Forensen brengen de nacht in regeringsgebouwen door 13 Amerikanen gearresteerd Menings verschillen tussen de Russen en maarschalk Tito Tere creatie van Chanel w Tegenvoorstellen van de ministers Nog geen voldoende grondslag voor recon structie van kabinet Fracties opnieuw in beraad u RR Kilometerslange opstoppingen Geen parade Eindeloze files m Publiek ontstemd .Actieve co-existentie" Over het Westelijk standpunt in internationale vraagstukken Geen nieuwe rekeningen GLAS-REGEN BOVEN HEEMSTEDE Crisis duurt voort Compensatie Opnieuw gevallen van typhus in West-Duitsland IN PLANTSOEN OVERLEDEN Het weer IN VERBAND MET SPOORWEGSTAKING aria woensdag 1 juni 1955 79ste JAARGANG No. 26308 Praag Agenten afkomstig uit West-Duitsland leraren IN ITALIË Weer voor de klas Ontgoocheling voor 1 niillioen scholieren F Khroesjtsjev doceert scheepsbouwkunde WÊM Girodienst KUKOWITSCH EN WEBER VRIJGELATEN Afkomstig van een straaljager Staatsloterij Te IJ muiden Onthulling van Vissers- gedenkteken MYXOMiATOSE OOK IN UTRECHT MEISJE GEDOOD ONDER BUS IS {cfote^ijm Lij! |TwekaLastex badpakken 17.50 O BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuident Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor •dvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f2.17 per maand, f6.50 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Noodtoestand in Engeland (Van onze Londense correspondent) LONDEN, hedenmorgen. Gisteren heeft Koningin Elizabeth II 'en proclamatie ondertekend, waarin de Uitzonderingstoestand werd uitgeroepen voor Groot-Brittannië op grond van de spoorwegstaking, welke Zaterdagnacht °egon. Het ondertekenen van de pro clamatie werd voorafgegaan door een Bijeenkomst van de koningin met de kroonraad, de laatste vertegenwoordigd door drie ministers, waaronder de Mar kies van Salisbury, die zich per vlieg- tuig naar Balmoral had begeven, waar de koningin op vacantie is. De koningin Bechtte eveneens haar goedkeuring aan 'en reeks van koninklijke besluiten ge- bomen krachtens de geproclameerde Uitzonderingstoestand. Al deze konink lijke besluiten, vijf en twintig in aantal, hebben tot doel de regering de beno digde volmachten te geven voor het verzachten van de gevolgen van de sta king. O.m. kan nu de minister van Vervoer Verlof geven voor het gebruiken van Vrachtauto's voor passagiersvervoer. Opslagruimten kunnen worden gevor derd. De postkantoren kunnen weigeren Pakketten te accepteren, de gasfabrie ken en electrische centrales kunnen tvorden ontslagen van hun verplichting Sas en electriciteit te leveren. De minis ter van Brandstoffenvoorziening heeft Bet recht gekregen om zo nodig kolen, Benzine en dieselolie te rantsoeneren. Eveneens heeft de regering het recht tot zich genomen om zo nodig over te gaan tot rantsoenering van voedsel. Een Van de koninklijke besluiten stelt spe ciale straffen in voor sabotage van pu blieke diensten van wezenlijk belang. Het laatste besluit evenwel zal niet in Werking treden voordat de regering meent, dat het nodig is gebruik te ma ken van deze speciale volmacht. Aangezien koninklijke besluiten, genomen op grond van het uitroe pen van de uitzonderingstoestand, zo spoedig mogelijk moeten worden voorgelegd aan het parlement, zal de datum van de opening van het parlement worden vervroegd van 14 tot 9 Juni. De koningin zal zich, met het oog op het chaotische ver keer, niet in de gebruikelijke staat sie naar het parlement begeven voor liet uitspreken van de troonrede. Eveneens is met het oog op de ver keersmoeilijkheden in Londen de grote militaire parade, welke jaar lijks wordt gehouden ter viering van de koninklijke verjaardag, en welke plaats zou vinden op Donderdag over een week, afgelast. Gisteren, de eerste werkdag sedert het uitbreken van de staking, merkte het publiek pas goed de gevolgen van de staking. Minder dan