Zaak van Ambon is een van recht gerechtigheid ontbreekt de regering een heilige bezieling" er en aan Voordracht door Charlotte Kohier Haarlemse W.M. hield j aarvergadering 'e wolf en de havik ïm* Een militaire loopbaan biedt tal van kansen... €Rie öe noóRman to „Het zijn COTEX 1CCORDIOK Is I I I I Beroep om kwestie aanhangig alsnog te maken bij de V.N. &ANZC. VERKOOPSTER Flinke 2de Verkoopster Geeft liun een toekomst zon «Ier kamp BEZOEKT DE BAZAR Er zijn plaatsen vacant als BEROEPSMILITAIR bij de Koninklijke Landmacht k HERDENKINGS AVOND OP 4 MEI AANVALLEN OP UURREGORDS MAANDAG 25 APRIL 1955 PAGINA 5 Onbewoonbaar verkla ren van percelen BONNENACTIE IN OUD-SCHOTEN ONDERHOUD RINGWEG GEMEENTEZAKEN HEEMSTEDE AL LUKT HET WEL WINTER gevraagd voor de Stoffenafd. Leeftijd 20-23 j. Bekendheid met het vak vereist. Uitv. soil, aan A. SCHRÖDER Co. N.V., Leidsestraat 3236, Amsterdam. NATIONALE HERDENKING TE BLOEMENDAAL J. M. DE HAAS P. M. WIJKMANS F. G. H. Miinnich Dr. ST0FFELSMA H. D. G. A. IMMINK P. DE WILDE Sr. Be Bazar is in aile zalen van hel Gem. Concertgebouw, L. Begijnestraat Bij de aankoop van een Rijksstr.weg 59 Tel. 25487 voorkomt teleurstelling! 3MT" Ook voor ACCORDEONLES TEXTIEL „BE BRON - Leidsestraat 53 - Haarlem H. REYNGOUD - Binnenweg 121123 - Heemstede Fa. WARMER TEXTIEL - Gen. Cronjéstraat 115 - Haarlem T1SSXNG - Lisse - Noordwijk Fa. KOEL TEXTIEL - Gen. Cronjéstraat 2 - Haarlem Wie komen in aanmerking? Er worden gevraagd: coupon inzend®'1 (Van onze Haagse redactie)1 „In de chaos, welke in Indonesië heerst, Vormt de strijd in Ambon een licht, dat nu vijf jaren brandt. En al mag de we reld dit licht op het ogenblik nog niet begrijpen: het brandt werkelijk. Eens zal de dag komen, waarop het licht ook in de kabinetten van de regeringen van deze wereld zal branden. Geve de Al machtige, dat dit ogenblik spoedig aan breekt." Een donderende ovatie was het antwoord op deze woorden van dr. J. P. Nikijuluw, algemeen gevolmachtigd vertegenwoordiger van de Republiek de-" Zuid-Molukken, op een Zaterdag in de Haagse Houtrusthallen gehouden bij eenkomst. Meer dan tienduizend Am bonezen en Nederlanders, die het met de zaak van Ambon wel menen, waren op deez betoging aanwezig. Zij was georganiseerd ter gelegenheid van het feit, dat het volk der Zuid-Mo lukken vijf jaar geleden zijn onafhan kelijkheid proclameerde en tot herden king van het vijfjarig bestaan van de Stichting „Door de Eeuwen Trouw". Het Tweede Kamerlid, dr. J. J. H. Schmal, sprak, nadat een minuut stilte was betracht, ter nagedachtenis van de Ambonezen, die in de vrijheidsstrijd ge vallen zijn, de openingsrede uit. „Wij delen met u het geloof", aldus de heer Schmal, „dat er, ver hier vandaan, een wereld ligt, waar u, met eigen recht een plaats heeft. Ik wil hier een vlammend protest laten horen tegen diegenen, die dit nog steeds niet willen inzien. Maar wij, Nederlanders, reiken u de broederhand, omdat gij eerder met óns hebt meegeleefd. De zaak van Ambon is een zaak van recht en ge rechtigheid en het is een rechtvaardige strijd waardig." Herhaaldelijk werd de heer Schmal onderbroken door een hef tig applaus. Over de vrijheidsstrijd werd ook ge sproken door dr. J. Paul Boncour. De rede van de president van de Inter nationale Vereniging voor de Rechten van de Mens werd uitgesproken door prof. Jeremiew, daar dr. Boncour we gens een verblijf in Algiers niet naar Den Haag had kunnen komen. „Het is voor de Internationale Vere niging voor de Rechten van de Mens on betwistbaar komen vast te staan, dat de R.T.C.