Firma Lommelaars in 't goud Oproep van Haarlems burgemeester Huisvlijttentoonstelling in Haarlems raadhuis De herdenking in Haarlem De Maandagse beurs in het Krelagehuis II De Herdenking en Bevrijding in Zandvoort 25 jaar geneesheer-directeur KOSTELIJK OPENLUCHTTHEATER LIGT TE PRONK Jongetje verdronken in Garenkokerskade Vijftig jaar getrouwd Mozaïek in Bloemendaalse lusthof morgen gereed RIJWIELEN JAN v. d. MEER DINSDAG 3 MEI 1955 PAGINA 3 De Nationale Herdenking op de scholen Leidraad van B. en W. van Haarlem De avond van de 4de Mei Hen halve eeuw in één dienstbetrekking Burgerlijke Stand Haarlem de°&?TR?UWD: c- Bontekoe en J. ?aauw a' ,J'van °s en IJ. C. Delf- dorlaa'„ Vriend en W. Vermeer, A. k.GETrA?tC' Ramseier. OVEpVL-g- Booij- K.A.B. Nioord herdacht 10-jarig bestaan Diploma's uitgereikt Aan leerlingen Gemeente lijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs Chauffeur steelt kisten bij broodfabriek BILJARTEN Gunstig jaar voor Figée -r Nieuw terras bij Kopje Locomotief Magneei New Hudson Gen. Cronjéslraat 1 Dronken man dringt huis binnen „A Is je binnenkomt, smijt ik de naaimachine het raam uit" In het kort Huldigings-comité dr. G. E. Lindenberéh HAARLEMSE WIELER- SUCCESSEN Beurs van New York Beurs van Amsterdam Mb V ju Een groot deel van Haarlems binnen bad was gisteren met rood-wit-blauwe vlaggen versierd ter gelegenheid van "et gouden jubileum van de firma J. A. Lommelaars in de Koningstraat. Het 'eest gold tevens de eigenaar van de taak, die zijn luxe- en huishoudartike-» lenbedrijf vijftig jaar geleden oprichtte 'n nu nog steeds de stuwende kracht is. Voor deze unieke gebeurtenis zijn Wekenlang voorbereidingen getroffen ®n zo heeft men aan de voorgevel van net winkelpand een interessante bloe menversiering aangebracht, die door haar eenvoudige, smaakvolle schikking en kleurenpracht vqoral bij avond fraaie effecten geeft. Ook de etalages zijn des kundig opgemaakt, zonder overdadige ornamentatie. Gistermorgen om 9 uur werd in de Paterskerk aan de Groenmarkt een ge- Zongen H. Mis opgedragen, waarna in café-restaurant Brinkmann de huldi ging plaats vond door het personeel. Juffrouw Jeanette, de trouwe mede- Werkster van de heer Lommelaars, me moreerde in het kort de enorme wils kracht, die de 75-jarige in al zijn acties en initiatieven aan de dag heeft gelegd. Daarvan was dan ook het resultaat een florerend bedrijf, dat met zijn uitge breide staf personeel en selecte cliën- tele een waardige plaats inneemt in het Haarlemse zakenleven. Spreekster bood oen in brons gegoten beeld (in profiel), van de jubilaris, dat vervaardigd is door de heer J. B. Ducro. Namens de familieleden sprak de heer P. H. Borghouts. Hij zag de sym pathieke figuur van de heer Lomme laars als het belangrijkste geheim van de successen, die de „gouden" firma in haar halve eeuw bestaan heeft gekend. Een gevelets van Poppe Damave ver gezelde de woorden van de heer Borg houts. Op de receptie, die 's middags door een groot aantal relaties uit het gehele land en vele kennissen en klanten werd bezocht, verraste een groep fabrikan- Ben W hebben aan de hoofden der onderwijsinrichtingen een leidraad doen toekomen, teneinde een zinvolle inhoud te geven aan de herdenking van de 10 jaar herkregen vrijheid. Voor de leerlingen van de kleuter scholen en die van het G.L.O. en B.L.O. (van de klassen 1 tot en met 4) wordt s morgens omstreeks 10.30 uur een kor te plechtigheid georganiseerd. Dij deze gelegenheid wordt een herdenkings beker uitgereikt. De leerlingen van de klassen 5 en hoger, luisteren naar het nationale her denkingsprogramma voor de scholen (°ok al de klassen van het V.G.L.O.) "Jaarna wordt aan deze leerlingen een gedenkplaat, waarop de tekst van de boodschap van H.M. de Koningin is af gedrukt, uitgereikt en het in opdracht van B en W samengestelde herdenkings hoekje ,,5 Mei 1945 Haarlem". Dit boek je wordt ook aan.de leerkrachten ge- Schonken. Teneinde de herinnering aan de bevrjj- 'ng van ons land ook in de toekomst evendig te