BOSCH HUISHOUD-KOELKASTEN wolf en de havik DE BARBIER VAN SEVILLA T Niemeijet K ru is woord raadse l n De heer K. de Haan in het zilver ENTOSORBINE Rotterdams Toneel maskeerde het revolutionnaire element de koffieprijs! Van f 2.32 voor f 2.22. Bovendien Radio-reparatie J. Maertens N. V, Gouden bruidspaar in Zandvoort H.V.Willem van Rijn JUBILEUM BIJ „DE SPAARNESTAD" Origineel Solinger kartelmes voor slechts 98 cent bij Niemeijer's KOFFIE NETTO 250 GRAM Pejeha DINSDAG 17 MEI 1955 PAGINA JUWEELTJES VAN TECHNIEK: Gering stroomverbruik Type 120 5: Type 160 S: prijs F- 895.- Type 210 S: prijs F. 1165.— Dat leuke, vlotte kapseltje maakt MOLENDIJK voor U SANTPOORTERPLEIN 1 - Tel. 19706 „OVER TWAALF DAGEN Uw haar is uw kroon C. J. OERLEMANS Feestje vond onver wacht einde Lampions en slingers in brand HUISSCHILDER WAS OiBSTINiAAT Wegens dronkenschap tot tien dagen veroordeeld Getuigen opgeroepen rWb'. WITTE tegen maag-darmstoornissen o.a. TABLETTEN diarrhee, "kater", bedorven maag. Betrouwbare Orgelbespeling Niemeijer op ver zoek van tienduizenden huisvrouwen de kartelmes aanbieding Voortaan in cellophaan verpakt, dus altijd versl Vraag Uw winkelier Biljarten A. AGEMA KAMPIOEN VAN HAARLEM 2E KLASSE CADRE 38/2 SOFTBALL Kapelaan V. G. Nijman in Bloemendaal benoemd 8 9 10 11 Jachtopziener Jansen kan veel vertellen OPSTELLENWEDSTRIJD Prijzen werden uitgereikt Zandvoort telt 12255 inwoners Voor goede maatkleding stoften Uitvoering T.Z.B. FINE CHAMPAGNE Zeer oude Cognac uit het beste Cognac-gebied Advertentie IMP, HAARLEMMERWEG Leverbaar in drie types en we/; inhoud 120 liter met 2 bergrekjes, 1 eierrek en 1 botervak aan de binnenkant van de deur inhoud 1 60 liter met 2 bergrekjes, 1 eierrek en 1 botervak aan de binnenkant van de deur inhoud 21 0 liter met 3 bergrekjes, 1 eierrek en 1 botervak aan de binnenkant van de deur prijs F.1375.— 475 AMSTERDAM TELEFOON 8621 1 (4 LIJNEN) Zaterdag jongsleden heerste er rond het middaguur een waarlijk feestelijke stemming in de redactiekamers der N.V. Drukkerij De Spaarnestad, waar de zil veren jubilaris de heer K. de Haan van de afdeling Revisie een warme huldiging werd bereid. Te kwart over elf had de directie van het bedrijf hem reeds in haar appartementen ontvangen om hem persoonlijk geluk te wensen en haar dank voor bewezen diensten te uiten in de overhandiging van een indrukwek kende portefeuille met plezierige inhoud. Geflankeerd door een stralende echtge note liet de jubilaris zich daarna neer in vertrouwder omgeving ten einde de huldiging van hoofdredacteuren, colle ga's, vrienden en bekenden te ervaren. De redactie-secretaris, de heer F. M. S. Donders, heette als ceremoniemeester de feesteling en diens echtgenote van harte welkom, waarna hij het woord verleende aan een der hoofdredacteuren, de heer J. Douwes. Deze gewaagde van het dich- Advertentie Bus 3-4-8 De R.K. Toneelvereniging ,,Bavo" uit Haarlem-Noord heeft Zondagavond een volle zaal van het gebouw St. Bavo aan de Smedestraat een paar uur lang aangenaam bezig gehouden. Opgevoerd werd het blijspel „Over twaalf dagen... tegen middernacht" onder regie van Hartien Langeveld. De strekking van de geschiedenis is bepaald ingewikkeld. Een Aprilmop van een courant, als zou de wereld over twaalf dagen door een komeet worden verwoest, geeft aanlei ding voor de bewoners van een groot landgoed in de buurt van Utrecht, aller lei vreemde dingen te gaan doen. De huisknecht, met verve gespeeld door Tip Galama, voelt zich eensklaps een heel ander mens. Hij gooit het „juk der slavernij" zonder