MOLOTOY op g/ng uitnodiging van CHURCHILL Attlee volkomen overstag V reemde houding van socialisten a"» y-rssssjs N niet in Weinig tegemoetkoming van overheid te verwachten Nu ook rijkssubsidie voor woningbouw in de „vrije sector' Met straalvliegtuigbrandstof naar Rood-China DE WINTER VERDWIJNT GERUISLOZE H-BOM SABOTEURS IN HAMBURG MET O.-DUITS GELD 12 dagen op zee aan stuk hout vastgeklampt ZES JAAR HUISMUS Regering: Salarissen liggen niet lager dan bij vrije bedrijf Engelse jongen 10 dagen gast van Egypte MET TWEE ONS URANIUM NAAR DE MAAN Radio-actieve wolk boven Denemarken GOUDEN SCHOENTJE VOOR LIFAR WALVIS-invasie op een van de Orkney-eilanden Hogere suikerprijs voor producent Dodelijk ongeluk in Hillegom Vader, moeder en zoontje ernstig gewond ORR Het weer Siejcièi/cujw! fggt mmm I (Van onze Londense correspondent) Londen, hedenmorgen. Tijdens een debat over een socialistische motie van wantrouwen in het Britse Lagerhuis onthulde Churchill bijzonderheden over zijn pogingen een ontmoeting te bewerkstelligen tussen hemzelf en Molotov op neutraal gebied. De motie van wantrouwen eiste onmid dellijke stappen van de kant van de Britse regering om te komen tot een driemogendhedenconferentie met Rusland en Amerika. Churchill herinnerde er aan, dat zijn ziekte hem in 1953 had belet een bezoek te brengen aan president Eisenhower om de laatste over te halen toe te stemmen in een viermogendhedenconferentie. In het volgend jaar bracht Churchill eindelijk een bezoek aan Washington, waar het hem evenwel onmogelijk bleek president Eisenhower over te halen het Britse standpunt te delen. Op zijn terugweg van Washing ton had hij, naar hij gisteren voor het eerst meedeelde, een persoon lijk telegram gezonden aan Molotov, met medeweten van president Eisenhower. Voldoende explosieven om straat op te blazen De ambtenarensalarissen Organisaties voor moeilijke beslissing OPENING VAN KEUKENHOF Een week uitgesteld Regering zal zich nog beraden over gevolgen voor consumptieprijs Tsjechisch premier zou keelkanker hebben Achtjarige jongen onder bus Tragisch ongeluk Staatsloterij MOTOR- BROMFIETSKLEDING DINSDAG 15 MAART 1955 78sfe JAARGANG No. 26245 ■I1MIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIII111I111I11II IIIIIIIII1IIIII Uit hetgeen in de laatste weken is uitgelekt omtrent het overleg, dat tussen regering en personeels organisaties is gevoerd, kan worden af geleid, dat de regering ten opzichte van de bezoldiging van het overheidsperso neel een beleid blijft voeren, dat ge tuigt van een absoluut gebrek aan in zicht in de realiteit en dat ook uit een oogpunt van bestuur een armzalige in druk maakt. Het in October 1954 aangevangen overleg kwam op 4 Maart j.l. feitelijk tot een eind, doordat beide partijen el kanders voorstellen onaannemelijk ver klaarden. Wat zich daarna voordeed, werpt een eigenaardig licht op de hou ding van de socialisten in deze affaire """ij citeren hieronder een mededeling, gedaan in het Arka-weekblad van Za terdag j.l.; Via het Algemeen Nederlands Persbureau Werd Zondagavond j.l. een mededeling ge daan, waarin de secretaris van de (socialis tische Red.) Alg. Bond van Ambtenaren, de heer A. v. Rossen, een nadere verklaring aflegde omtrent het verloop van de salaris onderhandelingen, gevoerd in het Rijksover- leg. Hij deelde daarbij mede, dat, in tegen stelling met eerder gedane berichten, de onderhandelingen in het Rijksoverleg NIET beëindigd waren, doch dat de beraadslagin gen waren geschorst en de besprekingen op 18 Maart a.s. zouden worden voortgezet. De vier overige Centrales, t.w. de R.K. Centrale, het Ambtenarencentrum, de Cen trale van Hogere Rijksambtenaren en de Chr. Centrale, zitting hebbende in het Rijks- overleg. hebben als reactie op bedoelde mededeling van de heer v. Rossen met nadruk vastgesteld en ook via pers en radio bekend gemaakt dat er geen