Leger van Vietnam religieuze in Saigon slaags met secten Katholieken uit Kamer commissie voor Onderwijs Christen zijn in de samenleving Blokkade rond de hoofdstad Het regent interpellaties in Belgische Kamer en Senaat Herderlijk schrijven van de Ned. Hervormde Kerk Bloemencorso op 30 April? Actie K.V.P. in Zuid-Holland Nieuwe locomotief rijdt 331 km per uur Raab op 11 April naar Moskou Schrikbewind op Zuid-Celebes Sabotage op vlieg veld Bornholm Ik zag drie beren Brommend dienst doen Minister vergeet de vergeten groepen niet Voorzichtig loon- beleid geboden Pellenaars naar Tour de France GEMEENTEPERSONEEL WIL DE REDELIJKHEID NAGAAN Het weer In de Bollenstreek Wereldrecord in Frankrijk Koninklijk Paar terug in Nederland 6.000 huiseti in brand gestoken SCHOOLSTRIJD SPITST ZICH TOE Ouderdomsverzekering vóór 1 Juli in Kamer Nederlandse exploitanten speelclub vrijgesproken Minister Suurhoff: De generale synode van de Ned- Herv. Kerk heeft het ontwerp- herderlijk schrijven „Christen-zijn in de Nederlandse samenleving" met grote meerderheid van stemmen aanvaard. Het zal zo spoedig mogelijk in druk verschijnen, nadat de gemaakte opmerkingen en amandementen in de tekst zijn aangebracht. Hieronder volgt een samenvatting van het ontwerp. In de inleiding van het ontwerp wordt o.m. gezegd- dat het schrijven geen antwoord is op het Mandement; wel wil het mede dienstig zijn bij het gesprek tussen de kerken van de Reformatie onderling en van deze met de Rooms-Katholieke kerk. Kerk en Staat Het Franse geheimenlek Directeur van „France Observateur" in arrest Accoord met van lerlant Bij eventueel volgende afbraak te Oss Falcon zijden regenmantels WOENSDAG 30 MAART 1955 78sfe JAARGANG No. 26258 Iruk pijstgebiedX \ooof> nonce ft s- \nOOO BEQPE1GD noord-vietna HANOI; IONCAY- HAIPHONG; LAOS loooa commu - Ini&ten ec:ET jTOURANE; \OPSTANDlGE LEGE*- \GPOEP OPEIGT MET \SCNEUfHN6 VAN EU'O [VIETNAM zu/d\ WiT-ffc NAM CAMBODJA Saigon: 1*00*0 VIETNAMESE IVLUCHTELINGEN P/tO- I TESTE PEN TEGENMET \OPTREDEN PER VIETMIN\ Gisteravond en vannacht is het in de hoofdstad van Zuid-Vietnam, Saigon, tot hevige gevechten gekomen tussen de strijdkrachten van de politiek- religieuze secte Binh Xuyen en het nationale Vietnamese leger. De Binx Xuyen ondernam o.a. aanvallen op de ambtswoning van premier Ngo Dingh Diem en andere regeringsgebouwen. Beide partijen beschuldigen elkaar het vuren te hebben geopend. Aanvankelijk werd gemeend, dat meer dan hon derd slachtoffers waren gevallen, maar toen vanmorgen om vier uur de gevechten wat luwden, telde men vijf gesneuvelde en 35 gewonde militairen, alsmede dertig tot veertig doden aan de zijde van de burgerij. Franse troe pen hebben zich niet in de strijd gemengd, omdat net hier een „zuiver bin nenlandse strijd" betreft. De strijdkrachten van een andere secte, de Hoa Hao, hebben een blokkade rond Saigon gelegd. De drie secten, de Binh Xuyen, de Hoa Hao en de Cao Dai, hebben een verenigd front gevormd, dat streeft naar een regeringshervorming op een „brede nationale democrati sche basis". DREIGENDE CHAOS IN VIETNAM THAILAND Hoewel er officieel nog niets is be slist wordt het door vakmensen in de bollenstreek onmogelijk geacht, dat als datum voor het bloemencorso Zaterdag 23 April gehandhaafd kan blijven. Het vaststellen van een nieuwe datum brengt echter nogal enige moeilijkheden met zich mee, omdat op 30 April het feest van Koninginnedag en op 5 Mei het Bevrijdingsfeest wordt gevierd. Men vreest namelijk, dat men niet voldoende politie op die dagen naar de bollenstreek kan dirigeren. Desgevraagd deelde de burgemeester van Lisse, mr. Th. de Graaf, ons mede, dat die moeilijkheden niet onoverkome lijk zijn, zodat het niet uitgesloten moet worden geacht, dat Zaterdag 30 April het corso kan plaats vinden. In geheel Zuid-Holland zal de K.V.P. één gemeenschappelijke actie organise ren ter versterking van het ledental. Zaterdag 2 April zullen de dagelijk se besturen en