Jong Nederlands hockeyteam verslaat Britse routiniers Nerveuze ploeg op toeren na beslissende voorsprong van 2—1 HHIJC en elkaar Venlo geven niets toe Zwak Zwitsers tennisteam verslaat Nederland Van Hollandse mistroostigheid naar de stralende zon AANLOOP EEN VACANTIERIT Tulpenrallye Drijver de beste BDHC bijna zeker van de titel VORFELD uit hockeyteam Winst en remise voor Donner Hollandia wint in het Mastbos Heroïsch duel van Van Swol Pat Moss naar huis terug NOG MEER DAYIS GUP gm HOCKE YKAMPIOEN - MAANDAG 2 MEI 1955 PAGINA 9 Verrassende zege in belangrijkste interland l Dames B-hockey-elftal Tournooi te Mar del Plata Eerste ronde Davis Cup llllllllllllllllllllllll Jl Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Jmi"""11 Vriendschap Om de damtitel Eerste twee partijen eindigen in remise Prins Bernhard reikt de „gouden zweep" uit Haags Aloysius college schaakkampioen Voor de vijfde keer hebben een Nederlands en een Brits hockeyteam tegenover elkaar gestaan. Deze keer in het historische Schotse stadje Dun fermline. En het werd zowaar een verrassende overwinning van de nieuwe, de jonge en dus nog ongeroutineerde Nederlandse ploeg, die eigenlijk nog maar aan het begin staat van de periode van opbouw voor de Olympische winter van 1956. Met 21 zegevierden de Nederlanders tegen een Brits team, Waarin geroutineerde en knappe spelers als Griffith, Fletcher en Conroy schitterden. Maar de winst was groter dan de uitslag alleen. Want het moge dan zijn, dat de held aan Nederlandse zijde in deze, de belangrijkste hockey- interland van het jaar in geheel Europa, Han Drijver, één van de oude garde, die zoals coach Rein de Waal zegt de beste achterspeler ter wereld is, is geweest, in het Nederlandse team kwamen toch ook enkele jongeren, waaronder vooral van Dijck en Van Grimbergen, tot opvallend goede prestaties. Van Dijck was met Loggere de beste in de middenlinie, Van Grimbergen excelleerde in de aanvalslinie met Bouwman. Nog zijn er zwakke plekken in dit Nederlandse team: Zoals bijvoorbeeld het niet snel genoeg optrekken van de gehele voorlinie, waardoor één speler soms alleen in het vijan delijk gebied staat, zonder dat er een teamgenoot bij is om de bal door te geven. Het afgeven en het stoppen van de bal zijn vaak goed, maar toch niet altijd even zuiver. De besten van het veld zijn nog de oudere, meer geroutineerde spelers, waaruit blijkt, dat de jongeren tactisch nog veel te leren hebben. Maar nu reeds behaal de dit elftal drie successen achter elkaar en het vertrouwen, dat de Ne derlandse ploeg in de nabije toekomst weer tot de topklasse van de wereld- behoort, is dan ook volkomen ge rechtvaardigd. In het begin zag het er naar uit, lat onze landgenoten blij zouden mogen zijn, als zij er met een gelijk spel afkwamen. Fel trokken de Britten met de gevaarlijke binnenspelers Con roy en Fletcher ten aanval. Zij brach ten onze verdediging dikwijls in moei lijkheden en zorgen. Zorgen, welke coor de Nederlandse toeschouwers ge deeld werden, want de nieuweling in de achterhoede, Vorstman, bleek in deze wedstrijd geen betrouwbare back te zijn. Hij was een goede prooi voor Conroy en zijn partners, die hem ge makkelijk passeerden of de bal afhan dig maakten. Een van de „missers" van Vorstman heeft Fletcher dan ook kunnen uitbuiten om doelman Mulder te passeren en het enige doelpunt voor de Britse ploeg te maken. Liet Vorstman zich te veel intimi deren door de roem van de Britse ploeg? Zo ja, dan behoefde hij zich daarvoor niets te vermijtert, want in het begin van de ontmoeting maakten ook de andere „nieuwelingen" die in druk. Het wilde niet vlotten in de Oranjeploeg, de combinaties klopten (Van onze hockeymedewerker) Zoals te verwachten was, zullen BHïC en