Risicofonds zal voortaan 24 werkdagen uitkeren Specialisten conflict nog steeds niet opgelost Bouwvak wil zes maanden 3 uur per week overwerken Katholieke organisaties: Eerst bespreking van kwestie in Kamer Wolkenkrabber in de city van Londen Tram met huiswaartskerende conducteurs en conductrices in Amsterdam omgeslagen Perzische prinses met zoontje uit Gstaad verdwenen Naar Genève of Frankrijk? Streep er door OOST EUROPA ONDER EEN OPPERBEVEL Tegenhang voor NA TO Diplomaten op de eendenjacht Burgemeester wijkt voor erewacht Kamerlid stelt vragen GRANAAT IN HET HUISVUIL Manke vergelijking Minstens veertien doden bij onlusten in Oost-Mexico 122 jaar oud WEDUWE DOOR GAS GEDOOD Lichte verwondingen hij grote ravage Het weer DINSDAG 22 MAART 1955 78ste JAARGANG No. 26251 De bouwvakarbeiders zullen met ingang van 1 April aanstaande zes maanden lang drie uur per week overwerken, tenminste als de regeringsinstanties hiervoor de noodzakelijke algemene vergunning verlenen. Dit is het resultaat, dat de organisaties van de werkgevers en werknemers in het bouwbedrijf na onderling overleg hebben be reikt. Op deze wijze wil men proberen in de komende maanden voor een groot deel de achterstand in te halen, die is ontstaan gedurende de lange vorstperiode van deze winter. Invoering van een degressief tarief ter vervanging van de thans bestaande progressieve korting verdient voorlopig aanbeveling, omdat - zolang het tegendeel niet is aangetoond - aangenomen moet worden, dat bij toeneming der omvang van de specialistenprak tijk een dëgressie - dit is een ver mindering - in de kosten optreedt. Dit is een conclusie van de corn- missie van onderzoek, die de mi nister van Sociale Zaken heeft ingesteld naar aanleiding van de bestaande tegenstellingen ten aan zien van de honorering der spe cialisten door de algemene zieken fondsen. De commissie, onder voorzitterschap van de commis saris der Koningin in Noord- Brabant, prof. dr. J. E. de Quay, had tevens tot taak na te gaan Het trage Georganiseerd Overleg den tot overbrugging van deze tegenstellingen. Hierin is zij niet geslaagd, zoals blijkt uit haar rap port aan de minister, dat dezer dagen ook aan de Staten-Generaal is voorgelegd. „Langzaamaan-actie op moment onwaardig" OORLOGSLEED Plundering, brandstichting en gevangenen vrijgelaten Veerdienst Enkhuizen Staveren hervat 'M INRUIL ACTIE BONTMANTELS Sovjetsoldaten slaags met Oostenrijkers Sovjet-agent in West- Duitsland gearresteerd Opdracht Rus te vermoorden FALG0N-TWEEDJASSEN BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM" Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tei. 4790 Bijkantoor en Red. Ömuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. De ernstige moeilijkheden, ontstaan door het uitgeput raken van het risico fonds voor het bouwbedrijf, zfln heden in een bespreking tussen de werkgevers- en de werknemersorganisatie tot een oplossing gebracht. Zoals men weet worden uit het risicofonds uitkeringen gedaan aan de bouwvakarbeiders in ge val door vorst en de gevolgen daarvan niet kan worden gewerkt. Besloten is, dat het fonds zal blijven voortbestaan met dien verstande, dat de duur van de uitkering voor elke werknemer indivi dueel wordt beperkt tot 24 werkdagen. Nadien zal de „uitgevroren" werknemer terugvallen op het wachtgeldfonds, dat hem een uitkering garandeert geduren de 48 werkdagen. De werkgeversorganisaties hebben hieruit de consequentie aanvaard, dat de uitsluitend door de werknemers voor het fonds op te brengen premie van 4,75 procent van het loon zal moeten worden verhoogd. Zij zijn bereid deze premie te verhogen tot 5,25 procent, eventueel tot 5,50 procent. Aangezien de praktijk zal moeten le ren of deze premieverhoging voldoende is om het risicofonds aan zijn verplich tingen te kunnen laten voldoen, is over eengekomen, dat de nieuwe regeling slechts geldt voor een proefperiode van drie jaar. Mocht na verloop van