Onenigheid over toekomstmogelijkheden van de helicopter-exploitatie van op Rotterdam Breedte van Delftlaan blijft 9 meter Coördinatie van het onderricht voor imbecielen in het vooruitzicht gesteld Bruidspaar in het nauw Geslaagde athletiekop 2 fronten WEEK Ged. Staten willen twee verkeers- banen van 7 meter Rijk en provincie zijn te traag II. K. W. ^tudebaker Zandvoortsc politieauto over de kop geslagen itenault GEMEENTERAADSVERGADERING TE HAARLEM Drie uur wachten Stormramp Zandvoort School voor imbecielen Naar dc speeltuin Bij het passeren Met auto tussen straat stenen en muur klem HARTELIJKE ONTVANGST VOOR HOOFDINSPECTEUR RUS TWAALFDE HAARLEMSE SPORTWEEK No run, no hit HAARLEM CONTRA GED. STATEN Sportweekprogramma is ar age Den Hout fijne BromMs DONDERDAG 1 JUNI 1955 PAGINA 3 Burgerlijke Stand Haarlem Bij de Belastingen: Jongetje op punt van hek gevallen Kleuter door warm water getroffen It&J HAARLEM Zaalsporten WEG DER ZUCHTEN W andeltocht Waterstanden FAILLISSEMENTEN Pastoor dr. A. A. Olierook 25 jaar priester Wagenweg 166—168 Te St. Philipsland in Zeeland 85-jarige vrouw aan het zwerven Tengevolge van geheugen verlies Beurs van Amsterdam Beurs van New York Of de zomerzoelte er schuld aan had dan wel de drie uur lange besloten vergadering die aan de openbare voorafging, weten wij niet. Feit is echter, dat de vergadering van de Haarlemse gemeenteraad gistermiddag weinig hoogtepunten kende. De meeste agendapunten ging vlot onder de voorzitters hamer door. Het voorstel van B. en W. om credieten beschikbaar te stellen ten behoeve van de helicopterdienst die deze zomer zal worden onderhouden tussen Rotterdam, Zandvoort en Haarlem, stuitte echter op een aantal be zwaren van de zijde van de heer Schippers (K.V.P.). In tegenstelling tot de voorzitter was deze van mening, dat de helicopter geen grootse toekomst te wachten staat. Voor Haarlem komt daar nog bij, dat de stad redelijk goede verbindingen heeft, alsook zijn vliegveld Schiphol. De voorzitter van de Raad, afgaande op de verwachtingen van de Belgische luchtvaartmaatschappij „Sabena", die een aantal helicopterlijnen exploiteert, was van oordeel dat wanneer eenmaal de tweemotorige helicopters in dienst genomen kunnen worden, het vraagstuk heel andere aspecten krijgt. Hij zag dan ook in de toekomst wel perspectief in de helidiensten en hij meende, dat Haarlem er dan ook „als de pinken" bij moet zijn om in een toekomstig heli-net te wor den opgenomen. Ir. Stoffels (VVD) meende naar aan leiding van het voorstel van B. en W. om enige percelen aan de Zuidpolder straat te kopen, dat de gemeente wel wat al te gemakkelijk tot aankoop over gaat. ook wanneer sanering voor de be treffende buurten nog ver in het. ver schiet ligt. Hij verklaarde, dat bedoelde percelen waarschijnlijk niet op het voor deligste ogenblik gekocht waren en daar voor te duur. Hij meende dat dit in het algemeen zo geldt, maar in het bijzon der in het geval van de Zuidpolderstraat Hij verzocht B. en W. dan ook niet te overhaast te werk te gaan. Wethouder Happé antwoordde daarop, dat de ge meente niet per se en tot elke prijs tot aankoop overging, maar slechts dan, wanne'er er een redelijke verhouding be stond tussen de koopprijs en de huur opbrengst van een bepaald perceel. Ir. Stoffels ging hiermee accoord, mits de gemeente voorzichtigheid terzake blijft betrachten. Het voorstel van B. en W. om voor 12.000 het hekwerk van de varkens stallen van het openbaar slachthuis te laten vernieuwen, opdat de varkens nooit meer eigenpotig zullen kunnen uit breken, deed de heer De Leeuw(PvdA) informeren naar de intelligentie van de varkens, waarbij hij niet uit wilde gaan van algemeen gebruikte uitdruk kingen als „zo stom als een varken". Kunnen de varkens er op het ogenblik zo gemakkelijk uit? En is dat niet op minder kostbare wijze te voorkomen, b.v. met paaltjes en kettingen? vroeg spr. Wethouder Angencnt (KVP) wees er op, dat volgens zijn deskundige zegs lieden varkens zelf de hekken open kun nen maken en bij elkaar kunnen komen. Als het eenmaal zover is, gaan ze el kaar bevechten en elkanders huid be schadigen, zeer tot ongenoegen van de mens, die de varkens met geschonden huid dan veel moeilijker kan verkopen. Er is slechts één middel tegen: het ge- -patenteerde hek van een Duitse fabriek en dat kost nu eenmaal veel geld. De heer Albrccht (PvdA) voelde zich hele maal niet voldaan, maar eiste toch geen hoofdelijke stemming. De heer Schippers, fractieleider van de KVP, wees er op, dat de helicopter bijna even oud is als het vliegtuig zelf en dat het gebruikt ervan in tegenstel ling tot het vliegtuig, helemaal niet ren derend bleek. De grote