Haarlem tooit zich met het lichtkleed van de lente sie-service VADER EN ZOON 0UDES: HUMOR UIT EEN KLEINE WERELD DOOR EEN ZATERDAGSE BRIL Monument op het Houtplein symbool van omhoogstrevend Haarlem Kunstenaars met sterke Verbeeldingskracht Anni Apol: collages Acht Palmpaas-optochten trekken morgen door Haarlem J. Maertens N. V. ™&Z,t&VZS'enl,'id SLEUTEL WEG? |.^F,SSreï«'MÏSSS' K: b.SttS"sïS!;JJk""'**,we«'Ara- KSÈ sSSSST1, Park,aan' p,"enlx- SCHOONMAKEN? ZATERDAG 2 APRIL 1955 PAGINA 3 „Haarlem is nog steeds de Bloemenstad", aldus verzekerde de directeur van de Stichting Haarlems Bloei, de heer W. van Willige, Vrijdagmiddag aan de leden van de binnenlandse en buitenlandse pers, die in groten getale naar Haarlem waren gekomen om het inluiden van het bloembollenseizoen bij te wonen. „Er zijn vele steden", zo ging hij verder, „die zich de naam Bloemenstad evenzeer willen aanmeten", en met name noemde hij Leiden. „Maar Haarlem laat zich niet de kroon van het hoofd nemen en biedt zijn gasten een feestelijke bloemenstad aan!" Om dat te illustreren kwam een tiental Haarlemse bloemen meisjes, gestoken in rood-witte kledij - overigens evenzeer de Haar lemse als Leidse kleuren - binnen, die de gasten van Haarlems Bloei een bloem offreerden. Met dit charmante gebaar was officieus het bloembollenseizoen in Haarlem geopend. Charmant optreden der bloemenmeis j es Gemeentelijke Diensten op Goede Vrijdag en Paaszaterdag Velsen afd. basketball opgericht „DE SLEUTELSPECIALIST" Kindervreugd' „Elba" „Zaanenoord" „IV oordervreugd" Mariagaarde „Don Bosco" „Hof van Eden" „Overveen" Orgelbespeling Dan ook een nieuw behang! BAKKERs BEHANG Plaktafels gratis in bruikleen Officieus, nog niet officieel. Om on geveer zes uur werden op het Sta tionsplein, nadat tambours en een hoornblazer van de Haarlemse post- fanfare daartoe het sein hadden ge geven, de internationale vlaggen in de masten ontvouwd door dertig bloe menmeisjes. Vrolijk klapperden de doeken in de laatste stralen van de zon, die nog maar net boven het dak van Lion d'Or kwam kijken. Ongetwijfeld was het hoogtepunt i °Pening van het seizoen het vutsteken van het lichtmonument op net Houtplein. Tegen negen uur bega ven honderden Haarlemmers zich naar de verkeerscirkel in het Zuiden van de Spaarnestad. Op het vastgestelde moment klonken uit de Lorentzstraat het gedreun van zware trommen en het geschetter van trompetten. Een verkennersband, de Haarlemse post- fanfare, de Spaarnebazuin en de har moniekapel Haarlem marcheerden aan en stelden zich op rondom het licht- monument, waarvan de nog donkere Piék naar de zwakke maan wees. Ook de bloemenmeisjes waren weer pré- «ent. Enkele minuten voor negen' sprak Haarlems burgemeester, mr P. O. F. ff- Cremers, „Het monument, welks licht enige weken de Haarlemmers en de vreemdelingen zal verblijden, is u school van de lente en van het cmboogstrevend Haarlem!" i^idkke negen flitsten de lichten aan *t a 'lcrinnering aan Haarlem Licht- dp wdrd weer levendig. Overal in stad floepten de lichtjes aan: langs Advertentie ^assaustraat 5 - Haarlem Tel. 15220 de grachten en in de verschillende winkelstraten. Schijnwerpers op de grote St. Baaf en het Stadhuis zorg den voor een luchtig spel van licht en donker. Haarlem tooide zich op dat moment met het lichtkleed van de lente, die zo lang op zich heeft laten wachten. Gedurende enkele weken zal de stad Haarlem een beminnelijke gast- vrouwe zijn, die haar bezoekers