Venlo voor heeft het hockeytitel nu grijpen Na gelijk spel tegen QUICK verslaat A.C.C. met 33 runs ■■j gf X Trintignant (Ferrari) wint de Grote Prijs van Monaco Fraaie zege van Steman en Van Berkel in zijspanklasse KELLER voor dertiende maal damkampioen van ons land RADIO-RALLYE 1955 weer een feest maar ook weer te zwaar i Record aantal deelnemers Nederlanders raken achterop in de Giro 11 VRA. wint van Haarlem en VVV verliest van H.C.C 2 Mary Kok eerste te Maastricht Alle wagens van Mercedes voortijdig uitgeschakeld PECH VOOR VAN BREENEN 8e etappe MAANDAG 23 MEI 1955 PAGINA 9 Verrassing te Wiesbaden Italiaan Pietrangeli wint heren-enkelspel CRICKETCOMPETITIE Op 100 m. vlinderslag Nederlandse gymnastiek- ploeg wint van Saarland Vechtpartij bij voetbal wedstrijd te Didam sm ^JÈm Motorraces te Zandvoort Twee overwinningen voor de Tsjechen Laros in beslissende partij nu geklopt RuslandW.-Duitsland _De met zoveel spanning tegemoet ge ziene wedstrijd HHVCVenlo op „Klein Zwitserland" heeft aan de duizenden toeschouwers weliswaar veel spanning bezorgd, doch is qua-gehalte toch een teleurstelling geworden. Het aantal „oudjes", dat in beide ploegen nog staat opgesteld, doet aan snelheid en vecht lust in beide teams veel afbreuk, het is te hopen, dat deze prominente clubs over voldoende reserve-materiaal be schikken, om hun plaats te kunnen handhaven. Zoals het er thans uitziet immers, valt er een enorme achteruit gang te constateren in spelkwaliteit in vergelijking met enige jaren terug, toen de ouderen van thans nog op hun hoog tepunt stonden. Het pleit inmiddels niet voor het hockey-peil in het algemeen in ons land, dat deze beide ploegen in de afdelingscompetitie zonder veel tegenstand, en met groot verschil op de andere clubs, aan de top zijn ge komen. HHYC nu en HHYC in 1948 dat be tekent minstens twee klassen verschil. Wat is er overgebleven van het spel van Kruize. van Boerstra en van Bromberg? Enkele schitterende staal tjes techniek, waarmede zij soms drie, De 21-jarige Italiaan Nicola Pietran geli heeft op het tennistournooi te Wies- baden de eindstrijd in het herenenkel- spel gewonnen. Hij versloeg zijn land genoot Orlando Sirola met 61, 4G, 68, 63. De finale in het dames enkel spel leverde een overwinning op voor de Amerikaanse Beverly Fleitz-Baker. Zij versloeg de Britse Joan Watson in twee sets: 63, 62. Het herendubbelspel werd gewonnen door de Amerikanen Vic Seixas en Tony Trabert. Zij versloegen hun landgenoten Stewart en Larsen met 75, 6—4, 75. Darlene Hard en Vic Seixas (V.S.) be haalden de titel in het gemengd dubbel spel door in >de finale van het Duits- Amerikaanse paar Erika Vollmer-Ste- wart met 8—6, 4—6, 11—9 te winnen. Het dames dubbelspel eindigde in een overwinning voor de Zuid-Afrikaanse dames Redick Smith en mej. Kilian. Zij wonnen in de eindstrijd met 60, 68, 62 van de Engelsen Pat Ward en mej. Watson. vier tegenstanders omspelen, doch dit levert geen bewijs dat deze spelers hun plaats nog volledig waard zijn. Want voor het overige waren zij nergens, liepen zij vast in doorzichtige, veel te trage en omslachtige combinaties, die voor geen enkele verdediging moeilijk heden kan opleveren. De linkervleugel, die in de laatste wedstrijden zo van zich had doen spreken, was volslagen machteloos tegen Collin en Houwen. De Haagse middenlinie bleek absoluut niet opgewassen tegen Gerrits en Zeelen, die het gehele middenterrein voor zich opeisten. En ook de achterhoede van de Hagenaars bleef beneden peil, door zich in paniek te laten brengen bij aanvallen, die toch werkelijk niet zó grandioos van opzet waren. Het verloop van de wedstrijd heeft ondertussen een merkwaardig ver loop gehad. Onmiddellijk startte Ven lo met een fel offensief, dat de Ha genaars in de verdediging drong. Aaanval op aanval volgde op het Haagse doel, doch keeper Havelaar bracht in laatste instantie iedere keer weer redding. De gastheren hierdoor geruggesteund, wisten zich onder