sprake is geweest van schorsing dezer onderhande lingen, doch dat de beide compromis-voor stellen, zowel van de vier eerder genoemde Centrales als van de socialistische Centrale, door de voorzitter van het Rijksoverleg na mens de regering werden afgewezen. Om trent een verdergaande bespreking over d®ze salarisvoorstellen en een in verband daarmede op 18 Maart a.s. te houden ver gadering van het Rijksoverleg is bij de vier andere Centrales officieel niets bekend! De vier Centrales hebben gelet op de mededeling van de voorzitter van het Rijks overleg, dat de voorstellen der Centrales voor de regering onaanvaardbaar waren het overleg als beëindigd beschouwd Indien onze informaties juist zijn. zou het echter inderdaad in de bedoeling liggen om op 18 Maart a.s. de salaris-onderhandelingen in een vergadering van het Rijksoverleg voort te zetten en de socialistische Centrale schijnt op dit punt dus wel zeer positief en juist en ook uit goede bron geïnfor meerd te zijn geweest toen van die zijde via oers en radio werd medegedeeld, dat op genoemde datum bedoelde besprekingen zouden Plaats vinden. Het merkwaardige is, dat deze informaties blijkbaar beter zijn niet alleen dan die van de overige vier Cen trales doch ook dan die van de Regerings delegatie Het zou interessant z.jn na te gen", welke inmiddels Zijn Slichten in de waaromtrent ook enige vage j5® nlaatse pers zijn verschenen, kunnen te de P geen nadere mededelingen geschieden. Mét de Arka-redactie stellen w(j de vraag: van wie heeft de socialistische bond deze belangrijke informatie om vangen? u moet men weten, dat de mi nister van Binnenlandse Zaken naar buiten optreedt namens de regering als over de bezoldiging van het overheidspersoneel moet worden ge sproken. Het beleid van het kabinet hieromtrent wordt echter voorbereid in de Raad voor de Burgerlijke Rijks dienst, waarin zitting hebben de mi nisters Drees, Beel, Cals, Van de Kieft en Suurhoff. De socialisten hebben daarin dus de meerderheid en zij dra gen dus voor een groot deel de ver antwoording voor de trieste gang van zaken op het stuk van de bezoldiging van het overheidspersoneel. Hierin zou men de verklaring kun nen zoeken voor het feit, dat de so cialistische organisatie van ambtenaren en werklieden, alsmede da socialistische pers ten aanzien van de behartiging van de belangen der werknemers in dienst van de overheid een opmerkelijke matiging betrachten. De socialistische bond is het struikelblok geweest bij het streven van de overige personeels-cen- trales, om tot een uniforme gedragslijn tegenover de regeringsdelegatie te ko men. Dit heeft uiteraard de positie van het overheidspersoneel ten deze geen goed gedaan. De socialistische bond stelt lagere eisen dan de andere organisaties. In „De Ambtenaar" van 5 Maart j.l. het orgaan van de socialistische bond Wordt bijvoorbeeld medegedeeld, dat men het met de regering eens is, dat het denivelleringsvraagstuk definitief zal zijn opgelost als de beperking tot maximaal f 200 vervalt, welke in 1951 hij de toekenning van 5 pet. salaris verhoging werd toegepast. Verder heet het in dat artikel, dat men het met de regering eens is over de noodzaak van Verhoging van de beloning der vaklie den; verschil van mening bestaat ••slechts" (aanhalingstekens van ons ■Red.) over de vraag, hoe groot deze (Vervolg op pag. 5) Het debat bracht nog een opzienba rende onthulling. Sir Anthony Eden, die het debat namens de regering be sloot, deelde namelijk mede, dat de ontwapeningsgedachte nadelig beïn vloed was door het feit dat een nuttige contrölemogelijkheid verloren was ge gaan. Het was nu namelijk mogelijk, al dus Eden, waterstofbomexperimenten te houden zonder begeleidende verschijnse len als bijvoorbeeld ontploffing, zodat het moeilijk zou zijn te constateren wan neer en waar experimenten plaats von den. Churchill heeft in het telegram