VELSEN—IJMUIDEN Visserijgolf Op wolf en de havih Nieuw lichtexperiment op Rijksweg te Diemen Vlaggen COUPONS k 4 9 F Mouwuoté r REXALLT bestel-anto's GARAGE DEN ROET Boeiende vertolking van „Elckerly< £Ric de nooRmar? k ACCORDEO TYPEN Jac.v/d Noord DAMESTAS VERLOREN I inst.PONT 275 N J OPENING Spaarne 60 DE RODE SCHOENTJES ai MAANDAG 2 MEI 1955 PAGINA TEL. 12138 TENTOONSTELLING BUSDIENST OP 5 MEI WASSERIJ DUYN MANGELWAS KANT EN KLAAR, binnen 4 dagen retour. „LIEFDE IS GEEN SPEELGOED" Benoeming bij „Woning stichting" V.Z.V. I KAMPIOEN PurmersteynKinheim 31 SANTPOORT 9? Politie vraagt inlichtingen Eén laan, twee aanrijdingen Z.F.C. 2—Kennemers 2 31 HEEMSKERK K.V.P.: 250 NIEUWE LEDEN RAAD KWAM BIJEEN Nieuwe koster UITGEEST K.V.P.189 NIEUWE LEDEN VELSEN-NOORD FEEST VAN DE ARBEID DAMMEN Kampioenschap van Haarlem Dr J. C. de Bruïne-Altes Sigaren niet duur AROMA Jan van der Pigge Beleefd aanbevelend, H. MEYER Bij de aankoop van een zijn onderstaande punien van groot belang: De antwoorden luiden: Rijksstr.weg 59 Tel. 25487 voorkomt teleurstelling! ACCORDEONLES Rotterdam UITLOTING MARIASTICHTING Zeilmakerij Telefoon 16084 HffiimTTHafT» HEEMSTEDE NHMAVAlJftlElfa, VA TELEF. 34345 Dinsdag 3 Mei 8.15, Donderdag 5 Mei 2.30, 8.15 MOIRA SHEARER in Centrum Comité Koninginnedag Wegens teleurstelling van velen SARA BURGERHART Dinsdag en Woensdag^^^ overgebleven van onze FRANSE EN ENGELSE ST0FFE* en ik mag altijd mee naar „Nouveauté" om de stofjes uit te zoeken! Moeders, U vindt nergens zo'n fraaie collectie kinderstoffen" als bij ons en nergens slaagt U zo goedkoop Komt eens kijken naar de leuke, frisse dessins in Haircord p.m. Zephyr-ruiten p.m. Tiroliënne p.m. GROTE HOUTSTRAAT 14 HAARLEM Advertentie 200 K.G. bestelwagenf 3995.—. Brandstof 1 op 17 300 K.G. bestelwagenf 4195.—. Brandstof 1 op 15 1000 K.G. bestelwagenf 6700.—. Brandstof 1 op 7/2 1400 K.G. bestelwagenf 6900.—. Brandstof 1 op 6 /2 12 Firma's in Haarlem en omgeving rijden met 2, 3, 4, 9 en één zelfs met meer dan 20 RENAULT bestelauto's. Een bewijs, hoe uitstekend ze voldoen! Nadere inlichtingen: WAGENWEG 166—168 Twee trawlers, de Elie Cheniviëre IJM 32 met 900 kisten verse vis en 220 stijve kabeljauwen, waarbij 840 kis ten makreel, 30 kisten schelvis en 30 kisten kabeljauw en gul, de Allan Wa ter IJM 34 met 1350 kisten verse vis en 130 stijve kabeljauwen, waarbij 1320 kisten makreel en 30 kisten diversen, vijf loggers en één grote kotter losten Maandagmorgen voor de eerste beurt 4900 kisten verse vis en 1350 stijve ka beljauwen, waarbij 4030 kisten makreel. Voor de tweede beurt verschenen er zeven en twintig loggers en één en dertig kotters aan de afslag met een totale vangst van 2.748 kisten verse vis, 50.000 kilo tongen en 92 stijve kabel jauwen. Voor de Dinsdagmarkt ging de Klaas Wijker IJM 85 Zondagavond thuissto- men. Dit schip heeft ruim 800 kisten verse vis, hoofdzakelijk makreel, aan boord. Voor de Woensdagmarkt werd ge rekend op aanvoer van de trawlers Ber gen IJM 16, Herman IJM 2 en Dirkje RO 53. Donderdag wordt er door de ha venarbeiders in verband met de vie ring van Bevrijdingsdag geen vis ge lost. De trawlers Vios IJM 24, Thorina IJM 33 en Batavia IJM 99 worden eveneens deze week te IJmuiden ver wacht. Deze schepen zullen dus Vrijdag of Zaterdag een losbeurt krijgen. Om de Noord verdween Zaterdag de makreel weer even vlug als zij geko men was. Er waren Zaterdag trawlers, die dagvangsten van slechts 30 manden verse vis doorgaven. Maar Zondag kwam de makreel, weliswaar mondjes maat, weer terug. De trawlers meldden trekken van 30 tot 40 