Moet Huis met de Luifel verdwijnen? Pand is zeer bouwvallig De feesten in Oud-Schoten VELVETINE 9,f5 Schoolvoetbal in Haarlem Hoofdagent Hartman heeft nog meer plannen bij H.K.G. GECOMMITTEERDEN EN DATA Nestkastjes in de Kennemerduinen I u Belastingambtenaar verduisterde f 4000 Programma voor 30 April en 5 Mei samengesteld Anti- Vivisectie- Stichting Michiel A. de Ruyter Liederenavond door Akke de Vries Eindexamens 1955 H.Y.S. kampioen in eerste klasse Een BRIL? Dr.Van Slooten overleden m PAAS-AANBIED1NG PROGRAMMA VOOR DONDERDAG WOENSDAG 6 APRIL 1955 PAGINA 3 Burgerlijke Stand Haarlem DE BETERE VELOURS OVERCORDIJNSTOF IN DE KLEUREN TERRA CROEN NÈCRE 130 BREED - QUALITEIT SUPRA KRUISSTRAAT 11 HAARLEM - TELEFOON 11491 Concert in Noord Haarlemse „muggenronde" Hogere burgerscholen Gymnasia VOLLEYBAL IN HAARLEM Middelbare meisjesscholen Opticien STIENS GIERSTR. 27 Leverancier alle Ziekenfondsen Plechtigheden Goede Vrijdag in St. Janparochie is» AIs penningmeester van twee verenigingen Kind ernstig gewond Beurs van Amsterdam Beurs van New York Moet het Huis met de Luifel verdwij nen? Deze kwestie zal onder meer van middag: aan de orde komen in de Haar lemse gemeenteraad en vele Haarlem mers zullen zonder twijfel met de grootste belangstelling afwachten, wat er gaat gebeuren met het befaamde pand Kruisstraat 37, waar de Haarlem mer Halletjes niet alleen voor de vreemdeling een bijzondere attractie zijn. Het is geen bijzonderheid, als B. en W. aan de Haarlemse gemeenteraad voorstellen een of andere woning onbe woonbaar te verklaren. Dat is aan de orde van de maand. Nu het echter een huis betreft met een grote bekendheid en waaraan velen gehecht zijn om his torische-, aesthetische-, of gevoelsmo- tieven, zal iedereen zich afvragen, of daaraan niets te doen is. B. en W. schrijven echter aan de raad, dat de woning aan de Kruisstraat 37 in een zo slechte staat verkeert, dat rij ongeschikt is ter bewoning. Zij kan door het aanbrengen van verbeteringen biet in bewoonbare staat gebracht wor den. Het muurwerk is zeer vervallen even als de kap van het huis. Verder kan het daglicht en de lucht niet in de tus- senkamers dringen en tenslotte is het gehele pand brandgevaarlijk. B. en W. hebben de raad voorgesteld de ontruimingstermijn op zeven dagen te stellen. De eigenaar van do woning alsmede de huurder, die nu het pand bewoont, zijn van een en ander op de hoogte gesteld. De vraag rijst nu bij velen, of het Huis met de Luifel niet behouden had kunnen worden. Mede door de klokge- vel had het pand iets karakteristieks. Zijn wij echter goed ingelicht, dan zou de gemeente er te laat achter geko men zijn, dat de woning in zo'n staat van bouwvalligheid verkeert. Het gehe le pand is destijds gekocht door de hui dige eigenaar, die toen in de Kruis straat naast het betrokken pand een klein warenhuis dreef, teneinde zijn zaak uit te breiden. De huurder ver trok echter niet en kon ook niet met steun van de kantonrechter er uit ge zet worden, omdat de huurder (banket bakker) juist zijn broodwinning vond door dit pand. Het gevolg was, dat de eigenaar zich niet veel meer aan het Huis met de Luifel liet gelegen liggen, tengevolge waarvan het steeds meer in een vervallen staat kwam te verkeren. Hadden de bewoners enkele jaren ge leden geklaagd bij Bouw- en Woning toezicht, dan had de gemeente de eige naar kunnen verplichten, de nodige voorzieningen te laten treffen. Toen zouden de kosten van herstel in redelijke verhouding gestaan hebben tot de waarde van het pand. Dat schijnt nu niet meer het geval, nu de huurder Pas is gaan klagen, toen hij werkelijk last kreeg van de bouwvalligheid. Uit het schrijven van B. en W. blijkt, dat het in feite alleen om de woning te doen is. De bovenverdieping met de klokgevel zal geheel moeten verdwijnen, terwijl de kamer achter de winkel bij Wijze van spreken alleen