deze drie jaar blijken, dat de premieverho ging niet voldoende is, dan zullen de werkgevers- en werknemersorganisaties zich opnieuw beraden over de uitkerings duur van het risicofonds. Mocht daar entegen de. nieuwe premie het fonds m staat stellen reserves te vormen, dan zullen deze, indien zij een bedrag van 10 millioen gulden overschrijden, wor den aangewend om de op te brengen premie te verlagen. Deze verlaging zal chter niet verder gaan dan het huidige Het corps diplomatique in Moskou zal volgende maand op de eendenjacht gaan. Deze jachtpartij wordt georgani seerd door eén speciale Russische dienst, die opgericht is ten behoeve van de buitenlandse diplomaten in de Russische hoofdstad. Enige tijd geleden heeft een aantal buitenlandse diplomaten, waaronder ambassadeur Charles Bohlen van de V.S., de Noorse en de Zweedse am bassadeur en de le secr. van de Zweed se ambassade, Knut Hammarskjöld, deelgenomen aan een wolvenjacht, wel ke plaats vond in de omgeving van Kalinin, op 130 km afstand van Mos kou. De burgemeester van het Engelse stadje Nelson heeft zijn ontslag inge diend omdat een erewacht van honderd militairen van de R.A.F., die zal wor den opgesteld bij het bezoek dat Ko ningin Elizabeth en de Hertog van Edinburgh volgende maand aan het stadje zullen brengen, met geweren zal zijn uitgerust. De burgemeester is een verwoed pacifist. De loco-burgemees- ter zal nu de Koningin en haar gemaal officieel ontvangen. Het Tweede Kamerlid de heer Van de Wetering (C.H.U.) heeft in enige schriftelijke vragen aan de ministers van Binnenlandse Zaken en van Finan ciën gewezen op de ontevredenheid bij verscheidene verenigingen, aangesloten bij de Centrale van hogere rijksambte naren, over de trage gang van zaken bij het Georganiseerd Overleg in ambtenaarszaken. Het Kamerlid vraagt of het de minister bekend is, dat reeds meer dan anderhalf jaar geleden voor stellen aan het Georganiseerd Overleg zijn gedaan ter salarisverbetering van de adjunct-accountants 1ste klas en van de waarnernend accountants bij nau icveno iajl Laats, tia ic gaan, center niet veraer gaan uan hcl nuiuige de rijksaccountantsdienst en of de mi- wplkp wpfen zouden kunnen lei- I liveau van 4,75 procent. De baten bij nister kan bevorderen, dat op korte WeiKe W egen zouaen Kunner laatstgenoemde premie zullen steeds termijn de behandeling van genoemde aan het risicofonds ten behoeve van zijn voorstellen in het georganiseerd over- activiteiten ten goede komen. leg kan plaats vinden. Nadat zich vorige week op het asland te Wartena bij Leeuwarden bij het ver branden van huisvuil een hevige ont ploffing had voorgedaan, waarbij won der boven wonder niemand werd gewond, is thans gisteren bij het lossen van Leeuwarder huisvuil een mortier granaat gevonden. Men vraagt zich af, hoe men de euvele moed kan hebben springstoffen of projectielen in het huisvuil te deponeren. De vergelijking, die de minister president in zijn antwoord op de vragen bij de interpeilatie-Gerbrandy heeft gemaakt tussen het thans reeds vijf jaren voortdurend verzet van de Ambonezen en dat van de Boeren in 1902, gaat naar onze mening wel wat al te zeer mank. Daar bestaat immers, ten eerste, sinds 27 December 1949 voor Nederland en Indonesië, daaronder dan begrepen de Zuid-Molukken, een inter nationale rechtsorde, waarin het zelf beschikkingsrecht der volkeren van In donesië een zekere regeling en in ieder geval een positiefrechtelijke erkenning heeft gekregen, doch ten tweede, is het wel heel weinig reëel, vooral voor hen die de huidige toestanden in Indonesië enigszins kennen, om de toenmalige Britse regering en het toenmalige Britse 1 jk te vergelijken met de huidige In donesische regering en de huidige repu bliek Indonesië. Slechts een gering deel van Indonesië kan geacht worden fei telijk onder bestuur te staan van de In donesische regering, met dien verstan de, dat aldaar orde en veiligheid heer sen. De