Eisenhower prijst Adenauer Processie in Buenos Aires door politie verboden BONN VOLDAAN OVER INVITATIE DER SOVJETS Maar eerst nog overleg met de bondgenoten Na botsing met Panamees Zweeds tankschip brandt op Noord zee ais een fakkel Bemanning springt over boord; tot dusverre twee doden Amerika blijft hulp aan Tito verstrekken Wilde Westerling met gepantserd jacht naar Ceram? Schip op weg naar de zee door politie teruggehaald I Brutale roof in Stratford Watersnood in Frankrijk, slagregens in Nd.-Italië en hittegolf in Rome Atoomwapen 1 De Vier" gaan Wenen verlaten ORR „Bondskanselier zal zijn bondgenoten en vrienden getrouw blijven President niet zo vrij Door de bliksem gedood Gevaar voor de eenheidspolitiek succes Ambonese leiders veroordeeld Dodelijk ongeval Mr. J. A. Wolthuis lao* beslag leggen Opstandige troepen Verscheidene slachtoffers Britse treinstaking spoedig ten einde? Het weer DONDERDAG 9 JUNI 1955 79ste JAARGANG No. 26315 1 J Ondanks vergunning Het leger schijnt niet bereid Peron te volgen De West-Duitse regering heeft haar voldoening uitgesproken over het Russische aanbod tot het aanknopen van diploma tieke betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en de Bondsrepu- republiek. In een officiële verklaring der bondsregering wordt daar naast gezegd, dat de Russische nota verscheidene vraagstukken aan snijdt, die een voorafgaand onderzoek noodzakelijk maken. Zulk een onderzoek is volgens de verklaring van de regering ingeleid. Het is te hopen, dat zij zal leiden tot het resultaat, dat een bespreking tussen de bondskanselier en de staatslieden der Sovjet-Unie doel matig lijkt, aldus de verklaring. Kunnen twéé Duitse regeringen in Rusland geaccrediteerd zijn? Te D jok ja Gevangenisstraffen van 3 tot 10 jaar Bankemployé 11.000 pond sterling ontrukt voor Belgische politie Lederen Fieldjackets f 75.- BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuwerikiaan 30 Telefoon 5790 Directie: 7. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIElARIfcE 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor •dvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f2.17 per maand, f6.50 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. er— President Eisenhower begon gister avond zijn wekelijkse persconferentie ongevraagd met een verklaring over de uitnodiging van Rusland aan Aden auer om naar Moskou te komen. „Ik weet dat Bondskanselier Adenauer in gedaehtenwisselingen met de Russische leiders zijn bondgenoten en vrienden getrouw zal blijven", zo zeide hij. De President beschouwde de Russische uit nodiging als een logisch gebaar en een natuurlijk gevolg van de recente West- Europese ontwikkelingen. „Het is uit sluitend aan de WestrDuitse regering en Bondskanselier Adenauer om in deze kwestie een beslissing te nemen", al dus Eisenhower. Aan het eind van de persconferentie werd hem de vraag gesteld of hij bijge val enige vrees koesterde over een mogelijke ontmoeting tussen Adenauer en de Russen en of hij bezwaar had tegen een herstel der diplomatieke be trekkingen tussen West-Duitsland en de Sovjet-Unie. „Niet in het minst", ant woordde Eisenhower. Vervolgens bracht hjj warme hulde aan dr. Adenauer. Hij noemde hem „een der grootste staats lieden die er zijn en een burger met volmaakt gezonde denkbeelden, bij wie de behartiging der West-Duitse belan gen in goede handen is." Op de vraag of hij de conferentie van de Grote Vier tot enkele dagen wenste te beperken antwoordde de president, dat hij geen bezwaar had tegen een tijdsduur van vier of vijf dagen, indien er hoop was dat men iets kon bereiken. Hij zou echter vasthouden aan een tijdslimiet, zodat hij naar huis kon terugkeren zonder aansprakelijk te worden gesteld voor een afbreken van de conferentie. Een president is in dit opzicht niet zo vrjj als een minister-president, zo