propagandaleiders van alle afdelingen in de Kringen Leiden en Dordrecht te 's Gravenhage een bijeenkomst houden. De bliksem-actie moet geëindigd zijn Vrijdag 29 April. Opnieuw heeft een Franse locomotief het wereldrecord gebroken. Gisteren reed de B.B. 9004 over een traject van 60 rechte kilometers ten Zuiden van Bordeaux met een maximale snel heid van 331 km per uur. Eergisteren had de C.C. 7107 over hetzelfde traject gereden met een maximale snelheid van 320 km per uur. In tegenstelling tot de CC 7107, die gedeeltelijk van Zwitserse makelij is, is de BB 9004 geheel in Frankrijk vervaardigd. De nieuwe locomotief heeft een ge wicht van slechts 80 ton. De proefrit werd gereden in de vroege ochtend, om dat men bang was, dat in de warme re middaguren de electrische leidingen te warm zouden lopen. Evenals die van eergisteren trok de loc van gisteren drie wagens. President Coty heeft de Franse Nationale Spoorwegen telegra fisch gelukgewenst met hun succes. De machinisten verklaarden, dat zij tijdens het rijden hun grote snelheid pas bewust werden toen zij vaart gingen minderen. Koningin Juliana en Prins Bernhard zijn Dinsdagavond teruggekeerd van hun vacantieréis naar Sardinië. Het vliegtuig, dat het gezelschap naar Nederland te rugbracht, landde na een voorspoedige reis om 17.50 uur op Soesterberg. ZWEDEN In het spionnageproces in Stockholm is tegen een reserve-kapitein van het Zweedse leger zeven jaar ge- eist. Gistermorgen werd een spoedbijeen- komst van de secten belegd, tijdens welke besloten werd de ministers die tot die secten behoren, uit het kabinet van premier Diem terug te trekken. Zo wel de Hoa Haosecte als de Cao Dai lieten weten dat zij ieder hun vier minis ters terugtrokken. Premier Diem be schouwt deze ontslagaanvrage als on geldig, aangezien het schrijven niet de signatuur der betrokken ministers draagt. Intussen heeft een der „afgetre den" Cao Dai-ministers verklaard zich nog altijd als minister te beschouwen. De minister van Defensie, Ho Thong Minh, heeft zelfstandig ontslag geno men. De leider van de Cao Dai heeft keizer Bao Dai, die aan de Rivièra ver blijft, verzocht zo spoedig mogelijk een nieuw kabinet te formeren. Kort voor middernacht hebben strijdkrachten van de Binh Xuyen, de secte die tot voor Zondag zowel de po litie als de onderwereld controleerde, maar door premier Diem uit het poli- tie-hoofdkwartier werd verdreven, een aanval gedaan op het hoofdkwartier van de politie in Saigon en op het hoofdkwartier van het nationale le ger. In het leger-hoordkwartier wisten zij enige tijd stand te houden, maar uit he politiehoofdkwartier werden zij al gauw verdreven door een snelle actie van de keurtroepen van de pre mier, de parachutisten. Ook het pa leis van de premier lag enige tijd on der het mortiervuur van de Binh Xuy en. De beide omstreden hoofdkwartie ren liggen aan de weg tussen Saigon en Cholon. De Hoa Hao-secte is gisteren begon nen een gedeeltelijke blokkade tegen Saigon in te stellen. Hun generaal, Ba Cut, is met zijn 40.000 man strijd krachten, waaronder zich ongeveer 20.000 cummunistische Viethminsolda- ten schijnen te bevinden, begonnen de voedselconvooien naar Saigon te onder scheppen. Er ontstond een kooprage in de hoofdstad, waardoor de prijzen bin nen enkele uren zeker 5 pet. stegen. De Cao Dai-secte heeft geweigerd aan de blokkade-actie deel te nemen. De rege ringstroepen worden sterk genoeg ge acht om zonodig de hoofdstad te ontzet ten. (UP-ANP-Rtr). Kanselier Raab heeft, zoals ver wacht werd, de Russische uitnodiging aanvaard oin in Moskou te komen pra ten over het voltooien van het Oosten rijkse staatsverdrag. Na de kabinets vergadering van gisteren is bekend ge maakt, dat de kanselier op II April naar Moskou zal vertrekken. Raab zal aan het hoofd staan van een delegatie, die gevormd wordt door vice- kanselier Adolf Scharf, minister van Buitenlandse Zaken, Leopold Figl en staatssecretaris van Buitenlandse Za ken, Bruni