bedenken af en is van plan het er in die paar levensdagen flink van te nemen. Kneterman, de ren tenier, doet hetzelfde. Zijn gezondheids toestand, die hem jarenlang noopte vele dingen niet te eten, kan hem nu niets meer schelen. Hij drinkt, staat expres op de tocht en verorbert alles. Eddy Hartman vertolkte de trieste figuur niet onverdienstelijk. Appelman, de heer- boer parvenu, bezitter van het land goed, weet dat het een Aprilgrap is. De bij hem inwonende familieleden en zijn ondergeschikten ziet hij die paar dagen voor de zgn. ramp in hun juiste gedaante. En die valt over het alge meen niet mee. Op de eerste plaats is er Sophie, een nicht, die hoopte, dat haar dochter met de rijke heerboer zou trouwen, maar alras bemerkt, dat de zaak niet doorgaat. Miep Nelis impo neerde in deze rol zeker niet, doch had af en toe gelukkige momenten. Abso luut zwak acteerde Wiec van Turnhout, die als student en logé op het landgoed, vooral in het spreken meer gelijkenis vertoonde met een kruier in zijn prille ]e"2dj r De beste speler was ongetwij feld Martien Langeveld. Hij leverde sterk toneelspel en stelde daarmede een voldoende tegenwicht voor de regie-on volmaaktheden, die wij in zijn blijspel aantroffen. „Bavo" heeft met dit vrolijke, leuke stuk geen volmaakte creatie gebracht, wel echter grote voldoening en pret bij het publiek, dat dikwijls uitbundig reageerde en het luisteren soms onmo- Seluk maakte. „The Cocktails" en de „Melodisten" zorgden er tussen de be drijven en na afloop voor, dat prettige muziek de zaal vulde en men de benen kon uitslaan. tersbloed, dat de heer De Haan in zich weet en hij sprak hem in zeer geestige, verheven poëtische bewoordingen toe. Mede namens zijn collega-hoofdredac teur overhandigde hij de jubilaris een tweetal dichtbundels en wenste hem alle goeds toe. De chef der redactie, de heer G. J. Vermeulen, verhief zich vervolgens om de zilvering te complimenteren en hem een fraai-gebonden, rijkelijk geïllus treerd Liber Amicorum aan te bieden, samengesteld door alle leden van de re dactie-staf. Namens het Jubileumfonds der Spaar nestad sprak de heer L. Vierhout, oud collega en vriend van de heer De Haan. Hij memoreerde op humoristische wijze de vele grollige momenten uit vroeger dagen en overhandigde een gevuld couvert. De fotograaf, de heer J. de Jong, haal de herinneringen op uit de dagen, dat de jubilaris optrad als redacteur van een der Spaarnestad-uitgaven en de rij van sprekers werd besloten door de jongere redacteur, de heer G. J. Michon, die recentere toestanden schetste en namens vrienden een zeer fraaie diplomatentas aanbood. Hierna vond het minder officiële ge deelte van de feestelijkheden plaats. De heer J. P. Buur, collega van de jubila ris, liet enkele meesterlijk geslaagde imitaties horen, er werd koffie met ge bak gereserveerd en de aanwezigen on derhielden zich met vriendelijk gekout. De heer De Haan zei zeer ontroerd te zijn door de warme huldiging en dankte sprekers, organisatoren en aanwezigen voor hun medeleven, waarna iedereen zich om hem verdrong teneinde hem de hand te drukken. Advertentie Permanent wave is een kwestie van ver trouwen en.... zeer goed model knippen. Wij brengen U de nieuwste, voor ons klimaat geschikte draagbare ^modellen naar Uw smaak en type gevormd. Medisch gediplomeerd haarkundige Gierstraat 69 - Haarlem - Tel. 21736 - 18462 Op het ogenblik, dat het hoogtepunt was bereikt, werd Zaterdagavond kwart voor negen een feestje in een bovenwo ning aan de Kleine Houtweg ruw ver stoord door een fikse brand, die