Directeur Volksgezondheid ontvangt petitie der Haarlemse artsen G Feestelijke finale van een zilveren priesterjubileum Dokter D. Heymans terug naar de G.GD. Eerste nieuwe stadsbus vandaag in Haarlem verwacht Katholiek onderwijs in Heemstede vierde vandaag groot feest Broeder Tarcisius, broeder Godfried en de heer J. Moorman hartelijk gehuldigd Effectenbediende benadeelde bank voor halve ton Officier van Justitie: Controle was enigsins verslapt Plannen tot herdenking van sterfdag Pieter Langendijk Verkoop van „Leevliet" te Warmond ingezet DE WEG DOOR HET VOGELENZANGSE BOS Minister Cals 'KameJV °P voor het Huis te Vogelenzang Ongeveer 160 handtekeningen Ruim 500 Bloemendalers bijeen in aula van Mendelcollege Pastoor Keijer door schoolkinderen gehuldigd „Ik leefde boven mijn stand" EIS; anderhalf jaar Volgend jaar is het twee eeuwen geleden dat deze Haarlemse toneelschrijver in het Proveniershuis overleed WOENSDAG 22 JUNI 1955 PAGINA 3 Minister Cals pleit ten gunste AERDENHOUT BLOBMENDAALS NATUURSCHOON B.A.B. schrijft een vergadering uit Wie was die heer? Burgerlijke Stand Haarlem Pastoor dr. A. A, Olierook gefêteerd Morgenavond ballet en muziek in Bloemendaals Openluchttheater Benoemd tot adjunct directeur Vermiste Haarlemse jongen weer thuis Zag er tegenop naar zijn werk te gaan Pastoor Van Mierlo feestredenaar Z ANDVOORT „Pro Ecclesia" voor de heer P. Bulters Voorzitter Armbestuur Overveen FAILLISSEMENTEN Examens BELASTINGZAAK VOOR HOF P.G. eist handhaving strafmaat Spreekuur wethouder TIEN JAAR BUNKER. DORP IN ZAND VOORT Viering op 2 Juli Kosteloze inenting Afslag op 28 Juni HAARLEMMERLIEDE Gemeenteraadsvergadering Beurs van Amsterdam Beurs van !V w York ste best zou doen om het landgoed Vo gelenzang in zyn geheel te kunnen be houden. Hij verklaarde met de plannen ingenomen te zijn en het belang, dat gelegen is in het behoud van het prach tige bos, ten volle te beseffen. Gistermiddag heeft een delegatie der Haarlemse artsen, bestaande uit de he ren L. Wijnberg, R. Fedder en H. D. G. A. Immink, voorzitter van de afde ling Haarlem en omgeving van de Koninklijke Maatschappij ter bevorde ring van de Geneeskunst, aan de direc teur van de Volksgezondheid, dr. H. J. Dijkhuis, het petitionnement der artsen uit Haarlem en omgeving overhandigd. In het petitionnement, dat door onge veer 160 artsen was ondertekend, wordt de directeur-generaal van de Volksge zondheid, prof. dr. P. Muntendam, die verhinderd was de delegatie uit Haar lem te ontvangen, gevraagd zijn in vloed te willen aanwenden bij de mi nisters van Sociale Zaken en Volksge zondheid, van Verkeer en Waterstaat en van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen om te voorkomen, dat de zo genaamde westelijke randweg zal wor den aangelegd door het landgoed „Het huis te Vogelenzang" en de duinen al daar. Na het onderhoud verklaarden de drie artsen, dat binnenkort aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer een afschrift van het petitionnement zal worden gezonden. In het petitionnement wordt gewezen op de gevaren, waarmede de door het bos te Vogelenzang geprojecteerde weg de geestelijke volksgezondheid van de ze streek bedreigt. Het voorgenomen plan verminkt op grove wijze dit ge bied van landelijke vrede en de onder tekenaars zien daarin een noodlottige vermindering van de mogelijkheid om hun patiënten in de directe omgeving de nodige geestelijke ontspanning deel achtig te doen worden. Tijdens het korte onderhoud met de heer Dijkhuis deelde deze mede, dat hij zeer welwillend stond tegen over de inhoud van het petitionne ment, van welks bestaan hij sinds kort op de hoogte was. Hij toonde begrip voor de argumenten, die de