Bijzondere cactustentoonstelling in de Vleeshal Een kippenei van 99 gram Zes maanden geëist tegen aannemer Aan de 44 jaar oude watertoren van Heemstede wordt hard gedokterd Herstelwerkzaamheden binnen enkele maanden gereed BOSCH Belangrijke prijzen voor drie leerlingen van het T riniteitsly ceum WONEN Veertig jaar in het slagersvak In opstelwedstrijd van de Internationale Europese Beweging OtmitenUek Onrust over wegenplannen Uit STAD en Nationaal congres van dansleraren „SUCCULENTA" 25 JAAR IN HAARLEM HEEMSTEDE VERBRUIKT PER JAAR ONGEVEER 800.000 M3 WATER DONDERDAG 2 JUNI 1955 PAGINA 3 Van 18 t/m 20 Juni De heer H. W. Roden burg jubileert Klein meisje door bromfiets overreden N OBELS-BEKER Burgerlijke Stand Haarlem UITLOKKING VAN DIEFSTAL Geslaagden Toneelschool in Haarlem Voorstelling voor HaarL Kunst Gemeenschap De vis-actie in Haarlem Vochtige zeelucht vernielde veel Functie der toren gewijzigd Fanfarecorps „Excelsior" naar IJmuiden Reeds meer dan 50 jaar Bougie voor iedere motor imp. N. V. W i 11 e m van R ij n MEUBELSHOW Bloemendaalse buurt vereniging zendt telegram aan minister FI ETS EX VER LO TING VOOR RODE KRUIS Drie maanden actie in Haarlem HET JUBILEUM VAN CHIRURG W. G. v. d. LAAN Jubilarissen bij het PEN gehuldigd GROTE DRUKTE IN BEVERWIJK Competitie wielrenners ZANDVOORT Eerste nieuwe haring aan burgemeester aangeboden De heren Hamers en Nooy handhaafden traditie Zomerdrukte in Zandvoort Beurs van Amsterdam Beurs van New York VOLGENDE WEEK IN HAARLEM A. Buurman overleden 11 October van dit jaar bestaat de Nederlands-Belgische vereniging van liefhebbers van cactussen en andere vetplanten „Succulenta", afdeling Haar lem, 25 jaar. Dat dit een bijzonder ju bileum is, zal niemand ontkennen. De 61 leden van de afdeling hebben dik wijls een schitterende kweek van suc culenta weten aan te leggen, die hun en de vereniging grote voldoening schenkt. De vormenrijkdom dezer planten, hun bedoorning en beharing en bovenal hun exotische bloemenpracht zijn het, die de beschouwer boeien en zjjn belangstelling onafgebroken vasthouden. Onder de vetplanten treft men welis waar de zonderlingste gewassen aan, doch hoe bizar ze ook zijn, men wordt getroffen door een welhaast volmaakte 6 Juni is het 40 jaar geleden, dat de heer H. W. Ro denburg, wonende in de Da Costa- straat 28, bij de slagerij van de heer T. v. d. Poppe (v.h. Waiboer) aan het Houtplein te Haar lem in dienst trad. Al die jaren heeft de aanstaande jubi laris met veel toe wijding en energie zijn taak vervuld en menigeen kent hem als een vrien delijk. altijd hulp vaardig mens, die hard werkt en het slagersvak tot in de finesses kent. 17 jaar geleden verzocht de heer v. d. Poppe hem de leiding van het bedrijf in handen te nemen en tot dusverre kan de eigenaar over deze maatregel alleen maar tevreden zijn. De heer Rodenburg is op de feestdag tot 12 uur 's morgens in de winkel, waar dan gelegenheid bestaat tot feli citeren. Na dat uur is hij thuis, het geen stellig voor velen aanleiding zal zijn, naar de Da Costastraat te gaan om de trouwe slagerschef geluk te wen sen. Gistermorgen is het zevenjarig meis je, Ria Mulderije door een bromfiets aangereden en met een verwonding aan het dijbeen overgebracht naar het Sint Elisabethsgasthuis. Ook liep zij schaaf wonden op aan hoofd en handen. Zij reed met haar autoped over het rijwielpad langs de Amsterdamse Vaart. Plotseling sloeg zij, zonder voldoende daarvan kennis te geven de Lodewijk Mulderstraat in. Een bromfietser die haar achterop kwam, kon niet tijdig