Ondanks bedreiging met ontslag STAKING BIJ AMSTERDAMSE TRAM NOG DUURT STEEDS VOORT ReinigingWaterleiding en Vuilverbranding weer aan het werk Kamer heeft geen goed woord voor huurvoorstellen Beleid van regering alleen maar gemo Niet storen 1 Gevluchte Tsjech met gezin op doorreis op Schiphol m Kortzichtig huurbeleid [jrcn „Wij zijn geen communisten" W8P Atoomvliegtuig in Rusland? Mutaties in Sovjet republiek Diplomaat keerde communisme de rug toe Demonstratie gaat niet door Bulgaarse cellist vraagt asyl Weer onrust op Cyprus Hevige aardbeving op Philippijnen Het weer VOORLOPIG VERSLAG VOL CRITIEK CHAOS TE VERWACHTEN" Verslag over Russische atoomkrachtcentrale Kath. Middenstandsbond VRIJDAG 1 APRIL 1955 79ste JAARGANG No. 26260 (Van onze verslaggever) Het Amsterdamse trampersoneel heeft Donderdagavond met een overweldigende meerderheid op een vergadering, die inderhaast in „Krasnapolsky" werd belegd, omdat de oorspronkelijk gehuurde zaal veel te klein bleek om het vrijwel voltallig opgekomen personeel te kunnen bevatten, besloten om de staking voort te zetten. Oorspron kelijk was slechts tot een staking van 24 uur besloten en enige sprekers wezen daar ook op, maar volgens het stakingscomité was het slechts een „suggestie" geweest. Hoe lang de staking nu zal duren wercl niet bepaald. Tevoren had het personeel van de Stadsreiniging, Publieke Werken en de Waterleiding met grote meerderheid besloten Vrijdag weer aan het werk te gaan, tenzij het trampersoneel zou doorstaken. Een vertegenwoordiger van het personeel van een bedrijf in Amsterdam-Noord kondigde sympathiestakingen aan in Amster damse fabrieken en bedrijven. Vanmorgen is echter gebleken dat in alle bedrijven het werk normaal doorgang heeft gevonden. Slechts in één scheepsbedrijf werd door het personeel overlegd het bijltje er bij neer te gooien. Ook werd medegedeeld, dat het Rot terdamse trampersoneel vanavond in Rotterdam zal vergaderen over de vraag of het zich bij de staking zal aansluiten. De gemeenteraad van Amsterdam verwierp Donderdagavond twee communistische moties met alleen de stemmen van de communisten voor. De ene motie stelde voor de staking onmiddellijk in de raad te bespreken, de andere om de stakers vandaag het loon over de afgelopen week uit te betalen. Het technische personeel van de werkplaatsen van het gemeente vervoerbedrijf heeft vanmorgen het werk hervat. Hetzelfde is ge beurd met het personeel van de gemeentelijke Stadsreiniging, de Waterleiding en de Vuilverbranding, totaal 1300 man. De stratenmakers hebben het werk nog niet opgenomen, zulks in overeenstemming met het besluit, dat zij vannacht hebben genomen. Ook het personeel van de Bestratingswerf zet de staking voort. Ballet in Parijs met nog zes voorstellingen laten zitten BVJj 1 FALCON GABARDINEJASSEN I BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM" Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. ITmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de tjezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Burgemeester d'Ailly zeide in de Raad dat de staking „een ernstige gebeurte nis is en dat B. en W. maatregelen over wegen om het gemeentepersoneel van de dwalingen zijns weegs terug te doen keren. De burgerij moet er op kunnen rekenen dat het gemeentepersoneel zijn plicht niet verzaakt. Ik weet niet,' aldus de burgemeester, „of de stad geen scha devergoeding kan eisen." De staking is intussen zelfs de E.V.C. uit de hand gelopen, want op de ver gadering, die door de stratenmakers in „Frascati" werd gehouden, heeft het communistische raadslid Groot Roes- sink, bestuurslid van de E.V.C., uitvoerig de stratenmakers aangespoord de sta king slechts 24 uur te laten duren en Vrijdag weer aan het werk te gaan. De stemming onder de stratenmakers was nogal verward. Eerst leek het alsof voor- en tegenstanders van de voort zetting van de staking elkaar ongeveer jn evenwicht hielden, maar bij een vol gende