in enkele ogenblikken tijds voor meer dan f 50Ö schade aanrichtte. Het brandje ont stond, toen een van de 16 jongelui, allen ongeveer in de leeftijd van 16 jaar, de lampions wilde aansteken. De lampion vatte echter vlam en deelde het vuur al gauw mee aan de slingers en de andere lampions. Tot overmaat van ramp ont stond er bovendien nog kortsluiting, zo dat de jongens en meisjes in het donker de brand moesten blussen. Dat gelukte tenslotte, maar intussen was er flinke schade aangericht aan het behang, de gordijnen en de vloerbedekking. Men was tegen brandschade verzekerd. Het vuur was al geblust, voordat de brand weer arriveerde, die dus niet meer be hoefde op te treden. Voor de Haarlemse politierechter stond gistermorgen een 25-jarige huis schilder uit Haarlem terecht, die de avond van 21 Februari 1.1. door de poli tie moest worden opgebracht, omdat hij dronken zou zijn. Verdachte liep toen op de Jansweg naast zijn fiets toen een pa trouille-auto hem tegemoetkwam. De man slingerde, sloeg brallende taal uit en sprong, toen hij de auto zag aanko men, op zijn rijwiel. Uiteraard was hij snel ingehaald en een hoofdagent, die als getuige optrad, wilde hem met as sistentie in de wagen duwen. Hiermee was de huisschilder het beslist niet eens. Het werd een heel relletje. „Ik ga door, ik heb met niets met jullie te maken, waar mijn fiets is moet ik ook zijn", kreet de verdachte door de straat en omstanders, die (zoals de ge woonte is bij dergelijke aangelegenhe den) op de hand van de zwakste waren, begonnen zich ook te roeren. Tenslotte slaagde men er in de auto dicht te krijgen en was het bureau aan de Sme destraat de plaats voor het tweede be drijf. Hier draaide de Haarlemmer een gevarieerd scheldrepertoire af en ver zette hij zich woedend, want hij was niet dronken en tenslotte hoef je dan niet in een cel te zitten. Op de zitting scheen verdachte, on danks de lange tijd, die hij had gehad om bij te komen, nog in zijn roes. Hij ontkende alles, had maling aan ieder een (en eigenlijk toch maar drie glazen op gehad). Volgens het rapport zou hij er de betreffende avond negen hebben gedronken. De officier van justitie requiereerde een week gevangenisstraf. „Heeft u hier nog iets op te zeggen?" Huisschilder: „Het interesseert mij allemaal niks. Ik ga toch in hoger be roep". „Goed dan maak ik er tien dagen van", antwoordde de politierechter. De veroordeelde schudde obstinaat het hoofd en mompelde: „Wat kan mij het schelen". De Haarlemse verkeerspolitie roept getuigen op van een ongeval, dat Zon dagavond omstreeks 10 uur gebeurdeir.' de Lange Begijnenstraat. Het betreft een aanrijding van een bromfietser, die onder invloed van alcohol verkeerde, met, naar men vermoedt, een voet gangster. De bestuurder van de brom fiets heeft verklaard uit te moeten wij ken voor een wielrijder, waardoor hij viel, en een diepe snijwond boven zijn linkeroog en een wond aan het achter hoofd opliep. De man is naar het Grote Gasthuis overgebracht. SS. „Als het nog maar niet te laat is", hamert, het door Eric's hoofd, terwijl hij met Ottar, de Bohuslaner, voortsnelt in de richting van de driesprong. „Er is zoveel tijd verloren gegaan; als Geirfinn inmiddels op pad is gegaan, is hij misschien de driesprong al voorbij. Maar nee", poogt hij zichzelf keer op keer gerust te stellen, „waarschijnlijk wacht Geirfinn de tijd, die zijn ruiters nodig zouden hebben, om de weg heen en terug naar Tyrfing af te leggen, en dan kan hij nu pas kort onderweg zijn". Zonder zich veel rust te gunnen, spoeden zij zich dwars