Venlo het samen moeten uit haken wie de landstitel zal bemachti- ^eh. Zondag werd Union door HHYC het 2o verslagen en moest Gronin gen met 1—3 het onderspit delven tegen venlo. Bij de dames heeft BDHC van het iimeegse Quick gewonnen en daar mede hebben de Bloemendaalse dames Vrijwel zeker opnieuw beslag gelegd °1> het landskampioenschap. Nijmegen is het er fel aan toe Begaan en tot 10 minuten vóór tijd gaf hen aan Union evenveel kansen voor de overwinning als HHYC. Het malse re- Benbuitje vlak voor het begin van de V'edstrijd had het veld spiegelglad ge maakt en daarmede waren grootse Prestaties reeds bij voorbaat uitgeslo- ,en. Beide aanvalslinies bleken niet in o et minst opgewassen tegen de hechte .er^edigingen, waarin bij Union voor- al Winters en Classen opvielen. Laatst genoemde legde de rechtervleugel van 2® Hagenaars volkomen lam en ook «romberg en Kruize waren niet in d» tr,.t. behoorlijk spel te komen. Bij Nijmeegse voorhoede kwamen houding in had Bouma zelfs aan de gastheren een voorsprong weten te bezorgen. Na de pauze begonnen de Limburgers een nieuwe stormloop op de Groningse veste, die te lange leste onder de zware druk bezweek en met drie doelpunten tegen zich door de knieën ging. (13). De stand luidt thans: HHYC 2 2 0 0 de Fr, Venlo Unfon Groningen 6—0 3—1 0—2 1—7 BDHC staat goed anssen en Essink wel eens tot ge- vaarhjke uitvallen, doch het leverde er>, °P- rust ging dan ook in met v A. dubbelblanke stand. Na de her- ee„ T" was er al direct sprake van Haags overwicht, maar te klein te slordig spel maakten scoren on- tenv k' Bovendien deed keeper Zou- E '?ler goed werk. De Nijmegenaren, te kt door het succes van de hech- va] rdediging, trokken daarop ten aan eg, ?p begonnen een offensief, dat suc- viaT, 00fde. Rechtsbinnen Bon sloeg bal Voor keeper Havelaar over de Orn en °°k nog andere kansen werden riodo6ep gebracht. Het was in die pe- Br 10 minuten voor het einde, dat er8 de bal kreeg toegespeeld, spg.ijheenam, enige Union-spelers ora- ken p. en keeper Zoutenbier het nakij- def B Jammer was het, dat de Union- - keWS1 e v-'ogcns vermeend shoot wer- beslissing en dus ook geen slachtoffer, p s bleef toezien, waardoor de Ha- vronrroin h^hnalde weer een kostbaar j "aars Bij de dames is het Bloemendaalse BDHC vrijwel zeker van haar zaak door een overwinning van 1—3 op het Nijmeegse Quick. In tegenstelling tot de wedstrijden bij de heren, stond de zege reeds in het eerste kwartier vast. Binnen een paar minuten had mej. Pil et Quick een voorsprong bezorgd, doch Marjolijn Heering temperde on middellijk daarna de vreugde bij de aanhang van Quick door twee doel punten achter elkaar te scoren, waar op er nog één uit een scrimmage volgde. In het verdere verloop van de wed strijd zijn geen doelpunten meer ge vallen, ondanks het feit, dat Quick gedurende de gehele tweede speel- helft in de aanval is geweest. Competitie In de Westelijke Afdeling bij de Heren zijn nog twee ontmoetingen te vermelden. Allereerst won BMHC zon der Bouwman van TOGO met 2—-0, waardoor de Bloemendalers definitief beslag wisten te leggen op de tweede plaats van de ranglijst. In het Wage- ner Stadion ontmoetten Amsterdam en Hilversum elkaar. De bezoekers ver loren met 30. In het Zuiden zijn de belangrijke ontmoetingen voor de laatste plaats van de ranglijst niet gespeeld. De beslis sing laat dus nog even op zich wach ten. Alleen EMHC—Tilburg is gespeeld. Een ontmoeting die van geen belang meer was voor beide partijen en met 62 door de gastheren werd gewon nen. In het Oosten viel ook nog geen doe],? Wat a' *e gemakkeliik aan dit waren gekomen. Even later S!rafp.? bruize echter gebruik van een VeiijJ en stelde de Haagse zege dezgrn Union in de aanval eindigde Zwiu