-accoorden en de Grondwet van de Federale Republiek van Indone sië niet zijn geëerbiedigd. De Indone sische federale staat heeft zich gewij zigd in een unitaristische staat. Een van deze staten heeft deze plotselinge om mezwaai niet geaccepteerd en is een vrijheidsstrijd begonnen. Sinds vijf jaar woedt nu op een ver verwijderd punt van de wereld deze vergeten oor log. De Vereniging voor de Rechten van de Mens heeft gesproken: tot de Commissie van de V.N. voor Indonesië en tot de Veiligheidsraad „Gij kunt niet doorgaan met een verdrag, met ac- coorden, met een Grondwet, die gij mede hebt ondertekend, te laten schen den." Inderdaad, zo vervolgde dr. Bon cour, hebben wij enige resultaten ge boekt. Maar dit is slechts een begin. Nodig is dat de Veiligheidsraad de zaak der Zuid-Molukken aangrijpt in de kern, dat zij haar regelt in overeen stemming met de rechtvaardigheid. Even enthousiast als deze rede, werd enkele minuten later het toneelspel ,Hou ende Getrou" van Go Verburg, door de betogers ontvangen. Het spel gaf een overzicht van de eeuwenlange verhouding tussen Ambonezen en Ne derlanders. Het was, psychologisch gezien, wel het beste ogenblik, na dit spel een te legram te sturen aan de Nederlandse B. en W. stellen de raad voor de ont ruimingstermijn van de destijds onbe woonbaar verklaarde woningen aan de Oostvest 70, 72, 76, 80 en 82 en aan de Spiegelstraat 23a, 23d en 23e met een jaar te verlengen. Hetzelfde wordt voorgesteld met betrekking tot de wo ningen aan de Amsterdamstraat 3j, de Kerkhofstraat 1b, 7 beneden en 7 boven, aan de Spaarndammerdijk 77 rood en aan de Zuidpolderstraat 14, 16, 18 en 20 en de woningen aan de Amsterdam- straat 3 AA, 3 AB en de Kerkhof straat A. Voorgesteld worden de navolgende woningen onbewoonbaar te verklaren: aan de Brouwerstraat 55 E, 55 F, 55 G en 55 H, aan de Burgwal 99, de Delf- straat 3, 27 29, 30, 31, 33, 35 en 37. Andere woningen die op de lijst staan zijn, die aan de Korte Margaretha- straat lrd, aan de Leidsevaart 510, aan de Leliestraat 19, aan de ^orentz- kade 42 en aan de Raamsteeg 19. Al deze woningen verkeren in een zo slechte staat, dat zij niet meer kunnen worden verbeterd. Tot en met 5 Mei staat Oud- Schoten in het teken van de „Wij doen mee"-actle. Dit leidmotief zal dan bij vele winkeliers als kenteken dienen, dat zij deelnemer zijn aan de étalagewedstrijd en aan de bonnenactie. De klant die in deze periode bij een dezer winkeliers voor minstens een gulden besteedt ontvangt een bon. Vijf van die bonnen samengebundeld dingen dan elke dag mede naar een der fraaie prijzen, welke die dag worden uit geloofd. B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarnwoude hebben aan de raad voor gesteld om aan het bestuur van de Houtrakpolder een bijdrage te verle nen, gelijk aan de helft van de kosten van het onderhoud van het wegdek van de Rtngweg in t bebouwde gedeelte bij van de Houtrakkerweg tot het Sportter rein en van de weg om Ruygoord (Oost zijde) van de Bauduinlaan tot voorbij perceel 29. De kosten bedragen resp. Spaamdam en van de Bauduinlaan ƒ400 en ƒ1300. minister-president: „Tienduizend