Onrustig Nederlands elftal voor laatste wedstrijd De Keuzecommissie heeft twee grote fouten gemaakt Opstelling der elftallen Geen belangrijke wijziging in klassement r J Voorhoede weer verzwakt Anquetil wint zesde etappe Internationaal waterpolo mm Fantini eerste te Acqui Terme 4de etappe Zes landen nemen er aan deel Blijf meesfer jungschlager nu geheel zonder verdediging Mr. Bouman bij minister Luns MORGENMIDDAG IN ROTTERDAM NA VIERDE ETAPPE VAN DE GIRO (SCHËEI'VAAKTBEKICBTEW) WOENSDAG 18 MEI 1955 PAGINA 7 Ronde Z.O.-Frankrijk Suykerbuyk en Konings na sluitingstijd binnen Matanovic leidt nog steeds te Hamburg Nederlander Prins op vijftiende plaats Een interstedelijke wintercompetitie „Hilversum" naar betaald voetbal Nog geen beslissing bij damkampioenschap Akkermans naar Be Quick Zuid-Afrikanen in Ronde van IJsselmeer Oostelijk elftal tegen West-Duitsland „Beker van de F.I.F.A.- voorzitter" In plaats van Europa-beker Australië scoort 668 runs tegen West-Indië Fenny ten Bosch in het spoor der groten Sterke athleten naar Vlaardingen Sportflitsen Politievoetbaltournooi MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Mevr. Razak heeft zich ook teruggetrokken MARKTBERICHTEN (Van onze sportredacteur) Het is een vreemde zaak met het Nederlands elftal, dit jaar. Alle juich tonen, die overal te beluisteren waren voor de eerste wedstrijd gespeeld ttoest worden, zijn verstomd. Zij hebben plaats moeten maken voor een steeds groter wordende gereserveerdheid ten opzichte van mogelijke succes sen, die te behalen zouden zijn. Tegen de Belgen geloofde men feitelijk al niet meer aan een succesvol seizoen, maar toen juist deze wedstrijd winst opleverde, kwam er toch nog even hoop in de harten van de tienduizenden, die op bijzonder emotionele wijze meeleven met het wel en wee van het Vaderlandse voetbal. Die hoop is wreed verstoord. Want in Dublin is ge bleken, dat het Oranjeteam zoals het toen in het veld stond geen volwaardige tegenstander genoemd mocht worden, ook al wordt dat in de uitslag een nederlaag van 10 niet uitgedrukt. Maar deze nederlaag is er toch wel oorzaak van, dat men nu bijzonder sceptisch staat tegenover de laatste landenwedstrijd van dit seizoen, die tegen Zwitserland welke morgenmiddag in het Feijenoord-stadion zal worden gespeeld. De eervolle uitslag, die de Zwitsers hebben weten te bereiken tegen Oostenrijks nationale voetbalteam een nederlaag van 23 speelt hierbij ongetwijfeld ook een rol. Maar men zal toch wel willen toegeven, dat niemand meer somber dan vrolijk gestemd naar Rotterdam zou zijn gegaan als bijvoorbeeld tegen Ierland een wat hoopgevender resultaat bereikt zou zijn. Wilkes werd opgesteld. Zij hadden in de oefenwedstrijden in zekere zin het ge voel gekregen de mensen te zullen zijn, die het Nederlandse voetbal uit de put zouden halen. De Keuzecommissie wekte met de verkiezing van Wilkes plotseling de schijn, dat juist Wilkes de grote matchwinner zou worden. Het gevolg was, dat in de wedstrijd tegen Denemar ken de cracks Lenstra, Timmermans en De Harder wilden aantonen in niets voor Wilkes onder te doen en dus meer te spelen ter vermeerdering van eigen roem en glorie dan van die van het Nederlandse voetbal. Lenstra is er uiteindelijk het slachtoffer van gewor den. Wilkes dreigt het tweede te zullen zijn. Het is, geloven'wij, niet zo moeilijk cm twee voorname factoren aan te wij zen, die een belangrijke rol hebben ge speeld in de ontwikkelingsgang van de prestaties van het Nederlands elftal sinds men weer de beschikking heeft over de routiniers, die in het buitenland een voortreffelijke opleiding hebben gehad. Twee fouten, die toch wel moeten worden toegeweten aan de Keuzecom missie. Wij schrijven dit niet omdat er nu eenmaal een zondenboek moet zijn, niet om de teleurstellingen goed te pra ten en evenmin omdat het zo gemakke lijk is om de heren, die verantwoordelijk zijn voor de samenstelling van het Oranjeteam van alles de schuld te ge ven. Men moet nu eenmaal roeien met de riemen die er zijn en als de kwali teit van het Nederlandse voetbal tegen valt, kan men dat bijvoorbeeld moeilijk de Keuzecommissie verwijten. De fouten van de K.C. liggen dan ook op een ander plan, althans volgens onze bescheiden mening. En waar ze gemaakt zijn? In Heerenveen en