BOURGUIBA 2 straaljagers na botsing brandend neergestort GAAT MOLÖTOV HEEN? Geen grote kersenoogst Oost-Duitse Spoorwegen verbreken telefoonlijnen met West-Berlijn Kanchenjunga- expeditie is weer op de terugweg Brede basis na zeventien dagen crisis gered Gelijmd, niet geheeld Partij v. d. Arbeid geeft op belangrijke punten toe Dinsdag verklaring in de Tweede Kamer Kwestie van interpretatie aE2S£bsrïS&?s UI ClIU/C IIA ADI [UCPUC milPAUT Ontslagaanvrage ingetrokken Vuurzee in Monnikendam deÏÏ I0RI r n nam de vlucht Betuwe verwacht Het weer Meer belastingverlaging Geen onderhoudsplicht Professor Romme hedenavond voor de radio VRIJDAG 3 JUNI 1955 o 79ste JAARGANG No. 26310 STOKPAARDEN-RACE, een beeld van de kabinetsformatie Leerling-vlieger gedood Adenauer treedt af als minister van Buitenlandse Zaken AS (ufmijm (my! ANORAKS - SPORTTRUIEN - -N en juichende menigte riep t~i voor het huis van de terugge- -7 keerde Tunesische nationalis tische leider Habib Bourguiba in koor zijn naam en niemand schonk enige aandacht aan een zwaar ge sluierde vrouw, die het huis uit kwam en snel in de menigte ver dween. Die vrouw was.Bour guiba, die, dodelijk vermoeid door de triomfale ontvangst, welke hem eerder iert dèel was gevallen, be sloot om een wit vrouwengewaad en sluier plus bijbehorende in heemse pantoffels te lenen, om zich zo ongemerkt naar het huis van een vriend in een ander deel van de stad te kunnen begeven, waar hij enige uren van ongestoorde rust genoot. Bourguiba is, zoals bekend, na een jarenlange ballingschap in Frankrijk, in Tunis teruggekeerd, waar honderdduizenden Tunesiërs de leider van de neo-destourbewe- ging een overweldigend welkom bereidden. De correspondent van het Britse blad „News Chronicle" te Belgrado heeft gemeld, dat in de Joegoslavische hoofdstad geruchten de ronde doen, vol gens welke de Russische minister van buitenlandse zaken. Molotov, besloten heeft om gezondheidsredenen af te tre den. Hij zou worden opgevolgd door de huidige hoofdredacteur van de „Prav- da", Sjepilov, Sjepilov maakt deel uit van de Rus sische afvaardiging die vandaag uit Belgrado naar Sofia is vertrokken. Gisteravond brak door tot nog toe onbekende oorzaak brand uit in Monni kendam, waardoor een gedeelte van de scheepstimmerwerf van de firma Hakvoort aan de Havenstraat en enige tegenover die werf aan dezelfde straat gelegen woningen in de as werden gelegd. Brandweerkorpsen uit diverse omliggende steden en dorpen slaagden er in de brand, welke om negen uur werd geconstateerd, in samenwerking met de brandweer van Monnikendam zelf, om ongeveer half elf meester te worden. De schade, welke nog niet geheel kon worden vastgesteld, is groot. De bovenste foto geeft een overzicht van het terrein van de brand, waarop brandweerlieden volop in actie zijn. Op de voorgrond het vernielde gedeelte van de werf, op de ach tergrond de verwoeste huizen. De onderste foto geeft een beeld van het. blus- singswerk tussen de smeulende resten van de uitgebrande loodsen op de werf. Donderdagmiddag omstreeks kwart voor vijf zijn boven Diepenveen (O.) twee in dezelfde richting vliegende straaljagers met elkaar in aanraking ge komen en brandend naar beneden ge vallen. Een der toestellen kwam terecht vlak bij een café in Diepenveen en het andere bfj de begraafplaats. Beide be stuurders wisten met hun valscherm hun toestellen te verlaten doch een mede-inzittende van een der beide toe stellen vond de dood. Het eerste toestel boorde zich bran dend in de bodem van het bos op nog geen twintig meter van een café. Enige toeristen ontkwamen maar net aan de dood toen het vliegtuig neerkwam. De bosbrandweer was sppedig ter plaatse om het brandend wrak te blussen en het uitbreken van een bosbrand te voor komen. Het tweede toestel kwam bij de Raal- terweg neer. Een der machines had twee personen aan boord, het ander een. Van deze drie vliegers hebben twee zich met hun valscherm kunnen red den; de derde is om het leven geko men. De