1 Ife *£Sm M BLOEMBOLLENCULTUUR vergadert in Haarlem Uniformen overgedragen aan Zandvoorts Muziekkapel Tachtig Engelse kinderen bezoeken vaders graf 56 martelaren uit Boxer opstand zalig verklaard pf UNIC is UNIEK Wandelaars door bollenvelden van Hillegom Visserijgolf Nijmegen ontvangt eerste kinder pelgrimage naar oorlogsgraven H. Vader woont plechtigheid in de St. Pieter bij ACCORDEON PROEF EN VERGELIJK! kwaliteitsdrukwerk MAANDAG 18 APRIL 1955 ?AGINA 6 Ruim 1900 deelnemers aan bollentocliten TYBB wint v. d. Aart- tournooi WATERPOLO Basketball Studie van Noors visserij-onderwijs Vlot wordt gezocht BILJARTEN Kinder-bloemencorso op 5 Mei Drie heidebrandjes op de Veluwe De belastingvereenvoudiging voor horeca-bedrijven Faillissementen in Maart MARKTBERICHTEN zijn onderstaande punien van grooi belang: |§ps«>"\ Voortaan roken U en ik UNIC. De antwoorden luiden: Rijksstr.weg 59 Kóóp m. voorkomt teleurstelling ACCORDEONLES Moderne Dames- en Herenonderkledmg PASVO SUPERIEURE KWALITEIT INTERLOCK van de FIJNSTE gekamde GARENS DE BRON Onder auspiciën van de Nederlandse Wandelsport Bond werden in Hillegom Zaterdag en Zondag wandeltochten ge organiseerd, waarvan de leiding was opgedragen aan de wandelsportvereni ging „Onder Door" uit Haarlem, ter wijl V.V.V. te Hillegom haar medewer king verleende. Het is een groot succes geworden en de groepen wandelaars boden een aar dige afwisseling langs de wegen door bloembollenland met hun kleurige en fleurige kledij. Zaterdagmiddag om 3 uur stonden bij Treslong 444 wandelaars esters) aan de start om de 10 en 20 kilometers langs de bloembollenvelden te tippelen. Het was prachtig weer, en toen om ruim 6 uur alle groepen binnen waren en de grote zaal van Treslong vul den, waren allen vol lof over de leiding van deze wandeltochten, maar ook werd door verschillende sprekers hulde gebracht aan de Hillegomse E.H.B.O., die zeven maal hulp had moeten ver lenen. Verder werd dank gebracht aan de Rijkspolitie, de plaatselijke V.V.V. en aan het bestuur van „Onder Do or" die er tezamen voor hadden gezorgd, dat alles goed „liep". De heer Burggraaf, voorzitter van V.V.V. riep allen een tot weerziens toe, nadat de heer J. F. Klein Schip horst, als erelid van „Onder Door" de prijzen had uitgereikt. De prijswinnaars waren: over de 10 kilometer. 1. „De Vrolijke Jantjes" uit Rhenen; 2. SVO uit Utrecht. Extra prijs voor goede houding en geheel. Over de 20 kilometer: 1. prijs VSW te Veenendaal; 2. DVJ uit Rhenen; 3. Politie Sport Ver. UPS uit Utrecht. Zondagmorgen was de start om 11 uur. Het aantal deelnemers was nu veel groter: 1471 tippelaars en tippelaar sters hebben zich gemeld op Treslong, waar de start en finish was. De heer J. Steyger, secretaris van de provinciale Noordhollandse Bond sprak de wandelaars toe en deelde daarna de prijzen uit. De prijswinnaars waren: 10 kilometer 1. „Muiderpoort en Omgeving"; 2. W. W.W. uit Utrecht en 3. wederom aan „Muiderpoort en Omgeving" te Amster dam. 4. „Jong en Vrolijk" uit Utrecht. Over 20 kilometer: „Speeltuin" Buik sloot Amsterdam; 2. „Excelsior" Utrecht; 3. „Stabilitas" te Heiloo. Over 30 kilometer: 1. „Het Zuider kruis" te Utrecht; 2. „S.O.S." Deven ter. De heer G. Krom, bestuurslid van de Prov. Bond Noord-Holland, bracht dank aan de V.V.V., de directie van Treslong en de organisatoren onder wie de heer J. Doets, voorzitter van „On