NAC na rust productiever dan Stormvogels ervoor Concours hippique in de Sportweek zeer succesvol VSV laat maar goed op dreef tegen De Vole wijekers Haarlem maakt korte metten met Blauw Wit dat practisch zonder overtuiging speelt: 0-5 E.D.O. minder onproductief dan D.W.S.: 2-1 r EERSTE KLASSERS v._ Te klein spel Stralend lenteweer en overvolle tribunes in de Haarlemmerhout Mary Kok op 2 km verslagen Geslaagd nacht eden op IJsselmeer Bondsploeg voor Olympische Dag Roozen nog steeds zijn plaats waard Slechte wedstrijd J MAANDAG 13 JUNI 1955 PAGINA 7 Lenie de Nijs vestigt nieuw record GEEN DUBBELE SCHAATSRECORDS Chataway bereikt bijna een record Italiaanse tourploeg Vreemd elftal HAARLEM wint Vierbondentournooi BelgiëNederland in Brussel? Courses te Alkmaar Jeugdtournooi R.G.H. Waterpolo-uitslagen Polocompetitie Alliance wint jeugd- jeugdtournooi BROMFIET SPU ZZLERIT In het kader van de sportweek werd j Zaterdagmiddag door de Haarlemse Bromfietsclub „De Spaarnebrommers" een puzzlerit georganiseerd. Acht en vijftig rijders hebben hier aan deelge nomen, waaronder zich ook deelnemers uit Den Helder, Alkmaar, Oostzaan en Amsterdam bevonden. Om drie uur werd de eerste puzzelaar gestart en het heeft wel even geduurd voor de eerste j na volbrachte tocht weer aan de finish verscheen. Na deze eerste volgden er meerdere. De heer G. Voogd voorzitter commis sie motorsport van het sportweek-co mité, hield een geestige toespraak, warain hij o.a. memoreerde, dat hem deze middag wel gebleken was, dat er met bromfietsen toch wel sport te be oefenen viel. Dit leek hem een aangename manier om het beroepsgebruik van een brom fiets eens af te wisselen met een spor tief ritje. Hierna deel de de heer Voogd met een enkel woord de prijzen uit. De eerste prijs werd gewonnen door de heer L. Weber, die tevens in het be zit van de wisselbeker kwam. De twee de en derde prijs ging naar de heren H. Kokkelkoren en J. Hommes. Verder waren er nog een twintigtal prijzen in natura uit te reiken. Tot slot wenste de heer Voogd de or ganiserende vereniging geluk met het succes, roemde de perfecte organisatie en hoopte het volgende jaar nog meer deelnemers te mogen begroeten. De rit werd door acht en dertig deelnemers reglementair uitgereden. Zaterdag is op de Loosdrechtse plassen door de Hilversumse zwemclub „De Robben" een twee kilometer zwemwed strijd georganiseerd. De grote verras sing viel bij de dames in de vrije slag, waarbij niet Mary Kok, maar haar club genoot] e Leni de Nijs zegevierde. Ruim l'j km. zwommen de meisjes zij aan zij. De tijd van Leni de Nijs betekende een nieuw record voor de dames over deze afstand, n.l. 30 minuten 33,8 sec. Bij de heren in de vrije slag zegevier de Gerrit de Bruin van Neptunus (Amersfoort) in de zeer goede tijd van 28 m. 34 sec. De beide Robbenzwemmers Herman Willemsen en Arndt Kaiser, die in vorige jaren steeds de eerste plaat sen bezetten, moesten nu met de derde en vierde plaats genoegen nemen. Bij de schoolslag dames won Rika Kroon van De Robben in 33 m. 38.6 sec. Een belangrijk snellere tijd dan de win naar van de heren Joop Bekkering maakte. Er gingen in totaal 305 zwemsters en zwemmers te water. De internationale schaatsbond heeft een Oostenrijks voorstel om aparte lijs ten aan te leggen van recordtijden op de Russische baan Alma Ata en van die welke gemaakt zijn op andere ba nen, verworpen. Wel heeft de bond be paald dat wereldrecords alleen kun nen worden erkend, indien ze gevestigd worden in internationale krachtmetin gen. Een Russisch voorstel, ook wereld