Uit Keenemerlaed April bracht veel makreel aan de markt Chefarine ,4 trie <fe Hoofma^K Zomertentoonstelling in Rijksmuseum het CANARtS Twee Heemsteedse echtparen gaan feestvieren Wales Anthraciet JESPAARNESTAD" Uitvoer vertoonde wisselend beeld Gastconcert van „Excelsior" Kindervreugd" geopend Triomf van Maniërisme Diamantstaking ten einde KRUISWOORDRAADSEL 50 en 55 jaar getrouwd Firma voor f20.000. - benadeeld? De sanering van de zeevisserij Wetenschappelijk succes! nieuwe prijzen Nederlaag voor DWT Ook de sogers weer aan het werk Tot 30 Juni Voorjaarsprijsen Kantoorbediende te Rotterdam in arrest Vergroting schepen van de loggervloot WOENSDAG 22 JUNI 1955 PAGINA 5 VELSEN-IJMUIDEN TINE CHAMPAGNE VELSEN-NOORD Zilveren vertegenwoordiger Zorg voor de ongegrepen jeugd 10 JAAR IJMUIDER HARMONIE JONGETJE BIJ ROEilBN VERDRONKEN UITGEEST HEEMSKERK BEN-RICHTING VERKEER OPGEHEVEN 500 C 600 de nieuwe vierzitter 1100 1400 A Sedan benzine (incl. verw.) 1400 A Sedan diesel (incl. verw.) 3999 4450 5999 8600 ƒ10500 ƒ11950 1900 A Importrice: J. Leonard Lang's Automobielbedrijven N.V. SANTPOORT JAARLIJRSIE NOVENE Ter ere van Maria DE MAN Dit ALLES WIST H engel- successen Waterpolo HEEMSTEDE Verkeersongevallen Z ANDVOORT Piano-recital RONlINGIN BEZOEKT OOST-GELDERLAND Oplossing kruiswoordraadsel van Dinsdag „VICTORIOUS" Wales (Super kwal.) „SEVEN SISTERS" Wales Fr. Varkenmarkt 6—10 A">* In April werd de trawlvisserij op Verse zeevis over het algemeen met bevredigende resultaten uitgeoefend. ooral het aanbod van makreel was groot. De uitvoer van visserijproducten vertoonde een wisselend beeld. Gezou ten haring, bokking en verse haring werden in aanzienlijk geringer kwanta geëxporteerd dan in April 1954. De uit voer van zeevis, garnalen en visconser- ven was daarentegen bevredigend. Aan de trawlvisserij op verse zee vis w-erd door 27 trawlers. 80 loggers en 104 grote kotters deelgenomen. De resultaten waren niet onbevredigend. Rondvis, waarvan 2.361 ton aan de markt was. bracht gemiddeld 0.45 per kg op. In April 1954 waren deze cijfers respectievelijk 1.927 ton en 0.29. Voor platvis konden opvallend goede prijzen worden gemaakt bij een ruime aanvoer. Er werd 2.114 ton platvis aangebracht bij een gemiddelde prijs van 103 per kg. tegenover 1.943 ton en f 0.75 in April 1954. Het aanbod van makreel liep sterk op, vergeleken met Maart en wel van 227 tot 1.906 ton. De prijs variëerde van 0.20 tot 0.68 per kg. In totaal werd slechts 36 ten opgehouden. De uitvoer bedroeg 68 ton. De aanvoer van schelvis bereikte een behoorlijk peil en bedroeg 846 ton, waarvoor gemiddeld 0.41 per kg werd betaald. De export was met 26 ton van weinig betekenis. De kabeljouw was in meer bescheiden hoeveelheden aan de markt. Van het totale aanbod van 462 ton werd niet minder dan 309 ton uitgevoerd. De ge middelde prijs bedroeg 0.69 per kg. De schol was in kwantitatief opzicht, na de makreel, de belangrijkste zeevis soort. Ruim 1.000 ton werd aangevoerd, waarvan de prijs lag tussen 0.16 en 1.44 per kg. De export viel wat tegen en bereikte het totaal van 205 ton. De aanvoer van tong was groot. In totaal was er 697 ton met een gemiddelde prijs van f 2.14 per kg. Grote hoeveelheden, in totaal 548 ton, konden worden uitge voerd. De uitvoer van zeevis bedroeg volgens afgegeven uitvoermachtigingen 1.354 ton voor een waarde van 2,4 mil- lioen tegen 1.006 ton voor 1,5 millióen in April 1954. Verzending vond plaats naar België 364 ton), Groot-Brittan- nië 1277 ton), Frankrijk (153 ton), Ita lië (149 ton). Oost-Duitsland (197 ton) en Zwitserland (84 ton). HARING. Een vijftal loggers heeft