betoog de hij. Met nadruk verklaarde Eisenhower dat hij zeer zeker een conferentie die zou moeten slagen voor ogen had gehad, aangezien hjj anders niet al die tijd bereid was geweest desnoods naar Timboektoé of de Noordpool te reizen voor het houden van een dergelijke bij eenkomst. Op de vraag of hij in zou stemmen met een neutraliteitspolitiek voor Euro pese landen buiten Duitsland, antwoord de de president te hebben opgemerkt dat de Joegoslavische premier Tito zulks had verworpen. Hij vervolgde met te zeggen dat de Verenigde Staten het niet toejuichen wanneer volken in sla vernij blijven verkeren, eraan toevoegend dat hij natuurlijk doelde op de bevolking van de Russische satellietlanden. Als zjj de neutraliteit kieze.. en het zal een oprechte neutraliteit zijn zal dit een enorm voordeel zijn, verklaarde hij. De Argentijnse politie heeft verbo den, dat de „Sacraments-processie die Zaterdag gehouden zou worden, door de stad Buenos Aires trekt.. Aanvan kelijk was deze processie, een van de vyf, waarvoor de minister van binnen landse zaken toestemming had gegeven, geheel en al verboden. Naar Reuter meldt zijn de partijen het gisteravond laat eens geworden over compromis. De processie zal nu in de kathedraal gehouden worden. In vroegere jaren hebben ook officiële autoriteiten aan de „Sacraments pro cessie" deelgenomen. De burgemeester van Buenos Aires liep altijd aan het hoofd van de stoet. Dit jaar hebben de bladen met uitzondering van het onafhankelijke blad „La Nacion" geen melding van de processie ge maakt. In plaats daarvan hebben zy de burgers opgeroepen mee te doen aan de verwelkoming van de bokskampioen Pascual Perez, die juist op de dag van de processie uit Tokio in de stad aan komt. Ondertussen heeft Radio-Vaticana ge meld, „dat het Argentijnse leger niet be reid schijnt Peron te volgen in zijn strijd tegen de Kerk. Naar bericht wordt, is de legerdag dit jaar nog als van ouds gevierd, d.w.z. met religieuze plechtigheden in de open lucht. In pro vinciesteden, waar kort geleden beto gingen zijn gehouden, hebben militairen geen stelling genomen tegen de Kerk. De laatste tijd valt het op, dat hoge officieren in het geheel niet aarzelen hun gezindheid te tonen als zy voorby een kerk lopen en dat zij geestelijken groeten, die hun totaal onbekend zijn", aldus Radio Vaticana. (Reuter-AFP) Tijdens een hevig onweer dat Woens dagmiddag boven Eindhoven woedde, is de 40-jarige M. Wijnen, wonende aan de Kaldenhovenseweg aldaar, op het mo ment dat hij van zijn werk thuis kwam, door de bliksem getroffen en gedood. Een woordvoerder 'der bondsregering liet doorschemeren, dat het door de regering ingeleide onderzoek met name die kwesties betreft, die de betrekkingen der bondsrepubliek met haar bondgenoten raken. Daarover diende volgens hem eerst een uitwisseling van gedachten met de bondgenoten plaats te hebben. De West-Duitse regering heeft haar voldoening uitgesproken over het Rus sische aanbod tot het aanknopen van diplomatieke betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en de Bondsrepubliek. In een officiële verklaring der bondsrege ring wordt daarnaast gezegd, dat de Russische nota verscheidene vraagstuk ken aansnijdt, die een voorafgaand on derzoek noodzakelijk maken. Zulk een onderzoek is volgens de verklaring der regeling ingeleid. Het is te hopen, dat het zal leiden tot het resultaat, dat een bespreking tussen de bondskanselier en de staatslieden der Sovjet-Unie doel matig lijkt, aldus de verklaring. Een woordvoerder der bondsrege ring liet doorschemeren, dat het door de regering ingeleide onderzoek met name die kwesties betreft, die de be trekkingen der bondsrepubliek met haar bondgenoten raken. Daarover diende volgens hem e st een uitwis seling van gedachten met de bondge noten plaats te hebben. In regeringskringen in Bonn acht