ondernemingen distanciëren zich dan ook en zelfs de vooruitstrevende KLM gaat ze niet ge bruiken. De „Sabena" legt geld toe op de exploitatie. De helicopter is goed, aldus spr., voor bepaalde doeleinden zo als reddings\.'fc„en militair gebruik. Practisch L* tt z echter alleen nut als toevoerlijn .ut de grote luchthavens en in dit opzicht heeft Haarlem Schiphol aicht genoeg bij. B. en W. moeten dan ook geen illusies hebben over een per manente heli-lijn, aldus spr. Daarom achtte hij een mede-bekostiging van de tijdelijke zomerlijn uit den boze, temeer daar er ook voor het vreemdelingen verkeer geen voordeel in zit. De voorzitter gaf toe, dat er niet meer vreemdelingen door naar Haarlem zouden worden getrokken. Maar aange zien de „Sabena" wef toekomstmoge lijkheden zag in de helicopter, vooral wanneer eenmaal de tweemotorige toe stellen waren gearriveerd, oordeelde hij het beter het contact met de Belgen warm te houden, opdat ze in Brussel aan Haarlem zouden denken, wanneer het heli-net eenmaal goed wordt uit gebreid. In antwoord op een vraag van de heer Schippers, deelde de voorzit ter mee dat in de 1000 crediet die ge waagd zijn, wel ae meer indirecte brand- weerkosten zijn begrepen. De politiekos ten echter niet. De voorzitter wees er nog op, dat Haarlem tegen Amster dam moet optornen bij het verkrijgen van een heli-verbinding in de toekomst en dat hij hoopte op de propaganda voor zulk een verbinding door de Haarlem mers, die er gebruik van maken. De zitting van gistermiddag was be gonnen met een besloten vergadering van niet minder dan drie uur over de wegverbreding van de Delftlaan. Kort daarvoor werd de heer F. van Egmond geïnstalleerd als tweede loco-secretaris. De Raad herkoos het raadslid H. Loer akker (KVP) als lid van de Haarlemse Sportraad. Advertentie MODERNE BINNENHUISKUNST Modelwoning in een Bouwlcas-huis Fr. Zwaanstraat 24 Zandvoort - tel. 3431 Halte Kostverloren Vrij tè bezichtigen van 14-17 én 19-21 uur Zondags gesloten WONINGINRICHTING BEVER W Ij K 250 MODELKAMERS TEL. K 2510-3641 GEBOREN: P. J. van den Eijnde- Monné z; J. M. M. Deen-Lebbing z; P. van Dusschoten-Koster z; H. van Reenen-de Vries z; A. P. A. C. Veen- Djjckmeester z; C. Chr. Jansen-Kroon z; R. van Straaten-Hooglugt z; M. H. Toepoel-van der Sar d; P. Maerten- Hessels d: GEBOREN: D. Sparnaaij-van der Ga- liën z;- H. H. van Omme-Groeneveld z; W. J. van den Berg-Kol z; A. C. M. Kensen-Hennen z; E.van Wattingen-Rij- broek d; D. Sparnaaij-van der Galiën d; M. H. de Ridder-Dieleman d; M. P. Wa- ge-Humme d; T. B. Bode-Hendriks d;. ONDERTROUWD: Th. G. V.-. Hesse- ling en U. M. Blankwater; J. J. Lamme en M. Wesbonk; ONDERTROUWD: 8 Juni P. A. Ko men en S. van der Vliet: P. Zorge en J. .Bodeman: J. J. Booms en P. A. Schuurman; G. P. van Rossenberg en A. C. Wezenbeek: H. E. J. M. van Oorschot en Th. M. A. J. van Baar; P. Paesie en J. H. Keulen; J. Joren en L. de Jong; H. van Wijk en D. P. Bead le; P. G. W. de Korte en A. H.van Gulik; C. Boerée en A. J. E. ten Wolde; B. F. Simons en T. Lignian. GETROUWD: M. V. Peerdeman en E: S. de Wit; J. Groenenberg en J. C. Kuitert; J. P. M. Goulooze en M. C. B. Kluver; F. W. M. Serné en M. Spruit; A. Visser en J. E. Lievendag; J. F. Moison en A. C. J. van der Landen; J. Visser en A. M. van Altena; M. van der Linde en C. van den Berg; M. F. Jongbloed en H. van der Velde; M. P. J. Winnubst en H. M. van Turn hout; J. Prevo en A. Andriessen; E. van den Haak en J. Klapwijk; C. van Alphen en P. Th. van der Kleiin; J. A. Bel en Th. van Kouteren; J. M. Rutte °n G. van Loon; P. Bakker en C. W. M. Lemstra. GETROUWD: W. J. Scheffer en J. D. Huiskamp: J. Bijker en W. Koelemeijer. OVERLEDEN: J. G. van de Linde- Bloem, 70 j., gasthuisvest; R. J. B. Bel- 'erman, 8 j„ Hooimarkt; J. Chr. van Zijl- BrongerBongers, 69 j., Kruisstraat; A. M. Elkelens-Duhen, 57 j., Kamperlaan; t. Mes. 69 j., Iepenstraat; J, J. Noord- buizen, 53 j.. Tugelastraat. TVERLEDENTh. F. de Wilde, 70 j; 'rinsessekade: A. Chr. A. Lunenburg- Gase. 61 j., Schalkwijkerstraat; A. J. Ra makers-van Keulen, 74 j., Kleir.e Hout weg. De heer Schreurs (KVP) had be zwaren tegen de toelichting van B. en W. op 't voorstel om 't steuncomité voor de door de stormramp van 18 Mei te Zandvoort gedupeerden een be drag van 2000 te schenken. Mevr. Scheltema (VVD) viel hem hierin on middellijk bij. B. en W. zeggen niets over het aantal gedupeerde Haarlem mers en de door hen opgelopen schade Waren de Haarlemmers niet in staat zelf hun onkosten te dekken en waren ze niet verzekerd? Hoeveel draagt Am sterdam bij, aangezien er ook een aantal Amsterdammers gedupeerd zijn? Mevrouw Scheltema informeerde bovendien uit welke hoofde