dringende raad van de minister president aan de Ambonezen om hun verzet te staken tegen de schendingen der rechtsorde, die Nederland zelf heeft helpen tot stand brengen en om zich te onderwerpen aan de onwettig gevestig de „eenheidsstaat" van president Soe- karno c.s., evenals onze stamverwante Boeren zich destijds aan het Britse rijk hebben onderworpen, heeft overigens, op zichzelve bezien, toch nog wel iets vleiends voor de Ambonezen. Het is te hopen, dat deze gedachte onze regering ervan zal weerhouden om de Ambonezen en Ambonese leiders in ons land te beschouwen als lastige lieden, die onze zo „goede verhoudingen" met In donesië dreigen te verstoren! Wellicht kan deze gedachte dan bijv. ook leiden tot een opheffing van het spreekverbod voor de Ambonese minister, ir. Manusa- ma, terwijl wij het dan misschien ook nog kunnen zien gebeuren, dat onze re gering een oorlogsschip ter beschikking stelt om de Ambonese president, mr. Soumokil, vanCeram af te halen en naar Nieuw-Guinea of Nederland over te brengen, evenals Nederland dit destijds Met Paul Kruger gedaan heeft. De reactie van de katholieke organi saties op het plan dat bij de centrale van hoger rijkspersoneel naar voren is gekomen, om een langzaam-aan staking te beginnen, is, dat een dergelijke me thode op dit moment onwaardig zou zijn. „Een ambtenaar die zichzelf respecteert doet zoiets niet, tenzij er volstrekt geen andere uitweg meer mogelijk zou zijn", zo werd ons van die zijde medegedeeld. „De Centrale van hoger rijkspersoneel kan met plannen komen zoveel zij wil, daar gaan wij in dit stadium niet achter staan." De katholieke organisaties achten het parlement thans de aangewezen plaats, waar de salariskwestie van het overheidspersoneel moet worden behandeld. Men kan dan mede het verband naar voren brengen dat er bestaat tussen de salarisregeling van het overheidspersoneel en de blijkens de motie-Romme niet meer gewenste vrije loonpolitiek. Men kan tevens duidelijk stellen, dat de zaak van het overheidspersoneel los moet worden bezien van het probleem van inflatie dreiging. Een andere zaak is echter, dat er be paalde salarissen van overheidsdiena ren zijn, die niet meer aan de eisen van een bestaansminimum voldoen. Het antwoord zou dus moeten worden ge- De Italiaanse Maria Antonelli is op 94-jarige leeftijd overleden. De vrouw had 17 kinderen, maar niet minder dan tien van haar zoons sneuvelden in de eerste wereldoorlog. geven op de vraag, of het verantwoord is een zodanige loonpolitiek te voeren, dat dit laatste geaccepteerd zou moeten worden. Daar de organisaties in het overleg met de regering over deze zaak niet tot een beslissing zijn gekomen, zal nu de vraag beslist aan de volks vertegenwoordiging moeten worden voorgelegd. In Engeland was het Zondag „Moeder dag". De dag wordt er ingezet met een kerkdienst. Koningin Elizabeth woonde de plechtigheid in het plaatsje Uckfield bij. Men ziet haar hier met vicaris Bennet het kerkgebouw verlaten. De eerste wolkenkrabber zal binnen kort verrijzen in het hart van Londen. Het zal een gebouw van 27 of 28 ver diepingen worden, dat zal worden op getrokken aan de zuidelijke oever van de Theems. De juiste hoogte is nog niet vastgesteld, maar de toekomstige eigenaresse de Shell Petroleum Compagnie heeft verklaard, dat dit 't hoogste gebouw van Londen zal wor den. Op het ogenblik is de kathedraal van St. Paul met 110 meter het hoogste gebouw. Janhagel, tot geweld aangezet door zeelieden, heeft Zaterdagavond in de havenplaats Frontera in Mexico huis gehouden, er het stadhuis geplunderd, het huis van de burgemeester in as ge legd, hetzelfde met drie andere woon huizen gedaan en alle gevangenen uit de stadsgevangenis losgelaten. Minstens 14 personen hebben bij deze wanorde lijkheden het leven verloren. Door de branden werden de telegraaf lijnen vernield Het is de derde maal in tien dagen dat 't in oostelijk Mexico tot geweld dadigheden