Kampioenschap bij 7e lustrum van Geel Wit iende vereniging in Kathedrale Parochie Bloei de Visserijgolf lm cocos Kleurrijk feestprogramma in gemeente Bloemendaal KONINGINNEDAG IN ZANDVOORT 58 VELSEN—IJMUIDEN tnuntt VI •'MQllARD over- g®RDIJNSTOF Ma»«ISSETTE 2.95 1.75 1.45 8.95 5.8» Apotheose in Openluchttheater Martini heeft echte WIJN als basis V oordrachtskunst van Jan Musch Vijfde wielerronde van Haarlem-Oost óyAdwdmj REGENJASSEN Sé*™»™ CRETONNE fris mVkrijw- CENT «EERLIJK VLUG. KLAAR! DONDERDAG 28 APRIL 1955 PAGINA 9 °rTAPIJTen LOPERS treed Haacl EM 1JMUIDEN Waterstanden Bevrijdingsdag Wijn is het uitgangspunt van alle echte vermouth. Martini gaat nog verder en gebruikt alleen uit gezochte, oudere wijn. Een karakter- gevend, eigen kruidenrecept en een lange rustperiode doen daaruit Martini - vermouth ontstaan. Een edele vermouth! Over de gehele wereld gewaardeerd om zijn superieure kwaliteit. CONCERT „WILHELMINA" v. K. WITTE KRUIS GAAT HET GOED Ledental kan echter groter Ouderavond IJmuiden's Roem Velsen heeft analysten- opleiding Hoger subsidie HINDERWET *Coe7 f> &esc60f., ge*r°»ten SANTPOORT OPVOERING ELCKERLYC Burgerlijke Stand Haarl. Chr. Besturenbond Feestelijke bijeenkomst op 5 Mei in Concertgebouw Gen. Cronjésiraat 40-44 Slimme fietsendieven nog niet handig genoeg Ronde van Driehuis Oplossing conflict in diamantindustrie? R RC calom 'n den lande, maar vooral in Haarlem en omgeving zo bekende n. Sportvereniging „Geel Wit" viert 1 Mei a.s. het 35-jarig bestaan. Een tone van 35 jaren is in de Nederlandse voetbalwereld weliswaar geen dan£en<i iubileum> maar wanneer het een Katholieke voetbalclub betreft, Van ^ebben we h'er te doen met een club die als een pionier is te beschouwen 35 d ".voetbalsport in Katholiek verband", zoals destijds, dus zo'n slordige v'j a. 40 jaar geleden de leuze was. En wanneer dan deze zevende lustrum- bovendien gepaard gaat met het behalen van een kampioenschap Va r bRt eerste elftal, is er alle reden om de Pauselijken, de populaire naam de Geel Witters, eens in het licht der schijnwerpers te plaatsen. VierfSt dit samengaan van een Lustrum- til tl. met een kampioenschap, al is klao -te dan slechts van een tweede ons Ln cle plaatselijke Bond, brengt Wnnl1 4 onderwerp waarover men in lien geschrift meer dan eens het feit a t later" schijnen n.l. op het ideal t naast het nastreven van hogere We i de geestelijke belangen dus, ook h een Katholieke voetbalvereniging pj.de technische belangen een verho- SDorf--Van bet spelpeil, bet behalen van hg yteve successen ongetwijfeld even idea en te waarderen als het grote kan? dat men zich speciaal in een oheke vereniging als doel stelt. ki}'Üf trawlers, Surabaya IJM 79, Vi- j,ngbank IJM 183, Polderman IJM 20, Veer e IJM 116 en Ciaesje RO 53, en hin kotters zorgden er Woensdag- rnirf611 voor. dat de visafslag van IJ- aav, werd voorzien van een totale 17Rn0er van 5-705 kisten verse vis, toé Spiv® kabeljauwen en 3.000 kilo ki« r waren 530 kisten schelvis, 455 Vje gul en kabeljauw, 210 kisten kool har- 3,640 kisten makreel, 140 kisten ra^!ng. 195 kisten wijting en 20 kisten D flai e Woensdagmarkt bleef zijn goede ai ook ditmaal behouden. Er werd '"''l geld voor de aangevoerde vissoor- e° betaald. Een meevallertje voor de d'euwe trawler Surabaya IJM 79, die de eerste keer in zijn korte loop- aan voor de markt kwam en ruim 27-0OO,- besomde. v e tohgen waren duurder, maar ka- =|]auw zakte ietwat in prijs. Grote re- kabeljauw deden 80,- tot 45,-, ftiial kisten kabeljauw 70,- tot 66,-, "Qdelsoort eveneens 70, tot 66,- cn eirie regels kabeljauw 35,- tot 