de Venlose druk los te werken en kwamen zelf met enkele gevaarlijke aanvallen. Toch kon men nog van een Venlo's overwicht spreken toen het eerste HHYC-doelpunt kon wor den genoteerd. Na een strafcorner op het Venlo-doel bracht Reyntjes met zijn voet redding op de doellijn, het geen een strafbully tot gevolg had. De geroutineerde Bromberg loste dit karweitje snel en goed op en bracht de stand daarmede, tegen de ver houding in op 10. Venlo even beduusd door deze tegen slag, moest nog tot zichzelf komen toen de Hagenaars opnieuw tot haar doel doordrongen. De bal bereikte Kruize, die half miste, doch toch nog zacht in de richting van het doel schoot. Keeper Jacobs, gehandicapt door het effectvolle terrein, trapte met een zwaai over de bal heen en zo werd het 20. Dit betekende meteen de laatste aanval van HHYC op het Venlo- doel. De Hagenaars kregen onmiddellijk te verstaan, dat het cadeau-tje in de vorm van het tweede doelpunt door de Limburgers niet zo vriendelijk ge meend was, als op het eerste gezicht wel leek. Venlo zette al zijn krachten in om nog voor de rust tot het zo ver diende tegenpunt te komen, doch ver der dan een serie corners kwam zij niet. De thee had de bezoekers kennelijk goed gedaan. Reeds de eerste aanval was raak. De nog op de middenlijn staande Coehorst sloeg hard en naar eenieders oordeel veel te scherp naar 15— 4 18— 4 8— 9 (Van onze cricketmedewerker) Het was vandaag weer bitter koud op de cricketvelden en de belangstelling was dan ook aan de zeer lage kant, het enige wat gezegd kan worden: het was droog. De grote verrassing kwam uit Den Haag, waar het Haagse Quick er in slaagde, om ACC, de kampioen van Nederland, een nederlaag met 33 runs toe te dienen. VRA hield de eer van de hoofdstad hoog door Haarlem met een 5 wickets nederlaag huistoe te zenden; VW daarentegen kon het tegen HCC 2 op eigen terrein niet bolwerken en ver loor met 3 wickets. Te Nijmegen, waar een uur wegens de regen van de speeltijd verloren ging, werd het tussen Quick en HCC 1 een draw. Een voordeeltje voor de thuis club. Dat ACC van het Haagse Quick met 33 runs verloor, kwam voor de meesten als een verrassing. Achteraf beschouwd, dankt ACC deze nederlaag geheel aan zichzelf, daar het doorlopend slordig fielden heeft laten zien en minstens een achttal vangen gemist heeft. Hetgeen niets afdoet aan de fraaie batting pres-, tatie van het Haagse Quick dat het tot een totaal van 160 runs wist te bjen- gen, waarvan P. Marseille een zeer mooie 44 not out (7x4) en L. M. Berke meier 42 (2x6, 5x4), W. van Weelde de goede cijfers van 6 voor 51. Zijn broer H. J. boekte, evenals P. Sanders gelijke eindcijfers: ieder 2 voor 45. ACC had met de theepauze al 3 wic kets verloren voor 30 runs, waaronder W. van Weelde, die zeer fraai voor nul op een ,,hook" door Nieuwenhuizen op het bowlen van Poolman op square leg gevangen werd. J. B. van Weelde gaf met een goede 35 (6x4) de innings toen een beter aanzien, goed gesteund door J. Bregman, die 18 maakte, doch op een totaal van 127 was de innings ten einde. J. R. Clark 3 voor 40 en P. Marseille de fraaie cijfers van 4 voor 31 in 19 overs. Quick (N.) dat door HCC 1 het eerst naar de wickets gezonden werd, scoor de een totaal van 162 voor het verlies van 8 wickets, waarop de innings, na drie uur batten, gesloten werd. A. Phyffer een geheel kansloze 70 (6x4) en D. Ingelse 38 (5x4). Voor HCC 1 bowl de R. Borgers 5 voor 57 en H. Rietdijk 3 voor 60. HCC 1 verloor 4 wickets voor 59 runs, toen de speeltijd verstreken was. Sj. Heimel 18, J. Harris 16 en L. W. Sille- vis 12 not out. H. Burki, die voor 3 voor 12 in 19 overs bowlde, waarvan 12 maidens, hieid de batsmen voortdu rend in de verdediging. De match tussen VVV en HCC 2, door de Hagenaars met 3 wickets gewonnen, was niet van grootse kwaliteit. VVV was zonder J. Alders; HCC 2 zonder P. van Arkel. VW scoorde een totaal van 113 runs, gemaakt in 2 uur 30 min. en waarbij C. J. Slagter zijn bat met 