tijden gemaakt in nationale wedstrijden te erkennen, werd niet aanvaard. Tevens werd overeengekomen dat van nu af aan op Europese, wereld- en Olympische kampioenschappen electri- sche tijdopneming zou zijn toegestaan, hoewel het gebruiken van chronometers als volkomen correct zou worden be schouwd. Het aantal deelnemers op de 10.000 meter op Europese- en wereld kampioenschappen werd op 16 gebracht (tot nu toe 12). Het heeft niet veel gescheeld of de Engelse athleet Chris Chataway was er te Londen in geslaagd het wereld record op de 2000 meter dat met 5 min. 7 sec. sedert *1948 op naam van de Belg Reiff staat, op zijn naam te brengen. Hij won de afstand in de fraaie tijd van 5 min. 9.4 sec. Deze tijd is nog nooit in Engeland voor een athleet afgedrukt. Tijdens internationale athletiekwed- strijden te Balingen heeft de Engels man Gordon Pirie de 1500 meter ge wonnen in 3 min. 49,6 sec. Piries tijd ligt 7,8 sec. boven het wereldrecord van de Australiër John Landy. De Italiaanse wielerploeg, die aan de Tour de France zal deelnemen, is als volgt samengesteld: Aftrua, Baffi, Be- nedetti, Coletto. Bertoglio, Fantini, Fornara, Monti, Nencini en Giudici. De Italiaanse wielerbond is accoord ge gaan met de samenstelling van deze, door Alfredo Binda gevormde ploeg. Een stralend lenteweertje en over volle tribunes vormden Zaterdagmid dag de entourage van het, door de Federatie van Landelijke Rijverenigin- gen in het kader van de Haarlemse Sportweek, georganiseerd Concours- hippiqué. Uit alle delen van het land waren de dressuur- en springruiters naar de Haarlemmerhout gekomen om eikaar op sportieve wijze de zegepalm te betwisten. Het terrein verkeerde in uitstekende toestand, de hindernissen waren niet te moeilijk, maar toch wel van die aard, dat ervaren ruiters als de Heer Jansen uit 's Hertogenbosch en de in binnen- en buitenland befaamde Dr. Kosters uit Rotterdam niet geheel foutloos rondkwamen. Onder de deelnemers aan dit hip pisch festijn zagen we scheidsrechter Leo Horn (compleet met pet), die met Mydas winnaar werd in de geschikt- heidsproef voor jachtpaarden. Dr. Coe- vorden met Gentleman Hunter en de succesvolle Hr. Meuris uit Den Bosch behaalden een eervolle tweede en der de plaats. De dressuurproeven, die in verband met de beschikbare tijd, 's morgens al een aanvang namen, leverden in de klasse manegepaarden een overwin ning op voor Mej. Schroder op Jagd- held met 70 pt. en bij de eigenpaarden was de eerste prijs voor de heer v. Wijk op Anton, die met 85 pt. zijn bekende mededingster Mevr. Hurg uit Haarlem op Missive 10 punten achter zich liet. Het Ma-dressuumummer leverde de overwinning op voor de Heer J. Crol op Action Deux, zij het na spannende strijd met Mej. T. Eysvogel, die met Cypresse slechts één punt op haar mannelijke collega ten achter bleef. De jeugd was vanzelfsprekend goed vertegenwoordigd en ook bij hen heb ben wij enige bijzonder opvallende prestaties gezien, zoals bij het dres- suurnummer, dat een royale overwin ning werd voor Mej. Kistenmaker op Roland met 52 pt. In het jeugdspring- concours kwam zowel Jan Horn op Brownie als Miss Sigel op Jagdheld met nul fouten rond, maar de tijd van Brownie was net een seconde sneller. Het B-springnummer was tenslotte De door de K.N.Z. en R.V. gehouden zeilwedstrijden op het IJsselmeer in de nacht van Zaterdag op Zondag zijn weer een groot succes geworden. De gunstige wind en de spanning die er tot het laat ste toe in zat werkten hier zeer toe mee. In klasse I (voor de kleine jachten) zat helaas weinig spanning. Van