt Thans is de rêeds aangekondigde be schikking van de minister van Econo mische Zaken in de Staatscourant ver schenen, waarbij een aantal bepalingen in melksaneringsovereenkomsten onver bindend worden verklaard. Teneinde de bij bedoelde saneringsovereenkomsten betrokkenen in de gelegenheid te stel len de desbetreffende bepalingen zodanig te wijzigen, dat zij niet meer strijdig zijn met het algemeen belang, zal de onverbindendverklaring eerst op 3 Sep tember 1955 van kracht worden. Wij hebben reeds op 11 en 18 Febru ari de inhoud van de getroffen bepa lingen gepubliceerd. Zij betreffen o.a. het uitsluitend bedienen van een wijk door één slijter (behoudens in gebie den, welke nog nader door de minister zullen worden bekend gemaakt, zal de bezorging in een wijk door tenminste drie slijters moeten geschieden), het uit sluiten van niet aangesloten slijters, het overdragen van een bepaald deel der verdiensten van de ene slijter aan de andere. De onverbindendverklaring, zo deelt het ministerie van Economische Zaken mee, heeft ten doel de thans bestaande verstarring op het gebied van de melk prijzen en van de service aan het pu bliek te verminderen en een verant woorde concurrentie bij melkbezorging te bevorderen. Verwacht mag worden, aldus het ministerie, dat meer dan tot dusverre een belangrijk deel van de door sane ringsregelingen verkregen kostenbespa ringen aan de verbruikers ten goede zal komen, waartoe het overleg met de or ganisaties zal worden voortgezet. Dinsdagavond is de 18-jarige mej. N.L. uit Winterswijk op de onbewaakte overweg aan de Morgenzonweg te Win terswijk door de diesel-electrische trein, die om 18.54 uur van Winters wijk naar Zutphen vertrekt, gegrepen en gedood. Advertentie (tot Donderdagavond) Weinig bewolking en droog weer. In de nacht en ochtend hier en daar mist. Zwakke wind uit Oostelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 7.26—18.24 Maan: 12.24—4.28 BUREAU SMEDE5TRAAT 5 - HAARLEM" ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- if=i£si;i iiicinifc ui ADi ciicnir rniiRAUT mtUWt nAAnLtMolnt lUunARl L De aanvaarding door de Tweede Kamer van het ontwerp van wet op de beperking van het cadeau stelsel betekent een schrede voorwaarts op de weg van de actieve middenstands- politiek. Daarmede is een resultaat be reikt, waarvoor in middenstandskrin- gen meer dan dertig jaren is gestre den. In 1926 werd namelijk reeds op initiatief van de drie middenstandsbon den een comité van actie tot bestri ding van het cadeaustelsel gevormd. Het heeft tot April 1954 geduurd voor de regering met een ontwerp van wet betreffende deze materie voor de dag kwam. Tijdens de bezetting vond het cadeaustelsel als gevolg van de al gemene goederenschaarste geen toepas sing, doch reeds betrekkelijk kort na de bevrijding was er reeds weer een be gin te constateren van het stimuleren van de omzet door middel van geschen ken. Thans doet zich dit verschijnsel in sterke mate voor. De regering som de in haar Memorie van Toelichting talrijke voorbeelden op. Fabrikanten van zeep en wasmidde len geven o.a. textiel, huishoudelijke artikelen, meubels en sieraden ten ge schenke; magarinefabrikanten en -grossiers geven textiel, bromfietsen, klokken, vulpennen, sieraden en speel goed. Koffiebranders en theepakkers werken met glas, aardewerk, tafelzil ver en naaidozen. Puddingfabrikanten geven rijwielen cadeau. In de textiel handel fungeren o.a. tafelcouverts, hor loges, boeken, bonbons en zelfs eieren als toegift. De regering kon dan ook terecht spreken van een verstoring van de normale concurrentieverhoudingen, die bij gebreke aan het vooruitzicht op een wettelijke regeling zonder twijfel van dag tot dag zou verergeren. Het katholieke Kamerlid de heer Hooij, con stateerde, dat de middenstand in het algemeen vóór het wetsontwerp was, omdat een deel van het debiet van een branche in de detailhandel door het ca deaustelsel wordt weggenomen. Van andere zijde werd daar nog aan toege voegd, dat door deze „gratis" verstrek kingen de betreffende artikelen van de detaillist