Gemeentepersoneel in Amsterdam voor groot deel in staking Eis: herclassificatie Uitvallen van de TRAM veroorzaakt veel ongemak Russische officier vraagt met vrouw en kind asyl in West-Berlijn Toelichting Bisdom over huwelijkscasus in Haarlem Cao Dai loopt met man over 25.000 Overwinning van Diem op overige secten nu wel zeker N Onevenredig veel deining ORR VOORLOPIG VOOR 24 UUR Met Pasen zegen Urbi et Orbi" Opnieuw terugzending geëist van Russische jongen Oppositie in Zuid- Vietnam verlamt Bordenwasser met pan doodgeslagen Vervolging tegen kath. geestelijke? 1 Kcird. Wyszynski geopereerd? Het weer DONDERDAG 31 MAART 1955 78ste JAARGANG No. 26259 (Van onze speciale verslaggever) Onder het personeel van het Gemeentelijk Vervoerbedrijf in Am sterdam is vandaag een staking uitgebroken, waardoor het open bare stadsvervoer in de hoofdstad geheel is lamgelegd. Er rijden slechts enkele trams en bussen, verdeeld over verschillende lijnen. Die zijn echter ten enen male onvoldoende om de grote hoeveelheid passagiers te verwerken- Het merendeel van de Amsterdammers is vanmorgen dan ook lopend naar zijn werk gegaan. Velen kwa men te laat, waardoor de hoofdstad in een verwarde situatie de dag begon. Tijdens een rumoerige vergadering in „De Brakke Grond'' in Amsterdam is vannacht tot deze staking besloten. De stakers eisen een herindeling in de loonklassen, die voor hen neerkomt op een loonsverhoging van ongeveer 10 procent. De officiële vakbonden, de E.V.C. uitgezonderd, houden zich geheel afzijdig van deze actie. Aanvankelijk was het niet de bedoeling om de proteststaking reeds vandaag te doen plaatsvinden. Men had het plan om dit eerst Zondag of Maandag te doen. Enkele heethoofden hebben tijdens de verga dering van vannacht weten door te drijven, dat het werk reeds vandaag werd stilgelegd. Behalve het rijdend personeel van het vervoerbedrijf staken ook velen van de technische diensten. Het gevolg daarvan is, dat het werk in de drie remises en in de werk plaats volledig is neergelegd. De werf van de afdeling bestrating staat eveneens stil. De vuilophaaldienst, de vuilverbranding en de straatveegdienst stagneren, terwijl ook enkele honderden werk nemers van het gemeentelijk waterleidingbedrijf zich solidair met de stakende trambestuurders en -conducteurs verklaarden. Ook bij de gemeentelijke diensten in de haven zijn enkele honderden perso neelsleden niet op het werk verschenen- Rumoerige vergadering Tijdens Stille Omgang overleden J. B. Takessecretaris van de Stille Omgang Twist in hotelkeuken Vragen over kerkelijk huwelijk te Haarlem Strafvervolging ingesteld? Lederen Damesjasjes 98.50 BtJREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM" Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Een Amsterdamse conducteur deelt pamfletten uit, waarin de reden van de staking wordt uiteengezet en waarin om begrip van de Amsterdamse bevol king wordt gevraagd. zich tegen staken verklaarde, voegde er veelbetekenend aan toe, dat de E.V.C. gedurende het weekeind een congres houdt. Inderdaad is ook de vorige actie onder het trampersoneel georganiseerd toen de E.V.C. ging congresseren. Het slotwoord op de ver gadering was een krachtige oproep om te gaan staken, „in rust en kalmte", werd er bij gezegd. De vergadering, die werd bijgewoond door een com munistisch raadslid en de heer B. Blok zijl, oud-voorzitter van de E.V.C., had hetzelfde vei-loop als anderhalf jaar geleden, toen tot het z.g. „modelrij den" (zeer langzaam rijden) werd be sloten: eerst mocht iedereen het zijne zeggen, daarna kwamen de agitato ren aan het woord, De voorzitter van de E.V.C. werd ook nu weer, nadat de vergadering was afgelopen, gefeli citeerd met het bereikte resultaat. De staking onder het personeel van de Amsterdamse vervoersbedrijven was