Haarlemse artsen in hun petitie had den neergelegd. Hij. beloofde dan ook, dat de inhoud ter kennis zal worden gebracht aan de drie betrokken mi nisters. Met deze actie hebben de Haarlemse artsen, die zelden en slechts bp hoog ste urgentie tot gemeenschappelijk han delen overgaan, zich gevoegd in de nog steeds groeiende rij van protesteren den. Spontaan kwamen 160 handteke ningen binnen ter ondersteuning. Dit aantal spreekt het duidelijkst, wanneer men bedenkt, dat er in Haarlem en om geving ongeveer 250 artsen wonen, aan wie 't petitionnement ter ondertekening werd voorgelegd. Ook moge men be denken, dat de „looptijd" van onder tekening slechts een week geduurd heeft. Besloten is ook aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer een afschrift van de petitie te zenden. isteren heeft een delegatie van de Haarlemse artsen het petitionnement aan de directeur van de Volksgezondheid aangeboden. Na het bezoek ver laten de artsen het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezond heid. Van links naar rechts: H. D. G. A. Itnmink, voorzitter van de afdeling Haarlem van de Kon. Ned. Maatschappij ter bevordering van de Geneeskunst, L. Wijnberg en R. Fedder. Gisteravond heeft minister Cals in de Eerste Kamer beloofd, dat hij zijn uiter- In verband met de voorgenomen ac tie tegen de bestaande wegenplannen heeft „Buurtbelang Aerdenhout-Bent- veld" besloten, Vrijdag 24 Juni des avonds om 8.15 uur in hotel „Boeken- roode" een vergadering te houden, wel ke ook voor belangstellenden-niet leden toegankelijk is. Op deze vergadering zal het woord worden gevoerd door de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller. Op Woensdag 15 Juni v.m. 8.45 had op het pad tussen Zandvoortselaan en Asterkade een ongeval plaats waarbij een dame en twee jongens, allen wiel rijders, waren betrokken. De dame werd hierbij gewond en een juist' passerend heer heeft medewerking verleend bij het behandelen van de verwondingen die de dame kreeg. De politie te Heemstede verzoekt deze heer, zich aan het politiebureau alhier, Raadhuisstraat, te willen melden voor het verstrekken van inlichtingen. FILMS: CINEMA PALACE: Vrouwenwereld, 14 J. 2, 4.15, 7. 9.15. FRANS HALS: Spionnage rond Triëst, 14 1. 2.30, 7 en 9.15. LIDO: Verborgen moederschap, str. volw., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXORDie man is gevaarlijk, 18 jr. 2, 7, 9.15. MINERVA: Wo. en Do. 8.15: Tonight we sing, a. 1. REMBRANDT: Demonen der diepte, 14 j. 2, 4.15, 7, 9.15. ROXYEen seconde beslist, 18 jaar, 2.30 en 8 uur. STUDIO: Madame devolw. 2.15, 7 en 9.15 uur. Donderdag 23 Juni Grote Kerk: Carillon-Glockenspiel door de stadsbeiaardier Arie Peters. Van 20— 21 uur. Grote Kerk: Gratis orgelconcert door de stadsorganist George Robert. Van 15—16 u. Openluchttheater: Het Nederlands Ballet ln samenwerking met het N. Ph. O.. 20.30 u. Geboren: M. M. Giandorf-Sijm z; L. B. Stoelhorst-Ermers z; A. K. A. Kool- Dieperink z; E. Boerma-Wijsmuller z; W. J. Th. Sewalt-Schoor] z; L. G. Roze- ma-Zwemmer z; J. H. Smit-de Jager d; G. E. Meester-van der Schoor d; B. J. van Zonneveld-Vester d. Ondertrouwd: H. O. van de Wall en A. J Meijer; D. Antonisse en C. Linge- man; C. P. Berkhout en J. M. van Veen. Getrouwd: S. C. Bjjl en J. A. O ver- beek; G. van der Werff en C. A. M. Kuhlmann. Overleden: G. F. van der Mije-Bleu- mink, 62 j; H. C. Cobelens, 79 j; IJ. de Vries, 82 3; G. Storm, 71 j; C. van Looij, 74 j; H. Tuin, 59 j; P. Gilsan-Koop- mans, 70 j; G. J. van der Ben-Boter- mundt, 68 j; R. van 't Hof, 79 J. De finale van het zilveren priester jubileum van dr. A. A. Olierook, pas toor te Bloemendaal, is groots gewor den. Gistermorgen droeg de