30,-. K.;2le tong deed 2,20 tot 2,04, groot i del ƒ2,16 tot ƒ1,86, klein middel W10 t°t f L82, tong 1 1,92 tot f 1,82, f 2 1,74 tot 1,46, tarbot 2,- tot kii en heilbot 3,20 tot 2,60 per 'O- Grote witte koolvis deed 65,- tot - kleine witte koolvis 28,- tot 25,, |i°te zwarte koolvis 57,- tot 56,- en to e zwarte koolvis f 24. Haring no- tJjfde 25,- tot 16,-. Een prachtige Ns- Makreel bleef waardevol met q; r" tot 12,- per kist van 50 kilo. tot i schelvis werd verkocht voor 35, Lf 27,-, groot middel voor ƒ40,- tot klein middel voor f 43,- tot 34,, voor ƒ41, tot ƒ31,- en braad kiu 33' tot 25,- per kist van 50 p-d. Wijting noteerde 35, tot 20,-, Se, wolf 74,- tot ƒ66,- en kleine 't f 45,- tot f 40 per kist. 0 aanvoer voor Donderdag was vrij ^overzichtelijk. Twee trawlers waren Ijsdag reeds binnen. De Tzonne geV 1 met 1300 kisten verse vis en ten sti've kabeljauwen, waarbij 1200 kis- kUt Iïlakreel, 50 kisten schelvis en 50 620 i? varia. De Sumatra IJM 62 met je «sten verse vis en 23 kleine kist- 100 vrinS' waarbij 70 kisten schelvis, Wiij;kisten kabeljauw en gul, 50 kisten kisto 20 kisten kleine poon en 380 do ïn makreel. Verwacht werden voorts Vi-Hrtawlers Postboy IJM 35 (voor de Se 0 asmarkt) met ruim 1000 kisten ver- de r-'s', waarvan het merendeel makreel, Vk r'a IJM 21 met 800 kisten verse 7o„' de Maria van Hattum IJM 10 met 7«o' kisten verse vis en verse vis. de SCH 117 aat<2+ vcioc vip. Ook de drie VriiH genoemde schepen zijn voor de ddagmarkt bestemd. bev® ^ikingbank IJM 183 boekte een line rÏÏlng van ruim 18.000,-, de Eve- Ijvr "M 116 25.300,-, de Polderman 2o ene f 16-700,- en de Claesje RO 53 besome'""- De kotter HD 79 van Slot s°mde 9.980,-. Wis; visserij om de Noord is tamelijk k)-r,p? 'a"ig. Er wordt hoofdzakelijk ma- deed Jl?van8en- Ue Postboy IJm. 35 hien Uoisdag vier trekken, die teza- biakre6^11 dagvangst van 200 manden bieidrt opleverden. De Gelria IJM 21 biaki-e ,een dagvangst van 150 manden hiekko en Batavia IJM 99 meldde twee tonep„ van 80 manden makreel. De gOM ''Visserij in het Ketelgat is vrij Van \n werden hier trekken gedaan biando tot 80 kilo tongen en 4 a 5 de j ®n verse vis. Bij de Pittboei deden tot 20 uors en kotters trekken van 30 Vis, do tong en 2 a 3 manden andere Advertentie Iri diverse kleuren, 120 breed Sebloemd, 90 breed ■bef schulp, 90 breed S KRUISSTRAAT 11 TELEFOON 11491 Onze conclusie is dat beiden moeten samengaan en in Geel Wit zijn zij broertje en zusje geweest om het eens heel populair uit te drukken. De spor tieve successen heeft men op gepaste wijze nagestreefd maar hoofdzaak was toch de Katholieke jeugd een gepaste en verantwoorde opvoeding te geven en Geel Wit heeft het vooral gezocht bij de jeugd in de grote Kathedrale paro chie waar het 35 jaar geleden het le venslicht zag. Onder leiding van de toenmalige jeugdleider, de bekende Heer C.A.P. Dammers hebben de jon gens van het St. Bavo patronaat het ver gebracht in de geschiedenis van de R.K. voetbalsport. Omdat zij op het destijds bekende R.K. Sportpark aan de Molenwerfslaan te Heemstede hun sport beoefenden, trok men ook vele niet parochiële leden aan maar na de oorlog kon men de tenten opslaan on der de rook van de Kathedrale base- liek en van dat moment af is Geel Wit gegroeit tot een der sterkste en groot ste voetbalclubs in Haarlem en omge ving. Begonnen in de allerlaagste afdeling van de toenmalige D.H.V.B. hebben de 12, 13 en 14 jarige knapen het weten te brengen tot de tweede klasse van de I.V.C.B. Zij degradeerden weer naar de eerste klasse D.H.V.B. juist tegen het begin van de tweede wereldoorlog en na de fusie heeft Geel