omgekomen vlieger is, de onge huwde leerling-vlieger sergeant Wie- gerse uit Rossum bij Zaltbommel. De twee piloten, die zich met hun val scherm hebben kunnen redden, zijn lui tenant-vlieger Middelhoven en sergeant vlieger Smit. De luitenant en de leerling zaten in een tweepersoons Meteor-straaljager, af komstig van de vliegbasis Twenthe, de sergeant in een eenpersoons Meteor, af komstig van de basis Leeuwarden. De Wcstduitse bondskanselier Aden auer zal de volgende week aftreden als minister van Buitenlandse Zaken en zjjn kabinet reorganiseren. Erg hoog gespannen zijn de verwach tingen niet voor de komende kersen- oogst. In de Betuwe verwacht men geen overvloedig kersenjaar na de on gunstige bloei. Over het algemeen zijn de verwachtingen voor het zachte en harde fruit niet hoog gespannen. Dit hoeft voor de fruittelers echter niet in te houden, dat zij minder goede finan ciële resultaten zullen boeken, want bij een overvloedige aanvoer daalt automa tisch de prijs of moeten partijen worden doorgedraaid. De gevolgen van storm, hagel en nachtvorsten blijken nog al mee te val len in de Betuwe. In de kuststreken schijnt de schade aanmerkelijk groter te zijn. Ondanks het gure voorjaarsweer, waardoor het blad op vele plaatsen eer der te voorschijn kwam dan de bloesem is de vruchtzetting vrij goed verlopen. Desondanks kan men nog geen zekere voorspellingen doen omdat in deze maand, de zg. valperiode begint, waarbij ver schillende rassen vele jonge vruchten laten vallen. Is er ten opzichte van pruimen, ker sen, appels en peren sprake van een matige verwachting, anders is het met de aardbeien. Deze zijn de kou goed doorgekomen en staan volop in bloei. Er wordt dan ook een grote opbrengst ver wacht. Met de frambozen staat het er daarentegen minder goed voor. Deze heb ben nogal geduchte schade geleden door de kou en door het optreden van een beruchte stengelziekte. De Oostduitse spoorwegautoriteiten hebben gisteren de telefoonverbindin gen tussen de gebouwen van de boven grondse spoorweg in Oost-Berlijn en de zeventig West-Berlijnse stations ver broken. Als reden hiervoor wordt opge geven, dat de verbindingen gebruikt werden door „spionnage-organisaties", die onder Amerikaanse leiding werk zaam zijn in West-Berlijn". Een West- Berlijnse spoorwegbeambte verklaarde, dat de maatregel gevaren zou kunnen opleveren, daar het vrijwel onmogelijk zou zijn vertragingen of ongelukken te melden aan het hoofdkwartier in Oost- Berlijn. Later deelde het Oostduitse ministe rie van vervoer mede, dat alle lijnen, die yoor het onderhouden van het spoorwegverkeer nodig zjjn, zijn open gehouden. Hieraan werd toegevoegd, dat protesten in de West-Berlijnse pers tot doel adden de aandacht af te lei den van het feit, dat de „spionnage- centra", niet meer waar zij willen kun nen telefoneren om in Oost-Berlijn spoormannen te werven voor hun „vui le zaken" en het speciale net voor sa botage ten nadele van de spoorwegen te gebruiken. De Oost-Duitsers verbraken in 1952 de openbare telefoonverbindingen tus sen het Oosten en Westen van de stad. Thans werken alleen nog de geallieer de verbindingen. Twee leden van de expeditie, die de weg Kanchenjunga, de op twee na hoogste top der wereld, heeft beklommen, zijn op de terugweg: de leider, dr. Charles Evans, die deel heeft genomen aan de expeditie van de Mount Everest, en Al fred Gregory. Gregory heeft reeds 17 toppen in de Oostelijke Himalaya be klommen, die hoger zijn dan 6.600 me ter. Gregory, die in de Nepalese hoofd stad, Katmandu, is aangekomen, heeft verklaard oude sporen van de „ver schrikkelijke sneeuwman" te hebben ge zien in het gebied van Menlung. De inboorlingen spreken van een wezen, dat geweldige voetsporen in de hoge ge bieden van de Himalaya achterlaat. Het afgelopen seizoen is wel gunstig geweest voor de beklimmers van de Aziatische bergreuzen: de vijfde top der wereld, de Makaloe, werd onder leiding van de Fransman Jean Franco in Mei beklommen, een