Schilderstukken uit Delft in Haarlems stadhuis „Iedere groepering uitoefenen op gant Was verdachte of getuige schuldig aan aanrijding in Zwanenburg? Vanavond benoeming van nieuwe secretaris? moet invloed van zaken" Regenmantels Meester Heetvelt stond voor hete vuren in de tweede klas van de St. Lambertusschool Eerste opname van het orgel van de Oude St. Baal ww J' f"sU^'n: échte MARTINI Wederopbouw Irene-studio vordert J 1 a Werken van Adriaen van de Venne en Wybrand de Geest Algemene vergadering K.V.O.B. Triomf voor Jos. van Lunenburg en Ko Heemskerk GSÖIE BELANGSTELLING VOOR HAARLEMSE LUILAK LEERLINGFNUITVOERING VAN TOONKUNSIMUZIEKSCHOQL HAARLEMSE RECHTBANK DONDERDAG 26 MEI 1955 PAGINA 3 Drie singels van schouw burg tot Spaarne volgeboekt Uitspraken Haarlemse Rechtbank Kamer van Koophandel Haarlem Jhr. Mollerus in 1956 met pensioen Geslaagd thuisdammers- tournooi van V.K.D. Gen. Cronjéslraat 40*44 IH.V.B.-programma Martini, de edele vermouth met overjarige, geselecteerde wijnen als, basis, geeft een sfeer van gulle gastvrijheid en gezellig heid aan de dagen, die straks komen. Koel geschonken, goed gedronken „NO BELS -BEKE R" LOODAFFAIRE BERECHT Auto terecht Burgerlijke Stand Haarlem Examens T uinliedenvereniiging Beurs van Amsterdam Beurs van New York Zoals wij Zaterdag reeds berichtten, lijn in ruil voor het wandtapijt, voor stellende de slag bij Damiate, dat aan Delft is uitgeleend voor de tentoonstelling „Holland's Glorie" in het Prinsenhof, in Haarlem gearriveerd een schilderstuk van Maerten van Heemskerck, dat thans is opgehangen in het Frans Halsmuseum, alsmede drie andere schilderstukken, die tot 15 Augustus de plaats zullen inne men van het wandtapijt in de kamer van B. en W. van Haarlem. Van de drie schilderijen wordt het pièce de résistance gevormd door een doek van Adriaen van de Venne, die in 1598 in Delft werd geboren en in 1662 te Den Haag overleed. Het schilderij is een ruiterstuk en een allegorie op verschil- Ook dit jaar kunnen de Haarlemmers erop rekenen dat de befaamde Luilak- markt ook van de zijde van de kooplie den grote belangstelling heeft. De Dienst voor Haven- en Marktwezen heeft de drie singels vanaf de Stads schouwburg tot het Spaarne geheel vol geboekt, en ongeveer 150 handelaren in snijbloemen, potgoed of tuingoed heb ben een aanvraag om een plaats op de Luilakmarkt ingediend en verkregen. Bovendien zullen er nog ongeveer vijf tig kramen voor ijscoventers, paling boeren, feestneuzenverkopers enz. wor den geplaatst Evenals de laatste jaren gebruikelijk was zal de markt weer in een feestelijke electrische verlichting worden gestoken en ook de rondvaart boot zal een tocht maken. Het programma waarmede de piano leerlingen van Peter de Kleer op hun voordrachlsavond ir.< de Toonkunst-Mu ziekschool voor het voetlicht traden, getuigde van durf en modern inzicht. Buiten de klassieke composities van Beethoven, Mendelssohn, Grieg, Cho pin en Brahms, hoorden wij werken van Ibert, Bartök, Debussy, Ravel en van de hedendaagse jonge Nederlandse toondichter Ton de Leeuw. Vóór de pauze was het de hierboven eerstgenoemde groep die tot klinken kwam. Frans Schreuder legde getuige nis af van zijn muzikale en technische potentie in Beethoven's sonate opus 10 nr. 1 in c kl. terts. Marjan Meilink speel de vervolgens op goede wijze een Lied ohne Worte in As van Mendelssohn, dat gevolgd werd door de Prelude in c kl terts van Chopin. Guajira van Longas verkreeg een aanvaardbare vertol king door Pieter Cysouv, terwijl Dick van der Eerden