aan Molotov gevraagd of deze kon in stemmen met de gedachte van een vriendschappelijke ontmoeting met Churchill zonder voorafgaande agenda en met geen ander doel dan om te praten over een vreedzaam voortleven aan elkanders zijde in toe nemend vertrouwen en welvaart. Op 5 Juli van het vorig jaar had Churchill een vriendelijk en bemoedigend ant woord ontvangen van Molotov. Tengevolge van de conferentie van Genève had Churchill eerst op 26 Juli Molotov opnieuw kunnen benaderen. Hij deelde hem op die datum mede dat hij van plan was een voorstel te doen voor een ontmoeting aan het eind van Augustus of het begin van September ergens halverwege tussen beide landen, zoals bijvoorbeeld in Bern, Stockholm of Wenen. Doch toen stelde Rusland een formele conferentie voor van de Europese landen en Amerika, en daar mee was de gedachte aan een informele bijeenkomst van Churchill met Malen- kov en Molotov voorlopig van de baan. Churchill verklaarde verder dat hij nog steeds de gedachte bleef toege daan dat een persoonlijke ontmoeting met de Russische regering van groot belang kon zijn, doch dat het huidige ogenblik volkomen ongeschikt was. Eerst moesten de overeenkomsten van Parijs en Londen betreffende de West-Duitse herbewapening geratificeerd zijn door de betrokken landen. Dit laatste vorm de de kern van een motie van wan trouwen ingediend door Labour. La- bour eist namelijk nu dat onmid dellijk besprekingen plaats zullen vin den met Rusland over de waterstof bom zonder te wachten op ratificatie van de overeenkomsten. Dit betekent dat Attlee volkomen overstag gegaan is en dat hij het standpunt heeft overgenomen van de man, Aneurin Bevan, die morgen voor zijn zonden waarschijnlijk uit de fractie zal worden gestoten. Churchill had dan ook gemakkelijk spel, en hij citeerde een uitlating van Attlee van de vorige maand waarin Attlee zelf eveneens als zijn mening had gegeven dat de ratificatie vooraf diende te gaan aan de besprekingen. Twee communisten, die de vorige week in een woning in Hamburg veron gelukten bij de vervaardiging van zelf gemaakte sabotage-bommen, werden gefinancierd en geleid door opdracht gevers in Oost-Berlijn, zo hebben de Duitse autoriteiten bekend gemaakt. In deze door de procureur-generaal van Hamburg uitgegeven verklaring wordt gezegd, dat de saboteurs hun op drachten van Oost-Duitse communisten of van de Russen hebben ontvangen en actief bezig zijn geweest met het voor bereiden van bomaanslagen in West- Duitsland. De beide communisten de 48-jarige Willi Reinke en de 27-jarige Heinrich Überbrück zijn sinds vorig jaar De cember verscheidene malen naar Oost- Berlijn gereisd. Zij kwamen steeds terug „met geldbedragen, die hun normale in komen verre overtroffen". Beide mannen waren namelijk werk loos en ontvingen slechts 33 mark on dersteuning per week. Na hun terug keer uit Oost-Berlijn besteedden zij ech ter bijna 1000 mark aan radio's en ca mera's. De politie heeft een aantal zakken met eigengemaakte explosieve stoffen, waar mee hele straten of fabrieken konden worden opgeblazen, in beslag genomen. De „werkgevers" van Reinke en überbrück in Oost-Berlijn droegen valse namen, aldus het officiële rapport. Een Colombiaanse zeeman, die twee weken geleden over boord werd gesla gen heeft twaalf dagen op zee rondge dreven, zich vastklampend aan een stuk hout. De man, vertelde hoe vliegtuigen die naar hem zochten eenmaal zeer dicht bij hem waren gekomen, doch hij kon geen tekens geven, want hij vreesde, dat als hij het stuk hout zou loslaten, het dan niet meer zou kunnen pakken. Hij was een van de acht zeelui, welke als verloren werden beschouwd. Hij werd volkomen naakt op het strand gevonden, ongeveer 450 kilometer van de plaats van het ongeluk verwijderd, terwijl zijn lichaam zwaar was ver brand door de felle zonneschijn. De eerste drie dagen was hij erin geslaagd met nog