Neder landers, in kader van Stichting „Door de Eeuwen Trouw" op 23 April in na tionale manifestatie in Houtrusthallen te 's-Gravenhage bijeen, zich tevens tolk wetende van honderdduizenden, die in gedachten bij ons zijn, overtuigd, dat de Ambonkwestie bij V.N. op dood Enkele weifelingen ofschoon be grijpelijk en vergeeflijk in een voordracht van bijna twee en een half uur was men geneigd te zien als symptomen, dal Charlotte Kohier minder gunstig gedisponeerd was, toen zij Vrijdagavond in de Stadsschouwburg de novelle „Het Lieve Leven" van H. E. Bates voordroeg. Haar keuze lijkt ook minder gelukkig. De bittere ironie van de titel klinkt niet door in de novelle; het wordt geen schrijnende aanklacht van een stuurloos zoekende jeugd in de afschuwelijk ontwrichte tijd onmid dellijk na de oorlog. Het wordt slechts een trieste episode uit het leven van een jong meisje, dat als openbloeiende jonge vrouw van alle kanten belaagd wordt; het uitzichtloos pessimisme zou men nochtans in het verhaal nog aanvaar den, indien de schrijver de ontstellende hopeloosheid ook werkelijk schrijnend tegen de achtergrond van de gebombar deerde steden had getekend. De hoofd persoon Laura, levend tussen een har teloze moeder, een poenige stiefvader en een versufte oom! laat ons nu echter spoor is gebracht door onbehoorlijke min of meer onverschillig; begrijpend achterstelling uit opportunistische over- medegevoel met een diep ongelukkig wegingen van Nederlandse rechtsplich- meisje blijft ons vreemd, ten en eresch i d bij Nederlandse be- pje voordracht van Charlotte Kohier langen, hetgeen slechts mogelijk was ]j0n <}at medegevoel evenmin oproepen; doordat bij de regering heilige bezie- je ontzettende dramatiek van een ling ontbrak en defaitistische overwe- jeUgd zonder sociaal en moreel hou- gingen parten speelden, doen klemmend vast kwam er niet uit. De beschrijven- beroep op de regering, de Ambonzaak alsnog bij de V.N. aanhangig te maken door tussenkomst van de UNCI". Luide toejuichingen onderstreepten dit telegram. De aanwezige Nederlan ders legde vervolgens een belofte van trouw af. Dr. Nikijuluw, wiens belangrijkste woorden wij in de aanhef reeds ver meldden, sprak hierna het slotwoord op deze bijeenkomst. Vijf jaar hebben, aldus spr., onze landgenoten zich staande weten te hou den, zonder hulp van buiten, Soekarnu ten spijt. Soekarno, die op de conferen tie in Bandung durft te spreken over zelfbeschikkingsrecht, hetzelfde recht echter, dat hij aan de Zuid-Molukken onthoudt. Wij wanhopen en versagen echter niet en zullen dit ook nooit doen. Deze rede werd met een minutenlang applaus geaccentueerd. Het was militairen verboden Zater dag deel te nemen aan de optocht ge organiseerd door de vereniging „Door de eeuwen trouw". Eenzelfde verbod gold voor de optocht van vandaag ge organiseerd door de „RMS". Het deel nemen aan de vergaderingen was niet verboden. de gedeelten van de novelle gaf zij weer als gezien en gedacht door het meisje; Charlotte Kohier deed dit op zachte, enigszins weemoedige toon, maar veelal zonder het fijne begrip voor schakerin gen, welke men anders in haar voor dracht kan bewonderen. Het werd nu en dan monotoon; waar het verhaal naar een hoogtepunt ging, werd het te hef tig en fel. De beschrijvende tekst maakte het haar overigens niet gemakkelijk, her haaldelijk