Tweede plaats in de tafeltennis competitie voor Wifra Matige prestaties lv.lv. clubs s?kLs j,'rs,&?rn„ïfS Smyslov behoudt leiding Zilveren studenten-dirigent Mens EMIGRANTEN PANG of Wolf? Sovjet-antwoord nota aan Nederland Rapport duidt hoofdlijnen aan asse van zu clubs Ook amateurs in Oranjeploeg Alle eerste klassers melden zich De zagende pijnen WOENSDAG 9 MAART 1955 PAGINA 7 Moskou erkent Haagse conventies Te Franeker Reorganisatie K.N.V.B Ilja Ehrenburg „Twee of drie H-bommen genoeg om Engeland te verwoesten" Concours-hippique te Dortmund Trophee Edmond Gentil voor Bobet Toelichting ir. Hopster Jong Leven verliest Felle brand verwoest schoenenmagazijn „Izwestia" waarschuwt Nederland Nederland maakt geld voor Uruguay En drie afdelingen van 16 eerste klassers Belgische spelers reeds in training Labor voor betaald voetbal Om Russisch schaakkampioenschap Maar ontvangen dan geen vergoeding Oefenwedstrijd tegen Chelsea? Remise van Botwinnik tegen Taimanov Betaald voetbal Hans Brandts Buys door A. Rutgers van der Loeff-Basenau Advertentie "It If - "O T/~ 1 1 maar daarbij bleef het, want nog V-' J- want de groenwitten verloren met Emigranten blijken grote propa gandisten te zijn voor BUISMAN. De Nederlandse gewoonte: „In de koffie BUISMAN" wordt, overal waarheen Nederlanders trekken, grif overgenomen door de inheemse bevolking. Men spaart graag op dure koffie en drinkt ze liever lekkerder met BUISMAN. Wilt U adressen van onze buitenlandse agenten L Schrijf dan even naar de fabriek in Zwartsluis 1 fc\ Ook bij NESCAFÉ en andere soorten oplosbare koffie doet n beetje BUISMAN WA wonderen! A Ji A A De Sovjet-Unie heeft Maandag aan de Nederlandse ambassade in Moskou een nota gezonden in antwoord op vragen van de Nederlandse regering over de conventies van Den Haag van 1899 en 1907. In deze antwoordnota verklaart de Sovjet-regering, dat zij de conventies en verklaringen van Den Haag van 1899 en 1907 die indertijd door het Tsaristische Rusland werden geratificeerd, erkent, voorzover zij niet in tegenspraak zijn met het handvest der Verenigde Naties of gewijzigd of vervangen zijn door latere internatio nale accoorden die door de Sovjet-Unie zijn gesloten. Als voorbeelden noemt Rusland daar bij, het Geneefse protocol van 1925 in zake het verbod op het gebruik v an gifgassen, andere gassen en bacteriolo gische strijdmiddelen, en de Geneefse conventies van 1949 over de bescher ming van oorlogsslachtoffers. Het betreft hier o.m. conventies en verklaringen die betrekking heb ben op de vreedzame regeling van ge schillen tussen de deelnemende landen, de oorlogvoering te land en ter zee en de rechten van neutrale landen. Nederland heeft om deze verklaring van de Sovjet-Unie gevraagd als be waarder der ratificatie-oorkonden van deze conventies. (AFP-UP) De bekende Russische journalist schrijver Ilja Ehrenburg heeft gisteren de waarschuwing uitgesproken, dat „twee of drie waterstofbommen" vol doende zullen zijn om Groot-Brittannië te verwoesten. In antwoord op de door premier Churchill verleden week ge houden rede over de waterstofbom ver klaarde Ehrenburg voor het vredesco- mite van de Sovjet-Unie„Eerlijk ge zegd heb ik niet geteld hoeveel atoom bommen wij bezitten en over hoeveel van deze bommen de Amerikanen be schikken. Ik veronderstel, dat ook de heer Churchill ze niet geteld heeft. Het is echter duidelijk, dat voor een dicht bevolkt land als Groot-Brittannië twee of drie H-bommen voldoende zullen zijn" zo voegde hij hieraan toe. Vorige week heeft het officiële orgaan van de Russische communistische par tij, de „Pravda". in een hoofdartikel de waarschuwing geuit, dat dichtbe volkte eilandstaten alles te duchten heb ben van atoomwapens en dat ongerust heid van Britse zijde daarom zeker „gewettigd" zou zijn. Ehrenburg is daar