Twaalfde Haarlemse met internationale Sportweek deelname Haarlemse Dierenbescherming gaat weer vergaderen Komt er een einde aan de spanningen Afscheid oud-kapelaan Witteman in par. St. Jan MARTINI Ingewikkelde loodaffaire voor Haarlemse Rechtbank Wordt Huis te Vogelenzang bedreigd? Van 4 tot en met 11 Juni: Uit STAD I en „Haarlem" wint z wem-vij f kamp Zware eisen ZWARE STRAF VOOR EX-MINNAAR mÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ DONDERDAG 12 MEI 1955 PAGINA 3 Burgerlijke Stand Haarlem Softball H.H.G. overwint H.G.K. zonder moeite Geschenk van f1000.- Waterstanden Echte vermouth heeft echte wijn als basis. Bij Martini is dat zelfs uitgezochte, over jarige wijn. Na de toepassing van een geheim kruidenrecept en een veredelende rusttijd ontstaat daaruit Uw Martini. Koel geschonken, goed gedronken! Klein meisje door motorfiets aangereden Beurs van Amsterdam my, Beurs van New York Joyrider, ladelichter en flessentrekker voor de Haarlemse Rechtbank Internationaal kapconcours JUBILEUM VAN 'T GOOI Nationaal Juniorentournooi Om het persoonlijk kampioenschap „Bloembollenstreek" V.V.V.-WEEK IN HILLEGOM Zaterdag sluiting Zoals bekend bestaan er plannen om een grote verkeersweg aan te leggen ten Westen van Haarlem. Deze weg zou dan dwars door het prachtige bos van het landgoed Huis te Vogelenzang getrokken worden, waardoor het enkele tientallen hectare grote landgoed in twee delen gesplitst wordt, zodat aan de schoonheid van het bosterrein zeer veel schade zou worden berokkend. Het Landgoed te Vogelenzang, een geliefd oord voor vele wandelaars, is een laatste restant van de gave binnenduinrandbossen. Om zijn flora en fauna geniet het een zekere bekendheid. Tegen de voorgestelde plan nen heeft behalve de eigenaar van het landgoed de Contactcommissie voor Natuur- en Landschapsbescherming zeer ernstige bezwaren. Bovenstaande foto geeft een prachtig uitzicht op een van de mooiste plekjes. Het zou de bedoeling zijn, dat de weg achter de vijver wordt aangelegd. Nu bloemen-, Oranje- en Bevrijdings feesten achter de rug zijn, komt het grote feest van de Haarlemse sportweek weer de aandacht vragen van de bur gerij van Haarlem. Van 4 tot en met 11 Juni zal de Spaar- nestad weer in het teken van de sport staan en het uitvoerend comité legt momenteel de laatste hand aan de voor bereidselen. Meer dan in andere jaren zal deze Twaalfde Haarlemse Sportweek een in ternationaal tintje dragen, omdat aan diverse sportdemonstraties en wedstrij den buitenlandse deelname reeds ver zekerd is. Hoewel het programma nog niet ge heel in kannen en kruiken is, kunnen we mededelen, dat, traditiegetrouw, een grote sportoptocht ook deze twaalfde sportweek zal voorafgaan en onmiddel lijk gevolgd zal worden door een sport- variété op de Grote Markt. Aan dit sportfestijn wordt o.m. deel genomen door een groep turners en athleten van de Finse Arbeiders Sport bond, welke die dagen in Nederland vertoeft. Ook in de sportoptocht en tij dens de traditionele olympische middag op het EDO-terrein op Zondag 5 Juni zal men de Finnen in actie kunnen zien. Op diezelfde Zondag wordt in een der zalen van het Krelagehuis de interna- Op Donderdag 12 Mei, om 8 uur des avonds, zal in het Minerva Theater te Heemstede een