Wit in de eerste klasse van de H.V.B. meerdere jaren een goed figuur geslagen en kort na de oorlog stond men voor de poort van de K.N.V.B. Maar in de beslissende strijd tegen B.S.M. ging een zeker schij nende promotie in de laatste minuten verloren. Achteraf was deze tegenslag niet zo heel erg want diverse spelers vertrok ken naar Indie en omdat Geel Wit zich om het jeugdwerk tot dat moment wei nig had bekommerd, veeleer een vrien denclub was gebleven en het spel louter slechts om het spel speelde, stond men voor het feit dat er geen jeugd was om de opengevallen plaatsen in te nemen. Op dat fatale ogenblik heeft men zijn taak in Geel Wit begrepen en het roer dan omgegooid. Geel Wit kreeg de wind in de zei len toen men het sportpark aan de van Oosten de Bruynstraat mocht be spelen en eindelijk dus in de eigen parochie beland, is een bloeitijdperk van ongekende glorie aangebroken. Wel moest men de plaats in de eerste klas van de H.V.B. prijsgeven maar de club groeide. De parochie St. Bavo leverde een groot aantal jeugdige voet ballers en het getij is na de degradatie gaar.- keren. Zo goed ging het dat het eerste voetbalelftal al enige jaren een ernstige poging deed het verloren terrein te herwinnen waarin het thans voor een goed deel is geslaagd. Ver leden week kampioen geworden van de tweede klasse zal het elftal straks in de promotie competitie moeten trachten een plaatsje in de eerste klasse te veroveren. Sportieve successen liggen dus weer in 't verschiet. Een krachtige jeugd afdeling, drie junior en vier adspiran- ten ploegen tellen we onder de vxjf se nioren elftallen, alsmede zeer vele oud leden, die de vereniging daadwerkelijk steunen, staan er borg voor dat de Pau- selijken hun taak nog niet als volbracht behoeven te beschouwen. Integendeel, onder leiding van de jeugdige voorzit ter mr. J.v.d. Bosch, die nog trouw terzijde wordt gestaan door oudere be stuursleden waaronder we de oud-voor zitter Boot mogen rekenen en nog meer mensen die in de voetbalsport hun spo ren verdiend hebben, staat het 35- jarige Geel Wit aan het begin van een grote toekomst. Zij, de Geel, Witters, kunnen dus met recht feestvieren. Zij doen het ditmaal bescheiden met het oog op het naderen de kroonjaar, het 40-jarig bestaan. Van zelfsprekend met een kerkelijke viering op Zondag 8 Mei a.s. onder de Hoogmis in de Kathedrale Baseliek. Na afloop daarvan een gemeenschappelijk ont bijt in de Leonarduszaal van het club gebouw aan de Westergracht en 's- avonds een feestavond in de H.K.B. Op 15 Mei wordt een jeugdtournooi ge houden en komen twee elftallen vete ranen in' het strijdperk. Een reünie van oud-leden volgt dan tot besluit van de feestelijkheden. P. K. Advertentie Kudge v.a. 174, IJMUIDEN: Donderdag 28 April Hoog water: 7.54 u. en 20.34 u. Laag water: 3.27 u. en 15.56 u. Vrijdag 29 April Hoog water: 9.05 u. en 21.47 u. Laag water: 4.23 u. en 17.00 u. Maanstand: eerste kwartier 5.23 tf. Op Koninginne- eu Bevrijdingsdag is er in Bloemendaal een kleurrijk pro gramma samengesteld, dat er op ge richt is om alle inwoners uitbundig ver maak te verschaffen en hen tegelijk de waarden van de Nederlandse eenheid en vrijheid te doen beseffen. Zo schrijft het althans de burgemeester van Bloe mendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, in zijn inleiding tot het programma. Er zijn feesten georganiseerd voor Bloemendaal-Dorp, Overveen, Aerden- hout en Vogelenzang, evenals ieder jaar te doen gebruikelijk is. Het hoogtepunt van de festiviteiten zal gevormd wor den door de opvoering van het spel „Vorstin des volks" in het Openlucht theater