in Essen. Wij moeten, om dit nader te verklaren, ver terug gaan, terug naar de eerste oefenwedstrijden, die de nieuwe ploeg-in- opbouw gedurende de wintermaanden heeft gespeeld. Het zag er toen naar uit, dat men op de goede weg was. Drie oefenwedstrijden eindigden niet alleen ln eclatante overwinningen dat was niet zo belangrijk zij boden voorna melijk perpectief. Er waren redenen om aan te nemen, dat het team zoals het toen geformeerd was redelijke vooruit zichten bood. Maar nog voor de eerste landenwedstrijd gespeeld was, werd de eerste fout gemaakt. Men haalde in deze ploeg plotseling Faas Wilkes, een Wil kes waarvan men feitelijk nog niets wist sinds de zware operatie, die hij in de wintermaanden had ondergaan. Een Wil kes bovendien, die het Nederlandse voet bal toch wel ontwend was en geen en kele kans had gehad om zich vertrouwd te maken met de ploegen, waarin hij zijn rentree zou maken. En het experiment, dat een stunt moest zijn werd een fiasco. Voornamelijk om psychologische rede nen. Want het moet voor tal van spe lers, voor een Lenstra vooral, toch wel een klap in het gezicht geweest zijn dat De wedstrijd tegen België kwam. Het werd een overwinning. Geen roem ruchte zege, maar toch wel één die inhoud had. Het gezamenlijk streven naar een goed resultaat werd be loond. Er volgde een oefenwedstrijd in Essen. Men stuurde er hetzelfde team dat van België had gewonnen heen. De K.C. was het experimen teren dus kennelijk moe en dat was een verstandig besluit. Maar die oefenwedstrijd werd een deceptie. De schrik sloeg de heren om het hart. De gevolgen daarvan zijn maar al te goed bekend. Men stuurde een elftal naar Dublin, dat wij de ploeg van de risico's hebben genoemd. En de prac- tijk heeft uitgewezen helaas uit gewezen dat men inderdaad grote risico's had genomen. Weer een heel andere ploeg werd voor de oefenwed strijd tegen Chelsea opgesteld en ook dat team bleek geen vondst te zijn. Het resultaat van dit alles is, dat de onrust in het Nederlands elftal gro ter is dan ooit tevoren in dit seizoen. Trouwens men is na de strijd tegen Chelsea nog eens aan het manipule ren geslagen en, het spijt ons dit te moeten constateren, men heeft daar door de kracht van de ploeg ver zwakt. Het gaat, ge zult het wellicht al be grepen hebben, om het verwisselen van plaats van Wilkes en Timmermans. In de eerste plaats beginnen wij het lang zamerhand een bijzonder riskante on derneming te vinden, dat Wilkes mo menteel wordt gehandhaafd. Hij is, dat kan niemand betwisten, in een slechte lichamelijke conditie. Verwonderlijk is dat niet. Een zware operatie laat diepe NEDERLAND Landman Wiersma Kuys Schaap Van der Hart Klaassens Timmermans Wilkes Van Roessel Clavan De Harder Mauron Meier Huegi Vonlanthen Ballaman Schmidhauser Eggimann Kernen Steffen Mathis Pernumian ZWITSERLAND De uitslag van de zesde etappe van de Ronde van Zuid-Oost-Frankrijk, van Annecy naar Gap (211 km), luidt: 1. Anquetil (Fr.) 6 uur 20 min. 49 sec.; 2. Gaul (Lux.) zelfde tijd; 3. Mahe (Fr.) 6.21.22; 4. Barone (Fr.) zelfde tijd; 5. Reisser (Fr.) zelfde tijd; 36. Boelhouwers (Ned.); 46. De Vries (Ned.); 49. Adri Voorting (Ned.); 56. Suykerbuyk (Ned.); 57. Konings (Ned.). Onze landgenoten Suykerbuyk en Ko nings kwamen na sluiting van de con trole binnen. Het algemeen klassement ziet er na de zesde etappe als volgt uit: 1. Privat (Fr.) 31 uur 3 min. 58 sec.; 2. De Bruyne (Belg.) 31.08.22; 3. Gaul (Lux.) 31.08.49; 4. Mahe (Fr.) 1.12.4^"; 5. Reisser (Fr.) 31.12.45; 50. Boelhouwers (Ned.); 57. Adri Voorting (Ned.); 59. De Vries (Ned.). Te Hamburg is het internationaal schaaktournooi voortgezet met het spe len van de partijen uit de achtste ronde. De uitslagen luiden: Matanovic (J.-Sl.) Kieninger (Did.) 1-0; Pfeiffer (Did.) Heinicke (Did.) 1-0; Pirc (J.-Sl.) Schmidt (Did.) 1-0; Bialas (Did.)Rell- stab (Did.) %-%. De afgebroken partij uit de zevende ronde tussen Pirc (J.