der Door" voor de voortreffelijke lei ding. De heer Alen, lid van de V.V.V., dankte namens de V.V.V. voor de wij ze, waarop de wandelaars deze toch ten tot een succes hadden gebracht en h\j riep allen voor een volgend jaar een hartelijk weerziens toe. Het jeugdelftal van TYBB heeft een fraai succes geboekt door winnaar te worden in het v. d. Aart-toumooi. De acht finalisten hebben elkaar op het HFC-terrein ontmoet in twee poules. TYBB en Haarlem werden poule-winnaars en in de eindstrijd won TYBB met 10. Een fraaie prestatie van de Yellows. De uitslagen waren: Poule A: RCHEDO 11, HaarlemOnze Gezellen 20. HaarlemRCH 22, Onze GezellenEDO 03. RCHOnze Gezellen 32, EDOHaarlem 00. Eindstand na strafschoppen tussen Haar lem. EDO en RCH: 1. Haarlem, 2. EDO, 3. RCH 4. Onze Gezellen. Poule E: HFC—VSV 0—1, TYBB—Storm vogels 2—1, HFC—TYBB 0—0. VSV—Storm vogels 01, StormvogelsHFC 12, VSV TYBB 0—0. Eindstand: 1. TYBB, 2. HFC (na straf schoppen met VSV), 3. VSV, 4. Stormvogels. Om de derde en vierde prijs: EDOHFC 0—0 (HFC wint). Finale: HaarlemTYBB 01. Eindstand: 1. TYBB. 2. Haarlem. 3. HFC, 4. EDO. Vandaag hield de Kon. Alg. Vereni ging voor Bloembollencultuur in Haar lem haar algemene ledenvergadering. Ter inleiding zeide de voorzitter jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden o.m. het volgende: „Als ik de activiteiten onzer vereni ging sedert de laatste vergadering over zie, dan geloof ik, dat er alle reden is om daarop met voldoening terug te zien Wij mochten er in slagen om dank zij de hooggewaardeerde medewerking van de industrie, en met name van het Hoog- ovenbedrjjf, de besprekingen over de gasschade aan de gladiolengewassen te Beverwijk en omgeving tot een bevredi gend einde te brengen, waarbij ook de aand gereikt werd aan niet bij onze ver eniging aangesloten bedrijfsgenoten en zelfs aan enkelen, bij hoge uitzonderi die slechts in een aanverwante bedrijfs tak werkzaam, onze hulp verzochten. Zeer veel steun ontvingen wij in deze aangelegenheid van onze plaatselijke af deling en met name van de voorzitter van de afdeling Beverwijk, de heer C. Broeze, waarvoor ik gaarne namens ons hoofdbestuur onze grote erkentelijkheid uitspreek. De nieuwe wet op de Omzetbelasting veroorzaakte onverhoeds vele moeilijk heden voor de gang van zaken in het bloebollenbedrijf. In onze belasting commissie, voortreffelijk gesteund door haar deskundige leden en haar belasting deskundige, mocht, in samenwerking de andere betrokken organisaties en deskundige, mocht, in samenwerking met de andere betrokken organisaties en vooral ook met het B.V.S., er in slagen een zodanige regeling voor dit vraagstuk te verkrijgen, dat daarvan met voldoe ning door alle betrokkenen kan worden kennis genomen. Dat met name de ma kelaars en tussenpersonen in het bloem- bollenbedrijf thans met grote vreugde de bijzondere financiële bijdrage aan onze vereniging zullen voldoen, nu nog eens temeer gebleken is hoe hun belangen door ons worden behartigd, is van deze regeling slecht een, wellicht pikante bij zonderheid. HPC 2 heeft Zaterdag in hef Sport- fondsenbad te Haarlem, aan DWT 4 de illusie van het kampioenschap derde klasse dames ontnomen en ongeslagen beslag op de kampioenstitel gelegd. Nadat DWT de leiding had genomen trokken de Heemsteedse dames fel van leer. Via de ruststand 1-3 werd de eindstand 1-6. Haarlem 1 kreeg