toneelopvoering gegeven worden van het blijspel „Betje regeert" door Henk Bakker. De spelenden zijn gevormd uit de toneelgroep van de Heemst. Christel. Oratorium Vereniging en de netto-baten komen geheel ten goede aan de Stichting 1940-'45. Leerlingen van de Muziekschool van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, afdeling Haarlem, geven Dinsdagavond 24 Mei een uitvoering van pianowerken. De uitvoerenden zijn leerlingen van Peter de Kleer. Zondagavond 8 uur is er in het Gem. Concertgebouw een bijzondere avond. Olga Lowina treedt op met een schit terend repertoire. Joop de Knegt zingt ®1 zijn radiosuccessen. De Melidias, zin gende zusjes, zullen zingen. Bovendien treedt nog op het revuegezelschap Primeur. ONDERTROUWD: Th. C. Krouwels en M. F. van Staveren, L. J. Rüsgen en F. de Feber, S. A. Vestering en E. C. Sevenstern, J. F. Klooster en J. A. M. de Mooij, M. R. de Jong en P. A. Wijt- kamp, M. J. Geerlings en J. M. Kooien, C. Davelaar en G. C. Schoemaker, W. J. van Batenburg en H. Miché, G. H. Ro- thert en J. P. L. Gelaudie, J. G. Raaijen en C. A. Weijers, G. H. P. van Wezel en J. Mooi, W. Nupoort en A. C. Nelis, G. W. Hartman en A. Chr. Sieval, C. A. van Dijk en M. M. Blesgraaf, B. J. A. Hilterman en C. J. Kruining, A. H. de Ruiter en A. A. P. Jacobs, W. A. Cassee en W. C. H. Griek, H. Ruighaver en H. P- Willemsen, J. J. Horn en G. van Leeuwen, G. J. de Boer en H. A. Ool- ders, H. J. Beker en J. M. Antheunisse, K. F. de Looper en M. M. A. Bakken hoven, H. Soellaart en A. Toorenent, P- L. van Nieuwenhuijze en M. Chr. Ljaljaard, J. W. van Drunen en T. IJ. Dantuma, H. van der Hout en L. C. E. "ietbrink, D. van Reenen en H. J. Schu macher, D. Forma en N. M. Rot, H. J. ■Hollander en C. Burggraaf, T. van Be deden en J. Rieuwers, C. J. Bergman »n C. A. Weber, J. M. Rutte en G. van Loon. GETROUWD: Th. J. W. van der Hoordt en C. M. F. J. van Boeckel, G. Nales en J. Ph. Raves, I. J. Scheep bouwer en H. J. van der Linden, J. H. geerlings en G. J. Verbiesen, J. F. So- ners en B. C. van Voorst, J. A. Bomans Xn M. Chr. W. Snelder, D. Lugt en C. Poulen, L. J. van Broekhuizen en R. Vermeer, J. L. Kooien en H. M. gPoor g. Meijer en Tj. Tiekstra, C. O ii, en J- de Melker, A. Harren en Sm tj^sseling, B. Strandstra en G. E. jUeding, J. m. B. Baumeister en Th. A. R°ning00nebeck> R- Cramer en E. de kp'ï'b'LOREN: G. H. M. NielanderSpro- J. R aI' -R' RofstraVeldhuizen z; M. WaN erse—Meijer z; S. Siegerist— tionale tafeltennis jeugdwedstrijd Ne derland—België gespeeld en als derde internationaal evenement is op Maan dagavond 6 Juni op het terrein van de HFC „Haarlem" een club-athletiek- wedstrijd geprojecteerd tussen een Haar lemse ploeg en de Duitse athletiekclub Iserlohn '48. Internationaal beroemde badminton- spelers zoals David Choong (Malakka) en Bent Lillelund (Denemarken) be kampen elkaar tijdens een zaalsport avond in het Krelagehuis op Vrijdag 10 Juni. Naast deze internationaal getinte deel name zullen ook de overige evenemen ten ditmaal met zorg worden samen gesteld. Het programma bevat de be kende wielerronde op het parcours aan de Delftlaan, een steden-honkbalwed strijd HaarlemRotterdam, de populaire krachtsportavond in het Concertgebouw en op de laatste dag, Zaterdag 11 Juni, een