men het dan ook niet waarschijnlijk, dat het reeds voor de conferentie der Gro te Vier tot een rechtstreeks Russisch- Duitse bespreking zou kunnen komen. Men legt in Bonn bijzondere nadruk op de wens dat ieze conferentie der Gro te Vier, die het vraagstuk der Duitse eenheid zal moeten behandelen, als ge volg van het nieuwe initiatief geen ver traging zal ondervinden. Ook alle in dè Bondsdag vertegen woordigde politieke partijen hebben haar voldoening over de nieuwe perspectie ven uitgesproken en algemeen komt in deze verklaringen de overtuiging tot uiting, dat de Bondsregering de door de Russen toegestoken hand niet zal mo gen afslaan. In dit opzicht is er geen verschil in de opvatting van de rege ringspartijen en oppositie. De socialis tische fractie in de Bondsdag was de eerste, die een aanvaarding van de Rus sische uitnodiging verlangde. Daarbij hebben de socialisten op de voorgrond gesteld, dat dr. Adenauer bij de onderhandelingen met de Russen het vraagstuk der Duitse eenheid zal moeten aansnijden. Ook de christelijke partij heeft nog eens verklaard, dat het hoogste doel der Duitse politiek de na tionale hereniging blijft. De leiding de zer partij heeft daar echter aan toege voegd, dat het Kremlin zich danig zou vergissen, wanneer het er op zou reke nen de Bondsrepubliek van het Westen te kunnen scheiden. In Bonn rekent men erop, dat dr. Adenauer zijn aanstaan de reis naar Washington en Londen zal benutten om het gemeenschappelijke standpunt inzake het Duitse vraagstuk te bekrachtigen. Juist in dit vraagstuk zijn de handen der bondsrepubliek namelijk door de met het Westen gesloten verdragen nog gebonden. De Westelijke geallieerden hebben zich in de conventies van Bonn alle rechten voorbehouden, die zij met betrekking tot Duitsland als geheel en tot een Duits vredesverdrag hadden. Dr. Adenauer wil kennelijk, alvorens de Russen te ontmoeten, met zijn Weste lijke vrienden overeenkomen hoe ver hij bij de behandeling van dit overheer sende vraagstuk kan gaan, zonder ge vaar te lopen het Westelijke eenheids front aan het wankelen te brengen. In Bonn staat men op het standpunt, dat een regelrechte bespreking van dit probleem met de Sovjet-regering dien stig kan zijn, maar dat de beslissingen in deze aan de Grote Vier zijn voorbehou den. De regeringspartijen in Bonn vieren de uitnodiging aan dr. Adenauer bij voorbaat als een markant succes van de door de bondsregering gevoerde po litiek. Dat neemt echter niet weg, dat men ook ernstige gevaren in de gewijzigde Moskouse .stemming vindt. In vele der beschouwingen, in politieke krin gen, wordt namelijk vooropgesteld, dat het aanknopen van diplomatieke be- trekkingen met de Sovjet-Unie geen j erkenning van de status quo der Duit- se verdeling zal mogen insluiten. In I het bijzonder commentaren uit Bel grado, die de indruk wekken dat de Russen langs deze weg de bestaande grenzen een nog duurzamer karak ter zouden willen geven, hebben in West-Duitsland een bepaalde vrees ge wekt. Ook in regeringskringen is men zich kennelijk van het hier schuilende gevaar voor de Duitse eenheidspoli tiek bewust. De vraag of men kan toestaan dat twee Duitse regeringen tegelijk in Moskou zouden zijn geac crediteerd, moest volgens de woord voerder der regering bijzonder zorg vuldig worden onderzocht. De Oost-Duitse radio liet Woensdag uitkomen, dat de Sovjet-Unie rekent op een nog enige tijd naast elkaar bestaan van de twee Duitse staten. Kanselier Adenauer was uitgenodigd met het oog op een verbetering van de betrekkin gen tussen Oost- en West-Duitsland tot dat hereniging mogelijk zou zijn, aldus de chef-commentator Von Schnitzler. Zoals bekend, organiseert het Prins Bernhard Fonds, waarvan Z. K. H. de Prins der Nederlanden voorzitter is, in samenwerking met de regionale onderafdelingen, de Anjerfondsen, ieder jaar, in de