Grieg's Hochzeitstag auf Troldhaugen de juiste sfeer en klank wist te geven. Hierna was het wederom Frans Schreuder die ons twee fors gespeelde werken van Brahms voor zette. De drie werkjes van Jacq. Ibert respectievelijk gespeeld door Peter Kok en Riet ten Broecke werden muzikaal vertolkt en boden een welkome afwis seling. Vier Hongaarse boerendansen van Béla Bartök werden door Leo Lan- geveld technisch goed, maar verder nog een weinig stug gespeeld. Hetzelfde gold de Arabesque van Debussy, door Marry van Dijk vertolkt. Wij willen hiermede niet beweren dat de interpre taties op zich niet goed geweest zijn, maar vanzelfsprekend is het spel hier en daar nog wat onbedreven. Tenslot te was het dan weer Frans Schreuder die de rij sloot met Ravel's Pavane en 3 Etudes van Ton de Leeuw, waarin hij toonde dat er waarschijnlijk een goed pianist uit hem gaat groeien. Intussen moet men respect hebben voor Peter de Kleer, die zijn leerlingen, getuige de prestaties, stuk voor stuk op dusdanige hoogte reeds heeft weten te brengen. De harde acoustiek der zaal was waar schijnlijk oorzaak van het doorgaans nogal stevige spel der executanten. De Toonkunst-Muziekschool mag zich ech ter met dergelijke leraren en leerlingen gelukkig prijzen. JAN LAARVELD De 27-jarige Haarlemmer S. S„ die zich in de nacht van 4 op 5 April schuldig heeft gemaakt aan joyriding, is door de Haarlemse Rechtbank ver oordeeld tot acht maanden hechtenis met aftrek. De man was met een bestelauto in Zandvoort tegen een boom terecht ge komen, waar hij uitstapte, ten einde een andere wagen te nemen, zij het dan alleen om te slapen. Er was tegen hem acht maanden met aftrek gerequireerd. Tevens deed de Rechtbank uitspraak in de zaak van de 21-jarige A. V. uit Haarlem, die zich met Pasen wilde verloven en daarom, in verband met zijn schaarse weekloon, een winkellade lichtte. De uitspraak luidde 1 jaar ge vangenisstraf conform de eis. Tenslotte hoorde een Haarlemse 31-jarige ver tegenwoordiger, C, P., zich overeenkom stig de eis veroordelen tot acht maan- den. Deze man maakte zich regelmatig schuldig aan flessentrekkerij. lende oranjevorsten, onder wie Prins Maurits en Frederik Hendrik. Het ge zelschap wordt gecompleteerd door en kele Friese Stadhouders. Aan weerszij den van dit grote schilderij zijn twee kleinere doeken gehangen van de hand van Wybrand de Geest, een minder be kend kunstenaar, die in 1591 geboren werd te Leeuwarden, waar hij stief om streeks 1660. Hij was een zwager van Rembrandt van Rijn. Zijn twee stuk ken stellen resp. Hendrik en Ernst Ca simir voor. Ernst Casimir, geboren in 1573 te Dillenburg, was legeraanvoerder in dienst der Nederlanden. In 1620 volg de hij Willem Lodewijk op als Stad houder van Friesland. Hij nam deel aan verschillende veldtochten en vond in 1632 de dood bij het beleg van Roer mond, waar hij streed in het leger van Frederik Hendrik. Hendrik Casimir is een zoon van Ernst. Hij volgde in 163? zijn vader als Stadhouder van Friesland op en verkreeg spoedig ook het Stad houderschap van Drente. Zijn regiem bracht een tijd van grote welvaart en bloei in Friesland. Ook hij stierf op een veldtocht van Frederik Hendrik, name lijk in 1640 bij het beleg van Hulst. De drie schilderstukken zijn uitgezocht door de gemeente secretaris van Haar lem, mr. H. E. Phaff, die jaren lang secretaris van Delft is geweest en der halve wel weet, welke doeken uit het Prinsenhof het beste harmoniëren met het interieur van de kamer van B. en W. Woensdagmiddag werd in restaurant Brinkmann te