Seixas. 1951 Wiin blcdon-kampioen verrassend verslagen Eindhoven kampioen door zege op V.V.V. ABABESKE IIV PURPER Kleine kans voor D. W.S. om de hoofdklasse te bereiken Alleen Fenny ten Bosch houdt Nederlandse eer hoog Resultaten van Wimbledon Sijbers uit het veld gestuurd Tien personen ernstig gewond Telegraaf beker voor Laga OOK OP UW VACANTIE-ADRES op A.D.O. DONDERDAG 23 JUNI 1955 PAGINA 7 Ook nederlaag voor Angela Mortimer wammmmm' Tour de France Belgische ploeg nu volledig De prijzen Leni de Nijs en De Bruijn winnen te Utrecht HÉpL MATROlNiA BIJ A.D.O. H Mb Mê Om voetbal kaarten... Sportclub Enschede klopt Schalke: 31 Fanny Blanker»Koen niet maar Lo-ngwy Fangio getuige te Le Mans M is 1 uk te recordpo gi mg van Pirie Ondanks nuttige zege weet 't ZWITSAL BABYPOEDER door W.H. VANEEMLANDT Autorit ten behoeve van kerkbouw V.R.A. verliest van Cambridge Crusaders T.T.-circuit wordt op 7 Juli geopend (Van onze sportredacteur) LONDEN, Woensdagavond. Victor Seixas, de kampioen van 1953, nr. 2 op de Amerikaanse ranglijst, is op de derde dag van het Wimbledon tennistournooi uitgeschakeld. Gil Shea, een 23-jarige jongeling lichamelijk slecht gebouwd, foeilelijk en met een bijzonder in het oog lopende wipneus ook Amerikaan, heeft het huzarenstukje geleverd. Seixas' nederlaag was niet de enige verrassing op deze derde dag, waarop o.m. een rigoureuze schifting is gehouden onder de 64 die de eerste ronde van het heren enkelspel hebben overleefd en van wie nu weer de helft is uitgeschakeld. Bijzonder opvallend was ook de nederlaag in straight sets nog wel van Angela Mortimer, Engelands hoop in het dames enkelspel en winnares van de Franse kampioen schappen. Hier zorgde een volkomen onbekende Hongaarse voor de sensatie. Met dat al zijn nu reeds twee van de „geplaatsten" van het toneel verdwe nen. Dat was wel het voornaamste van deze bijzonder lange derde dag, waar van de laatste partij - onze landgenoten Dehnert en v. Dalsum waren er bij be trokken eerst eindigde toen de straat lantaarns juist begonnen te branden. Zeven en een half uur onafgebroken tennis op meer dan tien banen; het is zelfs te veel voor de meest fervente lief hebber van dit spel. En toch, d- mees ten van de weer ruim 30.000 toeschou wers zijn vrijwel tot het bittere einde toe gebleven. Seixas' nederlaag kwam bijzonder on verwacht, dat laat zich begrijpen. Want het moge dan zijn, dat Shea in de af gelopen maanden in eigen land enige resultaten heeft behaald die een be lofte voor de toekomst inhielden, zulks zegt toch nog niet dat zo'n jongeman meteen een var.' de idolen van het Amerikaanse tennis gaat verslaan. Trou wens, in de eerste set had het er ook geen enkele schijn van dat Shea zou winnen. Seixas zegevierde met zoveel gemak met 6-3 dat niemand op een ver rassing rekenen durfde. En in de twee de set scheen de zege van Seixas zelfs zeer nabij. Shea keek binnen de kortste keren tegen een achterstand van 3-0 aan. Maar van dat ogenblik af verander de er iets. Shea was plotseling niet meer dat vergeef ons het woord, maar 't is werkelijk de beste typering „slome" jongetje met gemillimeterd haar dat zo onbenullig lachte. Het knaap je veranderde plots in een bijzonder le nige vechter die er met de minuut meer oog in kreeg, zijn zelfvertrouwen her vond en plotseling demonstreerde, over een bikkelharde service te beschikken, zichzelf wonderwel te kunnen beheer sen en een bijzonder goed spel in zich te hebben. En daar ging Seixas.Welis waar nog wat moeizaam in het begin, maar vervolgens steeds sneller scoorde Shea het ene punt na het andere, van 3-0 werd het 4-6. En toch, toch geloofde niemand in een verrassing. Maar toen Shea ook de derde set op zijn naam bracht met 4-6, begon de nederlaag van Seixas zich steeds dreigender af te tekenen. In zijn service-games was Shea onbetwist de sterkste en als Seixas aan bod dreigde te komen en met snel oplopen naar t net kennelijk de zaak wilde forceren, ant woordde Shea onmiddellijk en dikwijls met veel succes met goed getimede lobs. Seixas haalde de bal dan door gaans wel, maar in die tussentijd was Shea naar het net gekomen om met een cross-volley te scoren. Shea was met zijn fabuleuze reactievermogen trou wens toch de sterkste aan het net. Seixas forceerde nog een vijfde set toen Shea bij de stand 4-4 even ver slapte en Seixas onmiddellijk van de geboden kans gebruik maakte. Toen was het spel echter spoedig gespeeld Herenenkelspel: tweede ronde: Ayala (Chili)Gulyas (Hong.) 62, 61, 6-3 Flam (V.S.)