de haring- drijfnetvisserij uitgeoefend aan de Z.W. kust van Noorwegen. Hoewel de vang sten niet onbevredigend waren, was de kwaliteit van de haring, tengevolge van de lange reis, niet best. Twee log- Advertentie Zeer oude Cognac uit het beste Cognac-gebied VOO» DE HANDEL; JACOBUS BOELEN. AMSTERDAM Dinsdag was de heer K. de Graaf, de laatste jaren vertegenwoordiger, een kwart eeuw in dienst bij Nagel's groot handel. In deze 25 jaar heeft hij veel tot de opbloei van het bedrijf bijgedra gen, bleek wel uit de hartelijke toe spraak van de heer Nagel. Deze liet zijn gelukwens vergezeld gaan van een en velop met inhoud, met voor mevr. de Graaf bloemen. Ook het personeel liet zich niet onbe tuigd en bood eveneens een envelop en bloemen aan. gers namen deel aan de haringspan- visserij in de omgeving van de Silver- pit. De resultaten waren slecht. In to taal was er 538 ton verse haring aan de markt. Ruim 79 ton werd doorgele verd aan de vismeelindustrie. De ex port bereikte het toaal van 67 ton voor een waarde van 27.000 tegen 790 ton voor een waarde van 227.000 in April 1954. Gezouten haring werd nog slechts in betrekkelijk geringe kwanta uitgevoerd. Volgens afgegeven uitvoermachtigingen bedroeg de export 1.119 ton voor een waarde van 672.000. In April 1954 wa ren deze totalen resp. 8.669 ton en 4.1 millioen. Uitvoer vond plaats naar Noor wegen (164 ton), België (514 ton) en West-Duitsland (335 ton). Het is thans zeker, dat in Velsen op allerlei manieren getracht gaat worden ook de ongegrepen jeugd zoveel moge lijkheden tot gepast vermaak te bieden, dat de lust om baldadigheid uit te ha len by hen niet meer zal opkomen. Binnen het raam van de Velsense Jeugd Centrale zal namelyk voor deze jeugd in de bres gesprongen worden door het aanstellen van een of meer betaalde leiders, die van alles en nog wat voor deze jeugd gaan organiseren. Daarby zal de georganiseerde jeugdbe weging een belangrijke hand kunnen hel pen door 't beschikbaar stellen van lei ders en leidsters, waarmee tevens voorkomen kan worden, dat het werk voor de ongeorganiseerde jeugd een directe bedreiging voor de georgani seerde jeugd gaat worden. Wij geloven echter niet teveel te zeg gen als wy veronderstellen, dat het in schakelen van de zwembaden wel de grootste trekpleister voor deze jeugd zal worden. Hoe dit precies zal gebeu ren, moet nog nader uitgewerkt wor den, maar de directeur .van de Gem. Bad-, Was- en Zweminrichtingen, de heer C. W. van Schreeven, staat vol ledig achter de plannen. Met de ten uitvoerlegging van deze plannen wordt een reeds jaren door sommigen gekoesterde wens tot werke lijkheid gebracht. Het zal aan de over heid en particuliere instellingen zijn, dit werk financiëel mogelijk te maken. Advertentie Woensdag 22 Juni Feestterrein, 8 uur: Groot bal in de feesttent. Leiding John Stol. Muziek: Dans- en Show-orkest Freddy Hull. Donderdag 23 Juni Feesterrein, 8 uur: Concert Muziekver. ,.Wilhelmina", Santpoort o. 1. v. J. Groot. De muziekvereniging „Excelsior" uit Heemstede onder leiding van L. ter Braake heeft Dinsdagavond in IJmui- den een gast-concert gegeven ter gele genheid van het tien-jarig bestaan van de IJmuider Harmonie. Het is wel heel jammer, dat de temperatuur niet bepaald aanlokkelijk is voor een buiten- concert maar des te opmerkelijker is het, dat de reeks van concerten en fes tivals, die rond het jubileum van de IJmuider Harmonie georganiseerd wor den, nog zoveel mensen trekken. Hoe druk zou het wel geweest zijn als het een heerlijke zomeravond was geweest! „Excelsior" heeft opvallend veel da mes in zijn gelederen, wij zagen er zelfs