Perón beschuldigt Katholieken van hoogverraad Duizenden Argentijnen bidden in de kathedraal H Les geven in New York H. M. de Koningin bracht een onverwacht bezoek Op de Griekse markt werd Haar een bokaal geschonken Contra-ter rorisme in Noord-Afrika Franse kabinet bijeen geroepen Tussen neus en lippen r n Niet krabben DÉBRAIINE Ledental met 12 pet. gestegen Meisje gedood Conflict in Argentinië verscherpt Vaticaan hoopt op modus vivendi Rome bezorgd Lasterlijke aantijgingen Wil der meerderheid? Satellietsteden bij Den Haag? Prijs brilmonturen 10 pet. lager Leidse lustrumfeesten Zeven mille op bodem van de Waal Ernstige critiek op K.L.M.-directie NJ DINSDAG 14 JUNI 1955 PAGINA VEENDAM EEN WIT VOETJE INDE BILT Bij Leidsendam en Nootdorp Laat Vader genieten Straks roken op straat in Delft toegestaan... Staat gelijk met de kans 5£„ïiU"'™„ bK0n».ïeV™ vermoord te worden Prins Bernhard naar Parijs Amerikaanse marine-attaché onderscheidlen VERGOEDING VAN VOORARREST Voor mevrouw De Boer Van der Hoogt prijs W. G. VAN MAANEN voor „De onrustzaaier" HET BUSONGELUK TE OSNABRÜCK Telegram van medeleven Burgerluchtvaart „St. Raphael" Tegen auto opgelopen Examens $r .«„.«n,»..,*.»..,.,,,.»,. U-.w,.- >.v. 5? iiifin nu 1 r i* nn i 55 President Peron van Argentinië heeft gisteren het parlement in speciale zit ting bijeengeroepen voor het nemen van hiaatregeien tegen katholieken die er ^'an beschuldigd worden Zaterdagavond ne Argentijnse nationale vlag nabij het Vegeringsgebouw in brand te hebben ge stoken. Trouwbetoon aan de vlag was "et doel van een aantal officiële plech- bgheden, die eveneens gisteren werden gehouden. De Senaat, de Kamer van Afgevaardigden en alle legereenheden en scholen zouden volgens een bericht Van United Press hun trouw aan de nationale vlag hebben moeten hernieu wen. Officieel is gisteren bekend ge blaakt, dat de politie tijdens de inciden ten van het afgelopen weekeinde 428 Personen heeft gearresteerd, toen deze het aartsbisschoppelijk paleis, dat ge legen is naast de kathedraal op de Plaza Mayol, betraden. Hoewel de berichten uit Buenos Aires °P dit punt niet duidelijk zijn, heeft de Politie zich blijkbaar met geweld toe gang verschaft tot liet paleis om de ar restaties te verrichten. Naar vernomen Wordt bevond zich in het paleis op dat ogenblik dr. Thomas Casares van het Opperste Hof. Het is niet bekend of hij tot de gearresteerden behoort. Hij was aanwezig geweest bij de H. Mis in de kathedraal, toen sommige Peronisten Poogden binnen te dringen. Gisteren hebben weer duizenden de kathedraal bezocht. Voorzichtigheids halve waren buiten twee brandweerau to's gestationneerd. Twee bussen en verscheidene auto's met politiemannen bevonden zich in de onmiddellijke na- hijheid van de kerk. De politie liet de mensen ongehinderd de kerk binnen gaan, maar zij die zich buiten 't ge- houw ophielden werden steeds tot door lopen gemaand. Tegen de meeste kerk deuren waren nog kerkbanken opge stapeld. Bij verscheidene altaren lagen de kaarsen en de bloemen verspreid over de grond. Op twee plaatsen lagen zilveren kandelaars op een hoopje bij elkaar. Vele gelovigen waren in gebed Verzonken bij het hoofdaltaar en andere altaren die in tact gebleven waren. Een waarschijnlijk gevolg van de bot sing tussen kerk en staat is volgens de mening van velen de verwijdering van het lichaam van San Martin, de nationale bevrijder, uit het mausoleum Van de kathedraal. In Vaticaanstad hebben bevoegde zegslieden gisteren verklaard naar aanleiding van de jongste