39 runs door de innings droeg. Voorts N. Veltema 23 en H. de Haas 21. E. Vriens veruit de beste bowler met 6 voor 25. HCC 2 scoorde hierna de be nodigde runs voor het verlies van 7 wickets, waarvan J. Spekking een stijl volle 34, W. van Manen 23, R. Colthoff 19 en J. Wischoff. J. Grootmeijer Jr. maakte zijn eerste klas debuut als bowler door 2 voor 30 te nemen. W. Roodenburg l voor 22, J. Dorresteyn 1 voor 27 en H. de Haas 1 voor 15. Op 119 voor 7 werd gestopt. In deze match Werden niet minder dan 6 zessen gesla gen. drie stuks aan elke kant. VRA, voor het eerst versterkt met jhr. L. C. de Villeneuve, (ex-HCC), heeft kans gezien om Haarlem met een 5 wickets nederlaag huistoe te zenden. Haarlem werd eerst uitgegooid voor een totaal van 116 runs, waarvan de all rounder P. Maas met 35 topscorer werd, J. J. Voogd nog 16 en M. Maas 12. R. v. d. Luur de fraaie bowlingcij- fers 5 voor 18. Toen VRA 5 wickets ver loren had voor het verlies van 59 runs, waaronder aanvoerder van der Vlugt voor slechts 4 runs, scheen Haarlem op weg naar de overwinning, doch een goelje stand voor het zesde wicket tus sen L. Mulder en Smit Siebenga (8 not outh, bracht VRA hierna zonder verder wicketverlies in veilige haven. L. Mul der, de internationale hockeydoelman, bleef met een zeer mooie not out. (De vorige week scoorde hij tegen P.W. 69 not out). De gebroeders Maas namen de wickets: M. Maas 3 voor 38 en P. Maas 2 voor 58. 1 linksbuiten Vossen, die deze bal echter anders en naar achteraf bleek ook juist beoordeelde. Hij bereikte de bal nog juist bij de hoekvlag en gaf meteen naar de in de cirkel vrij staande Willy Nefkens, die op zijn beurt onhoudbaar voor keeper Havelaar inschoot. (21). Onder groot enthousiasme van de tal rijke Limburgers bleef Venlo in de aanval en van Heel met Garrels moes ten allerlei capriolen uithalen om de toestand meester te blijven. Gelukkig stond achter hen keeper Havelaar op gesteld, die in grootse vorm stak en de wonderbaarlijkste saves verrichtte, want zonder hem waren er in die periode heel wat doelpunten gevallen. Nu volgde de ene corner op de andere, doch merkwaardig genoeg zonder suc ces. Toen echter even later de bal uit een scrimmage voor het Haagse doel werd weggewerkt, welke laatste in moeilijke positie hoog over Havelaar heenschoot. (22). Ondanks nog vele gevaarlijke aan vallen van de Limburgers bleef het hierbij, hetgeen voornamelijk op naam van keeper Havelaar geschreven moet worden. In Groningen hebben de Noordelijke kampioenen in hun laatste wedstrijd Union geen kans gezien de eer te redden. Ongetwijfeld hebben zij er hard voor gevochten, doch de Nijme- genaren hebben hun voorsprong van 20, die reeds in de eerste speelhelft was bereikt, met hand en tand verde digd. De Groningers waren in de aan val niet tegen deze hechte verdediging bestand en moesten met 02 opnieuw in Union haar meerdere erkennen. De stand luidt thans: Venlo HHYC Union Groningen Ter gelegenheid van het twintigjarig be staan van de Maastrichtse zwem- en polo club zijn te Maastricht nationale zwem wedstrijden gehouden. De uitslagen zijn: 100 meter vlinderslag dames: 1. Mary Kok (Robben) 1.15.8. 2. Aty Voorbij (Robben) 1.17.-. 3. Fientje Wintjens (MZPC) 1.25.6. 100 meter vlinderslag heren: 1. Dikstaalf Y) 1.13.9. 2. Boersz (Shall) 1.16.8. 3. Soure N (MZPC) 1.18.3. 100 meter schoolslag heren: 1. Godding (MZPC) 2.51.9. 2. Vega (DJK) 2.56.8. 3. Uitenhuis (Robben) 3.01.-. 100 meter vrije slag dames: 1. Jopie van Alphen ;RDZ) 1.08.1. 2. Mary Kok (Rob ben) 1.08.7. 3. L. de Nijs (Robben) 1.09.1. 100 meter vrije slag heren: 1. Wim de Vreng (AZ '70) 58.8 sec. 2. Voor kamp (PSV) 1.03.6. 3. Zeemann (DJK) 1.03.9. 100 meter rugslag dames: 1. Jopie van Alphen (RDZ) 1.13.9. 2. Joke de Korte (ODZ) 1.14.7. 3. Dicky van Ekris (Robben) 1.17.9. 100 meter rugslag heren: 1. Henk Schuyer (ZON) 1.08.5. 2. Wim de Vreng (AZ '70) 1.12.3. 3. Bessem (DJK) 1.12.4. 5 x 50 meter vlinderslag dames: 1. Robben 2.55.9. 