de vier in schrijvers verschenen er twee niet aan de start en een derde moest in Volen- dam opgeven. Zod-ende legde ir. J. D. Waller met zijn „Boutrib" beslag op de eerste plaats. In klasse II (de grote jachten) ver overde H. C. M. Merkx met de „Vrouwe Emilia" voor de derde maal in successie de wisselbeker. De derde klasse, voor de middelgrote jachten, had de meeste inschrijvers. Van de zeven boten bereikten er vier op tijd de finish. De „Windvang" van C. O. G. Peltzer kwam ver buiten de voorge schreven tijd binnen en kon zodoende niet worden geklassificeerd. De heer G. Sonderman met zijn „Tjiwirre" werd met klein verschil eerste voor de „Ma rina" van H. J. v. d. Waals. De 19-jarige Japanse zwemmer Masa- ru Furukawa heeft de snelste tijd in een buitenbad op de 200 meter schoolslag gebracht op 2 minuten 36,8 seconden tij dens een wedstrijd tussen drie univer- siteitsploegen. Mr. F. J. J. L. van Lanschot, burge meester van Geldrop, heeft in zijn ge meente een fraai openlucht zwembad of ficieel geopend. voor Mej. N. Hurg op Brownie met geen enkele fout in de tijd van 63 sec. Het was al vr\j laat in de avond, toen de bel luidde voor de laatste ruiter in het Handicap Springconcours. Het par cours bevatte 5 hindernissen, welke in de eerste omloop niet hoger stonden dan 1.10 m. Een zestal springers bleef, ook na en dus moest de snelste tijd de be- diverse verhogingen, broederlijk bijeen slissing brengen. De Heer W. Meuris uit Den Bosch op Patrick was met 73 sec. de gelukkige winnaar en oogst te een bewonderend applaus van de talrijke toeschouwers. Op dit nummer werd de sympathieke Amerikaan Lime- t>ack vierde met een tijd van 80 sec. In het stedenklassement reden en sprongen de Bossche ruiters 18 pt. bij elkaar, hetgeen ruim voldoende was voor de eerste plaats. De equipes Rot terdam en Haarlem I werden respectie velijk tweede en derde. De prijs voor de meest succesvolle dame in dit con cours werd tenslotte toegekend aan Mevr. Meuris uit Den Bosch. We heb ben die middag weer kunnen genieten van een prachtige propaganda voor deze elegante en ridderlijke sport, die mens en dier dichter bij elkaar bracht. Vit handen van H. K. H. Prinses Beatrix ontvangt de heer W. Hendnckx uit Grathem de prijs voor de Nederlandse ploegwinnaar in de landenwedstnjd van het Enschedese concours-hippique. (Van onze verslaggever) VES heeft de kleine kans om de hoofdklasse te bereiken dankbaar gegrepen en Volewijckers, eveneens in nood verkerend, verdiend met 42 geklopt. Het heeft er intussen vrij lang naar uitgezien, dat de Amster dammers het vonnis over de rood- witten zouden vellen, want de eerste 20 minuten leverde nog geen drie duizend toeschouwers een strijd op, die zich vrijwel geheel op de Velser helft van „Schoonenberg" afspeelde. Het bleek hierbij intussen, dat de stootkracht van het Amsterdamse binnentrio, voor zover dat door het systeem van de dubbele stopper niét tot een binnendue was teruggebracht, verre van indrukwekkend was. VSV deed het onmiddellijk beter, want toen een der eerste aanvallen tot een doelworsteling leidde zag De keuze-commissie van de KNVB heeft het bondselftal dat op de Olym pische Dag (19 Juni) tegen de Bra ziliaanse club Botafogo uitkomt, als volgt samengesteld: Doel: Landman (Holland Sport), ach ter: Wiersma (Donar) en Boskamp (Amsterdam), midden: Schaap ('t Gooi) aanvoerder, Van der Hart (Fortuna '54) en Klaassens (VVV), voor: Van Over- beeke (NAC), Schouten (Holland Sport), Van Melis iRapid JC) Clavan (Holland Sport) en De Harder (Holland Sport). Reserves: Pieters Graafland (Ajax) en Bak (Holland Sport). De keuze-commissie heeft ditmaal geen beroep gedaan op verscheidene spelers, die de laatste tijd wel in het Nederlands elftal waren gekozen, maar die thans voor hun verenigingen nog belangrijke competitiewedstrijden moe ten spelen. Wilkes zal op 19 Juni waar schijnlijk voor Valencia uitkomen. (Van een onzer verslaggevers) De cijfers spreken toch wel duidelijke taal: Blauw Wit heeft gistermiddag in het Stadion zijn voorlaatste wedstrijd van deze competitie tegen Haarlem kansloos verloren. Met liefst 50 demonstreerden de Spaarnestedelingen, die bij het ingaan van de rust met een veelzeggende voorsprong van 30 reeds practisch op fluweel troonden, hun aspiraties voor een plaats in de hoofdklasse. Toch zou de strijd misschien nog een iets aantrekkelijker aan zien hebben gekregen, indien doelman Eype in de vijf-en-twintigste minuut van de eerste helft niet zo onfortuinlijk was geweest, een ver en ongevaar lijk schot van Boeree tussen zijn handen door te laten lopen, waarmee de stand iets tegen de ware krachtsverhouding in op 02 kwam. Want hoewel Haarlem reeds na ne gen minuten spelen, vlak vóórdat En gelander een ongeldig doelpunt scoor de, aan een voltreffer kwam, toen Roozen op handige wijze langs Kers bergen liep en daarna de toegelopen Groeneveld een niet te missen kans presenteerde, was Blauw-Wit hier door nog geenszins van zijn apro pos. De thuisclub toonde zich zelfs iets schotvaardiger. Doch naarmate de tijd verstreek, kwam toch steeds dui delijker aan het licht, dat deze mid dag vooral de Amsterdamse defensie een allesbehalve betrouwbare indruk maakte. Dit was natuurlijk koren op de molen van midvoor Roozen, die on danks zijn "jaren", een permanent ge vaar was in het doelgebied van Blauw-Wit. Niet alleen technisch, maar ook uit oogpunt van snelheid toonde de oud-international zich meermalen de meerdere van zijn be wakers. En zo gebeurde het, dat de Stadionclub na het tweede Haarlemse doelpunt danig gedeprimeerd verder speelde. Haarlem verschafte zich het beste van het spel, doordat het zijn aan vallen met meer overleg en accura tesse opzette; Blauw-Wit bracht het niet verder dan een hard schot van Bommels tegen de kruising van paal en lat. Drie minuten vóór rust moest de thuisclub gelaten toezien, hoe Groeneveld na goed individueel werk de bal voor de voeten van Vreeken schoof, die met verbluffend gemak <de ontredderde Amsterdam se verdediging, doelman Eype in cluis, in de luren legde (03). Zelfs de meest verstokte supporter van Blauw-Wit die voortdurende re gen en kou heeft moeten trotseren, was de mening toegedaan, dat er in de tweede helft onvoorziene omstan digheden voorbehouden geen winstkansen meer in zaten. En zij ble ken met deze prognose de plank niet ver te hebben misgeslagen. Haarlem startte namelijk met hernieuwd élan, getuige een kopbal van Roozen, welke op een haar na doel miste, en een kei hard schot van dezelfde speler tegen de lat, waaruit v. Osch rakelings over knalde. In de vijftiende minuut werd het vonnis definitief over Blauw-Wit geveld. Na uitstekend voorbereidend werk van Vreeken tikte Haarlem's rechtsbinnen de bal naar de in het centrum opgedoken Jacob, die vol komen vrijstaand de man aan het scoringsbord noopte, nummer vier uit de voorraad op te diepen. Hiermede had de wedstrijd zelfs de geringste kans op enige aantrekkelijkheid ver loren. Haarlem toonde zich heer en mpester, hetgeen na vijf en twintig minuten spelen resulteerde in de vijf de Haarlemse voltreffer, toen Jacob uit een corner