een bariton blazen. Opvallend was ook, dat de geringe bezetting van de bassen - steun kreeg van een gestreken bas. Het concert werd geopend met een pittige Jagermars van Forster. Minder overtuigend klonk de ouverture Anti gone van Fern. Rousseau, waarin voor al de saxen het er nogal eens bij lieten zitten. Ook de wals Versmade Liefde in een arrangement van S. P. van Leeu wen, waarin wij een sympathieke bas beluisterden, legde het hoge koper veel moeilijkheden in de weg. Ongetwijfeld het beste werk van de ze avond was de Sinfoni Concertante van Gerard Boedijn. Een sprankelend speelse inzet werd gevolgd door een breed romantisch deel om over te gaan in een parmantig slot. Ook de Tempelriddar van Frits Jakma kreeg een genuanceerde vertolking. Na de pauze werd een grote taptoe gegeven met tamboers en hoornblazers. v. K. In het Zijkanaal C tussen het Noord zeekanaal en Spaarndam is gistermid dag 5 uur de elfjarige G. H. uit de Tuinderstraat te IJmuiden-Oost tij dens het roeien verdronken. Het kind wilde een passerend schip grijpen om zich te laten voorttrekken en sloeg daarbij overboord. Onmiddellijke red dingspogingen waren vergeefs. Als 100.000ste kwam de 13-jarige Jan Ramaker uit IJmuiden-Oost het zwem bad te Velsen, dat 15 weken geleden officeel geopend is, binnen. Even later mocht hij uit handen van wethouder H. de Boer een zwemabonnement ontvan gen. De directeur van het zwembad, de heer C. W. van Schreeven (foto midden), tuas getuige, hoe een verheugde Jan Ramaker het geschenk in ontvangst nam. Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen en griepI Dank zij ontdekkingen van geleerden is er nu een middel, dat inderdaad beter en krachtiger helpt. Een combinatie van geneesmiddelen - elk op zichzelf al we reldberoemd - blijkt namelijk nóg heil zamer dan kon worden verwacht. Zij doet werkelijk wonderen I BEROEMDE GENEESMIDDELEN INEEN TABLET TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 ct Onder een stralende zomerzon heeft de officiële opening plaats gevonden van de Speeltuin „Kindervreugd" op het Gemeenteterrein aan de Hogeweg. Wethouder G. J. Neele sprak namens het gemeentebestuur een woord van dank tot het bestuur van alle werkers, die aan de tot standkoming van de speeltuin hadden medegewerkt. Hjj bracht vooral hulde aan de heer Van Eerden, die bijna dag en nacht voor deze speeltuin had gewerkt. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer Overtoom, namens het Landelijk Verbond van Katholieke Speel tuinorganisaties, die zijn bewondering uitsprak over het gehalte van de speel tuin. Achtereenvolgens spraken verder nog de heer C. P. van Diemen, namens de K.A.B., de heer C. J. de Wildt, namens de L.T.B. en pastoor J. Mol, die zijn dankbaarheid uitsprak over het feit, dat Uitgeest, ondanks alle moeilijkheden, thans een prachtige speeltuin heeft ge kregen. Naast een .hartelyk dankwoord namens alle kinderen, bracht hy ook de K.A.B. en de andere verenigingen en het gemeentebestuur dank. In verband met de in de laatste jaren in deze gemeente aangebrachte verbe teringen aan de wegen is niet meer noodzakelijk één-richting verkeer aanwe zig te hebben voor de Kerklaan, de Maerelaan en de Poelenburglaan. Handhaving van éénrichting verkeer voor het Marquettepad, de Kerkweg (vanaf het Kerkplein tot aan de Spoel- laan) en de Starstraat (vanaf het Raad huisplein tot aan de Kerklaan) dient echter ook thans nog wel als noodzake- lyk geacht te worden. Voor de van Coevenhovenstraat in de richting van de Kerkweg tot aan het Rendorpplein en de Muilmanslaan in de richting van de J. Van Scorelstraat tot aan de Maerten van Heemskerckstraat is een besluit tot éénrichtingsverkeer in verband met de veiligheid op de wegen, beslist noodzakelijk. Mede gelet op de vrijheid van het verkeer en de veiligheid op de Deutz- straat, komt het B. en W. bovendien, gezien de breedte van deze straat in verband met de verkeersintensiviteit, wenselijk voor om voor de westzijde van de Deutzstraat, vanaf het Kerkplein tot aan het Rendorpplein een verbod tot stilstaan (stopverbod) voor alle motor rijtuigen uit te vaardigen. 