periode rondom de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard, een inzamelingsactie, geheel ten bate van de Nederlandse cultuur. Evenals in 1954 heeft H. M. de Koningin ook dit jaar toestemming gegeven om ten bate van deze actie, welke van 20 Juni t.m. 3 Juli a.s. wordt gehouden, een nog nooit gepubliceerde, recente foto van het Ko ninklijke gezin, exclusief voor het Prins Bernhard Fonds ter beschikking te stellen. („Foto Meyboom") De krijgsraad te Djokja heeft 12 Am bonese leiders veroordeeld tot straffen, variërend va-, 3 tot 10 jaar gevange nis wegens „opstand tegen de Indone sische regering" S. D. Jacob, die op trad als opperbevelhebber van het leger, werd veroordeeld tot 10 jaar en zijn chef-staf, Thomas Nussy, kreeg 7 jaar. Tegen Jacob was op 26 Mei 15 jaar geëist en tegen Nussy 10 jaar. Vanmorgen vroeg is het 10.788 ton me tende Zweedse tankschip „Johannishus" op ongeveer tien mijl ten Westen van het Nederlandse lichtschip „Noordhin- der" in aanvaring gekomen niet het 7.256 ton metende Panamese vracht schip „Buccaneer". Beide schepen raak ten in brand: aan boord van 't vracht schip was men het vuur na enkele uren meester en de „Buccaneer" seinde om zeven uur op weg te zijn naar Rotter dam. De toestand op de Zweedse tan ker laat zich ernstiger aanzien. De „Jo hannishus", die in 1952 is gebouwd en die een bemanning had van 42 koppen, onder ./ie een vrouw, brandde als een fakkel. De gloed van het vuur was zelfs in Dover te zien. Een groot deel van de bemanning sprong in zee. Minstens ze ventien van hen bevinden zich thans aan boord van een der zes schepen van verschillende nationaliteit, die hulp kwamen bieden. Tot dusver is één dode geborgen. De Nederlandse reddingboot „Presi dent Wierdsma", die oorspronkelijk van morgen vroeg uit Breskens was uitge varen om assistentie te verlenen, is la ter teruggeroepen, toen bleek dat reeds voldoende schepen in de nabijheid wa ren en bovendien nog een Franse en Britse reddingboot onderweg waren. :v.U'-vv.-. Men herinnert zich nog de film „Vier in een jeep", hel verhaal over een Russische, een Amerikaanse, een Franse en een Engelse soldaat van de bezettingslegers in Wenen, die dingen naar de gunst van een jonge Oos">nriiksp. Binnen kort gaan „de vier" Wenen nu verlaten. Hier worden ze nog eens geïnspecteerd door Russische officieren. Ook zijn twee Nederlandse sleep boten, de „Maas" en de „Waterweg", uit gevaren, om, indien nodig, assistentie te verlenen. Twee opvarenden van de „Johannis hus" zijn aan boord genomen van het Engelse schip „Amsworth". Een ander Engels schip, de 752 ton metende Apol lo", pikte dertien schipbreukelingen op. De loodsboot van Margate, de „Fore- ness", voer met een dokter aan boord de „Apollo" tegemoet en nam de Zwe den over. Een van hen stierf onderweg; drie anderen werden op brancards te Margate aan wal gebracht. Het 500 ton metende Nederlandse schip „Arak" is met drie opvarenden op weg naar Dover. De 19e groep van de Royal Air Force heeft alle bij het reddingswerk betrok ken schepen gevraagd, hoeveel overle venden zij aan boord hebben. In Mar gate meende men te weten, dat tot dus ver 25 van de 42 opvarenden van de „Johannishus" zijn gered. Northforeland radio meldde om 7.46 uur, dat de „Johannishus" nog in brand stond. Het Engelse schip „City of Brus sels" meldde dat het tot zeven uur de omgeving van de „Johannishus" heeft afgezocht. Het is tot op drie kabelleng ten afstand van de Zweedse tanker ge weest. Aan boord van de „City of Brus sels" achtte men het onmogelijk dat er nog overlevenden aan boord van de „Johannishus" zijn. „Het is er een hel", zo seinde het Britse schip. Het hoofd van de Amerikaanse hulp verlening aan het buitenland, Harold Stassen, heeft in een Congres-commis sie verklaard, dat Amerika van plan is Joegoslavië hulp te blijven verstrek ken. „Joegoslavië