-Sl.) en dr. Lange (Did.) is door dr. Lange gewonnen. Na de achtste ronde leidt Matanovic met 8 punten voor Pirc met 5V4 pnt. Onze landgenoot Prins staat op de 15e plaats met 2 pnt. De vertegenwoordigers der Belgische, Duitse en Nederlandse zwembonden hebben in Eindhoven onder leiding van de heer J. de Vries, voorzitter van de Kon. Ned. Zwembond, de mogelijkheid besproken tot het instellen van een West-Europese interstedelijke water- polocompetitie. Het voorstel van mr. J. A. C. Bieren broodspot, voorzitter van de sportfond sen, om daartoe vier Nederlandse, drie West-Duitse, één Belgische en één Franse stedelijke ploeg voor het deel nemen aan deze competitie uit te nodi gen, is met algemene stemmen aange nomen. Een commissie bestaande uit de heren mr, J. A. C. Bierenbroodspot en J. Armbrust (voorzitter sportcommissie KNZB), kreeg opdracht deze aangele genheid uit te werken. Deze competitie, waarvoor een West-Europese cup be schikbaar is gesteld, zal in de winter 1955-'56 voor de eerste maal worden gehouden. Het bestuur van de voetbalvereniging Hilversum, die thans in de derde klasse uitkomt en een goede kans maakt op het kampioenschap in haar afdeling heeft van het bestuur van de KNVB bericht ontvangen, dat de vereniging is toegelaten tot de afdeling betaald voet bal. Na 61 zetten eindigde ook de negende partij in de tweekamp KeilerLaros, om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland, in remise. De volgende partij zal Zaterdag, 21 Mei, te Haarlem worden gespeeld. sporen na. Wjj vragen ons daarom niet alleen af waarom de Keuzecommissie deze Wilkes handhaaft, nog minder be grijpen wjj dat Wilkes zichzelf be schikbaar stelt. HU, die getoond heeft een handig zakenman te zUn, moest toch inzien dat hij zUn eigen (finan ciële) ruiten ingooit. Want het contract met Valencia Is nog niet vernieuwd! Nog groter fout is het om Timmermans, nota bene de beste binnenspeler die wU hebben op het in het moderne voetbal zo belangrUke middenveld, naar de vleugel te verwUzen. Een Wilkes in slechte vorm zal nu voor de verbinding tussen de linies moeten zorgen. Hjj heeft dat nooit gedaan, in zUn beste tyd zelfs niet en zal het nu dus zeker niet doen. Het is om al deze redenen, dat wij de laatste landenwedstrijd van dit voetbalseizoen met een weinig ge rust gemoed tegemoet zien. WU zullen het prettig vinden als wU ons vergist hebben. De vierde etappe van de Ronde van Italië, van San Remo naar Acqui Terme, een afstand van 192 km, is geëindigd in een overwinning van de Italiaan Fantini. ZUn tijd was 5 uur, 11 min. en 22 sec. De Italiaan toonde zich in de eindsprint duidelUk de meerdere van Bénedetti, die als tweede werd geklasseerd. Het was gisteren minder heet dan de vorige dag maar de etappe was langer en er kwamen twee toppen in voor, namelUk de 620 meter hoge San Bartolomeo en de 930 meter hoge Coladi Nava. De Nederlander Voorting bereik te als eerste eerstgenoemde pas. Er zUn geen belangrUke wijzigingen gekomen in het algemeen klassement, alleen Moser en Geminiani vielen iets terug. De eerste die een uitlooppoging waag de was de Belg H. van Kerkhoven. Vier Italianen volgden hem maar de hoofdgroep zette de achtervolging in en haalde hen twintig kilometer verder, even voor Imperia, in. De tweede uit looppoging, die van negen renners onder wie de Nederlander Daan de Groot en de Spanjaard Bernardo Ruiz, mislukte ook na korte tijd. Tijdens de bestijging van de San Bartolomeo waagden de Spanjaard Antonio Gelabert en de Italianen Ber- toglio en Fantini een uitlooppoging. Gerrit Voorting (Nederland) zette de achtervolging in en was het eerst boven op de pas. Een snelle afdaling van Voorting, Gelabert, en enkele Ita lianen volgde. Tot de bestijging vanj. de tweede pas slaagde alleen Jean Dotto (Frankrijk) er in zich bij de kopgroep te voegen, die allengs 35 seconden voorsprong had genomen. Gelabert slaagde er in als eerste de top van de tweede pas te bereiken. Na hem volgden Dotto, Bernardo Ruiz (Spanje) die naar voren was gekomen en Voorting was voorbijgegaan. Voorting, Van Breenen en Wagtmans eindigden samen in een groep van 57 renners op de zeventiende plaats. Maenen en Van Oers kwamen bUna te laat aan de eindcontrole. Zij bereikten resp. de 95ste en 94ste plaats. Wout Wagtmans verkeerde na afloop in opperbeste stemming, „als het ons niet tegen zit", zei hij vol zelfvertrou wen, „eindig ik onder de eerste vier in deze Giro". Gerrit Voorting was ook in zijn nopjes. „Dit vrij snelle tempo is juist wat ik moet hebben", zei hij glimlachend. „In Nederland zijn we aan temporijden gewend". Tussen de besturen van Sportclub VVV '03 (Venlo) en Be Quick (Gronin