houden, zal aan de scholen voor voortgezet onderwijs in de school- oibli' ten met een supermoderne kantoor inventaris, terwijl21 oorlogsvrienden uit het concentratiekamp, waarnaar de feesteling in 1943 was overgebracht, een glas-in-lood-raam overhandigden. Mas sa's bloemen en huldeblijken vielen de firmant ten deel en nog lange tijd na de receptie kwamen er felicitaties en kostbare geschenken binnen. Des avonds voerde het personeel een revue op, die een geslaagd slot vormde van een prachtige dag. De illuminatie van de bloemenver siering (men zie de foto hierboven) aan de voorgevel van het pand aan de Ko ningstraat zal tot 15 Mei duren. Op de avond van de vierde Mei zullen wij voor de tiende maal onze gevallenen uit de tweede wereld oorlog herdenken. Voor zover nodig verzoek ik de burgerij die avond als uiterlijk ken teken van deze nationale herdenking de vlaggen van zes uur des avonds tot zonsondergang halfstok te hijsen. Tevens moge ik een dringend be roep op het bedrijfsleven doen om de ontsteking van buiten- en eta lageverlichting, zoals neons, licht bakken enz., die avond achterwege te laten. Verlichting van openbare gebou wen zal die avond niet plaats vin den. De burgemeester van Haarlem, CREMERS In onze editie van Zaterdag bericht ten wij reeds, dat op de 4e Mei de na tionale herdenkinsgdag, een deputatie van Haarlemmers (de Spaarnebrom- mers) het bevrijdingsvuur naar Haar lem zal brengen. Om 5 minuten voor 7 's avonds wordt de brandende fak kel de St. Bavokerk binnengedragen, waarna enige kaarsen worden aange stoken. De herdenking wordt geleid doo:r dominee J. Bronsgeest. Na afloop van de dienst wordt de fakkel naar het bevrijdingsmonument op de Dreef gebracht, waar aan weerskanten gas- flambouwen worden aangestoken, die 26 uur blijven branden. Men wordt zoveel mogelijk verzocht de stille tocht mee te maken; hetzelfde geldt voor de schooljeugd. Men hoopt van het overbrengen van het bevrijdingsvuur een traditie te ma ken. Bij de Fusilladeplaats aan de Wes tergracht wordt een bijeenkomst ge houden. Dominee J. van de Nije en pater Tijnagel O.F.M. houden toe spraken. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, heeft Zaterdag middag de Huisvlijttentoonstelling ge opend, die in het raadhuis werd ge houden tot 7 Mei a.s. De werkstukken van deze tentoonstelling werden door de gemeente-ambtenaren in hun vrije tijd vervaardigd. De opbrengst is be stemd voor de Stichting 19401945. Burgemeester Cremers sprak in zijn openingswoord de hoop uit. dat de ten toonstelling een grote publieke belang stelling zal trekken. De prijzen werden gewonnen door: Afd. Beeldende kunst: le prijs W. Hazevoet (adviseur Maatschappelijke Opbouw); 2de prijs J. Schotman (Open bare Werken) 3de prijs W. Meijers (Stadsbibliotheek) Afd. foto's: le prijs C. Keesman (secretarie); 2de prijs T. D. Zijlstra (Openbare Werken). Afd. Kunstnijverheid: le prijs G. Ihing (G.E.B.); 2de prijs mej. A. J. Teenstra (Lich. Opv.); 3de prijs J. Boelhouwer (Sociale Zaken); C. A. Martin (Politie). Afd. Nat. Historie: 1ste prijs J. v. d. Worp (Politie); 2de prijs L. Adriaanse (Hout en Plantsoenen). Afd. Techniek-Speelgoed: 1ste prijs L. Berkhout (Brandweer); 2de prijs G. Googer (G.E.B.); tweede 2de prijs G. A. Witteman en 3de pfijs A. W. Koop (secretarie). De jury bestond uit de heren H. P. Baard, Poppe Damave en mr. H E. Phaff. Morgenavond zal op verschillende punten van de stad de gevallenen her dacht worden. Iedereen wordt verzocht om de vlag om 6 uur n.m. halfstok uit te steken (niet te laten wapperen) en deze weer voor zonsondergang in te halen. Om kwart voor 7 is de herdenkings- iPhotheek een exemplaar van het werk bijeenkomst in de Grote Kerk. Om lénK •Duitse tijd" van de auteur Meu- j half 8 vertrekt daarna de Stille Tocht 'en belt worden aangeboden. Voor de heer A. P. M. Zweien, Gael- lraat 20 te Haarlem, is de bevrijdings- ag in meer dan één opzicht een feest- aS- Het zal dan precies een halve euw geietjen zjjn> dat hij in dienst trad "J de firma P. Rijnierse in Overveen, aar hij thans als meesterknecht werk er31?