stemming werd met 254 tegen 91 stemmen besloten weer aan het werk te gaan, waaraan later de voorwaarde werd verbonden, dat ook het trampersoneel de staking zou opheffen. Op de vergadering van het tramper soneel, dat zich zeer eensgezind toonde, kwamen verschillende katholieke en protestantse trammannen vertellen, dat zij geen communist zijn en dat de sta king niet als een communistische mag worden beschouwd. Er ontstond enige verwarring over de uitbetaling van de lonen. Een lid van het stakingscomité peweerde, dat het loon uitbetaald zou Frascati was te klein gisteravond omstreeks elf uurom al het stakende tram personeel, dat wilde vergaderen, te herbergen. De zaal was vol, maar in de Nes in Amsterdam was het nog voller. Mocht de staking van het Amster damse trampersoneel ook Zondag voortduren, dan is een chaos te ver wachten in het vervoer van dege nen die de wedstrijd Nederland België in het Olympisch Stadion te Amsterdam a.s. Zondagmiddag wil len bijwonen, zo werd medegedeeld op de vergadering van het Amster damse trampersoneel, waarop tot voortzetting van de staking werd besloten. In de socialistische pers zijn dwaze commentaren verschenen over het ver- Mop van het eenheidsgesprek. De dwaasheid culmineert In de veronder stelling dat een van de voorwaarden voor het bereiken van de samensmelting van de K.V.P. met de groep-Welter zou zijn een rigoureuze inperking van de positie van prof. Romme. Men is nieuws uit journalistieke duimen gaan zuigen, omdat de datum van eind Maart thans voorbij is, zonder dat er een voor de buitenwereld tastbaar resultaat valt te bekennen. Deze datum was destijds ech ter door de groep-Welter als termijn gesteld, toen de zaak zich in een heel ander stadium bevond dan thans. Men stond toen voor de onzekerheid wat de Katholieke Werkgemeenschap in de p.v.d.A. zou gaan doen. Deze onzeker heid is inmiddels verdwenen. Sindsdien zijn besprekingen tussen K.N.P. en K.V.P. aanstonds op gang ge komen en daar deze besprekingen een gunstig verloop hebben heeft de datum van 31 Maart reeds lang als uiterste ter mijn alle betekenis verloren. De socia listische suggesties missen dan ook alle werkelijkheid, tenzij men ze als poli tieke proefballonnen wil verstaan, in welk geval zij misschien de verdienste zouden kunnen hebben ons attent te maken op aspiraties in kringen die deze ballonnen de lucht inzenden. De situa tie van het eenheidsgesprek kan thans in één enkele zin getypeerd worden: Een broedende kip die op de eieren zit moet men niet storen. Stakend trampersoneel maakt het zich gemakkelijk op een caféterras aan het Damrak te Amsterdam. worden met aftrek van f10 en hij had het zelfs over een advocaat, die in kort geding volledige uitbetaling zou eisen, maar de voorzitter van de E.V.C., de heer Oomen, deelde mede dat het loon volledig zal worden uitbetaald. Ver schillende sprekers wezen erop dat sta ken geld kost en dat men dus maar beter deed de staking tot 24 uur te be perken, maar toen de voorzitter aan de aanwezigen vroeg of men de staking moest opheffen, bleken slechts tien van de bijna 1400 trammannen voor ophef fing te zijn. „Het gaat ons om ons ge zin", zo zeide een spreker, „we kunnen er met ons loon niét van komen. Het loon is wel hoger geworden, maar de kosten voor b.v. kleding ook." Een vertegenwoordiger van het tech nisch personeel van het Gemeentever voerbedrijf zeide, dat dit personeel al leen uit sympathie heeft medegestaakt. Blijft het trampersoneel staken, dan zal de vergadering de eisen moeten formu leren, die het technisch personeel dan zal moeten stellen, aldus deze spreker. Na veel heen en weer gepraat werd eerst besloten dat het technisch perso neel weer aan het werk zal gaan, maar later dat het alsnog zal vergaderen en besluiten wat te doen. Personeel van de gemeenteveren deel de mede, dat het mee zal blijven staken, behoudens de kapiteins en machinisten van de ponten, die niet staken (en hulp hebben gekregen