Haarlem zou moeten bijdragen. Als lid van het Strandschap Zandvoort, of omdat er Haarlemmers bü betrokken zijn? In het eerste geval wordt een prece dent geschapen, terwijl in het tweede geval niet gedacht wordt aan de ge troffen Haarlemmers op het Bloemen- daalse strand. De heer Mol (CPN) was zich ter plaat se gaan overtuigen en wist te melden, dat het hier voor het grootste deel Haarlemmers betrof en vooral kleine spaardertjes die met een beetje geld in Zandvoort zon en lucht zochten. Hij achtte de hulp gerechtvaardigd. De heer Wensing (CH) kon de vergadering verzekeren, dat tegen dergelijke even tualiteiten als zulk een storm geen ver zekering bestond. De Voorzitter deelde daarop mee, dat het Strandschap in dit geval geen verplichtingen heeft, maar hier niettemin een sociale taak ziet. Omdat onmiddellijke hulp geboden was, heeft zich een comité gevormd, dat bij de betrokken instanties om steun ver zocht heeft. Haarlem is één van die betrokken instanties. Amsterdam heeft 2000 bijgedragen vanwege de gedu peerde Amsterdammers en het is re delijk, dat Haarlem niet achterblijft. De Voorzitter kon gegevens verstrek ken over het aantal gedupeerde Haar lemmers en de door hen geleden schade. School voor imbielen. Het verzoek van het bestuur van de Prinses Marijkeschool voor debiele kin deren om een subsidie tot financiering van het oprichten van een imbecielen afdeling, bad enige vraagtekens opge roepen bij mevr. Scheltema (VVD). Is deze kwestie zo urgent en is zij wel aan de beurt? vroeg spr. Zij achtte het beter de definitieve bevestiging van een imbecielenafdeling van de Prinses Ma rijkeschool te laten wachten tot men een relatie tot stand had gebracht met de bestaande inrichtingen op dat gebied. Men zou dan één complex kunnen stich ten met verschillende gemeenschappe lijke leermiddelen, waarvan iedere afde ling op zfjn eigen tijd gebruik zou kun nen maken. Zij vreesden achterstelling van de Openbare School voor onder richt aan imbecielen, nu deze school op zo grootscheepse en definitieve wij ze geholpen wordt. Zij zag daarin bo vendien een streven naar perfectionnis- me. De onderwijscommissie had aan vankelijk ook een provisorische oplos sing bepleit, maar was daar later op teruggekomen. Over de plaats van vesti ging, een villa aan de Linnaeuslaan meende zij dat de afdeling daar niet thuis hoorde. Er wordt een prachtige villa aan de woningvoorraad onttrok ken, terwijl het karakter van de villa wijk wordt beschadigd. Mej. Bolsius (KVP) meende, dat er voor het bestuur van de Prinses Marijke school geen andere oplossing was. Het is tot deze keuze gedwongen, hoewel die keuze duur is. De Wilhelminaschool die men aanvankelijk op het oog had, zal een andere bestemming krijgen. Wel was zij met de vorige spreekster van mening, dat de opzet in verschillende details wel eens wat erg royaal was geweest. De heer Wensing (C.H.) her innerde de vergadering eraan, dat het debielenonderricht van de Prinses Ma rijkeschool nu al op drie verschillende plaatsen werd gegeven. Van concurren tie met andere inrichtingen op dit ge bied, zoals mevr. Scheltema vreesde, was geen sprake, want de Prinses Ma rijkeschool voelde juist alles voor sa menwerking. De voordelen v- - de nu voorgestelde oplossing vond hij opwegen tegen het bezwaar van het schaden van het villawijkkarakter aan de Linnaeus laan. De heer Proper (CPN) vroeg zich af of er werkelijk een stijging van het leeriingental tot 35 (het critieke aan tal vanwege de rijkssubsidie) te ver wachten viel. Wethouder D. J. A. Geluk verklaarde namens B. en W. dat het hier zeker geen ideale oplossing gold, maar hij wees op de acute nood, waarin de Prinses Ma rijkeschool was komen te verkeren en op het feit, dat er geen keuze meer was. Het schoolbestuur is dit werk begonnen en het blijkt in een behoefte te voor zien. Aangezien de gemeente ook andere inrichtingen op dit gebied steunt., moet i zij nu ook we] de christelijke Prinses Marijkeschool helpen. Aanvankelijk was het plan veel eenvoudiger en dus minder kostbaar, maar deze oplossing kost geld. De villa moest aan een aantal eisen van de schoolinspectie voldoen. Een voorlopige oplossing is niet goed mogelijk, omdat een terrein waarop de bestaande inrichtingen gezamenlijk zou den kunnen werken niet beschikbaar is. Wanneer het eenmaal zover is, komt de villa weer vrij en zij zal dan, dank zij de nu aan te brengen mo derniseringen, veel beter bewoonbaar zijn dan voorheen. Hij zegde een spoe dige verbetering van de inrichting van de Van Voorthuyzenschool voor imbe cielen graag toe. Tegen het einde van de vergade ring kwam het voorstel van B W aan de orde om aan de Witte Herenstraat een