manden makreel en een aantal kabeljauwen. De loggers, die Maandagmorgen aan de markt kwa men, bleken ook van de goede makreel- visserij te hebben geprofiteerd. Zij brachten vangsten van 400 tot 750 kis ten mee naar huis. De logger Java KW 159 was bijzonder gelukkig. Dit schip vertrok Dinsdag naar zee en kwam Zaterdag te IJmuiden binnen met 760 kisten makreel aan boord. Trouwens ook de trawler Allan Water IJM 34 was fortuinlijk. Deze trawler vertrok eveneens Dinsdag naar zee en kwam Zaterdag weer te IJmuiden binnen met 1350 kisten verse vis aan boord. Het geluk speelt nog altijd een grote rol in het leven van de visserman. Ter gelegenheid van de tiende herden king van de bevrijdingsdag organiseert Felison. de Vereniging ter bevordering van beeldende kunsten in de gemeente Velsen, een tentoonstelling van tekenin gen en plastisch werk van de kunstenaar verzetstrijder Henk Henriet. In April 1945 was hij, in de Elbemonding op het schip „Cap Arcona", dat volgeladen was met gevangenen, een van de vele slacht offers van het bombardement door de R.A.F., die een troepentransport meende aan te vallen. Velen in Velsen en omge ving zullen Henk Henriët persoonlijk gekend hebben, daar hij gewoond heeft in Santpoort en Beverwijk en een actieve rol speelde in de toenmalige Kennemer Kunstkring. De heer Ger Gerrits, schilder te Am sterdam, die in zeer nauw contact heeft gestaan met deze boeiende en strijdvaar dige figuur, is bereid gevonden de ten toonstelling te openen en wel op Dinsdag 3 Mei, 's avonds 8 uur. De expositie wordt gehouden tot en met Zondag 8 Mei en is dagelijks van 2-5 uur te be zichtigen. In verband met de historische optocht is er een wijziging gekomen in de dienst regeling van de NZHVM op Bevrijdings dag. Die dag zullen de bussen als volgt rijden: De laatste bus van IJmuiden naar Haarlem vertrekt om 14.30 uur van het station IJmuiden. De laatste bus van Haarlem naar IJmuiden vertrekt om 14.00 uur van het station Haarlem. Na die tijd zullen de bussen tot 17.00 u. niet verder rijden dan tot Driehuis en daar na wordt de dienstregeling weer nor maal. Advertentie AMSTERUAMSE VAART 20 TE1..11Q5J De toneelver. Kunst en Vriendschap" heeft met haar laatste opvoering in het Patronaatsgebouw een goede beurt gemaakt. Gebracht werd „Liefde is geen speelgoed" van Wim van Boxtel, achter welke naam naar ons gevoelen een in Kennemerland onder een lange reeks van namen werkende toneelschrijver schuil gaat. Het is het verhaal van de man, die een rijke boerendochter trouwt en dat steeds van haar voor de voeten geworpen krijgt, die voortdurend ver dacht wordt van vriendschappelijke be trekkingen met andere vrouwen en die tenslotte de zware strijd krijgt uit te vechten als het meisje, dat hij voor zijn huwelijk in de steek liet, dat om hem een tijd in de gevangenis doorbracht, als dienstbode in dienst wordt geno men door zijn vrouw. Als haar in de Zwitserse bergen een ongeluk over komt, trekt hij er op uit om haar te redden. Hij komt echter om het leven en Helga, het eens zo verbitterde meis je, gaat toch weer geloven in roman tiek en huwt met de eigenaar van de naastgelegen hofstede. Onder de regie van de heer H. van Dokkum, in een aardige toneel-aankle ding, heeft Kunst en Vriendschap van dit spel een uitvoering gegeven, die ge kenmerkt werd door een vlot tempo, door begripvol spel. Mevr. Fenema was een ziekelijke en jaloerse echtgenote en haar tegenspeler, de heer G. Leeuw was volkomen het type van de man, die niet tegen al haar geklaag en ver dachtmakingen opgewassen is. Mevr. Klaassen beheerste als de verbitterde