uitwijken en wierp haar tegen de grond. Een meisje, dat samen met het slacht offertje op de autoped reed, alsook de bromfietser kwamen met de schrik vrij. Het tweede team van de B.V. „SW" speelde gisteravond tegen „Hof van Holland" in het kader van het „neder laag tournooi". De gastheren wonnen met 8-4, waardoor de eindstand 14-10 voor ,,Hof van Holland" is geworden. FILMS CINEMA PALACE: „Heidi en Peter", a. 1. Tijden: 7 en 9.15 u. FRANS HALS: „Slavernij in Babyion", 18 j. Tijden: 7 en 9.15 uur. LIDO: „Drie matrozen in Parijs", a. 1. Tij den: 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Apache", 14 jaar. Tijden: 7 en 9.15 u. MINERVA: Do.: „Obsessie", 18 j. Tijden: 8.15 u. REMBRANDT: „There's no business like show business", a. 1. Tijden: 7 en 9.15 u. ROXY: „Vlucht uit Fort Bravo", 14 jaar. Tijden: 8 u. STUDIO: „Papa, mama, het dienstmeisje en ik" a. 1. Tijden: 7 en 9.15 u. Donderdag 2 Juni Stadsschouwburg: Toneelver. „Nieuw Le ven" met „Welterusten" (dil.), 8 uur. Grote Kerk: Carillon-Glockenspiel door de stadsbeiaardier Arie Peters. Van 2021 u. Vrijdag 3 Juni Stadsschouwburg: Toneelver. „Nieuw Le ven" met „Welterusten" (dil.) 8 uur. Concertgebouw: Kon. Mannenkoor „Cae- eilia". Concert voor Ouden van Dagen, 8 u. GEBOREN: H. C. Schmitzvan Reij- sen, E. L. SteinbrücknerFuchs, W. van GennipKoning, A. E. H. van EedenSchelvis, H. Ph. J. van Eeden Banser, A. J. AkkermansKleinholz, allen een zoon; J. A. de GraafSmit, W. L. Visservan Bragt, J. Chr. J. NeijensKelders, A. L. Avelingvan der Marei, W. H. PrinsKroon, allen een dochter. ONDERTROUWD: B. Honderdos en A. Meijer, C. J. Selhorst en C. C. As sendelft, J. C. Verboom en A. A. Groe- neveld, G. P. Bader en J. Th. Rekel hof, G. N. Bruns en Chr. J. Assendelft, W. M. A. J. Janssen en G. M. Nelissen, J. H. van Doorn en C. Deedel, J. de Haan en B. N. van Elten, D. van Veen en W. J. P. van 't Hof, M. van den Berg en F. M. van Wiik, G. M. Stee man en E. de Gooijer, P. D. van Wees en W. J. E. Th. Franse, Chr. Raven horst en M. Halbersma, J. P. van Dijk en B. Splunter, H. A. M. Ruwiel en C. Rood, E. E. E. Duynstee en D. M. Frijters, J. V. Klinkhamer en G. Koe ne, A. A. de Jong en M. J. P. Onel, A. Karpow en J. C. Veen. GETROUWD: L. J. Büsgen en F. de Feber, E. H. J. Hogervorst en E. A. van Paradijs, Th. J. Kamsma en W. C. F. van Kessel, N. A. van Lieshout en W. A. Th. van den Tooren, F. Donders en E. J. van der Klashorst, Th. A. Nuijens en G. van den Berg, J. W. Reinders en J. A. C. Angenent, P. J. Jacobs en C. van Norde, P. Stapel en A. M. C. van Drogenbroek, G. J. Bram- mer en M. A. P. Waasdorp, T. van Beneden en J. Rieuwers, P. Spijker en H. W. J. Pieters, F. Algera en A. L. Ouwerkerk, H. de Vries en H. Bijker, C. L. van Halm en C. J. Prikker. P. L. van Nieuwenhuijze en M. Chr. Gal- jaard. OVERLEDEN: J. DroogWijker, 78 j., Leeuwerikstraat, R. P. Dekker, 85 j„ Rijksstraatweg, E. F. D. Smette, 79 j., Borneostraat, A. Loerakker, 48 j„ Leidsestraat, J. M. W. Dekker, 73 i„ Ravelingsteeg, P. Berendes, 79 j., Wel tevredenplein, A. Meilink, 73 j., Julia- nastraat, C. Elligers, 87 j„ Hagestraat, Ph. L. Rikkers—Staphorst, 72 j.. Wete ringstraat. harmonie, die slechts aan weinig ge wassen eigen is. Bovendien zijn de succulenten gemakkelijk te kweken. Het bestuur van de afdeling Haar lem der vereniging heeft geruime tijd gezocht om, voor het 25-jarig bestaan een passende en indrukwekkende feest viering te bedenken. Hoe zou deze treffender kunnen zijn dan wanneer men van de producten der leden en van anderen een tentoonstelling