} is. De huldiging van de „gouden" 1 iur emer heeft eerst Zaterdagmiddag Mei plaats, om half drie in hotel Roo sendaal in Overveen. 4.p®BOREN: M. F. van DrunenMan- tj. T. Piersvan Dijk, Chr. J. C. Wou- iberg—Krul, S. SiepkesZantingh, tin WildschutBeentjes, I. J. F. Vel- V"A-'van der Meij (2 z.), M. E. Wijde- cja9 De Bruijn, R. de BieGroer.en- sn t' K. Wegmanvan Duijn, N. van Buu re9:R°te. M- E. Lourenburg B0 ®ndijk, J. TonAantjes, A. Bon M urS' W' G- van TongerenRusman, Waia-' Van Schie—Hetem, E. de Vries— va16n' Jonker-Molenaar, allen z; Loon <?er Aar_Miersemann, E. M. van Henh ®c^utte, M. A. L. Thunnissen Ier e£marm, M. Chr. HovenierSchil- ït. 'jy L Bomhofvan Gansewinkel, Scheéi hiensenvan den Bosch, G. A. A n SsRaps, A. de Giervan Ree, ■dorst Tiggelman, W. E. van der G. tp ,,Yan der Eem (2 d.), M. A. Th. stah_Lv- lschervan der Meij, M. Ter- J. W ifmeer, E. van EmmerikPloem, J. l a Bakker, G. VerbeekPool, ger,yjdnchemCafé, J. J. Smits—Bur- o4lf»rr>' SpeeBos, A. Moolenaar dochte?eiJer' PostemaKremer, allen Jref(e, °UWD: E. J. Roldanus en J. 5' R. 'Lodder en S. C. Koelemeijer, de en J9* en H. M. Boogaard, S. t L GasS.°EN: M. Marir.issenRaaijen, ï.ersingehTlsvest; H- Prins- 83 i-> Scho- ïïUrg, 54 't J- H- Tentvan Trotsen- rMetl", erkenrodestraat; A. C. Kui- M. VrptuSH 73 Brouwerstraat; C. ve Vrie5aP1pn8> 7 j„ Hazepaterslaan; J. ydeis-jj: J.. Florastraat; S. F. E. de laan, rtebrugh, 68 j.t Prins Hendrik- naar het monument aan de Dreef. Vanuit Haarlem-Oost vertrekt om kwart over 7 de stoet, die eveneens naar de Dreef trekt. Om 8 uur precies worden de twee minuten stilte in acht genomen. In Haarlem-West vertrekken ver schillende groepen naar het monument aan de Westergracht, t.w.: 19.15 u. vanaf Veilinggebouw, Kamerlingh On- nesstraat; 19.20 u. vanaf het Theems- plein; 19.25 u. vanaf Oosten de Bruijn- straat hoek Pijlslaan; 19.25 u. vanaf het Oranjeplein en 19.35 u. vanaf het Has- selaersplein. In Haarlem-Noord vertrekken om 19.30 naar het monument bij de Jan Gijzenbrug de Stille Tochten vanaf Flo- resstraat, Marnixplein en Muiderslot- weg. De herdenkingsplechtigheid in het Haarlemse stadhuis ter gelegenheid van de viering van het tweede lustrum der Bevrijding vindt Donderdag 5 Mei, om 11.55 plaats. Het programma, dat over de vierde lijn van het radio distributienet wordt doorgegeven ver meldt: trompetgeschal door herauten van het balcon van het Stadhuis; klok gelui van alle kerkklokken; het zingen van het Wilhelmus door het Stadhuis koor; de herdenkingsrede uit te spre ken door de burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers; het zingen van het „Domine Salvam fac", door het Stadhuiskoor. Tot slot schallen opnieuw de trompetten van de herauten. De sluitingsavond, die de K.A.B. kring Noord Maandagavond in het Ka- jottersgebouw aan de Lingestraat heeft gehouden, droeg een extra feestelijk tintje, omdat deze avond tevens het 10-jarig bestaan van de kring is her dacht. Een K.A.J.-trio, o.l.v. de heer Mathot zorgde voor wat vrolijke mu ziek, nadat de voorzitter, de heer A. Hendriks de aanwezigen helaas wat schaars in aantal geluk had gewenst met dit lustrum. De heer v. d. Veldt behandelde in een boeiend betoog de vraag „Waarom Katholiek georgani seerd?" Na deze inleiding bracht mr. Rexanto enkele goed geslaagde goo cheltrucs, die door de aanwezigen naar waarde werden genoten en waarvan vooral de Oosterse bloementuin, welke hij tot besluit te voorschijn riep, zeer werd gewaardeerd. De tentoonstelling is geopend van 106 u. en 's avonds van 7.3010 uur. Op 4 en 5 Mei is de tentoonstelling 's avonds gesloten. De sluiting zal 7 Mei om 6 uur plaats vinden. De expositie verrast door enige eminente producten op verschillend gebied. Zo is er b.v. een ingenieus werkend hijskraanmechanisme, op het eerste gezicht misschien een simpel maaksel, maar getuigend van een tech nische begaafdheid, die uitsluitend een dergelijke constructie tot stand kan brengen. Daarnaast