van Vreeken met een kopbal onhoudbaar doel trof (0—5). De verdediging der gasten wist verder wel raad met de enkele onsamenhan gende aanvallen der thuisclub, die elke overtuiging misten. Voor de eerste maal heeft het Neder lands handbalelftal in een officiële in terland van België verloren. Op een door de regen glad geworden veld van het Lierse stadion leed het eèn nederlaag van 1413. Wanenburg in de 22e minuut zijn kans schoon: 10. Vijf minuten later was de balans echter weer in even wicht door toedoen van middenvoor van Alphen, die een keurige vrije schop van Van der Ruit op fraaie wij ze inkopte. Er ontspon zich daarna een interessant duel, waarbij Van Breenen pech had toen hij de lat be kogelde en Hagenaars liet zien, dat hij nog altijd een doelman van klasse is, door een kogel van De Graaf, fraai opverend te stoppen. Na de hervatting was het spoedig met Volewijckers gedaan. In de derde minuut trof een schot van Tielrooy de paal, waarna De Graaf inschoot. Tot in de 25e minuut wist Hagenaars verder onheil te voorkomen. Toen was de door het uitvallen van stop per Kamstra verzwakte groen-witte achterhoede echter murw gebeukt. Uit een voorzet van De Graaf maakte de actieve Zwanenblrg het derde Velser doelpunt en toen vijf minuten latei- Van Deursen van de andere kant een voorzet op hem afzond bracht de Vel ser middenvoor de hattrick op zijn naam en de stand op 41. Door een te onjuister tijd uitgestoken been van een der Velsenaren belandde een tam schot van Van Alphen enkele minu ten precies in de hoek waar Geer- lofs niet stond, zodat de uitslag 42 werd. (Varj onze sportcorrespondent) NAC, pas na de rust op volle toe ren draaiend, heeft in die periode Stormvogels de nederlaag toegebracht, die in de eerste helft bepaald niet te voorzien was geweest. De IJmuidena- ren waren toen veel actiever dan de thuisclub, voerden hun aanvallen ook veel intelligenter uit en hadden verde digend niet zo heel veel moeite met de vrij tamme Bredase aanval. De Storm vogels sloegen echter hun vleugels niet breed genoeg uit: het spel werd te kort gehouden en te ver doorgevoerde solo-acties bedierven veel van wat kun dig was opgezet. Daardoor viel er eigenlijk de eerste drie kwartier slechts één serieuze sco ringskans te noteren; na een voorzet van linksbuiten V. d. Meer bracht mid voor Luppens met een hard schot van De afdeling Haarlem van de KNVB was ditmaal de organisatie opgedragen van het jaarlijkse Vierbonden tournooi. Het werd op het prachtige Zandvoortse Sportpark (TZB) gehouden maar men trof het niet met de weersomstandig heden. Het regende de gehele dag maar desondanks werd er heel aardig ge voetbald. Haarlem kwam tenslotte als overwinnaar uit de strjjd. In de eerste ronde had Amsterdam van Den Haag met 21 gewonnen. HaarlemNoord-Holland eindigde in een 22 gelijkspel maar door straf schoppen won Haarlem. De verliezersronde ging tussen Noord-Holland en Den Haag en ook deze ontmoeting efndigde in een 2—2 gelijkspel. Strafschoppen bezorgden thans de Noord-Hollanders de zege. In de finale tussen Amsterdam en Haarlem waren de hoofdstadbewoners in de eerste helft sterker. Zij drukten zulks uit in een doelpunt van hun links buiten en stonden bij de rust met 10 voor. Na de pauze echter werden de Am sterdammers volledig in de verdediging gedrongen. Nu was Haarlem sterker. Pletner (Kennemers) scoorde de gelijk maker waarna Peters (EDO) Haarlem aan een 21-overwinning hielp. De eindstand is dus: 1. Haarlem. 