te Bloemendaal. Wij laten de programma's, samenge steld door de vier Oranje-comité's hier onder volgen. Koninginnedag in Bloemendaal-Dorp: 9.30 uur wandeling van de leerlingen der lagere scholen naar het sportveld Vinkenbaan; 10 uur opening: 10.15— 12 uur kinderspelen voor de klassen IV tot en met VII; 1012 uur film voorstellingen voor de klassen I tot en met III in het jeugdhuis: 121 uur rolschaatsenwedstrjjd op de Donkere- laan; 12I uur voetbalwedstrijd van leraren tegen leerlingen op het sport veld. In Overveen: ochtendprogramma aan de Vrijburghlaan; 8.2012 uur feest voor de leerlingen der lagere scholen; avondprogramma op het Dorpsplein; 19.30 uur zeepkistenrace voor jongens van 1013 jaar; 20.30 uur muziek door de christelijke muziekvereniging ..Sur- sum"; 21 uur openluchtfilm. 21.30 uur boerenkapel en 22 uur bal-champêtre. In Aerdenhout; 10.00—12 uur kinder spelen op het speelterrein aan de Hout- vaartkade; 1416 uur spelen door de jeugd boven 13 jaar aan de Spi§gelen- burghlaan; 14.30—16 uur attractie voor kleuters tot 6 jaar in de Vondelschool; 20.202 uur oranjefeest in hotel Boe kenrode; 2023 uur bal-champêtre op het rondpoint Spiegelenburghlaan. Vogelenzang: 9 uur op het plein van de St. Jozefschool zingen van het Wil helmus door de schooljeugd; 912 uur kinderspelen; 9.3011.30 uur poppenthe ater in het verenigingsgebouw voor kleuters en leerlingen van de eerste klas; 13.30 uur ronde van Vogelenzang. Harloopwedstrijd voor jongemannen van 16 jaar af; 15.30 uur goochelvoor- stelling voor leerlingen van de klassen 5 en 6 in het verenigingsgebouw; 14 17 uur spelen voor de oudere jeugd: 17.3018.30 uur voetbalwedstrijd Oran jecomité Vogelenzang tegen veteranen „Vogelenzang"; 20 uur oranjebal in het verenigingslokaal. Het kampioenselftal van het jubilerende Geel Wit. Het programma van de feestelijkhe den op de bevrijdingsdag in Bloemen- daal-dorp, luidt als volgt; 1113 uur volksspelen op de Donkerelaan en Gras laan; 15 uur gecostumeerde optocht; 21 uur lampionoptocht. In Overveen: 10.3012 uur gecor.stu- meerde optocht van de schoolgaande jeugd met muzikale medewerking van „Sursum". De optocht eindigt op het sportveld aan de Vrijburghlaan, waar enige honderden postduiven zullen wor den gelost als symbool van de herkre gen vrijheid; 2021.30 uur lampionop tocht met muzikale medewerking van „Sursum". Tot slot zal op de hoek Wil lem de Zwijgerlaan-Dompvloedslaan een vreugdevuur worden ontstoken door middel van de meegevoerde fakkels. In Aerdenhout 9.45 uur verzamelen van de leerlingen der vier lagere scho len bij hun eigen school. Opmars naar Marijkeboom; 10.45 uur aubade bij Ma rijke boom; 13.30 rallye van Aerdenhout per fiets en te voet; 28.30 uur lampion optocht, vertrek Goudsbloemplein, eind punt de Waal Malefijtlaan. 21.3024 uur bal-champêtre op het rondpoint de Spie gelenburghlaan. Tot slot zal om 23 uur een groot vreugdevuur worden ontsto ken. In Vogelenzang; 7.30 uur klokgelui; 10 uur kinderoptocht; 13.3017.30 uur volksspelen, waaronder tonknupplen hamertje tik, ringsteken, touwtrekken en een kruiwagenrace. Om 11 uur zal ook in Vogelenzang aan de deken Zon daglaan een vreugdevuur worden ont stoken. Het slot van de festiviteiten zal be staan uit een opvoering van het spel „Vorstin des Volks", van mr. Jan Derks. De opvoering wordt op Donder dag 5 Mei om 2 en 8 uur en op Vrij dag 6 Mei om 8 uur gegeven in het openluchttheater van Bloemendaal. De Zandvoortse Oranjevereniging heeft voor de viering van Koninginne dag het volgende programma vastge steld: Om 9 uur zal de schooljeugd in de scholen worden getracteerd. Voor hm zal dan een filmstrip worden vertoond over bijzondere gebeurtenissen in het Huis van Oranje gedurende de laatste tien jaren. Des middags zal de Zandvoortse Mu ziekkapel voor het eerst op de open bare weg in de nieuwe uniformen op treden en wel op het Raadhuisplein ter opluistering van turndemonstra- ties, afgewisseld door Badminton- en Judodemonstraties door de gym nastiekvereniging „O. S. S.". 