blijft volledig onaf hankelijk van de Cominform", zei hij. „Dat feit op zichzelf is van aanzienlijk belang voor de rest van Europa. Bo vendien werkt het land samen met Grie kenland en Turkije." Het nieuwe plan van Eisenhower voor economische cn militaire hulp aan het buitenland houdt 40.500.000 dollar voor Joegoslavië in. Enkele commissieleden hadden in ver band met het Russische bezoek aan Bel grado herziening van de hulpverlening aan Joegoslavië gevraagd. De voorzitter van de commissie van buitenlandse za- ker uit het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden, James Richards, heeft reeds verklaard een felle strijd in het Huis te verwachten over de voortzet ting van de economische hulp. Hjj zei- de de indruk te hebben, dat maarschalk Tito ten behoeve van zichzelf het Wes ten en het Oosten tegen elkaar uitspeelt. Op de Rechthuislaan hoek Tolhuislaan te Rotterdam is gisteren de 47-jarige kellner J. H. Steensma met zijn perso nenauto tegen een vrachtauto gereden. Ernstig gewond is hij naar het Zuider ziekenhuis overgebracht, waar bij aan komst bleek, dat hij was overleden. De Evipan, het van pantserplaten voorziene zeewaardige jacht, aange kocht door de dezer dagen in Rot terdam opgerichte Nederlandse Conser vatieve Party, ligt in de Oosterhaven te Groningen aan de ketting. De leider van de voormalige NESB, mr. J. A. Wolthuis, heeft beslag laten leggen op het schip dat reeds naar Delfzijl was Mr. Wolthuis heeft een financieel aan deel in het jacht en toen hij vernam dat het schip Dinsdagmiddag naar Delfzijl was vertrokken om zee te kiezen greep hij in en liet beslag leggen. De heer Galliard zegt dat hij alle eigendomspa pieren heeft en hij verwacht dat het beslag slechts enkele dagen zal duren. Zowel de heren Galliard en Westerling als de heer S. v. Wijk te Rotterdam zijn bestuursleden van de nieuw gestichte Nederlandse Conservatieve Partij. De heer Galliard zal bij eventuele verkie zingen lijstaanvoerder zijn. Het doel van de partij is volgens de heer Galliard be houd van Nieuw-Guinea voor Neder land tot dat de bevolking rijp is voor zelfbestuur en handhaving van het recht van de Zuid-Molukken op zelfstandig heid, zodat de hier te lande verblijvende Ambonezen naar hun land kunnen te rugkeren. De Nederlandse Conservatie ve Partij wil het regime Soekarno om ver werpen door opstand van binnen uit in Indonesië, aldus de heer Galliard. Op Ceram liggen vele opstandige troe pen, alleen ontbreekt een kundig mi litair leider. Dat zou dan "Vesterling kun nen zyn. De heer Galliard ontveinsde zich niet dat de onderneming moeilijk zou zijn. De Indonesische regering zou alles in het werk stellen om Westerling buiten de grenzen te houden maar de Evipan is aanzienlijk sneller dan de In donesische korvetten en de heer Galliard is, naar hij zegt, in de Indonesische wateren zeer goed bekend. Westerling, zo werd gezegd, zou kunnen rekenen op de steun van de Indonesische troepen die onder hem hebben gediend. Voorts van dc sterke Mohammedaanse politieke party in Indonesië. Voor de financiering van deze onder neming zal de stichting hulpactie Zuid- Molukken zorg dragen. De heer Gal liard verklaarde pertinent dat de Ne derlandse Conservatieve Party geen en kele relatie onderhoudt met mr. J. A. Wolthuis. Ook beschuldiging van neo- facisme wordt door de NCP fel afgewe zen. Mr. Wolthuis, die leider was van de NESB, wilde aldus de heer Galliard een rol spelen in onze partij, maar fascis tische elementen willen we weren. Po litiek gezien hebben we niets met mr. Wolthuis te maken. Dat is ook de ach tergrond van het vastleggen van het schip, aldus de heer Galliard. vertrokken met het plan zee te kiezen naar Ostende, maar dat door een po- litieboot is teruggehaald en naar Gro ningen gebracht. De Groninger P. J. Galliard, een van de oprichters van de dezer