Helga Stuber het spel, tezamen met de Ouwe Sepp'l (Gravemaker), een door ervaringen wijs en bezadigd man ge worden, voortdurend er op bedacht een verzoenende rol te spelen. Ruimtegebrek noopt ons tot beknopt heid. Wij moeten daarom volstaan met de samenvattende vermelding, dat vlot gespeeld werd en dat Kunst en Vriend schap zich met deze uitvoering haar plaats in het Velsense toneelleven waar dig getoond heeft. v. K. De heren A. Heinen en A. den Heyer hebben ontslag genomen als bestuurslid van de „Woningstichting Velsen". Ten einde in de daardoor ontstane vacatures te voorzien stellen B. en W. de raad, op aanbeveling van het bestuur van de „Woningstichting Velsen", voor te be noemen: in de vacature A. Heinen de heer G. Veltman, Vechtstraat 87, IJmui den. en in de vacature A. den Heyer, de heer H. R. de Haas, Sparrenstraat 33, IJmuiden. Het eerste herenzevental van de Velser Zwemvereniging is er in geslaagd beslag te leggen op het kampioenschap in de twee de klasse wintercompetitie van de KN.Z.B. Het kampioenschap werd bezegeld in de wedstrijd tegen Neureus uit Zaandijk. De Velsenaren hadden aan een gelijk spel ge noeg. Dat is het geworden. De wedstrijd eindigde 2—2. Kinheim probeerde weer enige jonge re spelers en gaf de ploeg uit Purmer- end goed partij. Reeds spoedig hadden de geelzwarten succes, toen de jeug dige De Boer op de midvoorplaats op 'n doorspeelbal goed doorliep en hard in schoot 0-1. Tien minuten daarna sloeg de invaller-doelman Brands een kei hard schot uit doel, de opnieuw inge schoten bal sprong van de paal het veld weer in, en opnieuw ingeschoten sloeg Groeneveld de bal weg. Zwart schoot de strafschop echter naast. De Boer schoot nog eens rakelings naast, maar de rust ging in met een kleine Kinheim-voorsprong. De thuisclub was na rust iets sterker en Prent schoot na tien minuten de gelijkmaker achter Brands. Kort hierop kreeg P. een straf schop wegens haken, maar ook deze werd naast geschoten. Toen kort daar op Groeneveld de bal bemachtigde en Prent ten val kwam, werd het opnieuw een strafschop, maar deze nu veel te zware straf werd ditmaal wel benut door Hoek 2-1. In de laatste minuten, juist na deze goal schoot een Purmer- ender back van verre afstand de der de goal in de Kinheim-touwen. In het 15e eeuwse spel ,,Den spyeghel der salicheyt van Elckerlyc" wordt ie dereen in de persoon van Elckerlyc een spiegel voorgehouden, de mens, gehecht aan het aardse, plotseling opgeroepen om voor Gods rechterstoel te verschij nen. Vrienden en verwanten laten hem in de steek, weigeren met hem de pelgrimage te maken. Zo ook zijn be zittingen, wijsheid, kracht en schoon heid. Zijn zintuigen ontvallen hem, maar hij komt bijtijds tot de biecht en boete en daardoor wordt de verzwakte deugd gesterkt om, wat eerst onmogelijk leek, hem toch nog te vergezellen op de laat ste reis. Vele van de middeleeuwse „moralitei ten" vermogen de moderne mens niet meer te boeien. „Elckerlyc" doet dit wel, ook in de moderne Nederlandse bewerking van Jan Engelman. Het vraagt echter een sterke uitbeeldings kracht en deze bezit ongetwijfeld Wim Bary Jr., die Zondagavond op uitno diging van de Santpoortse K.A.J. dit spel in „Zomerlust" kwam spelen. Ge kleed in een blauw-grijze pij, omgord met het geselkoord, heeft hij van „El ckerlyc" een bijzonder boeiende ver tolking gegeven. De tijdens het ope ningswoord van aalmoezenier R. J. v. d. Steen nog uitermate rumoerige jonge lui achter in de zaal bleven zelfs dood stil en dit is, dunkt ons, wel het meest sprekende bewijs van de mate, waarin Wim Bary Jr. zijn gehoor irz