speeltuin aan te leggen. De heer Stoffels VVD) had daartegen aesthe- tische bezwaren. De daargelegen tuin komt weliswaar voor verfraaiing in aanmerking, maar samen met het gil dehuisje is zij meer geschikt als re creatieoord voor ouderen dan als speel plaats voor kinderen. Een zandbak wilde hij desnoods wel toestaan voor de kleintjes die met hun moeders mee komen, maar meer toch niet. Hij meende, dat hier een stukje stede- schoon verloren dreigt te gaan en verklaarde zich tegen. De heer Proper (CPN) meende op grond van statis tieken, dat de centrumbevolking ach teruit gaat en het kindertal daar af neemt. Daarom vond hij een speel tuin aan de Witte Herenstraat minder op zijn plaats en stelde het Hasseiaers- plein voor, Bovendien zou het la waai der spelende kinderen de beslo tenheid van de tuin en het gildehuisje verstoren. Overigens vroeg hü zich af, waarom B W tevoren hierover geen contact hadden opgenomen met de Vereniging Haarlem. Wethouder HAPPé meende dat een speeltuin voor kinderen dringend nodig is in de binnenstad en vond de beslo tenheid van de tuin aan de Witte He renstraat daarvoor een geschikte gele genheid. Hij zegde toe, dat dingen die voor later tijden waardevol zijn, onaan getast zullen blijven. Een andere kwestie is, aldus spr., dat wanneer straks het saneringsplan ter plaatse doorgaat, de speeltuin weer zal moeten verdwijnen. Het Gildehuisje en omgeving worden dan een ideale recreatieruimte voor ou deren. De tuin wordt dan opengelegd en zal dan aesthetisch volkomen bevre digen. De VVD-lractie voelde zich niet overtuigd en eiste een hoofdelijke stem ming. Met 19 tegen 8 stemmen werd echter het voorstel van B enW aange nomen, waardoor de Haarlemse Katho lieke Vereniging voor het Gezin ter plaatse een speeltuin en een speelveld zal kupnen aanleggen. Gezien het late uur, zag de laatste spreker van het stellen van vragen af, zodat (le verga dering rond half acht kon worden ge sloten. De heer D. Verwaal, geboren te Wou- brugge, thans wonende te Overveen in het huwelijkbsootje was gestapt, was omstreeks 19.30 uur met zijn jonge vrouw in een luxe auto op weg naar Alphen aan den Rijn. waar het huwe- lijksfeest werd gevierd. Het is vergeeflijk voor de bruidegom, dat hij van de rechte weg was afgewe ken om een bezoek te brengen aan zijn geboorteplaats Woubrugge, nabij Alpen aan den Rijn. Toen hij zijn weg vervolgde, moest hij op de Woubrugseweg te Alphen aan den Rijn, even voor de scheepswerf ,,De Dageraad", uitwijken voor een rechts van de weg geparkeerde vrachtauto. Of de bestuurder deze wagen te laat heeft opgemerkt is niet bekend. In elk geval week hij wat schielijk uit en kwam daarbij in de berm van de weg, die via een hoge dijk loopt. Uit angst dat zijn wagen van de hoogte zou dui ken, draaide hij het stuur sterk naar rechts, maar raakte daarbij de macht ever zijn wagen kwijt, schoot over een rechts van de weg opgestapelde rij te gels heen en raakte vervolgens met zijn mooie Ford Vedette muurvast klem tus sen een hoge tas straatstenen en de muur van genoemde Scheepsbouwwevf. Wonder boven wonder deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De wagen is echter zwaar beschadigd. Vanmorgen is bij de Belastingen de heer J. C. Bus, hoofdinspecteur bij de inspectie 2e afdeling te Haarlem, terug gekeerd op zijn oude post op het bureau aan de Linneauslaan. Zoals bekend was de heer Bus vanwege het ministerie overgeplaatst, welke overplaatsing ten slotte in hoogste instantie als niet ge rechtvaardigd werd gekwalificeerd. De heer Bus werd daarmede in het gelijk gesteld en zijn beroep tegen de ministe riële beslissing herstelde hem in zijn vroegere functie. j Toen de heer Bus vanmorgen weer op zijn oude kantoor kwam, bereidde het gezamenlijk personeel hem een har telijk welkom. Namens het personeel sprak de heer H. Schuurman, die de heer Bus een bloemenmand aanbood. Gistermiddag omstreeks kwart voor vijf gleed de 6-jarige W. Royé uit de Maraisstraat van het hek van de katho lieke kerk aan de Paul Krugerstraat en kwam met zijn buik op een der pun ten van het hek terecht. De jongen werd eerst behandeld door een lid van de Ongevallendienst en daarna ver voerd naar het ziekenhuis St.. Joan nes de Deo. De verwonding schijnt niet van érnstige aard te zijn. Doordat een 28-jarige vrouw in haar woning aan de Klarenbeekstraat gister middag plotseling een teil met warm water liet vallen, omdat deze te zwaar voor haar was, werd haar tweejarig zoontje aan zijn onderlichaam door het water getroffen. Het water was niet kokend, zodat de verwondingen nogal meevielen. Het zoontje liep enkele ver brandingen in de eerste graad op. Hoewel gisteravond het heerlijke