gebeurte nissen in Argentinië dat het Vaticaan nog altijd de hoop koestert een mo dus vivendi" te kunnen vinden, opdat een breuk in de betrekkingen met de Argentijnse regering voorkomen kan worden. In de kringen van het Vati caan werd ernstige bezorgdheid aan de dag gelegd over de ongeregeldhe den in Buenos Aires gedurende het afgelopen weekeinde. De Argentijnse politie legt de schuld op groepen van de Katholieke Actie en in de kringen van het Vaticaan wordt gevreesd dat het regime van Peron de ongeregeld heden zal aangrijpen om de katho lieke kerk een nieuwe slag toe te brengen. In Mei van dit jaar werd de Argen tijnse ambassadeur bij de H. Stoel Carlo Maria Oliva Velez naar Buenos Aires teruggeroepen voor overleg. Volgens de Vaticaanse zegslieden poogt hij te ko men tot een modus vivendi, waardoor de situatie kan worden gered. De „Osservatore Romano" consta teerde gisteren dat de Argentijnse ka tholieken zich bevinden in de positie Van een beklaagde, aan wie niet de kans is gegeven zich te verdedigen PERÓN ....de Kerk dwingen.... „zelfs tegen de lasterlijkste aantijgin gen". Het Vaticaanse blad zegt dat het onmogelijk is na te gaan wat er tijdens de betogingen van het weekeinde is voorgevallen, omdat de Argentijnse re gering over een „vrijwel totaal mono polie van de voorlichting" beschikt. Er zijn echter positieve bewijzen dat de betogers niet de Argentijnse vlag heb ben verbrand zoals de Argentijnse po litie beweert, zo schrijft de Osservatore Romano. President Peron heeft gisteren in een toespraak, die door alle Argentijnse ra diostations werd uitgezonden, een beroep o het volk gedaan geen geweld te ge bruiken en zich slechts van democra tische methoden te bedienen bij de be slechting van het geschil tussen de R.K. Kerk en de Staat. Hij noemde de Ka tholieke Kerk een „wolf in schaapskle ren" en legde de gelofte af, dat zijn regering de kerk zal dwingen „de wil van de meerderheid te gehoorzamen". Formeel beschuldigde hij de katholie ken er van „hoogverraad beraamd en uitgevoerd" te hebben tijdens de demon straties van het afgelopen weekeinde, waarbij minstens 22 personen door scho ten of op andere wijze gewond werden en 400 tot 600 gearresteerd zijn. De rede van Peron is de jongste ont wikkeling in drie dagen van onrust, die gekenmerkt werden door talrijke de monstraties van Peronisten en Rooms- Katholieke betogers, welke herhaalde lijk in gewelddadigheden ontaardden. et weer heeft de laatste tijd niet overgehouden. Alleen tij dens de overgang van Mei naar Juni leek het zomer te worden. Dit heeft in Veendam, dat juist in die week feestte omdat het 300 jaar bestond, de mening doen postvatten, dat deze stad een streepje voor heeft bij het K.N.M.I. Het bestuur van de Stichting Veen- dam 300 jaar heeft daarom een brief geschreven aan de zieners van het weer in De Bilt, waarin onder meer staat: „Juist op de eerste dag van het her denkingsfeest, 28 Mei 1955, zette het mooie weer in en het bleef mooi tot en met de laatste dag 4 Juni, toen te 24.00 uur zowaar enkele regen druppels neerdaalden. Naar men zegt gevoelde uw instituut zodanige sympathie voor ons feestvierend Veendam, dat Veendam deswege zo rijk met zon overgoten werd". Voorts wordt het K.N.M.I. uit erkentelijk heid voor dit mooie weer een herin nering spenning Veendam-300 aan geboden. De Stichting Veendam 300 jaar spreekt daarbij de hoop uit, dat het K.N.M.I. nog vele soortgelijke penningen mogen worden aangebo den. (Van onze Haagse redactie) Op de dienst voor Wederopbouw