van matrozen). Er werden steunljjsten uitgedeeld om te circuleren onder de bevolking en sym pathiebetuigingen van arbeiders op bouwwerken voorgelezen. De staking kost het Gem. Trambedrijf 55.000 gld. per dag, zo werd medegedeeld. Het verbondsbestuur van het Chr. Nationaal Vakverbond heeft te Amster dam overleg gepleegd met vertegen woordigers van de landelijke en plaat selijke besturen van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel. Het is daarbij tot de volgende conclusie gekomen. „Een belangrijk deel van de grieven van het Amsterdamse gemeenteperso neel, met name voor zover die betrek king hebben op het salarispeil van de laagst bezoldigden, acht het C.N.V. juist. Het staat te dezen aanzien geheel achter de Ned. Chr. Bond van Overheidsper soneel, die ook thans nog de regerings voorstellen afwijst. De strijd voor een verandering van het regeringsstandpunt mag echter niet gevoerd worden door middel van staking, langzaam-aan-acties e.d. Niet alleen, omdat langs deze weg geen verbetering is te verwachten, maar vooral omdat de overheid ook als werk geefster overheid blijft en onder alle omstandigheden op haar ambtenaren moet kunnen rekenen. Staken tegen de overheid betekent bovendien het einde van de democratie. De ervaring van de andere landen in Europa bevestigt dat. Het C.N.V.-bestuur keurt de Amster damse staking dan ook ten sterkste af en het vertrouwt, dat het Christelijke georganiseerde overheidspersoneel zijn plicht zal blijven vervullen." De „New York Times" meldt van daag uit goedingelichte bron in Washington vernomen te hebben, dat er alle reden bestaat om aan te nemen, dat men in de Sovjet-Unie bezig is met de bouw van een atoomvliegtuig. (Rtr.) Russische deskundigen zullen op de internationale conferentie over atoom energie, welke in Augustus te Genève wordtgehouden, verslag uitbrengen over 'n electrische centrale in de Sovjet-Unie die door atoomkracht wordt aangedre ven, aldus heeft de Russische afgevaar digde b(j het dagelijkse bestuur van de Unes te Parijs meegedeeld. (Reuter) In de Sovjet-republiek Kazakstan, de grootste van de U.S.S.R. op de republiek Rusland na, is een nieuwe voorzitter van de opperste Sovjet en een nieuwe premier benoemd, aldus heeft radio Mos kou meegedeeld. Over het lot van hun voorgangers heeft de Russische radio niets meegedeeld. Het is echter bekend, dat de vroegere voorzitter van de Op perste Sovjet in Kazakstan is benoemd tijdens het bewind van Malenkov. (Reuter) Blijkens het voorlopig verslag der Tweede Kamer over het ontwerp tot wijziging van de huurwet (dat is inge diend tegelijk met de belastingvoorstel len) vermocht het ontwerp van geen enkele zijde instemming te verwerven. Algemeen was de critiek op het feit dat de regering diverse malen van koers is veranderd. Een duidelijke lijn is in dt huurpolitiek in het geheel niet meer te ontdekken zo luidt de klacht, waar bij sommige kamerleden voor het be leid geen andere kwalificatie als „ge modder" konden vinden. In de Troonrede, waarmede het hui dige zittingsjaar werd geopend, al dus vele leden werd er van gewaagd, dat de regering een verdere huurverho ging in overweging had en dat zü daar bij dacht aan de mogelijkheid van een bestemmingsheffing, ten einde een deel van de verhoging, wellicht via een ega lisatiefonds, ten bate te doen komen van de financiering van nieuwe wonin gen. Spoedig drong tot de buitenwereld door, dat de gedachten van de rege ring gingen in de richting van een huur verhoging van gemiddeld 25 pet., waar van dan 80 pet. zou worden wegbelast. In werkelijkheid, aldus stelden deze leden vast, is echter uiteindelijk een voorstel van veel geringere allure uit de bus gekomen, dat zelfs het karak ter van een algemene huurverhoging mist. De hier aan het woord zijnde leden drongen er op aan, dat de regering haar visie op een en ander thans te lange leste aan de kamer bekend zou maken. Bij deze leden drong zich de vraag op, of de