orga niseerde? Aldus werd voor de periode van Zaterdag 18 t/m Maandag 20 Juni het expositieterrein van de Vleeshal aan de Grote Markt besproken. Het doel van dit evenement is te laten zien wat men uit liefhebberij, met een dergelijke vorm van vrije-tijds- besteding kan bereiken. Er zijn voor de beste „stands" mooie prijzen, een beker en medailles beschikbaar. Naast de 23 inzendingen van de eigen leden verwacht men, dat het Instituut voor de veredeling van Tuinbouwge- wassen te Wageningen meedoet, even als de Koninklijke Nederlandse Glas fabriek uit Leerdam. Haarlem's Bloei en de gemeente staan de vereniging ter zijde om zo nodig moeilijkheden uit de weg te ruimen. Een ere-comité. waar in burgemeester mr. O. P. F. M. Cre- mers (ere-voorzitter), wethouder D. J. A. Geluk (voorzitter) en de wethou ders A. J. M. Angenent en W. Happé zitting hebben, zal bij de opening van de tentoonstelling, die Zaterdagmorgen 18 Juni om elf uur officieel door mr. Cremers geschiedt, aanwezig zijn. De verwachting is gerechtvaardigd, dat een groot aantal Belgen de Vleeshal zal komen bezoeken, terwijl natuurlijk ook vele Nederlanders deze unieke pianten- verzameling zullen willen zien. Een van de kippen van de heer B. van de Lans uit Sassenheim besloot eens naam te maken. Daartoe legde zij Dinsdag een ei, dat op één gram na een ons weegt. Vol trots toont de heer Van de Lans het reuzen-product. Reeds enige maanden is men druk bezig met de restauratie van de water toren in Heemstede. De werkzaamheden zijn thans zover gevorderd, dat bin nen enkele maanden het gehele werk gereed is. In Januari van dit jaar besloot de Heemsteedse raad tot herstel van de toren, die in 1910 werd ge bouwd. Door roestvorming en afbrokkeling van beton was revisie uitermate noodzakelijk geworden. Alvorens een crediet te vragen hadden B. en W. van Heemstede zich uitvoerig laten voorlichten of inderdaad tot restauratie van de watertoren moest worden overgegaan dan wel of naar een andere oplos sing moest worden gestreefd. Op grond van vele ontvangen adviezen kwamen zij tot de conclusie, dat het niet alleen economischer, maar ook meer bedrijfs- zeker was, wanneer de watertoren intact werd gelaten. De watervoorziening met een torenreservoir namelijk geeft grotere rust en meer vertrouwen. Toen zij met hun voorstel in de raad kwamen om een bedrag van f 80.000 voor het herstel van de toren beschikbaar te stellen, ontmoetten zij slechts weinig tegenstand. mmmi Sinds enige maanden staat de Heemsteedse watertoren in de steigers. Aan het herstel er van wordt hard gewerkt en over en kele maanden moet het werk ge reed zijn. De toren, die meer dan veertig jaren oud is, kan na de restauratie nog minstens een even groot aantal jaren mee. Ook dit jaar zullen de geslaagden van de Toneelschool in Haarlem een proeve van hun bekwaamheid afleggen. Het bestuur van de Haarlemse Kunst gemeenschap stelt de leden in de gele genheid om deze voorstelling bij te wo nen, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het toneelfonds voor minvermogende leerlingen van de school, terwijl de Stadsschouwburg gra tis ter beschikking wordt gesteld. De voorstelling wordt gegeven op Dinsdag avond om 8 uur. Zoals bekend heeft de Ned. Bond van Kleinhandelaren in vis een groot aantal pamfletten verspreid, waarvan 400 nummers recht zouden geven op vijf gratis nieuwe haringen. De uitreiking zou tussen 1 en 4 Juni aan de gelukkige prijswinnaars ge schieden. Door het late uitvaren van de vloot zal de uitreiking nu geschieden tus sen Zaterdag 4 Juni en