gebruikt kan worden als recreatie-gelegenheid. Be winkel zou dus een plat dak krij gen. Men vraagt zich wel af, of de gevel Piet behouden kan worden door hem te stutten, maar anderen stellen daarte genover, dat een loze gevel geen zin hoeft. Is er dus kans, dat het winkelpand benouden blijft, er is ook een kans, dat het moet verdwijnen. En dat zou te be treuren zijn, ooi-; omdat een groot gat in de gevelrij niet bepaald de Kruis straat. zal opsieren. Hoe deze kwestie zich zal ontwikkelen, zal uit de discus sies in de raad vanmiddag wel blij ken. FRANS HALS: „Saskatchewan" a. 1. Tij den: 2.30, 7 en 9.15 uur. CINEMA PALACE: „Het huis onder ver denking" str. volw. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LIDO- Wo. 7 en 9.15 uur: Grün 1st die Heide" a. 1. Do. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: ..Een koningin reist om de wereld", a. 1. LUXOR: ,.De woestijn leeft" a. I. Tijden: 2, 7 en 9.15 uur. MINERVAWo. en Do. 8.15 uur: „The next voice you hear" 14 jaar. REMBRANDT: „Odyssee" 14 jaar. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: In de av.voorstel.: „Duivelsvallei" 18 jaar. In de matinées: „The saint met vacantie" 14 jaar. Tijden: tot en met Do.: 2.30 en 8 uur. STUDIO: „Maggie" a. 1. Tijden: 2 en 8 u. Woensdag 6 April Concertgebouw: Christelijke Oratorium- Ver.: „Matthaus Passion". Bach, 19.30 uur. Donderdag 7 April Concertgebouw: Christelijke Oratorium- Ver. Haarlem: ..Matthaus Passion", Bach •h-m.v. het N. Ph. O., 19.30 uur. Grote Kerk: Orgelconcert door George Robert. Van 34 uur. GEBOREN: A. M. van Lierop— Meijer, z; A. Wijker—Verbeek, z; H. U. M. Kuipers—Webbers, z; J. S. Ver hoog—Eland, z; S. H. H. Mulder- forst, z; J. P. Chung—Bové, z; J. C. wr'e—Verkerk, z; A. Vrolijk—Van j*ooning, z; J. M. van der WantHar- «Rig. z; I. van der HoevenLampe, z; B. LammerseLommerse, z; N. Ha llisWielhouwer, z; M. G. Wilkes rjruijns, z; M. C. MarchandUiter- ark, d; J. LissenburgSchipper, d; van der WielenVerdoorn, d; M. d; T. B. Jansen J. /-^slagersThole L'endag, d. j>,°NdeRTROUWD: M. Zijlstra en J. a ahtinga; C. W. van Sijpveld en yBral; O. Veenstra en E. de Wit; A. J? Leeuwen en A. M. Aarts. 1 BVerlEDEN: J. Möring, 48 j„ Aag- 2 Bekenstraat; J. M. E. van Velthuij- /L 69 jaar, Kerkstraat; P. A. F. J. *h°ff. 73 j., jan Gijzenkade; J. Smit Het Huis viet de Luifel aan de Kruisstraat, dat iedere Haarlemmer dat misschien uit het stadsbeeld zal verdwijnen. kent en --««uijzen, zich noemende Gerritsen, jaar, Meidoornplein. Op de gisterenavond in het KAJ-ge- bouw gehouden vergadering van de Vereniging tot viering van nationale feestdagen „Oud Schoten" zijn de of ficiële programma's voor Koninginne- en Bevrijdingsdag vastgesteld, welke als volgt luiden: Op 30 April: 8 uur: Vlaghjjsen, Ek sterstraat hoek Rijksstraatweg; 8-9 u. muzikale rondgang; 9 u. Schoolkinde ren afhalen van Roerdompplein; 9.15 u.: Afmars der kinderen voor zanghul- de; 9.30 u.: Zanghulde door plm. 650 schoolkinderen; Eksterstraat voor Si- onskerk; 10 u.: Afmars van deze kin- Aduert entte In het Nederlands Hervormd Wjjk- gebouw aan de Gedempte Oude Gracht te Haarlem belegde de Anti-Vivisectie Stichting gisteravond de eerste van een reeks contactavonden, waarop zo wel de kunst als de wetenschap aan bod komen. De kunst werd deze maal verzorgd door de Muzikale Werkge meenschap „Accolade", waarvan Ma rijke van de Lugt, sopraan, met piano begeleiding enige Duitse en Nederland se liederen zong. Mr. M. Stuart, presidente van de AVS opende de bijeenkomst met een kor te uiteenzetting over het streven van de Stichting, dat voorlopig gericht is op beperking van de Vivisectie tot uit sluitend de geneeskunde. In dit ver band zal een leerstoel in de Anti Vivi sectie aan de Universiteit een belang rijk winstount betekenen. Fé Sciarone en Johan Wolder waren een groot deel van de avond door middel van een ta