Kreisky. (Rtr-UP). Volgens berichten uit Bone op Zuid- Celebes hebben gewapende groepen tussen 17 en 21 Maart in dit gebied ze ker 6000 woningen in brand gestoken, waardoor ongeveer 20.000 personen dak loos zijn geworden. Dit is een van de zwaarste aanvallen uit de geschiedenis van Celebes geweest. Het totaal aantal vluchtelingen ten gevolge van de terreur op dit Indone sische eiland wordt thans op 127.370 geraamd. De dorpelingen, die niet meer konden ontsnappen, zijn door gewapen de aanvallers mee de oerwouden inge nomen. Huizen en andere eigendom men, die niet door het vuur werden vernield, zijn later door de vrijbuiters geplunderd. In de verkeerscontrole-gebouwen van het vliegveld Roenne op het Deense eiland Bornholm is in de afgelopen nacht ernstige sabotage gepleegd door onbe kenden. Alle ruiten van het gebouw zijn vernield en er is een poging gedaan om met electrische kachels brand te stich ten. De apparatuur was bedekt met schuim uit schuimblusapparaten. De brandweer van het vliegveld arriveerde bijtijds om de brand te blussen. Uit een brandkast was enig geld gestolen. De politie speurt naar de daders. Tot dusver zijn nog geen arrestaties verricht. (Rtr) De katholieke leden van de Belgische kamercommissie voor Onderwijs heb ben gisteren besloten niet meer aan de besprekingen van de commissie deel te nemen, omdat de regering weigert ondanks de duidelijke manifestatie van jongstleden Zaterdag met de wensen van het katholieke volksdeel rekening te houden. In de Kamer en in de Se naat houden de katholieke afgevaardig den onvermoeid de strijd tegen de rege ring vol. De katholieken in de onderwijscom missie hebben zich teruggetrokken toen bleek, dat minister Collard niet bereid was zjjn wetsontwerpen op aanvaard bare wijze te wijzigen. Zij deelden me de, dat er onder die omstandigheden van een nationale verzoening geen spra ke kon zijn. Op een verzoek van de Kamerleden Gilson en De Schrijver om te mogen interpelleren over de nieuwsuitzendin gen van verleden week Zaterdag, heeft premier van Acker lachend geant woord, dat de interpellatie op 1 April wel zou kunnen doorgaan. De chris telijke afgevaardigden werden daarop zo nijdig, dat er een algemeen tumult ont- Tevreden zit „Astor" in het zijspanwagentje, dat zijn baas, agent Johann Muller uit Hamburg, voor hem bouwde. Toen agent Müller van de gewone fiets op de bromfiets overging, besefte hij, dat het geen doen zou zijn voor zijn trouwe dienstmakker, om naast hem te blijven draven. In zijn vrije tijd maakte hij toen dit practische zijspan. Zo was „Astor" geholpen èn de dienst, want op deze manier vormen zij een van de snelste politieteams van de stad op de radio-autodïenst na. stond, waardoor de kamervoorzitter de vergadering moest schorsen. In de senaat heeft oud-minister Se- ghers eveneens geïnterpelleerd over de gewraakte nieuwsuitzendingen. De christelijke senator Desporte sloot zich hierbij aan en protesteerde tegen de regeringsmaatregelen voor het trein verkeer en de telegraaf- en telefoon diensten. Er worden herhaaldelijk te lefoongesprekken afgeluisterd, aldus de heer Desporte. Oud-voorzitter van de Senaat Struye vroeg de minister van Justitie, Lilar, of de gouverneurs van Oost- en West- Vlaanderen liet recht hadden de bur gemeesters van hun gewest te gelas ten op 26 Maart, de dag der christe lijke demonstraties, in hun gemeen ten te blijven. De ministers zullen van daag antwoorden. Intussen heeft de Osservatore Roma no in een artikel, getiteld „Tumult in Brussel" geschreven, dat allen één zijn als het er om gaat de Kerk te bestrij den. De Osservatore hekelt de libera len die in België plotseling het streven naar staatsalmacht in onderwijszaken steunen. Het blad wijst er op, dat de strijd in België gaat, niet om een paar wetsontwerpen, maar de poging om de openbare scholen de morele en materië le suprematie te geven boven de vrije scholen. (Rtr-KNP) Minister Suurhoff is blijkens de Me morie van Antwoord over de