door de wouden naar het Westen. Tegen de morgen van de vierde dag bereiken zij de heirbaan en daar staan zij verslagen stil. Een diep, breed spoor toont aan, dat hier nog slechts kort geleden een grote stoet voorbij gekomen is. Zwijgend onder zoekt de Noorman de sporen. Hier en daar staat de afdruk van een paardehoef, maar het is niet bij benadering te zeggen, hoe groot de troep geweest is. Het kunnen er vijftig, maar ook een paar honderd geweest zijn. De mannen wisselen een stille blik en geen van beiden wil de ge dachte uitspreken, welke hun door het hoofd spookt. „Ik..... ik ga er achteraan", zegt de Noorman dan somber. „Best mogelijk, dat dit een roversbende is. Zo gauw ik wat weet, keer ik terug. Wacht hier inmiddels op de komst van mijn mannen. Kom ik NIET terug, volg dit spoor dan". De Bohuslaner knikt, onzeker. „Die vermaledijde wolven", gromt hij dan, „komen die ook mee? Huh. Zodra ik die mormels hoor, kruip ik in een boom en kom er niet eerder weer uit, voor ik goed en duidelijk - gezien heb, dat ze zich vadsig gegeten hebben". Ondanks alles moet Eric toch even grinniken, maar hij kan de angst van zijn makker niet wegpraten. Even overweegt hij nog, de Bohuslaner er op uit te sturen en zelf de komst van Halfra af te wachten, maar als er onverhoopt gehandeld zou moeten worden, kan hij beter de verantwoording zelf hebben, en dus neemt hij met een haastige groet afscheid. In de beschutting van het struikgewas blijvende, spoedt de Noorman zich voort langs net spoor. Hij is al een flink eind de wegkruising voorbij, als hij eensklaps omzichtig wegduikt achter het gebladerte. Zag hij daar niet de glinstering van wa pens? Voorzichtig gluurt hij tussen de bladeren door. Daar ligt inderdaad een krijger langs het pad, half verscholen in de struiken. Even staat de Noorman in beraad, dan maakt hij rechtsomkeert, om de plek langs een omweg weer te naderen. De krijger ligt er nog steeds in dezelfde houding. En als Eric behoedzaam dichterbij komt, verwondert dit hem niet meer. Het is een dode. Advertentie Op Zaterdag 21 Mei zal in het Open luchttheater te Bloemendaal een open luchtsamenkomst gehouden worden van wege het Christelijk Nationaal Vak verbond. Medewerking aan dit lente feest verlenen het Christelijk Fanfare corps „Arti et Religioni" en de Chris telijke Gymnastiekvereniging „Kracht en Vriendschap". Advertentie Vanwege het diocesaan verband van Katholieke Armbesturen in het diocees Haarlem wordt op Dinsdag 31 Mei 's avonds om half acht, bij Brinkmann een voorlichtingsconferentie belegd, waarop mr. H. J. Goedmakers uit Am sterdam zal spreken over „Van armen zorg tot maatschappelijke zorg". Een en ander houdt verband met de komen de invoering van de zogenaamde nieu we armenwet. Vanavond van 8 9 uur speelt Geor ge Robert in de Grote Kerk te Haar lem het volgend orgelprogramma: 1. Passacaglia, G. Frescobaldi; 2. Canzona, D. Zipoli; 3. Koraalvoorspe len, a. Herr Gott, nun schleuss den Himmel auf. b. Mit Fried* und Freud' ich fahr' dahin, J. S. Bach; 4. Praelu- dium en Tripelfuga Es gr. t., J. S. Bach; 5. Intermezzi, H. Andriessen; 6. Variaties op een Oud-Nederlandsch Lied, J. Bijster. oen men indertijd „De barbier van Sevilla" van De Beaumarchais niet dadelijk wilde spelen, moet de schrijver tegen Louis XVI gezegd hebben, dat hij eerder de Bastille zou slechten, dan toelaten dat zijn comedie niet gespeeld werd. Op z'n mooist ge zegd, scheen de schrijver zijn eigen waarde dus wel te kennen, en nu wij er een kleine twee eeuwen later te genover komen te zitten, lijkt de