vrouwenexpeditie on der leiding van Monica Jackson beklom een top van ongeveer 7.000. meter en ook de Zwitserse alpinist, -* Raymond Lambert, beklom een hoge top. Ande ren verging het minder gunstig. Een Zwitsers-Duitse expeditie naar de Dhaula Giri moest de pogingen we gens slecht weer opgeven. Arthur Firmin, leider van een expe ditie uit Kenya naar de Himalchuli ver loor het leven ten gevolge van een val, waarbij hij een zware beenbreuk op liep. Lambert beklom een top van meer dan 7.400 meter, maar hij viel daarbij drie maal in een ravijn en een lawine sleurde een heel kamp weg, doch hij kwam ongedeerd terug. Er zijn voorts verkenningen verricht, onder meer door Lambert en de Bel gische monnik van het Sint Bernard klooster Jules Detry. Advertentie BARTELJ FFRD R 0RISS USER R. HAARLEM TEL. 13439 48 A'DAM TFI 717167 (tot Zaterdagavond) Licht tot half bewolkt en overwe gend droog weer. Zwakke tot matige Zuidoostelijke wind. Dezelfde tempe raturen als vandaag of iets hogere. Zon: 4.26—20.54. Maan: 20.16—3.25. KABINET-DREES ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii minimum De kabinetscrisis welke op 17 Mei haar oorzaak vond in de ver werping door de Tweede Ka mer met vijftig tegen acht en veertig stemmen van het zogenaamde huur- Wetje, dat de regering zonderlinger- Wijze had vastgekoppeld aan een be lastingverlaging, heeft dan eindelijk haar oplossing gevonden. Aan de on getwijfeld vreemdste kabinetscrisis in onze parlementaire geschiedenis is hiermee een einde gekomen, en het merkwaardigste is dat hetzelfde ka binet dat op 17 Mei zijn ontslag aan bood. weer op dezelfde ministerszetels beeft plaatsgenomen. Tot de verkie zingen van 1956 dan. Laten wij ho pen dat de kiezers dit intermezzo, waarin door kabinet en Kamerfrac ties een weinig verheffend schouw spel van politiek touwtrekken is on gevoerd, niet zullen vergeten. En vooral niet de biina lachwekkende rol welke de P.v.d.A.-koostukken in deze crisisdagen gespeeld hebben. Het was de Kamerfractie van de P.v.d.A., onder leiding van haar voorzitter mr. Burger, die haar ministers in bet ka binet op de 17e Mei in de steek liet en de val van het kabinet bewerk stelligde; het was dezelfde fractie voorzitter mr. Burger die niets naliet om dezelfde ministers en hetzelfde kabinet weer in het zadel te helpen. Don Quichotte was er maar een kind bij. Reeds onmiddellijk na de val van het kabinet bleek, dat de socialisten geschrokken waren van de conse- auenties van hun daad. Het conflict in hun eigen gelederen, namelijk tus sen de radicale socialistische richting- Vos en de gematigd socialistische richting-Drees. welke zeker de kabi netscrisis heeft beïnvloed, werd op alle mogelijke wijzen verdoezeld. Van alle kanten, in' woord en geschrift, poogden de socialisten de schuld der crisis op de K.V.P. te schuiven. Het was niet moeiliik deze minderwaar dige en van weinig moed getuigende poging de kon in te drukken. Vriend en viiand beklemtoonden de absurdi teit van déze socialistische bewering. Prof. Romme rekende er voorgoed mee af in zijn radiorede on Zaterdag 21 Mei Het was in diezelfde rede dat hij ook de woorden sprak: niet kram men of lijmen, maar helèn. Ongetwij feld waren zijn gedachten in die eer ste dagen gericht op de verwachting dat er geen andere uitweg zou zijn dan Kamerontbinding en vervroegde verkiezingen. Eenzelfde gedachte leefde, naar wij menen, bij de andere confessionele partijen en in het bij zonder bij de Christelijk-Historische Unie, een partij die echter, zoals ook weer in deze jongste crisis bleek, niet geheel wars is van opportunisme en de gedachte aan Kamerontbinding dan ook spoedig liet varen. Trouwens van het begin af aan zijn er krachten aan het werk geweest welke er blijkbaar naar streefden het kabinet-Drees in stand te houden. Was men bevreesd voor een zuivering der atmosfeer in de politieke verhoudingen? Een verras sing, naar wij menen voor de K.V.P. niet eens een aangename verrassing, in de