twintig pro cent van de treinen was gisteren in dienst, en dit op zo ongeregelde tijden, dat sommige treinen vrijwel leeg wa ren, omdat het publiek er niet op ge rekend had dat zij zouden rijden. In het centrum van Londen ontstond geen Verkeerschaos, dank zij het feit, dat de automobilisten het advies van de po litie volgden en hun auto's parkeerden Het Tsjechische ministerie van bui tenlandse zaken in Praag heeft gisteren ln een communiqué de arrestatie be kend gemaakt van dertien Amerikaanse a5enten, afkomstig uit West-Duitsland. Deze agenten zouden, volgens dit Communiqué, op Tsjechisch grondge bied zjjn gearresteerd door leden van Be veiligheidsdienst. In het communiqué wordt verder ge- 2?gd dat ook een aantal personen, die 2'ch bezighielden met spionnage ten Kunste van Amerikaanse diensten, on schadelijk zjjn gemaakt. Verder zijn een hoeveelheid wapens en explosieven en aantal apparaten voor micro-foto grafie en radiozenders in beslag geno toen. Het communiqué besluit met te zeg gen dat het onderzoek nog wordt voort gezet. 6 (AFP) 'eraren in Italië, die gisteren in Wa.ren gegaan om aan salaris- Rinf„„ "racht by te zetten, hebben be- irnnÜ vandaag weer aan het werk te ftoiiL Besluit ia met grote teleur- KfhlnA ontva.ngen door een millioen begint w,er eindexamen vandaag Na twee dagen van onderhandelen is een compromis bereikt waarvan de voorwaarden later zullen worden be kend gemaakt. (Reuter) buiten het centrum, om zich vervol gens te voet, per bus of per onder grondse trein naar het werk te bege ven. Het overgrote merendeel van de fo rensen daagde op voor de arbeid in Londen, ofschoon velen hunner uren te laat kwamen, hetgeen te wijten was aan de overbelasting van de bussen en de ondergrondse diensten. Aan het eind van de werkdag vormden zich einde loze files bij de bushalten en de sta tions van de ondergrondse. Op de toe gangswegen tot Londen ontstonden kilo meterslange opstoppingen op de beide spitsuren. Automobilisten stelden va cante plaatsen in hun auto's beschik baar voor wachtenden bij de bushal ten. Vele grote firma's hadden dozijnen bussen gehuurd om hun personeel naar Londen te brengen. In talrijke grote kantoren, waaronder regeringskanto ren, werden gisteravond veldbedden be schikbaar gesteld voor personeel dat de nacht in Londen wenste door te brengen. Sommige firma's in de City huurden hotelruimte voor hun hoofd- personeel. De stemming onder het pu bliek was goed en de discipline, zoals altijd in Engeland, voorbeeldig. Een tafereel uit Tooley Street bij London Bridge in de Engelse hoofdstad. En masse beklimt men een vrachtwagen, terwijl een grote menigte staat te wachten op enig middel van vervoer. Telefoto A.N.P.) De dag van gisteren was evenwel slechts de voorproef van wat de Lon- dcnaren te wachten staat. Want velen hunner hebben van oudsher de gewoon te om op de Dinsdag na Pinksteren uit te rusten van hun korte vacantie. Eerst vandaag, als allen zullen proberen de arbeid te hervatten, zal men kunnen zien hoeveel vertraging en opstoppingen zullen worden veroorzaakt tengevolge van de treinstaking. Indien de staking voortduurt zullen de staalverwerkende industrieën, waaron der de scheepsbouwbedrijven en de auto-industrieën, over enige dagen de productie moeten staken. In de staal industrie is men reeds begonnen met ontslagen, en duizenden arbeiders heb ben aanzegging gekregen dat er de vol gende week voor hen geen werk zal zijn, indien niet tijdig kolen worden aangevoerd. De meeste gasfabrieken en electrische centrales hebben kolenvoor- raden voldoende voor drie a vier we ken. Sommige kolenmijnen zullen wel dra de productie moeten staken, omdat zij gebrek hebben aan ruimte voor het opslaan van de gewonnen kolen. De binnenlandse postdiensten worden verzorgd door het leger, dat de post vervoert in militaire vrachtauto's. Er is enige