gen) is in principe overeenstemming bereikt met betrekking tot de overname door Be Quick van de VW-speler Ak kermans, die bij de oprichting van de voormalige NBVB als Helmondia-spe- ler door de bêroepsclub Venlo werd aangetrokken. De definitieve overeen komst tussen beide verenigingen zal a.s. Zaterdagmiddag worden getekend. Jan Hettema en Abe Jonker, de Zuid- Afrikanen die zich in Nederland voor bereiden op de wereldkampioenschap pen wielrennen, hebben toestemming gekregen in de Ronde van het IJssel- meer, die 21 en 22 Mei a.s. verreden wordt, uit te komen. Het is voor hen tevens een soort selectie voor Olym- pia's toer door Nederland voor ama teurs. Voor de voetbalwedstrijd West-Duits land—Oost-Nederland, welke morgen (Hemelvaartsdag) te Hagen in Duits land zal worden gespeeld, is het Oost- Nederlandse team als volgt samenge steld: Doel: Kosters (Graafschap) of H. Janssen (NEC); achter: E. Jansen (Graafschap) en Odenthal (Enschede) midden: Hendriks (NEC), Fröhlich (Enschede) en Wylick (Enschede) voor Bosch (NEC), Meyers (Graaf schap), Willemse (NEC), Voges (En schede) en J. Janssen (Enschede). Het organisatiecomité, dat het tour- nooi om de Europa-beker voor clubs wil organiseren, heeft in Madrid vergaderd onder leiding van de Fransman Bedrig- nan. Besloten werd, de suggèstie van de FIFA te volgen en de Europese voet bal-unie voor te stellen, de naam „Eu ropa-beker" te vervangen door „beker van de FIFA-voorzitter". Daarmee wil men de verdiensten eren van de heer R. W. Seeldrayers (België). De uitslag van de vierde etappe luidt: 1. Fantini (It.) 5 uur 11 min. 22 sec. (gem. snelheid 36.991 km/u); 2. Benedetti (It.) z. t.; 3. Gismondi (it.) z. t.; 4. Schellenberg (Zwits.) 5 u. 11 min. 36 sec.; 5. Daan de Groot (Ned.) 5.11.33; 6. Magni (It.) 5.12.42; 7. Favero (It.); 8. Nencini (It.); 9. Gervasoni (It.); 10. Ber- toglio (It.); 11. Monti (It.); 12. Dall'Agata (It.); 13. Koblet (Zwits.); 14. Keteleer (Belg.); 15. Thijs Roks (Ned.); 16. Decock (Belg.), allen in dezelfde tijd als Magni; 17. ex aequo o.a. Astrua, Assirelli, Clerici, Coppi, Fornara, Geminiani, Minardi, Voorting (Ned.), Van Breenen (Ned.) en Wagt mans (Ned.), allen in dezelfde tijd als Magni, namelijk 5 uur 12 min. 42 sec. 94. Van Oers (Ned.) 5 uur 38 min. 33 sec. 95..Maencn (Ned.) z. t. Algemeen klassement 1. Magni (It.) 18.59.47; 2. Nencini (It.); 3. Monti (It.) z. t.; 4. Coppi (It.) z. t.; 5. Wagtmans (Ned.) z. t.; 6. Van Breenen (Ned.) z. t.; 7. Clerici (It.) z. t.; 8. Gemi niani (Fr.) z. t.; 9. Assirelli (It.) z. t.; 10. Voorting (Ned.) z. t.; 11. Moser (It.) 19.00.27; 12. Pedroni (It.) 19.04.58; 13. Astrua (It.); 14. Bottella (Sp.); 15. Lauredi (Fr.); 16. Dotto (Fr.); 17. Fornara (It.), allen in de zelfde tijd als Pedroni; 29. D e Groot 19.09.53; 30. Roks 19.10.09: 91. Maenen 19.51.34; 95. Van Oers 20.08.03. Ploegenklassement 1. Nederland 139 punten; 2. Frankrijk 171 punten; 3. Zwitser land 173 punten; 4. Spanje 242 pun ten; 5. België 276 punten. Aan het einde van de derde dag in de vierde testmatch tussen West-Indië en Australië, die te Bridgetown (Bar bados) gespeeld wordt, had Australië in de le innings het hoge totaal van 668 runs bijeengeslagen. Fastbowler Lindwall maakte 118, zijn 2e century in testcricket! In 1946/47 scoorde Lind wall zijn eerste honderd, op de kop af 100 tegen Engeland. Met de theepauze had West-Indië 2 wickets verloren voor 97 runs, aan het slot van de dag stonden er 187 runs op het bord, echter voor het verlies van 6 wickets. West-Indië boekt der halve nog een achterstand van 481 runs. Er zyn nog drie speeldagen beschik baar. De Nederlandse Fenny ten Bosch heeft evenals tennissers en tennissters uit elf andere landen ingeschreven voor het internationale tournooi dat in Wiesbaden op 18 Mei begint. De belangrijkste inschrijvers en inschrijf- sters zijn: Drobny, Seixas, Trabert, Flam, Larsen, Bergelin, Doris Hart en Joan Curry. Zondag worden op het sportpark „De Vijfsluizen" te Vlaardingen na tionale athletiekwedstrijden gehouden, waar op de loopnummers de beste twaalf en op de technische nummers de zes best geplaatsten van 1954 me dewerking hebben toegezegd. Deze wedstrijden dienen als voorselectie in verband met de op 12 Juni te houden landenwedstrijd België-Nederland. De laatste