pe-recorder te horen in een gesprek over proeven op dieren. Scherpe fot- verdediging van de idealen der A.V.S. limia^at vandaag de D. en de E afde- K UT. I^ a4 C o 1f 1 1 t 4- G 14 m 1-» bp'fj 111 het Schoolvoetbaltournooi hun heentje hebben voorgezet, komt Het 00k afdeling in het veld. t programma voor Donderdag luidt: ScKr, .deling2 uur: Kon. Wilhelmina- le 2°[ S-Hildebrandschool 1, 2e Centra- cei,~nooll-Bronsteeschool 2. Lorentzly- Chr. Dreefschool 1, Gymnasium tarnix van St. Aldegondelvceum 2. Seb„„T Ul'l'; BBS' B 4~Th- M. Ketelaar- Thi% Vriesschool 2-J. P. CrJr t M°ntesorrilyceum, H.B.S. B 3— Heüvn«ïte-rllTyTceur;1 2' I-V.O. school 't eUveltje-Hartelustschool 2 Schoo?Hep'nc? ul5 Pr' Bernhard- le jf-30 uur 2de Centra- 6 2 i a u i M-' Ketelaarschool3. u- A. H. Gerhardschool 3—HBS B 6. Kon wmr\ Gymru?sium 2—Lorentzlyc. 4, i-i lheimma school 4Boornhertly- Lyceum 2-Bronsteeschool 3, plUrR 4, Marnix ««um 3 van St. Aldegondely- -lste Centr. School 2. E afdeling. 9.15 uur: Kon. Wilhel- minaschool (O'veen)Marnixschool, In stituut „Oranje Nassau"-Aeneas Mac- kayschool, Bosch-en Hovenschool-Voor- wegschool, Di'. KuyperschoolElou van Soeterwoudeschool, Dr. Huëtschool 2- Bornwaterschool, Teylerschool-Noorder- school 2, Jul. v. Stolbergschool-Mr. J. H. Thielschool. Mr. BruchschoolChr. Huygensschool. 10.30 uur: Prinsenschool-Chr. -School (BI.daal). School, ver Aerdenhout-Bent- veld-Corn.Houtmanschool, Linschoten- school-Crayenesterschool, Kon Emma- school 2Linnaeusschool, Pr. Hendrik- school 2Nassauschool, Floraschool-Hrl. Montessorischool, v. Zeggelenschool. 2 u.: P. H. v. d. LeyschoolDr. H. Ba- vinckschool, Rijksleerschool-Pr. Mar- grietschool, Noorderschool 1-Weth. Wcs- terveldschool, Dreefschool (H'stede)- Frans Halsschool. 3.15 uur. Chr. Dreefschool 3J. P. Coenschool. deren; 10.30 u.: Filmvoorstellingen voor deelnemers zanghulde in gymzaal Eemstraat en gymzaal Kon. Emma- school; 10.30 u.: Cabaretprogramma en tractatie voor ouden van dagen in zaal „Noord" Rijksstraatweg 433; 14-17 u.: Cabaretprogramma voor de jeugd op plein v. J. P. Coenschool; 18.30 u.: Mu zikale rondgang naar sportveld (O.G.- terrein); 19 u.: Gecostumeerde dames- voetbalwedstrijd; 20 u.: Muzikale rond gang; 20.30-24 u.; Bal champêtre met attracties op speelplaats J. P. Coen school. Op 5 Mei: 8 u.: Vlaghi.jsen, Ekster straat hoek Rijksstraatweg; 8.30-9.30 Muzikale rondgang. 10 tot 11 uur Gymdemonstratie door VOLO op het plein v. J. P. Coenschool; 14.30-17 u.: Balletdansen door balletgroep To Ve- nema, o.a. sprookje Sneeuwwitje; Volksdansgroep o.l.v. hr. v.d. Wateren; 18.30-19 u.: Muzikale rondgang naar Sportveld (waarsch. Auroraterrein). 19-19.30 u.: Gecostumeerde korfbalwed strijd; 20-20.30 u.: Muzikale rondgang naar openluchtbal; 20.30-24 u.: Open luchtbal met prijzen en attracties op plein v. J. P. Coenschool. Voor de herdenkingsoptocht op 4 Mei a.s. werd besloten vanaf één punt te vertrekken en wel om half acht van de Muiderslotweg, voorafgegaan door het tambourcorps van „Concordia". Tenslotte heeft een te houden bloe mencorso een punt van bespreking uit gemaakt. Op advies van enkele leden gedacht was oorspronkelijk in Ju li werd besloten dit op Zaterdag 28 Augustus a.s. te doen plaats hebben. Naar ons ter ore kwam, zal het con cert op 27 April dat in Noord zal wor den gegeven, vermoedelijk niet volgens het laatste plan in het Zaanenbos maar op het oorspronkelijk hiervoor gekozen punt, het parkeerterrein voor het Haar lemterrein, gehouden worden. In het gebouw van de HJMV in de Lange Margarethastraat kwamen Dins dag zo'n slordige 70 jongens bijeen om van hoofdagent Hartman te vernemen wat voor plannen deze organisator van de „muggenronde", die van 1 t/m 6 Aug. van Haarlem uit naar en op de Ve- luwe wordt gehouden, nog meer voor hen in petto had. Zoals men weet heeft hoofdagent Hartman destijds het initia