hoorde men passages, waarin aan onbelangrijke elementen een schijn van diepte en gewichtigheid werd ge geven. Bovendien vormen de dialogen slechts een klein gedeelte van de no velle, zodat Charlotte Kohier weinig gelegenheid kreeg, de verschillende fi guren in karakteristieke kleur en zeg ging te „spelen". Heel knap deed zij dit bij de ordinair kijvende moeder en de bange oude vrouw, die door de inbre ker bedreigd wordt. Ofschoon enkele kleinigheden de En gelse afkomst van de novelle demon streerden, was de vertaling door A. Viruly knap, kundig en vloeiend ge daan. Dat is tegenwoordig zo'n zeld zaam verschijnsel, dat de lof hier graag en dankbaar wordt gegeven. Hk. A. SO. Zich krampachtig op zijn tak in evenwicht houdend, hoort Eric de troep achtervolgers in razende vaart onder zijn schuilplaats door denderen, vlak langs de plek, waar zijn helm als een stomme verrader in het gras ligt en hij houdt zijn hart vast. Maar het is nogal donker en de kerels schijnen hun gehele aandacht aan de vluchteling te besteden, die voor hen uit rent, naar zij verwachten. Er gebeurt tenminste niets en Eric herademt, zichzelf reeds geluk wensend met deze meevaller, als hij hoort, hoe de allerlaatste ruiter een eindje verder eensklaps wild zijn paard inhoudt. Voorzichtig gluurt hij door de takken en ziet, hoe de man achterom kijkt en terugkeert, waarna hij afstijgt bij de plaats waar de helm ligt. Een luide schreeuw weerklinkt door het bos, waarmee hij de aandacht van zijn makkers probeert t$ trekken, die intussen al weer een eind verder zijn. Enkele achterblijvers horen hem roepen en keren inderdaad om. „Hé", zegt de een, „hier heeft hij zijn helm verloren!" Hoefgetrappel klinkt en even later verschijnen de overigen, die ook op hun schreden terug zijn gekeerd. Het wordt Eric nu toch wel benauwd om het hart, vooral als hij een der mannen, blijkbaar een aanvoerder, van verre hoort schreeuwen: „Die kerel heeft ons beetgenomen. We zagen wel zijn paard, maar hij zat er niet meer op!" „En hier ligt zijn helm", roept de vinder triomfantelijk. „Dan is hij hier van zijn paard gesprongen en kan niet ver weg zijn. „Vlug, kerels", beveelt de aanvoerder, „doorzoekt de omgeving, want tijd om er tussen uit te komen heeft hij niet gehad". Eric, die daar boven op zijn boomtak niet de minste of geringste beweging durft te maken, krijgt het danig te kwaad; als er maar één toevallig naar boven kijkt, dan is het met hem gedaan. In de tweede helft van dit winterseizoen heeft de afdeling Haarlem van de „Werk- nemende Middenstand", aldus deelde haar voorzitter in de algemene ledenvergade ring mede, zich speciaal bezig gehouden met interne activiteit. Het resultaat hier van is de vorming van een W.M.-raad, ge vormd door een aantal enthousiaste jonge ren, die naast en met het bestuur zich zullen inzetten ter sociale bijstand en voor de propaganda. Het bestuur overweegt in het komend jaar een Huisorgaan uit te geven, terwijl dank zij de medewerking van een der le den binnenkort een vaandel-vlag van de afdeling gereed zal komen. Verwijzende naar de steeds krachtiger wordende activiteit van het landelijk be stuur en van het diocesaan W.M.-bestuur en herhalend dat het afdelingsbestuur en de nu gevormde W.M.