2. MZPC 3.21.2. 3. RDZ 3.21.7. 5 x 50 meter vlinderslag heren: 1. DJK 2.55.-. 2. MZPC 3.02.1. 3. PSV 3.04.8. Tot slot is een waterpolowedstrijd ge speeld tussen MZPC en DJK, welke door de Maastrichtenaren met 42 werd ge wonnen. Zowel de Nederlandse damesgymnas- tiekkeurploeg als de jeugdturners heb ben Zondag in het City-theater te Ven lo in een internationale ontmoeting, welke op hoog peil stond, een kleine zege op de vertegenwoordigende gym- nastiekploegen van Saarland behaald. In de individuele rangschikking be zette bij de jeugdturners W. Jagers (Bochholtz) en G. Lammers (Alkmaar) resp. de eerste en tweede plaats; bij de dames eindigde mej. Helga Haas (Saarland) als eerste. Na afloop van de voetbalwedstrijd SprinkhanenSportclub Westervoort, voor de vierde klasse F van district Oost, welke door de Sprinkhanen met 32 werd gewonnen, is het tot een handgemeen gekomen, waarbij van de zijde der Didammers enkele personen werden gemolesteerd. - $ÊL De Fransman Maurice Trintignant heeft in een Ferrari de Grand Prix van Monte Carlo gewcuinen. De tijd van de winnaar was 2 uur, 58 minuten 9.8 seconden. Z\jn gemiddelde was 105,914 km/uur. Er werden in totaal 100 ron den gereden, een totale afstand van 314.5 kilometer. Het gemiddelde dat de Fransman In zijn Ferrari 2500 ge draaid heeft, betekent een record voor deze wedstrijd. Trintignant behaalde zijn verrassende overwinning op het bochtige, gevaar lijke parcours, nadat alle favorieten waren uitgevallen. Wereldkampioen Fangio, die in de eerste helft van deze wedstrijd, waar in 20 coureurs uit 6 naties deelnamen, de toon had aangegeven, bereikte de finish in een boot, na zijn beschadig de Mercedes aan het andere eind van het langs de zee uitgezette circuit in de steek te hebben gelaten. Oud wereldkampioen Ascari werd naar het ziekenhuis overgebracht voor een röntgenonderzoek, nadat hij met zijn Lancia in zee was gedoken. De Engelsman Stirling Moss, die de wedstrijd in zijn zak leek te hebben, toen hij 15 ronden voor het einde stevig op kop zat in zijn Mercedes, verloor zijn fraaie kans door de proberen Ascari een ronde achterstand te bezorgen. Hij vergde te veel van zijn wagen, met als gevolg een breuk in de olieleiding. De derde Mercedes, gereden door de Frans man Simon, had het zelfde malheur eer der in de wedstrijd. Het was een grote dag voor Italië. Niet alleen werd de overwinning behaald in een Ferrari, maar vijf van de zeven coureurs, die de finish haalden waren Italianen. De Mercedes-wagens, die de race als favorieten begonnen, moesten het af leggen in een wedstrijd, die duidelijk getoond heeft, dat dit parcours niet géschikt is voor de moderne, opge voerde racewagens. De gevaarlijke bochten en haarspelen bleken te veel te zijn voor man en machine. Dertien deelnemers, waarbij alle favorieten, vielen uit, hetzij door ongelukken of pech met de wagen, Voor dat ze uit de wedstrijd verdwe nen, maakten de Mercedes-wagens een nieuw ronderecord. Het oude ronde record stond al sedert de vooroorlogse dagen op naam van dit merk. Eerst maakte Fangio een ronde van gemid deld 109,799 km/uur, vervolgens draaide Moss er 110,159 uit en daarna kwam Fan gio 110,568. Het oude record stond met 107,492 op naam van de Duitser Carac- ciola. De einduitslag luidt: 1. Trintignant (Fr., Ferrari, 2.58.9,8 (105,914). 2. Castelotti (It.), Lancia, 2.58.30. Op één ronde: 3. Perdisa (It.), Maserati, 4. Farina (It.), Ferrari, 5. Villoresi (It.), Lancia. Op vijf ronden: 6. Chiron (Fr.), Lancia. Op negen ron den: 7. Pollet (Fr.). Gordini. Voor het wereldkampioenschap heeft Trintignant de leiding met 11K punt, gevolgd door Fangio 10 pet. en Farina 81/, pnt. Het meest spectaculaire onderdeel van motorraces blijft toch altijd de wedstrijd in de zijspanklasse. Hier ziet men Henk Steman, de winnaar, in eerste positie, terwijl zijn passagier voor het nodige evenwicht zorgt Twee maal werd Zondagmiddag in bijzijn van 25.000 bezoekers op het