match, die aan één zijde zeer jn er<! gefloten. (0—2). "ubtei?r°ningen 's uuk bard om de bes];, gevochten en ook hier viel de V°or dag eerst in de tweede speelhelft. Venloërs wel een ru?t hadden d °h j?eAw'cbt op e Noordelijken, Hengelo behaalde weer een kostbaar punt: een gelijk spel tegen DKS. Nij megen en PW blijven nog theoretisch in gevaar door hun puntenverdeling (1—1) en ook Arnhem kan nog in moeilijkheden geraken door zijn ne derlaag van 4—1 tegen Zwolle, dat daarmede op de tweede plaats is te rechtgekomen. In afdeling Noord is ook nog lang niet alles geklaard. LHC viel wat te gen door de nederlaag van 30 tegen Daring. GHBS kon het in en tegen Het Britse doel is nauwkeurig afgeschermd bij deze poging om te scoren van Hooghiemstra. Achter de Nederlandse rechts buiten zijn Wagener en Bouw man te onderscheiden. niet, de passes waren niet zuiver, de schaarse aanvallen misten overtuiging en doorzettingsvermogen, kortom er haperde veel, dat zijn oorzaak vond in nervositeit. Gelukkig behielden de ouderen, die meer ervaring hebben, hun zelfvertrouwen. De .onrust in de ploeg verdween, naarmate de tijd verstreek, met het gevolg, dat het samenspel ook beter ging kloppen. Tegen het einde van de eerste helft was men er eigenlijk pas goed „in". Het feit dat de beslissende doelpunten juist in de zwakke eerste periode gevallen zijn, zal zeker ook lot het algehele herstel hebben bijge dragen. Na 13 minuten gaf Wagener de ba! door aan Bouwman, deze plaatste schuin naar voren en Van Erven Do rens, die snel toegelopen was, schoot de bal langs keeper Dadds in het doel. Zeven minuten later kreeg Fletcher op de reeds omschreven wijze de kans de gelijkmaker te scoren, maar slechts enkele minuten daarna werd het 21 voor Nederland, toen de bal door Bouwman recht naar voren werd ge speeld, van Van Grimbergen nog een tikje na kreeg en tussen de benen van de uitgelopen doelman Dadds door in het doel rolde. Een verras sende voorsprong, welke eigenlijk te geflatteerd was voor onze landgeno ten. Maar in de tweede helft bewe zen zij, dat zij de overwinning vol komen zouden verdienen. De ploeg vormde weer één geheel, de aanval len werden opgebouwd en ontstonden niet meer door „toevalligheden" of individueel werk. Integendeel, als aanvoerder Loggere en zijn beide halves een Brits offen sief gestopt hadden en de bal weer naar voren speelden, dan stond een linie klaar, die knap en snel verder combineerde. Naast Bouwman, die met zijn fijne tactische kneepjes de grote figuur van de voorhoede was, speelde Van Grimbergen een opvallend goede partij. Onvermoeid zwierf hij heen en weer, waarbij hij zich steeds vrij wist op te stellen, hetgeen geen gemak kelijke opgave was bij de sterke Britse verdediging. Dit bleek wel bij Hoog hiemstra, die minder opviel dan ge woonlijk, en die van Carmill en Robin son geep gelegenheid kreeg om zijn spel te ontplooien. Middenvoor Van Erven Dorens paste zich uitstekend bij dit gezelschap aan. De zwakke broe der was Vorfeld die met een ontvelde en bepleisterde knie, niet zijn normale snelheid kon ontwikkelen. De Keuze Commissie heeft ge meend in het Nederlands hockeyelf- tal, dat a.s. Zaterdag in het Wagener- Stadion tegen Engeland uitkomt, een kleine wijziging te moeten aanbren- brengen. Linksbuiten Vorfeld is ver vangen door de 20-jarige Kristen van DKS, die voor zijn club als linksbin nen uitkomt. Het dames B-elftal, dat Zondag 14 Mei in de hockeywedstrijd tegen Denemar ken A te Enschede speelt, is als volgt samengesteld: Doel: D. ten Barge (Be Fair); achter: B. Terlingen (Be Fair) en A. Riezebos (TQGO)midden: Th. Glasz (Gooi), T. Boer (Pinoke) en M. Tielenius Kruythoff (TOGO); voor: E. Bleekemolen (Be Fair), M. Vigeleyn (Kieviten), L. Nieuwveld (RBC), H, Graeper (BDHC) en E. Duyster (TOGO). Op het internationaal schaaktournooi te Mar del Plata heeft Donner van Bernhardt (Arg.) gewonnen. Tegen Iv- kov (Zuid-Slavië) kwam onze landge noot niet verder dan remise. Uitslagen achtste ronde: Ivkov (Z.