-Forbes (Z.-Afr.) walk over: Hoad (Austr.)—Washer (Belg.) £-1, 6-8, 6-2; Segal (Z.-Afr.)- Russeïl (Arg.) 6—3, 6—2, 6—0; Shea (V.S.)—Seixas (V.S.) 3—6, 6—4, 64, 46 46; Krishnan (India)Seymour (Z.-Afr.) 6—2, 6—1, 5-7, 7—5; Skonecki statenloos) Paish (G.-B.) 6—4, 6—4, 6—3' Davies (G.-B.)—van Voorhees (V.S.) 6—4, 6—2, 10—8; Williams (Z.- Afr.)Hime (G.-B.) 64, 75, 62; Nielsen (Denemarken)Potter (Austr.) a6 6—2, 6—2, 9—7; Arkinstall (AustrHaillet (Fr.) 63, 79, 7_5 4—6 64; Knight (G.-B.)-Saiko (OostetT)' 6-3, 6-2 6-2; Larsen (V.S.)—Fox (V.S.) 6—2, 7—5, 7 5, Kumar (Indië)Gilmour (Austr.) 3 b, 6—4, 8—6, 6—2; Drobny (Egypte)— Rose (Austr.) 64, 36, 119, 6 4, Trabert (V.S.)—Fancutt (Z.-Afr.) 6—1, 6—2, 6—2; Vermaak (Z.-Afr.)—Chatner (Fr.) 61, 61, 61; Barrett (G.-B.) Palada (J.-Sl.) 6—4, 6—3, 6—3; Stewart (V.S.)Brichant (Belg.) 62, 36, 63 86; Pietrangeli (It.)Mottram (G.-B.) 75, 57, 119, 57, 62; Hu- ber (Oostenr.)—Panajotovic (J.S1.) 6—4, 6-4 3-6 6—3; Patty (V.S.)-Scholl (Did.) 6—0, 6—4, 6—3; Froman (Z.- Afr.)Van Dalsum (Ned.) 36, 3—6, 62, 61, 6—4; Stockenberg (Zweden) Horn (G.-B.) 6—3 4—0 (Horn staakte de strijd); Hartwig (Austr.)-Oakley (G.-B.) 60, 64, 6—3; Merlo (It.) Botha (Z.-Afr.) 6-1, 6-4, 3—6, 6-1; Davidson (Zw.)—Morea (Arg.) 64, 64, 62. Heren dubbelspel: Eerste ronde: Flam en Quist (V.S./Austr.)—Hannam en Potter (G.B./Austr.) 61, 61, 62. Bergelin en Johansson (Zwe den)Dale en Melhuish (G.B.) 61, 63, 62; Owen en Hutchin (Eng.) Dehnert en Van Dalsum (Ned.) 6—3, 62, 62. Dames enkelspel, tweede ronde: Fenny ten Bosch (Ned.)mej. M. P. Harrison (G.B.) 6—1, 8—6; mevr. P. Chatrier (Fr.)—mevr. J. Kemsey- Bourne (G.B.) 6—1, 6—2; mevr. M. Cheadle (G.B.)mej. S. Waters (G.B.) 6—2, 4—6, 6—4; mej. J. Middleton (G.B.)mevr. G. Bucaille (Fr.) 57, 62, 61; Darlene Hard (V.S.) mevr. A. Brighton (G.B.) 62, 62; mej. J. Knight (G.B.)mej. R. Bentley (G.B.) 6—3, 6—2; mevr. Z. Kormoczi (Hong.)mej. A. Mortimer (G.B.) 75, 62; mevr. L. Hoad (Austr.)mej. A. Gibb (G.B.) 6—3, 3—6, 6—3; mej. D. Spiers (G.B.)—mej. S. Schmitt (Fr.) 64, 61; mej. A. Buxton (G.B.) mej. L. Felix (V.S.) 5—7, 6—4, 6—1; mevr. J. Fleitz (V.S.)mej. R. Wood- gate (G.B.)3 63, 61; mej. C. Mer- celis (Belg.)mej. J. Boundy (G.B.) 0—6, 7—5, 8—6; mej. J. Shilcock (G.B.)mevr. R. Kaufmann (Zwits.) 6—1, 3—6, 6—3. Shea trok direct na zijn service naar het net en wat Seixas dan ook pro beerde, hij kreeg de bal er niet langs. Het werd 0-1, 0-2, 0-3 en zelfs 0-4. Maar de laatste was de schuld van de linesmen, die al wel meer foutieve beslissingen op fatale momenten op hun geweten hebben. Seixas kwam daarna op 2-4 en via 2-5 op 4-5. Of hij er ook voor ge vochten heeft! Maar daarna was het snel gebeurd. Shea, die in de game tevoren match-point had verspeeld met double-fault, slaagde er zowaar in weer door de service van Seixas te breken, al werd hij daarbij een handje geholpen door een arbitrale fout. Het was toen weer match-point en een ontmoedigde Seixas sloeg de volgende bal meters uit. 4-6. Angela Mortimer deed het zo moge lijk nog slechter. Zij had met haar op de verdediging ingestelde spel bijzonder weinig succes tegen de Hongaarse me vrouw Kormoczi, die er namelijk het zelfde spelletje op nahield, zich hele maal niet uit het veld liet slaan, nog minder last had van nervositeit en rus tig wachtte op een misslag van de En gelse favoriete. In de eerste set zege vierde de Hongaarse met 7-5, in de tweede met 6-2. Voo. Angela Morti mer, die iuist had gezegd ter ere van de koningin te willen winnen, wel een diepe teleurstelling. Weer dus geen Engelse speelster in de halve finale, zoals alle andere jaren na de oorlog. Het was trouwens toch een slechte dag voor de Engelsen. De Davis Cup spelers Mottram en Paish werden bei den uitgeschakeld. Mottram verloor van zjjn Italiaanse collega Pietrangeli, die in de vijfde set onweerstaanbaar was en voor een Italiaan bovendien bijzon der nauwkeurig. Paish kreeg geen