Zandvoortse circuit tijdens de interna' tionale motorwedstrijden de Tsjechische vlag omhoog gehesen, namelijk voor Bar- tos in de 125 cc klasse en voor Stastny in de 500 cc. klasse. Maar behalve nog voor de Duitsers Brand in de kwartliters en de Brit Houseley in de 350 cc-klasse werd het nationale volkslied gespeeld voor onze landgenoten Steman en Van Dinsdagavond speelt Sportclub Enschede Berkel, die een glorieuze overwinning in het G. J. v. Heek-park een vriendschap pelijke wedstrijd tegen de Duitse Oberliga- club Preuszen-Mlinster. Abe Lenstra zol dan voor Enschedé uitkomen. in de zijspanklasse behaalden. In de 125 cc-klasse ging de strijd hoofdzakelijk tussen de Tsjechen Bartos (Van onze dammedewerker) Na tien beslissingspartijen is de Am sterdammer R. C. Keiler er ln geslaagd voor de dertiende maal beslag te leggen op het persoonlijk damkampioenschap van Nederland. In de laatste partij, die wederom te Haarlem werd gespeeld, wist hij na een foutzet van zijn concurrent, de IJmuidenaar Laros, te kloppen. In tegenstelling tot vorige partijen, waarin hij de winst voor het grijpen had, was hij nu zeker van zijn zaak. Hij hield de winst nu stevig vast, zo dat Laros zich, na een vrij 'kort par tijverloop, dan ook spoedig gewonnen moest geven. En clubgenoot Van Utteren had nu niet tevergeefs de met moeite bestelde bloemen bij zich. Keller won de nationale damtitel in zijn bijkans dertigjarige damloopbaan voor de der tiende maal. Een uitzonderlijke presta tie, die nog nimmer tevoren werd ver richt en waarschijnlijk ook wel nimmer hierna zal worden volbracht. Het volledige resultaat van de tien beslissingspartijen geeft het navolgende beeld: gesp. gew. gel. verl. pnt 1. R. C. Keiler 10 2 7 1 11 2. H. Laros 10 1 7 2 9 (Van onze sportredacteur) De jeugd van Brabant heeft Zater dag weer een beste dag gehad. Voor een bos radijsjes, een stukje touw, een suikerklontje, voor varkensharen, drop water en een kalenderblad hadden honderden nerveuze, in auto's rondrij dende mensen plotseling een levendige belangstelling. Het was de dag van de „Radio-rallye", de vijfde alweer, en dat verklaart veel. Want bij de Radio- rallye behoren de meest vreemdsoor tige „boodschappen", waarmee kost bare punten verdiend kunnen worden. Maar niet alleen voor het toekom stige volk van Brabant is de dag van de Radio-rallye een feestelijk gebeu ren. Sportieve automobilisten en allen die met de wagen wel eens een dagje uit willen en het nog moeilijk wensen te hebben bovendien zien telkens om mysterieuze redenen uit naar het avon tuur dat Radio-rallye heet. Helemaal onbegrijpelijk is die belangstelling voor dit automobilistische evenement nu ook weer niet. Het heeft zijn charmes om bij welke andere rallye ook. En er voor het niet aandoen van een contróle- hadden nog veel meer deelnemers post of het verkeerd uitvoeren van een kunnen zijn. Bijna honderdvijftig ge- boodschap. Wij mogen aannemen, dat gadigden zijn afgewezen. Zij hebben deze equipe één boodschap fout heeft dat overigens voor een goed deel aan gehad, de aftreksom van twee telefoon- zichzelf te danken. Honderden heb- nummers (het gemeentehuis in Tien ben zich op het laatste moment ge- hoven en de arts in Augustinusga) want meld als deelnemer-in-spé, terwijl al die had bijna iedereen fout. De radijs- weken tevoren de datum is aangekon- jes, het dropwater en het rode was- digd. De organisatoren mag men dan nummer wist iedereen wel te verove- niet verwijten niet voldoende regie- ren, ook al was het tonen van dit laat- menten bij de hand te hebben. ste soms een wat penibele zaak. Dan Een tweede, voor de Radio-rallye ka- resten nog 600 strafpunten, ofwel het rakteristiek verschijnsel is het aantal missen van tien van de zestig eontróle- strafpunten dat de laatste jaren aan Vostf.n'. zes' deel van de rallye de deelnemers moet worden uitge- heeft de winnaar let wel: de crack deeld. Sinds de dag dat er eens een °nder de cracks. met kunnen uit- winnaar