tief genomen om de jongens, die hun vrije tijd anders alleen maar kunnen doorbrengen met bet uithalen van kat- tekwaad, op de een of andere wijze te activeren op beter verantwoorde wijze. Dinsdagmiddag 12 April komen de jongens, die zich allen enthousiaste wiel- rennertjes in spé tonen, bijeen bij de Stuyvesantbrug aan de Delftlaan. Van daag vertrekken zij om 2 uur voor een betrouwbaarheidsrit. Tevens heeft de heer Hartman het voor elkaar kunnen krijgen, dat „zijn jongens" gratis naar het circuit in Zandvoort mogen, als daar op Zaterdag 23 April de eerste etappe eindigt van de ronde van Ne derland. Bovendien heeft de heer Hartman nog plannen voor de Luilakmorgen, de Za terdag voor Pinksteren. Hij wil dan een grote puzzlerit gaan houden voor de gehele Haarlemse jeugd. De jongens ke ken even sip, dat zij als toekomstige „muggenronde"-rijders daar niet aan mochten deelnemen, maar dat duurde maar kort, toen zij hoorden, dat zij als controlepost hun medewerking moesten verlenen. De verdere avond werd gevuld met een praatje door de heer V. Barten lid van verdienste van de Kam pioen, en de wielrenner G. Peters. Het belangrijkste uit hun betoog was het advies aan de jeugd, om voordat zij zich tot het. fietsen als sport gaan toeleggen eerst hun school goed doorlopen en daarna zich eerst bekwamen in het vak dat zij verkozen. Pas daarna kan men zich op het wielrennen ggan toeleggen, aldus de beide sprekers. G. Peters vertelde vervolgens nog iets over zijn eigen ervaringen en zijn deel name in 1951 aan de ronde van Frank rijk, toen de Nederlanders het tot de dertiende rit brachten. Toen v. Est daar een ongeluk kreeg bij een val in een ravijn was voor de andere deelnemer het plezier er af. De Spelende Nachtegalen voeren Dinsdag 19 April in de K.S.A. de kin deroperette „De stukgedanste balschoen tjes" uit. De Haarlemse Kunst Gemeenschap bood haar leden Dinsdagavond in een der zalen van restaurant Brinkman, een uiterst interessante als leerzame avond aan. Michiel A. de Ruyter was nl de boeiende causeur over het onderwerp: Vocale Religieuze Muziek van de Nrd. Amerikaanse negers. Een en ander ging gepaard met illustratie van gram- mofoonmuziek. Spreker begon zijn lezing met de be tekenis en ontwikkelingsgang der „Ne- gro-Spirituals" te schetsen. Historisch begint dit lied omstreeks 175,5, toen de eerste negerkerken in de V.S. gesticht werden. Langs allerlei ontwikkelings paden hoorden we de veranderingen die er in het geestelijk lied optraden na de afschaffing van de slavernij. Ten dele was dit een nog meer cultiveren van de Spiritual naar Westerse smaak, aan de andere kant echter een terug vallen op de originele Afrikaanse ge bruiken. Door de voortreffelijke illustra tieve toelichting ner grammofoon nie ten en bandopnamen, kreeg de luiste raar een uitnemend idee over de z.g. gospelsongs door koren of kwartetten, direct wat de inhoud betreft verband houdende met een of ander Evangelisch gegeven. Buitengewoon indrukwekkend waren de met spirit en overgaande in extatische getinte predicaties van enke le neserdominees. Wij moeten toegeven dat dit alles, wij noemen o.m. de reac ties der negers in de kerk, de toon en vurigheid in rhythmo. ons nuchtere Westerlingen wat vreemd aandoet. De vele herhalingen in teksten, tot een ui terste climax opgedreven in rhvthmiek demonstreerde echter de vurige ge loofsbeleving van de neger. We hoor den tjok hoe de negermuziek 7'ch na 1920 ontwikkeld heeft, door de illustra tie per grammofoonplaten uit kerk diensten. Interessant uit historisch oog punt was het feit, waar Michiel A. de Ruyter speciaal op wees, dat sommi ge gospelsongs, duidelijke melodische wendingen van Arabische afkomst ver toonden. Dat de religieuze muziek bij de negers ook op straat beoefend wordt, bewees de plaat waarop twee oude da mes met begeleiding van tamboerijn en guitaar aan de