Donderdag 7 Juni in de erkende vishandel in Haarlem. De voetbalwedstrijd gemeentepolitie Zandvoort tegen het overig gemeente- personeel eindigde in een 1-1 gelijk spel. De Heemsteedse watertoren werd in 1910 gebouwd en op 1 October van het zelfde jaar in gebruik genomen. Een jaar tevoren had de gemeenteraad met de gemeente Amsterdam een. overeen komst gesloten voor levering van water aan Heemstede tot ten hoogste 1200 ku bieke meter per etmaal. Het water werd geleverd door het pompstation Leiduin in Heemstede. Vanaf dit sta tion wordt het Heemsteedse waterlei dingbedrijf gevoed door twee toevoer leidingen. Thans is het waterverbruik in Heem stede gestegen tot 800.000 kub. m per jaar of ongeveer 2200 kubieke meter per et maal. Uiteraard is het waterverbruik in de zomermaanden het hoogst en op een zeer warme dag is het eens ge beurd, dat er 3870 kubieke meter werd afgeleverd, hetgeen neerkomt op 155 liter per inwoner. De hoogte van de toren bedraagt on geveer 40 meter en de inhoud van het waterreservoir, dat boven in de toren ligt, is 454 kubieke meter. Niet alleen uitwendig heeft de toren in de laatste jaren veel geleden, doch ook de steig- leidingen naar het reservoir waren gaan lekken, doordat het oorspronkelijke soepele expansiestuk tekenen van zwak te toonde. Teneinde dit euvel te verhel pen werd de toren enige tijd buiten be drijf gesteld, terwijl tevens de gelegen heid benut werd om andere herstel werkzaamheden in het interieur van de toren ter hand te nemen. Toen de watertoren gebouwd werd stond de betonbouw nog in de kinder schoenen. Men meende daarom te kun nen volstaan met een betondekking van nauwelijks twee centimeter rond het bewapeningsijzer. De tijd heeft echter wel uitgewezen, dat deze constructie te pover was. Door de vochtige zeelucht namelijk is het bewapeningsijzer gaan roesten, waardoor het beton begon te brokkelen. Toen B. en W. de zaak wil den aanpakken hebben zij met enige betonfirma's onderhandelingen gevoerd, die ervaring hadden in het herstellen van watertorens. Deze pasten een pro cédé toe, dat ongeveer hierin bestaat, dat over het vrijgekomen, betonijzer nieuw cement wordt gespoten. Het werk werd aan de firma J. H. S. Vogel uit Zwijndrecht gegund, die direct met de werkzaamheden begon, welke onder su pervisie staan van Openbare Werken De betondekking krijgt thans een dikte van ongeveer vier centimeter, zodat verwacht mag worden, dat het euvel zich niet voor de tweede maal zal voor doen. Over het beton wordt nog ten slotte een harde, waterdichte graniet- laag gespoten met gebroken grind, waar door een helderwitte kleur wordt ver kregen. Het huisje aan de voet van de toren is reeds op deze wijze bewerkt. Intussen is de functie van de toren gewijzigd. In 1910 diende de toren voor namelijk als reservoir, waarin een voor raad water werd „opgeslagen". Thans bij een verbruik van soms 3500 kubieke meter per etmaal is daar geen sprake meer van. Meer en meer dient de wa tertoren voor het nivelleren van de wa terdruk. welke door de toren vrij con stant op veertig meter waterhoogte wordt gehouden, terwijl de voorraad ge put wordt uit de laagwaterreservoir in Leiduin. Mochten deze in de toekomst niet meer voldoende zijn, dan zou in Heemstede nog een laagwaterreservoir kunnen worden opgesteld met een bij behorende pompinstallatie. Naar aanleiding van de behaalde suc cessen op het concours te Woerden heeft „Excelsior" een uitnodiging ont vangen om tijdens het muziekfestival te IJmuiden aldaar een concert te ge ven. Deze uitnodiging is aanvaard