groot nationaal concours-hippique op het terrein aan de Van Oldebarne- veldlaan naast het HFC-terrein. Voorts zullen de vroeger zo gewaar deerde plein-demonstraties door de Haarlemse Turnverenigingen weer een ruime plaats innemen op het program ma en tot besluit zal ook het sluitings- feest op het Haarlem-terrein ongetwij feld een waardig slot vormen van deze groots opgezette Twaalfde Haarlemse Sportweek. In Stoop's bad is Woensdagavond de traditionele vijfkamp tussen DWR, DWT, HPC, HVGB en de organiseren de vereniging Haarlem gehouden. HVGB de bekerwinnares van verleden jaar kwam nu in het stuk niet voor en moest de trophee afstaan aan Haarlem dat met 63,8 punt voorsprong op HPC de vijfkamp won. De belangrijkste uit slagen zijn: Dames: 100 meter vrije slag: 1. E. Hölsken, Haarlem, 1 min. 14,4 sec.; 2. A. Wessels, DWR, 1 min. 16,5 sec. 100 meter schoolslag: 1. J. Spoor, DWR, 1 min. 26,8 sec.; 2. Do Turken burg, DWT, 1 min. 31,6 sec. 100 meter rugslag: 1. Ina Braun, DWR, 1 min. 22,4 sec.; 2. Hennie Band, HPC, 1 min. 22,9 sec. 5x50 meter vrije slag estafette: 1. Haarlem 3 min. 3,9 sec.; 2. HVGB 3 min. 4,2 sec. 10x50 meter vrije slag estafette: 1. Haarlem 6 min. 4 sec.; 2. DWR 6 min. 7,3 sec. Gemengde Zweedse estafette: 1. HPC 6 min. 36,2 sec.; 2. DWR 6 min. 38,6 sec. Heren: 100 meter vrije slag: 1. R. Prins, HPC, 1 min. 4,9 sec.; 2. C. Huel, Haarlem, 1 min. 6,3 sec. 100 meter schoolslag: 1. Ton Bleeker, DWT, 1 min. 22,2 sec.; 2. Herbert Ver leur, HPC, 1 min. 22,8 sec. 100 meter rugslag: 1. F. Pieters, DWR, 1 min. 13,3 sec.; 2. J. Tjebbes, HPC, 1 min. 16,4 sec. 10x50 meter vrije slag: 1. DWR 5 min. 55,4 sec.; 2. HVGB 5 min. 55,5 sec. 20x50 meter vrije slag estafette: 1. Haarlem 10 min. 42,8 sec.; 2. HPC 11 min. 8 sec. Eindstand: 1. Haarlem 2250,2 punten; 2. HPC 2314 punten; 3. DWR 2326,1 punten; 4. HVGB 2454,7 punten; 5. DWT Voor de 2e jaarvergadering van de vereniging tegen het mishandelen van dieren, afd. Haarlem, die zoals wij in onze editie van Woensdag reeds publi ceerden, op Donderdag 26 Mei in hotel „De Leeuwerik" aan de Kruisstraat te Haarlem wordt gehouden, is een uitge breide agenda samengesteld. De verkiezing van de bestuursleden, die wel als het belangrijkste punt be schouwd kan worden, zal op de verga dering, naar wij kunnen aannemen, ze ker aan de orde komen, omdat daarmede direct wordt begonnen. Het huidige be stuur heeft de volgende candidaten ge steld: de heren D. van der Grift, D. J. H. Dreux en O. M. baron Groeninx van Zoelen. Vacatures zijn nl. ontstaan door het aftreden van de heren G. Ramkema, E. F. Beumer en B. W. Lasschuit. Door enige leden aanbevolen tegencandidaten zijn mevrouw K. Assies-Willemse en de heren dr. mr. C. J. Koek, L. A. Ophuysen, W. Voogd en C. Swaansdijk. De agenda vermeldt negen punten, waaronder een voorstel van mevrouw D. E. F. Krop- holler-Brand en negen andere leden tot statutenwijziging. Het een en ander zal, zo nodig, in stemming worden gebracht. Wij menen, de situatie in de Haarlemse dierenbeschermingwereld duidelijk en overzichtelijk weer te geven door de samenvatting te publiceren, zoals die in een keurig verzorgd aan de leden toe gezonden boekje is gepubliceerd. Daarin Th B J' W- p- Huiberg—Koster z; G. Hu';,; Jacobs—Offergeit z; B. M. Mul— M kir r,z; w- c- p- Stroo—Cloeck z; W T; p- van DeursenStoelman z; C. Hófch ?manRoelofs d; A. Engel d- r d; A. C. van de MolenTwisk N''cuw,foTpS^Sl£beUng d: P- J- Vink~ 7R°iVERLEDEN: G. DerksZantinge, 82 i' !