kwam. In Campeche heeft een menigte geprobeerd een vrouw te lynchen nadat zij een jongen, die bijna twee weken eerder fruit uit haar tuin had gestolen, had doodgeschoten. Enkele dagen later werden in Villa- hermosa gebouwen in brand gestoken om blijk te geven van verzet tegen gouverneur Manuel Bartlett Bautista, die inmiddels naar Mexicostad ge vlucht is. Rusland, dat blijkbaar graag wil be wijzen dat de Russen langer leven dan enig ander volk ter wereld, heeft thans een man gevonden die 122 jaar oud is en die nog in de Krimoorlog heeft mee gevochten. Radio-Moskou die dit bericht wereld kundig maakte, vermeldde de naam van deze Methusalem niet. Maandagmiddag te ongeveer vijf uur werd de 54-jarige weduwe W. Geerts. wonende in de Engelsestraat, dood in haar woning aangetroffen. In de keu ken was de gasslang van de hoofdkraan gesprongen en dit is haar noodlottig geworden. Buren hadden een gaslucht opgemerkt en waren op onderzoek uit gegaan. De veerdienst Enkhuizen-Staveren, die op 21 Februari wegens ijsgang tijde lijk moest worden gestaakt, is vandaag hervat. Het was vannacht tien over één toen een potwagen d.i. de laatste tram gevuld met huiswaarts kerende conduc teurs en conductrices met een be hoorlijke snelheid over de Wibautstraat in Amsterdam reed. De tram, komend uit de richting van het Amstelstation, ging met dezelfde snelheid rechtsaf de Ruysstraat in. Zij schoot uit de rails, reed enige meters over de rijweg en kwam met een harde stoot tegen de trottoirband, waarna zij omsloeg. Een voorbijganger, die dit alles zag gebeu ren, snelde toe en sloeg onmiddellijk enige spiegelruiten van de potwagen in. Vervolgens hielp hy de twee inzit tende conductrices en zes conducteurs bevrijden. De verwarring onder hen was eerst nogal groot. Bijna allen klaagden over pijn. Met een paar zie kenauto's zjjn ze naar het Binnengast huis gebracht. De verwondingen bleken echter erg mee te vallen. Na verbon den te zijn, kon het personeel van de gemeentevervoerbedrijven naar huis keren. Later vertelde de bestuurder van de potwagen in de mening te hebben ver keerd dat de tram bij de Ruysstraat rechtdoor zou moeten gaan naar de remise. Hij reed namelijk nog maar zeer kort in deze buurt. Daaruit is het ook te verklaren dat hij geen snelheid minderde toen hij de bocht naderde. De wissel stond echter naar rechts. Di rect nadat hij bemerkte dat de tram van koers veranderde trachtte hij te remmen. Het was evenwel te laat. Met een harde slag kwam de wagen tegen de trottoirband. De inzittenden liepen voornamelijk schaafwonden op. Iemand had zijn rib ben gekneusd, twee anderen een enkel en een knie. De tram lag op haar kant en daardoor was er aanvankelijk enige verwarring bij de inzittenden ontstaan. Twee kraanwagens van de gemeente hebben de danig vernielde potwagen weggesleept. Om drie uur 's nachts was er van het ongeval niet veel meer te zien dan een scherp spoor in het plaveisel. Prinses Christiane Pahlevi-Cholewski, schoonzuster van de Sjah van Perzië en haar zevenjarig zoontje Ali Patrick, zijn ongemerkt uit de Zwitserse plaats Gstaad verdwenen. De eerste aanwijzing dat de prinses, die gehuwd was met wijlen prins Ali Reza van Perzië, tegen de orders van de Sjah in haar zoontje had weggehaald, van de Maria Joséschool kwam toen de politie van de school vernam dat het prinsje van een wandeling met zijn moe der niet was teruggekeerd. Bij een nader onderzoek werd vastge steld dat de Prinses Zondagmiddag met Ali en een oudere zoon uit een vroeger huwelijk het hotel had verlaten om een wandeling te gaan maken. De moeder van de prinses heeft de ba gage van haar dochter meegenomen. Toen het hoofd van de Maria José school de moeder telefonisch om inlich tingen vroeg over het prinsje, kreeg deze te horen dat hij zich geen zorgen behoefde te maken en dat haar dochter het jongetje naar Genève had genomen voor een medisch onderzoek. Informaties bij de politie