zal weten te verrassen. Tevoren had het officiële gezelschap een bezoek gebracht aan het Frans Hals Museum, waarvan de voorhof een sprookjesachtig aanzien bood. Bij zonder verrassend waren de in het museum opgestelde diorama's van dr W. Wieringa. Later op de avond ontving het Haar lemse gemeentebestuur in de met kaarsen verlichte Ridderzaal van het stadhuis vele genodigden, aan wie de bloemenmeisjes een bloem offreerden. De receptie verliep in een geanimeerde stemming en velen maakten van de ge legenheid gebruik een rondgang door het stadhuis te maken. Zoldermarionetten Bracht het Frans Hals Museum in menig opzicht en naar traditie vele verrassingen, de interessant ste was zonder meer het marionetten spel op de Museumzolder. Marionetten zijn in Haarlem geliefde gasten en zij vonden destijds een artistiek onderko men in de gewelven onder het Haar lemse stadhuis. Een deel van de ge meenteraadsleden hield niet van die poppenkast (sic) in zo'n waardig stad huis en het gevolg was, dat de kleine artisten verhuisden naar de Vleeshal. Maar daar voldeden zij in geen ge val (met uitzondering van Bert Brug- man's poppen) en het was de direc teur van het Frans Halsmuseum, de heer H. P. Baard, die de culturele waardigheid van het museum allesbe halve door de marionetten aangetast achtte. Integendeel, hij meende dat de sfeer nog meer verlevendigd zou wor den. Hij heeft daarin natuurlijk gelijk ge kregen, dank zij ook de wijze waar op hij een deel van de zolder heeft omgetoverd tot een intiem theater, waarin het voor de toeschouwers wel Hein te Haarlem de ^nternatialiT O.ntvouwden gistermiddag op het Stations- De diensten en bedrijven der gemeen te Haarlem zullen op Goede Vrijdag, 8 April 1955, na des middags 12 uur en op Zaterdag, 9 April 1955, de gehele dag gesloten zijn. Op 8 April zijn echter geopend: het Frans Halsmuseum van 10-17 uur en van 20-22.30 uur; de tentoonstelling van werken van dan Poortenaar in het museum „Het Huis van Looy" van 10-12.30 uur en van 14.30-17 uur (in gang Kamperlaan). Op 9 April zrjn geopend: het bureau van de burgerlijke stand van 9-10 uur, doch uitsluitend voor aan giften van geboorten en overlijden; het irari T- vp.n <0-1. uur en van 20-22.30 uur; de tentoonstelling van werken van Jan Poortenaar in het mu seum. „Het Huis van Looy" van 10-12.30 uur en van 14.30-17 uur (ingang Kam perlaan); het gemeentelijk laboratori- r-- O1'1" 3 (Zondagsdienst na Vrijdag 14 uur)het kantoor van de Incasso-, Stortings- en Ophaaldienst van 9-11 uur, doch uitslui tend voor het verkopen van muntmeter penningen; het kantoor van de dienst vn de Hout, de plantsoenen en de be graafplaatsen van 10-11 uur, doch uit sluitend de afdeling begraafplaatsen; het kantoor van het Haven- en Markt wezen aan de Koudenhom. Het huisvuil wordt die Zaterdag niet opgehaald. hei sprookje van ae teiue is gis teravond in Haarlem werkelijk heid geworden, toen burgemeester mr. P. O. F. M. Cremers het licht monument op het Houtplein ont stak. Tegelijkertijd gloeiden over al in de stad de lichtjes aan. De herinnering aan Haarlem-Lichtstad werd weer levendig. een passen en meten is, maar waar de kleine electrische lantaarntjes het geheel een eigen kleur geven. Dit jaar is Haarlems Bloei zo ge lukkig geweest twee theaters tegelijk naar de bloemenstad te kijgen, name lijk dat van Don en Ly Vermeire en dat van Feike Bosma. Velen hebben reeds kennis gemaakt met beide thea ters en het moet gezegd, dat