schijn van kans tegen Skonecki. Een bijzonder enerverend duel speel de zich af op het Centre Court, waar Drobny en Mervyn Rose om het hardst double-faults maakten. Maar Rose be nutte de kansen minder goed dan de eveneens linkshandige Drobny en ver loor zodoende in vier sets. Davidson, de finalist van Parijs, had weinig moei te met de Argentijn Morea, Hoad, Tra- bert en Rosewall veegden resp. de Belg Washer, de Zuid-Afrikaan Fancutt en de Australiër Worthington van de baan. Vooral Hoad maakte een bijzonder ster ke indruk. Hij schijnt zijn allerbeste vorm hervonden te hebben. En tenslotte de Nederlanders. Er is alleen maar goed nieuws van Fenny ten Bosch. Zij zegevierde zonder al te veel moeite tegen de toch niet zo zwak ke Engelse Miss Harrison. Na de eer ste set met 6-1 te hebben gewonnen en in de tweede met 4-1 voor te staan, verslapte haar spel iets, maar precies op tijd vond zij het rechte pad terug en toen was de zaak spoedig beslist. Van Dalsum scheen aanvankelijk op een regelrechte zege op de jonge Zuid- Afrikaan Froman af te stevenen. De Nederlander had snel twee sets op zijn naam, maar klapte daarna geruisloos ineen. Froman, die eerst niets had in te brengen, werd toen de sterkste en liet zich uiteraard de kaas niet meer van het brood eten. No" triester was het verloop van het dubbelspel van Dehnert en Van Dalsum tegen de En gelsen Hutchen en Owen. Het werd een zielige vertoning bij de invallende duis ternis. In drie snelle sets was de zaak beklonken voor wat de Engelsen be treft. Het pijnlijke was alleen, dat de Engelsen er ook weinig van terecht brachten. (Van onze sportcorrespondent) Middels een zwaarbevochten 31 overwinning op VVV is Eindhoven Woensdagavond voor de derde achter eenvolgende maal afdelingskampioen geworden. Al hield scheidsrechter Bronkhorst de teugels zéér strak, toch is de beslissende slag tussen beide ri valen een harde strijd geworden. Het feit dat de Venlose rechtsbuiten Sijbers twintig minuten voor het einde wegens unfair gedrag van het terrein moest worden gestuurd, spreekt in dit verband voor zichzelf. Weliswaar nam Eindhoven reeds in de derde minuut de leiding toen bij een uit een hoekschop voort vloeiende scrimmage v. Kemenade de bal inkopte, toch heeft het er geruime tijd naar uitgezien dat de Venlonaren aan het langste, eind zouden trekken. Aanvankelijk legde WV het accent op de verdediging, waarbij rechtshalf Heger als tweede spil achter de eigen lijke verdedigingslinie opereerde. Dien tengevolge kon Eindhoven gemakkelijk het middenveld beheersen en de ene aanval na de andere opbouwen; dat de den de blauwwitten vaak uitstekend, zodat doelman Swinkels nogal eens ge legenheid kreeg zijn voortreffelijke kwaliteiten te demonstreren. Geleide lijk verviel de Eindhovense voorhoede echter in kort spel en daarmee speelde zij de Venlose defensie uitgerekend in de kaart. Toen haar offensief eenmaal was doodgelopen, greep WV naar het initiatief. Het wijzigde de posities. Heger trok op naar de halflinie en Klaassens hernam zijn plaats als rechtsbinnen in de voorhoede. Eindhoven moest in de verdediging en de thuisclub mocht zich gelukkig prijzen dat een schuiver van Lamberts het doel precies miste. Onverdroten zette VVV na de hervat ting zijn offensief voort; het gevaar voor Eindhovens doel groeide met de minuut. Wel kopte Smits bij een open kans nog naast, maar in de achtste mi nuut joeg Klaassens na slecht wegwer ken door doelman v. Gemert resoluut de gelijkmaker in de touwen (11). Opnieuw kwam VVV in het offen sief, doch toen legde in de dertiende minuut midvoor Vlemmix de basis voor de Eindhovense zege. Tot dan toe had hij bij zijn vroegere club genoot. de Venlose stopper v. d. Hurk. niets in te brengen. Toen kreeg Vlemmix eindelijk zijn kans, zijn eerste en tevens laatste kans bij een door Louwers genomen hoek schop. Met een harde kopstoot pas seerde hij Swinkels. Dat was dus 21. Dit was te veel voor het moreel der Venlonaren, wier defensie enke le lelijke fouten maakte, waarvan Snoek in de 25ste minuut gebruik maakte om de zege veilig te stel len. (3—1). Tevergeefs heeft VVV daarna met tien man nog heftige pogingen ondernomen de achterstand te verkleinen. Wel moest Eindhoven de