- Sl.)Martin (Arg.) 1-0, Donner (Ned.) Reinhardt (Arg.) 1-0. Pachmann (Arg.)Pilnik (Arg.) Y2-Y1Panno (Arg.)Trifunovic (Z.-Sl.) ii-Yt, San- guinetti (Arg.)Toran (Sp.) 'Yt-Ys- Lipi- niks (Arg.)Esposito (Arg.) YrY:- De volgende partijen werden afgebroken: Gligoric (Z.S1.)Busquier (V.S.), Szabo (Hong.)Benko (Arg.), en Guimard (Arg.)Rosseto (Arg.). Negende ronde: Ivkov (Z.-Sl.)Rein hardt (Arg.) 1-0. Tiende ronde: Trifunovic (Z.-Sl.) Lipiniks (Arg.) 1-0. Szabo (Hong.) Busquier (V.S.) 1-0. Toran (Sp.)Rein hardt 1-0. Pachmann (Tsj.SI.)—Rosseto (Arg.) Yi-Yi- Sanguinetti (Arg.)Pilnik (Arg.) YrYs- Donner (Ned.)Ivkov (Z.- Sl.) Yt-Yi- Öe partijen Esposito (Arg.) Gligoric* (Z.-Sl.), Martin (Arg.)Benko (Arg.) en Panno (Arg.)Guimard (Arg.) werden afgebroken. Te Breda zijn de nationale Mastbos estafette en nationale Bosloop gehou den. Bij de dames werd de finale een Hollandia-onderonsje. De eerste drie plaatsen vielen ten deel aan de drie ploegen van Hollandia. De eerste da- mesploeg won voor de derde maal in successie en legde beslag op de wissel beker. De tijd over 500 meter was 1 min. 8.5 sec. Vierde werd Avon uit Heerlen. Bij de heren zegevierde Thor uit Roosendaal evenals vorig jaar in de tijd van 5.52 over 2400 meter. Parthe non uit Dordrecht volgde met 5.59.4 op de tweede plaats met „Sprint" (Breda) als derde. De nationale Bosloop over 2000 meter werd in de A-klasse gewon nen door Maliepaard (Thor) in 10.24.3 voor Maaskant (DOS) in 10.42.1 en Roo- vers (Thor). In de B-klasse was Per- daems (Thor) in 11.50 Hardebol (Par thenon) te snel af, terwijl in de C-klas- se Stokbroek (A.N. '34 Maastricht) en in de D-klasse (D.J.A. Breda) de eerste plaatsen voor zich opeisten. In Den Haag werden regionale estafet tewedstrijden gehouden, waarvoor grote belangstelling bestond. Puck v. Duyne- Brouwer verscheen voor Olympia aan de start op het nummer 10x100 m. en 4x100 meter. Op beide nummers werd haar vereniging eerste, irj 50.1 sec. en 2 min. 10 sec., beide malen op de tweede plaats gevolgd door Celebes. Op de 4x80 m. meisjes behaalde Cele bes echter nog een eerète plaats binnen in 42.7 voor L.D.A. en De Zwaluwen. Bij de Heren had V. en L. het meeste succes met twee eerste en twee tweede plaatsen resp. op de 4x100 m. in 42.9, voor V. en L. 2 en Trekvogels, de 4x100 m. in 3.24.6, voor Trekvogels 1 en 2 en op 10x100 m. als tweede achter Celebes in 2.00.5. Bij de jongens werd de buit met Trekvogels verdeeld, want op de 4x100 m. werd V. en L. eerste in 45.9 voor Trekvogels en V. en L„ maar op de 4x300 m. nam Trekvogels revanche door in 2.35.8 als eerste te eindigen met V. en L. als tweede en L.O.A. als derde. Op een parcours ln de omgeving van het Sportpark Schonenberg in Velsen zijn Zaterdag, in het kader van het „Oranje-programma", veldlopen gehou den. De strijd in de A- en B-klasse had een zeer spannend verloop. Tot ver in de voorlaatste ronde, had Altink van Lycurgus de leiding. Hierna nam Borst van Olympus de leiding van hem over om deze niet weer af te staan, hij leg de de 5800 m. af in 14.57.4. Altink werd tweede in 15.02.08. De derde aankomen de was tevens de eerste B-klasser, n.l. Oosterman van Suomi in 15.18.6. Nederland heeft de tweede ronde van I gelijk. In de derde set leidde Blondel >4 émirnnnl vat» rlo Uavic Fnn niof o-o. mot nd waarna He» 7witcpr t\UPP cpr. het tournooi van de Davis Cup niet ge haald. Na een overwinning in het dub belspel, Zaterdag, zyn gisteren de be slissende enkelspelen verloren. Zwitser