nu dieper op inge gaan. „Enige dagen geleden hield Churchill een rede, waarin hij het gebruik van atoomwapens verdedigde", aldus Ehren burg. „Ik zal zijn inzichten niet van een humanitair gezichtspunt uit gaan bestrijden. „Ik wil slechts zeggen, dat zijn woorden voor een staatsman niet weloverwogen genoeg en voor een pro minente persoonlijkheid niet sober ge noeg waren," zo zeide Ehrenburg. Kapitein De Fombelle (Fr.) met „Ukase" en Natalie Perronne (It.) met „Voltigeur" hebben de eerste plaa\s in het springconcours m.b. (voor mid delzware paarden), het openingsnum mer van het internationaal concours hippique te Dortmund, gedeeld. Beiden kwamen over het 365 meter lange par cours, waarin zeven hindernissen wa ren opgenomen en waarbij 12 sprongen waren voorgeschreven, foutloos rond in dezelfde tijd van 43,9 sec. En daar er, omdat niet minder dan 13 van de 46 deelnemers nul fouten noteerden, een klassement aan de hand van de maakte tijden werd opgemaakt, eindig den beiden ex aequo als eerste. De dressuurproef voor middelzware paarden leverde een overwinning op voor de Duitse amazone Linsen Off Met „Fanazal" verwierf zij 16,5 pnt. Tweede werd Klimke (Did.) met „Aar" en derde Elga Köller (Did.) met „Are Imedes" met resp. 16,4 en 16,2 pnt. De trophee Edmond Gentil, bestemd voor de beste prestaties welke door één renner of door de gezamenlijke renners van een land zijn verricht, is voor 1954 toegekend aan Bobet (Fr.). Twee renners waren individueel can- didaat gesteld door hun bond, de Fransman Bobet en de Zwitser Kiibler. De Belgische bond had zich candidaat gesteld voor de gezamenlijke prestati - van zijn renners. De voetbalwedstrijd tussen Duitsland en Italië, die Woensdag 30 Maart te Stuttgart wordt gespeeld, zal worden geleid door de Hongaarse scheidsrechter Zsolt Hij wordt geassisteerd door twee Hongaarse grensrechters. In een bijeenkomst op het bondsbu- reau te Den Haag heeft ir H. F. Hopster, voorzitter van de reorganisatie-commis sie van de K.N.V.B., een toelichting ge geven op het reorganisatie-rapport van de bond. Hij legde er daarbij de na druk op, dat het rapport slechts de hoofdlijnen van de voorgenomen orga nisatie aanduidt en dat het als zodanig ook aan de eerstvolgende bondsverga dering zal worden voorgelegd. Vele punten konden nog niet nader worden uitgewerkt. Ir Hopster noemde als voorbeeld het vraagstuk van de stem menverhouding in de algemene verga dering van de sectie betaald voetbal. De verwachting is gewettigd, dat de hoofd klasse meer stemmen zal opeisen dan de eerste en tweede klasers. In de sectie van het amateurvoetbal zal waarschijnlijk de stemmenverhou ding worden aangepast, wanneer het aantal districten, waarin Zaterdagclubs spelen, verandert. Hij legde er de na druk op, dat ook de besturen van dis tricten en afdelingen betrokken kun nen worden bij de uitvoerende macht in de K.N.V.B. Op een vraag of door het instellen van de verschillende sectiebesturen de organisatie niet ingewikkelder en kostbaarder gaat worden, ant woordde de heer Hopster, dat dit zeker niet het geval is, omdat de leden zitting kunnen hebben in meer dan één bestuur. Men komt nu tot een totaal van 29 personen. Honderden inwoners van Franeker hebben Dinsdag urenlang in de Voor straat staan kijken naar een felle brand, die een schoenenmagazijn totaal verwoestte en belendende percelen be dreigde. Kort na de middag ontstond brand in de werkplaats van het schoe nenmagazijn Wiersma in de dichtbe bouwde Voorstraat. Hoewel de eige naar, de heer Wiersma, nog trachtte het vuur te blussen, grepen de vlam men, die gretig voedsel vonden in een hoeveelheid leerwerk, zeer snel om zich heen en korte tijd later was de achter zijde van het pand reeds een laaiende vuurzee. De heer Wiersma had intus sen zijn vrouw en een van zijn