eerste phase van de crisis was het optreden van dr. Kortenhorst. Een tweede verrassing was de op dracht aan mr. Burger om te trach ten het kabinet-Drees te re co n- s truer en. Had de fractievoorzitter van de P.v.d.A. de opdracht gekregen een nieuw kabinet te vormen, dan was er weinig vreemds aan deze op dracht geweest. Het reconstrueren van het kabinet-Drees was wel een bevreemdende opdracht, in ieder ge val een staatsrechtelijk novum. Het gevolg is geweest, dat we da genlang getuige zijn geweest van een onverkwikkelijke koehandel, eerst tussen de partijen onderling en daar na tussen het kabinet enerzijds en de partijen anderzijds. Over en weer werden concessies gedaan en het re sultaat is geworden een reeks van compromissen, waarbij zowel het ka binet als de P.v.d.A. getracht hebben zoveel mogelijk voor de buitenwereld het gezicht te redden. Bezien wij thans de concrete resul taten, zoals 'die op het ogenblik waar op wij dit schrijven officieus bekend zijn. Dan kan men van de ene kant zeggen, dat de voorgenomen maat regelen, waarover het kabinet ge struikeld is, een redelijke verbete ring hebben ondergaan, maar van de andere kant vraagt men zich af, of hiervoor nu een zeer onaangename kabinetscrisis, die de onderlinge P°b" tieke verhoudingen zeker niet heeft verbeterd, is nodig geweest. De stai" heid, waarmee het kabinet vasthield aan zijn voorstellen is nu toch door broken. De totale belastingverlaging zal op 1 September zelfs rond 70 mil- lioen méér bedragen. De huren van alle oude woningen zullen met 5 procent worden verhoogd. De huis eigenaren krijgen langs andere fiscale wegen nog ongeveer 5 procent, zodat zij op een verbetering van tien pro cent kunnen rekenen. De socialisten zijn op vrijwel alle terreinen door de knieën gegaan. Men denke slechts aan de grotere belas tingverlaging en de huurverhoging van vijf procent zónder huurbelas ting. Noodgedwongen zijn zij van de dwalingen huns weegs teruggekeerd. Intussen heeft de crisis het prestige van onze parlementaire monar chie niet versterkt. De verant woordelijkheid der ministers sluit in dat er tussen ministerie en Kamer overeenstemming moet bestaan over het regeringsbeleid. Is die overeen stemming er niet, dan zal óf het mi- (Van onze parlementaire redacteur) Aan de crisis die sinds 17 Mei tussen kabinet en parlement heeft bestaan, is Donderdagavond een eind gekomen. Het slot was even verrassend als het begin: het kabinet-Drees zal zonder enige wijziging aanblijven. Dr. Drces heeft de ontslagaanvrage ingetrokken. Aan tal van geruchten en veronder stellingen omtrent nieuwe mogelijkheden is een eind gekomen: geen Kamer ontbinding, geen nieuwe verkiezingen, geen ander ministerie en zelfs geen wijziging van ook maar één enkele portefeuille in het kabinet-Drees, dat na drie jaar regeren verder kan om de normale vierjarige periode tussen twee Kamerverkiezingen af te maken. Zelfs dr. Drees, wiens ergernis, over wat zijn eigen socialistische partij hem had aangedaan door de huurwet te tor pederen, een publiek geheim is, komt terug en zal Dinsdag voor de Tweede Kamer een verklaring afleggen namens de regering. In die verklaring zal een overzicht worden gegeven van wat gebeurd is. De volksvertegenwoor diging zal dan aanstonds met de regering over deze zaak in debat kunnen gaan. Het compromis waarop men elkaar tenslotte na zeventien dagen moeizaam onderhandelen heeft gevonden, is inge wikkeld omdat de gehele materie van huren en belastingen, die aan elkaar gekoppeld waren ingediend, ingewik keld is. De Kamer had duidelijk haar ontevredenheid doen blijken over deze koppeling, maar het kabinet wilde niet wijken en waagde een openbare behan deling. waarin beide wetten tezamen aan de orde kwamen: de huurverho ging met vijf of tien procent en de be lastingverlaging met 500 millioen. In die belastingverlaging zat voor degenen die hogere huur zouden gaan betalen een mogelijkheid tot schadeloosstelling. Zodoende is ook het compromis