Haarlem onder voorzit terschap van de heer Ant. Nijssen Sr., de twaalfde algemene vergadering ge houden van de Katholieke Vereniging van ondernemers in het Bloembollen- bedrijf (K.V.O.B.), in tegenwoordig heid van rector Jac. v.d. Hoogte, die als Geestelijk Adviseur pastoor Roel- vink is opgevolgd en voor de eerste secretaris, jhr. dr. J. C. Mollerus, die reeds sedert 1922 secretaris van de Haarlemse Kamer is, met pensioen. In de besloten vergadering van vanavond zal worden voorgesteld mr. A. G. de Blécourt tot secretaris te benoemen. Mr. de Blécourt is reeds goed bekend in het Kamerwerk, want adjunct-secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijn land. Deze vroegtijdige benoeming is voor al bedoeld om de nieuwe secretaris ruimschoots gelegenheid te geven zich in het werk te Haarlem in te werken. Adriaen van de Venne lieeft op het doek, dat thans in de kamer van B. en W. van Haarlem hangt aan de wand, die vroeger door het grote wandtapijt werd ingenomen, een aan tal martiale Oranjevorsten uitgebeeld, onder wie Prins Maurits en Frederik Hendrik. m FILMS: CINEMA PALACE: „Teodora" 18 jaar. Tij den: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „The Colditz story 14 jaar. Tijden: 2.30, 7 en 9.15 u. LIDO: „On the waterfront" 18 jaar. lijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Malaga" 18 jaar. Tijden: 2. 7 en 9.15 uur. MINERVA: „From here to eternity volw. Tijden: 8.15 uur. REMBRANDT: „Mannequins fiir Rio 18 J- 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: „Sauerbruch" 14 jaar. Tijden: 2.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: „King Kong" 18 jaar. Tijden: 2.30 en 8 uur. Donderdag 26 Mei Stadsschouwburg: „Haarlemse Toneel club" met „Het huis aan het moeras' (dil.), 8 uuf. Concertgebouw: Haarl. Politiekapel. Con cert o. 1. v. H. C. Van Mechelen, 8 uur. Vrijdag 27 Mei Stadsschouwburg: „Haarlemse Toneel club" met „Het huis aan het moeras" (dil.) 8 uur. Grote Kerk: Carillon-Glockenspiel door de stadsbeiaardier Arie Peters. Van 11.30 —12.30 uur. Woensdagmiddag stond voor de Haar lemse Rechtbank terecht de 29-jarige K. P. P. uit Haarlem, die 28 Aprilvan het vorig jaar in Zwanenburg op het kruis punt Essenlaan-Olmenlaan met zün auto de 46-jarige dagbladinspecteur H.P. uit Amsterdam had aangereden, ten gevol ge waarvan deze zeer ernstig werd ge wond. Hij liep een zware hersenschud ding en een breuk in het linker-dijbeen op. De officier van Justitie, mr. dr. R. Pitlo, eiste in zijn requisitoir tegen P. een maand hechtenisstraf. Tijdens de behandeling van de zaak, die vorig jaar Augustus werd aange houden, omdat het slachtoffer nog steeds in het Wilhelmina-gasthuis te Amsterdam werd verpleegd, kwam vast te staan, dat de Officier van Justitie een beslist andere mening was toege daan dan de raadsman van de verdach te, jhr. mr. Beelaerts van Blokland. De eerste betoogde namelijk, dat de verdachte geen voorrang had verleend aan de van rechts komende motor, die bestuurd werd door de dagbladinspec- teur. Deze beweerde, dat hij slechts 35 km per uur had gereden. Volgens de officier zou P. hoogst ondeskundig en roekeloos hebben gereden en hij achtte de verdachte schuldig aan het toebren gen van zwaar lichamelijk letsel. De dagbladinspecteur kon zich van het gebeurde bijna niets meer herinne ren omdat hij eerst in het ziekenhuis ge waar werd, dat hem een ongeval was overkomen. Anderen, die het ongeval gezien zouden hebben, waren erg vaag in hun verklaringen. De officier eiste dan ook een hechtenisstraf van een maand. „Zelden