kinderen die boven op bed lagen gewaarschuwd en de brandweer gealarmeerd. Hoewel de brandweer het vuur onmiddellijk met vijf stralen te lijf ging, viel er niets meer te redden. Een voorraad schoei sel met een waarde van een halve ton ging verloren en ook van de inboedel kon niets worden gered. De omliggende percelen liepen slechts waterschade op. Het Russische dagblad „Izwestia" heeft Nederland Dinsdag gewaarschuwd, dat het door ratificatie van de Parijse overeenkom sten, waarbij onder meer West-Duitsland wordt bewapend, op een gevaarlijk pad komt, aldus meldt het Sowjetpersbureau Tass. „Het wezenlijke van deze overeenkom sten is de herleving van het Duitse mili tarisme, de bittere vijand van Nederland se vrijheid en onafhankelijkheid" „Het Nederlandse volk koestert grote dankbaar heid jegens het Sowjet-leger, door welks overwinningen het van de nazi-tyrannie is gered". Te zeggen, dat de Sowjet-Unie agressieve bedoelingen heeft, is „grove en kwaadaardige laster" aldus de „Izwestia". Dezer dagen is een belangrijke ex- portorder ter waarde van ongeveer 2 y„ millioen gulden door 's Rijks Munt inUtrecht naar Uruguay verscheept. Enige maanden geleden ontving het staatsmuntbedrijf van de nationale bank te Montevideo opdracht voor de republiek Uruguay een millioen 20- centecimos stukken te slaan. Deze eer ste muntslag in Nederland van een Zuidamerikaanse staat is kort geleden voltooid. De Franse wielerkampioen Bobet is ver oordeeld tot een boete van 20.000 frs we gens het veroorzaken van lichamelijk letsel door onachtzaamheid. Bobet had in October 1953 met zijn auto een wielrijder aange reden, die daardoor een dijbeenfractuur opliep. Hoogstwaarschijnlijk zal de Russische ijs- hockeyploeg, die beslag heeft gelegd op de Europese titel, in November van dit jaar drie wedstrijden In Engeland spelen. Ten aanzien van de competitie-inde ling voor het seizoen 1955/56 ligt 't in de bedoeling voor het betaalde voetbal twee hoofdklassen van achttien clubs in te stellen, met daaronder twee eerste klassen van zestien clubs. Aan het einde van dat seizoen zou versterkte degra datie worden toegepast, waardoor één hoofdklasse van twintig clubs zou over blijven. Men wil er naar streven, in het seizoen 1956/57 nog een derde af deling van zestien clubs in de eerste klasse onder te brengen, zodat men te zijner tijd tot een indeling komt van één hoofdklasse van twintig clubs en drie afdelingen van zes tien eerste klassers; in totaal 68 clubs. De overige voorstanders van het semi-professionalisme worden ondergebracht in de tweede klasse betaald voetbal. Voor het amateur -voetbal zouden het volgend seizoen drie afdelingen van 12 eerste klassers worden gevormd. De indeling van de tweede, derde en vierde klassers zou kunnen blijven, zoals deze op het ogenblik is. Voor de nummers één, twee en drie van de tweede klassen zou er met de nieuwe constellatie van de competitie een goede kans bestaan om te promoveren naar de eerste klasse amateurvoetbal. De candidaten voor de Belgische nationale ploeg zullen voor het duel met Nederland, dat naar men weet op 3 April te Amster dam wordt gehouden, nog tweemaal in het Heysel-stadion te Brussel bijeenkomen. Men hoopt zich dan iets meer aan de practijk van het voetbalspel te kunnen wijden dan de laatste keer, toen het veld met een flinke laag sneeuw bedekt was en spiegel glad. Alle uitverkorenen, met uitzondering van Dodet. die geblesseerd is en Platteau, die griep heeft gehad, waren niettemin aan wezig. In een buitengewone algemene vergade ring hebben de leden van de Deventer tweede-klasser Labor zich met 59 tegen 5 stemmen (één blanco) uitgesproken voor aanmelding voor de sectie betaald voetbal van de K.N.V.B. komen. Grootmeester Gelier begon een aanval op de witte koning, die in het midden van het bord