is geweest die het traject voeren. Dat is, volgens onze bescheiden volkomen foutloos heeft afgelegd, tnening toch wel te veel. Doch laten schijnt de organisatoren de schrik om lmJ met al te cntisch zijn, want het is een genoeglijke dag met een feestelijke avond geweest. Nog slechts één opmer king. De aanwijzingen zijn te snel ge geven. Wij, die toch wel mogen zeggen de pen vaardig te kunnen hanteren, die de nodige routine hebben in het snel opschrijven van notities, wij hebben de door de radio gegeven opdracht niet het hart te zijn geslagen. Daarna volledig kunnen noteren; laat staan dus kwam er telkens een opdracht gereed, al degenen, die dit werkje minder vaak die niet te volvoeren was, zo bleek moeten doen. Het ging echt te snel. naderhand. En dat laatste geeft toch j, wel te denken Veronderstelt nu met, dat iedereen ge- mopperd hééft Zaterdag. Wij hebben De Radio-rallye 1955 is niet alleen een het trouwens al gezegd: het was een De uitslag van de vijfde Radio-rallye, georganiseerd door de Hertogrijders in Den Bosch luidt: Senioren: 1. E. ElzasD. Hofland (Tilburg) 706 strafpunten; 2. P. Jet tenD. Jetten (Boxmeer) 758 pnt.; 3. J. HeidendahlB. van Hoorn (Loosdrecht) 784 pnt.; 4. M. van Rooy W. Walthuis (Eindhoven) 821 pnt.; 5. M. van Dun—J. Quant (Delft) 856 pnt. Junioren: 1. W. Houwing—A. Wijte- ma (Arnhem) 407 strafpunten; 2. J. Gompen—mevr. A. van Stokkum (Vught) 455 pnt.; 3. Geldensmr. J. W. Swane (Hedel) 457 pnt.; 4. G. de Wijs—M. Elshout (Drunen) 545 pnt.; 5. W. OorschotB. Dresens (Rotter dam) 566 pnt. Toeristen: 1. M. de Kok—G. de Vos (Almelo) 287 pnt.; 2. T. Schuurbier H. Goossens (Mill) 305 pnt.; 3. F. Pee- ren—J. v. d. Berg (Rotterdam) 314 pnt.; 4. B. Pot—A. v. d. Most (Middel burg) 318 pnt.; 5. H. van Stekelen burg— H. van Mourik (Ravenstein) 325 pnt. Damesprijs: Mej. A. Reichertmevr. M. Murris (Amsterdam) 1718 pnt. (senioren); mej. C. v. Berkelmevr. R. Wolf (Veghel) 905 pnt. (junioren). Clubteams: 1. De Maasrijders, Venlo, 1525 pnt. Daardoor werd de definitieve slot- stand van deze langgerekte strijd om het persoonlijk damkampioenschap ais volgt; gesp. gew. gel. verl. pnt. 1. R. C. Keiler 22 5 16 1 26 2. H. Laros 22 6 12 4 24 3. H. Kinnegen 12 4 6 2 14 4. J. H. Beeke 12 3 8 1 14 5. W. de Jong 12 4 5 3 13 6. ir. G. E. v. Dijk 12 3 7 2 13 7. J. M. Bom 12 3 7 2 13 8. J. H. Ansems 12 2 8 2 12 9. M. Haasdonk 12 3 6 3 12 10. F. Verhoeven 12 3 5 4 11 11. P. Bergsma 12 1 8 3 10 12. A. de Graag 12 1 7 4 9 13. E. Noorman 12 0 S 7 5 en Parus, maar in de laatste ronde raakte Parus met een voetsteun de baan, viel, maar kwam er met lichte schaafwonden af. Onze landgenoot Du Pont vocht verwoed met de Oostenrijker Grimas, doch moest toelaten, dat deze hem met enkele centimeters verschil in de strijd om de tweede plaats op de eindstreep versloeg. De 250 cc klasse werd een volledige Duitse zege. Klager werd in de derde ronde door Brand gepasseerd, terwijl Rudi Stein op de derde plaats lag. Piet Knijnenburg, die als 21e en laatste van start was gegaan, liep zijn achterstand, die hopeloos was, regelmatig in, lag op de helft van de wedstrijd op de tiende plaats en eindigde onder daverende toe juichingen als eerste Nederlander op de vierde plaats. In de 350 cc-klasse kwamen de Ne derlanders niet aan bod, hoewel Lo Simons zich uitstekend weerde en ten slotte als zevende eindigde. De Brit Houseley nam, nadat de Australiër Tony Mc Alpine met pech te kampen kreeg, de leiding over en won onbe dreigd. De Zweed Gate bezette een goede tweede plaats. In de halve litersklasse nam de Tsjech Stastny direct de leiding om deze niet meer af te staan. Achter hem werd een hevige strijd uitgevochten tussen de Australiër Mc Alpine en de Nederlan ders Piet Bakker, Drikus Veer en Priem Rozenburg, maar Mc Alpine werd even voordat hij dé Hunserug opreed van zijn motor geslingerd en op de Hunse rug kwam Drikus Veer, die toen op de tweede plaats lag, in de laatste ronde te vallen. Beide