defensie versterken, maar tot een doorbraak kwam het toch niet, al scheelde dat even voor het einde slechts heel weinig, toen een kopbal van de opgedrongen linksback Teeuwen de paal trof. Even moest de wedstrijd nog onderbroken worden doordat honderden jongens die bij een fluitsignaal van de scheidsrechter dachten dat de kamp ten einde was, het terrein opstormden. De enthousiastelingen konden twee minu ten later hun vreugde uitvieren in een stormachtige bejubeling van de kam- pioensploeg, waarvan aanvoerder Van Kemenade door burgemeester mr. H. A. M. T. Kolfschoten met een lauwerkrans omhangen werd. Later op de avond heeft het elftal een triomfantelijke intocht in de stad ge maakt, toegejuicht door tienduizenden Eindhovenaren. EERSTE KLASSE D Eindhoven 25 17 5 3 39 59-22 V.V.V. 25 14 7 4 35 50-21 Ajax 25 12 11 2 35 54-25 Graafschap 25 13 4 8 30 46-32 Enschede 25 12 5 8 29 47-33 B.V.V. 25 11 5 9 27 39-39 H.V.C. 25 7 11 7 25 32-31 Volewijckers 25 10 4 11 24 31-51 R.B.C. 25 8 7 10 23 40-49 D.F.C. 25 9 5 11 23 36-44 V.S.V. 24 7 6 11 20 38-40 A.G.O.V.V. 25 4 5 16 13 31-52 Xerxes 25 3 7 15 13 23-49 Be Quick 24 4 4 16 mH 12 mm» 21-59 De keuzecommissie van de Belgische Wielerbond heeft de Belgische kam pioen Henri van Steenbergen aange wezen als lid van de ploeg voor de Tour de France. Marcel de Mulder en Ernest Heyvaert zijn gekozen als re serves. Federico Bahamontes, de Spaanse klimspecialist, heeft de wens te kennen gegeven zijn plaats aan een andere renner te willen afstaan. Hij heeft nog steeds last van een oude knieblessure. Hij zal nu te Madrid medisch worden onderzocht. De organisatoren van de Tour de France 1955 hebben dertien regionale coureurs gekozen voor de Ronde van Frankrijk. Enige tijd geleden waren reeds 32 renners voor deze wedstrijd uitgekozen. Er zullen nog twee wiel renners aan deze lijst worden toege voegd, maar dit zal pas na het kam pioenschap van Frankrijk, dat Zondag a.s. te Chateaulin wordt verreden, ge beuren. De dertien renners zijn: Philippe Agut, Bernard Buitel, Louis Caput, Claude Telotte, Jacques Dupont, Domi nique Forlini, Roger Hassenforder, Maurice Lampre, Georges Meunier, José Mirando, Pierre Ruby, Robert Varnajo en Roger Walkowiak. Jacques Goddet heeft op een perscon ferentie verklaard, dat de aanwijzing van de winnaar van het ploegenklasse- ment dit jaar op dezelfde wijze geschiedt als in 1954. Goddet was van mening, dat de strijd voor het winnen van het ploegenklassering bijna even belangrijk is geworden als die voor het individuele klassement. Voor het ploegenklassement is een bedrag van tien millioen francs (ongeveer f 100.000) aan prijzen ter be schikking gekomen. Na elke etappe krijgt de winnaar van het ploegenklas sement van die dag een bedrag van f2000.In het eindklassement der ploegen ontvangt de winnaar f30.000, de op de tweede plaats geklasseerde ploeg f15.000.en nummer drie f5000.Ten slotte staat nog een bedrag van ƒ6000. ter beschikking voor de etappe tegen het uurwerk voor ploegen, welke te Dieppe wordt gehouden. Voor de vijfde maal is in het Mer- wedekanaal een 2 km-zwemwedstrijd gehouden, georganiseerd door de kring Midden-Nederland van de KNZB. Leni de Nijs zegevierde bij de dames; De Bruijn werd winnaar van de heren wedstrijd. De voornaamste uitslagen zijn: Dames: 1. Leni de Nijs (De Robben Hilversum) 29 min. 27,7 sec.; 2. Mary Kok (De Robben, Hilversum) 30 min. 0,4 sec.; 3. Jans Koster (Het Gooi, Bus- sum) 31 min. 0,3 sec.; 4. Judith de Nijs (De Robben, Hilversum) 31 min. 44 sec.; 5. Asta Sanderson (HZC, Hilver sum) 32 min. 50 sec. Heren: 1. G. de Bruijn (Neptunus, Amersfoort) 27 min. 38,6 sec.; 2. Th. Hoogveld (Neptunus, Amersfoort) 28 min. 48,5 sec.; 3. G. Korteweg (AZC, Apeldoorn) 28 min. 49,3 sec.; 4. A. Kay- ser (De Robben, Hilversum) 28 min. 49,5 sec.; 5. W. Mosterd (AZPC, Amers foort) 29 min. 41 sec. De uitslagen van de Woensdagavond gespeelde competitiewedstrijden luiden: Eerste klasse B: SVV-Fortuna '54 2-2; ADO-DWS 0-3. D: Eindhoven-V.V.V. 3-1 (Eindhoven kampioen). Dezer dagen is in Nederland aange komen de bekende Antilliaanse speler Pedro Matrona, achterspeler van het Curagaose elftal. Matrona zal zes maan den met studieverlof in Nederland ver