voor de eerste klas se dames Nereus 1 op bezoek, in welke ontmoeting de Haarlem-dames bijzon der goed op dreef waren. Mevr. Otto- Proper opende voor Haarlem de score waarna mej. Holm voor het ingaan van de rust de stand op. 2-0 bracht. Het was reeds ver in de tweede helft dat Rien- ke Nieuwenhuizen de eer voor Nereus wist te redden. Mevr. Otto-Proper had echter direct het antwoord klaar en het einde kwam met 3-1 voor Haarlem. In de heren wedstrijd DWR 1HVGB 2, tweede klasse heren is het er span nend aan toe gegaan. Met blanke stand werd aan de tweede helft begonnen. Na de pauze werd de DWR-midachter Smit voor een overtreding de kant opgezon den, voor korte duur, want Bongertman schoot de strafworp onberispelijk in. DWR nam spoedig op afdoende wijze revanche Met 2 doelpunten van Kolle- rie werd de eindstand 2-1 voor DWR. De stand is: VZV 1 HVGB 2 DWR 1 DWT 1 Nereus 2 Voor de veteranencompetitie werd de laatste wedstrijd gespeeld. DWR 3 ver sloeg HPC 4 met 2-0 en legde beslag op de kampioenstitel. De ontmoeting Haarlem 3-Watervrienden 1 eindigde in 5-1. 25—14 20—10 17—21 ■1—20 In tegenwoordigheid van de wethou ders, raadsleden en talrijke genodigden heeft burgemeester Van Fenema Zater dagavond in „Monopole" te Zandvoort de uniformen voor de leden der Zand- voortse Muziekkapel aan deze vereni ging overgedragen. Staande voor het gesloten toneelgordijn wees de burge meester er op dat de kapel bijna veer tig jaren bestaat er altijd bereid is ge bleken de openbare feestelijkheden en bijzondere gebeurtenissen in Zand voort op te luisteren. Doch bij deze „goede waar" ontbrak tot dusver de smakelijke verpakking: de unifor men. In „Touring Zandvoort" opperde de heer Longayroux toen het idee om de dirigent te adopteren en diens uni form te bekostigen. Dit voorbeeld is door velen in en buiten Zandvoort ge volgd; de gemeente verleende ook fi nanciële medewerking en zo kon aan de firma Straathof in Haarlem opdracht gegeven worden de uniformen te ver vaardigen. De burgemeester bracht deze firma hulde voor de uitnemende wijze waarop zij deze opdracht heeft uitge voerd. Hij hoopte, dat de muziekkapel tot grotere prestaties zal komen nu zij zich zo onmiskenbaar gedragen weet door de toewijding en de belangstelling der Zandvoortse bevolking. Het gordijn ging hierna open en op het toneel stond de kapel aangetreden in keurige uniformen: blauw colbert met grijze pantalon in zilveren uitmon stering. Een keurig geheel dat door de aanwezigen met een spontaan applaus werd begroet. De kapel speelde onder leiding van de dirigent, de heer Wild schut. het Wilhelmus en het Zandvoort se volkslied, waarna de voorzitter, de heer P. E. Schaap, de burgemeester en allen die hadden medegewerkt om de uniformenactie te doen slagen in een pittige speech bedankte. Aan de ver rassingen kwam nog geen einde: de heer Weber bood namens een groep Zandvoorters een prachtig vaandel aan en Floor Zwemmer een Nederlandse en een Zandvoortse vlag voor het tam boerscorps. Kapel en tamboerscorps vertolkten hun dank door een voortreffelijke uit voering van de mars „Saint Triphon van Ney. Hierna volgde een concert van de muziekkapel. Sommige nummers waren kennelijk nog te zwaar voor het gezelschap; in het andante voor piano en orkest van Mozart gaf het solo-in strument duidelijk blijk van zijn ont stemming! Zeer goed werd er gemusi ceerd in het