ben ik het in mijn leven zo oneens met iemand geweest als deze keer met de officier van justitie", zo begon jhr. mr. Beelaerts van Blokland zijn pleidooi. Hij maakte bezwaar tegen wat hij noemde de souvereine minachting van de officier voor het rapport, dat door een verkeersdeskundige was opge steld. Voorts was hij van oordeel, dat de verdachte steeds het recht heeft voor zijn onschuld op te komen. Dit zei de verdediger naar aanleiding van de op merking van de officier van justitie, die het laakbaar achtte, dat men ruim een jaar na het ongeval probeerde aan de Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling vanavond tijdens een beslo ten zitting van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken een nieuwe secretaris voor de Kamer te benoemen, die officieel 1 October 1956 in die functie zal tre- de vergadering bijwooncte, mr. den. Op dat tijdstip gaat de huidige G j Vermeulen, alg. secr. van de L.T. B. en mr. Nederveen, secretaris van het Kath. Centraal Orgaan voor de Groot handel. Na een kort woord van welkom, in het bijzonder tot rector J. v.d. Hoogte, hield de voorzitter een rede waarin hij o.m. zeide, dat deze tijd en voor het ge organiseerde bedrijfsleven van grote betekenis was. Spr. memoreerde de op- thans is hij te Leiden werkzaam als richting van het Landbouwschap, het wachten is nu op die van het (horizon tale) bedrijfschap Bloembollenhandel. De Sociaal Economische Raad heeft reeds beslist tot de instelling van het (verticale) bedrijfsorgaan Productschap Sierteelproducten. Verwacht mag wor den dat begin 1956 het gehele vak onder de P.B.O. zal ressorteren. Bij de verdeling van het beperkte aantal zetels is een hevig gedrang ont staan. Met betrekking tot de teelt-afde ling is ons mede-dringen niet zonder succes gebleven, aldus de voorzitter doch dat wil niet zeggen dat wij tevre den zijn, tevreden is trouwens geen en kele organisatie. In de sector Handel zijn de resultaten tot nu toe beslist on voldoende. Bij de Bond van Bloembol lenhandelaren vonden wij geen begrip voor ons standpunt doch wij zullen niet nalaten alles in het werk te stellen voor onze exporteurs datgene te bereiken, waarop zij krachtens aantal en positie recht hebben. Bij de S.E.R. is daar voor wèl begrip aanwezig. De heer Nijssen besprak vervolgens het advies van de S.E.R. de z.g.n. af trekregeling te laten vervallen. Van de ze regeling zouden oorspronkelijk slechts de Standsorganisaties of de Cen trale Landbouworganisaties profiteren niet de technische organen. De voorlo pige kosten 2ijn echter geheel door de Centrale Landbouworganisaties gedra gen en derhalve werd een aftrekrege ling door de wetgever redelijk en recht vaardig geacht. Waar de S.E.R. deze suggestie niet steunt, moet worden af gewacht of de regeling gehandhaafd blijft of dat er ten deze een wetswij ziging komt.(Later op de middag vul de mr. Vermeulen dit in zoverre aan dat de S.E.R. thans wel geneigd schijnt de regeling gedeeltelijk, d.w.z. tot een kleiner percentage aftrek, te handha ven met dien verstande dat ook de technische organisaties daarvan profi teren) Door middel van de L.T.B. kunnen wij onze stem doen horen, zo vervolg de de voorzitter. In deze tijd van ge leide economie, geleide loonpolitiek, is het gebiedende eis dat elke groepe ring wil zjj niet geleid worden invloed uitoefent op de gang van zaken. Sprekend over de laatste loononder handelingen, zeide de heer Nijssen dat men zich ook moest bezinnen op secun daire arbeidsvoorwaarden als woning bouw van- betere hygiënische