's Avonds om 8 uur begint er een concert op het Raadhuisplein, waar aan medewerken Zandvoorts Mannen koor, Zandvoorts Gemengd Koor en de Boerenkapel. Advertentie Advertentie UIX B E R E I per Zitverzakje voor 4 diepe border» Tweemaal is Woens dagmiddag het Rex- theater te IJmuiden- Oost gevuid geweest met leerlingen van voortgezet gewoon la ger, uitgebreid lager, middelbaar en voor bereidend hoger on derwijs. En beide ke ren hebben rond 700 jongens en meisjes met aandacht ge luisterd naar Jan Musch, die hen de ze middag kwam vergasten op voor drachtskunst. De bekende acteur had hiervoor een veelzijdig en gevarieerd programma samengesteld, waarin ernst en luim, proza en poëzie vertegenwoor digd waren. Zoals de heer G. W. F. de Man, ambtenaar voor culturele zaken,, in zijn openingswoord namens de Velser Kunstkring „Voor Allen" reeds mede deelde, bewees deze laatste voorstel ling opnieuw, dat er grote belangstel ling voor de schoolvoorstellingen be staat. De Heer De Man sprak de wens uit, dat dit zo zal blijven, ook als eens een voorstelling op een schoolvrije middag gegeven wordt. Als het zo doorgaat zul len het volgend jaar zelfs drie voor stellingen nodig zijn. Onder de leerlin gen is een enquête gehouden om te weten in welke richting de meeste in teresse gaat. De programma-commissie zal al het mogelijke doen om met deze wensen rekening te houden. Het pleit zeker voor de capaciteiten van Jan Musch als kunstenaar, dat hij er in slaagde met de niet altijd gemak kelijke stof zijn jeugdig gehoor te boei en. Het is begrijpelijk, dat daarbij de meeste aandacht bestond voor het meer luchtige genre, zoals het Deuntje van P.C. Hooft en het Kluchtig Boerenge zelschap van Bredero. Maar meer nog dan in de poëzie kon Jan Musch al zijn acteur-talenten demonstreren in het proza. De novelle Het hart. dat zich zelf verried, van de Amerikaanse schrij ver Edg. Al. Poe en Het sprookje van de vlinder, van Hans C. Andersen, wa ren juweeltjes van vertelkunst en to neelspel, die in ademloze stilte beluis terd werden. v. K. De Muziekver. „Wilhelmina" te IJ- muiden smaakte Woensdagavond het genoegen voor een practisch uitver kocht Patronaatsgebouw het slot-con cert van het seizoen te kunnen geven. Het was wel even angstig, toen dirigent L. v. d. Hoef zo lang wegbleef, maar wie had kunnen vermoeden, dat deze man, die uit Hillegom moest komen, zoveel vertraging zou ondervinden als gevolg van het bezoek van het Zweedse koningspaar aan ons land? Het concert werd geopend met een stemmig koraal, waarna de Parachu tisten-mars van P. Leemans een rede lijke vertolking kreeg. Het is beslist geen eenvoudig stukje muziek en hiel en daar was te beluisleren, dat er nog wat aan bij te schaven valt. Aanzien lijk beter was dan ook het Andante re- ligioso van N. Cori, dat begripvol ge speeld werd en waarih het koper zijn dominerende rol dankbaar, doch zonder overdrijving wist uit te buiten. Minder gelukkig was „Wilhelmina" met de Kroningsmars van Meyerbeer en de ouverture tot Verdi's opera Na- bucco. Beide werken werden geken merkt door een onvoldoende samen hang, waarbij het opmerkelijk was, dat speciaal het hoog koper verzuimde hiervan een vloeiende melodie te ma