zachte weer een verblijf in de buitenlucht bijzonder aange naam maakte, drong de Haarlemse Sportweek ook in de zaal door, n.l. in die van het Krelage- huis, waar de liefhebbers van micro-korfbal zaalhandbal en basketball aan hun trek konder, komen. Het demonstratiecachet, dat bij derge lijke vertoningen zo dikwijls te sterk geaccen tueerd wordt en stellig weinig bekoort, was deze keer gelukkig niet te bemerken, hetgeen hef succes van de avond bij voorbaat verzekerde. I Het Edo-terrein kreeg de honkbalsupporters binnen zijn hekken, vanwege de daar plaats vindende ontmoeting tussen een Haarlems negental en Rotterdam, die, zoals verwacht, in een zege voor de gastheren eindigde (70). Tenslotte was de gymnastiek aan de beurt in Haarlem-Noord, Leonidas gaf een uitvoering op de speelplaats van de J. P. Coenschool, terwijl in het Zaanenplantsoen Cios liet zien, dat oefe ning en techniek meestal kunst baren. 4 Lm. 11 JUNI De gymnastiekdemonstratie door de vereniging VOLO op liet Diet.sveld in Haarlem-Noord, die Dinsdag wegens het slechte weer geen doorgang kon vin den, is thar.s vastgesteld op Vrijdag 7 uur. De demonstratie vindt plaats in het kader van de Sportweek. De stedenhonkbalwedstrjjd Haarlem- Rotterdam in het kader van de sport week begint langzamerhand een tradi tie te worden en de belangstelling voor deze ontmoeting was dan ook in over eenstemming daarmee. De Haarlem mers behaalden een royale zege, 70, maar voor een flink deel was zulks te danken aan het feit dat de Rotterdamse werper Markensteyn zich in de zesde innings liet vervangen door Dijs. Tot op dat moment was de stand nog dubbel- blank omdat werp zr Markensteyn niet alleen goed op dreef was, maar ook uit stekend werd gesteund door zijn velders. De tegenstand der Maasstadbewoners werd echter zienderogen minder en in de zevende innings kreeg de Haarlemse zege haar beslag. Het Rotterdamse veld kreeg het. toen zwaar en begon dan ook fouten te maken. Een stootslag van Van Elteren en een honkslag van Tromp leverden vier runs op waarna in de acht ste innings een viertal honkslagen goed was voor twee runs. Tenslotte bracht een honkslag van Knol de stand op 70 en de kans voor de Rotterdammers om althans nog de eer te redden verijdelde Sint op het laatste ogenblik door een schitterende slag van Fabrie op niet minder fraaie wijze in het verre veld te vangen. Het was dus voor werper Bak ker en zijn mannen een no-run, no-hi* zege! De resultaten waren voor Rotterdam 8x3 slag, 4x4 wijd en 7 honkslagen tegen. Voor Haarlem 17 x 3 slag, 2x4 wijd en geen honkslag tegen. De score luiddeHaarlem 00—00004—2 1 is 7Rotterdam 0——000000 00 is 0 Het meest interessante van de zaal- sportavond in het Krelagehuis was de handbalwedstrijd tussen NILOC en Blauw-Wit. Deze sport is r.og betrekke- kelijk jong, maar groeit snel en de ver wachting is gerechtvaardigd, dat. over een tiental jaren er b.v. internationaal contact zal zijn en een competitie door het gehele land. In ieder geval genoten de enige hon derden bezoekers in een nogal rokerige zaal van goed. snel en vurig spel, waar bij tenslotte NILOC met 128 zegeviei<- de. (rust 51). Luto uit Amsterdam speelde micro-korfbal tegen het Haar lems achttal en de gasten wonnen met 104. (ruststand: 6—1). De Surinamers waren ook in het Krelagehuis om tegen het sterke Haar lemse team te basketballen, hetgeen een spanende kamp beloofde te wor den. Hoewel de Hollanders bij tijd en wijle flitsende aanvallen op touw zet ten overtroffen de West-Indiërs hen zowel in techniek als wat snelheid be trof. De ruststand ai was niet erg bemoedi gend: 2240 en ook hierna wisten de gasten hel accent niet op de juiste ma nier te verleggen, hoewel Suriname niet domineerde. Beide ploegen scoorden ieder nog ongeveer 40 punten, zodat de eindstand 6182 werd. Drie vollen uren is de Haarlemse gemeenteraad gisterenmiddag in be sloten zitting geweest om zoals later bleek een voorstel van B. en W. te bespreken betreffende de Delft laan. In Februari van dit jaar besloot de Haarlemse gemeenteraad om de breed te van de Delftlaan te brengen van 9 op 12 meter. De verbreding zou zon- der twijfel een oplossing zün voor de moeilijke verkeerssituatie in Haarlem- Noord. B. en W. kwamen gisterenmid dag echter met het voorstel om het besluit van Februari in te trekken en de breedte van de Delftlaan op 9 meter te handhaven. Na de besloten zitting gaf wethouder W. Happé een toelich ting op het voorstel, waaruit bleek, dat er achter de schermen een stille strijd was gevoerd tussen Gedeputeerde Staten van Noordholiand en het Haar lem college van B. en W. De wethouder verklaarde nog eens met nadruk, dat enkele maanden ge leden tot