verzorging in de bedrijven. De uitstekende verstandhouding met de L.T.B. en het Kath. Verbond van Werkgeversvakverenigingen werd ge- momoreerd en tot slot deelde de voor zitter mede, dat het ledental snel is gegroeid (1873, zeventien afdelingen) en nog steeds toeneemt. Dit betekent dat de katholieke ondernemer in het Bloembollenbedrijf zich ook op princi piële grondslag wenst te organiseren. Nadat de afdelingen waren opgeroe pen en de notulen van de elfde alge mene vergadering waren vastgesteld gaf de secretaris, de heer A.J. Baars, een gedetailleerd overzicht van de werk zaamheden sinds Dec. 1954 en ging de vergadering over tot de behandeling van een aantal bestuursvoorstellen, waarvan het merendeel met bijna al gemene stemmen of zelfs zonder stem ming werden aangenomen. Over een voorstel met betrekking tot het afzon derlijk stemrecht van vennoten ener firma, welke diende te vervallen met de aftrekregeling P.B.O., ontspon zich een vrij verwarde discussie. De verga dering wilde er in meerderheid liever nog niet aan, weshalve de voorzitter het vorostel terugnam voor behan deling op een later tijdstip. Een Het thuisdammerstournooi van V. K. D. is ook dit jaar buitengewoon goed geslaagd. Op de laatste avond bracht de voorzitter van V.K.D. alle deelnemers hulde voor hun geestdrift en beklemtoonde nogmaals, dat het er in de eerste plaats om te doen is met dit tournooi zich vele vrienden te maken om daardoor meer bekend te worden als de enige R. K. Damvereniging te Haarlem. Hierna maakte de voorzitter bekend dat na dit tournooi weer even als andere jaren een competitie zal worden georganiseerd voor hen die nog wat verder willen gaan. De uitslagen van de 3de ronde lui den: J. BeltermanTh. Beelen 20 A. KokJ. Luiten 11 W. SweijenJ. Sassen 20 Th. Bandsma—J. Draaisma 11 J. JornaG. v. Raaij 20 Th. KooymansC. Smits 20 N. v. BakelP. v. d. Velden 20 N. de VriesA. Houtkamp 20 W. v. d. PuttenH. Hogeboom 0—2 W. SchravemakerJ. Sassen 02 De volgende deelnemers zijn in hun serie eerste geworden: Th. Kooymans, N. v. Bakel, N. C. de Vries, J. Draaisma J. Sassen. Voor de 2e prijs kwamen in aanmerking: J. Belterman, J. Luiten, W. Sweijen, Th. Bandsma, W. Schrave maker. De uitslagen van de 1ste ronde voor onafhankelijken luiden: Th. BandsmaJ. Luiten 02 N. C. de Vries—Th. Kooymans 2—0 P. v. d. VeldenJ. Sassen 02 H. HogenboomJ. Draaisma 1—1 schuld van de verdachte te twijfelen. Er zijn aanwijzingen, aldus jhr. mr. Beelaerts van Blokland, dat de motor rijder met grotere snelheid dan 30 km gereden had. Een van de getuigen zou zelfs gezien hebben, dat het slachtoffer een salto van anderhalve tot twee meter over de auto had gemaakt. De politie had de tas van de dagbladinspecteur op zeventien meter van de plaats des onheils gevonden. De verdediger con cludeerde ten slotte tot vrijspraak. De rechtbank zal op 7 Juni vonnis wijzen. Advertentie met ingebouwde fietsrok 54.50 T.T.T. van Top Tot Teen beschermd Telefoon 15438 Haarlem „Lang zullen zij leven, lang zullen zij leven.zongen de leerlingen van de tweede klas van de Sint Lamber tusschool in de Amsterdamstraat, toen gistermiddag twee van de winnaars van de kinderprijsvraag „wat weet je van onze koningin" hun prijzen in ont vangst hadden genomen. Jos van Lu nenburg en Ko Heemskerk, de geluk kigen, zongen even hard mee. Het was prachtig al die uitbundige gezichten, die omhoogzwaaiende armen en die langgerekte lijven tijdens de feesthym- ne te zien. Kort tevoren had de prijsuitreiking plaats gehad. Toen wij om half twaalf bij