drie anderen vrij dicht bij el kaar te blijven, maar hij was hen allen kwijtgeraakt. (Van onze Haagse redactie) Reeds hedenmiddag zijn de vertegen woordigers der ambtenarenorganisaties bijeengeroepen om met de regerings delegatie opnieuw de situatie te bespre ken die is ontstaan door het vastlopen van het overleg over de lonen en sala rissen. De regering heeft voorstellen gedaan, over de inhoud waarvan zeer binnenkort een officieel bericht is te verwachten. Het is kennelijk de bedoeling van mi nister Beel de salariskwestie voor de be handeling van de begroting van Binnen landse Zaken in de Eerste Kamer op te lossen. Deze begroting staat op de agen da van de volgende week. De organisaties van het overheidsper soneel staan voor een moeilijke beslis sing. Nemen zij de voorstellen aan, die vermoedelijk slechts in zeer geringe mate tegemoetkomen aan hun verlan gens, dan betekent dit dat zij de rege ring te elfder ure toch nog zouden bij vallen. Weigeren zij, dan kan met recht gesproken worden van een totaal mis lukt overleg. De overwegingen der regering bij de salarispositie zijn vooral gebaseerd op het in bedwang houden van de spiraal van lonen en prijzen. De consequentie van dit beleid, dat vooral ook door het optreden van de minister van Econo mische Zaken de laatste dagen zeer duidelijk is geworden, is dat repercus sies van loonsverhogingen op andere sectoren thans tot iedere prijs moeten voorkomen. Het standpunt van de regering is, dat de salarissen der overheidsdie naren naar verhouding niet lager lig gen dan die van het vrije bedrijfsle ven. De meeste toeslagen die daar worden gegeven kunnen niet gelden voor de ambtenaren, omdat ze uit de aard van het beroep voortkomen. Als voorbeeld van deze toeslagen kan worden gewezen op de extra bedragen die worden uitbetaald voor onregelma tig werk of overwerk bij de Nederland- sche Spoorwegen. Daar wordt dit over werk inderdaad verricht en zijn de toe slagen, zoals de regering betoogt, dus reëel. Voor ambtenaren kunnen zij niet worden toegestaan. Bij de familie Beunder in Amster dam-Oost vliegt al zes jaar een mus door de huiskamer. De mus, Petertje, werd zes jaar geleden meer dood dan levend aan de Ka- gerplas gevonden. Het diertje is volkomen tam. Het slaapt in een sigarenkistje. De Egyptische premier Nasser heeft een veertienjarige Engelse schooljongen, Howard Jones genaamd, uitgenodigd voor een bezoek van tien dagen aan Egypte op kosten van de regering. Howard liep van huis weg omdat hij „archaeoloog" wilde worden. Tijdens het afgelopen weekeinde werd hij in Frank rijk aangetroffen. Nasser verklaarde, dat Howard in Egypte alle archaeologische bezienswaar digheden kan zien die hij wenst, als hij haar dit land kan toekomen. In een uitzending die deel uitmaakt van de serie over „Wetenschap en tech niek in de Sovjet-Unie" heeft radio- Moskou verklaard dat interplanetair verkeer tot de mogelijkheden schijnt te behoren. „Twee ons radium is voldoen de voor een vlucht naar de maan". „Ruimte-tochten zijn voorstelbaar", aldus de Russische uitzending. Een grote wolk, die radio-actieve deel tjes bevat, afkomstig van de Ameri kaanse atoomproeven in Nevada, is in de loop van het weekeinde de Britse eilanden gepasseerd. De wolk drijft met een snelheid van ongeveer 160 km. per uur in de richting van Denemarken en Zuid-Zweden. (AFP) Daar de ontwikkeling van de bloem bollen door de langdurige vorstperiode enigszins werd geremd, heeft het be stuur van de Stichting „Keukenhof" besloten de opening van de tentoonstel ling een week uit te stellen tot 31 Maart. Door het planten van grotere hoeveel heden speciaal voor dit doel gekoelde narcissen, die vroeger op het veld bloei en dan normaal, en van zeer veel bij goed, zal de tentoonstelling reeds bij de opening een fleurige aanblik bieden. Wat het warenhuis betreft zal van de daarin opgeplante variëteiten tulpen bij de opening reeds een dergelijke hoeveelheid in bloei staan, dat men zeer zal kunnen genieten van de schoonheid van dit voorjaarsproduct bij uitnemendheid. Voor de bouw van woningen door par ticulieren in de z.g. „vrije sector" zal een beperkte rijkssubsidie kunnen wor den verleend. Het bedrag van de subsi die zal de helft zijn van de premie, die wordt toegekend voor de z.g. premie- bouw. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft deze mogelijk heid tot het verkrijgen van een halve premie voor de bouw van woningen in de vrije sector geopend door een aan vulling van de Premie- en Bijdrage regeling Woningbouw 1953. De halve premie zal uitsluitend aan personen en instellingen worden toe gekend en niet aan gemeenten en an dere openbare lichamen of aan woning bouwcorporaties. Dit jaar zal de halve premie voor maximaal 8.000 woningen kunnen wor- dem toegekend. De vrije sector-woningen vallen, zoals bekend, buiten de woning contingenten, die aan de gemeenten zijn toegewezen. Bij eventuele verhuur is de Serge Lifar, van het Parijse Opera-ballet, is aangewezen als beste danser van het jaar. Als trophee kreeg hij het gouden dansschoentje, dat voor het eerst werd uitgereikt, en bijzonder hartelijke gelukwensen vielen hem ten deel van (v. I. n. r.) Josette Amiel, Micheline Grimoin en Michel Renault. Het goud was deze eerste keer nog het goud van boterbloemen, want de goudsmid was nog niet klaar met zijn werkstuk. Een springvloed heeft 63 kleine wal vissen geworpen op de rotsige kust van een van de Orkney-eilanden. Een aan tal dieren werd uiteengereten op de puntige klippen die boven het zee-op pervlak uitsteken. De cadavers zijn practisch onbereikbaar. Vijf jaar geleden spoelde een hon derdtal walvissen op een ander eiland aan. De cadavers moesten verbrand worden. Een deel werd naar de Noord zee gesleept. De Finse tanker „Aruba" is met een lading brandstof voor straalvliegtuigen op weg naar communistisch China. Naar verluidt zal nationalistisch China trachten het schip aan te houden. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft de suiker prijs voor de producent van de in Ne derland voortgebrachte suiker, welke voor het oogstjaar 1954 werd vastge steld op f 48,20 per 100 kg. voor de oogst 1955 verhoogd tot f 51,60. Bij de vaststelling van deze prijs is wederom uitgegaan van de kostprijzen van de suikerbieten, geteeld in de Noordelijk bouwstreek, het Oldambt, de Veenkoloniën en het Zuid-Westelijk zeekleigebied, zoals deze zijn berekend door het Landbouw Economisch Insti tuut. Rekening houdende met een redelijke ondernemerswinst kwam men tot een bietenprijs van ongeveer f 44,70 per 1000 kg. Uit een uit de huidige lonen en prijzen aangepaste berekening van de verwerkingskosten vloeide de sui kerprijs van f 51,60 voort. De suiker van de oogst 1955, waar voor deze garantieprijs geldt, komt aan het einde van dit jaar beschikbaar. De regering heeft zich nog niet beraden over de gevolgen voor de consumenten prijs van de verhoging van de garan tieprijs. Aangezien daarbij het beleid ten aan zien van de omzetbelasting zowel als van de accijnzen een rol speelt, kan hierover thans nog niets worden mede gedeeld. Bij haar te zijner tijd te nemen beslissing zal de regering mede aan dacht schenken aan de kosten van le vensonderhoud. Volgens gezaghebbende bronnen in Wenen is komen vast te staan dat de Tsjechische minister-president Viliam Siroky lijdt aan keelkanker. De pre mier die er van hield en gewend was redevoeringen te houden van minstens anderhalf uur, heeft de laatste tijd wei nig en slechts kort gesproken. In Mei wordt hij 53 jaar. huurprijs van deze woningen vrij, flat wil zeggen, dat de huurprijs door partijen vrijelijk kan worden overeengekomen. Om voor toekenning van de halve premie in aanmerking te komen zal bij een aanvraag daartoe uitdrukkelijk moeten