begroting van zijn departement aan de Eerste Kamer van mening, dat bepaalde ver geten groepen niet behoeven te wach ten tot een volledig inzicht is verkre gen in het gehele probleem der ver geten groepen. Met name denkt hij hierbij aan de weduwen, die kinderen hebben te verzorgen. De regering bestu deert momenteel de terzake door de K.V.P. voorgestelde noodregeling. Ook de definitieve ouderdomsverzekering zal een bijdrage kunnen vormen voor de oplossing van het vraagstuk der ver geten groepen. Minister Suurhoff herhaalt zijn ver wachting dat vóór 1 Juli het wetsont werp inzake de ouderdomsverzekering, vergezeld van een voorstel tot herzie ning van de bestuursvorm der Rijks verzekeringsbank, zal zijn ingediend en vóór 1 Januari het wetsontwerp inzake de kinderbijslag voor zelfstandigen. De rechtbank te Turnhout heeft een zestal Nederlanders vrijgesproken, die ervan waren beschuldigd gelegenheid te hebben gegeven tot het uitoefenen van het kansspel. De beschuldigden waren de exploitanten van de Ciro-speelclub te Baarle-Hertog. Dat beren broodjes kunnen sme ren, zijn wij vroeger al zingende aan de weet gekomen. Deze foto uit Sarasota deelt ons nieuwe, verborgen kwaliteiten van deze sterke viervoeters mede. Want in het winterkwartier van het circus van de gebroeders Christiani in de Verenigde Staten hangen dagelijks drie bruine beren en e blonde schone van achttien jaar in de lucht, om een hoog nummer in te studeren. De regering acht het slechts door een voorzichtig loonbeleid mogelijk de ver kregen welvaart te vergroten of in elk geval te handhaven, zo deelt minister Suurhoff mede in de Memorie van Ant woord aan de Eerste Kamer voor de be groting van zijn departement. Een defi nitief oordeel nopens het loonbeleid (in clusief een mogelijke overgangsregeling) wenst de minister op te schorten totdat de S.E.R. heeft geadviseerd. De bewaking van het arbeidskosten- peil heeft o.m. ten doel te voorkomen, dat het prijsniveau wordt opgedreven. Dat thans bepaalde prijzen hoger wor den gehouden dan mogelijk en gewenst zou zijn, moet dan ook niet aan de loonpolitiek worden verweten, doch veel eer aan het door de huidige conjunctuur begunstigde streven naar uitschakeling van de normale concurrentie. In een dergelijke situatie kan prijsverlaging niet door een vrijere loonvorming wor den verwezenlijkt, doch zijn in de eerste plaats maatregelen met betrek king tot de prijsvorming van belang. De minister herinnert er aan, dat hij zijn medewerking heeft verleend aan het tot stand komen van bedrijfschap pen met verordenende bevoegdheid op het stuk van de arbeidsvoorwaarden. Hij wacht af zij het niet zonder ver trouwen of het georganiseerde be drijfsleven daarbij altijd voldoende oog zal hebben voor het algemeen belang. Afschaffing van de kinderbijslag voor het eerste en tweede kind en verkor ting van de ^ormale wekelijkse arbeids duur zjjn momenteel niet in overweging. Laatstbedoeld onderwerp is momenteel wel in studie in verband met een enquête van de internationale arbeids organisatie. In het hoofdstuk over Kerk en Cul tuur wordt eerst gehandeld over het christen-zijn in onze tijd. Dit christen zijn is, zo wordt gezegd, geen vanzelf sprekendheid, maar een opdracht, die ons van nature niet gemakkelijk afgaat. „Wij zijn hierin anders dan de wereld. Dit anders-zijn sluit onze gemeenschap met de wereld niet uit, maar in. Want de wereld is, als wijzelf, voorwerp van Gods genade. Over het christen-zijn in de we reld zijn geen algemene gedragsre gels te geven. Aanwijzingen gelden slechts voor een bepaalde tijd. Thans wordt een krachtige uitdrukking van solidariteit gevraagd. Het christen zijn in onze tijd vraagt dat wij staan naast de mens, die anders dan in de 19e eeuw lijdt aan het bestaan. Wij moeten hem met ons anders-zijn dienen. Hiermee verschillen wij van die mede-christenen, die de anti these als algemeen geldend beginsel zouden willen doorvoeren. De schei ding tussen Christus en