vertraging in de bezorging, maar in de meeste gevallen niet meer dan acht en veertig uur. Er dreigt geen ge brek aan benzine, aangezien deze gro tendeels vervoerd wordt in tankauto's. Ook bestaat er voorlopig geen gevaar voor voedseltekorten. Doch de melk- situatie is précair, aangezien een grote hoeveelheid melk pleegt te worden ver voerd in speciale melktreinen. Inmid dels blijft de houding van de staking onverzoenlijk, ondanks de ernstige ont stemming bij het publiek. De havensta king, waarin nu 19.000 arbeiders betrok ken zijn, duurt eveneens voort. President Tito van Joegoslavië en drie Sovjet-gedelegeerden van de twee de orde, te weten Andrei Gromyko, Koemykin en Sjepilov, zijn gisteren uit Postojma naar Belgrado teruggekeerd, om de laatste hand te leggen aan 'n ge zamenlijke verklaring over „actieve co- existentie". De verklaring zal morgen door de leiders der delegaties getekend worden. Partysecretaris Khroesjtsjev, premier Boelganin en vice-premier Mi- kojan, de leiders der Sovjet-delegatie, hebben een bezoek gebracht aan de grotten van Postojma, de uitgestrekt- ste van Europa. Maarschalk Tito ver trok echter naar Belgrado. Naar van Joegoslavische zijde ver luidt, heeft Tito zeer openhartige be sprekingen met de Sovjet-leiders ge voerd. Zij waren bij hem te gast op het eiland Brioni. Hij had gepoogd tegen over de Sovjet-leiders het standpunt der Westelijke mogendheden ten aanzien van de internationale vraagstukken uit een te zetten. Hierby waren echter aanzienlijke meningsverschillen aan de dag ge treden en er was bijvoorbeeld weinig voortgang gemaakt bij pogingen om de standpunten ten aanzien van de toekomst van Duitsland tot elkaar te brengen. Deze witte japon van zijden organdie lijkt 'uit een andere periode en verraadt dan ook heel duidelijk, hoezeer de Parijse ontwerpster Chanel is blijven vast houden aan de twintiger jaren. Communicantenjurkjes noemden de verslag geefsters deze tere modellen, waarvan er verschillende in haar collectie zijn, met volants en kanten en pastelkleurige ceintuur. Maar er horen „lievere" ge zichtjes bij dan van haar mannequins. Tito, zo tekent Reuter hierbij aan, is goed op de hoogte van het Westelijke standpunt. Onder meer heeft hy kort geleden besprekingen met Eugen Ger- stenmaier gevoerd, de voorzitter van de West-Duitse Bondsdag. In Postojma waren uitvoerige vei ligheidsmaatregelen getroffen en het verkeer door de plaats was geheel ver boden. Buitenlandse toeristen moesten drie tot vier uur wachten, totdat de gedelegeerden gepasseerd waren. Tijdens een boottocht geraakte Khroesj tsjev nog in discussie met de directeur van een werf, die een schip voor een Zwitserse onderneming bouwt en wel met het klinknagelsysteem. Khroesj tsjev pleitte voor lassen en zei dat de kwestie in de Sovjet-Unie gedurende jaren was bestudeerd en dat men tot de slotsom was gekomen, dat een gelaste romp beter te onderhouden was. Bij de overtocht van ongeveer vijf mijl naar Brioni waren bijna alle Sovjet gedelegeerden zeeziek. Weinigen maak ten gebruik van het aangeboden diner. (Reuter) (Van onze Haagse redacteur) De directie van de Postchèque- en Girodienst heeft zich bij de steeds groeiende omvang van het werk op het Centrale Girokantoor te Den Haag ge noodzaakt gezien voorlopig het openen van nieuwe rekeningen door particulie ren stop te zetten. Deze maatregel be stond ook kort na de oorlog, doch men is er allengs zonder hiervoor overi gens propaganda te maken van af geweken, zodat de laatste jaren duizen den nieuwe rekeningen geopend zijn. Men hoopt, dat de voorgenomen de centralisatie van de dienst mettertijd voor de gerezen moeilijkheden een op lossing zal brengen, doch houdt er wel rekening mee, dat in de aanvang bij vestiging van een tweede kantoor over de plaats is nog geen beslissing genomen personeel aan het hoofd kantoor