en het concert, voorafgegaan door een mu zikale wandeling in IJmuiden, vindt plaats op 21 Juni. Twee en een half uur lang heeft de Haarlemse rechtbank vanmorgen nodig gehad om de zaak voor een aannemer van sloopwerken uit Wormer, de 34- jarige A. C. S., te behandelen. Vier getuigen moesten worden gehoord en zij allen wisten de dubia omtrent een koperdiefstal, die verdachte gepleegd zou hebben, niet op te heffen. In September van het jaar 1952 kocht de firma Depouw uit Antwerpen van de v. Gelder Papierfabriek te Worrrier electrische machines ter waarde van f 70.000. Het demontagewerk was voor rekening van S., terwijl een transport bedrijf uit Breda de onderdelen ver voerde. Verschillende vrachten van Wormer naar Antwerpen waren nood zakelijk. De laatste keer, 's avonds om een uur of tien, was de wagen weer helemaal opgeladen en verdachte ging even In de cabine met de chauffeur praten over de reisbonnen. Daarvóór zou hij tegen zijn aibeiders gezegd heb ben: „Halen jullie wat koper van de kar, ik houd de chauffeur zolang aan de praat", In ieder geval geschiedde alzo. De vier werklieden laadden 140 tot 200 kg. koper af en de Bredase chauf feur vertrok zonder er iets van gemerkt te hebben. De officier van justitie sprak in zijn tenlaste legging van uitlokking en me deplichtigheid van diefstal. Na een uit voerig requisitoir, waarin hij de getui genverklaringen als overtuigend bewijs van de schuld van verdachte aanmerkte, eiste de officier zes maanden gevan genisstraf. Op de eerste plaats meende de raads man van S. er op te moeten wijzen, dat het geval eigenlijk te gering was om zo uitvoerig op in te gaan. Door chantage was de zaak, die misschien maar f 400 betreft, tenslotte aan het rollen gegaan. Op juridische gronden bestreed plei ter de dagvaarding en concludeerde hij. omdat deze de feiten niet dekte, tot ontslag van rechtsvervolging. Advertentie HAARLEMMERWEG «75 - AMSTERDAM-W-TEL 84211 (7 LUNEN) Drie Haarlemse scholieren hebben belangrijke prijzen gewonnen in een opstelwedstrijd, die was uitgeschreven door het Europese jeugdwerk van de Internationale Europese Beweging. Het zijn alle drie leerlingen van het Trini- teitslyceum aan de Zijlweg. Hoe groot de eer is die hiermee aan het Triniteitslyceum toevalt springt het duidelijkst in het oog, wanneer men bedenkt, dat er in totaal slechts 13 prijzen zijn toegekend (5 nationale en 8 internationale) en dat leerlingen van Advertentie modelkamers WONINGINRICHTING BE V E RW'JK In een telegram dat het bestuur van de Vereniging Buurtbelang Aerdenhout- Bentveld vanmorgen heeft gezonden aan de minister van Verkeer en Water staat (in afschrift aan de minister van O., K. en W.) wordt ernstige ongerust heid uitgesproken over de geruchten ten aanzien van de Noord-Zuid en Oost- West verbindingen over Bloemendaals terrein. Gezien de uitpaling van gepro jecteerde wegen van voor het landelijk karakter dezer gemeente uitzonderlijke afmetingen, wordt namens de bevolking van een ernstige bezorgdheid gespro ken over het uitblijven van officiële aanwijzigingen van het. ministerie, die de zekerheid geven, dat met gerecht vaardigde belangen van deze bevolking en van het door haar bewoond gebied ernstig rekening zal worden gehouden. Voorts wordt in het telegram er op aan gedrongen, alvorens besluiten te.nemen, de bevolking van Bloemendaal van de voornemens in kennis te stellen. Dinsdag hebben twee Haarlemse elf tallen, geselecteerd uit de buurtelftal- len, een voetbalwedstrijd gespeeld in Arnhem tegen straatelftallen ter slui ting van