ken. Merkwaardig was, dat juist in de snellere passages bij vol orkest nog de beste resultaten bereikt werden. Het zelfde geldt voor de Strauss-herinne- ring van Herman Lureman. Het arran geren van bekende werken maakt het de uitvoerenden alleen maar moeilijk, omdat zij steeds weer op een andere gemoedsgesteldheid moeten overscha kelen. Er is nu eenmaal verschil van instelling nodig voor een vlotte wals en b.v. het Nonnenkoor uit Casanova. De beide marsen tot besluit en spe ciaal „Onze Mars" van C.J.N. Cori deden het voortreffelijk. Na de pauze kwam de toneelgroep van „Wilhelmina" in het geweer met de klucht „Een raar stelletje mensen", een vrolijk geval, dat veel succes oogst te. De terugkeer van deze toneelgroep maakt het „Wilhelmina" mogelijk elk wat wils te bieden, waarbij voorop blijft staan, dat het concert nummer één is. In de jaarvergadering van „Het Wit te Kruis" is er door üe voorzitter, de heer P. Waardenborg, op gewezen, dat 1954 voor de afdeling niet ongunstig is geweest, hoewel het ledental slechts met 55 is toegenomen en momenteel de 8400 is gepasseerd. Uitgenomen de gezinsverzorging, flo reren alle afdelingen, doch nu de sala rissen verbeterd kunnen worden, hoopt het bestuur dat het hiermee ook spoe dig uit de misère is. Spreker herin nerde aan de ophanden zijnde 10de ver jaardag van de bevrijding en memo reerde hoe het er in Velsen 10 jaren geleden uitzag. Velsen een grote puin hoop en de Kruisverenigingen lamge slagen. Nu Velsen herbouwd en onze verenigingen weer op volle toeren. Door het vele werk was het nodig het bestuur met twee leden uit te breiden en hiervoor zijn gekozen mevr. Kley- wegt-ten Kate en de heer H. Winkel, beiden uit Velsen Noord, zodat deze grote afdeling weer in het bestuur ver tegenwoordigd is. HÜ heette hen wel kom, zo ook de medisch adviseur, D. Pot Hofstede, directeur van de G.G.D. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester, de heren D. J. Schol ten en G. Broertjes, gaven een duide lijk beeld van de omvang welke het werk van „Het Witte Kruis" in de loop der jaren heeft aangenomen. De totaal omzet had de 150.000 ver over troffen. Dinsdagavond 8 uur wordt in het Pa tronaatsgebouw te IJmuiden-Oost een bijeenkomst gehouden voor de ouders van de eerste Communicantjes uit de ze parochie. Niet minder dan 92 kin deren zullen binnenkort hun eerste H. Communie doen. De "ouders zullen toe gesproken worden door Mevr. Roorda uit Bloemendaal, terwijl de heer Th. Need een expositie van religieuze arti kelen zal verzorgen. De accordeonvereniging „IJmuiden's Roem" geeft op Zaterdagen 7 en 14 Mei in het Patronaatsgebouw te IJ- muiden Oost concerten. Verdere mede werking verlenen Paul Ostra, Wiesje Bouwmeester, Gex"da Ziller of Tonny Huurdeman, Jan Vogel en The Migda- na's. Dezer dagen zijn in de Rijks H.B.S. te Velsen de cursussen begonnen voor de Analystenopleiding. In deze R.H.B.S. is n.l. ondergebracht de „Velser Ana lysten School." Er is een schoolbestuur gevormd, dat bestaat uit: Dr. C. van der Pol, Dir. R.H.B.S. te Velsen als voorzitter. Dipl. Ing. L. Th. Schonagen, Dir. Leidsche Analysten School als Secretaris, terwijl als Direc teur en Lid van dit bestuur is benoemd Ir. C. M. J. I. Ter heil, leraar aan de R.H.B.S. Velsen. Het bestuur van de Vereniging voor Lager en Meer Uitgebreid Lager School onderwijs op gereformeerde grondslag, te IJmuiden, heeft'bij de gemeente een begroting ingediend van de exploitatie kosten voor het tijdvak van 1 April tot en met 31 December 1955 voor de door haar op 1 April 1955 in gebruik geno men kleuterschool, gehuisvest in enke le lokalen van de lchtusburcht te IJ muiden. In verband hiermede stellen B. en W. de Raad voor bij besluit van 22 Februari 1955 vastgestelde voorlopi ge gemeentelijke subsidie, over het jaar 1955 voor dit schoolbestuur te verho gen van 19.440.