vanmorgen vrijwel algemeen. In de ochtenduren varen ongeveer twintig tramtreinen en zeven bussen uitgereden, bemand met werkwillig personeel. De stad bood een uiterst rustige aanblik. De mensen op weg naar hun werkkring werden niet gestoord door het geratel en gerammel van hoofdstedelijke „ge- meenteblikken op wielen" en zo op het oog namen de Amsterdammers de situ- atie laconiek op. De tram bleek voor Amsterdam kennelijk niet zo'n onmis baar vervoermiddel als men op normale dagen in de week zou geloven. Geen te hoop gelopen mensen bij de tramhal tes, iedereen ging rustig lopend naar zjjn werk. Alleen de taxichauffeurs maakten goede zaken. De taxistand plaatsen, waar anders tientallen wagens werkeloos staan, waren nu voor het me rendeel verlaten. Voor de directie van het gemeente lijk vervoersbedrijf kwam deze staking vrijwel geheel onverwacht. Men had .weliswaar moeilijkheden verwacht en voor alle zekerheid had men vanmorgen een aantal werkwillige buschauffeurs ge- requireerd om het personeel op te halen, daar men meende dat de z.g.n. „Pot- wagens" niet zouden uitrijden. Dit is echter wel gebeurd. Aanvankelijk liet de staking zich ook niet zo ernstig aan zien. Het aantal wagens dat kon uitrijden was niet zo heel gering en het aantal werkwilligen viel mee. Gedurende de ochtenduren echter hebben postende stakers en door de stad rondgaande „advocaten" het meren deel van het werkwillige personeel be werkt, waardoor zeer veel van de aanvankelijk uitgereden trams weer naar de remises is teruggekeerd. Bij dat „overtuigen" van werkwilligen is het op sommige plaatsen tot molestatie ge komen. In de Kinkerstraat is verschil lende malen het in tramtreinen van lijn zeventien aanwezige publiek door bur gers naar buiten gedrongen. De con ducteurs en bestuurders werden daarbij bedreigd. Op het Stationsplein werden verschillende wissels verkeerd gezet. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf heeft als antwoord op de staking me degedeeld, dat met inganp van van daag de uitbetaling van de lonen is stopgezet. Dit wordt door de honder den bestuurders en conducteurs, die Post hebben gevat voor de tramremi ses scherp becritiseerd. De vergadering van het tramperso neel waarop echter ook ander ge meentepersoneel aanwezig was stond onder leiding van een z.g. Actiecomi té, dat volgens opgave van dit co mité bestaat uit twee E.V.C.-ers, 2 N.V.V.-ers en 2 ongeorganiseerden. De vergadering was aangekondigd tegen half een, maar toen waren nog niet veel personen aanwezig. Eerst nadat de laatste diensten van de tram waren gereden, begon de zaal vol te lopen, zodat de bijeenkomst pas om half twee begon. En dat begin was een hooglo pende, zeer emotionele ruzie tussen enige personen in de zaal, die een van de comitéleden, de heer Klatte, ervan beschuldigden, dat hij de vorige actie: het z.g. „modelrijden" op de tram, an derhalf jaar geleden, aan de bonden zou hebben „verraden". De heer Klat te verdedigde zich even fel als hij werd aangevallen en aan de twist, waarbij talrijke interrupties werden gehoord als: „Gooi hem eruit", „Vuile verrader" enz., kwam pas een eind toen de voorzitter van de E.V.C., de heer Oomen, de zaak probeerde te sussen en een staking van 24 uur aan beval. Hij vond dat het tramperso neel lang genoeg tevergeefs had aan- gedrongen op een herclassificatie: een indeling in een hogere loongroep. Ver der klaagde hij erover dat het per soneel niet zijn verlofdagen kan op nemen wegens gebrek aan personeel en dat de lonen te laag zijn. Een delegatie van het personeel van de Stadsreiniging kwam daarop ver tellen dat dit personeel besloten had te gaan staken. De heer Post, secretaris van de Alg. Bond van Ambtenaren (N.V.V.) waar schuwde de vergadering, dat met sta ken niets te bereiken valt. Men laat zich