zijn ban had. Na de pauze bracht hij een geheel ander genre. „In een notedop" was een greep uit het werk van hedendaagse dichters en schrijvers samengebracht o.a. Bertus Aafjes en Godfried Bo- mans, Annie M. G. Schmidt en Simon Carmiggelt. Na de ernst mocht er ook plaats zijn voor de luim. En daarmee is deze avond geworden een boeiende en genoeglijke bijeenkomst, welke besloten werd met een bal onder leiding van de Inca's. v. K. Woensdagavond werd om ongeveer half twaalf op de Bergweg, op de grens van de gemeenten Velsen en Bloemen- daal, te Santpoort een jonge vrouw door een onbekende man lastig gevallen. Bij een worsteling, welke ontstond, heeft de vrouw de man waarschijnlijk gewond. Op het hulpgeroep van de vrouw heeft de man op zijn rijwiel de vlucht geno men, gaande via de Middenduinerweg en rijdende in oostelijke richting. De man, die ongeveer 25 a 30 Jaar oud geschat wordt, was blootshoofds en gekleed in een groen-beige jekker met teddy bont kraag. Hij had blond, springerig haar. Hij bereed een vrij oud herenrijwiel met verchroomd sport- of vleugelstuur. De commissaris van politie te Velsen verzoekt diegenen, die inlichtingen kun nen verstrekken, dit telefonisch te be richten K 2550 - 6444, of mondeling aan de afdeling recherche, hoofdbureau van politie, IJmuiden-Oost. Op de Wüstelaan in Santpoort is een wijkverpleegster met haar auto in aan rijding gekomen met de dalende bomen van de spoorwegovergang. Het gevolg was schade aan de motorkap Een apotheker uit Beverwijk had het ongeluk op de Wüstelaan met zijn auto te slippen. Hij botste tegen een motor bakfiets aan, waarvan de berijder een snij wond aan het hoofd opliep. Ook in deze uitwedstrijd hebben de Kennemers-reserves het laten zitten. ZFC 2 heeft volkomen verdiend gewon nen. Door doelpunten van de midvoor sn de rechtsbuiten werd het voor rust nog 3-0. In de tweede helft kwamen de Ken nemers-reserves wel in de aanval, maar doelpunten bleven uit. Jammer dat een kopbal van Schaap juist tegen de lat ging. In de laatste minuu redde Schaap de eer door het benutten van een toe gekende penalty 3-1. Het resultaat van de Bliksemactie van de K.V.P. te Heemskerk is 250 nieuwe leden. Het bestuur verwacht, dat nog meerdere aanmeldingen volgen. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land hebben de mening van het Gemeen tebestuur van Heemskerk gevraagd ten aanzien van de grenswijziging waarom de Gemeente Beverwijk heeft verzocht. Tijdens de openbare raadsvergadering van Vrijdag deelde voorzitter mede dat het College van Heemskerk voornemens was deze zaak in Juni in openbare ver gadering aan de orde te brengen. Een kindertoelageverordening voor het gemeentepersoneel werd vastge steld, terwijl ook het voorstel tot wijzi ging van het algemeen ambtenarenre glement en het arbeidsovereenkomsten- besluit met vreugde werd begroet. De heer Muyen (P.v.d.A.) meende, dat enige soepelheid ten opzichte van de maximumleeftijd van 35 jaar wel be tracht mocht worden in de studiekos tenregeling van het gemeentepersoneel. Het voorstel werd aangenomen, nadat B. en W. mededeelden, indien nodig, uitzonderingen op de regel te maken. Voor de Schoolverlatersactie Velser Am bachtschool werd een subsidie verleend. Ook zal een bijdrage worden verleend in de kosten voor het Sociaal Weten schappelijk Onderzoek in de IJmond. Een verordening in verband met de uit voering der Zondagswet werd vastge steld. Krotopruimingstoeslag bij nieuw bouw zal worden verleend. De verorde ning op de heffing van reinigingsrech ten werd gewijzigd. Door de Dienst Do mein werd te koop aangeboden Lunet no. 7 aan de Maarten van Heemskerk straat, grond ter grootte van 61 are en tien centiare. Besloten werd tot koop over te gaan. Voor het voorstel tot aan koop van diverse percelen grond ging de vergadering in comité. Tot koster van de St. Laurentius is benoemd de heer A. Koning, koster in de Weere. De bliksem-actie van de K.V.P. bracht alhier, na intensief huisbezoek, een leden winst op van niet minder dan 189. 