rijders liepen slechts lichte verwondingen op, maar waren door deze valpartijen uitgeschakeld. Piet Bakker en Priem Rozenburg namen hierdoor de tweede en derde plaats in. tran Minimum nse in een auto te stappen od een Beseven .Ki-iunyv ia u»™» kkh net trouwens ax gezega: net was een moment ercens lanes de wee on onee- lustrum-rallye geweest, zij was ook de genoeglijke dag, een dag vol avonturen, dan de kneep. Daardoor ook vielen de veer 25 kilometer van Den Bosch te zv''aarste van die welke tot nu toe zijn De opdracht leek zo moeilijk niet toen strafpunten. cfnnnpn on dan maar af tp warhtpn 'wat gehouden. Als men daarop wil zeggen men meende de aanwijzingen volledig te Een heel nieuw gezichtspunt was deze er gaat gebeuren De radio-aan-boord dit .moeilijk te bewijzen valt, kun- hebben ontvangen. Het was het beken- keer de instelling van de drie verschil- zpBt wel wat dat zoal zal ziin nen w^' dunkt ons, deze bewering niet de werk: de weg zien te vinden van lende klassen. Er was er één voor se- alleen weerleggen, maar er zelfs nog paddestoel naar handwijzer, kerk, mo- nioren de geroutineerden de ju- De Radio-rallye neemt de laatste aan toevoegen, dat deze rit bovendien jen, kapel, klooster of paddestoel, daar- nioren de wat minder ervarenen jaren een bijzondere plaats in onder niet is geweest wat er tevoren van bij alle „witte wegen" zorgvuldig ver- en er was een toeristenklasse, voor hen de betrouwbaarheidsritten. is gezegd, namelijk dat zij zeker dertig mijdend. Maar zo gemakkelijk was het die met het hele gezin erop uit wilden. Het karakteristieke er van ligt voor procent gemakkelijker zou zijn dan die niet. Want dit was slechts de hoofdrou- Het was een gelukkige vondst. De toe- de hand en is dan ook voldoende be- van het vorig jaar. De cijfers wijzen uit, te, de weg die zo min mogelijk moest risten hadden een speciale rit; één die kend: de radio is een bepalend onder- dat het tegendeel het geval is. Neemt worden bereden. Het ging er om die we- van spelletjes in elkaar zat. Want naast deel en van de geboden mogelijkhe- bijvoorbeeld de winnaar, de equipe gen te gebruiken die niet meer dan 300 de boodschappen moest men ook nog den wordt een goed gebruik gemaakt. ElzasHofland uit Tilburg. Dit team meter van de hoofdroute verwijderd andere grapjes uithalen. Het touwtje Maar er is meer. De Radio-rallye mag heeft niet minder dan 706 strafpunten waren. Dat betekent: op een afstand van van een kinderballon doorknippen, ring- zich langzaamaan verheugen in een gekregen, waarvan 46 voor het te laat drie millimeter od de kaart een andere steken, ballenwerpen en over een plank bijzonder grote belangstelling. Deze arriveren bij de finish, dat wil zeggen, weg vinden. Alleen als er geen uit- rijden bijvoorbeeld. En dat voor zover keer waren er 317 equipes aan de dat men 46 minuten te laat was. Er weg mogelijk was, mocht de hoofdrou- U het nog niet begrepen mocht hebben start. Dat is een grotere deelname dan blijven dan nog 660 strafpunten over te gebruikt worden. En daar zat em al rijdende natuurlijk. De achtste etappe van de Ronde van Italië heeft ook de achtste Italiaanse overwinning opgeleverd. Als eerste van een groepje van negen man, dat vijftien kilometer voor de finish aan de haai was gegaan, ging Benedetti over de eindstreep, die was gemaakt op de top van een heuvel. Daan de Groot was de Nederlander, die in de kopgroep was vertegenwoordigd. Hij eindigde als zes de. De Nederlandse ploeg deed het overigens niet zo best gisteren. Wagt- mans, Voorting en Van Breenen ver speelden kostbare tijd. Wagtmans en Voorting verloren enkele seconden in de klim naar de eindstreep. Van Bree nen raakte achterop door een valpartij en machiiiedefect in de laatste kilome ters. Overigens veranderde er aan het hoofd van het algemeen klassement bijzonder weinig, daarvoor toonde men te weinig strijdlust. De achtste etappe, een van de twee langste ln de 21 etappes tellende Giro, was de saaiste