eenvoudig voor het karretje van E.V.C. sPannen, zo zeide hij. En hij gaf een uitvoerig overzicht van wat er in de laatste jaren voor het tram personeel is bereikt. Zijn toespraak werd voortdurend ge ïnterrumpeerd, zodat de voorzitter de grootste moeite had de orde te hand haven. Enige sprekers verklaarden nog, dat zij er beter op geworden waren toen zij bij het Gemeentevervoerbedrijf wa ren gaan werken, en een hunner, die Dinsdagmiddag is in Amsterdam, ter wijl hij de Stille Omgang maakte, op straat plotseling aan een hartaanval overleden de heer Jean Baptist Takes, secretaris van het Gezelschap van de Stille Omgang. De heer Takes, die 72 jaar geworden is, zou dit jaar het feit vieren dat hij veertig jaar secretaris was van dit gezelschap en vijftig jaar koor zanger in de Sint Nicolaaskerk te Am sterdam. De overledene was ridder in de orde van Sint Gregorius en onder scheiden met het Pauselijke erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. De Russische Hoge Commissaris in Duitsland, Poesjkin, heeft van zijn Ame rikaanse collega, Conant, geëist dat de Russische jongen Valer.v Lysikov die verleden week in West-Berlijn om poli tiek asy' heeft gevraagd, naar de Rus sische zone wordt teruggezonden. Poesj kin beschuldigt de Amerikanen ervan, dat zü de jongen die een zoon is van een Russische luitenant-kolonel-vlieger, tegen zijn wil vasthouden. Intussen heeft een Russische officier met zijn vrouw en kind gisteren asyl gevraagd in de Brit se zone van Berlijn, terwijl de chef van de handelsafdeling van de Tsjechische gezantschappen in Syrië en Libanon, in Engeland om politiek asyl heeft ge vraagd. De Russische Hoge Commissaris in Duitsland schreef aan Conant, nadat de Russische commandant van Berlijn, Di- brova, persoonlijk een bezoek had ge bracht aan zijn Amerikaanse ambtge noot, generaal-majoor Honnen. Hoge Commissaris Poesjkin verklaart in zijn brief, dat de jongen verleden week Za terdag, toen hij op het Amerikaanse hoofdkwartier in Berlijn zjjn ouders ont moette, de wens te kennen heeft gege ven, naar Rusland terug te keren, maar dat de Amerikanen dit beletten. De Amerikanen ontkennen dit en beweren, dat de jongen vrij is om terug te gaan, maar niet wil. De Russische officier, die gisteren met zijn vrouw en kind asyl vroeg in de Britse zone, stapte een NAAFI-win- kel binnen, legde zijn pistool op de toon bank en zei: ,,Ik geef me over." De winkel is eigendom van de Britse le ger-verzoi-gingsdienst. Het Vaticaan heeft officieel bekend gemaakt, dat de H. Vader op Paaszon dag op de buitenloggia van de Sint Pie- ter zal verschijnen 0111 zijn zegen „Urbi et Orbi" te geven. Het is de eerste maal sedert zijn ziekte, dat de Paus weer op de loggia zal verschijnen. De H. Vader zal enige woorden richten tot de pelgrims die op het Sint Pieters plein bijeen zijn. Naar aanleiding van de „huwelijks casus", welke in „Het Parool" van 29 Maart is gepubliceerd en waarover de heer Scheps (P.v.d.A.) aan de minister van Justitie vragen heeft gesteld, ver neemt het K.N.P. van het Bisdom Haarlem het volgende: 1. Indien het waar is, dat op 22 Janu ari 1955 in de Mariakapel te Haarlem een kerkelijk huwelijk is gesloten tussen mej. J. P. van P. en de heer N. J. F„ dan kan men daarbij opmerken, dat het eerste huwelijk van deze man voor de Kerk ongeldig is geweest, omdat het een huwelijk betrof tussen een niet- katholieke man en een katholieke vrouw; het huwelijk is alleen voor de burgerlijke wet gesloten. Het is dus voor de Katholieke Kerk een niet- bestaand huwelijk. 2. De man, die later katholiek gewor den is, en die als katholiek geen geldig huwelijk kan sluiten, tenzij voor de Kerk, kan volgens natuurrecht geen kerkelijk huwelijk verboden worden. 