en Stadsontwikkeling van Den Haag wor den plannen bestudeerd, om te komen tot de bouw van een tweetal „satelliet steden" bij Den Haag. Deze steden zou den moeten komen in de buurt van Leidschendam en in de buurt van Noot dorp. Elke stad zou ongeveer 50.000 in woners moeten krijgen. Deze plannen zijn ontworpen omdat Den Haag, met de voorsteden Rijswijk en Voorburg niet groter zal kunnen worden dan 800.000 inwoners. Men wenst echter rekening te houden met uitbreiding van het inwonertal in de toekomst en men meent dit te kun nen opvangen met de bouw van satel lietsteden. Bij onderzoekingen is geble ken, dat de gunstigste voorwaarden be staan voor de bouw van deze steden bij Leidschendam en Nootdorp. Men is het hierbij nog niet eens over de vraag, of de satellietsteden rond de bestaande be bouwing moeten worden opgericht, of dat dit geheel nieuwe steden moeten worden. Het is overigens wel duidelijk, dat deze steden niet gebouwd zullen kunnen worden door Den Haag alleen. Hogere organen dan de gemeentelijke zullen aan de plannen van Den Haag medewerking moeten verlenen, wil het niet bij plannen alleen blijven. Voorts zullen ook diverse voorzieningen ten behoeve van het verkeer moeten wor den getroffen. Men denkt hierbij o.a. aan bredere wegen en viaducten. Naast deze plannen, zo vernemen wij verder, zijn er ook nog ideeën, een satellietstad in de duinen te bouwen. Concrete plan nen hiervoor bestaan thans echter nog niet. Advertentie Verras hem met een kistj e fij ne sigaren. Dat waardeert hij het meest! Kan er geen kistje af? Een doos valt ook vast in de smaak! De sigarenwinkelier biedt U een ruime keus in grote en kleine sigaren, voor ieders beurs. Als men volgens de letter van de wet te werk gaat mag men in Delft op straat niet roken. In de alge mene politie-verordening van de ge meente komt n.l. een artikel voor waarbij het verboden is open vuur over straat te vervoeren. Hierbij is o.a. aan brandende pijpen gedacht. De verordening staat thans „op de helling". Binnenkort is het ont werp voor een nieuwe te verwach ten. In de afgelopen weken zijn bespre kingen gevoerd tussen het ministerie van Economische Zaken en de federatie van Nederlandse opticiënsorganisaties waarbij de vraag onder ogen is- ge zien op welke wijze het opticienbedrijf steun zou kunnen verlenen aan het streven van de regering naar rust in de sector lonen en prijzen. Van de zijde der opticiensorganisaties heeft men zich tijdens het gevoerde overleg bereid verklaard een bijdrage te leveren tot het welslagen van dit streven door De 28-jarige onderwijzer James O'Far- rell, die dezer dagen door een 17-jarige jongen, José Vargas, met een mes werd gestoken, toen hij trachtte de knaap uit een avondklas voor lichamelijke opvoe ding te verwijderen, heeft gisteren ge zegd, dat hij met zijn gezin uit de stad New York zal vertrekken omdat les ge ven in deze stad gelijk staat met de kans om vermoord te worden. O'Farrell, die nog steeds met ernstige steekwonden in het ziekenhuis ligt, zei, dat twee detectives hem officieel gewaar schuwd hadden, dat hij niet veilig naar de avondklas welke bedoeld is om de criminaliteit onder de jeugd tegen te gaan .terug kon keren, daar de jon gen, die hem neergestoken had, deel uit maakte van een jeugdige bende, die hem, wanneer hij terugkeerde, „zeker te pakken zou nemen". O'Farrell deelde mee, dat zijn vrouw en kind reeds om veiligheidsredenen uit hun woning in Bronx vertrokken waren en dat het hele gezin later naar Lake Ronkonkoma in de staat