7. Omdat de bodem van hun bootje wel eens lek zou kunnen stoten op de scherpe stenen, welke hier de zeebodem en de oever bedekken, besluit Eric het laatste stuk naar de kust te lopen. Dit besluit is hun redding, want terwijl hij als eerste overboord stapt, bemerkt de Noorman eens klaps overal in de schaduw tussen de rotsblokken beweging. „Terug", schreeuwt hij. „Een hinderlaag!" Maar het is al te laat. De speren vliegen hun om de oren en de man naast Eric zakt levenloos ineen. Zelfs Svein Langtand ziet al gauw in, dat tegen deze overmacht geen gevecht mogelijk is. De enige, die nog iets kan uitrichten, is Axe met zijn boog en terwijl Svein grommend de roeiboot in veiliger vaarwater poogt te roeien, flitsen de pijlen in razend snelle opeenvolging van Axe's boogpees. De dodelijke trefzekerheid van de jonge boogschutter brengt de aanval tijdelijk tot staan en vóór de Hjaltlanders zich hersteld hebben, is het bootje buiten hun bereik. Hoewel de Noren elkaar hijgend met deze goede afloop ge lukwensen, merkt Eric óp, dat er van een. goede afloop eigenlijk geen sprake is. Nog steeds zijn ze niets te weten gekomen omtrent Winonah, en het ziet er niet naar uit, dat ze op deze wijze iets gewaar zullen worden ook. De Hjaltlanders zijn nu natuurlijk helemaal op hun hóede, zodat een tweede landingspoging al bij voorbaat uitgesloten is. Op dat moment stoot Svein een vreemd geknor uit en hij begint eensklaps met verdubbelde ijver te roeien. Eric en Axe kijken achter zich. „Bij Thor", hijgt Axe, „ze zitten ons na. Die kerels roeien als duivels. Vlugger, Svein, ze halen ons in". Advertentie Aangezien sedert enige maanden sommige Fiat-modellen aanmerkelijk in prijs verlaagd zijn en er zelfs een sensationeel nieuw Fiat-type bijkwam (de „600"), volgt hier een nieuw overzicht: (inclusief verwarming) vanaf vanaf met vloeistof-koppeling (inclusief verwarming) Stadhouderskade 114E A'dam SÉIW Tel. 719744 ■j—. e grote zomertentoonstelling in I het Rijksmuseum zal dit jaar -gewijd zijn aan de kunststroming, die het ,M aniërisme" wordt ge noemd en in de geschiedenis moet worden geplaatst tussen Renaissance en Barok. De ondertitel der expositie („van Michel Angelo tot El Greco") geeft de twee meesters aan, die als be gin en eind van die periode kunnen gelden. Beiden zullen rijkelijk verte genwoordigd zijn. Het belooft een opzienbarende ten toonstelling te worden. Bijna alle grote musea van West-Europa hebben zich bereid verklaard, kostbare werken uit hun bezit af te staan. Van de schilders zullen aanwezig zijn, behalve de genoemden, o.a. Tin toretto, Rosso en Bassano, en Neder landers als Maerten van Heemskerk en Cornelis van Haerlem. Van El Greco ziet men hierboven de Piëta, die vanuit Spanje op het ogenblik on derweg is. Van de beeldhouwkunst en kunst nijverheid mag men kostbaarheaen verwachten, die de collectie der Ween- se kunstschatten van enige jaren gele den verre overtreffen. Er is reden deze tentoonstelling, die onder auspiciën van de Raad van Europa is georganiseerd, met spanning tegemoet te zien. Wij komen er uiter aard nader op terug. Van 25 Juni - 3 Juli wordt