86'. In een oogwenk is Eric in de beschermende duisternis tussen de bo men gedoken. Het gekreun herhaalt zich zwakjes, maar duidelijk genoeg voor het geoefend oor van de Noorman om te bepalen uit welke richting het komt. Er moet zich daar iemand in nood bevinden en ogenblikkelijk koppelt hij dit aan de drie, vier krijgers, die hij zo kort tevoren langs zag komen. Zij waren dus wel degelijk op jacht. Op mensenjacht, zonder twij fel. Behoedzaam nadert Eric de plek, waar het gesteun klonk, en als hij tussen de bladeren doorloert ziet hij twee mannen, van wie er een met geheven zwaard angstig zijn richting uitkijkt. De tweede is te zwaar gewond, om zich veel om zijn omgeving te bekommeren. „Vrees niet", fluistert Eric, „een vriend; zijt ge overvallen?" Lenig werkt hij zich door het dichte struikgewas heen en met een zucht laat de krijger het zwaard zakken, hoewel hij toch nog niet helemaal gerust schijnt. Eric knikt hem bemoedigend toe, maar als hij naast de gewonde knielt, verstrakt zijn gezicht. Op diens besmeurde wapenrok is nog een gedeelte van een gestyleerd slangenteken zichtbaar; het zijn Bohuslaners! ..Wat is er gebeurd?" vraagt Eric, opeens veel stugger. „Een laffe overval", mompelt de krijger. „Wij waren maar vijftig man sterk en...." Plotseling zwijgt hij abrupt en maakt een waarschuwend gebaar. Geruime tijd luisteren zij ademloos, maar het blijft stil en gerustgesteld vervolgt de Bohuslaner: „Die boeven telden wel honderd zwaarden; ze vielen ons aan, toen wij bezig waren af te stijgen. Een laffer streek heb ik nog nooit meegemaakt". „Van de vorst van Bohuslan kan ik er een paar opnoemen", denkt Eric grimmig. „We kregen de kans niet om ons te verweren", gaat de krijger voort. „Ik wist met mijn gewonde makker weg te komen; wij zijn nog geruime tijd gevolgd, maar gelukkig zijn ze ons spoor kwijtgeraakt". In Eric's gedachte doemt weer het beeld op van de krijgers in het woud, nauwelijks een kwartier geleden, maar hij zwijgt er over. Het heeft geen zin de zwaargewonde ongerust te maken. Waarschijnlijk zijn de achter volgers inderdaad nu het spoor bijster. Stil bukt hij zich over de gewonde en wisselt hij een blik met diens makker; de kans, dat de ongelukkige er nog bovenop komt met deze verwondingen, is uiterst gering. „Wat zoeken mannen van Bohuslan op Noorse grond?" gromt Eric somber. De twee Bohuslaners kijken hem verschrikt aan, maar tijd voor een antwoord krijgen ze niet, want op datzelfde moment duikt een gespierde gestalte een boog in de aanslag, op nog geen tien pas afstand, tussen de struiken op. „Hier, mannen", brult de onbekende. „Drie zijn het er. Korte metten met hen". Onder auspiciën van het Kath. Insti tuut voor Volksontwikkeling heeft de Kring Velsen-Noord van de K.A.B. het feest van de Arbeid gevierd, een feest dat in ieder opzicht geslaagd mag heten, 's Morgens om 9.15 is in de Parochiekerk de Hoogmis opgedragen tot intentie van de levende en over leden leden, waaronder gezamenlijke H. Communie, met predikatie van pater Hafkemeyer. 