in het oog van de consument worden gedevalueerd. Ook bezien uit het oogpunt van het belang van de consument heeft het on gebreidelde cadeaustelsel ernstige be zwaren. Door de toegift van een „ca deau" wordt de vergelijking van ae prijs van een artikel met die van con currerende artikelen versluierd, Q economische functie van de prys wordt ondermijnd. Voorts wordt de v®r^° P gestimuleerd door de aandacht te vra- gen, niet voor het aangeboden product, maar voor een aantrekkelijke neven- m-estatie En tenslotte druist het ca deaustelsel, zeker in zijn uitwassen, m tegen het verlangen van de nuchtere consument om hetgeen hij betaalt uit sluitend te besteden aan het artikel dat hü wil hebben en aan deszelfs kwa liteit niet aan nevenverstrekkingen. Hier is sprake van het toepassen van reclamemiddelen, die het effect hebben de consument op een dwaalspoor te brengen. Dat de geschenken in het al gemeen in de behoeften van het publiek voorzien neemt de bezwaren tegen het cadeaustelsel niet weg. Dikwijls zullen dit immers behoeften zijn, die anders niet onmiddellijk voor bevrediging in aanmerking zouden komen; zou niet de schijn van gratis verstrekking worden gewekt, dan zou daarvoor geen geld beschikbaar worden gesteld. De bezwaren tegen de uitwassen van het cadeaustelsel, zowel ge zien vanuit de belangensfeer van de middenstand als vanuit die van de consument, richten zich hoofdzake lijk tegen het aanbieden van branche vreemde goederen als geschenk. De re gering wil in het algemeen aan het bedrijfsleven een zo groot mogelyke vrijheid laten in het kiezen van de micl: delen om zijn afzet te vergroten. Zy erkent het grote nut van de reclame ter stimulering van de afzet. Vandaar dat zij zich in de aanhangig gemaakte wettelijke regeling heeft bepaald tot het stellen van regels ter beperking van het cadeaustelsel. Het door de Tweede Kamer met grote meerderheid aangenomen wetsontwerp verbiedt, in verband met de uitoefening van eeii bedrijf, geschenken aan te bie den of te verstrekken in de vorm van goederen die niet van dezelfde soort zijn als de goederen die men in dat be- driif tegen betaling pleegt te verstrek ken. Deze bepaling is nog verzacht door verschillende uitzonderingen en onthef- inzgoSTeMtijhetedvërbod niet voor ge schenen die van een duidelyk reclame- merk voorzien zyn mits zij F Jl waarde zijn of plegen te woiden ge bruikt bij de consumptie van de goede ren waarbij zij cadeau gegeven zijn. Het laat zich aanzien, dat 0p®r,.£® toepassing van deze vvet nog kwesties zullen rijzen, die door de over heid en de rechterlijke macht zjjden moeten worden beslist. De heer .Hop1) wees er terecht op, dat het bednjtsle- ven niet moet menen dat door deze wet het vraagstuk van het cadeaustel sel geheel zal zijn opgelost. Veel werk zal er nog overblijven, vooral voor de organisaties, die het bedrijfsleven zelf in het leven moet roepen: de publiek rechtelijke bedrijfsorganen. Met blijdschap roepend „mammie, mammie" snelde gisteren de driejarige prins Foead in de uitgestrekte armen van zijn moeder, ex-koninging Nam- man van Egypte. Voor het eerst na twee jaar hebben zij elkaar in een hotel in de Zwitserse plaats Zermatt terug gezien. Foead herkende Narriman on middellijk. Waarschijnlijk dank zy het feit, dat zyn gouvernante hem voortdu rend foto's van zijn moeder heeft laten zien. Foead kreeg een brandweerauto en een rood driewielertje cadeau. Ter wijl hij op het fietsje probeerde te rij den, had Narriman een lang gesprek met een voormalig lid van de persoon lijke lijfwacht van ex-koning Faroek. Narriman maakte de rit naar haar hotel terug in een arreslee en werd daarbij vergezeld door de Italiaanse advocaat van Faroek. Later op de dag vertrok zü naar Lausanne zonder haar zoontje nog eens gezien te hebben. In München is gisteren een hotel voor honden geopend, compleet met sport- winkel en schoonheidssalon. Duitsers en buitenlandse bezoekers kunnen hier hun honden laten logeren zo lang zij wensen, voor speciaal dieet kan gezorgd worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1