in de paro chiekerk te Santpoort (Dorp) gehouden de Jaarlijkse Novene ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand, wier feestdag wordt gevierd 27 Juni a.s. De algemene intentie van deze Mari ale Week is: Zet huis en hart voor Christus open. De bekende predikant Pater Mauritius, Franciscaan leidt de ze oefening. De H .H. Missen zij nte 6.15-7 uur- 8 uur in de week. Op Zondag, 6.45-8 uur 11.15 Hoogmis te half 10. Iedere mid dag te 4 "uur Rozenhoedje. Het Novene lof met preek begint in de week te 8 uur Zondagsavonds te 7 uur. De kerk is gemakkelijk te bereiken met lijn 8 van uit Haarlem. Wie per soonlijk niet kan komen geve schrifte lijk zijn intentie op: R.K Pastorie Frans Netsqherlaan 12, Santpoort (Dorp). Gaarne worden op aanvrage een programma en Novenegebed ge stuurd. Advertentie Met 18 man heeft de Hengelsport vereniging „Velsen" deelgenomen aan het concours, dat de zustervereniging „Luctor et Emergo" in Alkmaar heeft gehouden. In de corpswedstrijd behaal de het eerste corps van Velsen in de A afdeling met 21 vissen, na loting om de 4e en 5e prys, de 5e prys, een kleine beker. Ook het tweede corps lootte ongunstig en legde daardoor in de B afdeling met 19 vissen beslag op de vierde prys, een lauwertak. In de personele wedstrijd zijn er van de 22 prijzen niet minder dan acht door „Velsen" gewonnen. Van de meer dan honderd deelnemers wist de heer A. Jansen de eerste prijs boven water te hengelen. De heer D. Nap moest loten om de 2e, 3e en 4e plaats. Hy trok de laatste. In de zweminrichting aan de Hout vaart werden Maandagavond voor de competitie KNZB drie thuiswedstryden door D.W.T. gespeeld. D.W.T. 2 kreeg voor de reserve tweede klasse dames H.P.C. 2 op bezoek. De Heemsteedse dames wonnen de stryd met 42. In de ontmoeting D.W.T. 1 - Kroos duikers 1 was het voor D.W.T. een zware opgave daar zij het moest stellen met invallers voor Fons Roozekrans en George Westerman. Voor rust namen de Kroosduikers een 30 voorsprong en zy konden in de tweede helft de eindstand op 05 brengen. Voor het spelen van de laatste wed strijd, reserve tweede klasse dames, kreeg D.W.T. 2 Neptunus 2 uit Amers foort tegenover zich. Het werd een vlot gespeelde wedstryd, waarin de punten werden gedeeld. Eindstand 11. Voor de tweede klasse dames heeft D.W.T. 1 in Rotterdam tegen R.D.Z. 1 gespeeld. De strijd resulteerde in een 33 ge lijkspel. Op de Heemsteedse Dreef, richting Haarlem reden een personenauto, en een autobus van de N.Z.H. De eerste (vagen stopte voor het kruispunt Camp- laan en de bestuurder van de autobus deed evenzo. Door de gladheid van het wegdek slipte de bus door en botste tegen de voorligger op, waardoor beide voertuigen beschadigd werden. Dinsdagmiddag liep vlak voor het politiebureau in de Raadhuisstraat een ongeval bijzonder goed af. Achter el kaar reden in de richting van het Raad huis een wielrydster en een personen auto. Ter hoogte van het politiebureau sloeg de wielrijdster plotseling linksaf. De bestuurder van de auto remde on middellijk doch kon niet verhinderen, dat de wielrijdster werd aangereden. Zij liep een lichte schaafwond op aan haar knie en haar rywiel werd licht be schadigd: de auto liep geen schade op. 7 Juli zal de pianist Theo Bruins in het Patronaatsgebouw te Zandvoort een concert geven. Het programma ver meldt werken van Chopin (7études en de ballade IV): Ravel (Valses nobles et sentimentales)Haydn (Sonate in as) en Bach (Chromatische Fantaisie en Fuga). De besprekingen tussen de besturen van de Algemene Juweliers Vereniging, de Algemene Nederlandse Diamantbe- werkersbond en de R.K. Diamantbe werkersvereniging „St. Eduardus" met het College van Ryksbemiddelaars zijn geslaagd. Belde partyen zullen in de toekomst nauw samenwerken om de problemen in de diamantindustrie tot oplossing te brengen. Een deskundigen commissie zal worden benoemd, die on der leiding van een onpartydig voor zitter spoedig met haar werkzaamhe den zal beginnen. Nu overeenstemming is bereikt over de verdere samenwerking zullen ook de zagers hun werkzaamheden her vatten. Het College van Ryksbemiddelaars zal strenge controle uitoefenen op het naleven van de bepalingen in zyn be schikking vastgelegd. (Van onze correspondent) Koningin Juliana zal 5 Juli een werkbe zoek aan het Oostelijk deel van de provin cie Gelderland brengen. Daarbij zal H. M. de Rekkense inrichtingen in de gemeente Eibergen, de gemeente Winterswijk en het opvoedingsgesticht te Harreveld bezoeken. Horizontaal: 2. soort onderwijs, 4. op dit ogenblik, 7. rijtuig, 9. zout water, 12. schrijfbehoefte, 16. nagerecht, 17. indien, 18. militair, 24. schenker, 26. bouwmateriaal, 29. slede, 30. pers. vnw. Verticaal: 1. eenh. v. kracht, 2. lidwoord (Fr.), 3. jongensnaam, 4. wreed heerser, 5. klein persoon, 6- laatst leden, 8. voorzetsel, 10. landbouwwerktuig, 11. te zijner plaatse (Lat.), 12. schrede, 13. speelgoed, 14. bid (Lat.), 15. aanw. vnw., 19. berggeel, 20. lidwoord, 21. tegen, 22. voorzetsel. 23. zang- noot, 24. bevel, 25. familielid, 27. maan stand, 28, voorzetsel. Horizontaal: 1. maskerade, 2. illustratie, 3. star, - cement, 4. tabak, - nto, 5. aas, - Z.D.H., - en, 6. ark, 1 dweper, 7. klein, - red, 8. brevet, - egsw, 9. een, - I.S., - vete, 10. id., - asemen, 11- deel, - ransel. Verticaal: 1. mist, - arbeid, 2. altaar, - rede, 3. slabakken, 4. kuras, - LV, - al, 5. es, - deels, 6. R.T.C., - Zwitser, 7. aren den, - ma, 8. Dam, - hp, - even, 9. eten, - ergens, 10. interest, 11. beton, - dweil. 4 Juli zal het echtpaar Prins-Toren burg de dag herdenken, waarop het 50 jaar geleden in het huwelyk trad en op diezelfde dag viert het echtpaar J. v. Houten en E. v. d. Berg zijn 55-jarig hu welijksfeest. Het gouden echtpaar Prins-Torenburg is vrijwel bij iedereen te Heemstede be kend en gezien, omdat het bijna veertig jaren lang tot de dag van heden belast is met het beheer van het R.K. Vereni gingsgebouw. Het aantal vergaderin gen, feestavonden en toneeluitvoeringen dat het in deze bijna veertig jaren heeft meegemaakt, is langzamerhand ontel baar geworden. Ter afwisseling werd in de oorlogsjaren het gebouw tydelijk door de bezetters in beslag genomen. Bruid en bruidegom zijn nog uiterst vitaal en zorgen nog steeds met de grootste yver en nauwkeurigheid dat by vergaderingen en alle andere gelegen heden alles tot in de puntjes is gere geld. Gezien de vele uitmuntende eigen schappen waarmede dit gouden echt paar is gezegend, zal het dan ook op de receptie die a.s. Zondag 3 Juli in het R.K. Verenigingsgebouw van 14 - 15.30 uur gehouden wordt, stellig niet aan be langstelling en waardering ontbreken. Het echtpaar v. Houten-v. d. Berg heeft op geheel andere terreinen een grote activiteit getoond. Het huwelijks bootje begon in Hillegom te varen waar bruid en bruidegom geboren zijn en het heeft sindsdien in de loop van deze 55 jaren in verschillende plaatsen van ons land ten anker gelegen. De bruidegom bleek n.l. koopman in hart en nieren te zjin, al begon hij zyn arbeidsperiode in het bloembollenbedryf en dat leidde er toe, dat hy zich, al naar het uitkwam, dan eens hier en dan eens daar vestig de. Toch kwam hy weer regelmatig in Hillegom terug en toonde zich niet al leen een goed koopman, maar ook ie mand