^esterhoutpark; G. F. Spierings, ■VVestóviramperIaan; p- Bauritius, 82 j„ csierhoutstraat. Wisten de softball negentallen van H.H.C. en H.C.K. Zondag j.l. tijdens het tournooi van de Beverwijkse ver eniging Rooswijk niet tot een beslis sing te komen omtrent de bezetting van de eerste en tweede plaats, thans bleef er tijdens de competitiewedstrij den tussen de beide teams geen twijfel bestaan over de krachtsverhouding. Landskampioen H.H.C. maakte in de eerste innings uitstekend gebruik van een nerveus begin van H.C.K., dat vele fouten maakte. Via een 10 voorsprong in de eerste innings liepen de gasten de tweede innings zelfs uit tot 110 door enkele gelukig geplaatste „hit ten", honkslagen, en vele misgrepen van het H.C.K. veld. Hoewel de res terende innings een meer gelijkopgaan- de strijd te zien gaven werd het toch nog 134. Voor de bezoekers plaatste Mies Be rendonk een fraaie driehonkslag, ter wijl Wil Gieske (H.C.K.) met een home run de beste slagvrouwe was van haar team. Door deze uitslag is dus ook de stand bekend van het Rooswijk tour nooi, namelijk: 1, H.H.C., 2. H.C.K. staat o.m.: De persoon van mevrouw Rechsteinir als oorzaak van onrust; ver schil van mening omtrent het asylbe- heer; hulp aan zwerfdierenof aan „betalende" pensiongasten; honden no deloos afgemaakt?; moet een valse hond zonder deskundig onderzoekster ven?; adspiranten voor een goed tehuis wor den niet opgenomen; verwarde boekhou ding; niet duidelijk bewezen transacties; de onwaardigheid van emotionele uit barstingen; en het beletten van doelma tig werken binnen de vereniging. „The heart of the matter" zou zijn: dierenbe scherming versus eigenbelang. Het is niet eenvoudig te zeggen, welk resultaat de komende vergadering zal brengen. Zal er om twaalf uur weer een kellner moeten komen, om het „tijd, heren" te laten klinken, of komt er aan vele spanningen en onprettige tweestrijd een einde? De officier achtte alleen diefstal van benzine bewezen, maar vond, dat het maar eens uit moest zijn met die snoep- ritjes. Hij noemde de man een hopeloos geval, die alleen bestond van drank en vrouwen en die in alles de weg van de minste weerstand koos. Mede gezien het feit, dat verdachte reeds zes ver oordelingen achter de rug had eiste de officier een gevangenisstraf van acht maanden met aftrek. De verdediger bracht naar voren, dat zijn cliënt altijd naar zee had gewild (,,Ook bij de Kriegsmarine", interrum peerde een der rechters), maar dat hij wegens een oor-defect was afgekeurd. Hij attendeerde de rechtbank er op, dat de beroepsloze verdachte omgeschoold zou kunnen worden tot lasser en daarom was psychologisch gezien een voorwaar delijke straf aanbevelenswaardig, waar bij dan de omscholing als voorwaarde gesteld zou moeten worden. Rekening moest ook worden gehouden met de 400 schade, die zijn cliënt bij de aan rijding had veroorzaakt en die hij na tuurlijk moest betalen. De 21-jarige A. V. uit Haarlem wilde zich met Pasen van dit jaar gaan ver loven, maar daar hij slechts 35 per week verdiende, zag