jubilaris een plechtige H. Mis op voor alle schoolgaande kinderen, waarin dezen hem ontroerend toezongen. Des avonds was het feest in de ware zin des woords. Meer dan 500 opgeruimde Bloemenda lers bevolkten de aula van het Mendel college, die zelden een geestdriftiger publiek binnen haar muren zal hebben gehad. Het perfecte programma, beslo ten met een geestige toespraak van pastoor Olierook en gevolgd door een „Vlammende" tocht naar huis, demon streerde de grote saamhorigheid der parochianen. Aan het begin van de „buitenkerke lijke" viering sprak de heer J. F. M. van Drayen een welkomstwoord. Hij zei het als organisator van het feest, bijzonder aangenaam te vinden, dat ve len bij de voorbereidende werkzaamhe den zo'n overweldigende activiteit aan de dag hadden gelegd. Hierdoor was het mogelijk geweest, iets degelijks op touw te zetten zonder beroepskrachten. „De derde schepping" een panegy riek, ofwel plechtige lofrede op het priesterschap, werd vervolgens ten to nele gebracht door 60 over het alge meen jonge mensen, parochianen, die onder regie van pater Th. van Westing in drie weken tjjds het stuk hadden in gestudeerd. Gezien deze wel zeer korte oefenperiode en het feit, dat het gezel schap bestond uit jongens en meisjes, die vrijwel nog nooit eerder met elkaar voor het voetlicht waren getreden, stond de opvoering op hoog peil. Het spel geeft impressies weer, voor gesteld middels zang, ballet, muziek en acteren. De drie scheppingen zijn de heiligmakende genade, de bovennatuur lijke gaven voor de mens en het pries terschap, dat de zonden kan vergeven. Een thema dus, dat moeilijk is door haar vage eenvoud, maar tevens origi neel en boeiend. Als wij enige critiek zouden willen ge ven, dan betreft het de op sommige mo menten vreemd aandoende, niet in het verband passende balletuitvoeringen, die en passant het programma vulden. De muziek stemde ook niet altijd over een met hetgeen op het toneel gebeurde terwijl de duivelsfiguur te weinig in drukwekkend was. Na de pauze vaagde de R.K. Toneel vereniging „St. Genesius" iedere ern stige gedachte, die misschien „De der de schepping" had opgeroepen, weg met het blijspel „Pas op de stille Wa ters". Dit toneelstuk, waarvan de schrijver Pedro Calderon de la Barca is, vraagt een sterke rolbezetting, om iets accep tabels te kunnen presteren. De leden van „St. Genesius" hebben niet onver dienstelijk gespeeld. Zij wisten in het eerste bedrijf de zaal volkomen in span ning te houden, verslapten daarna iets, maar hadden bij het dankbare publiek toch veel succes. Het verhaal houdt bijna niets in. Er worden een paar edelmannen verliefd Morgenavond zal in het Openlucht theater in Bloemendaal het Nederlands Ballet een uitvoering geven met mede werking van het Noord-Hollands Phil- harmonisch Orkest. Omdat De Bilt zich wat gunstiger over het weer uitliet, heeft de directie besloten om de voor stelling toch door te laten gaan, zodat ballet- en muziekliefhebbers morgen avond in het theater nog veel schoons kunnen beleven. Het programma ver meldt: Les Sylphides op muziek van Chopin, Scènes de Ballet op muziek van Igor Strawinsky, en La Somnabule (de slaapwandelaarster), het laatste stuk op muziek van Vittorio Rieti naar Bellini. De choreografie is van George Balan- chine. De voorstelling begint om half negen. De rechtbank te Haarlem heeft als makelaar in onroerende goederen beë digd de heer A. B. K. Hoenderdos, Laan van Rozenburg 22 te Heemstede. Als vertaler in de Franse taal werd beëdigd de heer P. de Jong, Slangen- kruidlaan 38, Haarlem. Naar wij vernemen is vanmorgen dok ter D. Heymans tot adjunct-directeur benoemd van de Gemeentelijke Genees kundige Dienst te