het pro gramma, dat in samenwerking (maar toch ieder een eigen onderdeel) gege ven wordt, naar onze eerste indruk veelbelovend is. Vooraf sprak de voor zitter van de stichting Haarlems Bloei, de heer D. J. A. Geluk, een woord van welkom tot de genodigden, o.w. burgemeester mr P, O. F. M. Cremers, de wethouders A. J. M. Angenent en W. F. Happé (allen met hun echtge noten), verschillende raadsleden en de gemeentesecretaris, mr H. E. Pfaff, en hij maakte meteen van de gelegen heid gebruik om de heer, H. P. Baard, die gisteren 25 jaar in overheidsdienst was, waarvan negen jaar in Haarlem, te huldigen namens het gemeentebe stuur. De heer Baard heeft het jubi leum niet willen vieren, maar niette min bracht spr. hem dank voor het vele goede, dat hij vooral op cultureel gebied voor Haarlem heeft gedaan. In die dank werd ook mevr. Baard betrokken, wie een bouquet rozen werd overhandigd. Het marionettenprogramma moest zeer kort worden gehouden en beide theaters brachten slechts enkele frag menten. Don en Ly Vermeire zorgden voor de lief-dramatische romantiek in de Violetten Vlinder, een lichtgetint verhaal, waarin Pierrot een fragiele droom nastreeft. De muzikale omlijs ting werkte bijzonder suggestief. Dat was trouwens ook het geval, maar dan in een heel ander genre, bij Fei ke Bosma, die veel succes oogstte met zijn Tam-Tam. Hij presenteerde enkele knappe vondsten, die een on gewoon enthousiasme van het publiek teweeg brachten. Bij deze indrukken moeten wij het nu laten. Wij hopen er de komende week nog nader op terug te komen; bij voorbaat echter kunnen wij een bezoek aan de Museumzolder van har te aanbevelen. Eindelijk zal basketball in het win terseizoen '55-'56 ook door katholieke sportverenigingen worden beoefend. De R.K.S.V. „Velsen" zal namelijk overgaan tot het oprichten van een dergelijke afdeling, waarvoor de volgen de heren zich als voorlopige bestuur- lers zijn aangewezen: J. de Graaf, Hoofdstraat 93 te Santpoort Dorp; A. Hogendijk, Rijpstraat 4 te IJmuiden; A. Reijerse, v. d. Vondellaan 55 te Driehuis. Voor Dinsdag 5 April a.s. staan reeds enkele demonstratiewedstrijden op het programma. In de zaal van de St. Franciscusschool aan de Zeeweg te IJmuiden Oost zullen vanaf 20.uur de volgende ontmoetingen plaats vin den: Exercitia Nijverheidsschool (Velsen) jongens; Exercitia 1 Black Pirates 1 (heren). De start heeft vermoedelijk zo lang op zich laten wachten door het niet tijdig beschikbaar zijn van de oefen zaal. Wij verwachten, dat door het goede voorbeeld van de Velsenaren vele katholieke sportbeoefenaren geïnspi reerd zullen worden. Advertentie LANGE VEFRS1KAA1' 10 TEJU 11493 F ader en zoon Oudes zijn in Haarlem weer te gast bij Kunsthandel Leffelaar. Minder dan een jaar geleden hebben wij een uitvoerige karakterschets ge geven van dit wel zeer unieke werk. Tot nu toe is er essentieel niets veranderd. Dirk Oudes schept zich een eigen wereld van straatjes en parken, die men nergens terugvindt en die toch overal zouden kunnen bestaan. Hij stelt daarin zijn personen in situaties uit het dagelijkse leven zonder commentaar. Hij ver telt vanuit de milde, argeloze observatie van een kinderlijk gemoed. Hij mora liseert niet, beoordeelt noch veroordeelt, maar neemt de mensen zoals ze zijn met hun voorgewende houding, hun pose, met hun slechf verborgen bedoelin gen in de achtergrond. Een bijzondere vorm van humor schuilt in zijn manier van doen om juist het ene te