hij geen kans om een ring te kopen. Hij nam toen zijn toevlucht tot het lichten van toonbank laden, tot hij echter door de Haarlemse politie gegrepen werd. Hij was een lampenzaak binnengegaan en hij had gevraagd naar een lamp, die daar in reparatie zou zijn. Men wist echter van niets en toen achter de winkel naar de lamp geïnformeerd werd, maakte de magazijnbediende van de gelegenheid gebruik een greep te doen in de geld- lade. Kort daarop haalde hij eenzelfde stukje uit in een hoedenwinkel en ten slotte probeerde hij zijn slag te slaan in een sigarenwinkel. Ook dat laatste lukte hem, doch toen werd hij nog de zelfde dag door de politie gegrepen. Het bleek, dat de magazijnbediende reeds tweemaal voor ladelichting was veroordeeld en dat hij nog ,,liep" in een voorwaardelijke straf van totaal vier maanden. De officier van Justitie vroeg een gevangenisstraf van een jaar, door te brengen in de jeugdgevangenis. Vervolgens moest terecht staan de 31-jarige vertegenwoordiger C. P. uit Haarlem, die zich aan flessentrekkerij had schuldig gemaakt. Bij verschillende gelegenheden had hij verteringen ge maakt zonder te betalen en bovendien had hij ergens een lap stof, colbert jasjes, pantalons en andere kledingstuk ken weggenomen. De officier van Justitie noemde de man, die reeds zes veroordelingen op zijn strafblad heeft staan, het echte type van een zwerver, die bovendien zeer werkschuw is, ondanks de helpende hand, die hem reeds is geboden. Hij eiste een gevangenisstraf van acht maanden. In al deze zaken bepaalde de recht bank de uitspraak op Donderdag 26 Mei. De parochianen van St. Jan hebben gisteren afscheid genomen van oud-ka pelaan J. L. W. Witteman, die tot pas toor van oud-Vossemeer is benoemd. De parochieherder, pastoor H. W. van Schie schetste de scheidende priester als een ijverig zielzorger; pastoor van Schie overhandigde een hedrag van f 1000 de opbrengst van de collecte van Zondag j.l. als geschenk van de parochie. De bijeenkomst stond onder leiding van kapelaan E. Duijm. Ook kapelaan H. v. d. Plas was aanwezig. De heer B. Reijnders, voerde namens het Armbestuur het woord; de heer J. van Doorn, als vertegenwoordiger van St. Raphaël, de heer Schoemaker namens de kerkmeesters. De gidsen zorgden voor zang en mu ziek. De heer J. Schackman, voorzitter van de P.J.C. (Parochiële Jeugdcommis sie), die de sprekers inleidde, schonk een bedrag onder couvert. Pastoor Witteman sprak zijn dank uit voor de grote medewerking en vele blijken van vriendschap, die hij tijdens zijn Haarlemse tijd had mogen onder vinden. Hij was in 't bijzonder erkente lijk voor de geschenken, die hem waren ter hand gesteld. Na het officiële gedeelte van de avond bleef men nog enige tijd ongedwongen bijeen, met een handdruk namen de pa rochianen van hun oud-kapelaan af scheid. IJMUIDEN Vrijdag 13 Mei Hoog water: 7.30 u. en 19.57 u. Laag water: 3.04 u. en 15.24 u. MARTINI: de besle rode vermouth die U ooit dronk. MARTINI BIANCO: voor ieder die een zoetere vermouth prefereert. MARTINI DRY: de beroemde droge vermouth; ,,puur" gedronkenvoortreffelijk voor Uw cocktail... onontbeerlijk. Vijf verdachten stonden hedenmorgen terecht voor de Haarlemse Rechtbank ter zake van diefstal en heling van lood. Hoofdschuldige was de 29-jarige los-arbeider D.Z. uit Haarlem(, die op de fabriek van Seyffert aan de Oude- weg zijn dagtaak verrichtte. In de maand Februari ging hij zonder omwe gen te werk. Dagelijks nam hij hier en daar zogenaamde „broodjes" lood weg, en wandelde naar de achterkant van het complex waar het gestolene of in het weiland of op het afdak van een ge bouwtje werd gedeponeerd. 