concertino voor trompet met orkestbegeleiding van Andrieu waarbij de dirigent als solist optrad. Het eerste deel van het programma werd besloten met een daverende serie marsen van het tamboerscorps onder leiding van mejuffrouw Rudotphus. Na de pauze vormde een vijftiental led envan de kapel met de dirigent een amusementsorkest dat met opgewekte melodieën spoedig een feestelijke stem ming wist te verwekken. Na langdurige moeilijkheden en ver wikkelingen is thans eveneens bereikt, dat de vakgenoten, slachtoffers van de watersnoodramp 1953, via het B.V.S. een aanvullende uitkering op het door hen ontvangen schadebedrag zal worden toegekend. Het moet met leedwezen worden ge constateerd, hoe verheugend dit resul taat op zichzelf ook is, dat dit is be reikt, ondanks de houding van enkele dezer slachtoffers zelf, die onze pogin gen veeleer afbreuk hebben gedaan door, ofwel te veel te verlangen, of door onjuiste opmerkingen ontstem ming te veroorzaken, terwijl ten slotte een onjuiste voorstelling in een der landelijke dagbladen, welks inlichtin gen slechts van een der betrokkenen verkregen kunnen zijn, bijna op het laatste ogenblik het werk van vele maanden dreigde ongedaan te maken. Wij verlangen thans geen erkentelijk heid voor het gedane werk, doch wel erkentelijkheid voor het bereikte re sultaat, opdat niet thans nog critiek van enkelen, die terecht of niet te recht menen nog niet genoeg te heb ben ontvangen, de instanties, die thans hun welwillende medewerking hebben gegeven, zou grieven en toekomstige arbeid van onze organisaties zou be lemmeren. Wij kunnen en willen ons slechts inzet ten voor die zaken, waarvan wij zelf overtuigd zijn, dat zij aan rechtvaardig heid, bescheidenheid paren en onze le den zullen de eersten moeten zijn om dit streven te ondersteunen, omdat daar in, in het vertrouwen, dat men in ons wil stellen, de kracht ligt om daadwer kelijk voor hun belangen op te komen. Het is zeer te betreuren, dat de goede samenwerking tussen de diverse organi saties in het Landbouwschap, welke voor alle vakgenoten van zo groot be lang zou zijn geweest, thans ernstig wordt bedreigd. De zo hoog gestelde idealen van de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie, waar de samenwerking en de solidariteit van alle bedrijfsgenoten zou worden ver wezenlijkt, dreigen te worden verstoord door de „mammon", door „het geld", dat reeds zovele idealen en zoveel ver trouwen in deze wereld heeft vernie tigd". Wederom is het Amsterdamse herenteam van Thor er in geslaagd in het tournooi van de Haarlemse basketballverenigingen Sport club Haarlem en White Stars beslag te leg gen op de eerste prijs, door in de finale wedstrijd het Delftse S.S.D. met ruim ver schil te kloppen (40—20). Het damesteam van de organiserende vereniging White Stars kwam juist door een ongunstiger doelgemiddelde niet in aanmerking voor de eerste prijs (6641 tegen 6340). die thans in het bezit kwam van de Rotterdamse The Arrows, welke ploeg slechts tegen de Stars een kleine 15—14 nederlaag moest incas seren. Hoewel de deelnemende Haarlemse teams behoorlijk tegenstand hebben geboden wist geen enkele "ploeg tot de finales door te dringen, hoewel Antilopen, dank zij enkele vrij gelukkige overwinningen, toch moest spelen voor de eervolle derde plaats. De volledige uitslagen waren: Dames: 1. The Arrows (Rotterdam); 2. White Stars (Haarlem); 3. Te Werve (Den Haag); 4. Sportclub Haarlem. Heren: 1. Thor (Amsterdam); 2. S.S.D. (Delft); 3. The Arrows (Rotterdam). Eén trawler, Johannes Polderman IJM 20, vier loggers en 31 kotters zorgden er Zaterdagmorgen voor, dat de IJmuidense visafslag werd voorzien van een totale aanvoer van 2.520 kisten verse vis, 90 kleine kistjes haring, 1180 stijve kabeljauwen en 10.000 kilo tong. Er waren 325 kisten verse haring, 270 kisten makreel, 385 kisten schelvis, 185 kisten gul en kabeljauw, 170 kisten kool- vis, 40 kisten radio en 110 kisten wijting. De trawler Johannes Polderman IJM 20 besomde Zaterdag 13.600. De besommingen van de loggers waren als volgt: HD 79 9.730.—, KW 52 f 4.470.—, KW 7 f 3.320.—, IJM 221 7.420.—, KW 71 f 1.840.—KW 56 2.100.—, KW 128 1.870.—, KW 60 ƒ1.320.—, KW 35 ƒ1.940.—, KW 30 2.260.—, IJM 52 1.470.—, IJM 4 ƒ3.020.— en TX 33 ƒ1.200.—. Voor de Maandagmarkt wordt de aanvoer verzorgd door drie trawlers. De Haarlem IJM 9 met 380 kisten schelvis, 70 kisten gul en kabeljauw, 280 kisten koolvis, 90 kisten wijting, 270 kisten makreel, 20 kleine kisten ma kreel, 80 kisten haring, 30 kisten diver sen. Totaal 1220 kisten verse vis, 145 stijve kabeljauwen en 150 kleine kist jes hering. De Tzor.ne IJM 1 met 1510 kisten verse vis, 40 stijve kabel jauwen en 200 kleine kistjes haring, waarbij 620 kisten makreel, 700 kisten haring, 80 kisten wijting, 20 kisten schelvis, 60 kisten gul en 30 kisten diversen. De Postboy IJM 35 met 945 kisten verse vis en 50 stijve kabeljau wen. waarbij 60 kisten schelvis, 25 dich te schelvis. 80 kisten koolvis en kabel jauw, 30 kisten wijting, 70 kisten dich te wijting, 190 kisten haring, 250 kisten makreel, 190 kleine kistjes makreel en en 20 kisten varia. In opdracht van de Ministeries voor Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening heeft een commissie van vijf een 14-daagse reis naar Noorwegen en Denemarken gemaakt met de bedoeling in het bijzonder in Noorwegen een stu die te maken van het visserij-onder wijs. In deze commissie hadden zitting de heren W. Polderman, inspecteur voor het. nijverheidsonderwijs, H. J. Drost, inspecteur der visserijen, J. de Veen, ambtenaar van het visserij-onderzoek. C. Varkevisser, directeur van de Visse- rijschool te Katwijk aan Zee, en P. J. Verwayen, directeur van de gemeente lijke Visserijschool te IJmuiden. De reis werd gemaakt in het kader van de Noors-Nederlandse samenwer king, welke o.a. ook op het gebied van de onderzoekingen der kern-energie be staat. In Noorwegen werd van de be trokken autoriteiten alle gewenste me dewerking gekregen. In Kopenhagen heeft de commissie voorts nog een be spreking gehad met de landbouw-at- taché. De commissie, die op 24 Maart ver trok en op 8 April in ons land terug keerde, werkt thans aan de samenstel ling van een rapport, dat ter kennis gebracht zal worden van de betrokken ministers. In afwachting daarvan kon den nog geen mededelingen over de resultaten van deze reis gedaan wor den. Wel verklaarde een van de com missieleden desgevraagd, dat het een zeer leerzame reis is geweest. Een inwoner van IJmuiden Oost heeft de hulp van de politie ingeroepen om weer in het bezit te komen van een vlot, dat hij gemaakt had van vier autoban den, door deze met latten onderling te verbinden. De man is er op zee mee gaan spelevaren, maar zijn vlot kap seisde. Hij is toen