Haarlem. Deze be noeming betekent in zoverre een veran dering in de leiding van deze dienst, dat tot op heden deze functie bij de G.G.D. nog niet bestond. Dokter Heymans is derhalve benoemd in een nieuw ge creëerde functie. Hij is niet onbekend met het werk van de Geneeskundige Dienst. Vroeger was hij reed vier en een half jaar als gemeentearts werkzaam bij de G.G.D. voor contrölewerk. Bij de oprichting van het Medisch Controle Bureau aan het Frans Halsplein op Zaterdag 30 Decem ber 1951 ging dokter Heymans naar dat bureau over, waar hij tot controlerend arts werd benoemd. Vanmiddag wordt de eerste van de 55 nieuwe stadsbussen, die de N.Z.H.V.M. heeft besteld, aan het hoofd kantoor aan de Leidsevaart in Haarlem verwacht. De bus zal niet meteen in de dienst worden opgenomen, maar wordt eerst gebruikt om de chauffeurs in op te leiden en hen vertrouwd te ma ken met de besturing. Men verwacht eind September alle 55 bestelde bussen in Haarlem te hebben ontvangen. De nieuwe bussen zijn grijs geverfd, in de kleur dus van de toerwagens. Het Ley- land-chassis wordt gebouwd bij de fir ma Verheul in Waddinxveen. Het type is veel kleiner dan de huidige Crossle.v's, welke laatste worden ingezet op de lijn Zand voort-Amsterdam, wanneer de tramdienst wordt opgeheven. De lengte van de nieuwe bus, een zogenaamde trambus, is 9.35 m, de breedte 240 m. In de nauwe straten van Haarlems bin nenstad zal de bus heel wat wendbaar der zijn dan het huidige in gebruik zijn de type. Maandagmorgen vertrok de 16-jarige C. H. R. de B. uit de Zwaluwstraat te Haarlem van huis, en zijn huisgeno ten dachten niet anders of hij ging op weg naar zijn werk. Daar verscheen hij echter niet en toen hij 's avonds niet thuiskwam, werd de politie ingescha keld. De vermissing werd diezelfde avond nog door de radio omgeroepen. Gisteravond kwam de jongeman weer thuis. Hij vertelde, dat hij er Maandag zo tegenop had gezien naar zijn werk te gaan, omdat hij een nieuwe werkge ver zou krijgen, dat hij maar besloten had niet te verschijnen, niet vermoe dende, dat zijn huisgenoten daardoor die op deze avond wel in het bijzonder I 'n c'e grootste ongerustheid zouden ko- was gebleken. „Men heeft eens be- men te verkeren, weerd. die Bloemendalers krijg je nooit bij elkaar in een buitenkerkelijke vere niging. Tegen deze bewering teken ik nu fel protest aan" aldus de jubilaris. Tegen middernacht brachten allen hun pastoor naar huis, niet door een donkere nacht, maar gewapend met lampions, die langs de géhele weg, een feestelijk licht uitstraalden. De viering van het zilveren priester jubileum van pastoor B. G. H. Keijer is Dinsdag voortgezet met een „dag van de kinderen". In de met lelies en rozen rijk versierde St. Jacobuskerk te Haarlemmerliede droeg de jubilerende pastoor 's morgens een plechtige H. Mis op, waaronder de vaste gezangen door de scholieren van beide parochie scholen werden gezongen. Aan het al taar dienden misdienaars uit Haarlem merliede; een groep Spaarndamse zan gertjes verzorgde de koorzang. Nadat de kinderen in het vereni gingsgebouw hadden ontbeten, werd pastoor Keijer daar ontvangen met een vrolijk welkomstlied. Er werd een ple zierig programma van wensen en lied jes afgewerkt, waarvoor de jubilaris hartelijk dankte. Hij tracteerde de kin deren op versnaperingen en een pop- penkastvertoning. De poppenspeler zorgde voor een verrassend slot, toen bleek dat hij enkele gedeelten van het programma op de band had vastgelegd, zodat de kinderen hun eigen stemmen en prestaties konden beluisteren. op hetzelfde meisje, hetgeen tot misver standen en duels leidt. Het is niettemin een elegante comedie vol charme, die vele mogelijkheden open laat