de tweede klas arriveerden, was het er doodstil. Er heerste een zekere spanning om wat gebeuren ging. De onderwijzer, de heer B. Heetvelt, had onze komst wel aangekondigd, maar toen het dan zover was, ervaarden wij, dat hij in zijn mededelingen bijzonder schaars moet zijn geweest. Allengs werd de stilte minder druk kend. De eerste prijswinnaar Jos werd voor de klas geroepen en even latei- deelde Ko Heemskerk, de vierde prijs winnaar, zijn eenzaamheid voor de overvolle klas, die de toch wel be voorrechte positie van de twee jongens benijdde. Nadat een vertegenwoordi ger van onze courant hen met het be haalde succes had gefeliciteerd, over handigde hij aan Jos een paar stevige rolschaatsen, die oorzaak werden, dat in tijd van enkele seconden de gehele klas rondom het jongetje van Lunen burg stond geschaard, die in het klu wen armen en benen verdronk. Mees ter Heetvelt stond op dat moment vol komen machteloos. Maar dan op een pleizierige manier. Ko had zich een betere positie ver schaft en was op een klein bankje geklommen, zodat hij zijn prijs, een badminton-spel, vanaf een verhoging aan zijn kameraadjes kon tonen. Hij kwam er dan ook zonder blauwe plek ken en builen vanaf. Het meeste pleizier hebben wij nog beleefd, toen er een groepsfoto van de klas werd gemaakt. De winnaars stonden in het midden: Jos met een air alsof hij net de rolschaatswedstrijd van zijn leven had gewonnen en Ko alsof hij zijn beste badmintonpartij had gespeeld. De andere leerlingen beves tigden in enige mate deze fantasie, want onder luid gejuich maakte onze fotograaf het plaatje, dat hierbij is afgedrukt. De prijsuitreiking, die o.m. werd bij gewoond door broeder-overste, werd besloten met het gezamenlijk zingen van de wens, dat de beide winnaars nog lang mogen leven. Aan de overige winnaars zijn inmid dels de prijzen opgestuurd. voorstel met betrekking tot het stemrecht op de groepsvergaderingen, waarvan de stemtabel afwijkt van die voor de algemene vergadering en welk voorstel .een aanvulling beoogde van het Huishoudelijk Reglement, werd wel iswaar aangenomen doch de afgevaar digde van de afdeling Centrum Bloem bollenstreek, de heer W. F. van Dam, overhandigde de voorzitter een missive houdende het verzoek deze materie te doen opnemen in de Statuten, waarin ze volgens deze afgevaardigde thuishoor de. De resultatenrekening 1954 werd zon der commentaar aanvaard, rector v. d. Hoogte nam de gelegenheid waar om een woordje te spreken als Geestelijk Adviseur, waarna mr. Vermeulen een inleiding hield over „Een nieuwe pacht wet in wording". Op een ongewoon uur (vannacht) heeft de bekende organist Piet Kee op het beroemde Christian Müllerorgel van de oude Sint Baaf te Haarlem een or gelconcert gegeven van twee Franse or gelwerken. Het publiek bestond slechts uit een handjevol mensen, die af en aan liepen en zo nu en dan een aanwijzing naar de organist riepen. Vanuit het hoge gewelf der kerk hing een grote micro foon naar beneden en het orgel was met enkele kabels verbonden met een klein kamertje, waarin een groot aantdl tech nische apparaten stond opgesteld. Rond om de kerk surveilleerden enkele agen ten en het moet de nachtelijke wande laar zijn opgevallen, dat ook het caril lon zijn lichte klanken niet meer liet horen. Het betrof hier een gramofoonopname, welke onder zakelijke leiding van de Bovema te Heemstede werd gemaakt Het is de eerste keer, dat er van het orgel van de oude Sint Baaf een opna me is gemaakt. Tot nu toe heeft dit steeds veel moeilijkheden opgeleverd. De eerste