de verbreding besloten was, omdat de Delftlaan toch vernieuwd moest worden en die vernieuwing in het kader geplaatst kon worden van de geprojecteerde zandweg ten westen van Haarlem. Haarlem wilde natuurlijk niet wachten, tot het tracé van die zand weg en de financiën hun beslag hadden gekregen. De randweg zou toch niet gereed komen, voordat de Velser in gebruik genomen wordt. Bovendien, de situatie ter plaatse dwong tot onmiddelijke maatregelen in verband met de overbelasting van de Rijksstraatweg door het verkeer, die na afbouw van de tunnel nog groter zou worden. De Delftlaan verkeert nu eenmaal in een hopeloze toestand en de automobilisten wachten zich er wel voor hun route over die laan te nemen in plaats van over de Rijksstraatweg. Het college had derhalve in Februari wel de verwachting, dat er bij Gedepu teerde Staten geen bezwaren zouden bestaan tegen het besluit van de ge meenteraad om de weg van 9 op 12 meter te brengen. Het tegendeel is echter waar ge bleken. Gedeputeerde Staten wensten dat de weg een ander profiel zou krijgen, juist ook in verband met die westelijke randweg. Zij adviseerden het college om de DelftJaan twee banen te geven, ieder met een breed te van 7 meter. B. en W. hebben dat advies bestudeerd en zij hebben het standpunt ingenomen, dat op de Delftlaan een éénbaansweg. van 12 meter voldoende zou zijn, mede om dat de Delftlaan slechts aan één kant bebouwd is. Over deze kwestie hebben beide colleges uitvoerig overleg ge pleegd en de wethouder betreurde het, dat er op verschillende punten geen overeenstemming kon worden bereikt, ofschoon B. en W. medewer king hebben verleend. Bijzonder gróte verwondering heeft het bij B. en W. gewekt, dat do vraag is opgeworpen, onder wiens beheer de westelijke randweg (inclusief de Delft laan) zou moeten komen. Dat zou tenslotte dus kunnen betekenen, dat de gemeente geen baas meer is in eigen huis. Hij betreurde het derhalve, dat zelfs maar in overweging is genomen de Deli'tlaan van Haarlem ,,af te nemen" en b.v. onder beheer te stellen van Rijk en-of Provincie. Hij verklaarde tenslotte wel begrip te willen koesteren voor de argumenten van Gedeputeerde Staten, maar alles duidt er toch op, dat de oplossing van de verschillende verkeersproblemen uitermate vertraagd zal worden. Men heeft nu eenmaal rekening te houden met een grote toename van het verkeer en men weet nog niet eens, hoe de befaamde oostelijke randweg precies zal lopen, laat staan, wanneer ze ge reed zal zijn. Daarom kan er niet ge wacht worden, tot er ooit een twee- baansweg aan de westkant wordt aan gelegd; de Delftlaan moet met de grootste spoed vernieuwd worden, wes halve B. en W. voorstellen direct, met het herstel te beginnen en de bestaande breedte te handhaven. De heer Spek (A.R.) was allesbehalve enthousiast, niet in het minst omdat Heeft de Rijksstraatweg de minder vleiende titel gekregen „Dodenweg no 1", ook de Delftlaan zal niet zon der nadere typering blijven. Toen het debat over deze weg gisteren in de gemeenteraad ten einde was, liet de voorzitter zich ontvallen: de Delft laan en heel de westelijke randweg dreigt de „Weg der zuchten" te wor den. Dat de R.K. gymnastiek vereniging I „Leonidas" een belangrijke vereniging 1 is, zal niemand kunnen ontkennen. Zij geeft honderden kinderen gelegenheid, om bij haar de edele sport van pure li- i chaainsontwikkeling in groepsverband en onder deskundige leiding te komen beoefenen, hetgeen dan ook wel dege- lijk gewaardeerd wordt. Op de speelplaats van de J. P. Coen school bij de Muiderslotweg demon streerden de meisjes en jongens van de ze vereniging, wat zij in korte of lange tijd hebben geleerd. De jonge knapen deden wat „grondwerk". Zij hadden ui teraard geen moeite met koppeltje dui ken e.d., kunstjes, waarvoor iedere jon gen zijn hand niet omdraait. Toch ver ried de manier, waarop alles werd uit gevoerd, wel enige ervaring. Het ge deelte voor de meisjes was aantrekke lijker, evenals dat voor de dames. Vooral die parmantige kleuters lieten aardige dingen zien. Ook het rhytmisch dansnummer voor dames viel op door elegance en soepelheid, terwijl de ca priolen aan een evenwichtsbalk zeker waard waren om voor te applaudiseren. De uitvoering van Cios in het Zaanen plantsoen, dat omgeven was door dikke rijen mensen, mag afgezien van een paar mislukkingen, geslaagd genoemd worden. Het optreden van een aantal meisjes, dat zoals een man door een af en toe krakende loudspeaker mededeel de, rhythmisehe dansen voorstelde, ge leek óp langzaam, misschien ietwat schuchter over het gras schuifelen, maar kon verder slechts als rommelig en rekening houdende met de leeftijd en de geringe oefening