3. De kerkelijke overheid geeft geen verlof voor een huwelijk, aangezien het recht tot het sluiten er van bij de in dividu berust. De Kerk constateert slechts, dat er geen natuurrechtelijke of kerkrechtelijke bezwaren bestaan tegen een kerkelijk huwelijk. In het „gesigna leerde" geval nu is geconstateerd, dat zulke bezwaren niet bestonden. 4. Wanneer een priester het risico wil nemen als bedienaar van de godsdienst bij dit huwelijk te assisteren, dan gaat dit buiten de bisschop om. Voor de gel digheid van zulk een huwelijk is de aan wezigheid van 2 getuigen voldoende, in dien (door physieke of morele onmoge lijkheid) geen priester gevonden kan worden, die bij het huwelijk assisteert. (Canon 1098 K.W.). De bisschop, wiens bemoeiing zich beperkt tot de uitspraak over eventuele huwelijksbeletselen, houdt De Boeddhistische godsdienstige secte de Cao Dai is vandaag onverwachts met een leger van 25.000 man overgelo pen naar het nationale leger van Zuid- Vietnam, waardoor de overwinning van premier Diem over de secten vrijwel verzekerd is. De staf-chef van de Cao Dai strijdkrachten, generaal Nguyen Thanh Phoeong heeft zijn strijdkrachten opdracht gegeven zich onder het com mando van het nationale leger te stel len. De beslissing van generaal Phoeong van de Cao Dai kwam als een vol ledige verrassing. De Cao Dai be schikte over meer dan de helft van de strijdmacht der godsdienstige sec ten. Het besluit heeft de kansen van premier Diem om de opstandige be weging van de godsdienstige secten de baas te worden enorm vergroot. Het overlopen van de Cao Dai-troe- pen heeft een gapende leegte veroor zaakt in de strijdmacht van de sec ten en waar-nemers geloven, dat er thans niet veel meer terecht zal ko men van de pogingen van de verenigde partij, de oppositie, om de premier tot aftreden te dwingen. Generaal Phoeong nodigde stafoffi cieren van het leger van premier Diem uit naar zijn hoofdkwartier te komen Hij deelde deze vertegenwoordigers mede: De secten hebben de plicht zich buiten de politiek te houden. Ik stel mij vandaag met mijn strijdmacht van 25.000 man achter het kabinet van de premier en ik zal hem van nu af aan volledige steun verlenen. Later op de dag zal tijdens een officiële plechtigheid het leger van de ln da afwaskeuken van een hotel aan het Damrak te Amsterdam ont stond Woensdag tussen een 41-jarige bordenwasser en zijn 42-jarige collega een ruzie over het tempo, waarin werd gewerkt. De twist liep zo hoog, dat de oudste bordenwasser de deksel van een grote hotelpan greep en daarmede zijn collega een slag op het hoofd gaf. Het slachtoffer werd naar het Binnengasthuis overgebracht, waar hij korte tijd later is overleden. De hoteldirectie ontsloeg de dader op staande voet en stuurde de man het hotel uit, zodat de politie naar hem moest gaan zoeken. Later op de dag is hij gearresteerd en in het politiebureau Warmoesstraat opgesloten. Cao Dai bij het nationale leger van Zuid-Vietnam, dat reeds 200.000 man telt, worden ingelijfd. De „Paus" van de Cao Dai, Pham Cong Tac, is het volledig met het besluit van, zijn chef staf eens. De vier ministers van de Cao Dai, die eerder deze week de premier hun ontslag hadden aangebo den hebben premier Diem thans me degedeeld, dat zij diens plannen tot het hervormen van het Vietnamese kabinet, waarbij mannen zouden wor den gekozen, die bekwaam zijn en zich volledig voor het nationale belang van het land zullen inzetten, goedkeu ren en alsnog de premier hun steun zullen blijyen geven. zich buiten de ceremonie der sluiting en zal zeker niemand opleggen een daad te stellen, waarvoor hij met zware geld boete kan worden gestraft. De Haarlemse recherche deelt volgens het A.N.P. mede, overtreding te hebben geconstateerd van art. 449 (eerste lid van het Wetboek van Strafrecht, waarin vermeld staat, dat het een bedienaar van de godsdienst is