's Avonds, wanneer alles in duisternis was gehuld, begaven Z. en zijn Haar lemse vrienden J. H. en J. J. zich naar de fabriek, waar J. op de uitkijk bleef staan, terwijl de andere twee het lood wegnamen. H. B., een 24-jarige koop man, en J. H. v. d. W., beiden uit Haar lem, droegen zorg voor de verdere transacties. Alles klopte als een bus. De verdach ten ontkenden hun wandaden niet. be halve v. d. W.. die zei, niet geweten te hebben, dat de koopwaar van diefstal afkomstig was. Hij kocht het namelijk voor 85 cent per kilo en dit was vol gens zijn raadsman weinig beneden de prijs. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, eiste tegen Z. acht maanden gevangenisstraf, waar van drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. H., die er van gewaagde zijn kameraden te heb ben willen sparen, hoorde twee maan den (een voorwaardelijk met drie jaar proeftijd) tegen zich requireren. J. was Een 5-jarig meisje, Lydia IJlstra, wonende Heerensingel 23, stak gister morgen tegen twaalven de rijbaan van de singel over zonder goed op te let ten. Prompt werd zij door een motor fiets aangereden, waarvan de bestuur der tevergeefs door machtig remmen een aanrijding probeerde te voorkomen. Het meisje liep een gecompliceerde linkerbeenbreuk op en een diepe vlees wond in de wang. Met een ziekenwa gen van de G.G. en G.D. werd het slachtoffer vervoerd naar het Grote Gasthuis. niet aanwezig, maar kwam er niette min niet met vrijspraak af. De officier eiste zes weken hechtenis. Tegen B„ die nog in een proeftijd liep en op iedere kilogram lood 25 cent had verdiend, requireerde de officier vijf maanden met aftrek. De verdediger stelde in deze zaak een psychiatrisch rapport voor. v. d. W. ten slotte, die zich niet schuldig voelde, hoor de zes maanden met aftrek eisen, aange zien het O. M. de opzettelijke heling bewezen achtte. De raadsman, mr. H, J. M. Tonino, be pleitte voor deze verdachte de uiterste clementie, omdat er op de eerste plaats van opzettelijkheid geen sprake zou zijn geweest en bovendien schuldheling zeer dubieus geacht moest worden. De Haarlemse rechtbank deed van morgen uitspraak in de zaak tegen de 29-jarige technisch-ambtenaar K. de V. uit Haarlem, die op 3 December 1954 twee voetgangers opzettelijk met zijn motorfiets zou hebben aangereden. Zijn verkering was uitgeraakt en de aanrij ding moest een wraakoefening zijn op zijn ex-verloofde, die in gezelschap was van haar mogder. Veertien dagen geleden eiste de offi cier van justitie drie weken gevange nisstraf onvoorwaardelijk, f 100 boete en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van drie jaar. De rechtbank veroordeelde de man tot één week voorwaardelijke hechtenis met een proeftijd van twee jaar, ont zegging van het rijbewijs voor de tijd van 2 jaar en bovendien een geldboete van f 350. De Haarlemse filiaalhouder M. B. zou van zijn patroon