etappe van de wielerwed strijd PraagBerlijnWarschau, voor amateurs, van Lodz naar Warschau, is gewonnen door de Belg Verhelst. De Duitser Schur bezet in het eindklasse ment de eerste plaats. De eerste etappe van de wegwedstrijd voor amateurs, de „Pijl van het Zuiden", van Esch naar Schifflange (134 km), is gewonnen door de Belg Fourneau in 3 uur 39. min. 15 sec. Van Grinsven (Ned.) was op de vierde plaats de best geplaat ste Nederlander. De tennisontmoeting tussen Duitsland en Italië, voor de Davisbeker, Europese zone, is met 5-0 door Italië gewonnen. De internationale athletiekfederatie heeft de Deènse athleet Gunnar Nielsen haar toestemming onthouden om op nieuw naar de Verenigde Staten te ver trekken waar hy zou deelnemen aan races in Los Angeles en andere steden. (Van onze sportcorrespondent) Voor het internationale politievoet- baltuornooi te Arnhem van Maandag 6 tot en met Zaterdag 11 Juni hebben definitief zes landen ingeschreven. De deelnemers zijn de vertegenwoordigende politie-elftallen van België, Denemarken, Frankrijk, Noorwegen, Zweden en Ne derland. Zy zijn verdeeld in twee groepen, die een halve competitie spelen. In poule A komen uit: België, Denemarken en Zweden. En in poule B: Frankrijk, Ne derland en Noorwegen. De beide num mers één krijgen een plaats in de finale, de nummers twee spelen om de derde en vierde plaats enz. Het programma luidt: Maandag 6 Ju ni, Arnhem: België-Zweden en te Wa- geningen: Frankrijk-Noorwegen. Dins dag 7 Juni, Arnhem: Nederland-Frank rijk en te Enschede: Zweden-Denemar- ken. Woensdag 8 Juni, Doetinchem: De- nemarken-België en te Nijmegen: Noor- wegen-Nederland. Vrijdag 10 Juni, Apel doorn: finale nummers drie; in een nog niet bekende plaats: finale nummers twee. Zaterdag 11 Juni, Arnhem: finale nummers één. Zondagmiddag zuilen door de Neder landse T.V. twee belangrijke sportge beurtenissen worden uitgezonden. Van 3—3.45 een directe reportage uit het Stadion AntwerpenMerxem van de handbalwedstrijd BelgiëNederland, van 5.506.10 directe reportage uit het Sportpaleis B ussel van de finale van de Ronde van België. Deze uitzending wordt gerelayeerd van de Vlaamse T.V. Advertentie overUwzenuwen. Neem Koker 80 ct. Dubb. koker 1.50. WAT Mijn HARPT maakt is GOED De Indonesische advocate mevr. Many Razak heeft zich vandaag teruggetrok ken als verdediger van de Nederlan der Leon Jungschlager die beschuldigd wordt van leiding van rebellen tegen de Indonesische regering. Door deze stap van mevr. Razak is Jungschlager zonder advocaat. ZUn hoofdverdediger, de Nederlander mr. Bouman, heeft zich verleden week uit de zaak teruggetrokken en is naar Ne derland teruggekeerd. In een brief aan de rechter in de zaak Jungschlager zei mevr. Razak dat zij zich terugtrok omdat het voor haar onmo gelijk was haar taak uit te voeren. Zij lichtte die verklaring niet toe, maar zei alleen dat zij van gevoelen is dat Jung schlager beter af zou zijn indien hij een andere advocaat had. De rechter heeft gewaarschuwd dat het proces op 26 Mei zal worden voort gezet ongeacht of de Britse advocaat die door de Nederlandse regering geaenja- geerd is om Jungschlager te verdedigen, ter plaatse is of niet. Deze advocaat. Derek Curtis Bennett, heeft nog altijd geen inreisvergunning voor Indonesië ontvangen. Er heerst trouwens sterke twijfel dat de Indonesische regering hem zal toestaan de zaak op zich te nemen. Mevrouw Bouman heeft gezegd dat zij bereid is als verdedigster op te treden, hoewel zij geen advocate is. Het is echter twijfelachtig dat haar dit zou worden toegestaan n uhaar man Indonesië heeft verlaten. Mevrouw Razak zei, dat zU niet op de hoogte is geweest van de plannen van Bouman om te vertrekken. ZU ver telde dat zij Bouman ongeveer zes we ken niet had gezien. (U.P.) Mr. H. Bouman, de verdediger in het proces Jungschlager te Djakarta, die, zoals gemeld, onverwacht in Nederland is teruggekeerd, heeft Dinsdagmorgen een langdurig onderhoud gehad met minister Luns op diens departement. Mr. Bouman deelde na" afloop daarvan mede, dat het, in verband met zeer re cente ontwikkelingen in deze zaak in Indonesië, niet wensehjk is, op dit ogen blik tot publicaties over te gaan. Mr. Bouwman zal zich dan ook voorshands van nadere mededelingen over zijn ver trek uit Indonesië en