tot dusverre. Tot de renners Arezzo bereikten, 175 km van de start, lag het gemiddelde bijzonder laag, hoewel het terrein vlak en het weer uitstekend was. Men hoorde veel verwijten aan de organisatoren dat zij zulk een lange etappe geprojecteerd hadden na de rustdag in Viareggio. De etappe bracht de renners van de blauwe Tyrrheense zee diep het binnen land in, via Lucca, Florence, Arezzo en het historische Traslmeno meer, waar het Carthager leger van Hannibal de Romeinse consul Caius Flaminius ver slagen heeft. Het grootste deel van de etappe ging over vlak terrein langs de oevers van de Arno en de Chiana. Na Florence was er een kleine klim van 10 kilometer, die de renners naar San Donato bracht, 388 meter boven de zee spiegel. Voor de finish werd de sprint uitgevochten op een klim van zes kilo meter naar de op een hoogte van 493 meter liggende stad Perugia. De renners gingen in een zeer kalm gangetje van start. Zelfs de jongeren voelden er niets voor hun krachten te verspillen op het eerste deel van de lange etappe onder de warme zon. Maar de vele duizenden Italianen die de wegen van Toscanie omzoomden, juich ten er niet minder enthousiast om. De gemiddelde snelheid was aanvan kelijk slechts ongeveer 30 kilometer, steeg tot 34 kilometer tegen de tijd dat de renners de Fucecchio overstaken, 54 kilometer van de start. Defilippis won te Florence, 98 kilometer van de start, de eerste vliegende etappe. Zijn landgenoten Benedetti en Favero wer den resp. tweede en derde. De negen die 15 kilometer voor de finish waren weggelopen, reden gezamenlijk Perugia binnen, na een vermoeiende sprint om hoog die 400 meter van de finish begon. Het hoofdpeloton, geleid door Fantini, iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiii De uitslag van de achtste etappe lule't: 1. Benedetti, It„ 7.20.47. 2. Zueconelli, It., 3. Gismondi, It., 4. Schellenberg, Zwlts. 5. Glanneschl, It. 6. de Groot, Ned. 7. Pazzl, It. 8. Sartlni, It. 9. Grosso, It., allen in dezelfde tijd als Benedetti. 10 Monti, It., 7.21.31. 11. Fantini, It., 7.21.34. 12. Magni, It., zt. 13. Nencini. It., zt. 14. Aureggi, lt„ z.t. 15. Geminiani, Fr., z.t. 16. Caput, Fr. 17. Coppi, It., zt. 25 Wagtmans, Ned., 7.21.40. 35. Voorting, Ned., zt. 71. Roks, Ncd., 7.22.02. 72. Maenen, Ned., zt. 89. van Bree nen, Ned., 7.23.15. 91. van Oers, Ned., 7.23.48. Borgman (Belg) en van Looy (Belg) zijn uit de strijd genomen. Algemeen klassement 1. Magni, It., 35.30.14 2. Monti, It., 35.30.20. 3. Clerici. Zwlts., 35.30.28 4. Geminiani, Fr., 35.30.30. 5. Coppi, It., 35.30.45. 6. Nen cini, It„ zt. 7. Moser, It., 35.30.50. 8. Wagt mans, Ned„ 35.31.08. 9. Voorting, Ned., zt. 10. Assirelli, It., 35.31.17. 11. van Breenen, Ned., 35.32.44. 12. Botella, Sp., 35.35.37. 13. Astrua, It., 35.35.39. 50. de Groot, Ned., 35.46.44. 60. Roks, Ned., 35.50.28. 91. Maenen, Ned., 36.35.07. 94. van Oers, Ned., 37.08.42. Ploegenklassement 1. Zwitserland 356 punten. 2. Frankrijk 388. 3. Nederland 424. 4. Spanje 518. 6. België 751. met Magni, Coppi, Geminiani, Decaux en Coblet op zijn hielen, noteerde een tijd van 7.21.34. Een der pechvogels was Van Breenen. die 10 kilometer voor de finish met zijn ploeggenoot Van Oers in botsing kwam en tegen de grond ging. In de laatste kilometer brak hij ook nog een wiel en verloor daardoor nog meer kostbare tijd. Ondanks het langzame tempo arri veerden de Belgen Borgmans en Van Looy te laat. Zij tekenden protest aan tegen de diskwalificatie, omdat zij door het publiek gehinderd zouden zijn, maar het protest werd voor het ogenblik niet geaccepteerd. Er zou nader overwogen worden of de twee Belgen toch nog mogen starten. Bij de West-Duitse voetbalbond is een telegram binnengekomen van de Russische bond, waarin het Duitse elf tal wordt uitgenodigd op 24 Juli een wedstrijd in Moskou te komen spelen. Het is nog niet bekend, of de uitno diging kan worden aanvaard.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 9