in Genève en leden van de Perzische legatie in Bern leverden echter geen bevestiging op van de aanwezigheid der prinses en haar twee kinderen in Genéve. De politie vermoedt dat het drietal naar Saanen bij Gstaad is gegaan om daar de trein naar Montreux te nemen. Van Montreux uit zou de prinses gemak kelijk de trein naar Frankrijk, haar ge boortegrond hebben kunnen nemen. Voordat de prinses naar Zwitserland kwam, had zij al vergeefse pogingen ge daan de kleine Ali, die mogelijk eens Sjah van Perzië zal zijn, naar Frankrijk te brengen. Zij woonde toen in een hotel in Rome, dat op verzoek vqn de Perzische autoriteiten door de politie werd be waakt. Intussen is aan alle grensposten de instructie doorgegeven uit te zien naar de prinses en haar twee zoons. De Franse politie verklaarde gister avond, niet bekend te zijn met een grens overschrijding door de Perzische prin ses. Zij beschikte over berichten volgens welke de prinses uit Gstaad was ver dwenen, doch kon verder geen commen taar leveren. In officiële kringen werd verklaard dat, zo de prinses er in geslaagd was met haar zoontje naar Frankrijk te ontkomen, zij door geen enkele wettelijke bepaling gedwongen kon worden tegen haar wil naar Perzië te gaan. „De prinses is Frans onderdaan van ge boorte", zei een Franse functionaris. „Zij is daarom volkomen vrij in haar geboor teland. Evenzo valt prins Ali Patrick onder een wet, die van toepassing is op de kinderen van Franse onderdanen." Op 5 Mei aanstaande zal het histo rische feit worden herdacht dat wij tien jaar geleden het ondragelijk juk van de nazi-terreur van onze magere schou ders voelden afglijden. Alom in den lande zullen we feestvieren, hoe dan ook. Vooral de jeugd moeten wij op dat nationale feest duidelijk maken, hoe heerlijk de bevrijding uit de slaver nij aan ons volk is voltrokken. Da kinderen weten niet, wat het zeggen wil, dat wij nog herhaaldelijk welbeha gen hebben in onze hernieuwde vrij heid, bijna van dag tot dag, van avond tot avond, als een zee van licht onza steden opvrolijkt en onze winkelstraten die schitteren van een weelde, die wjj vijf lange, bange, donkere jaren moes ten missen. De kinderen? Zij zullen binnenkort voor zestig cent, en wij allen voor nog geen gulden een rijmprent kunnen kopen, die de grote gebeurtenis in beeld en rijm herdenken zal. Nu ja: in beeld? De prent vertoont van het koninklijk gezin een hoogst middelmatige gekleurde foto, die op zijn best de verdienste heeft aan te tonen, hoe slecht een kleurenfoto eruit kan zien. Nu ja: een rijm? Het is op zijn best rijmelarij, die de kinderen te lezen zul len krijgen. Het Nationaal Comité, dat bezig is het feest te organiseren, heeft mevrouw Antoinette van Dijk opdracht gegeven, een gedicht te maken, dat do bedoeling heeft, de jeugd te bekoren, maar dat bij bereiking van dat doel, de jongelui een stukje wansmaak zal bijbrengen, dat tot iedere prijs verme den dient te worden. Wilt u een voor proefje, zie hier: Juliana, Koningin in naam en we zen, Prins Bernhard, steeds voor het belang van Nederland paraat, èn Beatrix, Ireen, Margriet, Marij ke Hoe warm het Hollands hart voor allen slaat! Zullen we mevrouw Antoinette van Dijk dat gestamel kwalijk nemen? Geenszins. Zij kan wat zij kan. Maar het Comité had kunnen overwegen, dat dit gebabbel op rijm noch de schrijf ster, noch de jeugd, noch het Neder landse dichterdom dienen kan. Voor de schrijfster de critiek, voor de jeugd de belediging, voor de dichters de misken ning. Hier was nu een gelegenheid ge weest om een onzer dichters noem maar op: Engelman, Bloem, Van Duin kerken, Aatjes, Hoornik, Van der Plas, Vasalis, Van der Graft, Hoekstra, een dichterlijk monumentje te laten schrijven voor de schooljeugd, die deze dichters al een beetje kent en anders kan leren kennen. Maar neen: het Co mité vond een zielig rijmpje voldoende om de kinderen notabene besef bij te brengen „van de betekenis der offers, die