mogelijke verdere ontwikkelingen in deze aangelegenheid onthouden. VARKENSMARKT LEIDEN 17 Mei. Aan voer 242 varkens. Notering: zware var kens f 1.581.60, slagers varkens f 1.601.64. KAASMARKT BODEGRAVEN 17 Mei. - Aanvoer 44 partijen. Notering eerste soort 2.09—2.15, tweede soort 2.02—2.08 ex tra kwaliteit f 2.162.23. Handel matig. VEEMARKT R'DAM 17 Mei. Aanv. in tot. 4978. Vette koeien 700. Gebruiksvee 1169. Vet te kalveren 65. Graskalveren 316. Nuchtere kalveren 1567. Varkens 91. Biggen 241. Paar den 158. Veulens 2. Schapen of lammeren 152. Weide/zuiglammeren 479. Bokken of geiten 38. Vette koeien, prijs in cents per kg, resp. le, 2e en 3e kw. 280304 260280 220260, vette kalveren 290320 270290 220250, slachtpaarden 220 210 200. Graskal veren prijs in guldens, resp. le 2e en 3e kw. 475 375 275, nuchtere kalveren 56 50 45, biggen 58 50 40 schapen 130 120 90, wei de/zuiglammeren 70 60 50, kalfkoeien en melkkoeien 775 675 575, vare koeien 850 675 575, vaarzen 850 675 575, pinken 575 475 375. VEILING VENLO 17 Mei. Champignons I 257306, II 250, III 180197, Komkommers platglas A 53, B 48, C 38, Prei A 21—27.30, Ra dijs 1115.60. Rabarber 717, Raapstelen 8 12, Sla kas A 17—26.30, B 13—18, Natuur A 17—20, Spinazie I 3646, II 2428, Soepgroen 1.50—2.—, Tomaten A 236—239, B 226—236, Asperges AA I extra 274294, AI 270 279, BI 239—244, AA I 236—281, A I 262 —264, B I 219—232, C I 172—180, D I 114, E I 86104. Alles per 100 kg, stuks of bos in guldens, VEEMARKT GRONINGEN 17 Mei. Kalf- en melkkoeien (resp. le, 2e en 3e soort) f 925—975, f 800—850, f 625—675, kalfvaar- zen f 650—750, f 450—550, zomerkalvende koeien f 750850, f 625725, vare koeien l 650—700, f 475—550, stieren f 2.55—2.65, t 2.35—2.45 per kg sl. gew., kalv. en pin ken f 150—380, slachtvee f 2.70—2.82, f 2.40 —2.60, f 1.90—2.20 per kg sl. gew., nucht. kalveren f 35—50, weideschapen f 85120, weidelammeren f 4563, vette schapen f 95 115, loopvarkens f 5580. biggen f 4548, vette varkens zeugen f 1.601.64. f 1.30- 1.55 per kg lev. gew., zouters f 1.601.66. Aanvoer 5224 totaal. VEEMARKT DOETINCHEM 17 Mei. Aangevoerd 2735 stuks vee. De prijzen be droegen: kalf- en melkkoeien f 600925, kalfvaarzen f 500800, guste koeien f 490 720, guste vaarzen f 500625, pinken f 320 —400, graskalveren f 225—275, vaarskalve ren f 65105, nuchtere kalveren f 3446, schapen f 90110, lammeren f 4595, big gen f 35—45, lopers f 57—65, dragende var kens f 250325, werkpaarden f 675800, al les per stuk. Vette kalveren: eerste kwal. f 1.70—2.20 per kg lev. gew., tweede en derde kwal. f 1.70—2.20 per kg lev. gew., slachtveeprijzen: eerste kwal. f 2.602.90 p. kg gesl. gew., tweede en derde kw. f 2.35 —2.55 per kg gesl. gew., worstkoeien f 2 —2.20 per kg gesl. gew., slachtpaarden f 1.45 —1.60 per kg gesl. gew. VEILING POELDIJK 17 Mei. Tomaten A f 2.15—2.25, B f 2.05—2.10, C f 2.15—2.25, CC f 2.00—2.10, grof f 1.20—1.60; Andijvie 5665 ct. Spinazie 14—25 ct. Stoofsla 22— 28 ct. Rabarber 9—10 ct. Prei A 17—21 ct. B2 1620 ct. Postelein 31—39 ct. Princes- sebonen f 3.90, Snijbonen f 2.75, alles per kg. Sla A f 19.50—24.00. A 2 f 9.50—17.50, B f 14.50—18.50, B 2 f 6.00—11.00, alles p. 100 stuks. Bloemkool (6) 9397 ct. (8) 77—84 ct. (10) 68—74 ct. (12) 54—61 ct. (15) 30—34 ct.; Perziken (3) 76 ct. (4) 54 ct. (5) 35 ct. (6) 17 ct. alles p. stuk. Selderij f 4.2510.Raapstelen f 3.60 5.70, per 100 bos, Peen 58—81 ct., idem 2 55—57 ct. per bos. ALCHIBA 18 te Recife. ALHENA 17 190 m. WZW Kp. St. Vine. naar Rio Jan. AMSTELLAND p. 18 Finist. n. Santos. ANTONIA p. 18 Str. Soenda n. Tjilatjap. BAWEAN 17 van Singap. n. Madras. BINTANG 18 te Sandakan. BLITAR 18 te Bombay. BOSKOOP p. 18 Landsend n. Plym. CALTEX DELFT p. 18 Finist n. R'dam. CALTEX NEDERLAND p. 17 Finist. naar Sidon. CELEBES p. 17 Sabang n. Colombo. DUIVENDRECHT 18 te Rotterdam. ESSO AMSTERDAM p. 18 Kreta n. Antw. HAARLEM 18 te Antw. JAGERSFONTEIN 17 480 m NNO St. He lena n. Kaapstad. JOH. V. OLDENBARNEV. p. 18 Kp. Bon naar Amsterdam. LEKKERKERK 18 te Chittagong. LEMSTERKERK p. 18 Daedalus n. Bahr. LOENERKERK 18 te Madras verw. MAASLAND 18 te Las Palmas. MALEA 18 te Madras. MAPIA 18 te Semarang. MATARAM p. 18 Gibr. n. Halifax. MOLENKERK 17 van Hongk. n. Shanghai. MYONIA 18 te Pt. Elizabeth. ORANJE 17 570 m. W. Minikoy