de machten der duisternis is zeer moeilijk aan te wijzen en valt doorgaans niet samen met de scheiding tussen organisaties van christenen en van niet-christe- nen. Wij worden gedragen aldus het ont werp door de gemeenschap der Heilige Kerk. De Kerk, zichtbaar en mystiek van aard, is toegewend naar God, maar heeft ook een verbondenheid met de wereld en is apostolair op de cultuur gericht. De cultuurtaak is thans: ruimte scheppen voor de geplaagde, bedreigde mens. opdat hij gelegenheid heeft zich tot God te bekeren. De Kerk neemt het voor de cultuur op, ook als zij tegen sommige vormen protesteert. De cul tuurarbeid vraagt niet allereerst het samengaan van individuele christenen in afzonderlijke verbanden, maar moet door de Kerk worden uitgedrukt. In het hoofdstuk over Kerk en Staat wordt als bijbelse visie op de staat vast gesteld dat hij een instelling Gods is. De staat richt zich op het mens-zijn en hij gaat christen en niet-christen gelijktijdig aan. De staat ligt in Gods bedoeling. De kerkstaat zowel als de staatskerk worden afgewezen. De politieke partijen zijn de vorm, waarin wij onze politieke verantwoor delijkheid uitdrukken. Over de keuze bestaat diepgaand verschil van mening. Allerlei godsdienstige en niet-godsdien- stige factoren spelen daarbij een rol. De Kerk moet aan haar leden vragen, dat zjj de zaak van hun partij toetsen aan de zaak van het rijk. De leden moeten hun partij kiezen door zich af te vragen, waar hij onder dat gezichtspunt het vruchtbaarst werken kan. De Kerk staat op de bres voor het democratisch staatsbestel. Met het oog op de medeverantwoordelijkheid voor de vrijheid, die christenen en niet- christenen gelijkelijk hebben, dienen de christenen niets aan humanisten in de weg te leggen, als zij plaats vragen voor hun zorg aan de mens. Terwille van die vrijheid zullen de beperkingen aan processies opgelegd, moeten blij ven bestaan. De Kerk zal de overheid moeten zeggen niet aan haar roeping ontrouw te worden. De Kerk mag ten aanzien van partij keuze geen heerschappij over de gewe tens uitoefenen. Het kan voorkomen, dat de vergaderingen der Kerk moeten waar schuwen tegen een bepaalde partij, wan neer deze ten onrechte de indruk maakt verenigbaar met het christelijk geloof te zijn, terwijl dit, naar het oordeel der Kerk, niet het geval is. Maar deze mo gelijkheid doet zich thans niet voor. De exclusieve eis zich op grond van het belijden der Kerk bij deze of gene partij aan te sluiten, moet als ijdel gebruik van de naam des Heren gebrandmerkt wor den. De beoordeling of een partij naar Gods woord handelt, wordt beslist door haar concreet positie-kiezen, niet alleen door haar program of idealen. Het doen van Gods wil in deze tijd in Nederland is niet te vereenzelvigen met de practijk van een onzer democratische partijen. Wie dit wel doet, zondigt. De naam des Heren wordt daarbij immers in dienst gesteld van een houding, die mede door allerlei menselijke factoren bepaald wordt. In het hoofdstuk Kerk en maatschappij neemt het stuk uitgangspunt in wat de twee vergaderingen van de Wereldraad van Ker ken over „verantwoordelijke maatschappij" gezegd hebben. Onder christenen is geen eensgezindheid over de organisatorische vorm. die deze verantwoordelijkheid moet krijgen. Irr de vorige eeuw werden, om te begrijpen en te billijken redenen, christelijke organi saties op verschillend gebied gevormd. Daarin uitte zich verlangen naar de orde Gods in het samenleven. De motieven hier achter gelden nog, maar de vraag wordt dringerder. of dezelfde motieven tot een zelfde beslissing moeten leiden. Wat eer tijds noodzakelijke geloofsbeslissing was, is nu voor vele christenen algemeen geloofs beginsel geworden, een opvatting, die in sterke mate door Rooms-Katholieken. maar ook wel door reformatorische christenen wordt aangehangen. Het gevaar van deze opvatting is, dat gesloten groepen ont staan en dat ons volk geen gemeenschap meer zal kennen. De overheid wordt