openbare weg hun religieuze gevoelens uitten. De heldere, boeiende en bovenal met kennis van zaken getuigende vertel trant van Michiel A. dc Ruyter, heeft ons inderdaad nader gebracht tot de religieus-muzikale uitingen der Noord- Amerikaanse negers. Met begeleiding van de pianist Roel Riphagen gaf de altzangeres en voor drachtkunstenares Akke de Vries in dc grote zaal van de Toonkunstmu ziekschool een liederavond, die ons met „reuzenschreden" ofwel in vogel vlucht de gehele literatuur deed aan schouw en. Het bleef echter niet bij een paar liederen uit elk tijdperk, de zan- geres liet ons ook het verschil horen tussen een tekst, die van meerdere melodieën is voorzien en van een melodie, waarop meerdere teksten zijn geplaatrt. Dit zowel met oud-Neder landse als met liederen uit de roman tische en moderne tijd. Bovendien werd men gewezen (Akke de Vries gaf van alles een korte, za kelijke cn zeer begrijpelijke verkla ring) op het verschil van een baliade en een lied, doorgecomponeerd door Zeiter en Schubert, componisten uit een periode, op de z.g. „instrumentale technieken", o.a. canonisch en op de overgang van de romantiek naar het expressionisme via het ietwat meer moderne Franse lied van Fauré e.a. in hoofdzaak melodie, aansluitend bij Schubert en het impressionistische lied van Debussy. De zangeres gaf hiermede blijk een juist begrip te hebben van het verschil en de overgangen tussen de stijlen en dit met een slechts acht tiental liederen. Wanneer het audito rium alles duidelijk werd, is dit te danken aan de goede keuze der liede ren, de daarmede verkregen geleide lijke overgangen, niet het minst ook door haar zang- en voordrachtskunst, en bovendien door de voortreffelijke begeleidingen. Ook daar, waar deze begeleiding niet secondair doch pri mair is, Je hoofdgedachte van het lied weergeeft, de zangpartij hierbij wel tonen bevat, maar deze geen bepaalde melodie vormen, geheel gericht zijn op het declameren van de tekst. Hoogtepunten vormden qua zang en begeleiding een drietal Schumann- liederen uit diens cyclus „Frauenlie- be" (mooie naspelen!), qua declamatie en bijna geheel zelfstandige begelei ding in „Herr Lenz" van Richard Strauss, wat betreft realisme met Mouss -gsky's „Stokpaardje", impres sionisme in Debussy's „Mandoline" en expressionisme,. Caplet's „Le Loup et l'Agneau", waar in tekst vrij wordt gedeclameerd, de pianopartij een il lustratieve aanvulling geeft. Een leerzame en genotvolle kunst avond, waarmede zangeres en pia nist veel succes behaalde. O. K. Hieronder volgen de data der eind examens bij het V.H.M.O., met de na men der gecommiteerden bij die exa mens. Haarlem: Gemeentelijke hogere bur gerschool A, h.b.s. A, 23, 24, 25, 27, 28, 29 en 30 Juni en 1 en 2 Juli; Prof. dr. H. Th. Fischer, Utrecht, prof. dr. J. J. Hanrath, Voorburg, mr. J. L. Sanders, Zaandam. Gemeentelijke hogere burgerschool B. h.b.s. B, 30 Juni en 1. 2, 4, 5, 6, en 7 Juli; Ir. J. H. Kroemer. 's-Gravenha- ge, dr. G. Barendrecht, Heemstede, mej. dr. W. S. Russer, 's-Gravenhage. Gemeentelijke hogere burgerschool voor meisjes, afdeling B, 4 en 5 Juli; G. R. Veldkamp. Delft dr. L. D. Bron- gersma. Leiden, dr. W. Schreijer, Mid- delharnis. Coornhert-lyceum, afdeling h.b.s. A, 28, 29 en 30 Juni en 1 Juli; P. Eiber gen, Groningen, dr. D. H. Peereboom Voller, Overveen, dr. C. Brouwer, Haar lem. Coornhert-lyceum, afdeling h.b.s. B, 17, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 25 en 27 Juni; Dr. L. D. Brongersma, Leiden, dr. W. Schreijer, Middelharnis. Lorentz-lyceum, afdeling h.b.s. A, 2, 4 en 5 Juli; P. Eibergen, Groningen, dr. D. H. Peereboom Voller, Overveen, dr. C. Brouwer Haarlem. Lorentz-lyceum, afd. h.b.s. B. 20, 21, 22, 23, 24 en 25 Juni; Dr. J. G. Dijk man, Haarlem, dr. W. D. van der Hey- de. Amsterdam, Ds. W. G. Reddingius, Purmerend. Christelijk lyceum, afdeling h.b.s. A, 6, 7, 8, 9, en 11 Juli; P. Eibergen, Gro ningen, dr. D. H. Peereboom Voller, Overveen, dr. C. Brouwer, Haarlem. Christelijk lyceum, afdeling h.b.s. B, 25, 27, 28 en 29 Juni; Ir. J. H. Kroe mer. 