2. Amsterdam, 3. Noord-Holland, 4. Den Haag. De speciale studiecommissie van de Kon. Belgische Voetbalbond heeft zich bezig gehouden met de kwestie van de plaats voor de voetbalwedstrijden België-Nederland. Indien de Olympi sche zomerspelen in 1960 aan Brussel worden toegewezen, en in verband hier mede de capaciteit van het Heysel- stadion tot 100.000 plaatsen zal worden opgevoerd, zal de jaarlijkse derby wel licht geregeld in dit stadion worden gespeeld. (Van onze verslaggever) EDO en DWS hebben Zondag de om standigheden tegen zich gehad om te kunnen bewijzen, dat zij beid"" candi- daat zijn voor een plaats in de hoofd klasse. De gestadig neervallende regen en de harde wind, die recht over het veld stond, het waren zaken, waarvan de voetballer allerminst is gediend en hieraan zullen wij het dan ook maar toeschrijven, dat er in deze wedstrijd zo slecht is gespeeld. De natte klerpn en de kans op een verkoudheid ten spijt, was in het Haarlemse kamp toch reden tot vreugde, want door een zege van 21 behield EDO zijn kans het „walhalla" te bereiken. De voorhoede van EDO, verzwakt door het ontbreken van Mul, bracht er voor de rust niet veel van terecht. Ditzelfde kon ook gezegd worden van de vuur linie der Amsterdammers. De spelers gingen met weinig overleg te werk, schoten practisch niet. In de blauw zwarte middenlinie speelde de oud-in ternationaal Wiertz een uitstekende partij, terwijl ook linkshalf Koot met verdienstelijk spel voor de dag kwam. Maar in de aanval der bezoekers was het mis. Slechts eenmaal waren de Am sterdammers werkelijk gevaarlijk, toen doelman v.d. Berg een schot van Loer- mans niet onder controle wist te krij gen, waarna de midvoor van DWS op nieuw inschoot en het leer bijna de doellijn passeerde. Op het critieke mo ment slaagde v.d. Berg er evenwel in een goal te voorkomen. Na 36 minuten nam EDO de leiding toen na een corner de Amsterdamse De uitslagen van de Zondag te Alkmaar gehouden draverijen luiden: Vacantie-prijs, 2040 m: 1. Spencer Nora (J. P. v. Twisk) 3.21.5. 2. Silver Queen. 3. Regina Sylvia. Tot.: win. I 3.80, pl. 1.60, 1.60, 3.20, gek. 7.10, cov. 4. Bergen aan Zee-prijs, 2340 m: 1. Quick Hannover (A. R. Nottelm?n) 3.32.5. 2. Sally Harvester D. 3. Trabant. Tot.: win. 3.—, pl. 1.40, 1.40, 140. gek. 6.10, cov. 4.—. Bossen-prijs, 2340 m: 1. Oscar (W. J. A. v. Schijndel) 3.29.4. 2. Peter Chestnut. 3. R. Petrosia. Tot.: win. 3.—, pl. 2.—, 2.30, gek. 8.70, cov. 4.80. Duinen-prijs, 2040 m: 1. The Flymg Dutchman (G. Bak) 3.15.3. 2. Tector. 3. Tilly Hollandia G. Tot.: win. 5.60, pl. 1.50, 1.10, gekop. 3.50, cov. 5.90. Strandprijs, 2040 m: 1. Radbout (K. Kra mer) 3.02.7. 2. Quick Bongershof. 3. Rudi Trothan. Tot: win. j 3.pl. 1.40, 1.60, 2.50, gekop. 5.20, cov. 4.10. Heide-prijs, 2720 m: 1. Ria Olivier (A. S. Tesselaar) 4.06.1. 2. Queen Mary. 3. Paul Spencer. Tot.: win. I 4.60, pl. 1.70, 1.60, 5.20. gekop. 7.20, cov. 4.90. Wandel-prijs, 2060 m: 1. Norton William S (P. A. Strooper) 3.00.3. 2. Pretty Boy. 3. Nelli Gregor. Tot.: win. 5.50, pl. 1.60, 1.20, gekop. 4.40, cov. 5.40. Museum-prijs, 2340 m: 1. Quintus Har vester (A. R. Nottelman) 3.30.3. 2. Quite Heny. 3. Padua. Tot.: win. 2.10, pl. 1.30, 1.70, 1.40, gekop. 6.