f 3000 verduisterd hebben. De officier eiste acht maanden onvoorwaardelijk en de rechtbank ver oordeelde de man conform de eis. Voorts veroordeelde de rechtbank de 24-jarige chauffeur C. G. N. uit Nieuw- Vennep tot een half jaar gevangenis straf. De chauffeur had destijds ruzie gekregen in een fietsenstalling te Hil- legom. Hij maakte zich zo kwaad, dat hij de stallinghouder op het hoofd sloeg. De gevolgen waren ernstig, want het slachtoffer kreeg glas in het oog, dat hij daardoor nu moet missen. Veertien dagen geleden eiste de offi cier zes maanden gevangenisstraf. Tenslotte werd nog een 27-jarige werkster veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier voor waardelijk. Tegen haar eiste de officier twee weken geleden acht maanden ge vangenisstraf, waarvan vijf voorwaar delijk, omdat zij in Heemstede textiel en andere goederen had weggenomen. (Niet officiële koersen) Vorig Opening Gistermiddag hebben de wethouders Bakker, Angenent en Geluk van Haarlem een rondwandeling gemaakt over de Linnaeushof te Bennebroek, van welke excursie zij tamelijk enthousiast terugkeerden. Het is wel zeker, dat zij zeer welwillend zullen staan tegenover eventuele verzoeken om financiële medewerking, omdat zij in de nieuwe lusthof een groot gemeentelijk belang zien. 's Morgens hebben de burgemeester en wethouders van Bennebroek aan de Linnaeushof een bezoek gebracht, terwijl met. Heemstede de eerste oriënterende besprekingen nog gevoerd moeten worden. De foto geeft een kijkje in een der fraaiste gedeelten van de te creëren bloementuin. 3Ned 1953 3(4 Ned 1953 3% Ned 1948 3',4 pCt Ned 195U 3>/4 Ned 1954 3% Ned 1955 3-3(5 Ned 1947 3 Ned 62-64 bel fac Inschr Grtbk 1946 3 pCI Ned Handel Mil cert A.K.O. Van Berkel's Patent Calvè-Delft eert. Van Gelder Kon. Hoogovens eert Unilever Cert Ned. Kabel Philips Kon Petroleum „Amsterdam" Rubber Holl. Amerika L4.1D Kon. Ned. Stoomb Mu Ned Scheepv Unie H VA Deli Mfl Cert. slot 103,V 10218 101% 101% 101% 101% 100% 10118 99% 243 301% 185 295(4 2861/2 332% 418 275(4 393% 568(4 124% 185 17748 182% 158 148% 12/5 3281/2 415% 389 560 124 176(5 150 10/5 11/5 Anaconda Copper 61% 60 Bethlehem Steel 132% 130(4 Chrysler Corp. 78 75%e General Electric 51% 50% Genera] Motor» 96% 95 Kennecott Copper 107% 105 Montgomery Ward 79 78% Radio Corp. 48% 47(4 Republic Steel 85 84% Royal Dutch 75% 74(4 Shell Union Oil 60 59 Southern Pacific 61 60 Southern Railway 92% 2644 86(4 92 >4 Tidewater 25ex U.S Steel 84% •a ex dlv. Stemming: gedrukt Advertentie Voor de Haarlemse rechtbank stond vanmorgen een vrolijke jongen terecht, de 27-jarige S. S. uit Haarlem, die er geen beroep op na bleek te houden. De man had in de nacht van 4 op 5 April van dit jaar een bestelauto gestolen, die op straat stond geparkeerd. Uit het verhoor bleek, dat hij zo maar eens een ritje had willen maken zonder de bedoeling, de auto zich wederrechtelijk toe te eigenen. De joyrider kwam ten slotte in Zandvoort terecht, waar hij tegen een boom reed. Hij liet de wagen staan en stapte in een andere auto, zij het dan alleen om te slapen. Aan de etalagewedstrijd, door V.V.V. voor de Hillegomse Midden stand uitgeschreven, namen 28 winke liers deel. De bekroningen werden als volgt vastgesteld: le pr. Coöp. „Onder ling Belang" afd. Manufacturen, Hoofd straat 84, grote wisselbeker en kleine herinneringsbeker. 