toeven. Hij heeft toestemming gekregen van de KNVB om voor ADO uit te ko men. i mm 26 Juni wordt te Hannover de eind strijd gespeeld tussen Rot Weiss Essen en F. C. Kaiserslautern om het kam pioenschap van Duitsland. De belang stelling voor deze ontmoeting is buiten gewoon groot. De voorverkoop begon Woensdagmiddag in Hannover in het z.g. „Huis van de Sport". Duizenden mensen probeerden het gebouw te be stormen. Slechts met de grootste moei te gelukte het de politie de orde te herstellen. Tien personen werden in het gedrang zeker 6000 liefhebbers voor kaartjes verdrongen zich voor het ge bouw onder de voet gelopen en daar bij ernstig gewond. Het Rode Kruis zag zich genoodzaakt een hulpdienst in te stellen, teneinde de gewonden te ver binden en degenen, die waren flauw ge vallen, weer bij te brengen. Toen de po litie de orde hersteld had lagen op het „gevechtsterrein" talrijke schoenen, tas sen, hoeden en wat niet al als bewijs van de chaos, welke er daarvoor had geheerst. Een moeder was met haar kind in een kinderwagen in het gedrang geraakt en had zich slechts kunnen redden door de kinderwagen in de steek te laten. Wagen èn zuigeling werden la ter naar een meer rustige plaats ge bracht. In de strijd om de „Telegraafbeker" te Amsterdam heeft Proteus op de eerste helft van de baan goed partij ge geven, doch kon over een inzinking ter hoogte van Willem III niet heen komen, waarvan Laga terdege profiteerde. De beide achten Laga en Proteus, die met een de finale roeiden, waren goed van start met 37 slagen per minuut, het baantempo bedroeg omtrent 33 sla gen. Proteus roeide stevig en boekte door de binnenbocht een driekwart lengte voorsprong. Laga was daarentegen wat gereserveerd, hetgeen later tot zijn recht kwam. Na de gevarieerde bochten bij de Schapen- wal met vele piketten, kwam Laga in de binnenbocht bij Zorgvlied met een lengte voorsprong te voorschijn. Pro teus kon op dat moment niet meekomen en de achterstand werd te groot. Alleen de binnenbocht bij de Utrechtse brug kon nog redding brengen, maar het puntje van de boeg kon maar nauwe lijks het roertje van Laga's giek pas seren. Toen was het pleit beslecht. Met re gelmatige gang liep Laga uit, Pro teus herstelde zich wel weer, maar de achterstand was te groot en de ver moeienis sprak ook een woordje mee. De afstand van halverwege S-bocht/ Kalfje tot aan het clubgebouw van De Hoop werd afgelegd in 15 min. 57,2 sec. door Laga en 16 min, 12,9 sec. door Proteus. Een spelmoment uit de Woensdagavond te Eindhoven gespeelde wedstrijd tussen Eindhoven en VVV, welke ontmoeting door eerstgenoemde club met 31 werd gewonnen, waardoor zij het kampioenschap van afdeling D verwierf. V. I. n. r.: Teeuwen, v. d. Hurk, Gubbels, Swinkels en Vlemmix. Veertien duizend toeschouwers za gen Woensdagavond te Enschede Sportclub Enschede in een goede en spannende wedstrijd met 31 van de West-Duitse eerste klasser Schalke '04 winnen. Sportclub Enschede was voor deze gelegenheid versterkt met Lenstra (Heerenveen) als rechtsbin nen en met Schaap ('t Gooi) die als middenvoor stond opgesteld. Fanny BlankersKoen, die gekozen was in de Nederlandse damesploeg voor de athletiekontmoeting tegen Frankrijk op Zondag 26 Juni te Long- wy, heeft zich in verband met een va- cantiereis voor deze wedstrijd terugge trokken. Mej. A. Wormsbecher (Hol- landia Hoorn) zal haar bij het kogel stoten vervangen. Fangio stelt zich als getuige be schikbaar, indien de Franse autoriteiten dat bij hun onderzoek naar de oorzaak van de ramp van Le Mans gewenst achten, aldus wordt uit Milaan ge meld. Inderdaad zou de rechter van instructie via Interpol (de internatio nale politie-organisatie) contact met Fangio hebben gezocht om hem te vragen zo spoedig mogelijk naar Le Mans te komen, teneinde gehoord te worden. Een poging van de Britse lange af standloper, Gordon Pirie, om het we reldrecord op de 3 mijl op zijn naam te brengen, is mislukt. Het record staat se dert October van het vorige jaar op naam van de Rus Vladimir Kuc met 13 min. 26.4 sec. De tijd welke Pirie bij deze speciale race te Manchester liet af drukken bedroeg 13 min. 29.8 sec. In Den Haag heeft de gewichtheffer J. C. van Grieken het Nederlands re cord