verboden een huwelijk kerkelijk in te zegenen, voordat partijen hem hebben doen blijken dat er een wettig huwelijk is vooraf gegaan. Deze overtreding betreft de inzegening van het kerkelijk huwelijk op 22 Januari van de 56-jarige belasting-deskundige N. J. F., vroeger wonende te Amster dam en thans te Haarlem en de 37- jarige mej. J. v. P. uit Haarlem in de Ma riakapel aan de Koningstraat te Haai - lem. De Haarlemse recherche is er tot dusver nog niet in geslaagd na te gaan wie de geestelijke is geweest die het huwelijk heeft ingezegend, zo deelde de recherche mede. De 56-jarige belastingdeskundige N. J. F. is nog steeds wettig (burgerlijk) gehuwd met een dame uit Amsterdam. Bij de rechtbank aldaar is nog steeds een eis harerzijds tot scheiding van ta fel en bed hangende. De dame uit Am sterdam is reeds ongeveer 30 jaar met de heer F. getrouwd. Ongeveer acht jaar geleden is het echtpaar gescheiden, doch na enige tijd met elkaar her trouwd. De recherche te Haarlem heeft een aantal daarvoor in aanmerking komende personen gehoord, doch zij gaven voor er niet van te weten. Er is een proces verbaal tegen een. onbekende dader op gemaakt en dit is op het kantongerecht te Haarlem gedeponeerd. Het is nu aan de justitie om te beslissen of een ge rechtelijk onderzoek zal worden inge steld. Zoals reeds gezegd kon niet worden vastgesteld welke R.K. geestelijke het huwelijk heeft ingezegend. In bevoegde kringen wordt er aan getwijfeld of men er nog in zal slagen deze te vinden, om dat, naar verluidt, de betrokkene niet meer in Nederland zou verblijven. Het Tweede-Kamerlid Scheps (P. v. d. A.) heeft de minister van Justitie schriftelijk de volgende vragen ge steld: 1. Is het juist, dat 22 Januari in de Mariakapel te Haarlem door een be dienaar van de godsdienst een kerke lijk huwelijk is voltrokken zonder dat in overeenstemming ritet artikel 136 van het Burgerlijk Wetboek de par tijen aan de bedienaar van hun ere dienst hebben doen blijken, dat hun huwelijk ten overstaan van de ambte naar van de Burgerlijke Stand was voltrokken? 2. Kan de minister mededelen of te gen de betrokken bedienaar van de eredienst, die, als de eerste vraag bevestigend moet worden beantwoord, zich niet gehouden heeft aan het be paalde in artikel 449 (eerste lid) van het Wetboek van Strafrecht, een straf vervolging ingesteld? De voorzitter van de Russische rijkscommissie voor bouwaangelegen- heden, K. M. Sokolov, is van zijn func tie ontheven, aldus heeft het Russische persbureau Tass meegedeeld. Als op volger is benoemd IV. A. Koetsjerenko. Het is niet bekend of Sokolov een ande re functie heeft gekregen. Van bijgeloof hebben de mannequins op deze foto beslist geen last en ze tonen dit den volke dan ook spontaan door onbezorgd onder een. ladder door te wandelen. De meisjes namen deel aan een show van lentekleding, welke werd georganiseerd in de Londense Bond Street, Onder aanvoering van Het Parool is in een deel van de pers het is leerzaam erop te letten in welke bladen precies oneven redig veel deining gemaakt over een kerkelijke huwelijkssluiting, die zich in Haarlem zou hebben voltrokken en die strijdig zou zijn met de Ne derlandse wet. Zowel voor het be richt als voor een principieel com mentaar van de zijde van een des kundige mogen wij verwijzen naar elders in ons blad. Wij willen onzer zijds nog een enkel woord daaraan toevoegen over de algemene beteke nis en de journalistieke behandeling van het geval. Wij stellen voorop, dat het hier een kwestie betreft, welke tegelijkertijd in twee rechtssferen ligt, en dat om des gewetens wille een noodoplossing is gekozen, welke strookt met de ker kelijke wet, die naar katholieke op vatting behoort te praevaleren, wan neer het een huwelijk tussen katho lieken betreft. Wij zullen Het Parool niet