's Middags om 5 uur werden tijdens een plechtig Lof de verschillende werk tuigen gezegend. Bij dit feest zijn ook de kinderen der leden niet vergeten. De zen hebben 's middags in twee groepen zich kostelijk geamuseerd met Harry Bouman, conferencier en liedjeszanger, en Klaas Koomen, muzikale excentriek. Na afloop kregen allen nog een ver snapering. 's Avonds om 8 uur was de grote zaal van het Jozefhuis opnieuw geheel gevuld, toen met de leden en hun dames. Bij de reeds genoemde artisten was toen ook nog de bekende accordeonist-pianist Jan Davids, die met z'n drieën de aanwezigen kostelijk heb ben vermaakt. De Kringvoorzitter, de heer F. Kuypers, kon dan ook met recht spreken van een goed geslaagde dag. Aan de finale om het damkampioen schap van Haarlem nemen behalve de eerste twee uit de groepen A en B ook de heren B Dukel en H. Willemse deel. Het zestal is deze week begonnen en Dukel is direct hard van stapel gelo pen door een fikse zege op Postma; de outsider A. de Jong voelde zich nog best thuis tussen de cracks en versloeg H. Berk, terwijl H. Willemse zijn goede vorm wiat te vinden, waarvan Swier het slachtoffer werd. In de tweede ronde kwamen de club genoten Postma en Swier tegen elkaar en hier legde de jonge Swier op beide punten beslag. Een verwoede strijd tus sen de tacticus en de combinerende A. de Jong werd tenslotte doorde eer ste gewonnen; Berk en Willemse kon den het nog niet tot een einde brengen en zoeken ieder naar winst in een afge broken stelling. Behalve de titel is de inzet bij deze strijd ook het deelnemen aan het tour- nooi om het Provinciaal kampioenschap zowel nummer één als twee zal dit recht verwerven. De z.g. lijnverliehting, die als voor proef een half jaar geleden is aange bracht over een traject van 300 meter op de rijksweg no. 1, Amsterdam- Amersfoort, onder Diemen, heeft be wezen onder de meest ongunstige weersomstandigheden te voldoen. „Hoe slechter de weersomstandighe den, hoe beter de verlichting", dit deel de de hoofdingenieur van de rijkswa terstaat Ir. W. C. Richters mee tijdens lichtmetingen op dit weggedeelte door personeel van het lichttechnische labo ratorium van Philips. Deze proefver- lichting met de fluorescentiebuizen zal zeer binnenkort worden verwijderd. Het experiment was bedoeld als een vraag: of en hoe een grote proef met lijnverlichting over een weggedeelte van 1 km moet worden verricht, zo vertelde Ir. Richters. Een beslissing is nog niet gevallen, omdat eerst de re sultaten van de lichtmetingen moeten worden uitgewerkt. Alvorens wordt overgegaan tot uit voering van deze grote proef met lijn verlichting, zullen eerst nog experi menten met kwik- en natriumverlich- ting op deze rijksweg worden genomen. Binnenkort zal het G.E.B. te Amstedam overgaan tot het aanleggen van deze beide proefverlichtingen en wel de kwik verlichting met bijzondere armaturen op het weggedeelte tussen de bebou wing aan de Harteveldsebrug en de eerste spoorbrug en de natriumver- lichting op het open gedeelte tussen de eerste spoorweg en het benzinesta tion „De Blokhut", beide trajecten over een lengte van 1 km. De groepscommandant van de rijks politie in Diemen had geconstateerd, dat op het wegvak met de proefver- lichting het afgelopen half jaar gee" enkel ongeval is gebeurd. Voorheen was het aantal ongevallen daar tef plaatse legio. Prof. Dr. Ir. N. A. Hal' bertsma, de adviseur van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, heeft in dertijd voor de verlichting als eerste eis gesteld, dat ze het meest moet vol doen bij een nat wegdek. 