proefopnamen hebben de tech nici vannacht afgeluisterd en over het algemeen zijn zij zeer tevreden over de klankkleur en de warmte van het orgel. Het ligt in het voornemen de plaat om streeks het Internationale Orgelconeours op de markt te brengen, terwijl tevens wordt overwogen de eerste plaats aan het Haarlemse gemeentebestuur aan te bieden. Voor Maandag Tweede Pinksterdag is voor de afdeling Haarlem van de KNVB het volgende programma vast gesteld: IA: RCH 4—Concordia, DSS—IEV, Hoofdd. BoysStormvogels 4, Spaarn- dam—DSK, WH—VVD, BSM—VI. Vo gels. IB: ADO 2Terrasvogels 2, Haarlem 3A—DEM 2, Wijk aan Zee 2—EDO 4. Promotie-competitie 2e klas: DEM 3EDO 5, Schoten 3 Geel Wit. 3A: Beverwijk 5Zandvoorlmeeuwen 5, RCH 8Spaarnevogels. 3B: AllianceHFC 7, Schoten 5 DIOS. Advertentie A/A f9 TWV Dinsdagavond waren de leden van Ons Genoegen uit Zaandam op bezoek in Haar lem en zij deden de eerste avond meteen al een goede gooi, want zij wisten voorlopig een overwinning te behalen. Hedenavond komt komt het tweede team van Ons Genoegen op bezoek. Het resultaat van de eerste avond was: Kok Hurkmans Rijks Aufderheyde Mandjes Loerakker Heymans Kloos Dik Van Dam Meyberg Nouwland 75—75—31—14—2.41—2 60—50—31— 6—1.61—0 70—70—28—10—2.50—2 60—49—28—11—1.75—0 80—70—40— 6—1.75—0 80—80—40—17—2.00—2 80—80—37—12—216—2 85—74—37—14—2.00—0 60—60—31— 9—1.93—2 50—24—31— 7—0.77—0 70—70—36— 7—1.94—1 75—75—36—12—2.08—1 Woensdagavond heeft een team van Hof van Holland" tegen de B.V. ,,Ons Genoegen" uit Amsterdam gespeeld om de „Nobels-beker". Onder grote span ning wisten de Haarlemmers niet 102 te winnen, waardoor de eindstand werd: 1311 voor ,,Hof van Holland". Aan de wederopbouw van de onlangs afgebrande televisiestudie „Irene" te Bussum wordt met voortvarendheid gewerkt, teneinde deze zo spoedig moge lijk weer in gebruik te stellen. Woensdagmiddag reeds kon de vlag op de dakspanten geplaatst worden. Omstuwd door hun kameraadjes laten Jos n Lunenburg en Ko Heemskerk hun prijzen zien, die zij gewonnen hebben met de kinderprijsvraag „Wat weet je van onze koningin?" De Haarlemse rechtbank heeft van morgen uitspraak gedaan in een loodaf- faire, waarbij vijf verdachten uit Haar lem betrokken waren. De 29-jarige los- arbeider D. Z., die op de fabriek van Seyffert aan de Oude Weg vele „brood jes" lood gestolen, werd veroordeeld conform de eis. Er was acht maanden hechtenis en een kwart jaar voorwaar delijk gerequireerd. J. H. en J. J., twee vrienden van Z., die op de uitkijk moes ten staan, kregen 4 maanden (3 mnd. voorwaardelijk) met een proeftijd van drie jaar. De officier van justitie requi- reerde 14 dagen geleden tegen hen resp. twee maanden (één voorw.) en zes we ken gevangenisstraf. J. H. v. d. W. en H. B., beschuldigd van heling, zagen zich veroordeeld tot ieder vier maanden met aftrek. Zij hoorden 6 Mei j.l. zes en vijf maanden met aftrek van voorarrest eisen. De zwarte Peugeot, die eergisteravond uit de garage van een verhuurmaat- schappij aan het Wilsonsplein door een onbekende man werd meegenomen, is terecht. Gistermorgen werd de wagen in onbeschadigden toestand weer voor de garage aangetroffen. GEBOREN: S. W. C. Hultzer—van Schaijck z., M. HooijenKruijt z., J. OuwerkerkOuwerkerk z., J. C. van Berk—de Mooij, 2 zns., A. Stern—Janus z., Th. M. H. BeumerKoek z., G. van Leeuwende Jong d.. A. J. van Dode- weerdvan de Weerdt d., A. Pijnaker— Dol d.. C. A. M. de Kok—Meijnckens d., M. Offenberg—Jonkman d. ONDERTROUWD: J. Groenenberg en J. C. Kuitert, P. Bakker en C. W. M. Lemstra, A. J. Mozer