voor aan trekkelijk spel. Ans Kooiman-Caspers acteerde als Eugénie, het meisje waar op allen hun zinnen hebben gezet, kwiek en vaardig. Harry van Stigt liet verder een uitmuntende Don Felix zien. Het was al ver over elven, toen pastoor Olierook zjjn parochianen dank zegde voor hun enthousiasme en opoffering Voor het kath. onderwijs in Heemstede was het vandaag een hoogtijdag. Drie leerkrachten, met name broeder-directeur Tarcisius, broeder-directeur Godfried en de heer J. A. Moorman vierden hun jubileum. De twee eerst- genoemden waren 25 jaar in het onderwijs en de heer Moorman maar liefst 40 jaar. Des morgens werd in de Heemsteedse Bavo door pastoor Chr. van Mierlo een plechtige H. Mig opgedragen. Daarbij werd hij geassisteerd door de ka pelaans C. Visser als diaken en J. Agterof als subdiaken. Kapelaan J. Wes- seling fungeerde als presbyter assistens. In de kerk waren de leerlingen van de St. Jozefschool, van de St. Jacobaschool en van de St. Henricus- school aanwezig. Onder leiding van een der jubilarissen, namelijk Broeder Godfried, die vele jaren de functie van directeur van het parochiële zang koor heeft bekleed, zongen de ruim duizend jongens op voortreffelijke wijze de vaste gezangen uit de Missa Quarta in hon. S. Caeciliae van C. Jaspers. Het parochiële zangkoor, dat aan het orgel begeleid werd door de heer J. Schneider, zong de wisselende gezangen. Omdat de jongens niet in één zaal konden worden ondergebracht, had de huldiging van de feestelingen deels in het Verenigingsgebouw en deels in het Minervatheater plaats. Broeder Tar cisius werd gefêteerd in het Vereni gingsgebouw, waar de stemming al lerplezierigst was. De jongens zongen dat het een lieve lust was. Broeder Al- bertus, de organisator van het feest, sprak, toen Broeder Tarcisius, pastoor van Mierlo en zijn kapelaans en enke le leden van het kerkbestuur hun plaatsen hadden ingenomen, een har telijk welkomstwoord. Daarna was het woord aan pastoor van Mierlo, die zeide dat de jubilaris met grote ijver en vurigheid, trouw en volharding zijn roeping gevolgd heeft. Hij heeft ge werkt ih de geest van de Stichter der Congregatie, de H. Jean Baptiste de la Salie. Gedurende 25 jaar heeft hij hard en met grote toewijding aan zijn taak als opvoeder gearbeid. „U bent een volmaakt onderwijzer in de beste zin van het woord", aldus pastoor van Mierlo. „Meer dan 20 jaar ben ik daarvan getuige geweest." Pastoor van Mierlo feliciteerde de jubilaris van harte met de buitengewone gaven die God hem had toevertrouwd. Dankbaar was hij hem voor het vele werk, ver richt in het belang van de Heemsteed se katholieke jeugd. Ook dankte hij broeder Tarcisius voor het werk dat deze verzet had in het belang van -het parochiële zangkoor, terwijl hij voorts de vermaardheid memoreerde van het knapenkoor, dat destijds door de jubi laris werd geleid. Als blijvende herin nering overhandigde hij de zilveren kloosterling en onderwijzer een fraai A< boekwerk over het Vaticaan. De heer J. Steenbrink sprak namens de lekencollega's en broeder Tarcisius mocht van hem een rokertje ontvan gen. Namens de leerlingen van de B- Cursus, die morgen examen moeten doen, voerde Wim Apon het woord en ook hier onderstreepten sigaren de dank van de leerlingen. Lou ten Bosch en zijn echtgenote zorgden daarna voor een bont programma. In het Minervatheater kregen de leer lingen van de St. Jozefschool en de St. Jacobaschool intussen enkele films te zien. Om half twaalf kwamen de jubi larissen, Broeder Godfried en de heer Moorman, die vergezeld werd door zijn echtgenote, binnen. Pastoor Van Mierlo was ook hier de feestredenaar en hij wenste Broeder Godfried nog vele ja ren toe. De heer