-raad zich willen in zetten, deed voorzitter een beroep op de leden niet achter te blijven. Na de notulen gaven secretaris en pen ningmeester door de aanbieding van hun jaarstukken aan de vergadering het be kende karakter van een jaarvergadering. De begroting lokte enige discussie uit over de vraag, of het niet juister zou zijn dat de W. M. alleen zonder hulp van A.R.K.A. bijeenkomsten organiseert. De voorzitter stelde zich op het standpunt, dat men tot alle samenwerking bereid dient te zijn. Wat de W.M. alleen kan doen, dient zij al leen te doen. De heer Van Donselaar meende dat wanneer deze gezamenlijke bijeenkomsten minder door de leden van de W. M. worden bezocht, dit de A.R.K.A. bezwaarlijk euvel kan worden geduid. In cfit stadium dat op een uitspraak van de Episcopaat gewacht wordt, adviseerde de diocesaan voorzitter de bestaande verbanden en contacten te handhaven. Ter afsluiting van de behandeling der jaarstukken bracht de heer v. d. Valk als lid van de controle-commissie een alleszins gunstig rapport uit. In de nieuwe con trole-commissie werden benoemd de he ren W. Booms, J. v. d. Valk en C. Teu- tenberg. Bij de verkiezingen werd afscheid ge nomen van mej. A. v. Warmendam, die zich niet meer verkiesbaar kon stellen. De voorzitter bracht dank en vertrouwde, dat de H.K.W., welke organisatie zij in het bestuur heeft vertegenwoordigd, een even waardige opvolger zal voordragen. Het huisorgaan kwam nog eens afzon derlijk ter sprake. Het bestuur zou dit wil len uitgeven dank zij een vrijwillige bij drage der leden van een gulden per jaar. De heer Samson maakte nog al bezwaar tegen deze methode van vrijwillige bijdra gen: organiseer een feestelijke avond, ad viseerde spreker en het bestuur heeft mid delen genoeg om het blad uit te geven. Het overlijden van de heer J. Lips gaf de adviseur, rector D. de Wit aanleiding dit trouwe W.M.-lid te tekenen als een man vol van apostolische ijver. Tot zijn zielerust werd een gebed gestort. Spr. ver heugde zich voorts over het voorstel om een huisorgaan uit te geven. Dit zal soli dariteit kweken. Voorts herinnerde de ad viseur aan het feest van St. Joris. De anecdote tekent deze heilige in strijd met een draak. Deze veldheer van keizer Dio- cletiaan echter heeft geen dier, maar de draak van de anti-christ, de vijand van het Christendom met ijver bestreden en is als martelaar gestorven. Hierin zit een leer voor allen. De fabrieksarbeider dreigt de beschaving te verliezen om waar achtig katholiek te blijven. Maar cok in de kringen der hoofdarbeiders d'reigt een ge vaar; die bange passiviteit, die zij rustig aanvaarden, zonder te beseffen, dat er rondom ons een steeds groter aantal per sonen, stumperds komt, die God verliezen en verloren hebben en met het leven geen raad weten. Met vuur smeekte spr. de W.M.-leden toch actief te zijn. De Haarlemse raad komt Woensdag 27 April, 's middags om 2 uur in de Raadzaal, in openbare vergadering bij een B. en W. stellen de raad voor om het te verwachten K. B. tot herziening ingaande 1 Juli a.s. naar de lonen en salarissen van het rijkspersoneel, alsmede tot het geven van een voor schot op een aan dat personeel om het tijdvak 1 Januari 1955 1 Juli 1955 toe te kennen uitkering ineens, ook toe te passen op het personeel in dienst der Gemeente Haarlem. Aan Ged. Sta ten van Noordholland zal gevraagd worden de regeling ook voor de secre taris en de ontvanger te doen gelden. B. en W. van Haarlem stellen aan de raad voor om een voorschot van 13.740.