stond, Korchnoy bezweek voor de overmacht bij de 43ste zet. Grootmeester Keres versloeg Tsjer- bakov op overtuigende wijze. Ilivitsky nam tegen Spassky het initiatief, maar de laatste wist de aanvallen te weer staan: bij de 26ste zet werd tot remise besloten. Flohr heeft materieel voor deel in de afgebroken partij tegen Averbach. Kotov staat twee pionnen voor tegen Borisenko. Smyslov heeft nu de, leiding met 9'/2 punt èn een afgebroken partij, gevolgd door Geiler en Botwinnik, ieder met 9'/2 punt. Negen punten heb ben Petrosian, Spassky en Taimanov. Nu de KNVB zich opmaakt, het be taalde voetbal en het amateur-voetbal in secties te separeren, is de vraag ge rezen, welke bepalingen zullen gelden ten aanzien van de samenstelling van het Nederlands elftal in de toekomst. Naar aanleiding hiervan vernemen wij, dat steeds de sterkste spelers zullen worden gekozen, ongeacht hun status. Een amateur zal dus in het Nederlands elftal kunnen meespelen met semi-be- roepsvoetballers, hij zal daarvoor uiter aard geen vergoeding ontvangen. Anderzijds zal, naar bekend, worden gestreefd naar het organiseren van lan- denwedstrijden voor amateur-elftallen. Hiertoe is reeds contact opgenomen met de Franse en de Engelse bond. Het voorlopig Nederlands elftal zal op 11 Mei een oefenwedstrijd spelen te gen een nog nader aan te wijzen tegen partij. Onderhandelingen voor een der gelijke ontmoeting zijn met de Londense eerste divisieclub Chelsea geopend, maar nog niet definitief afgesloten. Deze oe fenwedstrijd is op het programma ge plaatst in verband met de ontmoeting tegen Zwitserland, welke op 19 Mei (Hemelvaartsdag) te Rotterdam is vast gesteld. De uitslagen van de schaakwed strijden uit de vijftiende ronde voor het kampioenschap van Rus land zijn; KorchnoyGelier 01, Keres—Tsjerbakov 1—0, Taimanov —Botwinnik V2—V2, Fuhrmann— Simagin 1—0, Ilivitsky—Spassky V2 y2, Mikenas—Antoshin 1/9, LisitsinPetrosian V2. Afgebro ken werden de partijen: Smyslov Kahn, FlohrAverbach en Bori senkoKotov. Botwinnik ontwikkelde in de aan vang een originele variatie, waardoor al spoedig een pion van zijn tegenstan der werd bedreigd. Diens overige stuk ken stonden gunstig voor een aanval op de koning van de wereldkampioen, maar Taimanov scheen dit zelf niet in te zien. Hij bood Botwinnik gele genheid, zijn oorspronkelijke opzet te herzien. Botwinnik accepteerde een aanbod tot remise bij de 32ste zet. Fraai positiespel zag men in de partij tussen Smyslov en Kahn. Het duel bood de spelers lange tijd vrijwel ge lijke kansen. Bij de 26ste zet offerde Smyslov een pion, waardoor hij er echter twee terugwon en zijn positie aanmerkelijk verbeterde. Nadat hij een pion voor was gekomen, wist Korch noy een veelbelovende stelling op te bouwen tegen Geiler. Maar enkele zetten daarna draaiden de kansen Vol- Wanneer men Hans Brandts Buys vraagt waarom hij nu al 25 jaar met middelbare scho lieren en studenten optrekt, antwoordt de zilveren diri gent een beetje ontwijkend, dat hij van „dat jonge goed" houdt en er mee kan opschie ten. Het warp antwoord ligt natuurlijk dieper, maar daar spreekt een bescheiden man als Brandts Buys niet over. Wie hem kent, weet echter, dat het zijn passie voor de muziek is speciaal van Bach en de ontvankelijk heid hiervoor, die hij bij vele jongelui ontdekt. Hij weet hoe beslissend de vormende jaren van de studententijd zijn en hoe belangrijk het is voor het verdere leven, wanneer men op jeugdige leeftijd door de muziek gegrepen wordt. Enige duizenden academici, ver spreid over de hele wereld, danken aan hem hun muzi kale belangstelling en blij ven hem dankbaar voor de paedagogisch verantwoorde manier waarop hij hen met goede muziek in contact bracht door hen zelf te la ten spelen en zingen. Het begon in Amsterdam, op het Barlaeusgymnasium, waar