land, het zwakke Zwitserland dat in ternationaal nagenoeg niet in tel is, wel te verstaan, zegevierde zodoende met 32. Voor de Zwitsers zelf was het de grootste verrassing. Dat Nederland ge handicapt was door het ontbreken van Van Dalsum plotseling ziek mag nauwelijks gezegd worden. De gerou tineerde Van Swol kwam nu nog eens aan het net staan. Van Swol redde de overwinning in het dubbelspel. Van Swol bevocht zelfs bijna de overwin ning. Hij weerde zich op een wijze waar aan de lakse jeugd een voorbeeld kan nemen. Na een krachten slopende par tij verloor Van Swol uiteindelijk op het nippertje de partij en daardoor de wed strijd. Dank zij Van Swol en ook dank zij het onverstandige spel van de Zwitsers in de laatste, de beslissende sets, heeft Nederland het dubbel gewonnen. Want r.a een tamelijk eenvoudig gewonnen eerste set, buitten de Zwitsers in de twee volgende de nervositeit van Deh- nert uit om voor te komen. Toen bond Van Swol met al zijn routine practisch alleen de strijd aan tegen de wat over moedig geworden Zwitsers. Juist Van Swol zag het gevaar, waarmee de Zwit sers Dupont en Buser zichzelf bedreig den. Het gevolg was, dat plotseling het netspel en de smashes bij de Zwitsers meestal mislukten. De vierde set werd door de Nederlanders gewonnen en dat was precies wat Dehnert nodig had om weer wat zelfvertrouwen te krijgen. Ook de vijfde set werd een Nederlandse zege: 63, 06, 36, 61, 6—2. Het vierde enkelspel moest dus de beslissing brengen. De 40-jarige Van Swol kwam tegenover Blondel, de bes te Zwitserse speler, te staan. In de eerste set beheerste onze landgenoot met zijn machtige service de strijd: 60. Ir.' de tweede set had Blondel het juiste tegenspel gevonden. Ook kreeg hij betere returns op de serviceballen van Van Swol. Met 62 was de stand ■MmMhS De meest opvallende wagen in de Tulpenrallye. De Mercedes 300 SL, waarvan de portieren naar boven open gaan. Vol optimisme gingen de rijders van start in Noordwijk. Hoe kan het ook anders. (Van onze speciale verslaggever) STUTTGART, Maandagmorgen. Vijfduizend felkleurige Nederlandse tulpen stonden gisteravond te pronk in de Hauptgaststatte van Stutt gart, het ontvangstcentrum van het gemeentebestuur van deze Zuid-Duitse stad. Die tulpen stonden daar pedant te stralen als geschenk van de Stichting Inter nationale Tulpenrallye Holland van de regionale auto mobielsportclub „RAC-West", die voor dit jaar Stutt gart als officiële startplaats van haar zevende inter nationale Tulpenrallye had gekozen. En Stuttgart heeft met Zuid-Duitse charme het zich tot een eer gerekend deze uitverkiezing alle glans te geven, die maar moge lijk was. En daardoor is de dag, waarop de meer dan ^'Xlj iv» i ---v/ uy v< x uvi uvujivvii, "'ft- Uitged Y1 aoe'Punten werd dit nog niet I Meppel ook niet klaarspelen en ver- ukt. Integendeel, tegen de ver- I loor, zij het op het nippertje, met 21. Het was allemaal even plezierig, vooral omdat de dag van gisteren er één was als die, waarover onze groot ouders spreken wanneer zij zeggen: „Bij ons is het ook eens mooi weer ge weest". Vanuit de meest gore, venijnige onweers- en stortbui in Nederland wa ren de rallyerijders de volle zomer te gemoet gereden. De zon stond uitda gend aan de hémel, zoals dat in een ver verleden wel eens in Juni in ons land gebeurd moet zijn. Elk moment van rust lagen de mannen als gulzige kinderen te bakken in die overdaad van zonnelicht dat hen alle spanning over de komende wedstrijd deed vergeten. Voor één van hen en wellicht voor degene die men het van alle deelnemers het minst gegund had is de dag van gisteren slecht vergaan. Patricia Moss, de zuster van Stirling Moss, die gisteren met zijn Mercedes de Mille Miglia van Italië won, heeft de