New York zou vertrekken, waar O'Farrell en twee andere onderwijzers onlangs een op vangcentrum hebben geopend. O'Farrell, die het leven in New York een „wilde-beestenboel" achtte, zei te hopen les te kunnen blijven geven, maar van verdere avondlessen in zogenaamde „community centers" wilde hij niet meer weten. sultaat van dit overleg kan worden medegedeeld dat met ingang van 15 Juni de prijs van de meest gangbare brilmonturen gemiddeld met tien pro cent zal worden verlaagd. De verlaging heeft geen invloed op de korting welke ziekenfondsverzekerden bij de aanschaf van brilleglazen en monturen genieten. De korting wordt onverminderd ge handhaafd. Prins Bernhard is Maandag voor een bezoek van twee dagen naar Parijs vertrokken om besprekingen te voeren ter voorbereiding van een derde, onder zijn presidium te houden internationale conferentie. Tijdens zijn verblijf zal de Prins een privé-bezoek aan president Coty bren gen. Vice-admiraal A. de Booy, bevelheb ber der zeestrijdkrachten en chef van de marinestaf, heeft in het ministerie van Marine het commandeurskruis in de orde van Oranje Nassau overhandigd aan de scheidende marine-attaché van de Verenigde Staten in Nederland, cept. C. M. Bertholf. Blijkens een in het Staatsblad ver schenen K. B. zal de nieuwe Jachtwet 15 Juni in werking treden. Oud-premier Mendès-France is gis teren naar Casablanca gevlogen om een herdenkingsdienst bij te wonen voor de dagbladeigenaar Jacques Lemaigre- Dubreuil, die Zaterdag door onbeken den met een mitrailleur werd doodge schoten. De politie is van oordeel, dat Lemaigre-Dubreuil, die evenals Men- dès-France steeds een betere verstand houding tussen Frankrijk en zijn bezit tingen in Noord-Afrika door middel van Vanuit de lucht gezien lijkt de overlaat voer de nieuwe Kirwin-dam, die in de buurt van Philipsburg in Kansas voor het „luttele" bedrag van 19.500.000 Amerikaanse dollars wordt gebouwd, wel een beetje op de glooiende voorzijde van een ouderwets kasregister, hoewel voorlopig door dit register alleen nog maar geld is uitgegaan en niets is ingekomen. Men verwacht evenwel, dat de dam, die op 10 Juni voorlopig in dienst werd gesteld, in elk geval een behoorlijk som metje zal opleveren voor. de eigenaren van de 11.500 „acres" landbouwgrond in de buurt er van, welke als stuwmeer moeten worden gebruikt. politieke hervormingen heeft bepleit, het slachtoffer van een „contra-terro- risme" is geworden. Het Parjjse dagblad „Le Monde" schreef in dit verband, dat door een „contra-terrorisme, of beter ge zegd een Frans terrorisme" in Ma rokko mensen worden gedood, die een vreedzame regeling van het hui dige conflict voorstonden. De Franse regering heeft gister avond in allerijl zijn kabinet bijeenge roepen om te zien wat er gedaan kan worden aan een toestand welke ge noemd zou kunnen worden „de oor log tussen de Fransen onderling in Noord-Afrika". Intussen is Roger Wy- bot, een van de leiders van de Franse veiligheidsdienst, te Casablanca aange komen om een onderzoek in te stellen naar de moord op de dagbladeigenaar. Uit Marokko zijn voorts berichten over anti-Franse gewelddaden ontvan gen. Bij Marrakesj werd een Franse kapitein doodgeschoten, terwijl te Casa blanca bij een bomontploffing een vrouw werd gewond. Nabij de grens met Spaans-Marokko werden twee Ma rokkanen door verzetsstrijders gedood. (Van onze correspondent) Koningin Juliana heeft Maandag avond volkomen onverwacht een be zoek gebracht aan de Leidse lustrum feesten. Zij woonde de voorstelling bij van