tweehandig drukken in het licht- zwaargewicht verbeterd en gebracht op 112Vi kg. Het oude record stond met 108,7 kg sedert 17 April van dit jaar op zijn naam. De Romeinen zijn er snel bij. Zoals men weet is in Parijs besloten de Olympische Spelen van I960 in de Italiaanse hoofdstad te houden en nu reeds ziet men overal affiches, om de belangstelling voor het grote sportfeest te vragen. (Van onze sportcorrespondent) Er moet een rekensom aan te pas komen, maar DWS heeft nog een ge ringe kans om tot de uitverkoren negen ploegen te gaan behoren. Gisteravond werd in Den Haag van ADO met 3-0 gewonnen, twee punten winst dus. In dien de Amsterdammers ook de laatste wedstrijd, eveneens tegen ADO, winnen wordt het puntentotaal 24. Dat zou even veel zijn als Sittardia en Elinkwjjk momenteel bezitten. Indien deze beide ploegen dus geen winstpunten meer ver garen, eindigen zjj met DWS met een zelfde puntenaantal. HeerenveenenEDO vlak boven DWS, vallen buiten beschou wing want deze ploegen spelen Zondag tegen elkaar en een van de twee komt er dus zeker. Het is een slechte wedstrijd gewor den, die ADO en DWS ten beste gaven. Aan letterlijk alle onderdelen van het voetbalspel kleefden grove fouten. ADO maakte de blunders ook in de verde diging en het strekt DWS tot eer, dat het van die fouten in de eerste helft dankbaar gebruik heeft gemaakt. De Clerc deed dat toen de Haagse defen sie een situatie glad verkeerd beoor deelde. Na twintig minuten was een misser van de Haagse rechtsachter oor zaak, dat middenvoor Loermans num mer twee achter doelman Kok kon Dlaatsen. En vlak voor de rust scoorde linksbinnen C. Serlijn het derde doel punt met een prachtig schot, dat in valler-doelman Munters (Kok had het veld geruimd wegens een blessure) niet wist te keren. Met de schaarse en door zichtige Haagse aanvallen wisten de Amsterdamse verdedigers wel raad. Na de rust was van voetbal nauwe lijks sprake. Wel kwam ADO sterk in het offensief maar het schieten was zo onvoldoende verzorgd, dat er voor DWS weinig of geen gevaar dreigde. Enalser eens een schot de goede richting uit ging, verstond doelman Richter zijn vak uitstekend. Een strafschop, veroorzaakt door H. Serlijn. die Schuurman te hard handig attaqueerde, werd door Tim mermans genomen maar Richter greep de bal voordat deze in het net kon verdwijnen. Met recht kon hier gespro ken worden van de bekende nachtkaars want wat nog werd vertoond was slechts een zeer slap aftreksel van wat voetbal behoort te zijn. EERSTE KLASSE B. Willem II 24 19 4 1 42 90-33 Fortuna '54 26 13 5 8 31 46-38 Sparta 25 11 8 6 30 63-40 S.V.V. 26 11 6 9 28 53-50 A.D.O. 25 10 6 9 26 47-40 Rigtersbleek 25 10 5 10 25 47-56 Sittardia 24 9 6 9 24 48-45 Ei ink wijk 25 30 4 11 24 45-43 E.D.O. 25 10 4 11 24 37-44 Heerenveen 25 9 5 11 23 55-63 D.W.S. 25 8 6 11 22 32-37 Heracles 25 8 5 12 21 54-67 Brabantia 25 5 6 14 16 31-67 Wageningen 25 6 2 17 14 32-57 Advertentie Baby's huidje moet soepel en sterk worden. Daarvoor zorgt de medici nale. vochtabsorberende kunt U Uw lijfblad trouw blijven. Wij zullen gaarne voor bezorging zorgdragen. Stel ons echter tijdig d.w.z. min stens 5 dagen vóór Uw vertrek op de hoogte van Uw tijdelijke adres en vermeld dan tevens Uw vaste adres, datum van ingang en wan neer deze U bekend is de datum van terugkomst. Weekabonné's gelieven over de periode, welke zij afwezig zijn, het abonnementsgeld vooruit te voldoen aan de bezorger, van wie zij op hun vaste adres ons blad ontvangen. DE ADMINISTRATIE 10 Gérard glimlachte toegevend en zei peinzend: ,,Ik zou nooit hebben gedacht, dat er in onze za kelijke, harde Heimstra een dichterlijke geest stak. Zijn beeld is inderdaad heel juistDe arabeske! Uiterlijk een verwarrende structuur van grillige lij nen en krullen in steeds herhaalde motieven, maar voor hen, die een studie van dat gestyleerde schrift hebben gemaakt, vol betekenis in iedere variant." Beide mannen wierpen nog een laatste blik op het nu geheel verduisterde uitzicht. Alleen het meer te kende zich nog af als een vage, grauwe vlek, als was het een versleten vouw in zwart fluweel, om zoomd door her en der uitgestrooide flonkerende dia mantjes van licht. Zij wendden zich af van het raam. Eugène