strijd moeten staken voor die fei telijk begonnen was. Met haar team genote Sheila Cooper, de charmant ste en meest fragiele verschijning van de ganse rallye, had zij van haar vertrek uit Noordwijk Zaterdagavond het afschuv/elijke Nederlandse nood weer getrotseerd. En net toen de ver rukkelijke dag van gisteren aanbrak, weigerde de motor van haar MG- Magnette, waardoor zij moest opge ven en teleurgesteld naar Londen te rugkeren. Er is niemand in de gans bonte rallyekaravaan waarin zelfs twee Nederlanders in Volendammer- costuum compleet met klompen mee rijden die zijn teleurstelling hier over onder stoelen of banken steekt! Vanmorgen, toen de dag over Stutt gart nog maar nauwelijks zijn stralen- d ogen had opengedaan, zijn de 200 deelnemers aan deze zevende tulpenral lye officieel van start gegaan. Om zes uur precies werd de eerste wagen, de zwarte Jaguar XK 120 C van Hon. D. I. CunliffeLister en H. M. Gadsby bij het Solitude weggevlagd. 2700 km af te leggen in vijftig uur scheidden hen op op dat moment van de finish in Noord wijk. 2700 km over een zware route waarin zeven speciale etappes zijn opgenomen, bergen en dalen, alle behendigheid van de chauffeurs eisend. Honderd kilometer na de start wachtte hen de „kennismaking met het Schwarz- wald", de eerste speciale etappe, hon derd kilometer later gevolgd door een bergbeklimming over twaalf kilometer bij Freiburg. Daarna gaat de karavaan Frankrijk in tot Montelimar om daar terug te keren en over Nancy en Lu xemburg weer naar Nederland terug te rijden, waarbij de rijders een speci ale etappe' te verrijden krijgen over de Nürburgring. Deze zevende Tulpenrallye is een be- 200 deelnemers aan deze rallye uit zeven verschillende plaatsen op het Europese continent in Stuttgart hijeen kwamen, een feest geworden dat aan de robuuste, sportieve automobilisten de indruk heeft gegeven, dat zij vacantiegangers waren inplaats van mededingers in een internationale wedstrijd die geldt voor het Euro pees kampioenschap van de Fédération Internationale de 1'Automobile. Zij zijn vorstelijk ontvangen door drie grote industrieën in Stuttgart, die iedere automobilist kent, de Porsche, Benz en Mercedes. Door wellicht wat al te nijvere politiemannen zijn zij in grote karavanen ap sleeptouw genomen in een sight-seeing tour langs de bezienswaardigheden van deze bewonderenswaar dige stad en 's avonds zijn zij de gast geweest van de Stuttgarter Oberbiirgermeister, dr. Klett, bij een „Zwangloses Zusammensein met Abendessen". trouwbaarheidsrit en het is vandaar dat door een indeling in veertien klassen een ieder gelijke kansen krijgt, of hij nu rijdt in de grote sportwagen van Mercedes, de 300 S.L. die gemakkelijk 250 km per uur haalt, of in de kleine deux chevaux Citroën die met een der de van die snelheid al moeite zal heb ben. Opvallend groot is overigens de deelname met Sunbeam Talbots en Tri umph sportwagens, die zich beide tot grote kanshebbers in „groot-toeristi sche" rallyes zijn gaan ontwikkelen. Maus Gatsonides, de sphinx van iedere rallye, rijdt ditmaal in een Standard Ten, die uitermate voordelig is geklas seerd. De start van de deelnemers, die Za terdagavond vanuit Noordwijk als één van de zeven Europese steden naar Stuttgart vertrokken, beloofde aanvan kelijk een plezant feest te worden. Duizenden en duizenden bloembollen- gangers versperden de wegen naar de Nederlandse badplaats. Gigantische autobussen stonden dwars over de weg om hun passagiers de gelegenheid te geven tulpen en ander fleurig goed te kopen en te plukken. En daartussen door zwierden de wagens van de ral lyerijders, kenbaar aan hun grote nummers op de deuren en het oran- jeschild met de tulp op hun bumpers. Maar nauwelijks was de eerste wa gen