dagen gestichte Nederlandse Conservatieve Partij, stelt zich voor met dit jacht de ex-kapitein Raymond Westerling naar Indonesië te brengen. WESTERLING nog steeds vechtlustig Een korte, gedrongen man met een vuile bruine regenjas aan heeft een postzak, die 11.000 pond sterling bevatte, op klaarlichte dag in Stratford geroofd van een bankemployé, die de zak over zijn schouder had geslagen. De bankemployé droeg de zak van de National Provincial Bank naar een au to, die langs de rand van het trottoir stond geparkeerd. Hij was vergezeld door een portier. De dief rukte de zak weg en gaf de drager er van een harde klap op zijn hand, waardoor deze even beduusd stond te kijken. Door een snelle spurt naar een zijstraat, waar hjj in een kleine groene bestelauto sprong, wist de rover zich uit de voetei. te maken. De auto werd niet ver van de bank teruggevonden. CUP) Overstromingen hebben in Zuid-Oost- Frankrijk veel schade veroorzaakt. Het verkeer is door de grote regenval ont wricht. Verscheidene personen worden vermist nadat drie auto's door het wa ter waren meegesleurd. Tot nu toe zyn twee doden geborgen. In het stroomgebied van de rivier de Are daalt thans het water, maar men vreest dat door de stijging van de temperatuur smeltwater uit de bergen een nieuwe stijging zal teweegbren gen. Verscheidene huizen zijn ontruimd. De stad St. Jean de Maurienne zit zon der drinkwater. Bij Modane is de spoor weg Parijs-Rome overspoeld. In Noord-Italië hebben slagregens en zware stormen, die in de afgelopen 24 uur boven Piemont en Lombardije heb ben gewoed, op talrijke plaatsen het weg- en spoorwegverkeer onderbroken. Het regenveld trekt op het moment in Zuidelijke richting, zodat het front van koude lucht, dat uit Frankrijk gekomen De Britse regering heeft goedgevon den, dat gistermiddag rechtstreekse on derhandelingen zyn geopend tussen de directie van de genationaliseerde spoor wegen en vertegenwoordigers van de 70.000 stakende stokers en machinisten. Zij heeft daarmee haar standpunt, zoals tijdens het weekeinde door premier Eden geformuleerd, dat pas onderhan deld kan worden na hervatting van het werk, op aandringen van het Algemene Vakverbond (T.U.C.) laten varen. Op het ministerie van Arbeid, waar de besprekingen vandaag worden voort gezet, was men van mening, dat be paalde misverstanden gistermiddag reeds uit de weg zijn geruimd. De sfeer van de onderhandelingen is zodanig, dat men op het ministerie optimistisch is over de afloop. (A.F.P.-Reuter) is, spoedig Rome zal bereiken en een einde zal maken aan een hittegolf, waar onder de inwoners van deze stad nu zuchten. Gisteren trok een tornado vergezeld van een hevig onweder over Luton ten Noorden van Londen. Overal moest de brandweer te hulp komen om onderge lopen huizen en verstopte riolen vrij te maken van water. Een meer dan he vige hagelstorm teisterde Suffolk gis termiddag. (Reuter-UP). De Belgische politie zal bij haar be strijding van de misdaad voortaan ge bruik maken van een atoomwapen. Op plaatsen, waar b.v. diefstal wordt ge vreesd, z.al des avonds een niet in het oog vallende vloerbedekking worden neergelegd, die het radio-actieve rubi dium bevat. Een inbreker, die over deze vloerbedekking loopt, behoudt ge durende vier maanden radioactieve zo len. Met behulp van een Geigerteller is het voor de recherche dan zeer ge- ïnakkelyk zijn spoor te volgen. Ook bankbiljetten en vertrouwelijke docu menten kunnen met dit rubidium wor den behandeld. De uitstraling is zo ge ring, dat deze ook voor de dief zelf geen gevaar oplevert voor de gezond heid. (ANP) Advertentie (Tot Vrijdagavond) Opklaringen en morgen overdag vrijwel geen buien meer. Matige, tijdelijk vrij krachtige Noordelijke wind. Koud voor üo tijd van het jaar. Zon: 4.23-21.00. Maan: 23.47-9.06.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1