— toe te staan ten behoeve van de aankoop en het aanbrengen van heetwater-reservoirs met douche-appa raten voor 85 woningen aan en nabij de Vondelweg van de Coöp. Wo ningbouwvereniging „St. Jozef" G. A en een voorschot te verlenen van 11.730.voor hetzelfde doel van 61 Grote Gezinswoningen aan en nabij de Scheldestraat. B. en W. stellen de raad voor om 38.00.— op de begroting uit te trek ken voor de aanschaffing van school- meubelen voor de R.K. school voor l.o. aan de Eemstraat 2. Het college van B. en W. geeft de raad in overweging om de balansen en de verlies- en winstrekeningen over 1953 goed te keuren van de woning bouwvereniging „Volkshuisvesting"; het betreft de exploitatie van 61 arbeiders woningen aan de Plataanstraat en de Wilgenstraat, 68 arbeiderswoningen aan de Eikenstraat, de Esdoornstraat, de Kastanjestraat en de Lindenstraat en 75 arbeiderswoningen aan de Dullaert- straat, de Roemer Visscherstraat en de Vondelweg. B. en W. stellen de raad voor om 1500.beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van vier schrijfmachi nes voor de Christelijke school voor gymnasiaal en m.o. en u.l.o. en 3000. uit te geven voor de aankoop van 4 schrijfmachines voor de Prinses Irene- school en 4 voor de Wilhelminaschool. B. en W. dragen de raad voor om aan de woningbouwvereniging „De Voorzorg" en de Coöp. woningbouw vereniging voor gemeentepersoneel voor schotten te verlenen resp. van 21.644,50 en 20.373.50 voor de aankoop van 17 droogmachines met bijbehorende munt- Voor de Nationale Herdenkings avond, vastgesteld op 4 Mei, is het volgende programma samengesteld: Van des avonds 6 uur af zullen o.m. van alle openbare gebouwen de vlag gen -halfstok gehangen #worden. Te 8 uur zullen, nadat 30 seconden tevoren door middel van de brand weersirene dit tijdstip is aangekon- cVjd, in de gehele gemeente twee mi nuten stilte in acht worden genomen. Van 7.45 tot circa 8.30 zullen in de volgende kerken van Heemstede dien sten worden gehouden: R.K. kerk aan de Herenweg, Gereformeerde kerk aan de Koediefslaan, Ned. Herv. kerk aan het Wilhelminaplein, R.K. kerk aan het Valkenburgerplein, gebouw Pro testantenbond aan de Postlaan. Om 8.50 uur zal iedereen kun nen deelnemen aan de Stille Tocht, waartoe men zich kan opstellen op de Heemsteedse Dreef bij de Zandvaart- kade. Op het vastgestelde uur zal ver volgens in volkomen stilzwijgen wor den gelopen via Heemsteedse Dreef, Jacob v. Campenstraat, Havenstraat, Raadhuisstraat, Raadhuisplein, v. Mer- lenlaan, Vrijheidsdreef naar het mo nument voor de gevallen strijders. Gedurende deze tocht zullen de klokken van de kerk aan het Valken burgerplein luiden. Nadat de stoet is aangekomen bij het monument, zal hier, na het stil zwijgen der klokken, twee minuten stilte in acht worden genomen. De plechtigheid wordt besloten met een declamatie en enkele liederen, te zin gen door een gemengd koor, waarna gezamenlijk het eerste en zesde cou plet van het Wilhelmus wordt gezon gen. automaten voor 102 arbeiderswoningen aan de J. J. Hamelinkstraat en 138 ar beiderswoningen aan de Hannie Schaft- straat. Voor het vernieuwen van de beschoe- ping van de rotor van de turbogenera tor van het G.E.B. vragen B. en W. een crediet van 50.000. Vrijdag zijn op het circuit van