's-Gravenhage, dr. G. Baren drecht, Heemstede, mej. dr. W. S. Rus ser, 's-Gravenhage. Christelijk lyceum „Marnix van St. Aldegonde", afdeling h.b.s. A. 20, 21, 22 en 23 Juni; P. Eibergen, Groningen, dr. D. H. Peereboom Voller, Overveen, dr. C. Brouwer, Haarlem. Christelijk lyceum „Marnix van St. Aldegonde", afdeling h.b.s. B, 27, 28 en 29 Juni; Dr. J. G. Dijkman, Haarlem, dr. W. D. van der Heyde, Amsterdam, ds. W. G. Reddingius, Purmerend. Mendelcollege, afdeling h.b.s. A, 20, 21, 22 en 23 Juni; Dr. G. Kolff, Am sterdam, W. B. Reynen, Heemstede, W. Ruys, 's-Gravenhage. Mendelcollege, afdeling h.b.s. B, 30 Juni en 1, 2, 4 en 5 Juli; Dr. J. G. Dijkman, Haarlem, dr. W. D. van der Heyde, Amsterdam, ds. W. G. Red dingius, Purmerend. Triniteitslyceum, afdeling h.b.s. A, 4, 5, 6 en 7 Juli; Dr. G. Kolff, Amster dam, W. B. Reynen, Heemstede, W. Ruys, 's-Gravenhage. Triniteitslyceum, afdeling h.b.s. B, 25, 27, 28, 29 en 30 Juni; A. Smits, 's-Gravenhage, G. H. Frederik, Utrecht, mevr. M. Hempenius-Hissink, Over veen. Leiden R.K. lyceum „St. Bonaventure" af deling h.b.s. A, 20, 21, 22 en 23 Juni; Dr. D. Langedijk, 's-Gravenhage, W. A. de Rijk, 's-Gravenhage, mevr. A. Boeke-van Rijnbach, Noordwijk. R.K. lyceum ,,St. Bonaventura" af deling h.b.s.B, 24,25,27,28en29 Juni;- Dr. H. C. M. van Dijk, 's-Gravenhage, dr. H. Swiers, Delft, mr. F. P. E. Bloemarts, Rotterdam. Bloemendaal: Kennemer lyceum, afdeling h.b.s. A, 29 en 30 Juni en 1 en 2 Juli; Dr. G. Kolff, Amsterdam, W. B. Reynen, Heemstede, W. Ruys, 's-Gravenhage. Kennemer lyceum, afdeling h.b.s. B, 17, 18, 20, 21, 22, 23 en 24 Juni; Ir. J. H. Kroemer, 's-Gravenhage, dr. G. Ba rendrecht, Heemstede, mej. dr. W. S. Russer, 's-Gravennage. Jac. P. Thijsse-lyceum, afd. h.b.s. A, 24 en 25 Juni; P. Eibergen, Gronin gen, dr. D. H. Peereboom Voller, Over veen, dr. C. Brouwer, Haarlem. Jac. P. Thijsse-lyceum, afd. h.b.s. B. 6, 7, 8 cn 9 Juli; Dr. J. G. Dijkman Haarlem, dr. W. D. van der Heyde, Amsterdam, ds. W. G. Reddingius, Purmerend. Haarlem Christelijk lyceum, afdeling gymna sium, 16. 17, 18, 20, 21 en 22 Juni; Prof. dr. C. W. Mönnich, Amsterdam, prof. dr. A. J. B. N. Reichling, Amsterdam, dr. W. T. van Est, Amsterdam, prof. dr. C. E. Bremekamp (op 16, 17, 18 en 20 Juni), Bilthoven. R.K. lyceum voor meisjes „Sancta Maria"i afdeling gymnasium. 22, 23. 24 en 25 Juni; Prof. dr. J. H. W. Waszink, Leiden, prof. dr. W. Leendertz, Sant poort, prof. dr. G. H. A. Grosheide, Amsterdam, dr. W. F. de Jong (op 22, 23 en 24 Juni), Delft. Triniteitslyceum, afdeling gymna- sium, 1, 2, 3, 4, 6 en 7 Juni; A. J. S. van Dam, 's-Gravenhage, prof. dr. M. David, Leiden, prof. dr. Th. C. van Stockum, Groningen, dr. W. F. de Jong (op 4, 6 en 7 Juni)» Delft. Gemeentelijk gymnasium, gymna- Na veel spanning en sensatie is HVS er in de eerste klasse van de Haar lemse volleybalcompetitie in geslaagd de kampioenstitel te prolongeren, door tegen die Raeckse een gelijk spel uit het vuur te slepen. De talrijke toeschou wers hebben in het Krelagehuis met volle teugen kunnen genieten van deze emotionele wedstrijd, die niet op hoog peil stond, doch door spanning van de eerste tot de laatste minuut hieraan een voldoende compensatie gaf. Het is, indien men een dergelijk duel tussen twee volkomen gelijkwaardige zestallen ziet, toch wel jammer dat slechts één team het kampioenschap kan behalen. Zonder twijfel zou ook die Raeckse het praedicaat Kampioen van Haarlem verdienen. In deze belangrijke ontmoeting begon die Raeckse in hoog tempo en de ploeg van Jac. Moolenaar wist de eerste ga me dan ook verdiend te winnen. Na de wisseling zag men hetzelfde beeld, al leen was het nu HVS dat de wil ge