hij in 1929 een orkest oprichte. Daarna kwam Leiden aan de beurt; Brandts Buys richtte er het Collegium Musicum op, waarmee hij Bachcantates speelde in de Pieterskerk. In 1940 kwam het Amsterdams Studentenensemble tot stand; na de bevrijding leidde hij er een jaar het orkest van het Studentencontact. Óok Delft heeft Hans Brandts Buys leren kennen als een toegewijd Bach-vertolker. Maar uiteindelijk heeft hij z'n hart verpand aan Utrecht, waar in 1941 een koor en orkest werden opgericht. De dirigent bewaart er prachtige herinneringen aan, b.v. uit de oorlogsjaren hij was geen lid van de Kultuurkamer toen hij een concert gaf in de Leeuwenberghkerk en er wachtposten waren uitgezet om de studenten, waarvan velen in het verzet werk ten. tijdig te kunnen waarschuwen voor een overval. Uit deze groep is tien jaar geleden het Utrechts Studenten Koor en Orkest voortgekomen. Regelmatig worden er uitvoeringen gege ven, niet alleen van Bach-muziek, want moderne componisten als Badings (4e vioolconcert), Wouter Paap, Herman Strategier en Jan van Dijk hebben speciaal voor het Ü.S.K.O. muziek geschreven. Tweemaal ging Brandts Buys met het U.S.K.O. op tournee in het buitenland en met voldoening denkt hij terug aan de prachtige Bach-cyclus, die in 1950 in Utrecht werd gegeven. Vraag niet hoeveel moeite en zorg aan dergelijke concerten besteed worden; ieder jaar moet de dirigent met een vrijwel geheel nieuw ensemble beginnen. Maar steeds ziet hij weer kans een vonk van zijn passie op nieuwe studentengeneraties te laten overspringen. Het resultaat van zijn arbeid is moeilijk te overzien, is niet in cijfers uit te drukken. Hoogstens kan de dankbaarheid van hen, die ooit onder Brandts Buys gespeeld en gezongen hebben, een maatstaf zijn. Een dankbaarheid, die blijken zal op de reünie, welke op 26 Maart in de Leeuwenberghkerk gehouden wordt. Bovendien zal het Dies-concert, op 22 Maart in Tivoli te Utrecht, het karakter hebben van een jubileumconcert, ter ere van de vijftig-jarige dirigent, die de helft van zijn leven tussen studenten heeft doorgebracht en van hen, in ruil voor zijn liefde voor de muziek, regelmatige injecties ontvangen heeft om zijn jeugdig élan en enthousiasme te bewaren. Advertentie Alle eerste klasse verenigingen van de KNVB op één na hebben zich definitief aangemeld om te worden opgenomen in de sectie betaald voetbal. Eén ver eniging van de 56 moest zich door om standigheden „voorlopig" aanmelden. Verder gaven zich 33 candidaten uit de tweede klasse definitief op en elf voor lopig; van de derde klasse clubs kwa men zeven definitieve aanmeldingen binnen en drie voorlopige. In totaal heb ben dus 110 verenigingen om toelating verzocht. De KNVB zal nu onderzoeken of al deze clubs aan de door de bond gestelde voorwaarden, vooral op finan cieel gebied, kunnen voldoen. het beschermende omhulsel Let op de naam RANG Advertentie van rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen worden snel en afdoende verdreven door Togal. Er is geen beter middel tegen dan Togal. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zui vert door de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en f 8.88 Trainer Donnenfeld heeft de leden van de Nederlands-Elftalclub op de laatste bijeenkomst voor de wedstrijd tegen Denemarken nog eens geducht onder handen genomen. Het geschiedde ditmaal niet op de met een laag sneeuw bedekte grasmat in de grote arena van het Olympisch stadion te Amsterdam maar op een der bijterrei nen. Geen voetbalveld in Nederland wordt deze week zo „vertroeteld" en bewaakt als de grasmat, waarop Zon dag de wedstrijd Nederland-Denemar- ken gespeeld zal worden. En dat is wel nodig ook, want het veld ziet er na de wedstrijd Amsterdam-D.O.S. niet zó best uit; op vele plaatsen steken zwarte pollen boven