de musical comedy „De zwarte tulp" en bracht later in de avond een bezoek aan de Griekse markt, die in de Sociëteit Minerva een regenvrij on derdak had gevonden. Onopgemerkt door de Leidse bevol king arriveerde de Koningin omstreeks half zeven aan het Leidse stadhuis, waar zij geruime tijd de gaste was van jhr. mr. F. H. van Kinschot, bur gemeester van Leiden. De Koningin, onderhield zich geruime tijd met de andere gasten. Onder hen bevonden zich mr. L. A. Kesper, commissaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland, en de burgemeesters van 's Gravenhage, Utrecht, Delft en Wage- ningen met hun echtgenoten. Nadat een aperitief gebruikt was reed het gezelschap via de gedempte doch voor reparatiewerkzaamheden opengebroken Mare naar de schouwburg, waar het lustrumzangspel van Ben van Eijssel- steijn „De zwarte tulp" opgevoerd werd. In de pauze van het stuk begaf de hoge gaste zich achter de coulissen. Hier werden verscheidene bestuursle den van het Leids Studentencorps en Advertentie Betalen maar De Italiaanse filmster Anna Magnani is door een rechtbank te Rome veroordeeld tot betaling van 70 millioen lire dat is zo om en nabij 400.000 gulden aan de Athena filmmaatschappij, omdat zij haar contrac tuele verplichtingen niet is nagekomen. Het bedrag werd als volgt gespecifi ceerd: 15 millioen lire, die de maatschappij haar in 1950 had voorgescho ten, maar die zij niet had terugbetaald en 55 mil lioen lire als schadever goeding voor het script en de eerste productiekosten van een film, die de maat schappij met haar zou maken, maar die zij door haar zo-maar-wegblijven onmogelijk heeft gemaakt. Katten links In Engeland leven meer linkshandige dan rechts- handige katten aldus is vastgesteld door de bio loog John Cole. Cole deed glazen pot met een ope ning, waar slechts een kattenpoot door kon gaan. Hij zette zijn vinding aan 100 katten voor; 65 haal den het vlees er met hun linkerpoot uit. Ook de hengels Na zijn gouden choco- lademelk-stel is nu ook Faroeks visgerei onder de Egyptische hamer gegaan, een en ander in het kader van de verkoop bij opbod van de bezittingen van de ex-koning, welke door de regering in Cairo zijn verbeurd verklaard. De belangstelling voor Fa roeks hengels, netten, harpoenen en andere sportvissers-artikelen was verbazend groot. De hen gels gingen de deur uit voor gemiddeld 50 dollar per stuk, terwijl een veldkijker, die Faroek bij de paardenrennen placht te gebruiken, 70 dollar op bracht. Loterij De gemeente-ontvanger een stukje vlees in een van Newport heeft zich wel even achter het oor gekrabd, toen hij dezer dagen een anoniem brief je kreeg van een belas tingbetaler, die schreef, dat hij gewoon was alle nota's en rekeningen in een van de schuifladen van zijn dressoir te stop pen; dat hij daar om de zoveel weken een graai in deed en dan weer zoveel schulden betaalde, maar dat de belastingen van deze „loterij" zouden worden uitgesloten, als zij hem nog eens een dwang bevel durfde sturen Blinde darmen Alfred Henderson uit Hamilton (Verenigde Sta ten) bracht op een mor gen zijn vrouw naar het ziekenhuis. Vrouwlief moest van een pijnlijke blinde darm worden be vrijd. Onderweg werd mijnheer Henderson niet erg goed. Hij liet zich in het' ziekenhuis meteen maar even onderzoeken en moest prompt worden opgenomen. Blinde darm H. M. de Koningin heeft gisteren als gast van de Lustrumcommissie 1955 in de Leidse schouwburg de gala voorstelling van de musical show „De Zwarte Tulp" bijgewoond. Men ziet hier H. M. tijdens