come die niet zo'n allerbelangrijkst meester werk te zijn, dat het symbool van het Franse absolute koningsschap ervoor ge sloopt zou moeten worden. De Bastille hield het overigens na de première (1775) nog veertien jaar uit. Het stuk bracht een fris romantisch briesje in de wel wat stijve deftigheid van de klassieke Franse toneelkunst, Het is kundig in elkaargezet, de intrige is ingewikkeld genoeg, ofschoon ook wel wat kinderlijk steunend op toevallighe den en domme goedgelovigheid; er zit ten levendige tonelen in, en vooral wan neer Figaro zelf aan het woord is, werkt de tekst als een hupse fontein. Die Figaro is een gewiekste knaap, die niet voor één gat gevangen kan worden en zijn eigen vindingrijke ver nuft niet lager aanslaat dan geboorte en geld van de adel; de slimme intrigant is zeer duidelijk De Beaumarchais zelf, en ziedaar een van de redenen, waarom het stuk voor ons minder belangrijk en minder geestrijk is dan het twaalf jaar later geschreven „Bruiloft van Figa ro". De „Barbier van Sevilla" is goed beschouwd een levendig geschreven lof lied op des schrijvers avontuurlijk en slim uitgebuit leven, en zoiets staat in artistieke graad allicht een heel stuk beneden een werk, dat gedragen en be heerst wordt door een idee, zoals dat het geval is bij de „Bruiloft van Figaro" Het laatste is fijner uitgewerkt, door de zeer gecompliceerde intrige heen voelt men, dat het stuk bezield wordt door een idee en het échte vuur van gerechtvaardigde verontwaardiging. Een terecht bekend geworden stuk litera tuur zoals de lange alleenspraak van Figaro in het vijfde bedrijf van de „Bruiloft", zal dan ook niet zo ge makkelijk uitbotten in een handig stukje maakwerk gelijk de „Barbier van Se villa." Er zit in de Barbier nog wel een re- volutionnair tintje, maar dat gaat ver loren in de vertoning, welke het Rot terdams Toneel er hier Zaterdagavond van gaf. De regie van Bob de Lange maakt er een hoofdzakelijk koddige ver toning van, waarvoor in sommige fi- guren wel de rechtvaardiging gevonden kan worden, maar waardoor ook wei nig overblijft van „een comedie, welke altijd weer door humor en geest wist te boeien", zoals in het programma staat. Ton v. Duinhoven, die buiten de kluchtige toon bleef, gaf gestalte aan een levendige, even rad redenerende als intrigerende Figaro; het kan nog een beetje vuriger, een beetje Spaan- ser, hij gleed glad en gewiekst door alle situaties, overeenkomstig de opvat ting van de regisseur niet zozeer als de revolutionair-durvende brutale rakker, dan wel als de vindingrijke snaak, die in de toneelliteratuur van ongeveer alle Europese landen voorkomt. De liedjes werden met plezierige bra- vour gezongen door V. Duinhoven en Steye v. Brandenburg, die in zijn ver- mornmingen overtuigender was dan als graaf Almaviva, en met romantische aanminnigheid door de lieve Rosine van Henny Orri. (Is het verbeelding, dat zij af en toe aan Magda Janssens deed denken?) Door de koddige opvatting kwam Wim v. d. Brink als Bertholo niet toe aan het tot in détails zuiver afgewerkte karakterwerk, waardoor hij bijvoorbeeld in „Volpone" de aandacht trok, doch de kluchtige toon gaf ook aanleiding tot een paar zeer genoeglijke rolletjes van Peter Holland en Eli Blom, en tot een voortreffelijke en verzorgde caricatuur van Willy Ruys. In het kort: een radde en soms kleu rige voorstelling van een stuk, dat de schrijver destijds gewichtiger voorstel de dan het was, en dat voor ons niet meer dan een episode van de theater geschiedenis is geworden. De lofwaar dige ambitie, waarmede Bob