het seizoen. Hoofdagent H. Hartman had de leiding over de jon gens. De Haarlemse elftallen keerden beide met een overwinning huiswaarts: de wedstrijden werden gewonnen met 3-1 en 2-0. De hoofdcommissaris van de Arnhemse politie reikte de spelers een zilveren lepeltje uit. 70 scholen in de wedstrijd hebben medegedongen. De opgave was alsvolgt gesteld:,,In de streek waar ge woont en het land waarvan ge burger zfjt hebben de mensen elkaar nodig; hoe ziet ge deze onderlinge afhankelijkheid in Europees verband?" Deelname aan de wedstrijd stond open voor de leerlingen van de twee hoogste klassen van middelbare scholen. Acht leerlingen van het Triniteits- college hebben medegedongen. Drie wonnen er een prijs. Het zijn Hans van Opzeeland (6 gymn. alpha), die de zesde internationale prijs won, be staande in niet minder dan een reis van een week r.aar Rome: Hen.ny Bollen (6 gymn. alpha), die de eerste nationale prfls in de wacht sleepte, zijnde een boekenbon van 30.-; Eugène van Reyssen (6 gymn. bèta), die de vierde nationale prijs verwierf. Het grondig vernieuwde Openluchtthea ter aan de Keizer Karelweg in Am stelveen staat op een der schoonste plaatsen van het villadorp. Van de idyllische sfeer in het theater gaat op de foto nagenoeg alles verloren, niet van de magnifieke werking, die de be faamde Kruiskerk achter het theater heeft. Omdat o.m. het koper nooit terug is gevonden en bij een diefstal toch het gestolene aanwijsbaar moet zijn, ver zocht de raadsman de rechtbank wan neer zij op deze gronden niet zo ingaan, verdachte vrij te spreken. Uitspraak 16 Juni. Het grote succes dat de fietsenver- lotingen te Haarlem hebben, de ver zoeken uit de Burgerij, meerdere van deze verlotingen te organiseren en de noodzaak, de totaal-opbrengst der cam pagne 1955, waarvan deze verlotingen een onderdeel uitmaken, zo hoog mo gelijk te doen zijn, hebben het Cam pagne-comité Haarlem en Omstreken van het Nederlandsche Rode Kruis doen besluiten, boven- en behalve de reeds aangekondigde verlotingen van rijwielen nog op Zaterdag, 4 Juni a.s., een drietal rijwielen te doen verloten. Deze verlotingen zullen plaats heb ben: in de stadswijk Kleverpark. Ver koop der loten: van 1 tot 3 uur nm. Plaats en uu van trekking: Santpoor terplein om ongeveer 3 uur, in de stadswijk nabij de „Vijfhoek". Verkoop der loten: van 2 tot 4 uur. Plaats en uur van trekking: op het Sophiaplein om ongeveer 4 uur, in de stadswijk „Amsterdamse Buurt". Verkoop der lo ten: van 3 tot 5 uur. Trekking: op het Teylerplein om ongeveer 5 uur. De loten zullen voor de 3 loterijen verkocht worden in aantallen van 1500 stuks. De verlotingen zullen worden begeleid door een geluidswagen. Vanmorgen is in de Mariastichting de viering van het zilveren jubileum van dr. W. C. v.d. Laan ingezet, die sinds 25 jaar werkzaam is als chirurg aan dit ziekenhuis. Om negen uur werd in de kapel de plechtige Hoogmis op gedragen door rector J. Castricum, wel ke plechtighid werd bijgewoond door familieleden van de jubilaris, doktoren en verplegend personeel, voor zover dat vrij kon zijn. In een toespraak ge waagde rector Castricum van de grote ijver, die dr. v.d. Laan al die jaren aan de dag heeft gelegd en hij herin nerde eraan, hoe de jubilaris het zich als een plicht rekent zich aan het fa milieleven te onttrekken als het belang van de zieken dat eist. Na de plechtige H. Mis kwam een uitgebreid gezelschap enige tijd bijeen en vanmiddag kregen de belangstellen den gelegenheid de jubilaris persoon lijk te feliciteren. Woensdag vierden de