knipte het electrische licht in het vertrek aan en Gérard wierp een paar houtblokken op het open vuur in de haard. Toen verliet de jonge man de kamer om zijn huishoudelijke plichten te gaan vervullen en de oudste strekte zich uit in een leren fauteuil bij de haard en zag zonder veel belang stelling een boek in. Giulia klopte en stak haar hoofd om de hoek van de kamerdeur. „Signor Elmistra, signori!" Beide mannen sprongen uit hun stoelen omhoog en traden met blijde gezichten de bezoeker tegemoet, die Giulia terzijde had geschoven en met uitgestoken handen de kamer binnenkwam. De gast, gekleed in een ruim, gemakkelijk zittend reiskostuum, was schraal en ongeveer veertig jaar oud. Hij had de frisse, blozende kleur van iemand, die veel aan weer en wind is blootgesteld. Tjeerd Helmstra bekeek de wereld van onder als regel halfgesloten oogleden, met een koele, staalharde blik; zijn blauwgrijze ogen van een bijzonder lichte kleur, waren omringd met een netwerk van fijne lijntjes en plooitjes. Deze avond waren zij wijdge opend en glinsterden zij van genoegen. De smalle neus kromde zich boven de in een rechte streep gesloten, kleine mond. Gewoonlijk droeg de Hollander het hoofd een weinig achterover, als wierp hij het in de nek, hetgeen de agressieve kin nóg sprekender deed zijn. „Bonsoir, mon cher de Versigny!" De nieuw aan gekomene drukte Gérard stevig de hand. „Blij je weer eens te zien!" Toen wendde hij zich naar de jongere man. „EnV hoe gaat het met Madame Du- clos? Ben je weer helemaal bijgekomen van die ver moeiende reis met de nachttrein van Parijs naar Amsterdam, Eugène?" Terwijl hij zijn bezoeker de hand schudde, schoot de jonge man in een hartelijke lach. „Haal die oude koe maar niet meer uit de sloot Helmstra! Ik krijg nog kippenvel als ik er aan denk wat een inspanning het me kostte om mij): travesti perfect vol'te houden. Vooral bij het lopen! Maar ik heb het er goed afgebracht nietwaar? Ie mand die zelf nog nooit zo iets in ernst heeft ge daan, kan er geen flauwe notie van hebben, wat een concentratie er voor een man nodig is om een zelfverzekerde en toch natuurlijk zich bewegende dame du monde voor te stellen. Als mijn zuster Raymonde mij in Parijs niet een maand lang onder handen had genomen om mij de finesses van mijn rol in te studeren, zou het zeker niet zo goed zijn gegaan. Maar één ding heeft mij tenminste énige vergoeding opgeleverd bij mijn zware taak: het be nauwde gezicht van mijn broer, als hij dacht dat ik een blunder zou kunnen begaanDie arme Gé rard zat eenvoudig op gloeiende kolen! Een apéritief voor we aan tafel gaan, Helmstra?" „Graag, Eugène. Maar, beste jongen, denk vooral niet dat ik geen diep respect heb voor de manier, waarop Madame Duclos zich in haar uiterst moeilijke rol heeft ingeleefd". Hij hief zijn glas op. „Op haar gezondheid! Overigens twijfelt de Amsterdamse poli tie, wie toch een fijne neus niet kan worden ont zegd, niet aan de echtheid van de dame in kwestie. Naar wat me via mijn vertrouwde kanalen werd bericht, spreken de naar het buitenland gestuurde opsporingsverzoeken uitsluitend over een „echtpaar." Blijkbaar heb je de getuigen, die door de recherche werden gehoord, er heel stellig van overtuigd, dat je tot het zwakke geslacht behoorde. Ik denk dan ook niet, dat de gebroeders de Versigny in Lugano door de politie zullen worden lastig gevallen bij haar po gingen om meneer en mevrouw Duclos te ontdek ken „Zouden we het gesprek over ons uitstapje naar Holland niet liever laten rusten tot na tafel, Helm stra?" Gérard bood zijn bezoeker een sigaret aan. „Vertel ons liever eens wat je denkt over de al- femene situatie in Europa. Een zwerver als jij hoort oor zijn vele connecties in een dag méér, dan twee provincialen, die hun berichten uit de geca moufleerde mededelingen van de nieuwsagentschap pen moeten distilleren, in een maand! De Hollander stak zijn sigaret aan en blies na- 'enkend een paar rookwolken uit, voor hij antwoord de. „Als ik een normaal zakenman was, zou ik je antwoorden: de markt geeft toenemende tekenen van onrust. Als ik een politicus was, zou ik zeggen: we moeten binnen vijf jaar op alles voorbereid zijn. Sprekende als handelaar in militaire