21 Mei a.s. hopen onze ge liefde ouders P. BRAMA en C. BRAMA-ROOYAKKERS hun 25-jarig huwelijksfeest te herdenken. De gezongen H. Mis uit dank baarheid zal aan God wor den opgedragen om 9.30 uur in de parochiekerk van St. Jozef te Noordwijkerhout. Hun dankbare kinderen Heden overleed tot mijn diepe droefheid, tenge volge van een noodlottig ongeval, gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk, mijn geliefde Echt genote MARIA LOUISE FRANcOISE HOFFMANN geb. Huysmans in de ouderdom van bijna 80 jaren. F. HOFFMANN Haarlem, 1 Mei 1955 Berkenrodestraat 23 De H.H. Uitvaartdiensten worden aan God opgedra gen op WoenSdag 4 Mei a.s. in de Kathedrale Ba siliek, Leidsevaart. De stille H.H. Missen om 8 en 8.30 uur en de plech tige gezongen H. Mis van Requiem om 10 uur, waar na de begrafenis zal plaats vinden vanuit de kerk op het St. Bavo-kerkhof aan de Herenweg te Heem stede, omstreeks 11.15 Rozenkransgebed Dins dagavond 8 uur in de Kathedrale Basiliek. De overledene is opge baard in de rouwkamer van het ziekenhuis Maria- stichting. Liever geen bezoek Gaarne H.H. Missen Familieberichten uit andere bladen Getrouwd: Mr. J. Veldman Boer en J. van der Poest Clement, Poortugaal; S. Ber- thalot en A. van Vrijberghe de Coningh; R. van Stolk en B. C. C. Tijacke, Johannes burg; Dr. C. H. H. ter Kuile en J. Brookfield, Irving Texas. Overleden; C. de Beer, vr. 87 jr., J. de Vries, m. 82 jr., Haarlem; S. A. Chr. 't Hooft, Amsterdam; C. Timmermans, m. 63 jr., Schiedam. KEEL-, NEUS- en OORARTS Julianalaan 314, Haarlem TOT 5 JUNI AFWEZIG zijn de opvallend goede 19 cent sigaar thans ook verkrijgbaar in dozen van 10 stuks 1.90 ATTENTIE: Onze zaak is DINSDAG 3 Mei 's morgens en 's middags geopend, dus ook 's middags. DONDERDAG 5 Mei Be vrijdingsdag is onze zaak de gehele dag gesloten. Doet tijdig Uw inkopen! GR. HOUTSTRAAT 81 HAARLEM Gevestigd: Ao. 1800. DINSDAG 3 MEI - 4 uur Café HET WAPEN VAN VLAANDEREN WESTERGRACHT 97 Welke zaak geeft de beste voorlichting? Welke zaak geeft de grootste service? Welke zaak loopt alle accordeons na voor dat ze verkocht worden? Welke zaak lost het beste moeilijkheden op? Welke zaak heeft de meeste ervaring op accordeontechniek? Dag- of avondles Aanv. 6 of 9 Mei Haarlem - Oude Gracht 71 GROTE HISTORISCHE OPTOCHT „Velsen in het Verleden, ip de Oorlog, in de Toekomst" (regie Carl Tobi en Jos v. Veeren) trekt 5 Mei door IJMUIDEN. Twaalf wagens, 500 personen prachtig gecos- tumeerd. Lengte der stoet 2V2 km. Afmars 14.30 Thor- beckelaan. Ontbinding 17.00 uur Velserbeek. Daarna grote taptoe in het Sportpark. Toegang vrij! VVV IJMUIDENS BLOEI Te koop in Sassenheim een GROOT WINKELPAND met woning, grote werkplaats en dito magazijn, met grote tuin. Dit pand is gelegen de beste stand en vrij te aanvaarden. Br. no. 9987. v Opening 18 Mei! Voor bezoek in groepen Postbus 9 - Rotterdam Inl. Bureau E-55 van de 2% geldlening groot 100.000.ten laste van de Mariastichting, Kamperlaan 4 Haarlem is uitgeloot: Serie A Nr. 64 Serie B Nr. 67 welke aandelen alsmede de jaarlijkse coupons dier lening vanaf 1 Aug. zullen worden uitbetaald ten kantore van de Nederl. Handel-Maat- schappij N.V., Grote Hout straat te Haarlem. De Moeder Overste van de Mariastichting Zondagmorgen 11 uur op het perron Station Haarlem. KJeur beige, glad hagedis- leer. Inh. beurs, vulpen, etc. Tegen stevige beloning gaar ne terugverwacht Wagenweg 86, Fotohandel. 4 MEI (NAT. ROUWDAG) GESLOTEN 5 Mei extra gratis voorstelling van des middags 2 uur. GRATIS afhalen van toegangsbe wijzen op 4 Mei van 103 uur aan de Stadsschouwburg. Plaatsbespreking en vestiaire 20 cent. OBOTI HOUTSTOAAT ISO m «7628 MAABLEM DE STOFFEN SPECIAAL ZAAK

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 2