regering er nu maar mee door mag gaan, de noodzakelijke aan passing der huren aan de gewijzigde omstandigheden ondergeschikt aan en afhankelijk te stellen van de loon- en prijspolitiek, welke naar haar mening dient te worden gevoerd. Is dit nog wel verantwoord, gezien de vele en ve lerlei bij een oplossing van het huur- probleem betrokken belangen? Hoe ko men wij ooit uit dit beklemmende vraag stuk, indien, zelfs in deze tijd van hoog conjunctuur, de regering meent te moe ten verhinderen, dat een forse stap naar de oplossing er van gezet wordt, omdat zulks enige loonsverhoging zou vereisen? Vele andere leden brachten in herin- (Van een onzer verslaggevers) Richard Sedlacêk, een Tsjechische diplomaat die Engeland om politiek asyl heeft verzocht, vertoefde gister avond met zijn echtgenote en vijf jarig zoontje een uur lang op Schiphol op doorreis van Beiroet naar Londen. Hfj verklaarde uitsluitend om politieke rede nen zijn standplaats in Damascus te heb ben verlaten en in het Westen politiek asyl te hebben gezocht. „Nu ik drie jaar buiten mijn vaderland en in de vrije wereld heb vertoefd kan ik er onmo gelijk toekomen naar Tsjechoslowakije terug te keren, omdat er onder de te genwoordige omstandigheden in mijn land geen vrijheid heerst", zo zeide hij. De heer Sedlacêk is ongeveer drie jaar lang op verschillende Tsjechische gezantschappen in het Verre Oosten han delsattaché geweest. Zijn vrouw, Hele na, een klein blond type, was kenne lijk ze vermoeid tengevolge van de doorgestane emoties. De kleine Richard scheen minder geraakt te zijn door de gebeurtenissen van de voorbije dagen. Hij bleek zelfs eerder bereid op vragen van de journalisten te antwoorden dan zijn moeder. „Welnee, ik wil helemaal niet slapen", verklaarde het knaapje, dat evenals zijn ouders Frans sprak. De acht en dertig jarige diplomaat had zowel Engeland als de Libanon om asyl verzocht. Beide landen wil ligden zijn verzoek in. Sedlacêk heeft tenslotte Engeland verkozen omdat hij wilde dat zijn zoon „in een atmosfeer van vrijheid zou opgroeien". Hij heeft nog geen idee wat hij in Engeland gaat doen. Zijn voornaamste zorg is vooralsnog hoe hij in het onderhoud van zijn gezin kan voorzien. Enge land heeft hem voorlopig voor enkele maanden asyl verleend. Sedlacêk is er van overtuigd dat van zijn collega's in de Tsjechische diplo matieke dienst er ongetwijfeld velen eveneens het communistische regiem de rug zouden toekeren, indien zjj niet door de banden met hun familieleden achter het IJzeren Gordijn werden weerhou den. Zijn vrouw en kind heeft hij op zijn vlucht naar de vrijheid met zich mee kunnen nemen, maar zijn ouders bevinden zich nog in Tsjechoslowakije. nering, dat bij de beraadslagingen over de jongste wijziging van de huurwet de minister in uitzicht stelde, dat een volgende huurronde niet vóór 1956 aan de orde zou komen. Van dit voornemen kwam de regering reeds in de Troonre de van 21 September 1954 terug. Thans blijkt c, regering andermaal haar koers te hebben gewijzigd en stelt zij een ma tige huurverhoging voor een deel der panden voor, terwijl de gedachte aan een bestemmingsheffing voorlopig op stal wordt gezet. Waarom, zo vroegen deze leden, heeft de regering haar aanvankelijk voornemen laten varen? Waarom is zij daartoe niet teruggekeerd, toen de heer sende tendentie tot prijsstijging haar zorgen ging baren? Zulks ware de hier aan het woord zijnde leden logischer voorgekomen dan wat nu geschiedt. Verscheidene leden hadden voor het onderhavige ontwerp nauwelijks een goed woord over. De voorgestelde rege ling bevriest de huren wederom, al thans voor een aanzienlijk gedeelte. Zij achtten dit onjuist. Op deze wijze kan het nog jaren duren, aleer de huren zo hoog zijn opgetrokken dat de woning bouw „selfsupporting" is. Zij meenden, dat in elk geval in het kader van de aanhangige belastingwetten een poging moet worden gedaan om de achterstand in de huren iets meer in te lopen