zijn er foto's te zien, een vakman waardig. De eerste prijs in dit genre is toegekend aan een amateur die het contrast van licht en donker in een stoffige, mooie kerk vol maakt wist te treffen. Andere afbeel dingen van acceptabel formaat kwa men niet eens in aanmerking voor een toch wel verdiend eerbewijs. Ook het geëxposeerde schilderwerk schenkt de overtuiging, dat in Haar lem bepaalde opgemerkte mensen gro te aanleg tonen voor een of ander kunst ideaal. Treffend hebben sommigen hun gedachten op het doek gezet en het re sultaat is dikwijls verbluffend. Sommi ge schilderijen munten uit door 'n zui vere symmetrie, gepaard aan kleuren- variaties, die verrassende eindproduc ten geven. Het spreekt vanzelf, dat hier en daar een technisch foutje is te be speuren, mar dit mag niet aangere kend worden. De opgezette vogels, die eveneens een onderdeel vormen van de 150 inzen dingen, trekken bijzonder de aandacht. Dit kan ook gezegd worden van de vernuftig geconstrueerde poppenhuizen en het beeldhouwwerk. Het is bijzonder jammer, dat de eer ste dagen van de tentoonstelling de pu blieke belangstelling is tegengevallen. Het is absoluut de moeite waard, een kijkje te gaan nemen en het doel, waaraan de opbrengst ten goede komt, de Stichting 1940-1945, is een reden te meer de raadzaal te bezoeken. In tegenwoordigheid van de ouders vond de uitreiking van de diploma's plaats aan de geslaagde leerlingen van de gemeentelijke Avondschool voor Nij verheidsonderwijs. Als vertegenwoordi ger van het Haarlemse gemeentebestuur was hierbij aanwezig de heer ir. H. Schaefer, onderdirecteur van de N.V. Figee. Verschillende toespraken werden ge houden. Nadat de directeur een kort overzicht had gegeven van de diverse studiemogelijkheden, werd overgegaan tot het uitreiken van de diploma's. Aan de drie best geslaagden leerlingen, n.l. G. A. de Carpentier, puntengemiddelde 8,62, D. Ausma, puntengemiddelde 8,22 en B. A. Ran, puntengemiddelde 8,15, werd als blijk van waardering een boe- kenbon uitgereikt. In totaal slaagden 68 leerlingen, zijnde 80% van het aantal deelnemers. De leerlingen Boeser en De Carpentier vertolkten hierna de dank van de leerlingen voor het geno ten ondm-wijs. De Haarlemse politie heeft de 57- jarige chauffeur C. N. uit Haarlem in gesloten, die verwacht wordt van dief stal van 60 kisten bij een grote Haar lemse broodfabriek. De kisten leverde hij af aan de 54-jarige grossier W. K., die de kisten op zijn beurt voor een tientje per stuk van de hand deed. De opbrengst van f 600 werd eerlijk ver deeld. De politie liet zich echter niet kisten, rekende de chauffeur in en stelt een vervolging in tegen de grossier we gens opzetheling. Het tweede team van de B.V. „Be noorden het IJ" was Maandag op be zoek bij „Hof van Holland." De gast heren hadden de eerste avond al met 8-4 van de Amsterdammers gewonnen en de uitslag was nu precies hetzelfde, zodat de eindstand 16-8 werd voor de Haarlemmers. Op het gemeentelijk sportterrein aan de Zeeweg in Overveen speelden de ambtenaren van de gemeente Bloemen- daal hun wekelijkse voetbalwedstrijd tegen een elftal van het ziekenhuis St. Johannes de Deo. Vóór de rust ging de strijd gelijk op (22), maar in de twee de speelhelft boekte de thuisclub een veldoverwicht en een overwinning van 54. Voor het Bloemendaalse elftal na men Prins (3) en Medemblik (2) de doelpunten voor hun rekening. De Haarlemsche Machinefabriek v/h Gebr. Figée te Haarlem behaalde in 1954 een winst van f 194.033 (1953 f 149.013) De Winst op Werken (na aftrek van ge taxeerde belastingen en winstuitkering aan personeel) bedroeg f 817.154 (f 558.490), de afschrijvingen f 597.400 (f 401.791). Voorgesteld wordt, zoals be kend, een dividend van 9% (8). Het jaar 1954 werd weer gekenmerkt door grote bedrijvigheid en een resul taat, dat tot tevredenheid kan stemmen Het geringe aanbod van geschoolde ar beidskrachten is evenwel een voelbare rem op verdere ontplooiing. In verband hiermede vereist de opvoering der pro ductie een