dan tot volstrekte neutraliteit gedwongen. Het is de roeping van de N. H. Kerk hier te waarschuwen. Deze ontwikkeling kan ver oorzaken, dat het volk in zijn geheel Gods woord niet meer hoort. Het beginsel van christelijke organisatie mag niet als een gebod Gods gelden. De christen moet met anderen samenwerken voor de opbouw van een verantwoordelijke maatschappij. Van geval tot geval, afhangend van velerlei factoren, zal hij zijn keuze voor een „al gemene" of „bijzondere" organisatie doen. Roger Worms, mede-directeur van het linkse blad „France Observateur", is gisteren gearresteerd, beschuldigd van een misi-ijf tegen de buitenlandse vei ligheid van de Franse staat. Deze be schuldiging vloeit voort uit het in Sep tember begonnen onderzoek naar het uitlekken van Franse defensiegeheimen. Worms, die schrijft onder de naam Ro ger Stephans, wordt er in het bijzon der van beschuldigd een geheim ver slag over Indo-China van de Franse generaals Ely en Salan gepubliceerd te hebben. COLUMBIA In Columbia hebben zich ongeregeldheden voorgedaan, die door de regeringstroepen beteugeld zijn. (Van onze correspondent) De merkwaardige afbraak van de houten woning van het gezin C. van den HurkWitlox te Oss, waarover al lerwegen zoveel beroering ontstaan is, heeft geleid tot het principiële besluit van het gemeentepersoneel van Oss om in de toekomst indien dit gewenst schijnt in organisatorisch overleg de redelijkheid van afbraakopdrachten na te gaan. Mocht hierbij blijken, dat de opdracht van B. en W. onredelijk is, dan zal het gemeentepersoneel er géén uitvoering aan geven. Dit besluit is het resultaat van samenspraak tussen de Katholieke Bond van Overheidsperso neel en de plaatselijke K.A.B. Aan het college van B. en W. is in tussen de volgende resolutie verzonden: „Overeenkomstig het besluit van het college van Burgemeester en Wethou ders van Oss moesten enkele arbeiders van de Dienst Publieke Werken 18 Maart de zeer onpleizierige opdracht uitvoeren om het huis van de familie Van den HurkWitlox af te breken. De algemene rechtstoestand-verordening van de ambtenaren der gemeente Oss verplicht hen alle opgedragen werk zaamheden te verrichten en dienover eenkomstig zijn zij de opgelegde ver plichting nagekomen. Een dergelijke opdracht evenwel mede in aanmer king nemende de omstandigheden, die later aan hen bekend werden achten zij in strijd met de objectieve bedoeling en de aard van hun betrekking als ge meente-ambtenaar en hoogst schadelijk voor de eer en goede naam van henzelf en van hun gezinnen. Het gemeenteper soneel georganiseerd in de Katholieke Bond van Overheidspersoneel heeft met zijn organisatie in overleg met de plaat selijke K.A.B. besloten bij herhaling van dergelijke opdrachten onder soort gelijke omstandigheden, alvorens tot uitvoering van deze opdrachten over te gaan, zijn standpunt in organisatorisch overleg nader te bepalen." Plet van lerlant, de vertrouwens man van de K. N. W. U. voor de Tour de France, en Kees Pellenaars zijn op alle punten wat betreft het ploeg leiderschap in de Ronde van Frankrijk tot een accoord gekomen. Dit betekent, dat Pellenaars ook dit jaar als ploeglei der van Nederland voor de Tour de France zal fungeren. Pellenaars deelde na afloop van de bespreking nog mede, dat hij zich on middellijk met de heer Torriani, de or ganisator van de Ronde van Italië in verbinding zal stellen om tot een defi nitieve beslissing te komen voor de deelneming van een Nederlandse ploeg van 7 man aan de Giro, welke 14 Mei te Milaan begint. RUSLAND Rusland heeft zich be reid verklaard studenten toe te laten uit economisch achtergebleven gebieden. Advertentie (Tot Donderdagavond) Half tot zwaar bewolkt met plaat selijk wat lichte regen of wat mot regen. Matige tot krachtige wind tussen West en Noord. Minder koud. Zon: 6.22—19.12. Maan: 11.31—3.09. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich hel recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1