onttrokken zal moeten worden, zodat de moeilijkheden in de aanloop periode van de dependance waarschijn lijk nog zullen toenemen. De vrije dagen, Koninginnedag, Be vrijdingsdag, Hemelvaart en Tweede Pinksterdag, hebben het personeel op het Centrale Girokantoor zeer vaak ge noodzaakt tot overwerk. Aan de stel regel, dat men alle transacties wil af werken op de dag, dat ze binnen ko men, kon niet altijd meer de hand worden gehouden. Kurt Weber uit Oost-Berlün en Hans Kukowitsch, uit de Sovjet-zone van Duitsland, die in het afgelopen jaar van de Sovjet-autoriteiten opdracht hadden gekregen, om met behulp van electri sche cyaankali-projectielen uit een als sigarettenkoker gevormd apparaat de Russische emigrantenleider Okolovitsj om het leven to brengen, zpn door de West-Duitse Gerechtolqke autoriteiten op vtye voeten gestold. De opzet was door de gewezen Sov jet-kapitein Khoehlov aan de Ameri kaanse autoriteiten doorgegeven. De Amerikanen leverden Weber en Kuko witsch uit aan de Duitse gerechtelijke autoriteiten, die tot de slotsom zlin ge komen, dat beiden niet werkelijk van plan waren de opdracht uit te voeren. Een weigering reeds in Moskou zou voor hen echter gevaarlijk zijn gewor den. (DPA) Op het drukke kruispunt van de Herenweg en Zandvoortselaan te Heem stede kwamen gistermiddag om tien minuten voor drie stukken glas uit de helblauwe lucht vallen. Deze waren door tot dusverre onbekende oorzaak losgeraakt van een Nederlandse straal jager. Plexiglas van de cockpit en een raampje vlogen o.m. op het plaveisel. De straaljager vloog verder naar Zandvoort, waarna hij in Oostelijke richting verdween. Gisteravond meldde de vliegbasis Twenthe, dat het vlieg tuig daar veilig was geland. Niemand werd door het glas en de metaalstukjes getroffen. In de 527e Staatsloterij 4e klasse. 6e lijst is de prijs van f 15.000, gevallen op lot no. 21203. ln een monsterwandelwedstrijd van Straatsburg naar Parijs, over een af stand van niet minder dan 500 km. vielen de meeste deelnemers nog vóór de helft van de weg was afgelegd vol komen uitgeput uit. Dit alles was echter olie op het vuur van de Fransman Louis Gobart, die blijkbaar een raswandelaar is en de wedstrijd uiteindelijk won met een paar uur voorsprong op zijn naaste concurrent. Deze foto werd gemaakt in de nacht vóór de aankomst in de Franse hoofdstad en laat zien, hoe Gobart, nog opmerkelijk fris. wordt aangemoedigd door zijn zusje, dat écht niet de gehele tocht zó naast hem heeft gelopen.. (Van onze parlementaire redacteur) De ministerraad, die Dinsdag het plan-Burger heeft bestudeerd, waarover de kabinetsformateur met fracties van de vier regeringspartijen in de Tweede Kamer een zekere mate van overeen stemming had bereikt, is om half zes uiteengegaan zonder een beslissing te hebben genomen. Het kabinet heeft uiterst voorzichtig gemanoeuvreerd en nog niets definitiefs toegezegd. De fiscale consequenties van het voorstel, om een algemene huurverhoging voor de oude huizen met vpf procent in te voeren en tevens de huiseigenaren op andere wij ze nog tegemoet te komen, zijn van alle kanten bekeken. Het resultaat was, dat des avonds een delegatie van de ministers naar het kabinet van dr. Drees toog, waar de kabinetsreconstructeur officieel resideert. De delegatie uit de ministerraad die laan de onderhandelingen deelnam, be stond uit minister-president, dr. Drees, de vice-minister-president, minister Beel, en voorts de ministers Witte, v. d. Kieft, .Zijlstra en Staf. Men is daar met de fractievoorzitters en de heer Burger nog eens in de ma terie gedoken tot half elf. Ook deze bij eenkomst heeft nog geen beslissing ge bracht. Wel is mr. Burger naar huis ge gaan met nieuwe voorstellen, waaruit blijkt, dat het kabinet eisen stelt die afwijkend zijn maar dat men van de andere kant het plan om tot reconstruc tie te