- tot 30.96P. Burgemeester en Wethoüders van Vel sen brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 26 April 1955 ver gunning ingevolge de Hinderwet is ver leend aan: I. de Koninklijke Nederlandse Hóog- ovens en Staalfabrieken N.V. te IJmui den, tot 't wijzigen van het bedrqf, door het vervangen ven 9 verzoute bronnen door 9 nieuwe zoetwaterbronnen op het hoogoventerrein te IJmuiden; II. de N.V. Stoomwasserij Jan Klau wers en Zoon, handel drijvende onder de naam: Stoom- en Chemische Wasse rij „Hoek en Vaart" te Santpoort, tot het wijzigen en uitbreiden van de was serij in het pand Bloemendaalsestraat- weg nr. 17 te Santpoort; III. de Minister van Oorlog te 's Gra- venhage, tot het oprichten van -10 maga zijnen van verschillend type voor de bewaring van geconfectionneerde muni tie op het complex terreinen, gelegen nabij Spaarndani, tussen de Westlaan en Zijkanaal B; - - - In het kader van de Oranjefeesten op Koninginnedag, Zaterdag 30 April, organiseert de Oranjebond „Prinses Ju liana" in samenwerking met de Haar lemse Sportver. „De Kampioen" voor de vijfde maal de Ronde van Haarlem- Oost. Voor deze wielerronde, die wordt verreden in 2 serie's en één finale en waaraan ook een clubprijs is verbonden, zijn elf wielerverenigingen uitgenodigd om met hun zes sterkste nieuwelingen aan de start te verschijnen. Tot de uitgenodigde verenigingen be horen: „Olympia", „Ulysses", „Le Champion" en „De Germaan" uit Am sterdam, het Zaanse D.T.S., „Swift"- comb. uit Leiden, „Alc. Victrix" uit Alkmaar, het Haagse „De Spartaan", „De Bollenstreek" uit Lisse, „De Ba taaf" uit Halfweg, en het Beverwijkse „Kennemerland". De Kampioen" komt in de strijd met haaiv renners: Koger, Hogerhevde, De Jong, Sraver, Visser en Van Wijk. Onder de ruim zestig deelnemers be vinden zich vele favorieten, die reeds een of meerdere overwinningen in het nieuwe seizoen behaalden, zodat er een spannende strijd verwacht mag worden. De wedstrijd wordt gehouden op het parcours: Rich. Holkade, Diepenbrock- straat en Dirk Schaferstraat. De start is om half drie en tijdens de rustpauze van de nieuwelingen zullen junioren van „De Kampioen" een onderlinge wed strijd rijden. Zondag 1 Mei belegt de Kath. Ar beidersjeugd van Santpoort een toneel avond, die Uw aller belangstelling zeker moet hebben. Wim Bary jr. van het Kleinkunst Ensemble „Voetlicht" komt dan met „Elckerlyc", een modern Nederlandse bewerking van het vijftien de eeuwse spel „Den Spyeghel der Sa- lichheyt van Elckerlyc". De eventuele baten van deze avond zijn voor het a.s. vacantiekamp van de jongens. Stel daar om de organisatoren van deze avond niet teleur en zorg voor een volle zaal. De avond moet iets later beginnen dan ge woonlijk, dit vanwege de Maria-dag in de parochie. Parochianen van Santpoort laat én de Pastoor én de K.A.J. a.s. Zondag 1 Mei tevreden over U zijn. Kaarten voor deze avond zijn verkrijg baar bij de bekende adressen en Zon dag van 11—1 uur in het R.K. Jeugd huis. K.A.J. en vakbondscholen en mi litairen tot 25 jaar genieten 50 pet. reductie. Voor de jongeren na afloop nog gelegenheid voor te dansen, o.l.v. de Inca's. Zaal open om 8 uur! Advertentie IV. de N.V. Machinefabriek „IJmui den" te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van de machinefabriek en rfparatiewerkplaats in het perceel le Industriedwarsstraat nr. 4 te IJmuiden. GEBOREN: H. Wieringa-Kuilder, d„ a/b woonark „Lotus", Velsen; A. Guijt- Kalma, d., Schoolstraat 11 rd., IJmuiden; D. J. Folkertsma-Busé, d„ Meervliet- straat 80, Velsen; J. Klaassen-ter Beest., d., Beecksanghlttn 26, Velsen; H. M. G. Duijn-Knipsel, d., Kruidbergerweg 52, Santpoort; G. van Asselt-Nouwen, d., de Noostraat 36, IJmuiden (O.); A. A. J. van der Aar-Rutte, d., Radarstraat 84, IJmuiden; M. C. van der Meij-Wig- chert, z„ J. P. Coenstraat 23, IJmuiden; J. M. C. Gijzen-van Duimen, d., Grote Hout of Koningsweg 641, Velsen-N.; A. Iwema-Kamminga, z., Geleenstraat 14, IJmuiden. Om een feestviering in meer positief- christelijke stijl mogelijk te maken heeft de Haarlemse Christelijke Besturenbond besloten om ter gelegenheid van de be vrijdingsdag- op 5 Mei 's avonds om 8 uur in het Concertgebouw een bijeen komst te organiseren, waarop medewer king wordt verleend door het gemengd koor Polyhymnia. De opening van de feestelijke samenkomst zal worden ver richt door burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers. terwijl dr. G. Snijders, her vormd predikant, en ds H. W. Wierda, gereformeerd predikant, beiden te Haar lem, korte, kernachtige toespraakjes zullen houden. Wethouder W. C. Bakker zal de bijeenkomst sluiten. Advertentie FALCON v.a49.75 FALCON met fietssluiting 65. In gabardine 98.ƒ105.-, ƒ114.- en hoger. ENORME KEUZE Telefoon 15438 - Haarlem-Noord De 16-jarige J. J. D. en de 17-jarige J. J. v.d. T. uit Haarlem zagen einde Maart een onbeheerde fiets staan in de Jansstraat, die als geheel niet zo vol deed, maar waarvan de onderdelen in prima conditie verkeerden. Zij dach ten slim te zijn, namen de fiets mee en demonteerden haar. De onderdelen, die van hun' gading waren, monteerden zij op hun eigen rijwiel. Zondag ech ter herkende de eigenaar van het gesloopte rijwiel verschillende onder delen in een fiets in de Kleine Hout straat. Hij vroeg de berijder, of hij hem wilde- vergezellen naar het poli tiebureau. De ander stemde daarin toe en ook zijn vriend ging mee. Vlak bij het bureau sprong de laatste echter op zijn fiets en reed er vandoor. Toen herkende de eigenaar van het vermiste rijwiel in diens fiets zijn achterspat bord. De politie wist de vluchteling te achterhalen en beiden bekenden de diefstal van de fiets. Het was hen om de onderdelen te doen geweest. Als onderdeel van de Koninginnedag- viering heeft de Oranjevereniging „Driehuis" dit jaar wederom de Ronde van Driehuis op haar programma ge plaatst. De organisatie van deze natio nale wedstrijd, die thans voor de negen de maal wordt gehouden, is opnieuw in handen gelegd van de R.K. Atle tiekvereniging D.E.M. De deelname is alleen opengesteld voor K.N.A.U.-leden. Het programma omvat ca. 1200 m. voor junioren B. ca. 1800 m. voor junioren A. 3500 m. voor senioren klasse C. en D„ en 4500 m. voor senioren klasse A. en B. De wedstrijden beginnen om drie uur. De start en finish bevinden zich op de sportvelden. Het parcours loopt door een prachtig bosrijk gedeelte van de gemeente Velsen. Voor deze wedstrijden zijn talrijke in schrijvingen binnengekomen. Niet min der dan 75 athleten, waaronder diver se cracks, verschijnen Zaterdag aan de start. Vertegenwoordigers van de werkge vers en werknemersorganisaties in de Amsterdamse diamantindustrie, waar se dert 14 Maart j.l. wordt gestaakt, zijn op voorstel van de voorzitter van het college van rijksbemiddelaars in een eerste vertrouwelijke samenkomst bij een geweest om te pogen tot een op lossing van het conflict te geraken. Nog deze week zal een tweede bijeenkomst worden gehouden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 9