de Lange oude hoofdstukken van de toneellitera tuur voor ons levend wil maken, heeft hem nog niet de gelegenheid gegeven, met een flonkerende voorstelling van een waardig stuk, in de geëigende be zetting, als regisseur even trefzeker en gelukkig de roos te raken, gelijk hij dat als acteur zo dikwijls heeft gedaan. Hk. A. A. Agema van de B. V. „Hof van Holland" is met een tournooimoyenne van 15.85 kampioen geworden van Haar lem, tweede klas cadre 38/2. De partijen van de laatste dag lagen beneden de 15 beurten, waardoor alle spelers hun gemiddelden wat ophaalden. R. van Lu nenburg kwam op de tweede plaats. Het tournooigemiddelde bedroeg 12.62. J. F. Nobels, die als laatste eindigde, wist tegen Dickmann zijn enige winstpunt te veroveren. De laatste dag van de wedstrijden, Zondag, werden er zes maal series van 100 en meer geproduceerd. De gedetailleerde eindstand luidt: Agema 2093—132—100—15.85—12 Lunenburg 1877—119— 91—15.77—10 Doves 1336—123—102—14.92—10 Dollé 1896—145—103—13.07—10 Noordman 1664—152— 66^10.94— 6 Willemse 151316560— 9.20— 4 Dickmann 1815—127— 65—14.29— 3 Nobels 149116176— 9.26— 1 Het softballprogramma voor de ko mende dagen luidt in de eerste en tweede klassen: Eerste klasse: PinguïnsBCK, VVGA —SC Haarlem, HHC—Schoten. Tweede klasse: SC Haarlem 2OVVO 1, Rooswijk 1—HHC 2, OVVO 2—HHC 2, OVVO 2—TIW 1, HCK 3—TYBB 1, HCK 2—DSB 1, Catchers 1DSB 1. chers 1DSB 1. De voornaamste uitslagen waren deze week: Eerste klasse: SC Haarlem 1Pin guïns 1 3—7, HCK 1—HHC 1 3—13, EDO 1Schoten 1 813. Tweede klasse: DSB 1OVVO 2 93, RCH 1—Pinguins 2 8—2, OVVO 1—HCK 3 7—16, HHC 2—DEC 10—4. Tot opvolger van kapelaan Chr. de Waard, thans leraar aan het Seminarie Hageveld te Heemstede, is door de bis schop van Haarlem, mgr. J. P. Hui- bers, te Bloemendaal benoemd kape laan V. G. Nijman. Deze is geboren in 1917, priester gewijd in 1947 en was sinds 1952 als kapelaan verbonden aan de parochie van de H. Bartholomeus te Schoonhoven. De eerwaarde heer A. Hetem zal op Zaterdag 4 Juni in de kathedrale basiliek de H. Priesterwijding ontvan gen. Zondag 5 Juni draagt hij 's mor gens om half tien zijn eerste plech tige H. Mis op in de parochiekerk van de H. H. Elisabeth en Barbara. Horizontaal 1. oud-gediende Ital. rivier 2. grassoort rechtsgeding 3. bevroren water bewoner van Afrika 4. verbi gratia (afk.) paardenspel 5. staf in Nederland 6. voortreffelijk 7. ;een reis ergens naar toe 8. Geld. gemeente niet veraf 9. schoonmaken 10. denkbeeld taartje 11. reeds knaagdier Verticaal: 1. zeerover 2. vordering hoogtemerk 3. voorzetsel onafhankelyk- heid CM CC LO vO 4. verdieping lichaamsdeel 5. scheikunde 6. bekende Indianenstam 7. scheidsrechter ik iLat.) S. zwart (Fr.) hard lopen 9. patrones der muziek insect 00 Cs 10. republiek in Zuid-Amerika plaats om te schaatsen 11. rund baard Het echtpaar Jansen-Rolvers, wonen de aan de Zandvoortselaan 80 in Zandvoort, hoopt op 18 Mei a.s. zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Het bruidspaar woont al 45 jaar in Zand voort en is trouw abonné op onze cou rant. De heer Jansen geniet in Zand voort bekendheid als toegewijd jacht opziener voor de familie Quarles van Ufford, maar ook als kenner van het duingebied en liefhebber van honden. Lange jaren heeft het gezin van de heer Jansen eenzaam temidden van het on gerepte duin gewoond, maar toen de Amsterdamse waterleiding de be woning op haar waterwingebied niet langer meer toestond, verhuisde de heer Jansen naar de Zandvoortselaan. De bruidegom gaat ondanks zijn 75 jaren nog bij nacht en ontij