der kinderen weinig succesvol worden aangemerkt. Gelukkig maakten de dames en meis jes veel goed. De eersten verdienden menig „open doekje" voor soms vlekke loos slingeren op de evenwichtsbalk, de laatsten voor uitstekende brugoefenin- gen. Op het terrein van „Oosterkwartier 'aan de Zomervaart speelde Altijd Wel- I kom (dames) een volleybalwedstrijd te- I gen S.S.O. die in een 30 zege voor de eerste eindigde (159, 1510, 1512.). Bovendien demonstreerde de herenploe- gen van die Raeckse en Velox, welke ontmoeting een zege werd voor die Raeckse (15—2, 15—8, 15—13, 5—15) Evenals andere jaren wordt aan het einde van de sportweek een wandel tocht van ongeveer 10 km georgani- seerd waaraan een ied kan deelne- men. De minimum leeftijd voor de deel nemers is gesteld op 10 jaar. Na het volbrengen van de tocht ontvangen al len een speciaal Sportweek-lint. De leiding berust bü de officials van de Ned. Wandelsport Bon terwijl ge- start zal worden op Zaterdag 11 Juni j tussen twee en drie uur. Aangezien de ze tocht voor velen een training zal zijn I voor de Avondvierdaagse welke volgen- de week wordt gehouden, verwacht men I een grote deelname. Het startlokaal is I reeds geopend om half twee, er bestaat I daar tevens gelegenheid tot inschrij- j ven voor de Avondvierdaagse. Het volgende parcours zal worden ge wandeld: Hoof manstraat, Zijlweg, Ju- lianalaan, Prins Hendriklaan, Oranje- Nassaulaan, Willem Frisolaan, Juliana- laan, Cearalaan, Bloemend.weg, Ter- hoffstedeweg, Linbar Petrilaan, Kweek- duinweg, Tetterodeweg, Prins Bern- hardbrug, Brouwerskolkweg, Duinlust,- weg, Zijweg, Bovenweg. Duinvlietpad, Ramplaanpad, Korte Zijlweg, Houtman pad, langs de Brouwersvaart, Houtman kade, Hoofmanstraat. IJMUIDEN Vrijdag 10 Juni Hoog water: 6.29 u. en 18.50 u. Laag water: 2.06 u. en 14.24 u. de gemeenteraad als het ware gedwon gen wordt om zijn vroeger besluit in te trekken. Tot nu toe is er nog steeds niets gebeurd en hij diende een motie in, mede ondertekend vanwege de andere fracties, waarin de gemeente raad zijn verontrusting uitspreekt over de trage gang van zaken bij de oplossing van de verkeersvraagstukken, die afge daan moeten zijn, wanneer de tunnel in Velsen gereed is. Tevens wordt er in de motie op aangedrongen, dat de Delftlaan in eigen beheer van Haarlem blijft en dat de westelijke randweg over Haarlems gebied zal lopen. Het is de bedoeling, dat de motie ter kennis gebracht wordt van dc Minis ter van Verkeer en Waterstaat en van Gedeputeerde Stalen van Noordholland. De heer Schippers (K.V.P.) betreurde het in hoge mate, dat het besluit van Februari niet zou worden uitgevoerd. Evenzeer had hem de wijze teleurge steld, waarop uitvoering van de plannen door Rijks- en provinciale Waterstaat onmogelijk werden gemaakt. De heer Schippers wilde ondanks alles vast houden aan het besluit van Februari. De heer Goedee (P.v.d.A.) kon de gang van zaken niet bepaaJd gelukkig noemen. PIü stelde, dat B. en W. een zekere bereidheid hebben getoond om Gedeputeerde Staten tegemoet te komen. Dit college moest dan maar Haarlem tegemoet komen door te zorgen, dat de twee-baansweg in het voorjaar van 1956 gereed zou komen. De heer Wensing (C.H.) noemde het nieuwe voorstel van B. en W. een stap terug, die niet aanvaard kan worden en evenzo dacht de heer Stoffels (VVD) er over. De heer Proper (C.P.N.) echter wilde zich wel achter B. en W. scharen, ofschoon .ook hü van mening was, dat de plannen aan de late kant waren. Wethouder Happé deelde in de verontrusting van de gehele raad, maar hij verklaarde, dat op de duur een twee-baansweg te prefereren zou zün. H\i merkte voorts op, dat hü de onderhandelingen ook Haarlem iets moest toegeven; hü achtte het tenslotte uitgesloten, dat een tweebaansweg reeds in het voorjaar van 1956 gereed zou zijn. Er zal nu eenmaal rekening mee moeten worden gehouden, dat de Delft laan op andere wegen zal moeten aan sluiten. Met 21 stemmen voor en 14 tegen werd het voorstel van B. en W. aange nomen. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad accoord met de motie van de heer Spek. Donderdag 9 Juni: 19.45 uur: Kracht sportavond in het Concert Ge bouw. Body building door leden van HKV „Haarlem", Judo en Jiu Jitsu (kamp. Europa Anton Geesink). Boksen, 10 partijen. 19.00 uur. In het Rampiaankwar- tier gymnastiek demonstraties van KTK, Concordia en BATO, Vol leybal dames: AVCDe Blinkert, heren: CIOSHBC. 19.30 uur: Plein demonstratie door Gymnastiekver. Turnlust aan de Pladellastraat. 19.30 uur: Softbalstedenwedstrijd Haarlem—Amsterdam op het ter rein Kleverlaan. 