vertellen, voorgevend het andere niet opgemerkt te hebben. In zijn fantasie beleeft hij een sterk-reële observatie, die naar buiten treedt als een poëtische vorm, waarin zijn taferelen worden ingekleed. De weergave is sterk-plastisch, wat de suggestiviteit van deze potloodte keningen verhoogt. In de bovenzaal hangen werken van Anni Apol. Zü noemt ze „col lages" omdat het plakken van stukjes stof naast, en vooral over el kaar het technisch middel is waarmee deze „schilderijen" tot stand komen. Bij het eerste zien, in lijst en ach ter glas denkt men inderdaad even schilderijen in de variant van gouches of monografieën. Er is echter ook een sterk grafisch element in, ontstaan door patroon en weefsel van de ge bruikte stof; dit geeft een grafisch effect dat enige verwantschap doet ontstaan met het op de drukpers ge maakte werk van de drukker-kunste- naar Werkman. Er zit overigens een grote mate van consequentie in om, wanneer het de bedoeling is om schilderijen op te bouwen uit vlakke tinten, dit niet Is hij m dit alles dezelfde gebleven er zijn wel enige opmerkingen te maken over het uiterlijk der schilderijen. Er is een geleidelijke groei waar te ne men, niet in zeggingskracht, want die bezit Oudes in voldoende mate. De ontwikkeling beweegt zich enerzijds in voortgaande verfijning en nuancering van het bestaande, anderzijds zijn er structureel sterk afwijkende schilderijen ontstaan die minder karakteriserend en vertellend, veel meer algemeen pictu raal gaan worden en dan ook verder van de eigen wereld afraken dan de volkskunstige concentratie waarbinnen Oudes zich tot nog toe heeft bewogen. Wie met de collectie Oudes vorig jaar geen kennis gemaakt heeft, mag niet verzuimen zulks thans te doen. De zoon, Jaap Oudes, exposeert te gelijkertijd een serie van zijn potlood tekeningen. Zijn onderwerpen vindt hij uitsluitend in het leven van het dorps volk, maar ook hier weer een sterke herbeleving in de fantasie van, met zin voor humor geobserveerde tafe relen. Zowel voor hem als voor zijn vader geldt, dat zij met hun liefde voor de eigen mensen met een deel van hun geest buiten deze kleine wereld moeten staan om haar zo te kunnen observeren. moeizaam te bewerkstelligen met verf en penseel, maar direct uit te gaan van een materiaal dat reeds strak van tint is. Beperkingen van de tintmenging tre den bij de huidige variatie in de' stof- fencollecties niet op, daarnaast voegt de aard van het materiaal: katoen, zij de, tule, om er enige te noemen, zelfs nog een extra bruikbaar element toe aan de nuancering terwijl het dessin of het weefpatroon nog kostelijke mogelijk heden oplevert. Men staat verbaasd tot welk een verfijning Anni Apol door routineus gebruik van deze techniek is gekomen. Ook in het oeuvre van deze Amster damse huismoeder, die haar kunste- naarswerk maakt in de tijd die haar drukke gezin haar overlaat, speelt de verbeelding een belangrijke rol, zo be langrijk zelfs dat een enkel landschap dat te reëel van uitbeelding is, niet die spanning kan opbrengen die het overige werk zo boeiend maakt. Haar verbeelding is zij het anders van inspiratie dan die van Oudes uiter mate gezond en de wijze waarop zij de ze verbeelding uit het materiaal voor ons oproept is zuiver. Uit haar intelli gentie in de toepassing van het mate riaal en de rijkdom van haar verbeel dingskracht tezamen ontspruiten zowel de meest wonderlijke landschappen, ge stoffeerd met figuren, als lyrische por