door een passerend schip opgepikt, maar is schijnbaar zo aan zijn vlot gehecht, dat hij de politie gevraagd heeft bij de opsporing behulp zaam te zijn. C. Hellingman van de B. V. „Park Socië teit" is hoofdklasse kampioen geworden van Haarlem in het libre spel op klein biljart. Hij bereikte een moyenne van 9.46. W. Lui ten kwam op de tweede plaats met een ge middelde van 8.88. De hoogste serie noteer de C. Hellingman met 113. De eindstand luidt: „Regeringen kunnen elkaar op papier vriendschap beloven; het is aan de volkeren om deze papieren overeen komsten tot realiteit te maken". In deze woorden schetste de voorzitter van het Nederlandse Oorlogsgravencomité, de heer Götzen, de achtergrond van de jaarlijkse pelgrimages, toen hij Zater dagmiddag in het Nijmeegse stadhuis burgemeester mr. Ch. Hustinx en diens echtgenote en daarmee alle gast vrouwen en gastheren op enthousias te wijze dank bracht voor de wijze waarop men een kleine tachtig Engelse kinderen in Nijmegen ontving. Deze kin deren, nabestaanden van gesneuvelde Britse militairen, vormden de eerste kinderpelgrimage, die Zaterdagmorgen op Schiphol met een tweetal vliegtuigen arriveerde. Na een korte begroeting reisde het gezelschap via Hilversum door naar Nijmegen waar omstreeks vier uur de officiële begroeting plaats vond door Nijmeegs eerste burger aan de voet van het Waalbrug-monument. De begroeting 1. C. Hellingman 2. W. Luiten 3. H. Oomen 4. C. Ploeg 5. H. Ketel 6. J. Koster 7. C. van Hemert 8. C'. v. d. Hoek 1561 165 113 9.-16 10 1600 180 1571 197 1514 100 1584 199 1538 218 1338 260 1211 211 92 8.88 10 49 7.97 9 54 7.96 8 70 7.95 8 81 7.05 6 50 5.80 3 46 5.73 2 Omdat op 30 April het grote bloe mencorso zal plaats hebben, heeft het C. C. N. F. besloten om het kinder bloemencorso te houden op 5 Mei a.s. De Apeldoornse bosbrandweer heeft Zondagmiddag een uur lang de han den vol gehad met het blussen van een br nd in een stuk heide tegenover het sanatorium „Caesarea" te Ugche- len. De brand liet zich aanvankelijk ern stig aanzien, omdat het vuur zich voortplantte in de richting van een belendend dennenbos. Juist op het cri- tieke moment draaide de wind, waar door erger onheil werd voorkomen. Een oppervlakte van 2 ha heide werd zwart geblakerd. De brandweer van Ede -ukte Zondagmiddag tweemaal uit voor het blussen van een heide brand] e langs de spoorlijn Arnhem Ede. In totaal ging hier 3000 m2 heide in vlammen op. De Arnhemse brandweer moest een brandje blussen langs de spoorlijn ArnhemDieren. In dit geval ging de 400 m2 buntgras in vlammen op. Onvoorzichtigheid met vuur is ver moedelijk de oorzaak van deze heide brandjes. Zoals wjj reeds in het kort bericht hebben mag volgens de vereenvoudigde regeling van de omzetbelasting voor horeca-bedrijven het bedrag der eventu eel in rekening gebrachte bedienings- gelden tot voor 1 Januari in de om zetbelasting betrokken van het be drag van de totale omzet worden afg- trokken. Dit neemt moeilijkheden weg met betrekking tot de in 1951 tot stand gekomen regeling van het bedienings- geld, waarmee het horecr.