EERSTE WINTERPROGRAMMA van Stichting Culturele Manifestaties POGEN MET OVERLEG ONDERNOMEN TAXI bestellen? 13.300bellen Beverwijk zal het dit jaar zonder draverij moeten doen In 1957 weer op de Breestraat? Sluiswegverkeer bedreigt de veiligheid in Velsen Jan Yermeijen: een beroemd Beverwijker Groot kunstenaar van de zestiende eeuw D BIMIJ kan nog slechts vijftien standhouders er bij hebben ZANG EN MUZIEK OP EEN ZOMERSE AVOND ..De Keerkring" Beverwijk Veel belangstelling Geen andere baan Meer dan 3.000 voertuigen per dag PORTRETTEN VAN MEESTERS I Vruchtbaar schilder Opening door burgemeester mr M. M. Kwint TEMPO KATH. LEESZAAL OPENT FILIAAL ZATERDAG 25 JUNI 1955 PAGINA i Zondagsdienst! Water standen ItAIIIO MOORS Verkooplokaal NOTARISHUIS Inboedelveiling 5/6 Juli 1955 10 JAAR IJMUIDER HARMONIE In Wijk aan Zee EERSTE MANDIEN AARDBEIEN voor VERHUIZINGEN De Katholieke Stichting voor Culturele Manifestaties te Beverwijk „De Keerkring", die wij vorige week bij de lezers hebben ingeleid, is gereedgekomen met haar eerste winterprogramma. Werd een bescheiden be gin aangekondigd, dit verzorgde programma is van de stijl die in groeiend Beverwijk in een gevoelde be hoefte helpt voorzien. De verwachting mag uitgespro- fcken worden, dat het initiatief van deze stichting in brede lagen van de bevolking van Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen-Noord weerklank zal vinden. Het programma wordt op Donder dag 29 September geopend met een inleiding van Piet Oomes over het onderwerp „Het boek als spel en als levensboodschap". Verder luidt het als volgt: 4 NOVEMBER 1955 Mej. Dr. Marga Klompé: „Problema tiek van de Europese samenwerking". Dr. Marga Klompé is lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Zij vertegenwoordigt Nederland in „Straatsburg" en is één der warmste pleitbezorgers van een verenigd Europa. 15 DECEMBER 1955 De Heer Gabriel Smit: „Gedachten rond Kerstmis". Gabriel Smit behoort tot één van de diepzinnigen en fijnstbesnaarde katholieke dichters der moderne Ne derlandse literatuur. 26 JANUARI 1956 Prof. Dr. Zacharias O.F.M. Cap.: „De Geloofsovertuiging van het Russische volk". Professor Zacharias is een kenner van de Russische volksziel bij uitstek. Hij is hoogleraar aan de R.K. Univer siteit te Nijmegen. 26 FEBRUARI 1956 De Heer A. van Domburg: „De ont wikkeling van de filmkunst". De Heer Van Domburg is filmcri ticus bij het dagblad „de Tijd". Te vens hoofdredacteur van filmforum" Advertentie Garage: Twijnderslaan 35 Advertentie Iedere week opnieuw ont vangen de leden van onze postorderclub minstens zes aanbiedingen per post aan hen persoonlijk toegezonden en deze boodschaptas kunt U beschouwen als maatstaf voor deze aantrekkelijke aan biedingen. Een moderne plastic bood schaptas (de fabrikanten we ten heus wel hoe ze tegen woordig van plastic een tas moeten maken, die even sterk is als een van linnen), gemaakt van mooie plastic, vaste bodem en solide trek- sluiting. Zo'n plastic boodschaptas, waarvan de normale prjjs guldens hoger ligt, kunt U bestellen voor nog géén drie gulden. Bestel (en word daardoor lid van onze postorderclub) deze tas, die U geleverd wordt in bordeaux, zwart, groen of beige, voor' WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800- 117680 R'DAM en filmcommentator bij de K.R.O. 30 MAART 1956 De Heer Jul. Jongenelen: „Het lijden van Christus in de Beeldende Kunst". De Heer Jongenelen is leraar Te kenen en Kunstgeschiedenis te Utrecht. Hij is bekend om zijn met lichtbeelden verluchte lezingen over de schilderkunst. IN AULA ULO De bijeenkomsten worden gehou den in de stijlvolle aula van de nieu we R.K. meisjesulo aan het Kuenen- plein. Men heeft de abonnementsprijs laag gehouden, namelijk slechts zes gulden, en voor elk volgend abonne ment in één gezin vier gulden. Na