worden verzocht de huurprijs vrij overeen te mogen komen. De halve premie wordt verder alleen toegekend onder voorwaarde, dat voor de te bouwen woningen geen andere geldelijke steun van overheidswege (dus ook niet van gemeenten), in welke vorm ook, zal worden genoten. Boven de hal ve premie zullen niet, zoals bij de nor male premie, bijdragen voor eigen be woning, bejaardenbijdragen of toesla gen wegens krotopruiming kunnen wor den genoten. Op de bouw met halve premie zijn alle bepalingen van algemene strekking van het Premie- en Bijdragebesluit Wo ningbouw en van de Premie- en Bij drageregeling Woningbouw 1953 van toepassing. De te bouwen woning zal dus zjjn gebonden aan de inhoudsgrens van ten hoogste 500 m3. Voorts zal een aanvrage worden afgewezen als vóór de toekenning van de halve premie met de bouw is begonnen. Als de bouw niet binnen vier maanden na toekenning van de premie tot de bovenkant van de be gane grond-vloer is gevorderd, wordt de premie onherroepelijk ingetrokken. Aanvragen tot toekenning van de hal ve premie moeten bij de gemeentebe sturen worden ingediend. In verband met de getroffen maat regel zal het toewijzen van contingenten voor bijzondere doeleinden, zoals b.v. ten behoeve van de industrie, in vele gevallen achterwege kunnen blijven. Een N.Z.H.-bus, die uit de richting Haarlem kwam. stopte Maandag bij de halte aan de Hoofdstraat te Hillegom. Daar stonden drie jongens, die aan de conducteur afgewerkte kaartenblokken vroegen. De conducteur had echter niets en de bus reed weg. De jongens zijn toen een eind meegelopen en waarschijn lijk heeft de 8-jarige W. C. van der Ak ker uit Hillegom zich aan de bus vast gehouden met het noodlottige gevolg, dat hij kwam te vallen en onder de ach terwielen terecht kwam. Hij was op slag dood. Vermoedelijk ten gevolge van het bre ken van de achteras is Maandagmiddag een zwaar beladen vrachtauto op de weg van Heimond naar Deurne tegen enkele bomen gebotst. De chauffeur, P. Leenders uit Deurne, had zijn vrouw en zijn driejarig zoontje bij zich in de cabine. Het zoontje was juist uit het ziekenhuis te Helmond ontslagen en door zijn moeder gehaald. Alle drie werden ze zo ernstig gewond, dat hun opneming in een ziekenhuis noodzakelijk was. De vader en het kind zijn naar het ziekenhuis te Helmond vervoerd. Mevrouw Leenders is overge bracht naar het ziekenhuis te Deurne. Voor het leven van het kind wordt ge vreesd. In de 526e Staatsloterij, 4e klas, 14a lijst, is een prijs van f 15.000.geval len op lot no. 15025. Advertentie m RISSTH II SIR 4 HAARLEM TEL. 13439 8 A'DAM TFI 717167 (Tot Woensdagavond) Overwegend droog weer met veel bewolking, maar In hoofdzaak in het Zuiden van het land ook enkele opklaringen. Vanavond en vannacht hier en daar mist. Meest matige wind tussen West en Noord-West Weinig verandering in temperatuur. Zon: 6.57—18.46. Maan: 2.39—10.13. (Van onze weerkundige medewerker) Er is gisteren een streep gezet onder de langdurige winter. Temperaturen van 8 gr. C. werden in Brabant ge meten, maar overigens bleef het kwik voor midden Maart toch nog beneden normaal. Een hogedrukgebied ligt al enkele dagen ten Westen van Ierland. Op tal van plaatsen werd vanmorgen een dichte mist waargenomen, die m de loop van de dag weer optrok. Voor jaarsweer mogen wij nog niet -verwach ten, want de aangevoerde lucht zal de eerste dagen nog niet uit het Zuiden komen. Het is mogelijk, dat in de fco- nende dagen echter een depressie bij IJsland weer wat koudere lucht naar ons land gaat stromen met enkele Maartse buien. Hoe het zij, de winter zijn wij kwijt en daar hebben wij al lang naar verlangd. In Italië worden 's middags al temperaturen van dicht bij de 20 gr. C. gemeten, maar over het algemeen blijven de temperaturen in Europa nog onder normaal. BUREAU SMEDE5TRAAT 5 - HAARLEKT Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1