-bedrijfsleven een begin wilde maken met het afschaf fen van het systeem der fooien. In de kringen van het betrokken bedrijfsle ven is men van mening, dat door de bijzondere regeling de betaling van de omzetbelasting over het bedieningsgeld in wezen niet geheel is komen te ver vallen. maar dat deze ten dele is ver disconteerd in de vastgestelde gemid delden, die ongeveer 5 procent hoger liggen, wanneer de bedieningsgelden werkelijk buiten beschouwing zouden zijn gelaten. Dat houdt in, dat in feite de exploitanten, die tot nu toe geen bedie ningsgelden in rekening brachten de kleinere zaken door het iets hogere gemiddelde eigenlijk gedeeltelijk wei omzetbelasting over bedieningsgeld moe ten gaan betalen. Het totaal aantal faillissementen, uit gesproken in de maand Maart 1955 be draagt 106 (Mrt 1954 127), te verdelen als volgt: In de provincie Noord-Hol land (exclusief Amsterdam) 16 (23), Amsterdam 15 (19), Zuid-Holland (ex clusief Den Haag en Rotterdam 12 (11), Den Haag 6 (12), Rotterdam 2 (10), Utrecht 8 (7), Gelderland 15 (10), Noord-Brabant, 9 (15), Limburg 7 (11), Zeeland 1 (3), Friesland 2 (1), Gronin gen 3 (1), Drente 4 (1), Overijssel 6 (3). Het totaal aantal uitgesproken fail lissementen van 1 Januari 1955 .t/m 31 Maart 1955 bedraagt 316 (356). geschiedde in aanwezigheid van de Brit se ambassadeur in ons land Z.Exc. sir Paul Mason en de Britse consul-gene raal, mr. G. E. Vaughan. Hier ook wer den een tweetal eenvoudige kransen ge legd door de secretaris-generaal van the British Legion, mr. J. R. Griffin, (welke in samenwerking met het N.O.C. deze pelgrimage organiseerde) en door twee jeugdige deelnemers aan de pel grimstocht. De Nijmeegse politiekapel speelde de beide volksliederen, terwijl het Mariakoor „Land of Hope and Glo ry" zong. Daarna begaf het gezelschap zich naar het stadhuis waar het Nij meegse gemeentebestuur de jeugdige gasten ontving. Burgemeester Hustinx en de Britse ambassadeur voerden hier o.m. het woord. Burgemeester Hustinx merkte daarbij op, dat er nu eindelijk een goede gelegenheid is om de grote woorden, die zo dikwijls zijn gebezigd, waar te maken. In des Pays Bas werden de kinderen vervolgens overgedragen aan hun res pectievelijke pleegouders, die tot Woens dag aan deze jeugdige Engelsen onder dak zullen verlenen. Zondagmorgen vond op het Britse Oorlogskerkhof Jon kerbosch een korte plechtigheid plaats, waarbij reverend Royle voorging. Van daag brengen de kinderen een bezoek aan de graven van hun omgekomen ver wanten op de verschillende oorlogskerk hoven in Nederland. Morgen zullen zij een bezoek aan de Keukenhof brengen. Woensdagmiddag vertrekken zij weer van Schiphol. PLUIMVEEMARKT 's- hertogenbosch 18 April. Aangevoerd 33.700 stuks. Fr J kippen (witte) van f2.— tot f 2.10, k Px (rode) van f 1.70 tot f 1.75, kippen iz** van f 1.50 tot f 1.60, jonge wit'te n boven het vereiste gewicht f 2.50 tol i jonge gekleurde hanen beneden het eiste gewicht f 2.10 tot f 2.20 p. °c*uk. gew., oude hanen f 2.50 tot f 3.50 P- tamme konijnen f 2.50 tot f 2.60 Pe lev. gew. VEEMARKT UTRECHT 16 April- Aa£* voer 6356 dieren. De prijzen waren: n» g en kalfkoeien f 1050750, kalfvaarzen —525, vare koeien f 720—350. graskaive f 340180, nuchtere kalveren f 3929, s pen f 12090, varkens boven 100 go, —275, varkens beneden 100 kg f Jnio. biggen f 5535, bokken of geiten f GRAANMARKT A DAM, 16 Apr. Gra°C"s De markt voor buitenlandse granen voor aangekomen en spoedig verwachte P tijen vast gestemd, met uitzondering maïs en Milocorn. Voor latere afladingcr: stond slechts weinig belangstelling. jji maïs loco werd gedaan voor f 29.50, ten aangekomen N.