voortdurende modernisering en uitbreiding van het productie-appa'- raat, wil de maatschappij in staat zijn toekomstige opdrachtgevers een aantrek kelijke levertijd te bieden en daarnaast aangegane leveringsverplichtingen op tijd na te komen. De concurrentie van buitenlandse zij de wordt steeds meer voelbaar. Niette min is men er in geslaagd de orderpor tefeuille op peil te houden, zodat de bezetting der werkplaatsen voor gerui me tijd verzekerd is. De directie meent de naaste toekomst, onvoorziene omstan digheden voorbehouden, met vertrouwen tegemoet te mogen zien. oewel nu ook de tulpen wat meer beginnen toe te vloeien was het op de keuring van gisteren nog bijna alles Narcissen wat de klok sloeg. Nu wordt dat wat met deze tak van bloembollennijverheid; er komen n.l. zovele nieuwigheden met minimale verschillen in kleur en vorm voor het voetlicht, dat het de be schouwer licht begint te duizelen. Zet eens tien roodcuppen met geel dekblad naast elkaar dan zullen we inderdaad kleine differenties ontdek ken, maar ondanks verscheidenheid zijn ze toch voor de uiteindelijke liefhebber alle gelijk. Ook voor de kweker wordt het al moeilijker keus te maken en uiteindelijk zullen broei en groeivermogen de doorslag moe ten geven. Deze hoedanigheden echter komt de kweker op keuringen in de ze tijd niet te weten. Het heeft daarom wijl Gebr. Doornbosch, Sassenheim, de grootkronige Pink Supreme exposeerde, waarvan de korte trompet abrikoos- kleurig rose is. Een goed viertal was ingezonden dobr wed. J. v. Buggenum, Beverwijk, n.l. Animata, Red Bond, Champagne (in het rose genre) en Oranje Vaan met lichtgeel, wat puntig dekblad. Een fraaie Narcis was ook Belisano van C. G. v. Tubergen Jr., Haarlem, groot, met mooie oranje cup. Een aardige collectie bracht de Ver. Bloembollenculturen, Noordwjjk. Mara is wel een goede poëticus, Bertha Aten een prachtige kortkroon, wit met fel oranje. Zeer bijzonder vonden wjj Chi nese White, sierlijk met mooi groen hartje. De witte trompet Galvano was enorm groot. G. Zandbergen-Terwegen, Sassen- weinig zin de ingebrachte bloemen „V? 'r ctnii- imnr ctnk tp nnpmpn pn wp -7ni_ was er weer met zijn bekende stuk voor stuk te noemen en we zul len daarom met enkele grote stappen door het sortiment heendwalen A. G. Meyer, Noordwijkerhout, had een goede mand opgemaakt met tromp Standard Value, een prachtige Narcis zoals die daar werd getoond. J. Ger ritsen Zn. Voorschoten, bracht weder om de zwavelgele Limone, die klei ner, voor bindwerk ook sierlijker is. Een goede poëticus. Zaailing, Actea X Sarchedon, was ingezonden door C. A. v.d. Wereld, Roelofarendsveen. Deze poëticus heeft mooi ruim dekblad, ter- De commissie Nationale herdenking Zandvoort houdt op Woensdag 4 Mei 1955 des avonds om 7 uur in „Monopo- le" een openbare bijeenkomst. Hier zal achtereenvolgens het woord worden gevoerd door Ds. A. de Ruiter over „Het verleden", door kapelaan J. F. Steenman over „Het nu" en door de heer A. Elfers Azn. over „De toekomst". Het gesproken woord zal worden af gewisseld door gemeenschappelijke zang terwijl het R.K. Kerkkoor „St. Caecilia" eveneens medewerking zal verlenen. Na afloop van de bijeenkomst wordt van het Stationsplein af een „stille tocht" gehouden naar het monument in het Vijverpark. Om 8 uur zal het Zand- voorts mannenkoor daar een lied ten gehore brengen. Om half negen wordt in de parochiekerk van St. Agatha een Requiem-mis voor de slachtoffers van de oorlog opgedragen. Dr. P. v. Paasen vierde gisteren zijn zilveren jubileum als geneesheer-direc teur van het diaconessenhuis in Haarlem, 's Middags werd een receptie gehouden. Ir. J. Dufour sprak namens het bestuur zijn erkentelijkheid uit over het vele werk, dat dr. v. Paasen in die 25 jaar heeft verricht. Onder de velen, die hun gelukwensen kwamen aanbieden, bevond zich de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers. Op bovengenoemde foto neemt de jubi laris de felicitaties van de zusters in ontvangst. Al enige weken ligt het Openlucht theater