2e pr. Fa. P. W. van Houweningen, banketbakkerij Haven, 2. Verzilverde Plaquette, met eervolle vermelding voor de zeer fraaie afwer king. 3e pr. Fa. L. Schoonderbeek, el. techn. bur. Hoofdstraat 122. Bronzen plaquette. Extra pr. eervolle vermel ding voor de meest originele etalage: Fa. C. Meyer en Zn., huishoudelijke artikelen, Hoofdstraat 14. Bronzen me daille. Zaterdag zullen weer vele winkels tot 21 uur geopend blijven. De R.K. Harmonie „Crescendo" geeft een con cert in de gemeentelijke muziektent op het open terrein tegenover het post kantoor. Aanvang 7.45 uur. Om 3 uur des middags is er een voetbal-tournooi op de terreinen aan de Leekstraat. De beslissingswedstrijd zal om 4.15 uur beginnen. Om 5 uur des middag wordt door luidsprekers bekend gemaakt op welk nummer van de Bouwsteentjes, ten bate van V.V.V. verkocht, de prijzen zijn gevallen. Des avonds om 8 uur zal er in Treslong prijsuitreiking zijn. Daarna zal de toneelvereniging „Alliance" het blijspel in twee bedrijven: „Per Lucht post'" opvoeren. Zondag 15 Mei wordt het tweede Internationaal Kapconcours in Treslong gehouden, onder auspiciën van de Kap persclub „Marcel" te Amsterdam. De Harmonie „Eensgedindheid" geeft Zondag 15 Mei des middags van 15-17 uur een zomerconcert in het wandel bos „Groenendaal" waarop het volgen de programma wordt uitgevoerd: 1. Trough Night to Light, mars; 2. Les Saltimbanques, ouverture; 3. L'Ave- nir, fantasie; 4. Hochzeit der Winde, wals; 5. The Geisha, fantasie; 6. Pauze; 7. Groot Rotterdam, mars; 8. St. Tri- phon, mars; 9. Rosette, wals; 10. Wie ner Extrablatter, selectie; 11. Mars Finale. De vijftig jaar bestaande Hilversumse voetbalvereniging 't Gooi organiseert a.s. Zondag een nationaal jubileum- juniorentournooi op de velden, die ge legen zijn binnen de draversbaan van het Hilversumse Sportpark. In verband met het jubileum begint het tournooi dit jaar met een gezamenlijke koffie tafel. Deelgenomen wordt door de ju niorenelftallen van Ajax, D.O.S., Eind hoven, 't Gooi, Haarlem, Sportclub En schede, S.V.V. en R.C.H. Er wordt ge speeld in twee afdelingen van vier clubs, die een halve competitie spelen. Men zal trachten toestemming te ver krijgen, om de finale op het hoofdter rein van het Hilversumse Sportpark te doen spelen. In verband met het juniorentoumool begint de K. N. V. B. tweede klas- wedstrijd 't GooiK. F. C. a.s. Zondag bij uitzondering eerst om 3 uur. Deze week werd een der laatste wed strijden om het persoonlijk kampioen schap van de Bloembollenstreek ge speeld. In de hoofdklasse is de heer Brauckman als eerste geëindigt, de heer Tj. de Jong eindigde als twee de. In de tweede klasse wes het de heer M. B. van Haeringen. die als eerste uit de strijd kwam. De heer Weyers werd nummer twee. In de eerste klas waren de uitsla gen als volgt: Groep A: Hulsmanvan Lierop 10, Duwelv.d. Zwet <4Andeweg M. P. v.d. Berg 1— Groep B: BouwmanOffriinga 1 0, BrandsmaLieverse 01, Assen delftPieters 01, VeenstraJ. Staats 0—1. Nagekomen uitslagen: Assendelft Offringa 01, PietersBrandma y,(4. De laatste wedstrijd wordt Maandag in „Weltevreden" gehouden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3