Moorman werd op bij zonder hartelijke wijze gehuldigd. Pas toor Van Mierlo was van oordeel dat de heer Moorman de allerbeste onder wijzer was die op Gods aarde rondloopt. Deze uitspraak ontlokte een daverend 1 applaus van de jongens. „Zelden heb ik", zo ging pastoor Van Mierlo verder, „heb ik zo'n begaafde en zo'n echte (driemaal) onderwijzer gezien". Gedu rende 32 jaar is de heer Moorman werk zaam geweest in Indonesië en ook daar mocht hij grote waardering ondervinden van allen, die met het katholiek onder wijs ten nauwste betrokken waren. Bij al zijn werk werd hij krachtdadig ge steund door zijn echtgenote, mevr. Moor man, aan wie een bouquet rode anjers werd aangeboden. Broeder Godfried werd tenslotte verrast met boeken en rokerij, terwijl de heer Moorman een gemakkelijk zittende stoel kreeg aange boden. Daarna was het woord aan Roy Rogers, de bekende cowboy van het witte doek. :'x 'V'- 'G De drie jubilarissen tijdens de plechtige H. Mis. Van links naar rechts: de heer J. Moorman, broeder Tarcisius en broeder Godfried. E en 54-jarige oud-effectenbediende, thans schildersknecht, te Amsterdam, heeft kans gezien door een reeks frau duleuze handelingen zijn bank in vier jaar tijds te benadelen voor ruim 9.000 gulden. De schade, die de bank totaal heeft geleden door deze knoeierijen wordt geschat op 45 a 55.000 gulden. Alle Volgend jaar, om precies te zijn 18 Juni, 1956, zal het tweehonderd jaar ge leden zqn, dat de Haarlemse toneel schrijver Pieter Langendijk in de Spaar- nestad overleed. Naar wij vernemen, bestaan er serieuze planneno m om streeks die tijd in Haarlem een officiële herdenking van Pieter Langendijk te houden. Daartoe zijn er reeds enige besprekingen gevoerd en zijn er enkele ideeën geopperd, welker verwerkelijking nader bekeken zal worden. Pieter Langendijk werd 25 Juli 1683 in Haarlem geboren. Door de vroegtijdi ge dood van zijn vader moest hij af heel jong in zijn eigm onderhoud voorzien. Hij etste en tekende patronen voor da mast, maar hij kreeg pas naam door verschillende toneelstukken, die hij schreef en waarvan „Het wederzijdsch huwelijksbedrog" het meest bekend is gebleven. Zijn leven is niet bepaald gelukkig geweest en toen zijn vrouw in 1739 was gestorven, ontfermde de gemeente Haarlem zich over hem door hem een plaatsje te geven in het Proveniershuis. Tevens werd hij benoemd tot stadsge-1 schiedenis van Haarlem, die in 1765 door schiedschrijver. Spoedig daarna werd Oosten de Bruin werden uitgegeven in hp ook factor van de Haarlemse Rede- diens „Stad Haarlem". Onder behoefti- riikerskamer „Trou moet blijeken". Hij ge omstandigheden overleed Pieter Lan- maakte zgn. aantekeningen op de ge- gendtfk in het Proveniershuis. Pieter Langendijk, naar een gravure van J. Houbraken. benadeelde cliënten zijn door de bank schadeloos gesteld. De oud-employé gaf voor de Amster damse rechtbank volmondig zijn knoeie rijen toe. Hij wist het vertrouwen én van de cliënten én van de bank te ver werven en heeft hier misbruik van ge maakt. Van cliënten ontving hij effecten, die in depot bij de bank moesten worden gegeven. Dit geschiedde en na verloop van tijd schreef de man valse verkoop opdrachten uit, tekende valse ontvangst bewijzen en kwitanties en inde zelf het geld. De bezitters der effecten merkten hiervan niets, want het dividend op de aandelen werd hun normaal uitbetaald. De coupon- en dividend-uitbetaling ge schieden buiten de bank om. Toen de man verleden jaar met vacantie ging en een plaatsvervanger zijn zaken behan delde, kwam een der knoeierijen aan het licht doordat iemand effecten wild ver kopen, die echter niet meer aanwezig bleken te zijn. Eerst nadat de directie van de