van Bloemendaal te pronk als een kostbare schat van heerlijke geuren en delicate tinten. De hellin gen rond het eigenlijke theater verto nen een rijke kleurschakering, die ge boden toordt door in totaal rond 75.000 narcissen, hyacinten en tulpen, terwijl een weelderige plantengroei daar tus sendoor een keur van kleuren groen te zien geeft. De pracht van dit stuk je duin zal nog aanmerkelijk ver hoogd worden als morgen het bloe- menmozaiek een plaatsje krijgt. Van middag komen de nagels aan en tijgt men aan de slag. Men verwacht er morgen in de loop van de middag mee klaar te komen. Het mozaïek zal ditmaal niet in het grastapijt worden gelegd, omdat in het theater Donderdag het bevrijdings- spel wordt opgevoerd. Vanavond vindt daarvan de generale repetitie plaats. Het mozaïek, waarvan de voorstelling ontleend is aan de periode 19401945, wordt nu tegen een duinhelling in het wandelpark gelegd. Een dezer dagen brachten wij weer eens een bezoek aan het onvolprezen Openluchttheater, terecht de trots van wethouder Van Geluk. Het is een lust en een genoegen door het vrij ge accidenteerde terrein rond het thea ter te wandelen en te genieten van de met smaak, „natuurlijk" geculti veerde natuur, die aan de schoonheid alle recht doet wedervaren. Binnenkort zal het park rond het theater worden vergroot en wel aan de Noord-Oostzijde, grenzend aan Caprera. Onlangs zijn de 60 licha men van Duitsers, die daar begra ven hebben gelegen, naar elders overgebracht, zodat het duipterrein nu vrij als wandelgelegenheid kan worden geëxploiteerd. De enige honderden meters pad zul len een welkome aanwinst betekenen. Het wandelpark krijgt vrij veel be zoek van buitenlanders. Gemiddeld arriveren er zo'n 200 tot 300 vreemde lingen, die eenparig in hun lof zijn bezoekers zal nog toenemen als de N. Z. H. het theater weer opneemt in de touristenroute. Alle reisbureaux, die Haarlem aandoen, hebben ook het Openluchttheater in hun programma's opgenomen. Het theater zal dit jaar voor de eer ste maal gebruikt worden op Donder dag 5 Mei, wanneer 's middags om 2 en 's avonds om 8 uur een groot be- vrijdingsspel zal worden opgevoerd onder regie van Wim Paauw. Aan het spel werken de beste leden van de Bloemendaalse toneelverenigingen mee. Het spel zal worden herhaald op Vrij dag 6 en Zaterdag 7 M/ei, 's avonds om 8 uur. Het gemeentebestuur van Bloe mendaal heeft alle inwoners in de ge legenheid gesteld, om tegen geringe kosten de uitvoering hij te wonen. Donderdagavond om half elf zal in een open plek van het wandelpark een enorm vreugdevuur worden ontstoken, waaraan kleurstof zal worden toege voegd, om het geheel nog boeiender te maken. Het vuur zal het beste zicht baar zijn bij de De Genestetbank aan de Brederodelaan, doch ook in Haar lem moet het nog met gemak zijn waar te nemen, zo stelt men zich voor. Een andere attractie in Bloemendaal, die veel belangstelling trekt, is het kopje vlak naast het Openluchttheater. Het Kopje is gemaakt van een oude bunker en is werkelijk de bekroning op de hoogste duintop in de verre om trek. Het terras onder het Kopje onder gaat thans een aanzienlijke verande ring, die het mogelijk maakt onge veer 150 bezoekers meer op te ne men. De verandering bestaat in de vergroting van het dak van het restaurant, dat tot terras gemaakt wordt. Men hoopt met dit werk, waarmee een bedrag van f 15.000. gemoeid is, voor Pinksteren klaar te komen. Het uitzicht vanaf dit nieuwe terras is uiteraard nog mooier dan dat van het bestaande. Men is immers ongeveer over dit brokje natuur. De stroom 4 meter hoger gezeten. Advertentie De GROOTSTE KEUZE in Donderdag a.s. (Bevrijdingsdag) geslóten Zie onze showroom SCHOTERWEG 55 op de hoek. Telefoon 16X52. Een chauffeur van een taxibedrijf aan het Houtplein kwam de politie vannacht omstreeks kwart voor drie vertellen, dat zich in de woning boven het taxibedrijf een vreemde man bevond. Enkele agen ten openden de deur van het huis en troffen in de hall een plasje bloed aan. Op hetzelfde ogenblik klonk