dan in het aanhangige wetsontwerp wordt gedaan en om de huiseigenaars meer te ipen. Deze leden meenden derhal ve een generale huurverhoging ten aan zien van het oude woningbezit van 10 pet. te moeten en te kunnen bepleiten. Sommige leden laakten het in de re gering, dat deze verzuimt met betrek king tot het huurvraagstuk o«n vaste, klare lijn te trekken. Dit verzuim waardoor mei, elk plan mist, leidt tot voorstellen als het onderhavige, dat de hier aan het woord zijnde leden rond uit als gemodder qualificeerden. (Vervolg op pag. 9» De Tsjechische handelsattaché uit Beiroet, Sedlacêk, met zijn zoontje op Schip hol op doorreis naar Engeland. Het bondsbestuur van de Ned. Kath. Middenstandsbond heeft met de Breda se diocesane bond en de afdeling Bre da een bespreking gevoerd naar aan leiding van de voorstellen van deze af deling omtrent een manifestatie in Den Haag tegen de handelsmargebeschik king. Tijdens deze bespreking is vastge steld, dat een dergelijke manifestatie niet juist zou zijn. Zowel de Bredase dio cesane bond als de afdeling Breda staan volledig achter het beleid van 't bonds bestuur, zo wordt meegedeeld. Overi gens zal het bondsbestuur met alle ge- eigende organisatorische middelen blij ven streven naar een zo spoedig moge lijk intrekken van de handelsmargebe schikking. Anton Antonov, een 24-jarige cellist van een Bulgaars ballet dat momenteel in Parijs optreedt en nog zes voorstel lingen voor de boeg heeft, heeft zich bij de politie van de Franse hoofdstad ge meld om politiek asyl te verkrijgen. Voor het vertrek was zijn groep inge prent dat ze zich moesten hoeden voor uitgeweken Bulgaarse „fascisten". Zijn hoop te ontsnappen was nieuw leven ingeblazen toen Bulgaarse refu gees tijdens een van de voorstellingen pamfletten op het toneel en in de con- certbak hadden gestrooid waarin op ont snapping werd aangedrongen. Hij was er ten slotte in geslaagd een paar woor den te wisselen met een der refugees, die iederè avond op de voorstelling aan wezig waren. Die had hem gezegd zijn hotel te verlaten om 5 uur in de middag. De man had hem opgewacht en de vlucht was volledig geslaagd. Verzetslieden op Cyprus hebben van nacht aanslagen gepleegd met „Molotov cocktails", flessen benzine en dynamiet op regeringsgebouwen in Nicosia, Li massol en Lamaca. Er is geen melding gemaakt van slachtoffers. Het radio station van Cyprus te Nicosia Is door brand ernstig beschadigd. Alle aanvallen, ook een poging om bommen te gooien in een depot van het Britse leger bij Famagusta, die door wachtposten werd verhinderd, werden uitgevoerd om een uur 's nacht. Bij het aanbreken van de dag heeft de poli tie van het eiland, dat een Britse ko lonie is, posten geplaatst bij alle rege ringsgebouwen. In de straten van de steden patrouilleren politie-auto's en mi litaire jeeps. (Rtr/UP) Een hevige aardbeving heeft Min danao, het grootste van de Zuidelijke eilanden van de Philippijnen, geteis terd. Tenminste 16 personen zijn om het leven gekomen en 95 zijn gewond geraakt. De aardbeving heeft duizen den personen dakloos gemaakt. De voorstellen, die de regering heeft ingediend ten aanzien van de huurverhoging, hebben weinig bijval ontmoet. De huiseige naren zien zich teleurgesteld in hun door de Troonrede gewekte verwach ting, dat een verhoging van de huren met ongeveer 25% voor de deur zou staan. De verhoging blijft beperkt tot 5 of 10% en dan nog slechts voor on geveer een derde deel van de woning voorraad in ons land. De teleurstel ling van de huiseigenaren is dan ook begrijpelijk, ook als men in aanmer king neemt, dat de dreiging van een huurbelasting is afgewend. Men kan de voorgestelde huurver hoging door haar beperktheid nau welijks beschouwen als een stap in de richting van de oplossing van het probleem der huren, waardoor een aanzienlijk deel van het nationaal vermogen, het woningbezit, tot on- rendabiliteit is gedoemd. Hierdoor wordt de sanering van de volkshuis