tretachtige vrouwengestalten. De tinten van haar stoffen zijn fraai gekozen en in hun harmonieuze com binatie bepalend voor de stemming van het werk. Men ziet hier de bijzonderheid van een ongewoon materiaal in de handen van een veelzijdig kunstenares een vol waardig kunstmiddel worden. Tot slot vermelden wij nog dat Marij ke Visser enig beeldhouwwerk en een aantal coromandelhouten gebruiksarti kelen exposeert. Dit alles als voorjaarsexpositie van kunsthandel Leffelaar tot 16 April. L. T. De kinderen van de leden der Haar lemse katholieke Speeltuinverenigingen zullen morgen, Zondag 3 April, als van ouds hun Palinpaas-optochten door de stad houden. Van acht plaatsen vertrekt een stoet, vooraigegaan door een muziekgezelschap. De Speeltuinver enigingen zijn „Kindervreugd", „Elba „Zwaanenoord", Noorder Vreugd" „Mariagaarde", „Don Bosco", „Hof van Eden" en „Overveen". Muzikale medewerking, verlenen de muziekvere nigingen „Euphonia", „St. Jorisband", „Caecilia", „Soli Deo Gloria", en „De Spaarnebazuin". De organisatoren heb ben de navolgende routes vastgesteld: Collage van Anni Apol: „Landschap met maan". De stoet van de speeltuin „Kinder vreugd" vertrekt om half 2; „Eupho nia" verzorgt de muzikale omlijsting Route: Teylerplein, Nagtzaamstraat, Zomerkade, van Zeggelenstraat, van Zeggelenplein rondom, Ted. van Berk houtstraat, Nagtzaamstraat, 2e Zuidpol derstraat, Zuidpolderstraat, Romolen- straat, Herensingel, Schalkwijkerstraat, Byzantiumstraat, Njjlstraat, Kruistocht- straat, Nagtzaambrug, Amsterdam straat, A. L. Dyserinckstraat, Teyler plein, Speelplaats. De optocht van de speeltuin „Elba" met muziek van „De St. Jorisband" start om kwart over 2. Route: Speeltuin „Elba", Reitzstraat, Dr. Leydstraat. Kritzingerstraat, Pr. Steynstraat, Paul Krugerstraat, Scho- terweg, Kennemerstraat, Saenredam- straat, M. van Heemskerkstraat, Bor des St. Joh. de Deo, Grebbestraat, Frans Halsstraat, Frans Halsplein, Schoterweg, Gen. Cronjéstraat, Reitz straat, Speeltuin Elba. De kinderen van „Zaanenoord" mar cheren met „Caecilia" voorop om half ^S-°yte: Speelplaats Jongensschool Ti- morstraat, Floresstraat, Atiehstraaf Soendastraat, Pijnboomstraat.' Kaste n- Berkenstraat, Zaanenlaan mli" j5®! Overtonstraat. OYerton- s5raS.t' Weltevredenstraat, Molukkenstraat, Zaanenstraat. Timor- straat, Speelplaats. ve?t™w°Ptochi van -Noord ervreugd" seeft hLT 3 UUr' "SoIi Deo dona geeft het tempo aan. Route: Ambachtstraat, van Wicke- voort Crommelinstraal. Vorsterman van Ovenstraat, R "chthuisstraat, Soaarn- rpkstraat, Rijksstraatweg, Borski- ,Tlrnorstraat, Preangerstraat, In- dischestraat, Minahassastraat, Hodson- af aaT=„Ta" .Puzenkade. brug over, links Wanneer de Palmpaas te bloeien staat en de school jeugd trots door de stra ten trekt, dan proef ik de sfeer van Pasen. Dan is het, of er iets in mij zingen gaat en of het leven een an dere kleur gaat krijgen. Denkt u nu niet, dat ik in een romantische stemming verkeer, want deze week wil ik eens brillen over de Haar lemse Moe, in het bijzonder over de Moe, die in haar gebaren een ongelukkige imitatie is van Kenau van Hasselaer. Ik heb ze deze week weer ont moet: groot en zwaar, fors van de tongriem gesneden, met andere woorden een echte moe. Zij maak te op luide toon haar prevelementje in de winkei en met veel misbaar gewaagde zij van de juffrouwen en meesters op school, die de komende week hun Paasvacantie gaan in casseren. Ik kan u haar betoog niet letterlijk