bank alles had laten uitzoeken werd aangifte bij de politie gedaan. De inmiddels ont slagen employé is zo deelde de Offi cier van Justitie mede daarom ook niet in arrest gesteld. Omdat de bank effecten, die inmiddels aanzienlijk in koers waren gestegen, moest terugkopen, werd voor haar de schade veel groter, dan het bedrag dat verdachte had ver duisterd. Verdachte vertelde, dat hij bij zijn overplaatsing uit het Noorden naar een bijkantor in Amsterdam alles voor zijn woning had moeten aanschaffen op af betaling. Voorts hadden zijn gezinsleden veel reizen naar familie in Duitsland gemaakt en bovendien waren er dure vacanties geweest: „Ik leefde boven mijn stand". In het reclasseringsrapport werd over de verdachte, die in 1934 tot een maand veroordeeld werd wegens een drietal verduisteringen, gezegd, dat hij een erg zwak karakter heeft en als hij het ver trouwen geniet aan verleiding geen weerstand kan bieden. De Officier van Justitie merkte in zijn requisitoir o.m. op, dat de controle lij de bank, die een buitengewoon vertrou wen in de employé stelde, enigszins ver slapt was. Hij eiste anderhalf jaar ge vangenisstraf. De verdediger, mr. W. Terpstra, vond, dat de controle bij de bank helemaal niet deugde, hetgeen echter de schuld van zijn cliënt niet verminderde. Hij verzocht de rechtbank een psychiatrisch rapport te doen uitbrengen (hetgeen ech ter werd afgewezen) en verdachte een deels voorwaardelijke straf op te leggen. Uitspraak Dinsdag 28 Juni. Onlangs vierde het parochiëel arm bestuur te Overveen zijn honderdjarig bestaan. Thans is de voorzitter van dit armbestuur, de heer P. Bulters, on derscheiden met het gouden ere-kruis „Pro Ecclesia et Pontifice". De heer Bulters is vijf en twintig jaar lid van het armbestuur, en de laatste jaren bekleedt hij de voorzittersfunctie. Pastoor J. Th. van Galen deelde de zilveren armbestuurder te diens huize, Julianalaan 12, mede, dat hij door de paus was onderscheiden. Het onder scheidingsteken werd de heer Bulters daarna opgespeld door diens broer, pa ter Bulters, O.F.M. De rechtbank te Haarlem heeft op Dinsdag 21 Juni in staat van faillisse ment verklaard: A. Eveleens, verwar mingsinstallateur, wonende te Haarlem mermeer, Aalsmeerderdijk. Rechter commissaris: Mr. H. J. Ferwerda. Cu rator mr. J. Jansonius te Haarlem. Bij beschikking van de rechtbank te Haarlem van 21 Juni is de op 20 Janu ari 1954 aan: A. van der Zaal, aanne mer, wonende te Lisse Vierkant ver leende definitieve surséance van beta ling verlengd voor de tijd van ander half jaar. Bewindvoerder: Mr. A. D. P. V. van Löben Seis te Haarlem. Aan het Jac. P. Thijsse Montessori- Lyceum te Overveen zijn geslaagd voor het eindexamen Middelbare Meisjes school de dames S. G. Godfriedt; R. W. L. Gorter; M. J. van Gulik; R. Th. Hoorn; N. A. KrijnB. M. Maarsen; J. H. Mak; C. H. Schröfer; L. Smit; M. L. Spoelstra; E. J. W. Stelma; J. Storm; J. Wiersma. Afgewezen; 2 candidaten. De procureur-generaal bij het Hof te Amsterdam heeft bevestiging gevraagd van de uitspraak van de Haarlemse Rechtbank, waarbij een directeur van een N.V. was veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en een boete van f 25.000, omdat hij on juiste aangiften zou hebben gedaan voor het Buitengewoon Navorderingsbesluit, de Vermogensaanwasbelasting en de Vermo gensheffing in eens. De directeur verklaar de. dat hij destijds hemzelf belastende ver klaringen 'had afgelegd betreffende de ver koop van schilderijen, omdat hij in een slechte geestelijke toestand had verkeerd en had gehandeld onder angst voor inslui ting. Dit werd bevestigd door een zenuw arts en door de raadsman nader toegelicht. Het Hof zal 5 Juli arrest Wijzen. De