de pauze in gesprek met regisseur en spelers. enkele hoofdrolspelers aan de Konin gin voorgesteld. De regisseur van het spel, mr. P. Cleveringa, besprak hier na met haar de opzet van de uitvoe ring en vergeleek de geest van het oorspronkelijke werk met de luchtige omspeling van Ben van Eijsselsteijn. De Koningin prees de keuze en bewonder de costuums en het zeer suggestieve décor. Na afloop van de voorstelling vertrok het gezelschap naar het stad huis, waar een koud souper werd ge serveerd. Het lag aanvankelijk in de bedoeling, hierna een bezoek te brengen aan het door de studenten met veel toewijding opgebouwde Griekse centrum op het Pieterskerkhof. De zware regenval op Zondag had dit archaïsche tentenkamp echter zo geteisterd dat men het geval sloopte en de inhoud naar Sociëteit Minerva overbracht. Zo kwam het dat Koningin Juliana een bezoek aan de sociëteit bracht. Bij de ingang werd haar door Bloemen-Bertha een boe ket rozen aangeobden. Na een rond wandeling door de grote zaal begaf het gezelschap zich naar boven, waar in de bibliotheek de praeses van de lustrumcommissie de Koninklijke gaste een fraai geslepen bokaal overhandigde. Het was reeds ver over middernacht toen de Koningin zich van de gezellige sfeer van de vergriekste sociëteit kon losmaken. Enige tijd geleden heeft een opgewon den vrouw een portefeuille met f 7000. in de Waal bij Nijmegen gegooid. Dui kers zochten tevergeefs op de aangedui de plaats om het geld terug te vinden, doch zonder resultaat Zaterdag even wel haalde een jongen met zijn hengel een briefje van honderd gulden op. Een kikvorsman heeft Maandag opnieuw naar het geld gezocht, doch wederom bleef resultaat uit. De echtgenote van de voorzitter van de Bond van Mobilisatie-invaliden te Drachten, de heer P. de Boer, heeft thans van de arrondissementsrechtbank te Leeuwarden een bedrag van 2400 gulden schadevergoeding toegekend ge kregen. Dit geld is bedoeld als tege moetkoming in de uit de voorlopige hechtenis van mevr. de Boer voort vloeiende schaden en de schade aan haar gezondheid. De arrestatie, die door mr. dr. F. Hollander was gelast, bleek te zijn geschied voor een feit waaraan mevr. de Boer onschuldig was, zoals later aan het licht kwam. Op de hedenmorgen gehouden ver gadering van de Ned. Mij. van Letter kunde werd de aanmoedigingsprijs Lucy B. en Cornells W. v. d. Hoogtprijs uit gereikt aan W. G. v. Maanen te Laren (NH) voor zijn roman „De onrustzaaier" De prijs voor biografische werken, de dr. Wijnandts Franckenprijs, werd toegekend aan prof. dr. H. v. d. Waal. directeur van het rijksprentenkabinet te Leiden, voor zijn „Drie eeuwen Ne derlandse geschieduitbeelding". De ambassadeur van West-Duitsland in Nederland, dr. Hans Mühlenfeld, heeft een telegram gezonden aan bur gemeester Bramer van Den Ham (O.). „Diep getroffen door het tragische on geval bij Osnabrück zou ik u willen verzoeken mijn oprechte deelneming over te brengen aan de zwaarbeproefde ouders van de slachtoffers. De gewon de kinderen wens ik een spoedig herstel toe" aldus de ambassadeur. Advertentie als Uw huid jeukt. Dat maakt J =r het erger en het veroorzaakt j= infecties. Neem vandaag nog het beroemde huidgeneesmiddel De Bedrijfsgroep Burgerluchtvaart van de Ned. Katholieke Bond van Ver- voerspersoneel „St. Raphaël' heeft Zaterdagmiddag in Amsterdam zijn al gemene vergadering gehouden, tijdens welke de voorzitter, de heer P. J. J. var. Hout, het feit memoreerde, dat de bond gedurende vijf jaar getracht heeft door de directie