geraken een fair chance geeft. HOE W'JAAN EEN NIEUW KABINET KOMEN 1 Kabinet biedt zijn ontslag aan] KROON Kroon vraag! FORMATEUR advies aan Het is de vraag of tenslotte uit dit naar elkaar toeschuiven van standpun ten een aanvaardbaar compromis zal worden bereikt. Men zwijgt daarover nog in alle talen, hetgeen begrijpelijk is omdat met deze zaak allerlei ernstige prestigekwesties gemoeid zijn. Op de allereerste plaats voor het kabinet, dat in de Kamer duidelijk te verstaan heeft gegeven, dat het geen cent meer dan 502 millioen gld. aan belastingvermindering wil geven en dat het in ieder geval lonen en prijzen in evenwicht wil houden. Op de tweede plaats voor de P.v.d.A., die moet trachten te helen wat zij welbe wust kapot heeft gemaakt.en voorts voor de fracties, die wel geen bewondering hadden voor de huurwet, maar wel vol doende voor het compromis van de re gering om er voor te stemmen. Raad v Sla Iv Ivoorz.) Afqehv- Overleg den -min- me! presld. kamer fracties fomfB opstellen I BENOEMING VAN NIEUWl KABINET j Hef Is ook mogelijk daf de Tweede Kamer wordt ontbonden door de Kroon waardoorverkiezingen noodzakelijk worden I Advies (Benoeming B Voorstel Amerika In 1954 is volgens het visa-bureau van het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken een record-aantal immigranten het land binnengekomen, n.l. 208.000. Het aantal bezoekers uit het buitenland bedroeg 59 millioen. Naar wij van betrouwbare zijde ver. nemen, zou voor de onthulling van het Vissersgedenkteken in IJmuiden, waar toe naar aanleiding van enkele rampen met trawlers het initiatief genomen werd, als datum Vrijdag 8 Juli gekozen zijn, op welke dag ook het nieuwe hos. pitaal-kerkschip „De Hoop" officieel in gebruik gesteld zou worden. Wij verne men voorts, dat de mogelijkheid van onthulling van dit monument door een lid van het Koninklijk Huis niet uitge sloten moet worden geacht. De gevreesde konijnenziekte myxo- matose is thans ook in Utrecht, waar tot nu toe nog geen gevallen waren voor gekomen, doorgedrongen. Jachtopzie ners hebben reeds op verschillende plaatsen wilde konijnen aangetroffen, die ten gevolge van myxomatose waren ge storven. In Doorn en Driebergen heeft in enkele gevallen deze ziekte ook slachtoffers gemaakt onder tamme ko nijnen. Ook in enkele andere plaatsen langs de Utrechtse heuvelrug hebben zich enige gevallen, zij het meer inci denteel van aard, voorgedaan. De minister-president biedt aan de Koningin het ontslag aan van de rege ring. Na aanvaarding van dit ontslag pleegt de Kroon overleg met verschil lende persoonlijkheden, waarvan het schema er enkele weergeeft. Dit over leg met de afgetreden minister-presi dent, de voorzitters van de Kamer fracties, etc., wordt afzonderlijk gehou den. Na de uitgebrachte adviezen neemt de Kroon dan de beslissing door een formateur aan te wijzen. Het kan ook voorkomen, dat de Koningin eerst een „informateur" aanwijst, zoals dat in 1952 gebeurde, toen ir. Staf als zo danig optrad. De taak van de even tuele „informateur" is om overleg te plegen met allen, die leiding geven op de belangrijkste plaatsen van het staatkundig leven. De formateur, die uiteindelijk wordt aangewezen, moet een program opstellen en overleg met de diverse fracties plegen. Lukt dit niet, dan moet de formateur de hem verstrekte opdracht teruggeven, zoals mr. Donker deed in 1952. Slaagt het overleg met de fracties en zijn de aanstaande ministers bereid gevonden, dan wordt het nieuwe kabinet aan de Kroon voorgedragen, waarna de be noeming volgt. De typhus-epidemie in West-Duitsland is gisteren verergerd. Er werden 25 nieuwe ziektegevallen gemeld in de om geving van Hagen, en bovendien de eer ste verschynselen in Miinchen. In totaal zijn thans in West-Duitsland 726 gevallen van typhus gesignaleerd. Het is onmogelijk vast te stellen, hoe de ziekte plotseling