geheimen, geef ik jullie de verzekering dat er een wereldoorlog in de maak is. Hoewel jullie maar een oppervlakkige indruk hebben van mijn speciale vak, zal het dui delijk zijn, dat de activiteit van de geheime inlich tingendiensten de beste barometer is voor de waar neming van de diepe depressie, die zich boven de internationale verhoudingen aan het vormen en uit breiden is. Mensen zoals ik, de stormvogels, die zich kiplekker voelen wanneer de orkanen waaien, lezen die barometer als een open boek. Het begint te borrelen en te koken in de diplomatieke kringen van Europa, Amerika en Azië. Kijk naar Italië met zijn Abessijnse conflict, kijk naar Spanje met zijn totalitaire aspiraties, kijk naar Japan dat zich ge reed maakt de klauwen te slaan in Oost-Azië en als je dat allemaal op je gemak hebt bekeken, richt dan met extra aandacht de ogen op Duitsland, dat zich hard aan het trainen is voor een nieuwe wed loop. De loodsmannetjes van de geheime diensten zijn overal in de weer om nieuwe organisaties op te bouwen, nieuwe codes op te stellen. Ze knopen oude relaties weer aan en werven verse recruten. (Wordt vervolgd) De automobielsportclub „De Kempen rijders" te Eindhoven organiseert Zon dag 3 Juli a.s. een autorit, waarvan de opbrengst bestemd is voor de bouw van een permanente kerk in het Peeldorp Elsendorp. In dit dorp staat een nood kerk. Ieder jaar begeven duizenden automobilisten zich daarheen voor de St. Christoffel-autozegening. In 1936 werd daar een Broederschap voor Veilig Verkeer opgericht. De autorit op Zon dag a.s. zal een wedstrijdkarakter heb ben, maar zal zo eenvoudig zijn, dat ook voor hen, die nooit eerder aan derge lijke tochten deelnamen, een kans be staat tot de winnaars te behoren. De rit begint te Tilburg. Grave en Helmond om negen uur 's ochtends. De deelnemers begeven zich dan met matige snelheid naar Elsendorp, waar voor hen een H. Mis wordt opgedragen, gevolgd door de plechtige autozegening. Daarna vertrekt men naar Gemert, waar geluncht kan worden, om te twee uur te starten voor een oriëntatierit naar Eindhoven, die met een gemiddelde snelheid van dertig k.m. per uur zal worden gereden. Het in schrijfgeld zal worden afgedragen aan het rectoraat van Elsendorp voor de kerkbouw. Inschrijving kan geschieden bij het secretariaat A.S.C. „De Kempen rijders", Dommelstraat 27, Eindhoven, waar ook alle verdere inlichtingen ver strekt worden. (Van onze cricketmedewerker) Nadat de Cambridge Crusaders Za terdag j.l. te Utrecht een draw tegen het Utrechts elftal gespeeld hadden en de dag daarop van de S. C. H. C. met 72 runs gewonnen hadden, speelden de Engelse studenten een wedstrijd tegen VRA, die door de Cambr. Cru saders met 3 wickets gewonnen werd. V.R.A. versterkt o.m. met P. van Arkel (HCC) en W. Honnebier (Haar lem), voorts nog Van Vloten van Hil- versum en M. v. d. Most van P. W., soorde 216 runs, waarvan Van Arkel een fraaie 53; Van Vloten 23, De Ville- neuve 10 en W. Honnebier 13. Voor het 7de wicket zetten Smit Sibenga (34) en v. d. Most (40) een stand van een zes tigtal runs op; waarna Fischer met een forse (24 m. o.) de score nog tot boven de 200 bracht. Op 216 nam de innings van V.R.A. een einde. Harris met 575 de gevaarlijkste bowler. De Engelse Studenten kregen hierna 145 minuten, om de 217 runs te sco ren, waarin zij, vijf minuten voor het verstrijken van de speeltijd, slaagden. Drew scoorde een snelle 97 (2x6, 5x4) echter een zestal keren gemist, Bertin maakte 20, Vallins een fraaie 33 en aanvoerder Allies een snelle 34. Op 217 voor 7 kwam het einde van een interessante cricketdag, waarop 433 runs gescoord werden voor het verlies van 17 wickets. J. Hopgood bowlde 211; KL Fi scher 143, P. van Arkel 135 en P. van Vloten 259. Het nieuwe circuit van Drenthe, waar op 16 Juli de Grote Prijs van Nederland zal worden gehouden, is gereed geko men en zal Donderdag 7 Juli officieel worden geopend door de burgemeester van Assen, de heer H. J. de Dreu. Voor de races heeft zich inmiddels ook DKW aangemeld. De Duitsers zullen met drie rijders, wier namen nog niet bekend zijn, uitkomen. In totaal zijn thans 55 inschrijvingen binnen gsfco- men.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 7