-Amerikaanse ma's aan k°ndpe meerdere transacties worden afgeslotem^r markt was voor f26.60. In gerst ne - sloten. belangstelling ging voornamelijk uit n e No. 3 Amerikaanse gerst en N.-AftTKaw^ gerst. No. 2 Amerikaanse 2-rijige 8erst. ee werd gedaan voor f 27.40. Stomend werd^ ;kaa"se Vei" y a laten voor f 26.65, terwijl Juni/Juli aflaC^„ f24.60 noteerde. Voor No. 3 Amen gerst stomend werd f 24.20 boordvrij taald. In N.lAfrikaanse gerst op ^^«3.40 lading vonden afdoeningen plaats voor 1 *iV,- tot f 23.75, terwijl voor April/half Mel ding f 23.40 werd gevraagd. Milocorn r^i weinig kooplust. Stomend was aan de jn voor f 21.75 en Juni/Juli aflading voor f Platarogge werd geoffreerd op Ap^ 'ypg aflading voor f 21.40, Mei ga ding f21.30 en loco posten voor f 23 j ge- nada rogge No. 3 op April aflading wera gC daan voor f21.25. In loco N.-AmeriK^^ witte haver kwamen enkele zaken tot ^,rd tegen f 28.terwijl April/Mei afteding ,gl1 gelaten voor f 26.35. Inlandse granen aan- practisch. onveranderd geoffreerd. Jjejt* bod bleer gering en de omzetten waren tengevolge beperkt. Peulvruchten. Groene erwten werden hoger betaald, doch de omzetten warc?vcf' ring. De overige peulvruchten bleven 0 anderd genoteerd, met weinig handel. De vervolgde kerk in China is giste ren nieuwe luister bijgezet. In een grootse plechtigheid in de Sint Pieter te Rome zijn gistermorgen 56 martelaren zalig verklaard, die omwille van hun geloof bij de Boxeropstand in 1900 in China zijn gedood. Onder de nieuwe zil ligen bevinden zich vier Franse Jezuie- ten. Vandaar, dat zeer veel Fransen, on der wie de aartsbisschop van Parijs, kardinaal Feltin, de plechtigheden in Rome hebben bijgewoond. De overige martelaren zijn Chinese katholieken, onder wie 24 vrouwen, een meisje van 14 en een jongen van 9 jaar. Ook tientallen missionarissen, die de kerkvervolging in China persoonlijk hebben meegemaakt, waren ter gele genheid van de zaligverklaring in de Rome. In diepe godsvrucht hebben duizenden gelovigen in de basiliek S luisterd naar de voorlezing van pauselijk decreet, waarbij de man® j., ren tot de eer der altaren worden v heven. M<t Bjj de plechtigheid in de namid° was de H. Vader zelf tegenwoofu Om zes uur werd de H. Vader, KcZ®r op de sedia gestatoria, onder het fc t juich der menigte in en buiten de Pieter, de basiliek binnengedragen, aanwezig te zijn bij het plechtig G n dat ter ere van de nieuwe zaUlr werd opgedragen. p Het was de eerste maal sedert ernstige ziekte van December van vorig jaar, dat de Paus een plecri heid in de Sint Pieter heeft kunnen wonen. (Kb1 Bi] de aankoop van een Welke zaak geeft de beste voorlichting? Welke zaak geeft de grootste service? Als ik snag koop, is '1 UNIC, da s vast. Iedere keer dat ik m'n sigaretje rook, zeg ik tegen mezelf: UNIC is toch maar jé halfzware. Probeer 't één keer en U bent UNIC-man. Dus afgesproken: Welke zaak loopt alle accordeons na voor dat ze verkocht worden? Welke zaak lost het beste moeilijkheden op Welke zaak heeft de meeste ervanng op accordeontechniek Tel. 25487 Uitsluitend verkrijgbaar in Incone-zaken KOEL TEXTIEL - Gen. Cronjéstraat 2 - Haarlem TISSING - Lisse - Noord wijk WARMER TEXTIEL - Gen. Cronjéstraat 115 - Haarlem H. REYNGOUD - Binnenweg 121—123 - Heemstede TEL. 63381 AMSTERDAM N.Z. VOORBURG WAL 65-73 - Haarlem - Leidsestraat o3

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 6