om 1 minuut over acht uit Noord wijk vertrokken of het begon te re genen. Eerst zachtjes, tot het allengs „Wat ons het meest bij deze Tul penrallye opvalt is de perfecte or ganisatie en de grote vriendschap van de rijders". Dit was de mening van de voorzitter van de Allgemei- ne Deutsche Automobielclub, de ADAC, die tezamen met de RAC- West de Tulpenrallye organiseert. Wij hebben onlangs ook een grote rallye gehouden, zo zeide hij, maar van de RAC-West kunnen wij nog iets leren. Die heeft duizend mensen op de been weten te brengen om het 200 rijders mogelijk te maken een optimale pres tatie te verrichten. Dat kunnen wij nog niet en wij geloven zelfs dat deze rallye beter in elkaar zit dan die van Monte Carlo. En ook de vriendschap van de rijders onderling, van de hon derd buitenlanders zo goed als van de honderd Nederlanders, frappeert een ieder hier die er iets mee te maken heeft. een complete stortbui werd, die ieder enthousiasme doofde. Tot dan toe hadden schoolkinderen alle vertrekkende wagens met luid ge juich uitgeleide gedaan, maar naarmate het harder begon te regenen, verstom de ook dat plezierige lawaai, zodat de rijders tenslotte in stilte vertrokken. De stortbui werd een compleet noodweer dat duurde tot in de buurt van Duis burg, waar de Autobahn naar Frank furt en Stuttgart werd bereikt. In het slechte weer raakten velen bij Hamborn aan de Autobahn de juiste weg kwijt. En al spoedig ging het als een lopend vuurtje door de rijen van zoekenden dat juist daar een geheime route-contróle was opgesteld. Dat bleek niet waar te zijn. Geheime controles waren, er niet bij al werd er gefluisterd dat ze er le gio zouden zijn, omdat de organiseren de stichting daardoor de rijders wilde beletten als dollemannen door de nacht te rijden en er een race van te maken in plaats van een betrouwbaarheidsrit. In de consternatie wilde een van de twee kleine deux chevaux de strijd aanbinden met een 20-tons vrachtwa gen, welke ontmoeting door het „lelijke jonge eendje" met twee gescheurde met 54, waarna de Zwitser twee set- points miste en pas na 87 werd de strijd om deze belangrijke set beslist ten gunste van Blondel. In de vierde set kwam er een reactie bij Blondel. Wederom verloor hij punten door de sterke serviceslagen van zijn tegenstan der en met 63 voor Van Swol was een vijfde set nodig om de beslissing te brengen. Een opwindende periode in deze zeer aantrekkelijke partij brak toen aan. Bij de stand 44 beging de Zwitser een double fault en Van Swol kwam op 54 te staan. Blondel maakte gelijk, 55. Van Swol, vele malen har telijk toegejuicht door het publiek, toonde sporen van vermoeidheid. Blon del nam de leiding over, maar met zijn uitstekende techniek, zijn nauwkeurig plaatsen en uiterste concentratie, wist Van Swol steeds de stand gelijk te maken. Tot na 1010 de beslissing viel: 12—10. In de eerste ronde voor de Europese zone van het Daviscup-tournooi hebben Argentinië, Chili, Oostenrijk, Tsjecho- slowakije en West-Duitsland zich we ten te handhaven en hebben zich ge plaatst voor de tweede ronde, waarin Argentinië uitkomt tegen Frankrijk, Chili tegen Hongarije in Boedapest, Oostenrijk tegen Engeland in Wenen, Tsjechoslowakije tegen België en West- Duitsland tegen Italië. Egypte leidt In de strijd tegen Turkije met 21. Op de dag van de strijd Monaco-Ar- gentinië nam Argentinië een beslissen de voorsprong van 30 doordat het dub bel MoreaRussel in drie sets het paar MedecinPasquier van de baan veeg de met 63, 61, 62. De laatste twee enkelspelen werden wegens tijdnood aan Monaco gelaten. Oostenrijk heeft tegen Finland na twee dagen ook reeds een beslissende voorsprong van 30. Huber versloeg Nyysoenen met 86. 