heren G. B. Kamphuis te Santpoort en H. Zwank- huizen te Alkmaar hun zilveren jubi leum in dienst van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland. Zij werden gistermorgen op het hoofd kantoor ontvangen door de directeur, ir. J. den Boesterd, die de jubilarissen in een hartelijke toespraak gelukwenste en hen een gratificatie overhandigde. In de middag werden de feestelingen, thuis bezocht door leden van het ju- bileumcomit'. De heer Kamphuis ont ving bezoek van de heer G. E. Noord hof en de heer Zwankhuizen van de heer A. van der Hoeven. Zij lieten hun toespraken vergezeld gaan van fraaie geschenken. Nauwelijks is de zomer werkelijk be gonnen of in Beverwijk wemelt het van vacantie-gangers. De drukte was Woensdag bijzonder groot, hetgeen ook op de weekmarkt en in vele zaken te bemerken war. De Zeestraat had even eens een grote drukte te verwerken. Duizenden bezochten op deze dag de badplaats. Het nieuwe rijwielpad doet da .rbij reeds prachtig dienst, hoewel ook velen de prachtig gelegen Bosweg kozen. Het is opmerkelijk hoe de zon ineens de gehele sfeer veranderd heeft, fees telijk heeft gemaakt. Er was dan ook lang genoeg op gewacht. De rennersclub Kennemerland heeft wedstrijden gehouden voor de competi tie. Uilslagen: A. Klasse 77 km. 1 C. Nies ten 2 uur 5 min. 34 sec. 2 Chr. Jong, 3 L. Koops. C. Klasse 55 km. 1 Klardie 1 uur 23 min. 8 sec. 2 v. Duin, 3 Hendriks. 4 H Komen, 5 KT Huttinga, 6 v.d. Kommer. Junioren 33 km. 1 Oldenburg 1 uur 2 min. 4 sec. 2 Hendriks, 3 Niessink, 4 H. Beentjes, 5 Put, 6 Hulscher, 7 R. Res, 8 Burgmeyer, De heer H. Hoenderdos, ambtenaar bij het bouw- en woningtoezicht te Zandvoort, is benoemd tot technisch ambtenaar le klasse bij het bouwtoe zicht te Apeldoorn. Twee blokploegen van de Heemsteed se B.B. zullen op Maandag 6 Juni deel nemen aan de wedstrijd welke in de D-I<ring te Hilversum gehouden wordt. De winaar in deze wedstrijd neemt deel aan de landelijke wedstrijd welke op 25 Juni te Rotterdam wordt georgani seerd. In de tuinzaal van het Cafetaria restaurant te Heemstede houdt mej. G. J. Blaupot ten Cate eèn tentoonstellihg van door haar vervaardigde poppen voor poppenkastspelen, welke vrijwel alle betrekking hebben op sprookjes. Deze tentoonstelling is morgen, Vrijdag, van 26 uur te bezichtigen. Twee actieve Zandvoortse midden standers, de heren Hamers en Nooy, hebben er zorg voor gedragen dat ook dit jaar de traditie werd gehandhaafd dat de eerste, nieuwe haring, welke te Zandvoort wordt aangevoerd, aan de burgemeester wordt aangeboden. Dit had Woensdagmiddag plaats. In stemmig zwart gestoken begaven de heren zich naar het raadhuis, ver gezeld van de vishandelaren Kerkman en Loos. Nadat een in oud-Zandvoorts costuum gestoken knaapje het vaatje haring had overhandigd, hield de heer Nooy een toespraak waarin hjj wees op de traditie welke hierbij gehandhaafd werd en het enthousiasme dat bij de middenstand leeft om telkens met iets spectaculairs voor de dag te komen. Burgemeester van Fenema sprak een hartelijk dankwoord waarin hij in prij zende bewoordingen de activiteit van de heren Hamers en Nooy releveerde. De heer Hamers had nog voor een flinke kruik oud-Hollandse drank gezorgd. De combinatie van nieuw en oud werd een smakelijk geheel. De firma Kerkman ei. Loos had de sympathieke gedachte om de verpleeg den in de Clara stichting te Zandvoort (de afdeling t.b.c. van het St. Elisa bethsgasthuis te Haarlem) allen een nieuwe haring aan te bieden; een at tentie welke zeer gewaardeerd werd. Woensdag heerste er te Zandvoort