der K.L.M. erkend te worden in het overleg omtrent de ar beidsvoorwaarden voor het vliegend personeel. Mede dank zij de belangstel ling, welke met name de katholieke pers en de Tweede Kamerfractie van de K.V.P. voor deze aangelegenheid ge toond hebben, werd de erkenning van de confessionele vakbeweging voor de za ken van het vliegend corps naast de bij het N.V.V. aangesloten federatie van verenigingen van vliegend personeel in Maart verkregen. De heer Van Hout was verheugd over de belangstelling, die de inschakeling van de confessione le vakorganisaties momenteel onder de leden van het vliegend corps geniet. Ernstige critiek oefende hij echter uit op de houding van de directie, die on danks herhaald aandringen nog steeds weigert de vakbeweging te erkennen in het overleg omtrent de arbeidsvoor waarden van het uitgezonden personeel. De directie aldus de heer Van Hout schijnt niet te kunnen of te willen be grijpen, dat het voor de vakbeweging onaanvaardbaar is, dat, nog afgezien vat de belangen der uitgezonden krach ten, de hier te lande tewerkgestelde werknemers de kans lopen, uitgezonden te worden op volslagen eenzijdig vastge stelde en onvolledig geformuleerde voor waarden. De heer Van Hout sprak de hoop uit, dat de directie zichzelf en de vakbeweging de narigheid van een twee de scherpe erkenningsstrijd zal willen besparen. „St. Raphaël" neemt sedert 1949 deel aan een intensief overleg omtrent de loon- en arbeidsvoorwaarden voor het grondpersoneel met standplaats Neder land. De directie zegt in het onlangs verschenen jaarverslag van de K.L.M. dat deze besprekingen ondanks het uittreden var de N.V.V.-bond uit het orgaan van samenwerking in 1954 weer tot bevredigende resultaten leid- den. De heer Van Hout, die het verbre ken der samenwerking betreurde, be vestigde dit. Als belangrijke resultaten noemde hij onder meer het overleg over een nieuwe verbeterde pensioenre geling en over loon- en salaris syste men voor diverse categorieën van het personeel. Na diep te zijn Ingegaan op de vele problemen van de K.L.M. deelde de luchtvaart gedurende het afgelopen jaar heer Van Hout tenslotte mede, dat het ledental van de Bedrijfsgroep Burger met twaall percent is gestegen. Maandag is het achtjarige meisje W. van der S. uit Den Bosch, toen zij op weg van school naar huis op de Graafseweg uit de bus stapte, tegen een aanrijdende vrachtauto gelopen. Het kind werd zo ernstig gewond dat het na door de G.G.D. naar het Groot Zie- kengasthuis vervoerd te zijn daar een half uur later is overleden. AMSTERDAM, Vossiusgymn. B. J. Kalff; J. Kok; O. de Lind v. Wijngaar den; W. Renes; T. Dokkum; L. van Everdingen; L. Schutte; T. Sonneveldt; J. Wieringa. AMSTERDAM, Vossius gymn. Afd. A: Frans Bijlsma, Rudi Frank, Francesca van Hamel, Elma ten Have, Gerard Meyer, Jan van Nieuwkuyk. A£d. B: André Tjoa. LEIDEN. 13 Juni Doet. II geneesk. J. M. Donk te Breda, J. G. van Hoorn te Roterdam, M. L. Megdal (USA), R. Por- thelne te Velp en R. S. Tulchin (USA). Semi-arts ex. mej. A. M. Th. Kerstjens te Voorburg, mej. J. van der Mei te Leiden, G. Th. A. M. bots te Dordrecht, R. W. M. Buers te Lelden en L. A. H. Hogenhula te Venlo. Arts-ex. D. D. Goldberg (USA), W. F. van Klaveren te Den Haag. R. U. Mekklng te Leiden en A. H. C. van Senus te Rot terdam. Doet. Nederlands recht A. J. v. d. Steur te Rotterdam, J. A. Nagtegaai te Voorburg en J. J. Nou wen te Rotterdam. Cand. godgeleerdheid J. D. Kila ta Slie- drecht. -

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 5