19.30 uur: Kano wedstrijden kor te baan in de Nieuwegracnt. Vrijdag 10 Juni: 18.45 uur: Kaatsen op terrein Oosterkwartier. Demon stratie door „Frisia" gevolgd door Korfbal wedstrijd Haarlem XII Allen Weerbaar (Amsterdam). 19.00 uur: Voetbal op EDO ter rein. Haarlem BDen Haag B. 19.00 uur: Sprintkampioenschap- ren athleriek on het ter. van Oos ten de Bruynstraat in zes groe pen, jongens, meisjes, dames en heren. 19.30 uur: Zevenhandbal voor ju nioren op speelplaats J. P. Coen school. Heren: RapiditasRest van Haarlem, meisjes: BlinkertRest van Haarlem. 19.00 uur: Pleindemonstraties Turn verenigingen. Concordia op het Theemsplein, de Culturele Sport bond in het Zaanenplantsoen. 19.30 uur: Zaalsportavond in Kre lagehuis. Badminton David Choong (Malakka) tegen Bent Lillelund (Denemarken). Volleybal RVC SMH (revanche kampioenschap van Nederland) en jeugdwedstrijd HSV—Die Raeckse. De Rechtbank te Haarlem heeft Dins dag in staat van faillissement verklaard P. Dekker, schilder, wonende te Haar lem, Padangstraat. Rechter-commis saris mr. H. J. Ferwerda. Curator mr. J. F. Saehse te Aerdenhout. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is 6 Juni geëin digd het faillissement var.: A. M. van Wijk, handelaar, wonende te Badhoe vedorp, gem. Haarlemmermeer, Roer dompstraat. Rechter-Commissaris mr. H. G. Rambonnet. Curator mr. J. Jan- sonius te Haarlem. Bij vonnis van de Rechtbank te Haar lem van 7 Juni is, na gedaan verzet, vernietigd het vonnis dier rechtbank van 24 Mei, waarbij R. Bootsma. confec- tiefabrikant, wonende te Haarlem, Kijk- duinstraat in staat van faillissement is verklaard, met benoeming van mr. H. Jonker, Haarlem, tot curator. 14 Juni a.s. zal dr. A. A. Olierook, pastoor te Bloemer.daal zün 25 jarig priesterfeest herdenken. De kerkelijke viering zal plaats vinden Zaterdag 18 Juni en Zondag 19 Juni. De jubilaris zal een buitenkerkeüjke feestavond worden aangeboden door de parochianen op Dinsdag 21 Juni a.s. Van 13 tot en met 18 Juni is de Jubilaris afwezig. Advertentie Advertentie Typhoon Sport De personenauto van de Zandvoortse gemeentepolitie is gisteren te St. Phi lipsland in Zeeland over de kop gesla gen. De hoofdagenten Van Landeghem en Janse waren voor politie-onderzoek op weg naar Renesse. In St. Philipsland moest op de weg naar de pont een wa gen worden gepasseerd. De auto slipte vermoedelijk ten gevolge van het natte wegdek en de politiemannen reden toen de dijk op, die links van de weg ge legen is. De auto sloeg daarbij twee maal over de kop, maar de politieman nen liepen slechts lichte kwetsuren op. De Zandvoortse politie heeft Dinsdag in Bentveld een zwervende vrouw aan getroffen van 85 jaar. Het bleek, dat zij aan geheugenverlies leed en tot he den -heeft de Zandvoortse politie haar niet kunnen indentificeren, ondanks dat haar signalement via de telex verspreid werd. Voorlopig is de vrouw ondergebracht in het gemeentelük verzorgingshuis te Zandvoort. FILMS: CINEMA PALACE: ..Heidi en Peter", L Tijden: 7 en 9.15 u. FKANS HALS: „Liefdesroes", volw. Tijden: 7 en 9.15 uur. LIDO: ,.De wereld veroordeelde haar 18 jaar. Tijden: 7 en 9.15 u. LUXOR: „Ontvoerd uit Singapore", volw. Tiiden: 7 en 9.15 uur. MINERVA: „All about Eve", 18 jaar. Tij den: 8.15 uur. REMBRANDT: „There's no business like show business", a. 1. Tijden: 7 en 9.15 u. ROXY: „Onteerd", 18 jaar. Tijden: 8 uur. STUDIO: „Vermist". Tijden: 2. 6.45 en 9.15. Donderdag 9 Juni Grote Kerk: Carillon-Glockenspiel door de stadsbeiaardier Arie Peters. Van 2021 Vrijdag 10 Juni Grote Kerk: Carillon-Glockenspiel door de stadsbeiaardier Arie Peters. Van 11,30— 12.30 uur. Concertgebouw: Haarl. Muziek Instituut. Leerlingenuitvoering, 19.30 uur. (Niet officiële koersen) Vorig Opening slot 9/6 Ned 1953 103 3ii Ned 1953 102{| 1011/2 3',4 Ned 194F 3"4 pCt Ned 1950 101A 31/4 Ned 1954 101 31/4 Ned 1955 101 3-3% Ned 1947 101 101 A' 3 Ned 62-64 beJ fac 10118 Inschr Grtbk 1946 3 pCt 100V* Ned Handel Mij cert 234 A.KU 300 V2 299% Van BerkeJ's Patent 183% t alve-Delft cert. 290% Van GeJder 280 Kon Hoogovens cert 318 Unilever Cert. 4311/a 424 Ned Kabel 265% 398% Philips 398 Kon Petroleum 573%* 580% „Amsterdam" Rubber 124% 124% Hol] Amerika Lijn 179% Kon Ned Stoomb Mij 174 173% Ned Scheepv Unie 178% 178% d VA 148 Deli Mij Cert 1431/2 143% ex-div. 8% ex-slotdiv. 10 7/6 8/6 \naconda Copper 6p34 67 Bethlehem Stee] 1371-2 138 Chrysler Corp 77>i 771,4 GeneraJ Electric 53 =i 5414 General Motors 99% 100% Kennecott Copper 110H 113% Montgomery Ward 79% 79% Radio Corp 53% 53% Republic Stee] 45% 45% Roy a] Dutch 75% 77% shel] Union Ol) 60'i 61% outhern Pacific 69% 6044 Southern RaiJway 98(2 9712 Tidewater 29 29% U.S Steel 48 li 48% a ex dlv Stemming: vast

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3