vesting te bereiken door het eco nomisch verantwoord maken van de bouw van nieuwe woningen on mogelijk. Hier heeft het streven naar een compromis in de boezem van het ka binet, doordat de socialistische minis ters niet van hun stokpaardje, de huurbelasting, wilden afstappen, tot resultaat gehad, dat een onmacht aan de dag is getreden om te komen tot maatregelen, welke het algemeen belang eist. Gebrek aan regeerkracht dus. Ons grootste bezwaar tegen de on volkomen voorstellen omtrent de hu ren is echter, dat zij de waarheid ver doezelen voor de arbeiders en alle andere bewoners van een bescheiden woning, namelijk dat het er eerlang toch van moet komen, dat de huur van hun woning zal worden opge voerd tot een peil, waarop deze in overeenstemming zal zijn met de pres- tatie-in-economische-zin, welke door het verschaffen van woonruimte wordt geleverd. Deze operatie wordt nu uitgesteld tot latere jaren, terwijl het lang niet zeker is of de omstan digheden daarvoor dan even gunstig zullen zijn als op het ogenblik. Het is de zorg voor het handhaven van het loon- en prijspeil geweest, welke de regering heeft genoopt af te zien van een huurverhoging, die volgens haar gepaard had moeten gaan met een nieuwe loonronde. Maar het is niet waar, dat de met een huurverhoging gepaard gaande compensatie alleen kan worden ge geven door verhoging van het n o- minaal inkomen. Een zelfde effect kan men bereiken door verhoging van het reële loon, namelijk door verlaging van de belastingen. Deze mogelijkheid heeft de regering ech ter niet in overweging genomen, zij heeft die althans niet in haar voor stellen verwerkt. Maar het is een feit, dat, zelfs na inwerkingtreding van de aangekondigde belastingver lagingen tot een gezamenlijk bedrag van een half milliard, de schatkist nog een surplus aan inkomsten heeft van enkele honderden millioenen guldens. Het zou een verstandige po litiek zijn en regeren in de goede zin, deze situatie te gebruiken om het probleem van de huren een eind weegs in de goede richting te bren gen. Men zou dan nog enkele hon derden millioenen guldens méér voor belastingverlaging moeten bestemmen als compènsatie voor de hogere uit gaven voor woninghuur. Gevaar voor aantasting van het loonbeleid is dan niet aanwezig. De regering wil daar niet van weten en blijft liever op de eieren zitten. Waarom? Niet om het overheidspersoneel een rede lijke beloning te geven; haar onwil in dat opzicht is nog kortelings ge bleken. Wij menen de reden voor deze houding, evenals van andere aspecten van het regeringsbeleid, te moeten zoeken in het socialistische streven om het vermogen van de staat van de collectiviteit zo groot mogelijk te maken. Zulks ten koste van de particuliere eigendom (devaluatie van het woningbezit), maar eveneens ten nadele van de mindere man. De economische wetten kunnen door overheidsmaatregelen in hun werking worden geremd, maar niet worden gestuit. Vroeg of laat zal men tot verdere huurverhoging moeten overgaan en er bestaat allerminst zekerheid, dat men dan op even ge makkelijke wijze als thans mogelijk is de onvermijdelijke verhoging van het gezinsbudget kan compenseren. De arbeiders en andere economisch zwakkeren zullen dan weer eens het kind van de rekening worden als ge volg van de socialistische invloed op het regeringsbeleid. De 55-jarige heer M. A. J., bedrijfs leider van een lederindustrie te Gor- kum, is onder Hardinxveld met de personenauto, waarin hij reed, in de berm van de weg over de kop gesla gen. Hij werd zwaar gewond en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Hij is daar later overleden. Advertentie (Tot Zaterdagavond) Nu en dan opklaringen, maar hier en daar ook gedurende korte tijd wat lichte regen. Matige wind tus sen Noordwest en West. Vannacht plaatselijk lichte nachtvorst. Morgen middag iets hogere temperaturen dan vandaag. Zon: 6.17—19.16. Maan: 14.07-4.08.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1