ook in Miinchen is uitgebroken. Men vermoedt, dat de be smetting is overgebracht door een reizi ger uit net Roergebied. Behalve in Hagen en omgeving, en thans in Miinchen, is ook typhus gecon stateerd in Darmstadt (waar duizenden Amerikanen gelegerd zijn) en in Horn bil Detmold. Tot dusverre zijn vier patiënten be zweken. Dinsdagavond omstreeks negen uur is op de Rozengracht by de Eerste Bloem- dwarsstraat te Amsterdam het 12-jarige meisje T. M. Schutte tengevolge van een aanrijding om het leven gekomen. Zy reed op haar fiets toen een autobus van lijn 14, die in dezelfde richting reed, haar passeerde. Vermoedelijk zenuw achtig geworden begon zij te slingeren en raakte de zijkant van de wagen. Bij haar val kwam zij met het hoofd onder het achterwiel van de bus terecht. Het meisje was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. i Vandaag zijn de fracties in de Tweede Kamer weer bijeengekomen om te zien of hun voorlopige proposities kunnen worden aangepast aan wat de regering daar tegenover stelt Dit laatste rege ringsvoorstel is gebaseerd op nauwkeu rige berekeningen van de staatssecreta ris van Financiën, dr. v. d. Berge. Het gaat om een aanvaardbaar maken van de compensatie die gevonden moet wor den voor de lasten in verband met de huurverhoging. Daarby is buiten de onderhandelingen om weer gesproken over een loonsverhoging, maar de re gering zoekt het bij deze huurverhoging zeker niet daarin. Een nieuwe loonronde. hoe klein ook, zou voor minister Zijlstra en dus voor het gehele kabinet onaan vaardbaar zijn. Een verdeling van de lasten^ over fiscale bronnen grond belasting, inkomstenbelasting en omzet belasting ligt meer voor de hand. In een officieel communiqué van de kabinetsformateur wordt medegedeeld, dat Zaterdag een begin van overeen stemming was bereikt met betrekking tot de belastingvoorstellen en het huur beleid, zulks onder voorbehoud dat de te treffen maatregelen op bevredigende wijze uitvoerbaar zouden blijken. Het is mogelijk, dat vandaag nag na dere mededelingen volgen. De heer Burger verwacht echter geen afgeronde overeenstemming. De toestand werd ons vanmorgen als volgt geschetst: er zijn nog enkele moei lijke punten. Men zou van een gematigd optimisme kunnen gewagen. En intussen wijst niets er op, dat bij al deze zakelijke besprekingen omtrent hetgeen de inhoud van een compromis oplossing voor de huurkwestie zou kun nen zijn, iemand er nog aan denkt, dat deze onderhandelingen niet gevoerd worden tussen een commissie van rap porteurs uit de Tweede Kamer en een zittend kabinet, maar met een kabinet, dat te verstaan heeft gekregen dat zijn voortbestaan niet belangrijk geacht werd, Hoe behalve een oplossing voor het huurvraagstuk ook nog een oplossing uit de bus kan komen van het staat kundige vraagstuk van een redelijke verhouding tussen kabinet en Kamer, is bij dit alles volkomen onduidelijk. De ministerraad zal morgenochtend om tien uur wederom bijeenkomen, naar het heet om de-lopende zaken af te han delen. die Dinsdagmiddag in verband met de bespreking van de regeringscri sis niet konden worden afgedaan. Het is echter mogelijk dat het kabinet ook met de behandeling van de voorstellen- Burger verder gaat. Vanmorgen om kwart voor negen is de 58-jarige G. de Graaf uit Haarlem, die op de zyivest te Haarlem in een plantsoen aan het werk was, onwel ge worden en ter plaatse overleden. Hy werd naar deMariastichting te Haarlem overgebracht. Advertentie Hf ISST TR 1 HAARLEM TEL. 13439 R A DAM TFI 71716? (Tot Donderdagmiddag) Droog weer met in de nacht en vroege ochtend hier en daar mist. Overdag meer bewolking in de ho gere niveaus, maar nog vrp zonnig. Zwakke tot matige wind uit Ooste- lyke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 4.28-20.52. Maan: 18.09-2.29.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1