—, cov. 4.40, Totalisator-omzet 82.553. Johnson van de universiteit van Cali- fornië heeft in de tienkamp-kampioen schappen van Californië een nieuw we reldrecord gevestigd met 7.983 punten. Fluminense uit Brazilië heeft in Ant werpen met 3—3 gelijk gespeeld tegen Valencia. Twee van de drie doelpunten van Valencia werden gemaakt door Faas Wilkes. verdedigers het leer niet konden weg werken en Roodselaar van dichtbij kon scoren, 1—0. EDO bleef hierna in de aanval, maar verder dan een kopbal van Prins, die net over de lat vloog, brachten de rood-zwarten het niet. De tweede helft was nog maar kort aan de gang toen DWS op gelukkige wijze aan de gelijkmaker kwam. Links back Grij zenhout schoot van grote af stand op doel en hoewel de Haarlemse spil Koning alles in het werk stelde om het leer koppend te keren, liep alles zo onfortuinlijk af, dat de bal via zijn hoofd achter de volkomen verraste v.d. Berg in de touwen suisde; 1—1. Het dient gezegd te worden, dat de EDO-ers zich door dit voor hen zo teleurstellen de doelpunt niet uit het veld lieten slaan. Onmiddellijk trokken de Haarlem mers ten aanval en twee minuten later wees de score alweer 21 in het voor deel van EDO doordat de immer ge vaarlijke Roodselaar een voorzet van Plaizier met een goede kopbal be sloot. DWS rukte fel op om deze ach terstand ongedaan te maken. Een drie tal corners bracht het Haarlemse doel danig in gevaar en voor een fel schot van spil Serlijn moest v.d. Berg al zijn talenten aanwenden om de gelijkma ker te voorkomen. Wiertz verliet zijn plaats in de halflinie en trok naar vo ren. Loermans schoot hard op het doel. maar ook hij had bij de Haarlemse keeper geen succes. dichtbij keeper Goedhart in ernstige moeilijkheden. De doelman sloeg de bal weg, Luppens mikte opnieuw, wéér kreeg Goedhart de bal niet klem, maar de te hulp snellende achterspelers red den de situatie. Ook de thuisclub kon slechts één keer gevaarlijk worden, doch de fraaie combinatie, die dit moment had ingeleid, werd door Hoogenhuizen met een knal tegen de paal besloten. De vervanging van Kraus (die na een jaar voor het eerst weer in NAC optrad) door Canjels bracht na de thee meer vaart in de Bredase aanval. Al spoedig kwam het doel van Stormvo gels onder flinke druk en na 10 min. belandde de bal na een als voorzet be doeld schot van Overbeeke via de paal in het doel, 1-0. Met een royaal ge baar bemachtige NAC hierna het initia tief en in de 75ste minuut lanceerde Overbeeke eer haarfijn uitgemeten voor zet, die door Bruijninckx vallend met een prachtige kopstoot werd afgewerkt, 2-0. Stormvogels trachtten het laatste kwartier de bakens te verzetten mara de vaart van de eerste speel- helft ontbrak, terwijl de defensie van NAC inspiratie putte uit de voor sprong. Een fractie van een seconde nadat de scheidsrechter het einde had aangekondigd joeg Canjels de bal voor de derde keer over de lijn, maar voor de uitslag telde deze treffer niet meer mee. RCH organiseerde in het afgelopen week-end een jeugdtournooi voor ad- spiranten en junioren. Zaterdag kwa men tien adspiranten ploegen in het Heemsteedse Sportpark: De uitslag luidde: Om derde en vierde prijs: HaarlemRCH 21. Om eerste en tweede plaats RhedenVolewijckers 20. Eindstand: 1. Rheden, 2. Vole wijckers, 3. Haarlem, 4. RCH. Zondag waren niet minder dan zes tien ploegen te gast. Hier waren de eindresultaten: Om derde en vierde plaats: 't GooiZandvoortmeeuwen 11 (Zandvoortm. wint na strafschop pen; om eerste en tweede plaats: Eg- mondiaRCH 20. Eindstand: 1. Egmondia, 2. RCH, 3. Zandvoortmeeuwen, 4. 