en E. Pauw, A. Visser en J. E. Lievendag, N. A. Ver- nout en A. Groeneveld, J. C. Koelemeijer en L. van den Hoek, L. F. van Nieu- wenhuizen en C. M. de Groot, G. M. van Rhijn en A. Staal. J. A. Bel en Th. van Kouteren, M. V. Peerdeman en E. S. de Wit, E. van den Haag en J. Klapwijk, A. van der Schoor en M. van Aken, A. de Zwart en H. A. Wilbert, J. G. W. van Mil en L. M. van der Vooren. GETROUWD: A. J. Kruidenberg en J. Th. Dorlandt, J. C. Salman en A. hl J. Bosman, C. A. van Dijk en M. M. Bles graaf, C. Davelaar en G. C. Schoema- ker, H. Soellaart en A. Toorenent, H. v. Wijngaarden en A. Pel, G. H. Rothert en J. P. L. Gelaudie, P. A. Habich en D. A. M. Klooster, P. J. Homburg en C. van Oldenmark, IJ. Koopman en A. de Leeuw, C. J. Bergman en C. A. Weber, A. H. de Ruiter en A. A. P. Jacobs, B. J. A. Hilterman en C. J. Kruining, N. Nupoort en A. C. Nelis, A. Kensen en A. M. C. C. J. Beset, J. G. Raaijen en C. A. Weijers, H. van der Hout en L. C. E. Hietbrink, H. Ruighaver en H. P. Wil- lemsen, E. Th. G. Nuijtens en J. D. M. Commanldeur. OVERLEDEN: J. Meeter—Duivestem, 81 j., Zomerkade. J. Booeree, 81 j., Rip- perdapark. R. M. Mulder, 68 j., Johan de Meesterstraat. W. Blok, 7 j., Gasthuis- vest. L. Bakx—Hoekstra, 64 j., Johan de Breukstraat. R. Jansmade Jong, 67 j., Leidsevaart. J. Th. Erdtsieck, 60 j., Maer ten van Heemskerkstraat. HAARLEM. Aan de Rijkskweekschool zijn geslaagd de heren: J. W. F. Bultje, D. Crum, G. Londo, allen Haarlem. De Onderlinge Tuinliedenvereniging „Aerdenhout en Omstreken" hield Woensdagavond in „Hof van Heemste de" de maandelijkse bijeenkomst, die vrij goed was bezocht. Bij de ingekomen stukken was een uitnodiging van de afdeling Aalsmeer van de Bond van Tuinbouw Studieclubs tot het bijwonen van een gezellige mid dag welke gehouden zal worden op Za terdag 18 Juni. De deelnemers worden te 15,45 uur verwacht bi) het restaurant „De Drie Kolommen" en dienen een bo terham mede te nemen. Op het pro gramma staat o.m. een rondvaart en wanneer de jd het toelaat, bezoek aan een of meer kwekerijen. Leden die niet op deze vergadering aanwezig waren en aan deze middag willen deelnemen, wor den verzocht, zich zo spoedig mogelijk op te geven bij de secretaris, de heer P. J. Berkhout ,Van 't Hoffstraat 17, Haarlem. De heer E. D. des Bouvrie hield een lezing over het wondere leven van de bijen. Teneinde zijn toehoorders beter op de hoogte te kunnen brengen, had de spreker een demonstratiekast met een volk bijen meegenomen. (Niet officiële koersen) Vorig slot 3% Ned 1953 103ór 3i,ï Ned 1953 102% 3% Ned 1948 101}J 3',4 pCt. Ned 1950 101% 31-4 Ned. 1954 101A 3V4 Ned 1955 101& 3-314 Ned. 1947 101% 3 Ned. 62-64 bel. fac. 101% Inschr. Grtbk 1946 3 pCt 9914 Ned. Handel Mij cert 233 A.K.O. 295% Van Berkel's Patent 17514 Calvé-Delft cert. 2924 Van Gelder 27914 Kon. Hoogovens cert 319 Cnilever Cert. 423% Ned. Kabe) 268% Philips 387 Kon Petroleum 558% 121 Opening 26/5 101% 296% 422% 386 561% 120 Holl. Amerika Lijn 180% Kon Ned. Stoomb Mil 174% 176% 173% Ned Scheepv Unie 176 H.V-A 155 154 Dell Mlj Cert. 143% 144 24/5 25/5 Anaconda Copper 60% 61% Bethlehem Steel 127% 129% Chrysler Corp 76 75% General Electric 51% 51% General Motors 95% 95% Kennecott Copper 106% 109 Montgomery Ward 76% 76% Radio Corp. 48% 49% Republic Steel 83% 83% Royal Duteb 73% 73% 58% Shell Union Oil 58% Southern Pacific 59% 59 %e Southern Railway 94% 96% Tidewater 27 26% U.S. Steel 82% 82% a ex dlv Stemming: goed prysh.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3