achter een deur, die op slot bleek; „Als je binnen komt, smijt ik de naaimachine het raam uit!". De politie liet zich echter niet afschrikken, forceerde de deur en vond in het vertrek een dronken man met twee bebloede handen. Uit zijn zakken kwam bij fouillering geen revolver of dolkmes te voorschijn, maar slechts zes onschuldige repen chocolade. Zonder veel moeite wisten de agenten hem over te brengen naar het bureau Cen trum, waar hij ter ontnuchtering werd opgesloten. De man, een 32-jarige Haar lemmer, die woonachtig is in de om geving van de Harmenjansweg, was het» huis binnengedrongen door een ruitje, dat hij stukgeslagen had. Vandaar de bebloede handen. Ter gelegenheid van de actie „Pak aan" in Haarlem de geldinzameling voor uniformen voor Haarlemse mu ziekcorpsen wordt vanavond op het versierde muziekpodium aan de Kruis weg een concert gegeven door het mu ziekcorps „Kunstkring". Donderdag- en Vrijdagavond zijn andere corpsen aan de beurt. Het programma van de Bevrijdings dag luidt als volgt: 7.30 uur: Klokgelui. 7.45 uur: Aankondiging van het feest door trompetters. 7.55 uur: Vlaifhijsen op het Raadhuis plein door de Zandvoortse Padvin- dersgroepen. 8uur: Gewijde muziek door de Zandvoortse Muziekkapel op het Raadhuisplein. 9.15 uur: Kinderaubade vóór het raad huis. Toespraak van de burgemees ter. 10.30 uur: Kinderspelen op het terrein van het Caravan-kamp aan de v. Lennepweg, het speelterrein bij de Hannie Schaftschool en het terrein aan de Lijsterstraat. 14.30 uur: Voetbalwedstrijd tussen Zandvoortmeeuwen 1 en Zaandijk 1 op het terrein van Zandvoort meeuwen. 16.uur: Gecostumeerde Optocht met medewerking van de Zandvoortse Muziekkapel het Trommelkorps van deze kapel en hét Muziek korps „Excelsior" van Hoofddorp. 19.50 uur: Vlagstrijken op het Raad huisplein door de padvinders. 20.uur: Uitvoering Bevrijdingscan tate op het Raadhuisplein door het Zandvoorts Mannenkoor en de Zandvoortse Muziekkapel met de clamatie van Mevr. Riek Bonset Horst. 21.15 uur: Lampionoptocht voor kinde ren. (610 jaar). 22.15 uur: Vuurwerk op het strand vóór de Rotonde. 23.uur: Openluchtbal op het Raad huisplein onder leiding van „The Rythm four". In verband met het vertrek van dok ter C. E. Lindenbergh, heeft zich in Haarlem-Noord een comité gevormd, om de arts, die zich in de loop der jaren vele vrienden onder zijn patiën ten heeft verworven, een huldeblijk aan te bieden van zijn patiënten en oud patiënten. Personen die blijk willen geven van hun waardering en erkentelijkheid, kunnen hun bijdrage storten op de Rot- terdamsche Bankvereniging te Haar lem, t.n. R. R. de Graaf. Ook kunnen gelden worden gestort op postgiro no. 24831 van R. R. de Graaf te Haarlem. Aangezien het comité geen beschik king heeft over de adressen van de pa tiënten, kunnen zij op 2, 3, 6 en 7 Mei a.s., na 18 uur hun bijdrage inschrijven op de intekenlijsten, welke op onder staande adressen gereed liggen. W. F. L. Stomer, Duinoordstraat 72; L. Jauger Nickel, Delftlaan 19; J. N. Korstjens, Verspronckweg 29; J. Mar ree, Joan Mauritsplein 22 te Overveen; J. de Jong, Maraisstraat 12; H. A. Baars, Tidorstraat 52 B; A. H. W. Geurtz, Meeu wenstraat 29; mevr. A. J. Takes v. Riemsdijk, Eksterstraat 236; J. J. Loer akker, Zanenlaan 104; C- H. Selman, Stuyvesantstraat 42; R. R. de Graaf, Orionweg 44. De jonge Heemsteedse wieleramateur Piet Steenvoorden heeft in het Brabant se plaatsje Anunerzoden 'n fraaie over winning behaald. In een wielerronde over 100 kilometer versloeg hij de streekfavorieten Wolffs en Rutten in een spannende eindsprint met anderhal ve lengte. Zijn clubgenoot Arend van 't Hof legde in deze sprint beslag op de vierde plaats. In de in Rotterdam gehouden ronde van Feyenoord die Arie van Wetten uit Noordwijkerhout op zijn naam bracht werd Tonny Peters 3e en Steenvoorden 4e. Doordat ook Piet Peters in het pele- ton eindigde, kwamen de Haarlemmers in het bezit van de clubprijs. Er na men 20 verenigingen aan deze wedstrijd deel. kleine soorten en enkele