60, 61 en Sai- ko bleef met 62, 26, 62, 62 Sa- tari Salo de baas. Het dubbel Redel en Huber bracht tenslotte tegen Satari Sa lo en Lars Krause met 75, 61, 6—1 de stand op 30. Tsjechoslowakije heeft tegen Portu gal niet de minste moeite gehad om tot een veilige 30 voorsprong te ko men. Cohen (Port.) verloor zijn eerste partij tegen Zaarodsky met 06, 16, 26 en zijn landgenoot Da Silva moest het onderspit delven tegen Javorsky: 06, 16, 36. Javorsky en Zabrodsky hadden met 61, 60, 60 geen par don voor Da Silva en Gomes. De ontmoeting West-DuitslandIer land leverde een 41 overwinning op voor de Duitsers, die na de eerste twee enkelspelen ook het dubbelspel voor hun rekening namen, doordat Buch- holzHermann de Ierse combinatie JacksonGotto met 61, 62, 62 ver sloegen. Huber, die zijn landgenoot Buchholz verving, versloeg Haughton met 61, 62, 60, maar Biederlack moest met 63, 62, 62 de meerder heid erkennen van de playing-captain van Ierland. Jackson. Chili heeft tegen Zuid-Slavië ook een beslissende voorsprong van 30 ge nomen. Op de eerste dag werd Panajo- tovic verslagen door Vajala met 3—6, 16, 46 en Petrovic moest in Hamers- lay zijn meerdere erkennen met 3—6, 6—3. 6—4. 5—7 en 2—6. Het dubbel Ayala en Hammersley won op de twee de dag met 64, 6—4, 64 van het Zuid-Slavische duo Petrovic en Jagec. De ontmoeting TurkijeEgypte is nog niet beslist, maar door het dubbel te winnen heeft Egypte zich van een 21 voorsprong verzekerd. Het eerste en kelspel leverde een overwinning op voor Ismael (Eng.), die zijn Turkse te genstander Cevanshire er met 26, 62, 75, 75 onder hield. Bari (Turk.) nam in het tweede enkelspel echter re vanche en bracht met 1—6. 63, 6—4, 57 en 57 tegen Bedreddin de stand weer op gelijke voet. (Van onze dammedewerker) De eerste twee partijen van de tweede beslissingsmatch om de nationale dam titel eindigden beide remise. Met het vorderen van deze barragepartijen bleek overduidelijk, dat beide spelers Keiler en Laros, op elkaar ingespeeld raken. Het was dan ook moeilijk over wegend voordeel af te dwingen. Mocht ook de laatste partij van deze tweede driekamp geen beslissing brengen, dan zal worden doorgespeeld tot de eerstvolgende wir.stpartij. De winnaar verovert daarmede dan tevens de per soonlijke damtitel van Nederland. Beide spelers hebben thans ieder twee punten gescoord. Voor een draverij om de zogenaamde „gouden zweep-prijs", welke op 31 Juli a.s. op de baan te Mereveld bij Utrecht zal worden gehouden, zal een uit 1883 daterende gouden zweep door Prins Bernhard worden uitgereikt. Dit bij zonder fraaie en kostbare exemplaar werd in 1883 beschikbaar gesteld door koning Willem III. Tijdens de afgelopen weken is een schaakwedstrijd gehouden tussen de districtskampioenen van de middelbare scholen. In de Zaterdag te Den Haag gespeelde finale is het St. Aloysius- college te Den Haag kampioen van 1955 geworden. De finale werd met 42 ge wonnen van het Calvijnlyceum te Rot terdam. In een gesprek met de Japanse pre mier Ichiro Hatoyama heeft Brundage, president van het Int. Olympisch Co mité, verklaard, dat de organisatie van de zomerspelen in 1960 waarschijnlijk aan Rome zal worden opgedragen. spatborden moest worden bekocht. Het duo Den Ouden-Gorris liet zich hier echter niet door ontmoedigen, boog de gescheurde platen recht en reed weer door. De route van Frankfurt naar Stuttgart gold als tijdrit' en het werd een plezierrit door de zonbeschenen morgen. Duizenden mensen die op hun Zondags langs de Autobahn wandelden en picknickten op de grasgazons er langs zwaaiden de rijders hartelijk toe, Met een matige snelheid stoven de deel nemers aan deze Tulpenrallye over de hoofdweg naar Stuttgart, waar hen de beschreven ontvangst wachtte.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 9