van tweeërlei karakter: de kern er van is, dat de P.v.d.A. genoegen neemt met een huurverhoging zonder huurbelas ting, waarvoor zij steeds met vuur heeft geijverd. „Tweemaal zijn wij reeds met onze huurbelasting in de steek gelaten. Dat zal ons geen derde maal overkomen", klonk het uit de mond van de socialistische heer Bom- mer. Er komt nu een algemene huurver hoging van vijf procent voor de oude huizen en van deze hogere huur wordt niets afgeroomd. Het binnensluipend gevaar van nationalisatie van het hui- zenbezit is daarmede wederom bezwo ren. Het kreupele karakter van de huurwet (deels vijf, deels tien pro cent, deels geen huurverhoging) is bovendien uit de wet verdwenen: een zakelijk voordeel van, deze crisis, dat echter ook langs de normale weg van een parlementaire behandeling ver kregen had kunnen worden. Van KVP- zijde had de heer v. Vliet gewezen op het onzakelijke van de socialis tische afromingseisen. Huurbelasting zou geen huis meer opleveren, maar wel een onoverzienbare administra tieve rompslomp. Een ander belangrijk punt is, dat de huurverhoging vanwege haar algemeen heid thans gecompenseerd gaat worden met meer belastingverlaging. Hoewel de P.v.d.A. de hele belastingverlaging had willen torpederen en zeker niet nisterie moeten wijken voor de volks vertegenwoordiging óf deze voor het ministerie. Inderdaad willen wij gaar ne een regering zien welke regéért, maar dit wil niet zeggen, dat zij haar wil kan opleggen aan de Kamer. Het gezag der volksvertegenwoordiging beperkt zich niet tot controle, zoals velen misschien thans weer zouden wensen, maar zij heeft deel aan de regering. Anderzijds betekent dit ook weer niet, dat de Kamer aan de re gering als aan een college van „zet bazen" zou kunnen voorschrijven hoe er bestuurd moet worden. Ziet men beide overwegingen in hun samen hang, en bedenkt men voorts, dat bij deze tweezijdigheid het overwicht tenslotte bij de volksvertegenwoordi ging berust, dan volgt daaruit, dat in bepaalde ernstige impasses alleen het ontbindingsrecht baat kan bieden. Zo is de zuivere staatsrechtelijke figuur sinds 1848, waarvan men de integrale beleving anno 1955 blijkbaar niet meer aandurft. Een jaar scheidt ons nu van nor male nieuwe verkiezingen. Over en kele maanden zal de verkiezingscam pagne in volle omvang beginnen. De dagen van 17 Mei tot 2 Juni zijn leer zaam geweest voor de naaste toe komst. Het politiek intermezzo var de jongste crisis, waarbij veel is ge kramd en gelijmd, en niets geheeld, heeft het prestige van het kabinet, al is de bi-ede basis dan ook gered, ern stig geschaad. Het intermezzo is ech ter ook leerzaam geweest, omdat het conflict een blik gunde in de werke lijke verhoudingen der partijen. Het heeft laten zien, dat de P.v.d.A. weliswaar gaarne met grote woorden schermt, maar de consequenties van haar daden, in casu het beëindigen van de brede-basis-politiek, niet aan durft. Het is goed dit te onthouden voor de komende Kamerverkiezin gen in 1956. vóór 1 Januari 1956 had willen laten in gaan, komt er nu een vermindering van de belastingdruk met 579 millioen in- plaats van met 500 millioen, zoals de regering had voorgesteld. Deze belas tingverlaging zal reeds per 1 Septem ber in werking treden. Men heeft de vermindering van fiscale druk bovendien enigszins anders inge deeld: de toegezegde acht procent ver mindering van de inkomstenbelasting zal slechts zes procent gaan bedragen. Daarentegen zal een groter deel van de omzetbelasting verdwijnen. Textiel zal na de toegezegde vertnindering van twee tot vijf procent thans geheel vrij van omzetbelasting worden en ook de ac cijns op suiker zou verminderd worden. Het is begrijpelijk dat het kabinet hier toe bereid was. Dit past namelijk in het loon- en prijsbeleid van minister Zijl stra. die steeds heeft gewaarschuwd te gen de beruchte spiraal en de gevolgen voor onze gehele economie wanneer de kosten zouden gaan stijgen. Een winst punt is ongetwijfeld ook het verdwijnen