meerbloemi- gen, we noemen Carrhays, met een aardig trompetje, Silver Chimes, en de aardige wit-met-rose Lady Bee en Ro sy Diamond. Verder de "abrikoos-zaai ling Isebel met mooi gevormd kroon tje. L. v. Leeuwen Jr., Sassenheim, had Nare. Armada opgesteld, geel met korte oranje trompet. Als soldaten ston den de bloemen. Uit de collectie van J. W. A. Lefeber, Lisse, noteerden we Mario Lanza, enorm groot, wit met oranje, die het Getuigschrift van Ver- deinste ontving, terwijl bij wed. G. A. Uit den Bogaard, Warmond, ons High Life opviel, alsmede Treslong, wit met oranje, mooi plat. Warnaar Co., Sassenheim, toonde een flin'-e collectie roodkronen in wit en geel. De gele Royal Ransom kreeg het Getuigschrift van Verdienste. Van de ze inzender zagen we ook White Mo narch, een grote witte trompet. G. Lub- be Zn., Oegstgeest, liet weer een goede sortiment zien Fire Master, niet groot maar sierlijk; Alfred Nobel, zwa velgeel met oranje, mooi gevormd dek blad, en wederom de grote poëticus Marg. Mitchel. Verder waren er nar cissen van Grullemans Zonen, Lisse, P. Dames, Lisse, met de oude jonquil- le Trevithian en een drietal mooie Tri- andus, P. v. Deursen, Sassenheim, met de merkwaardige Milk and Cream, De Graaff-Gerharda, Lisse, met de cha- moiskleurige Blush Queen, en enkele kleinere inzendingen. Bij de Tulpen waren er enkele va zen met gemengde Dubbele late Tulpen. Inzenders hiervan waren Jac. Vlam, Warmenhuizen, John v. Grieken, Ben- nebroek en J. H. Rijkelijkhuizen, Hiüe- gom. De exemplaren waren over het algemeen goed dubbel en de kleuren sprekend. Jac. Vlam zond ook park. Shirley Temple uit Ossi Oswalda in, die wij nu niet zo'n bijzondere aanwinst von den. Hybrida, schoorl, toonde een gele zaailing uit Fosteriana X Vroege Tulp waarvoor de naam Golden Arrow ge vraagd werd, voorts een grote Eichle- ri Primo, gloeiend rood, waarvan de naam echter gewijzigd moet worden. Fost. Osiris werd ingezonden door E. Kooy, Vrouwbuurtstermolen. T. T. Ai ry, fraai rose, door Gebr. Eggink, Voor schoten. Tub. Fata Morgana, ivoorgeel, buitenzijde rood gesproeid, was opge steld door John v. Grieken. Vanmorgen omstreeks 10 uur is de 4-jarige Paul van Zomeren uit de Du- venvoordestraat 9 te Haarlem te water geraakt in de Grenkokerskade en ver dronken. De 22-jarige timmerman J. D. Silvis Damstraat 10, zag de jongen drijven, sprong gekleed het water in en bracht het met behulp van omstan ders op de kant. Men trachtte de le vensgeesten weer op te wekken met toepassing van kunstmatige ademha ling en met de hulp van een zuurstof apparaat, doch de pogingen mochten niet meer baten. Anaconda Copper Bethlehem Stee) Chrysler Corp. Genera] Electric Genera] Motors Kennecott Copper Montgomery Ward Radio Corp. Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Tidewater U.S Steel ex dlv 29/4 59% 136% 81 52% 98% 105% 74 >4 44% 85% 76% 61 62% 91% 27% 2/5 59% 137% 80% 52% 98% 106 75 43 85% 76% 61% 62% 93% 27% 86 %e Stemming: prijshoudend (Niet officiële koersen) Vorig Opening 3% Ned. 1953 3% Ned 1953 3% Ned 1948 3% pCt Ned 1950 3% Ned 1954 3% Ned 1955 3-3% Ned. 1947 3 Ned 62-64 bel. fac. Inschr. Grtbk 1946 3 pCt Ned. Handel Mlj cert AJC.U. Van Berkel's Patent Calvé-Delft cert. Van Gelder Kon. Hoogovens cert Unilever Cert. Ned. Kabel Philips Kon Petroleum „Amsterdam" Rubber Holl. Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomb. MU Ned. Scheepv. Unie H.VA. Deli Mlj. Cert. slot 103% 102% 101% 101 A, 101% 101% 100% 101» 99% 240% 799% 184% 285% 280 312% 409% 279% 397% 586% 124% 183% 173% 181% 160% 149% 3/5 101 296% 313 410% 397 585% 123% 173 182% 159% 151% A De heer en mevrouw B. Groot-Dudink (Celebesstraat 27, Haarlem-Noord) hopen Woensdag 4 Mei de dag te herdenken, waarop zij 50 jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. Bruidegom en bruid genieten nog een uitste kende gezondheid. Er zijn nog drie kinderen van het gouden bruidspaar r leven. De heer en mevrouw Groot hebben 10 kleinkinderen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3