onvermoeid op pad. Hij is da vergezeld van zjjn trou we makker, de diensthond. Op jeugdi ge leeftijd legde hij zich reeds toe op de hondendressuur en hij was de eerste jachtopziener die een gedresseer de hond had. Hoe deze dieren aan hem gehecht zijn blijkt uit het volgende voorval: Toen de heer Jansen in mili taire dienst ging, bleef zijn hond troosteloos achter. Het dier deed alleen de routes welke hij met zijn baas placht af te leggen. Het dier kalmeer de pas toen hij in zijn mand een oude jas van zijn baas kreeg. De „baas" kreeg echter de schrik van zijn leven toen hij in militaire uniform thuis kwam. De hond herkende hem niet en vloog hem naar de keel! De heer Jansen is be stuurslid van de afdeling Zandvoort van de Nederlandse bond voor de dienst hond. Als zodanig had hij een belang rijk aandeel in de verleden jaar gehou den demonstratie in het Kennemer sportpark. Zaterdagmorgen vond in het raadhuis te Zandvoort de prijsuitreiking plaats van de opstellenwedstrijd welke door het comité tot viering van de bevrij dingsdag was uitgeschreven. Aan de wedstrijd werd deelgenomen door leerlingen van de hoogste klasse der lagere scholen en die van de ulo school. De beoordeling werd overgelaten aan de hoofden der scholen en zo wa ren twintig jongens en meisjes ten raadhuize gekomen om de prijs in ont vangst te nemen, voor elk van hen een leesboek. Burgemeester van Fenema sprak de kinderen toe. Spr. had de twintig bekroonde opstellen doorgelezen en dat was voor hem aanleiding om een correctie aan te brengen in de toespraak tot de jeugd op de bevrijdingsdag. Toen had hij namelijk gezegd dat de jeugd de narigheid van de bezettingsjaren slechts uit overlevering kende. Uit de opstellen was hem echter gebleken, dat deze kinderen in hun prille jeugd reeds zulke indrukken hadden opgedaan, dat zij zich ook bewust waren van hetgeen er toen in hun naaste omgeving plaats vond. De burgemeester prees de literaire kwaliteiten van sommige opstellen. Spr. besloot met de opwekking, in het leven ook aan de fantasie een plaats in te ruimen. Na de prijsuitreiking ontvingen de kinderen een kleine tractatie. Van de leerlingen der Mariaschool werd een prijs toegekend aan Betsy Blankendaal en Hans Versteege. De bevolking van Zandvoort néémt gestadig toe. Het aantal inwoners ver meerderde in Maart en April door ge boorte met 35 en door vestiging met 301; het verminderde door overlijden met 25 en door vertrek met 168. Het bevolkingscijfer steeg derhalve van 12110 tot 12255. Advertentie Prima stoffen poor prettig' prijzen. Vraagt Uw kleermaker De dames-gymnastiekvereniging van de R.K. sportvereniging „T.Z.B.' gaf Zondagavond in het patronaatsgebouw te Zandvoort een uitvoering. De voorzit ter van „T.Z.B.", dr. C. F. M. Robbers, sprak een openingswoord waarin deze er zijn blijdschap over uitsprak dat deze afdeiing thans tot haar eerste openbare uitvoering kon komen. Het programma werd geopend met een allerliefst dansje, uitgevoerd door de kleine meisjes. In een vlot tempo verrichten achtereenvol gens de grotere meisjes en de damesaf- delingen verschillende oefeningen; daar bij blijk gevende dat onder de bekwa me leiding van de heer Heerkens aan de voorbereiding van deze uitvoering grote zorg was besteed. Kapelaan Steen man vertolkte de dank van de talrijke aanwezigen in een slotwoord waarin hij de wens uitsprak dat deze jonge afde ling spoedig ook in intercommunaal ver band zou kunnen optreden. Advertentie VOOR DE HANDEL r JACOBUS BOELEN, AMSTERDAM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 2