weergeven, want haar woorden zijn in geen vocabulaire te vinden en ik zou ook niet weten, hoe ik e moest schrijven. Maar in het kort kwam haar peroratie tweemaal onderbroken door een klinkende tik tegen het hoofd van Pietje, haar achtjarige jongste hierop neer, dat die meesters en juffrouwen weer veertien dagen de mooie meneer of dame kunnen spe len, terwijl Moe met de kinders op gescheept wordt. Arme meesters en juffrouwen. Dat verwijt is ook in Haarlem niet nieuw, en gelukkig, dat de vaders en moeders het niet uitspelen. Maar waarom moeten soortgelijke verwijten nu afkomen van die fu rieuze Moe's, die met haar eigen koters zelfs geen veertien agen raad weten. Ik kan alleen maar bewondering opbrengen voor het onderwijzend personeel, dat kans ziet de over volle klassen nog veilig de havens van de wetenschap binnen te lood sen. Een zenuwslopend karwei, mag ik dat wel noemen, want het is een ondankbaar werk de kleine muiters, die iedere klas wel telt, in toom te houden. Ik ben toch wel geschrokken van de wijze, waarop soms peuters van zeven of acht jaar, vaak in complot, kun nen treiteren en sarren. Ik ben daarvan eens getuige geweest en ik heb me afgevraagd, hoe de meester het geduld opbracht om enkele van die rebellen niet een fiks pak ransel te geven. Vroeger was dat een gezonde remedie, af doende ook, maar tegenwoordig kent de Haarlemse Moe de wet en zij denkt te weten, dat de meester niet slaan mag. Eenmaal heeft hij toch een fikse en verdiende tik gegeven en ik zag Moe, met Pietje aan haar hand, bij de schooldeur wachten. Daar kwam een jonge, minzame meester aan, helemaal niet het type van een mis-hïindelaar. „Is hij het Pietje?" krijste Moe. „Ja Moe," antwoordde Pietje „Heeft hij je geslagen, Pietje?" „Ja Moe," zei Pietje, zichtbaar trots, dat z'n Moe de meester wei eens mores zou leren. En Moe posteerde zich zwaar en groot als een massief stootblok voor de minzamee meester en in een taal, die ge zeker niet in de Bijbel vindt, voer ze uit tegen de meester, die altijd maar minzaam bleef. Als laatste troef kwam natuurlijk: „Als je nog een keer an m'n Pietje komt, stuur ik hem naar de Open bare school". Ik weet niet, wat de meester gezegd heeft; hij sprak te minzaam dan dat ik hem verstaan kon. Maar de Openbare School zal gezegend zijn met zo'n Pietje en zo'n Moe. Later kwam ik Moe met zoonlief, die danig liep te vervelen, weer te gen. Moe gaf de. jongen een dreun om zijn oren, dat de echo kletsend door de straat klonk. En ik heb gedacht: proost Pietje met je va- cantie, de meester heeft gelukkig rust. Van jou wordt hij veertien dar gen niet moe. Het is inderdaad niet zo'n illus tere geschiedenis geweest, die ik zojuist vertelde, maar zij moest nu eenmaal uit mijn pen. En laat ik er meteen aan toevoe gen, dat in Haarlem de huismoe ders nog in de meerderheid zijn, die wel andere zorgen aan haar hoofd hebben. Al was het alleen maar de schoonmaak, die in vele gezinnen de boel weer volkomen op z'n kop heeft gezet. Een schone traditie is het, dat in de schoonmaakdagen de man 'n beklagenswaardig mens heet te zijn, die alleen maar een sta-in-de- weg is, zelfs wanneer hij de handen uit de mouw steekt. Ik kan echter die schoonmaak-woede wel waar deren; de verrassingen zijn niet van de lucht en het is wonderbaarlijk, wat er al niet uit kasten en laden te voorschijn komt. Het geeft een stille ontroering, als er een zal vend heiligen-prentje te voorschijn komt met de in