een voor een werkdag ongekende druk te. Aangelokt door het stralende zo merweer kwamen reeds in de morgen uren talrijke moeders met kinderen naar de badplaats om op het strand van de laatste dag der Pinkstervacantie te genieten. Omstreeks het middaguur wa ren alle strandstoelen nagenoeg ver huurd en hadden velen een plaatsje ge vonden in de beschutting van de ter rassen bij de consumptietenten. Er stond een frisse Noordenwind zodat de animo om in zee te gaan nog niet groot was. In de middaguren, bij het opko men van de vloed, was er op het strand bijna geen plekje meer onbezet. (Niet officiële koersen) Vorig Opening slot 2/6 3% Ned 1953 103)1 3% Ned 1953 102% mm 3% Ned 1948 101% mm 3% pCt Ned 1950 101% mm 3% Ned 1954 101% mm 3% Ned 1955 101% mm 3-3% Ned. 1947 101% 101% 3 Ned 62-64 bel fac. 101)1 Inschr Grtbk 1946 3 pCt 100 Ned. Handel Mij cert. 234% A.K.U. 303% 300 Van Berkel's Patent 181 Calvé-Delft cert. 293 Van Gelder 279% Kon Hoogovens cert 318 Unilever Cert 428% 427 Ned. Kabei 267 Philips 392% 394% Kon Petroleum 570% 566% „Amsterdam" Rubber 119% 179% 119% Holl. Amerika LIJd Kon Ned Stoomb Mb 175% 173% Ned Scbeepv Unie 179% 178% 145% H.VA 147 Dell MU Cert. 143 143 Anaconda Copper Bethlehem Stee] Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper Montgomery Ward Radio Corp Republic SteeJ Roya) Dutch Shell Union OU Southern Pacific Southern Railway Tidewater U.S Stee) ex dlv 31/5 63 >/8 132% 75% 51% 96% 109 77% 52 85% 75% 60% 61 98% 27% 83% 1/6 62%e 131% 75% 52% 96% 108% 77%e 54% 84% 74% 60% 60% 98% 28% 83% Stemming: onregelmatig Volgende week Dinsdag tot en met Vrijdag houdt de Nederlandse Bond van Dansleraren het jaarlijkscongres in het gebouw van de Haarlemse Kegel Bond te Haarlem. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan, dat de bond dit jaar herdenkt, zullen zes buitenlandse in structeurs deelnemen aan dit congres. Uit Engeland komen de dansfenomenen Alex Moore, Pat Kilpatrick, Len Co- leyer van Doris Brace over, terwijl het Parijse danspaar Meyer instructie komt geven over Latijns-Amerikaanse dan sen. Dinsdagmiddag half 4 recipieert het bestuur van de jubilerende bond in het HKB-gebouw te Haarlem. De officiële sluiting geschiedt tijdens een groot dansfestijn in de grote zaal van Kras- napolsky te Amsterdam. Tijdens dit feest wordt het kampioenschap voor professionals „verdanst". De buiten landse instructeurs zullen daarbij als juryleden optreden. Men verwacht dat ongeveer 270 leden van de bond, al of niet vergezeld van hun partners, het congres zullen bijwonen. Het congres, dat meer het karakter draagt van een cursus voor de leden, is voornamelijk bedoeld om de stijl te verbeteren, ter wijl wellicht ook een enkele nieuwe variatie zal worden gedemonstreerd. In de internationale danswereld neemt Ne derland een belangrijke plaats in. Sa men met Denemarken wordt ons land na Engeland als tweede geklassifi- ceerd. In de ouderdom van ruim 80 jaar is te Heerhstede overleden de heer A. Buurman, een zeer bekende figuur in landbouwkrin- gen. Hij is 13 Augustus 1874 te Hoofddorp geboren en bekleedde talrijke functies op maatschappelijk en agrarisch gebied. Hij was o.a. 9 jaar raadslid van de gemeente Haar lemmermeer, vijf jaar hoofdbestuurslid van de Hollandse Mij voor Landbouw, waarvan hij sinds zijn 80ste verjaardag erelid was, 40 jaar bestuurslid van de concours hip- pique vereniging .Vooruit" te Hoofddorp, waarvan 8 jaar voorzitter. Op zijn 80ste verjaardag werd de heer Buurman benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3