met een vaardige pen, met een uitgesproken aanleg voor de revue. Hy stelde zyn talen* in dienst van de op bouw van de St. Jozephkerk te Hille gom en schreef de revue „Waar blyf je nou?" die niet minder dan 30 opvoerin gen beleefde en met welker financiële baten wylen pastoor v. Leeuwen z.g. ge weldig in zyn schik was. Ook de bruid bleek toneelbloed in de aderen te hebben en zy heeft vele ja ren het amateurtoneel gediend. Alsof het gisteren gebeurd is, zo goed herin- Advertentie afm. 20/30 (III) 11.15 (le soort) afm. 20/30 (III) 10.65 Ook alle andere soorten en afm. Op aanvraag zenden wij gaarne onze volledige prijscourant. Alleen-verkoop: Brandsioffenhandel (Spaarne bij Viaduct) Telefoon: 14164 en 13904 nert zij zich nog de grote successen van toneelstukken als „De Twee wezen" en andepq die in deze vervlogen perioden 'everizovelè hoogtepunten 'warén bij het amateurtoneel. Zowel de bruidègom als de bruid mo gen zich nog in een goede gezondheid verheugen, al is het schryven van re vue's en het toneelspelen er niet meer bij. De bruidegom is 77 jaar oud, de bruid 73 en met hun 12 kinderen en 37 kleinkinderen verheugen zy zich reeds nu op de grote feestdag die gaat komen in hun woning aan de Javadaan op 10 Juli a.s. Beide echtparen zyn trouwe lezers van onze courant. De politie te Rotterdam heeft de 23-jarige C. D. gearresteerd, die gedurende acht jaar werkzaam was op het kantoor van een fir ma, die machines en machine-onderdelen importeert. Hij wordt ervan verdacht zich de laatste vijf jaar schuldig gemaakt te hebben aan vervalsingen in de declaratie formulieren, die de geïmporteerde goede ren vergezelden. Door deze manipulaties zou hij zich in totaal een bedrag van f20.000 hebben toegeëigend. Het geld maak te hij op aan cafébezoek, autoritten, bui tenlandse reizen, enz. Een controle van de administratie werd hem noodlottig. De lan is reeds voor de officier van justitie geleid. Verschenen is de door de ministers van Landbouw, Vissery en Voedselvoor ziening en van Financiën ondertekende nota naar aanleiding van het verslag der commissie uit de Tweede Kamer over de nota, houdende maatregelen tot sanering van de zeevissery. Daarin deelt de minister van Land bouw, Vissery en Voedselvoorziening o a mede dat er van de zijde van be langhebbenden nimmer plannen ten aanzien van een z.g. vang-fabnekschip aan de orde zyn gesteld. Een zo goed mogelijke analyse van hetgeen in het buitenland geëxperimenteerd wordt met fabriekschepen voor de zeevisserij geeft geen aanwijzingen, dat economi sche voordelen zyn te verwachten. Ove rigens blyft de minister met aandacht de ontwikkeling van de resultaten van dergelyke vaartuigen volgen. Naar de mening van de regering wordt het wenselijk geacht, dat, in overleg met de scheepvaartinspectie, bepaalde eisen ten aanzien van beman ning en navigatie-uitrusting voor de verre-visseryschepen worden geformu leerd, indien de verre visserij ter hand zal worden genomen en inderdaad de ze vissery buiten de wateren van de Noordzee zal geschieden. De vergroting van de schepen van de loggervloot, waaronder ook de Katwyk- se vloot valt, houdt verband met het streven naar een zich over het gehele jaar uitstrekkende vissery. Dit brengt mede, dat het binnendoor varen naar de haven van Katwyk minder mogelyk en noodzakelyk zal zyn. De minister van Landbouw, Vissery en Voedselvoor ziening is van mening, dat de binding van vissers en bedrijf vooral wordt bepaald door de sociale en economische verhoudingen en niet door een verschil als de afstand van Katwyk tot IJmul- den.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 5