volgen in de smakeloze opsom ming van intieme details en volstaan met de mededeling, dat die details zeer eenzijdig en vanuit een voorop gezette waardering werden weerge geven. Haast lachwekkend is echter de manier waarop Het Parool, in be lustheid op een anti-katholieke rel, is gaan zitten op de stoel van de rech ter van instructie en allerwegen in lichtingen is gaan inwinnen, niet om klaarheid in de zaak te krijgen, maar om de zaak „rond" te krijgen, zoals het in de vaktaal der opsporingsamb tenaren heet. Wanneer de heer ver slaggever naar zijn smaak geen af doende „bekentenissen" ontving van het bisdom of van een geestelijke, beschrijft hij zulks met een onder toon van wrevel als ware iets nage laten, waartoe de „ondervraagden" verplicht zouden zijn. In een hoofdartikel in Het Parool (door de Nieuwe Rotterdamse Cou rant van voldoende gewicht geoor deeld om in zijn geheel te worden afgedrukt) worden niet minder dan de „grondslagen van ons staatsbestel" erbij gehaald en opnieuw komt het vraagteken ter sprake, dat anders denkenden willen zetten achter de „fundamentele democratische gezind heid der Nederlandse katholieken". Men acht wat het onderhavige geval betreft een taak weggelegd voor mi nister Donker. Dit alles nadat Het Parool zelf beweerd heeft, dat het hier een overtreding zou kunnen be treffen (het geringste delict, dat wij in ons strafrecht kennen), waaruit men eerder zou mogen afleiden, dat hier misschien slechts een taak voor de kantonrechter, c.q. de ambtenaar O.M., is weggelegd. In zijn ijver om de zaak zo opwin dend mogelijk te versieren heeft Hét Parool op de voorpagina een repro ductie afgedrukt van een brief, door de secretaris van het Haarlemse Bis dom gericht aan de vrouw met wie de man, die thans kerkelijk met een andere vrouw is getrouwd, voor de wet gehuwd was. Een merkwaardige opvatting van journalistiek en ge woon menselijk fatsoen blijkt hier uit, waar het hier gaat om een strikt persoonlijke brief aangaande een delicate, strikt persoonlijke, zaak. In die brief komt de zinsnede voor „Het louter burgerlijk huwelijk tussen de Heeren U is door de Bisschop ongeldig verklaard." Haast wenend van verontwaardiging roept Het Pa rool hierbij uit: „Wat is dat voor een machtsusurpatie...." Wij kunnen Het Parool geruststellen. De bedoe ling van deze op zich inderdaad wei nig gelukkige, maar voor een katho liek (en de brief was tot een katho liek gericht) nauwelijks tot misver stand aanleiding gevende formulering is: het (louter burgerlijk) huwelijk wordt in dit geval door de bisschop kerkelijk ongeldig ver klaard. Wie de hele zaak onbevooroordeeld beschouwt, zal inzien, dat het hier inderdaad een noodoplossing betreft met knelpunten tussen het burger lijk en het kerkelijk recht. Van het laatste blijkt Het Parool geen begrip te hebben. En helaas moet worden geconstateerd, dat het over „goede verstandhoudingen tussen de volks groepen" orerende blad zich met on gewone gretigheid geworpen heeft op een affaire, waar het anti-katholieke munt uit meende te kunnen slaan. Poolse emigranten in Londen me nen te weten, dat Kardinaal Wyszyns ki in een kliniek in Warschau is opge nomen, omdat hij sinds de tweede We reldoorlog lijdt aan tuberculose. Men vreest, dat de slechte gevolgen van het gevangenisleven de kardinaal zullen doen sterven. In het ziekenhuis in de Poolse hoofd stad hebben de artsen bij de Kardi naal 2 ribben verwijderd. Hij zou een goede verzorging ontvangen. Advertentie (Tot Vrijdagavond) Half tot zwaar bewolkt met voor namelijk in het Noorden van het land plaatselijk wat lichte regen. Overwegend matige Noordwestelijke wind. Minder koude nacht. Onge veer dezelfde middag-temperaturen als vandaag. Zon: 6.20-19.14. Maan: 12.49-3.42.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1