n. Col. RIOUW 17 te Cochin. TALISSE 18 te Marseille. WESTERTOREN 18 te Abadan. WILLEM RUYS 17 van Suez n. Pt. Said, WONORATO p. 18 Minikoi n. Aden. WONOSOBO 17 van Surab. n. Makassar. RAKI 17 te Singapore. RADJA p. 17 Finist. n. Algiers. SCHIE 17 te St. Kitts. STAD MAASTRICHT p. 17 Burl. n. Emd. STRAAT SOENDA 17 te Kaapstad. STENTOR 17 te Rotterdam. SALATIGA 13 te San Francisco. SARANGAN 13 te Portland (O.). SARPEDON 17 te New York. SCHERPENDRECHT 17 te Rio Grande. STRAAT MOZAMBIQUE p 17 Itajai naar Walvisbaai. TERNATE p. 17 Dungen. n. Hamburg. TABINTA 17 te Baltimore. TJIPANAS 13 van Mauritius n. Belawan. TROMPENBERG 15 te Mobile. TIBIA p. 17 Ceylon n. Shellhaven. TOMORI 16 te Cheribon. TARIA p. 17 Ouess. n. Dakar. TJILUWAH 16 van Hongk. n. Singapore. T.TIPONDOK 17 te Belawan. TRAJANUS 17 te Amsterdam. WATERLAND 16 van Stettin n. Leningr. WALTON JONES p. 17 Malta n. Fahaheel. WONORATO 17 van Colombo n. Aden. WONOGIRI 17 te Abadan. WAAL 17 te Constanza. WELTEVREDEN p. 17 Kp. Bonn. R'dam. I.TSSEL 17 van Amst. n. Hamb. ZONNEWIJK p. 17 Kp, del Armi naar Spezia. KLEINE VAART ACTINIA 16 te Gluckstadt. ADM. COURBET 16 te Londen. ALBERGEN 16 van Bristol n. Swansea. ALBERT WILLEM 16 te Londen. ANNA B. 16 te Milos. APPINGEDAM 17 van Lissabon n. R'dam. ATLANTIS 17 te Londen. ATT S. 16 van Sunderland n. R'dam. BILL S, 16 van Swansea n. Amst. CASANA p. 16 Brunsb. n. Rotterdam. CONCEPTION p. 16 Fern. Norondo. DANIEL 16 te Avonmouth. FLEVO p. 16 Kiel n. Amsterdam. GERD 16 te Penryn. GERRY S 16 van Vianna n. Guernsea. HASKERLAND 16 te Goole. HENRICA 16 te Cork. HENRICA B. 16 van Prt Talbot n. Paisley. 1NSP. Me. ILEMA 16 te Aalborg. KENITRA 16 te Rouaan. LEO S. 16 te Avonmoutth. MATTHEW 16 v. de Tyné n. Nylund. MYFEM 16 van Rouaan n. Stockholm. MYNELIS 16 te Manchester. OLDAMPT p. 16 Brunsb. n. Venlo. REX 16 te Vilvoorde. SAMBRE 16 van Rouaan n. R'dam. SANTA LUCIA 16 van Vliss. n. Aarh. SETAS p. 16 Holtenau n. Aarh. SPIRIT 16 van Grimsby n. R'dam. TEXELSTROOM 16 te Manchester. TINDA 16 te Hansweert. TON S, 17 van Dublin n. Swansea. TRITO 16 te Dublin. TRUDE K, p. 16 Kiel n. Naestved. TURGAlL 16 te Dublon. VIGILANTER 16 te Londen. WALENBURGH 16 te Havre. WIEBOLD BOHMER 17 te Duinkerken. WILGA p. 16 Holtenau n. Abo. PASSAGIERSSCHEPEN GROOTE BEER p. 17 Kp. Race n. Southpt. ORANJESTAD 17 van Madeira n. Barbadt RUYS p. 17 Okinawa n. Kobe. SIBAJAK p. 17 Gibr. n. Prt. Said. WATERMAN 17 te Rotterdam. WILLEMSTAD 17 te Granada. ALCYONE p. 17 Las Palmas n. Antw. ALTAIR 17 te Rio Janeiro. AMSTELBRUG 17 van Suez n. Basrah. AMSTELVAART 19 te Norfolk verw. AENEAS 17 te Amsterdam. ARGOS p. 17 Kp. Bon n. Tel Aviv. ATLAS 17 te Gothenburg. ALWAKI p. 17 Gibr. n. Mars. AGATHA 17 te Djakarta. ANNENKERK 17 te Rotterdam. ARENDSDIJK 17 te Bremen. AMOR p. 17 Kp. St. Vine. n. Leixoes. BENNEKOM 16 van Manta n. Cristobal. CORILLA p. 17 Malta n. Piraeus. DRENTE 17 van Suez n. Djak. DRACO 16 te Triest. DEO FAVENTE 17 te Amsterdam. DELFT 17 te Valparaiso. ESSO DEN HAAG p. 17 Oporto n. Antw. ESSO ROTTERDAM p. 17 Finist. n. Ras Tanura. GADILA 17 te Oslo. GANYMEDES 17 te Hamburg. HERSILIA p. 17 Barbados n. R'dam. HECUBA p. 17 Kp. Hatteras n. P. au Pr. HILVERSUM 17 te Port Said. IVOORKUST 17 te Novo Redondo. DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. - KRO: 8.00 nieuws, 8.15 gram., 8.25 pi. Hoogmis. NCRV: 9.30 nieuws, 9.45 muz. IKOR: 10.00 prot. pr.. NCRV: 12.00 gram. KRO: 12.15 lunchconc., 12.55 zonnewijzer. 13.00 nieuws. 13.10 harpkwintet, 13.40 omr.koor en -ork. NCRV: 14.00 Bondsdag, 14.45 gram., 15.00 Bondsdag, 15.45 gram. 16.00 Bondsdag, 16.45 gram., 18.00 vocaal ens., cembalogezelschap en soliste. 18.30 Fries progr., 18.45 Leger des Heilsmuz.. 19.00 nieuws, 19.10 Bondsdag, 19.40 gram., 20.00 radiokrant, 20.20 omr.koor, kamerork. en sol., 21.10 rep.-klankbeeld, 21.30 meisjes koor, 21.50 gram., 22.00 Radio Philh. Ork. en soliste. 22.45 prot. pr„ 23.00 nieuws, 23.15 gram. HILVERSUM II. 298 m. - AVRO: 8.00 nieuws. 8.15 rep., 8.20 gram., 9.40 prot nr., 10.00 gram., 10.50 kleuters, 11.00 lied- tes en minaturen, 11.45 gram.. 12.00 Mu- sette-ork.. 12.25 In 't spionnetje, 12.35 Hammondorgel, 13.00 nieuws. 13.15 gram 13.20 lichte muz., 13.50 caus- 14.00 gram.. 14.20 voetbalwedstr. NederlandZwitser land, 16.25 gram., 16.35 Radio Philharm Ork. en soliste, 17.30 sport, 17.45 rege- ringsuitz., 18.15 jeugd. 