van de honderd procent opcenten op de grondbelasting voor bebouwd en onbe bouwd onroerend goed. Hierdoor wordt het rendement op het huizenbezit gunsti ger. Een tweede maatregel om dit laat ste te bevorderen is, dat de huiseigena ren voortaan vijftien procent in plaats van tien procent aan afschrijvingen op hun bezit mogen aftrekken voor de in komstenbelasting. De PvdA is tevens door de knieën gegaan op het punt van de onderhouds plicht die men de huiseigenaren van socialistische Zijde aanstonds bij invoe ring van de huurverhoging had wil len opleggen. Het moet gisteren gelukt zijn de heer Burger af te brengen van zijn obsessie, dat zonder deze gelijk tijdige onderhoudsplicht van de lieve vrede tussen de PvdA en de regering niets terecht kon komen. Bijna was het toch nog uitgelopen op een soort gelijke actie van de PvdA tegen het kabinet als op 17 Mei in het parlement door de socialisten was ondernomen. De ministers, die gistermorgen van tien tot één uur vergaderd hadden, kwamen naar buiten onder het motto: „Wij hebben het laatste woord gespro ken". Minister Mansholt is dat laatste woord aan de kabinetsformateur gaan overbrengen. Er is daarna nog een ge hele namiddag door enkele Kamerleden met de heer Burger onderhandeld. Bo vendien weid met dr. Drees contact op genomen. Na half zeven kwam het. eerst prof. Romme uit het Kamerge bouw naar buiten, later gevolgd door dr. J. Schouten. Om half negen vertrok de heer Burger naar Soestdijk, om de Koningin mede te delen dat het com promis was bereikt en dat hij dus de opdracht zou aanvaarden. Dr. Drees is hem echter vóór geweest door de ont slagaanvrage in te trekken. Hieruit blijkt nogmaals de solidariteit van het gehele kabinet. Verwacht kan worden dat nog deze maand de herziene belasting- en huur wetten de Kamer zullen bereiken en dat zij nog vóór het zomerreces in de beide Kamers der Staten-Generaal zul len kunnen worden behandeld. T~~\c raad van hoofdambtenaren I van San Francisco heeft zich ■a-S op het laatste moment be dacht en de Italiaanse consul-gene raal Filippo Muzi Falconi geen suc ces gewenst met zijn nieuwe be noeming in Bulgarije. De raad was eerst van plan ge weest, om over een resolutie te stemmen, waarin Falconi „succes" werd gewenst met zijn nieuwe aan stelling, maar het lid van de raad John Ferdon maakte tegen deze resolutie bezwaar, omdat hierin Falconi succes achter het ijzeren gordijn werd toegewenst. De raad was het er mee eens, dat een dergelijke wens niet wenselijk was en nam een andere resolutie aan, waarin Falconi „veel voor spoed" werd toegewenst. „.-r-,..ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 M m a mhb De administratie behoudt zich het recht voor Telefoon 5790 flflfl fl W™ WgÊB jfP* n fl K I j' RVI H BI 9 fl I 1 MM II M fl ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, Directie: J. J. W. Boerrigter en HV| I I 1 W fl I fl flJfi B H H RVH - l| .1 I I I ■ilBIRI AA H^l I 217 Per maand, f6.50 per kwartaal. Hoofdredacties Drs!^H.Vv? Run en"wl Severin. l|LU ff Li IFmII I LLiBTI VVl I Li W U UI 1^11 I In verband met het feit, dat de ka binetscrisis thans tot het verleden be hoort, spreekt de voorzitter van de Twee de Kamer-fractie der KVP, prof. Rom me, vanavond vijf minuten vóór zeven voor de KRO. ONGEWIJZIGD TERUG Het kabinet der Koningin deelt mede: mr. J. A. W. Burger heeft Donderdag avond aan H. M. de Koningin verslag uitgebracht aangaande zijn pogingen tot het vinden van een basis die kan leiden tot voortzetten van de arbeid van het huidige kabinet-Drees en heeft aan H. M. meegedeeld de opdracht tot re constructie van het kabinet in bovenbe doelde zin te aanvaarden. Gehoord het door de heer Burger uitgebrachte rap port heeft H. M. de ministers en de staatssecretarissen in overweging gege ven op hun ontslag-aanvrage van 11 Mei j.l. terug te komen. Op grond daarvan heeft de minister-president die ontslag aanvrage ingetrokken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1