heel oplegde aan haar tegenstander en de stand weer in evenwicht wist te brengen. De derde game gaf een 4—0 voor sprong van die Raeckse, doch thans ging de strijd meer gelijk op. Slechts door een 15—13 zege bracht de thuis club de stand op 2—1, hetgeen schone perspectieven opende. HVS bewees echter niet tevreden te zijn met een nederlaag en mede door enkele uitstekende smashes van Wim Clay, die aanvallend echter niet op dreef was, liep zij uit tot 93, alvo rens een time-out van de gastheren coach Thomassen het geconcentreerde spel wist te breken. Nu ontwikkelde zich een felle strijd om de leiding en in deze zenuwslopen de periode had het kampioensteam ze ker niet over geluk te klagen. Steeds weer wist men de felle aanvallen van de gasten te keren en slechts door een klein foutje in de verdediging van die Raeckse nam HVS weer op gelukkige wijze de leiding (1615). Een ogenschijnlijk goed geplaatste bal van aanvoerder Moolenaar kwam juist buiten de lijnen, hetgeen weder om een punt betekende voor HVS, waardoor de kleine winst die nodig^ was voor het behalen van het kampioen schap binnen was. Het einde van deze strijd bracht dus een puntenverdeling (2—2), waarmede HVS tevreden mocht zijn. De andere eerste klasse ontmoeting tussen Velox en de Cios ploeg eindigde in een 3—1 nederlaag voor de thuis club. Diverse keren stond het team van Broeken op winst, doch door onnauw keurig spel ging de fraaie winstkans steeds weer teniet. De volledige uitslagen waren: DAMES: die Raeckse 5—Gios 2 04 Vesmia 1HVS 2 3 0 Velox 4Santpoort 2 40 VHHH 1—OVRA 2 2—2 Velox 3AW 1 31 Leonidas 2Blinkert 2 2 2 Blinkert 3OG 2 I3 HEREN: Velox 1Cios 1 13 die Raeckse 1HVS 1 22 die Raeckse 3PSCB 1 13 Leonidas 1—Brandweer 1 4—0 HBC 2—Santpoort 1 0—3 die Raeckse 2Blinkert 1 22 Blinkert 4Rapiditas 3 0—3 Santpoort 3OVRA 2 31 Blinkert 3Gios 1 31 Santpoort 2Velox 2 31 OSS 1—AVC 1 1—3 Spaarnestad 1PWN 1 13 sium, 1, 2, 3 en 4 Juni: Prof. dr. D. Loenen, Amsterdam, prof. dr. G. Kui per, Amsterdam, dr. A. F. Monna, 's-Gravenhage, prof. dr. A. W. H. van Herk (op 3 en 4 Juni). Amsterdam. Coornhert-lyceum. afd. gymnasium, 1, 2, 3, 4, 6, 7 en 8 Juni: Prof. dr. D. Cohen. Amsterdam, dr. F. W. N. Hu- genholz, Oegstgeest, prof. dr. H. R. Woltjer, Amsterdam, dr. H. Couvert (op 1, 2, 3 en 4 Juni), Amsterdam. Lorentz-lyceum, afdeling gymnasium, 29 en 30 Juni; Prof. dr. P. J. Enk, Groningen, prof. mr. dr. J. A. v. Praag, Santpoort, prof. dr. M. J. van .Uven, Wageningen. Bloemendaal: Kennemer lyceum, afdeling gymna sium. 9, 10 en 11 Juni, Prof. dr. J. H. Waszink. Leiden, prof. dr. W. Leen dertz, Santpoort, prof dr. G. H. A. Grosheide, Amsterdam, dr. H. Couvert (op 9 en 10 Juni). Amsterdam. Jac. P. Thijsse-lyceum, afdeling gym nasium, 10 en 11 Juni; A. J. S. van Dam, 's-Gravenhage, prof. dr. M. Da vid, Leiden, prof. dr. Th. C. van Stoc kum (op 10 en 11 Juni), Groningen. Velsen Gymnasium Felisenum, gymnasium, 29 én 30 Juni; Prof. dr. A. Sizoo. Am sterdam, prof. dr. C. F. A. van Dam, Utrecht, dr. W. Peremans, Bussum, prof. dr. M. G. J. Minnaert (op 30 Juni), Utrecht. Bloemendaal Kennemer lyceum, middelbare school voor meisjes ,,'t Kopje", m.s.v.m., 4, 5, 6, 7 en 8 Juli; Mevr. L. A. M. van der Weyst-van den Heuvel. 's-Hertogen- bosch. mevr. dr. C. L. Thijssen-Schou- te, Utrecht, mej. ds. F. W. Rappold, Alkmaar. Jac. P. Thijsse-Montessorilyceum, af deling m.s.v.m., 17. 18, 20 en 21 Juni; Mevr. L. M. Schouten-van Loon, Arn hem. mevr. M. C. Laman-Bakker. Haarlem, ds. H. v. Schothorst, Utrecht. Haarlem: Gemeentelijke hogere burgerschool voor meisjes, afdeling m.s.v.m., 20, 21. 22, 23, 24, 25, 27, 28 en 29 Juni; Mevr. mr. M. N. Peereboom Voller-Sedee. Overveen. mevr. R. Vos-Beijerman, Utrecht, dr. J. H. J. van der Pot, Rot terdam. Christelijk lyceum, afdeling m.s.v.m., Advertentie 30 Juni en 1, 2. 