de sneeuwlaag uit. De stadiondirectie hoopt nu maar, dat het de komende dagen overdag hard gaat dooien, waardoor in de eerste plaats de sneeuw zal verdwijnen. Dan kan men de machines in werking stel len om het overtollige water af te voe ren, waarna de grasmat met een lichte wals gerold zal worden. Op de btjterreinen var het stadion was de situatie niet veel beter. Ook hier bedekte een dikke laag sneeuw het veld. Maar dat was voor trainer Donnenfeld geen bezwaar om der ge woonte getrouw de doelverdedigers op de normale wijze, dat wil zeggen extra aan te pakken, Donnenfeld is er op uit om de beweeglijkheid van onze kee pers groter te maken. En zo zagen wij De Munck en Van der Land door de sneeuw kruipen en rollen om de onmo gelijkste, hun door Donnenfeld toege speelde ballen te bemachtigen. De an dere spelers hielden zich in die tijd bezig met diverse balspelletjes. De ani mo om zich in te spannen was er wel, Want het was koud in de gure Oosten wind. Na sprintjes en vrije oefeningen volgde tot slot een partijtje voetbal. In de „kuil" van het stadion werden gen Ik ken de zwaluwen zo slecht". Hij hield zijn hoofd scheef en tracht te achter de dikke brilleglazen van de dokter te kijken. „Ik wil uw echte ogen zien", zei hij nieuwsgierig. „Die heeft al in jaren niemand ge zien", antwoordde de oude man, ter- w\jl hij zich met een ptjnlyk gezicht oprichtte en beide handen achter op zijn rug legde, alsof hij ook dié niet wilde laten zien. „Ga naar de portierzuster daar binnen", beval hij bars, „en vertel haar dat ik opgehouden ben, maar over vijf minuten kom". De jongen schoot weg als een pijl uit de boog. Zijn moeder keek hem na en liet haar lege linkerhand met een aar zelend gebaar zakken. „En nu geen kletskoek!" zei hij hard. „Ga je mee of wil je die jongen God- weet-wat laten meemaken en misschien laten omkomen? Ben je er zo zeker van dat je zelf niet naar de hel gaat als die wilde bende hier komt? De Duit sers hebben zich in Rusland misdragen, zullen de Russen dat niet in Duitsland doen? In oorlog is elk volk een ver schrikkelijk caricatuur van zichzelf. Ze zullen branden en plunderen en do den, ze hebben leren haten in nog erger mate dan wij hebben leren haten". „Juist die haat is krankzinnig", zei de vrouw en nu keek zij niet meer naar de blauwe verten, maar recht in de zwaar bebrilde ogen van de oude man tegenover haar. „Haat is altijd krankzinnig. En angst is gevaarlijker dan vertrouwen". „Vertrouwen is alleen gerechtvaar digd wanneer het niet blindelings is", zei hij bitter. „Mijn vertrouwen is niet blind, want ik weet dat het beschaamd kan wor den", antwoordde zij tfots. „En wil je hém dat gevaar laten De jongen wees met een bijna tril lend gestrekte arm naar de daklijst van het lazaret, recht boven het raam waarachter nog steeds het angst-geschreeuw van de jonge soldaat weerklonk. Twee snelle spits" zwaluwen scheerden af en aan. „Zie je, die durven hier. nog te bou wen", zei de moeder en zij glimlachte naar de jongen. „Maar mensen hebben meer ver stand dan zwaluwen", zei de dokter bijna kwaad, want hij wilde juist déze moeder en juist déze jongen trachten te redden en met de lazarettrein mee naar het Westen laten vluchten. Het was de laatste mogelijkheid, er was nog maar één gat in het front, de omsin geling was bijna volkomen. De gewon den werden geëvacueerd en hij kon haar meenemen als er in de volgen de dagen nog een of twee treinen zou den lopen, kreeg zij beslist geen kans om mee te gaan. Zodra de militairen waren vertrokken, speelde de partij weer de eerste Viool en dan wa ren zij en de jongen verloren. „Hé, Erlof", en de oude dokter boog zich naar voren, „zijn de mensen niet verstandiger dan de zwaluwen?" „Dat weet ik nog niet", zei de jon-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 7