wethouder van O. K. en W. te Haarlem, de heer D. J. A. Geluk, houdt Donderdag 23 Juni om half 11 zijn spreekuur. Wethouder D. J. A. Geluk heeft zich bereid verklaard de tentoonstelling van de Milva en de Luva 4 Juli officiëel open te stellen. Dat zal gebeuren 's mid dags om 3 uur in het Concertgebouw. In het kader van de verdedigingswer ken voor de Atlantic-wall hebben de Duitsers niet alleen aan de kust maar ook in het duingebied talrijke betonnen bunkers en onderkomens laten bouwen. Zo werd het wandelpark „Kostverlo- ren" te Zandvoort met tientallen bun kers in de verdedigingsgordel opgeno men. Na de bevrijding kwamen spoe dig verschillende Amsterdammers naar Zandvoort voor een zomerverblijf en de bunkers leken hen heel geschikt om daarin met hun gezin de zomer door te brengen. De eigenaar verleende hen daartoe op billijke condities toestem ming en al gauw waren de bunkers in gericht voor een tamelijk comfortabel verblijf. Sedert dien komen telkenjare de forensenkampeerders naar dit bun kerdorp en zij genieten daar van de vrije natuur in de rustige omgeving Van het wandelpark. Weliswaar zijn zij een kwartier lopen van de zee verwij derd, maar daar staat tegenover, dat zij niet zoals de kampeerders op het strand bevreesd behoeven te zijn dat hun onderkomen een speelbal wordt van de elementen. Op Zaterdag 2 Juli a.s. zal het tienjarig bestaan van het bunkerdorp op feestelijke wijze worden gevierd. Zaterdag 25 Juni a.s. des middags om 3 uur zal de gemeente-geneesheer van Zandvoort in het consultatiebureau aan de Poststraat zitting houden voor kos teloze inenting en herinenting tegen pokken. Men gelieve trouwboekje of geboortebewijs mede te brengen. Gisteren had in hotel „De Stad Ro me" te Warmond de openbare verkoop plaats >van de bekende buitenplaats „Leevliet". Het geheel werd geveild in 3 percelen. Perceel I, bevattende de buitenplaats groot ongeveer 50 Are werd ingezet voor een bedrag van 54100 door de heer N. van Straaten te 's-Gravenhage. Perceel II, bevattende tuin, garage en botenhuis, groot ongeveer 36.46 Are werd ingezet voor een bedrag van 25600, eveneens door de heer N. van Straaten te 's-Gravenhage. Perceel III, bevattende drie woonhui zen met tuin ongeveer groot 35 Are werd ingezet voor een bedrag va 24000 door de heer S. Mierloo te Oegst- geest. Het geheel werd niet gecombi neerd. De afslag zal plaats vinden op 28 Juni. De gemeenteraad van Haarlemmerlie de en Spaarnwoude komt Donderdag 30 Juni des avonds om half acht in open bare vergadering bijeen. Op de agenda staat als nummer 3 de benoeming van een tijdelijk wethouder in verband met het overlijden van de heer N. J. Tabak. (Niet officiële koersen Vorig Opening slot 3% Ned 1953 102% 3% Ned 1953 103 3% Ned I94f 101 3li pet Ned 1950 100% 3% Ned 1954 100% 3V« Ned 1955 100% 3-3% Ned 1947 101*4 3 Ned 62-64 del fac 101% Inschr Grtbk 1946 3 pCt 100 Ned Handel Mil eert 228 A.K.Ü. 291% Van Berkel'e Patent 183% Calvë-Delft cert 295 Van Gelder 295*4 Kon Hoogovens eert 330% Unilever Cert 425% Ned Kabel 273% Philips 400% Kon Petroleum 589% ..Amsterdam' Rubber 123% Holl Amerika H1n 179% Kon Ned Stoomb Mil 175%, Ned Scheepv Unie 179% H V.A 142% Dell Mil Cert 139*4 22/6 101* 292 331 426% 401 592 124 176% 179% 142% 140% 20/6 21/6 Anaconda Coppei 71% 72% Bethlehem Steel 141% 142*4 Chrysler Corp 78% 79% Genera] Electric 55% 56 Genera] Motors 104% 56 Kennecott Copper 118% 117% Montgomery Ward 80% 82% Kadio Corp 52% 52% Republic Steei 46% 46% Royal Dutch 77% 77% Shell Onion Oil 62% 63% Southern Pacific 60% 60% Southern Railway 95 94 1'tdewater 33% 34 U.S Steel 49% 50% a ex die. Stemming: Prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3