gebracht moesten worden, alvorens ons land in 1945 werd bevrijd". Nu, de betekenis van die offers en die offers zelf krijgen in die rijmprent wèl hun kans, dat moeten we zeggen! Het ge stumper doet ons denken aan een aloud dichtwerk, waarin een opa onder de kwellende miskenning van de familie zijn laatste dagen moet slijten, mokkend bij een dovend haardvuur, waar hij aan een pijp lurkend zit te dubben. En de verontwaardigde dichter noteert braaf en bedroefd: „En dieper nog in d'as gedoken zat d'oude". Kortom: zie de rijmprent! Nogmaals: geen onvriendelijk woord aan de bejaarde schrijfster, des te meer aan het Comité, dat haar aan de farce overlevert. En daarom steunen wtf het voorstel van Het Parool: een streep erdoor! Overdoen! Geef het woord aan de dich ters! Advertentie 50 tot 200 gulden voor Uw OUDE BONTMANTEL bij aankoop NIEUWE MANTEL. Brieven onder nummer 32075. Een groep Russische soldaten, die volgens de Weense gendarmerie „in kennelijke staat" waren, begon Zon dagavond in een café in de Oostenrijkse hoofdstad een wilde vechtpartij, waar bij vijf Oostenrijkers onder wie ook vrouwen gewónd raakten. De gendarmes wisten de vechtenden te scheiden, waarna twee van de soldaten gearresteerd werden. (UP) Leden van de West-Duitse en de Ame rikaanse politie hebben gisteren te Neu renberg een Duitse Sovjetagent gear resteerd, die tot opdracht had een voor malige Russische staatsburger, werk zaam bij een Amerikaans bureau te Re gensburg, te vermoorden. De man droeg bij zijn arrestatie een pistool bij zich. Zijn naam is niet bekend gemaakt. (DPA - UP) Het Russische ministerie van Buiten landse Zaken heeft bekend gemaakt, dat de zes satellietlanden in Moskou vol ledige overeenstemming hebben bereikt over de vorming van een gemeenschap pelijk opperbevel der Oost-Europese lan den, als tegenhanger van de Noord-At lantische verdragsorganisatie. Dit verdrag zal van kracht worden indien het Westen de Parijse accoor- den over de West-Duitse herbewape ning bekrachtigt, aldus heeft radio- Moskou meegedeeld. Op de conferen tie, waar dit besluit genomen werd, was communistisch China vertegenwoor digd door een waarnemer. In het Wes ten ziet men in de bekendmaking van Moskou een poging om nog op het al lerlaatste moment de ratificatie der Parijse accoorden door de Franse Se naat te verhinderen. Het besluit om een verenigd opper bevel voor Oost-Europa te scheppen heeft in kringen in het Westen geen opzien gebaard. Men verklaart, dat 'n dergelijk opperbevel weinig zal ver anderen aan de militaire doeltreffend heid van het communistisch blok, aan gezien de strijdkrachten der Oost- Europese landen toch reeds onder toe zicht van de Russische stafchefs in Moskou staan. In de officiële bekendmaking heet het, dat bij het onlangs in Moskou gevoer de overleg volledige overeenstemming is bereikt over de beginselen van een vriendschapsverdrag en de organisatie van een verenigd opperbevel, „teneinde de veiligheid van de (deelnemende) lan den en het handhaven van de vrede in Europa te verzekeren." Eerder deze maand is uit Moskou ge meld dat, naar men geloofde, gene raals uit de Oost-Europese landen in Moskou besprekingen voerden. Men nam toen aan, dat maarschalk Konstantin Rokossowski, Sovjet-held in de strijd om Moskou en Stalingrad, die op het ogenblik opperbevelhebber van de Poolse strijdkrachten en minister van defensie van Polen is, wellicht opperbe velhebber van de zeven Oost-Europese landen zóu worden. Deze landen zijn: de Sovjet-Unie, Tsjechoslowakije, Oost-Duitsland, Hon garije, Roemenië, Albanië en Polen. Advertentie (Tot Woensdagavond) Zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen, maar later ook opklaringen. Vannacht geen vorst, morgen over dag dezelfde temperaturen als van daag of iets hogere. Overwegend matige wind uit Zuidelijke richtin gen. Zon: 6.40—18.58. Maan: 5.55—18.37.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1