dun en dik geschre ven tekst: ter herinnering aan Zus ter Augusto, bid veel voor mij. Dan rijst het beeld op van een gezellige non, die even goed 25 als 55 jaar kon zijn (die leeftijd is toch niet te schatten), toen je ach ter haar rokken de kleuterklas in- tippelde. Dat waren nog de dagen van de bewaarschool, ofschoon je toch niet de indruk had in bewa ring gegeven te zijn. Van zuster Augusto herinner ik mij, dat ze mooi kon vertellen en zingen en dat zij een losse hand van slaan had. Maar zij „ranselde" met charme en liefde, een feest voor het oog en een pijnlijke erva ring voor het gevoel. Maar nooit kwam er een Moe op school en nooit waren wij boos. En nu ik dat plaatje heb gevon den wil ik haar ook herinneren en posthuum nog de stralenkrans ge ven, die de heilige op het prentje al te opzichtig heeft gekregen. Zij moet enkele jaren geleden gestor ven zijn, heel ver weg in een stil klooster en er wordt verteld, dat zij Hierboven een baantje heeft gekre gen bij de Onnozele Kinderen. Dat ik haar nu, in de geur van boenwas en witkalk, in deze Bril honoreer, mag u mij niet kwalijk nemen. Trouwens, ook u hebt ooit wel eens een zuster Augusto ont moet, die mooi zingen en vertellen kon en wier hand een legendari sche faam kreeg. Die legende hoort in ons aller gulden boek thuis, want zij stamt uit de tijd, dat Moe de wet nog niet kende. De stoet van de speeltuin „Maria- gaarde vertrekt om half 3 met mu- zl?k van he „Spaarnebazuin". Route: Speeltuin Westergracht, Leld- sevaaxt, Emmaplein, K. van Mander- Hntf«tra?fahli5?traat' PÜlslaan. van 't Srlatr' Wassenaarstraat, Tromp- fïrntf' a pvertsenstraat. Banckert- straat°StZn Gas'huis|aan, Sterrenbosch- vna, tGra'Ueboomstraat, Brouwerj._ T efri^h?rein acht?traat' Rollandstraat, Sm?' Jan Nieuwenhuizen- straat, Westergracht, Speeltuin. ™^ei,Hnderei\van de tuin ..Don Bos co beginnen hun tocht om 1 uur. De bS'ban'h" zorgt voor de muziek. Route. Speeltuin Phoenixstraat, Rip- 5rnttPaï£' .Parkstraat- Lange Heren straat, Kruisweg, Parklaan, Jansweg, S'raUTe TGracht. Kruisstraat, Smede- De optocht van de kinderen van de speeltuin „Hof van Eden" vertrekt met „Soli Deo Gloria" eveneens om 1 uur. Route: Geusevesperstraat, Muider- slotweg. Jan Luikenstraat, Vollenho- venstraat, Eksterstraat, Vergierdeweg, St. Bavostraat, Maasstraat, Lekstraat, Eemstraat, Vinkenstraat, Reigerstraat, Eksterstraat, Jepthastraat, Muiderslot- weg, Jan Luikenstraat, Roemer Vis- scherstraat, Geusevesperstraat, Speel tuin. De groep van de speeltuin „Over veen" vertrekt vanaf de tuin der Zus ters Korte Zijlweg, naast de kerk. „De Spaarnebazuin" marcheert voorop. Route: Korte Zijlweg, Zandvoorter- pad, Zijlweg, Korte Zijlweg, Ramplaan, Schoonoordlaan, Bloemveldlaan, Zuider Tuindorplaan, Tuindorplaan, Ramplaan, Leendert Meeszstraat. Croesenstraat, Rollandslaan, Gerrit Bartholmeuslaan, Pieter Wantelaan, Hospeslaan. Rol landslaan, Ramplaan, Korte Zijlweg. Donderdag 7 April zal George Ro bert in de Grote Kerk van Haarlem van 3i uur het volgende programma van J. S. Bach spelen: Preludium en Fuga e kl. t.; Christ lag in Totesbanden, A. Koraal, B. Voor spel, C. Fantasie; Fantasie en Fuga c kl. t.; Koraalvoorspelen: A. O Mensch, bewein' dein Sünde gross, B. O Lamm Gottes, unschuldig, C. Herzlich tut mich verlangen nach einem sel'gen End, Pre ludium en Fuga c kl. t. Advertentie Gen. Cronjéstraat 135 Haarlem - Telef, 11657

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3