Zandvoort aanvallen gedaan op de uurrecords voor auto's Hierbij waren onder andere aanwezig de heer Van Haaren, sportcommissaris van de K.N.A.C. en de heer Hugenholtz, direc teur van het circuit. De heer Heese mans verbeterde met zijn Porsche in de klasse 11001500 cm3 het uurre cord dat op naam stond van Dries van der Lof (105,26 km in Juli 1952) tot 123.45 km. De heer Van Dieten kwam in de klasse van 3-5 liter uit met een Jaguar en legde in een uur 123.3 km af. Hij verbeterde daarmede het record dat in Sept. 1952 door Bos Eyssen werd ge vestigd met 116.49 km. In de 2-3 liter klasse verbeterd» de heer Martens het record dat in Maart 1950 werd gevestigd door de heer Adam met Citroen (102.9 km) tot 117.84 km. Dit laatste record was ech ter nauwelijks een uur oud toen het op zijn beurt werd gebroken! De heer Tak maakte namelijk met zijn 3 liter- Mercedes een afstand van 121.24 km. Mr. H. M. van Fenema, burge meester van Zandvoort, houdt op Dins dag 26 April 's middags om 13 uur voor de Nederl. Mij. voor Nijverheid en Han del, departement Haarlem, in restau rant Brinkmann aan de Grote Markteen inleiding over het onderwerp „Zand voort voorstad van Amsterdam". Anegang 25 - Haarlem - Tel. 18118 Corsetten - Kousen - Lingerie vraagt toch is het nu de tijd om te zaaien en te planten. Bloem - Groentezaden, Vaste planten, Tuingereedschap, Bestrijdings middelen, enz., alles is In ruime mate en in prima kwa liteit leverbaar. Alle soorten kunstmeststof fen en niet te vergeten de „Compo terra" de organische meststof, iets nieuws en toch reeds oud. Alles voor uw tuin. Waar? Natuurlijk bij de oudste Zaadhandel van Ne derland Zaadhandel Jan Roozen SPEKSTRAAT 5 - Tel. 16061 De commissie Nationale herdenking te Bloemendaal heeft van de Burge meester van Bloemendaal wederom het verzoek ontvangen de Nationale Her denking in deze gemeente te organise ren. De inwoners van Bloemendaal wor den verzocht van 18 uur af tot zonson dergang de vlaggen halfstok te laten hangen. Om 20 uur vangen de twee minuten stilte ter herdenking van de gevallenen aan. Deze worden door de gehele ge meente kenbaar gemaakt door het doen branden van de straatlantaarns. Evenals in voorgaande jaren zal deze herdenking bestaan uit een herden kingssamenkomst en een Stille Tocht naar de Erebegraafplaats te Overveen. Woensdag 4 Mei a.s. zal te 18.00 uur een bijeenkomst worden gehouden in de grote garage van Publieke Werken aan de Brouwerskolkweg te Overveen. Tijdens de bijeenkomst zal worden gesproken door dr. Ch. de Beus, Her vormd Predikant te Overveen en de Weleerwaarde Heer P. H. Heemskerk, Kapelaan aan de „St. Pancratius" te Castricum. Te 18.55 uur vertrekt de stoet van de Brouwerskolkweg. De stoet zal een gesloten geheel vor men, zodat zij, die de formatie vol gen, niet tot de deelnemers kunnen worden gerekend en pas nè 20 uur toe gang kunnen krijgen tot de Erebegraaf plaats. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zeer on verwacht, na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze lieve Vader, Behuwd Groot en Overgrootvader EMIEL MICHIEL KUIPER Weduwnaar van Maria Snip Lid van de derde orde van St. Franciscus van Assisi, in de ouderdom van 84 jaar. Haarlem, 24 April 1955 „Delftweide", Orionweg 142. Uit aller naam: G. J. KUIPER De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Woensdag 27 April in de parochiekerk van het Allerheiligst Hart Van Jezus, Kleverparkweg. De stille H.H. Missen om 7 uur, 7.30 en 8 uur, de plechtige H. Mis van Re quiem om 10 uur waarna de begrafenis van uit de kerk op het R.K. Kerkhof St. Barbara te Haarlem. Rozenkransgebed Dins dagavond 8.15 in de paro chiekerk, Kleverparkweg. TANDARTS PRAKTIJK HERVAT ARTS OVERVEEN PRAKTIJK HERVAT ZENUWARTS is vanaf Maandag 25 April WEER TE CONSULTEREN LONGARTS WEGENS ZIEKTE GEEN SPREEKUUR Spoedgevallen dr. Veening. ARTS DINSDAG GEEN SPREEK UUR, WEL PRAKTIJK. TANDHEELKUNDIGE Praktijk blijft gevestigd BAAN 13 - TELEFOON 14771 ten bate van de Ontheemden in het kamp Spittal (Oostenrijk), georganiseerd door de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening, afd. Haarlem. Geopend op: Dinsdag 26 April van 20.tot 23.uur, Woensdag 27 April van 10.tot 17.30 en van 19. Donderdag 28 April tot 23.uur. AANTREKKELIJKE PRIJZEN. VELE ATTRACTIES, o.a. poppenkast van 15.tot 17.uur en Kleurenfilm over Bali iedere avond 20.15 en 21.15 uur. Toegangsprijs: 25 ct., kinderen tot 12 jaar 10 ct. Kinderen zonder geleide kunnen niet worden toegelaten. zijn ondersiaande punten van groot belang: Welke zaak geeft de beste voorlichting? Welke zaak geeft de grootste service? Welke zaak loopt alle accordeons na voor dat ze verkocht worden? Welke zaak lost het beste moeilijkheden op? Welke zaak heeft de meeste ervaring op accordeontechniek De antwoorden luiden: Moderne Dames- en Herenonderkteding Uitsluitend verkrijgbaar in Inconé-zaken. ■m 1. Zij, die de opleiding tot dienstplich tig onderofficier met goed gevolg hebben doorlopen. 2. Zij, die geruime tijd als dienstplich tig of als O.V.W.-sergeant hebben gediend en in hun functie goed hebben voldaan. Leeftijd: tot 35 jaar. Bestemming instructeur. 3. Technischgeschoolde vaklieden (ook zij, die nog nimmer in dienst waren) 4. Dienstplichtige en KDV militairen van het v.m. KNIL, behorende tot de categorie vaklieden. Leeftijd: tot 45jaar. Rang: afhankelijk van behaalde diploma's en vakbe kwaamheid. 5. Dienstplichtigeof O.V.W.-korpo- raals. Leeftijd: tot 35 jaar. Sergeanten- (wachtmeesters-) instruc teur bij de diverse wapens en diensten. Korporaals bij de Geneeskundige Troepen, die als zodanig dienst hebben gedaan. Vakliedenautomonteurs, machinisten mechanische uitrusting, instrumentmakers, monteurs mechanische uitrusting, machine drijvers, opticiens, telecommunicatiemonteurs (o.a. voor radio, radar, telegraaf, telefoon), duikers, schippers, wapen- en geschuts- herstellers, munitietechnici en technisch schrijvers. Tevens zijn er vacatures voor: apothekers- en tandartsassistenten, radio-tele grafisten, hofmeesters, kleermakers, schoen makers, koks en chauffeurs. Leeftijd tot 35 jaar. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de dichtstbijzijnde Garnizoenscommandant. Zorgt U er voor dat U al Uw militaire papieren, rijbewijzen, diploma's, cijferlijsten, getuigschriften, enz. bij U hebt. Te Haarlem is hef bureau van de Garnizoenscommandant gevestigd: Koudenhorn-kazerne, tel. 17445. AAN SECTIE PERSONEELSVOORZIENING, GROTE MARKTSTRAAT 40 - DEN HAAG. Verzoeke mij de brochure „Grootverlofgangers, wordt beroepsmilitair" te zenden: NAAM: ADRES: WOONPLAATS: FU 4i-a - U kunt ook I nevenstaande

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 5