't Gooi. DAMES: Reserve tweede klasse: VZV 2—ADZ 2 0—6; De Meeuwen 3 DWT 3 3—5; DWR 2—DWT 2 1—3. Derde Klasse: 't Gooi 1VZV 1 20; VZV 1—Shell 1 4—0. HEREN: eerste klasse: Neptunus Arnhem 1HPC 1 15. Reserve eerste klasse Zwemlust 2 Haarlem 2 120; Neptunus Arnhem 2 HPC 2 32. Reserve derde klasse: DWR 2—HVGB 4 7—1. Competitie Kring Haarlem K.N.Z.B.: Dames eerste klasse: Haarlem 2 HZV 1 10—0. Heren eerste klasse: VZV 3DWR 3 14; HPC 4Hillegom 1 23; Haarlem 5DWR 3 05. Afdeling Jongens: Haarlem a— HVGB 0—3; DWR—HPC 4—4. Voor de tweede klasse dames van de zomercompetitie KNZB is DWR Zaterdagavond naar Den Haag ge weest, om aldaar ten strijde te trek ken tegen DVZ 1. DWR verscheen met een drietal invalsters. De Haag se dames waren de meerderen en brachten dat in een 71 overwinning tot uitdrukking. Het enige DWR-doel- punt werd door Ina Braun gescoord. De RKSV „Velsen" organiseerde Za terdag een groot adspirantentournooi waaraan tien elftallen deelnamen. Ei werd met animo gespeeld en de wed strijden hadden een spannend verloop. In groep I eindigden Geel Wit, Velsen. en AMSC gelijk. Na strafschoppen kwam AMSC op de eerste, Velsen op de twee de plaats. In groep II werd Alliance winnaar. Strafschoppen moesten nummei twee aanwijzen. ADO zegevierde hier over DEM. ADO speelde met Velsen om de derde en vierde plaats welke strijd door ADO met 1-0 werd gewon nen. Alliance zegevierde in de finale over AMSC met 1-0 en werd dus win naar. De uitslagen waren: Afd A' Geel Wit—Velsen 0-0. AMSC OG 0-2, Geel Wit—DSS 2-1, AMSC—DSS 1-1, Velsen—OG 1-0, Geel Wit—AMSC 0-2, Velsen—DSS 2-1. Geel Wit—OG 2-1, Velsen—AMSC 0-1. OG—DSS 2-0. Afd. B- IEV—DEM 0-2, TYBB—Allian ce 0-1, IÉV—ADO 0-2. DEM—TYBB 0-0, DEM—ADO 0-0„ IEV—Alliance 0-6, TYBB—ADO 0-3, DEM—Alliance 0-0, IEV—TYBB 0-2, ADO—Alliance 0-1. Om derde en vierde prijs: ADOVel sen 1-0. Finale: AllianceAMSC 1-0. A; ExcelsiorEmma Go AheadAmsterdam MWVeendam Roda SportLonga DOSHolland Sport NACStormvogels LeeuwardenZwolse Boys Holl. Sport 25 18 4 3 NAC 25 17 5 3 MVV 25 13 6 6 Amsterdam 25 11 6 8 Excelsior 25 11 6 8 Roda Sport 24 10 4 10 Stormvogels 24 8 7 9 Longa 24 10 3 11 Emma 23 9 4 10 DOS 24 Leeuwarden 24 Zwolse B. 25 Veendam 25 Go Ahead 24 10 7 5 4 3 2 12 6 11 5 15 6 15 6 15 40 39 32 28 28 24 23 23 22 22 20 15 14 12 4—2 B: SpartaHeerenveen 1—0 EDO—DWS 1—1 ADO—Elinkwijk 6—2 SittardiaFortuna 2—1 SVV—Rigtersbleek 2—0 Willem IIBrabantia 32 WageningenHeracles 71—30 57—23 61—36 52—37 43—34 42—45 44—40 52—51 38—45 29—56 37—79 C: AlkmaarEnschedese Boys NO ADPSV (PSV kamp.) NEC—Hermes DVS LimburgiaRapid J.C. EBOH—Vitesse Blauw WitHaarlem GVAV—Feijenoord Willem 11 23 18 4 1 40 Fortuna 24 13 4 7 30 Sparta 25 11 8 6 30 SVV 25 11 5 9 27 ADO 23 10 6 7 26 Elinkwijk 24 10 4 10 24 EDO 25 10 4 11 24 Rigtersbleek 24 9 5 10 23 Sittardia 23 8 6 9 22 Heerenveen 25 8 6 11 22 DWS 23 7 7 9 21 Heracles 24 7 5 12 19 Brabantia 24 5 6 13 16 Wageningen 24 5 2 17 12 D: HVC—Be Quick 13 EindhovenRBC 11 EnschedeDFC 00 BWXerxes 21 De GraafschapVVV 0—5 VSVDe Volewijckers 3—6 PSV 25 16 6 3 38 Rapid JC 24 14 5 5 33 Limburgia 24 13 6 5 32 GVAV 24 14 4 6 32 Alkmaar 24 11 5 8 27 EBOH 24 11 4 9 26 NOAD 24 7 10 7 24 Haarlem 24 8 7 9 23 Vitesse 24 8 7 9 23 Feijenoord 23 9 4 10 22 Ensch. Boys 24 6 6 12 18 NEC 24 3 8 13 14 Blauw Wit 25 6 2 17 14 Hermes DVS 25 2 8 15 12 64—38 49—29 63—43 39—34 42—45 34—33 40—36 36—42 41—44 37—59 26—44 34—59 27—51 Eindhoven 24 16 5 3 37 VVV 24 14 7 3 35 Ajax 23 10 11 2 31 Graafschap 24 13 4 7 30 Enschede 25 12 5 8 29 HVC 24 7 11 6 25 BW 24 10 5 9 25 DFC 24 9 5 10 23 RBC 25 8 7 10 23 Volewijckers 24 9 4 11 22 VSV 24 7 6 11 20 AGOVV 24 4 5 15 13 Be Quick 23 4 4 15 12 Xerxes 24 2 7 15 11 6—0 2—1 0—3 31 3—0 7—1 3—4 85—31 43—33 63—40 51—47 47—36 43—38 37—44 46—56 43-r-43 54—63 27—31 50—65 29—62 27—55 3—0 3—2 0—1 5—2 1—0 4-2 56—21 49—18 48—22 46—31 47—33 31—29 38—39 34—41 40—49 28—49 38—40 30—49 19—56 21—48

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 7