18.30 theaterork. en soliste, 19.00 kinderen, 19.05 brief uit Londen, 19.10 lichte muz... 19.45 buitcnl overz., 20.00 nieuws, 20.05 journ., 20.15 operette, 21.10 cabaret, 21.55 kamerork. cn koor, 22.15 amus.muz., 22.40 sport. 22.50 sport, 23.00 nieuws, 23.15 gram.. 23.25 jazzmuz., 23.45 gram. ENGELAND, BBC, home service, 330 m: 13.20 gevar. muz., 15.00 operamuz., 16.45 pianorecital, 19.30 conc., 21.45 lichte muz. BBC, light progr., 1500 en 247 m: 12.00 dansmuz., 12.45 ork.conc., 15.00 ge- var. muz., 15.45 lichte muz., 16.45 mil. ork. en soliste, 18.00 ork.conc., 20.30 lich te muz., 22.25 lichte muz., 23.20 lichte muz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m: 12.00 ork.conc., 13.10 ork.conc., 16.30 dansmuz., 18.00 ork.conc., 23.15 ka- FRANKRIJK, nat. programma. 347 m: 12.30 operamuz., 14.05 recital, 16.40 ka- mermuz, 18.00 ork.conc., 20.02 ork.conc. BRUSSEL, 324 m: 12.00 koorzang. 12.34 koorzang, 14.00 koorzang. 14.15 ork.conc.. 15.00 pianorecital, 18.15 kinderliederen, 22.15 fluit en piano. 484 m: 14.45 ork.conc., 16.00 dansmuz., 23.00 dansmuz. ENGELAND. BBC, European Service. Uitz. voor Nederl. 22.00-22.30 Nieuws Feiten v. d. dag. Eng. literatuurgeschie denis. (Op 224 en 75 m). WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE NTS: 14.25-16.15 Voetbalwedstr. Neder land—Zwitserland. NCRV: 20.15 Journ en wberber. 20.35 Tips voor het kampe ren." 20.55 Het ontluikende leven in en rond Artis. 21.20 Muz. impressies van en op een Parijs' terrasje. 21.40 Dagsluiting. VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.45 Morgengebed. 8.00 nieuws, 8.20 gram., 9.00 vrouw. 9.40 schoolradio. 10.05 sopr. en piano, 10,35 gram., 11.00 zieken, 11.40 klein koor, 12.00 Angelus, 12.03 amus.muz., 12.33 vrouw, 12.40 lichte muz., 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws, 13.20 amus.muz., 13.45 vrouw, 14.00 Kon. Luchtmachtkapel, 14.35 bari ton en Hammondorgel, 15.00 schoolradio, 15.30 zang en piano, 16.00 zieken. 17.00 jeugd, 17.15 kinderkoor, 17.40 koersen, 17.45 piano, 18.05 dansmuz., 18.30 vragen- beantw., 18.45 accord.muz., 18.55 toe spraak door prof. Romme. 19.00 nieuws, 19.10 regeringsuitz., 19.30 Avondgebed. 19.45 gram.. 20.40 act., 20.55 de gewone man, 21.00 politiek forum. 21.30 gram., 21.50 caus., 22.05 muz. quiz, 22.35 piano, 23.00 nieuws, 23.15 ballroom ork 23 35 amus.muz. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.15 gym., 7.30 gram., 8.00 nws., 8.18 gram., 8.45 v. d. huisvrouw, 9.00 gym., 9.10 gram., 9.40 voordracht. VPRO: iO.OO causerie, 10.05 prot pr. VARA: 10.20 kleuters, 10.40 kamerkoor, 11.00 voordracht, 11.20 gram., 11.35 orgel en zang. AVRO: 12.00 gram., 12.35 sport, 12.50 gram., 13.00 nieuws, 13.25 orgel' 13.55 koersen, 14.00 alt en piano, 14.20 voordr., 14.40 gitaar. 15.00 de antwoord man, 15.15 gevar. progr. VARA: 16.00 zie ken, 16.30 kinderen, 17.00 amus.muz.. 17.25 muz. caus., 18.00 nieuws, 18.15 act., 18.20 lichte muz., 18.45 caus., 19.00 kinderen. 19.10 kinderkoor. VPRO: 19.30 caus., 20.00 nieuws, 20.05 boek, 20.10 piano, 20.30 caus. VARA: 21.00 lichte muz., 21.30 buitenl. overz., 21.45 Concertgebouwork., 22.20 klankbeeld. VPRO: 22.40 caus., 22.45 prot. pr. VARA: 23.00 nieuws, 23.15 kamerork. ENGELAND, BBC, home service. 330 m: 12.25 gevar. muz., 15.30 Schots ork., 18.30 zangrecital, 19.30 ork.conc., 21.35 lichte muz., 22.30 recital. BBC, light progr., 1500 en 247 m: 12.00 gevar. muz., 12.30 pianomuz.. 12.45 ork.conc., 15.00 dansmuz.. 15 45 lichte muz., 17.00 gevar. muz., 17.30 amus.muz 18.00 variété-ork. en sol., 21.00 gevar. conc., 22.35 lichte muz., 23.20 lichte muz NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m: 12.00 lichte muz.. 13.15 ork conc., 16.00 kamermuz., 20.25 II Bajazzo. opera, 23.30 pianorecital, 0.25 lichte muz. 1.15 lichte muz- FRANKRIJK, nat. programma. 347 m: 12.30 kamermuz., 23,00 solistenconc. BRUSSEL. 324 m: 13.15 bazuinkwartet, 15.45 volksliederen, 17.10 lichte muz., 20.15 ork.conc. 484 m: 20.00 Operette Les p'tites michu. ENGELAND. BBC. European Service. Uitz. voor Nederl. 22.00-22.30 Nieuws. Feiten v. d. dag. Hoe de weekbladen het zien. (Op 224 en 75 m).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 7