4 en 5 Juli; Mevr. L. M. Schouten-van Loon. Arnhem, mevr. M. C. Laman-Bakker, Haarlem, ds. H. van Schothorst, Utrecht. R.K. lyceum voor meisjes „Sancta Maria", afdeling m.s.v.m.. 30 Juni en 1. 2. 4. 5. 6 en 7 Juli; Mevr. mr. Peere boom Voller-Sedee, Overveen. mevr. R. Vos-Beijerman. Utrecht, dr. J. H. J. van der Pot, Rotterdam. Leiden: R.K. lyceum ..St. Agnes", afdeling m.s.v.m., 20. 21 en 22 Juni: G. Olde- man. Amsterdam, mej. dr. Th. Voigt, Voorburg, mevr.W. Nieuland Pelkman- Harcksen, 's-Gravenhage. Te Haarlem is in de ouderdom van 61 jaar overleden dr. S. J. van Slooten, die van 1 Mei 1924 af verbonden is ge weest. aan het Consultatiebureau van het district Haarlem der Noord-Hol landse Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose. Voorts was hij als ge neesheer verbonden aan het sanatorium Brederodeduin te Bloemendaal. Voorts oefende hij zijn practijk als longarts uit. De bijzetting van het stoffelijk over schot zal a.s. Zaterdagmorgen op Wes- terveld geschieden. In de parochiekerk van St. Jan .wor den de plechtigheden van Goede Vrijdag ook 's avonds gehouden (8 uur). Het initiatief daartoe is uitgegaan van de KAB. kring Oost, omdat vele leden van de KAB in de morgenuren niet in de gelegenheid zijn de kerk te bezoeken. Watze Hilarius. 12 jaar, en Carla Schouten. 11 jaar. leerlingen van de Koningin Wilhelminaschool in Overveen, hangen het nestkastje, dat ze op school hebben gemaakt, op aan de stam van een boom in de Kennemerduinen. De leerlingen van deze school hebben in totaal 40 nestjes gemaakt. De directeur van de Stich ting Het Nationale Park de Kennemerduinen. ir. E. C. M. Roderkerk, nam tot het vervaardigen van de kastjes het initiatief. De Haarlemse politie heeft de 51-ja- rige belastingambtenaar S.E.M. uit Haarlem ingesloten wegens verduiste ring van in totaal 4000.- Als penning meester van een E.H.B.O.-vereniging had hij uit de kas bij gedeelten onge veer 3.000.- verduisterd, terwijl hij uit de kas van een bouwfonds, die hij als tweede penningmeester beheerde, onge veer 1000.genomen had. De verduis teringen waren gepleegd over een tijds verloop van enige jaren. Van het geld was bij de arrestatie van de ambte naar niets meer over. Alles was ten eigen bate gebruikt. Accountantscontro les hebben de verduisteringen aan het licht gebracht. De man is inmiddels voor de Officier van Justitie te Haar lem geleid en heeft een volledige be kentenis afgelegd. Het bijna 3-jarige zoontje van de fam. K„ wonende aan de Herenweg te Bakkum, is Dinsdag bij het oversteken onder een houtwagen terecht gekomen en met ernstige verwondingen aan bei de beentjes naar het St. Elisabethzie- kenhuis te Alkmaar overgebracht. Op D April zal de heer J. J. v. d. Berg, v. Baerlestraat 49 te Haarlem, 25 jaar in dienst zijn bij de N.V. Droste's Cacao en Chocoladefabrieken te Haarlem. (Niet officiële koersen) 3«i Ned. 1953 3ti Ned. 1953 3','* Ned. 1948 3U pCt. Ned. 1950 3 4 Ned 1954 3(4 Ned. 1955 3-3>,i Ned. 1947 3 Ned. 62-64 bel. fac. lnschr. Grtbk 1946 3 pCt. Ned. Handel Mij. cert. A.K.U. Van Berkei's Patent Calvé-Delft cert. Van Gelder Kon. Hoogovens cert. Unilever Cert. Ned. Kabel Philips Nieuwe Philips Kon. Petroleum „Amsterdam" Rubber Holl. Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomb Mij. Ned Scheepv. Unie H.V.A Deli Mil. Cert. Vorig Opening slot 6/4 103*4 102% •- 1011* - 1011/s 1011,8 101 tV 100A iooa 10] if 100 229% 300 303 169 2691/2 282% 28612 392% 394% 267% 364-s 365 355 Va 357 598 603*4 120% 122% 188 174% 175 182 162*4 157*4 159% 154 158*4 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott Copper Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway tidewater U.S. Steel ex dlv. 4/4 60H 132'4 72;'s Si's 94)4 11114 78(2 42)4 83'4 785s 61 Wi 57)4 83)4 28 79)4 5/4 61'4 137'4 72% 51)4 95% 111% 78% 43% 83% 79 61 '4 58% 83% 28% 80% Stemming: vast

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3