afloop van de lezingen en voor drachten bestaat gelegenheid tot rus tige en vrije gedachtenwisseling over het gehoorde. Een groot aantal folders zal ko mende week aan ingezetenen worden gezonden. Deze ontvangen na hun op gave het abonnementsboekje met ge gevens over de sprekers en hun on derwerpen. De Stichting beschikt evenwel niet over alle adressen. Folders kan men aanvragen aan het secretariaat van de Stichting p.a. Mevr. B. M. C. V. Groensmit-v. d. Vallen, Antillen- straat 30, Beverwijk. Voor Velsen- Noord kan men zich om inlichtingen wenden tot de heer A. E. Eist, Stra- tingsplantsoen 17 rd; voor Wijk aan Zee tot mevr. H. Gerlach-Rasch, Rel- weg 62 of mej. J. Delis, Zeecroft 26. In de folder, waarmee „De Keer kring" zich presenteert verwelkomen zowel Deken B. G. Hosman als Bur gemeester mr. H. J. J. Scholtens, deze Stichting met vreugde. De Burgemeester ziet voor „De Keerkring" een arbeidsveld met ont plooiingsmogelijkheden, ook voor haar activiteiten en hij besluit met de wens, dat „De Keerkring" krachtig steun mag ondervinden en gaander- weg rijke vruchten zal afwerpen. I HEEMSKERK UITGEEST Artsen: J. F. Dikkenberg, Rijksstraat weg 16, Heemskerk, tel. K 2512240. BEVERWIJK VELSEN NOORD Artsen: Zaterdag 12—Zondag 9 uur: M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44, Bever wijk, tel. 3553, Zondag 9-24- uur: J. Ro- link, Duinvlietstraat 8, Velsen-Noord, te lefoon 3745. Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek Donker, Breestraat 61, Beverwijk, telefoon 3150. Apotheek Reindersma, Wijkerstraat- weg 164, Velsen-Noord, tel. 3883, heeft wel nachtdienst maar is gesloten van Zater dag 18 tot Maandag 8 uur. Verloskundigen: mej. J. M. A. Zand- voort, Bornstraat 43, Velsen-Noord. IJMUIDEN VELSEN DRIEHUIS Artsen: C. H. de Jonge, M. H. Hofste destraat 48, IJmuiden, tel. 5652 en P. C. de Weerdt Sr., Stationsweg K 5, Velsen, tel. 4614. Bovendien neemt waar W. van i Haselen, Leeuweriklaan 52, IJmuiden-Oost. tel. 4290. Apotheken (ook nachtdienst): Kenne- mer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg 101 IJmuiden, tel. 4204. Verloskundigen: Mej. J. Winter, Evert - senstraat 3, IJmuiden, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, IJmuiden, tel. 5053. SANTPOORT Artsen: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 153, Santpoort, tel. 8570. Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort, tel. 8284 en Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tele foon K 2500—22181. CASTRICUM Artsen: dr. v. Nievelt, Burg. Lommen- straat 10, tel. 354. Zusters: Zr. Meihuizen, Bakkummer- straat 41, tel. 530. Zaterdag 25 Juni Hoog water: 7.22 u. en 19.46 u. Laag water: 2.59 u. en 15.19 u. Zondag 26 Juni Hoog water: 8.09 u. en 20.40 u. Laag water: 3.47 u. en 16.07 u. Maandag 27 Juni Hoog water: 9.07 u. en 21.34 u. Laag water: 4.34 u. en 16.59 u. Maanstand: eerste kwart. 2.44 u. De Beverwijkse Harddraverijveren. „Prins Bernhard" zal dit jaar, waar in zij haar zestigjarig bestaan viert, de jaarlijkse kortebaandraverij niet organiseren, omdat de Breestraat niet meer beschikbaar is. Dit was het besluit, dat Vrijdagavond in de algemene ledenvergadering genomen werd na langdurige besprekingen. Ook in 1956 zal waarschijnlijk de draverij achterwege blijven. In 1957 zal men proberen in het kader van de te orga niseren feesten bij de opening van de tunnel opnieuw de draverij te houden op de Breestraat. Een mogelijkheid op een andere plaats in de stad de dra verij te houden werd niet gezien en bovendien niet wenselijk geacht, om dat daarmee de terugkeer op de Breestraat zou worden afgesloten. Er werden tijdens deze vergadering harde noten gekraakt, waarbij de schuld van deze gang van zaken geweten werd aan bepaalde functionaris sen te Beverwijk, die de draverij van de baan willen zien. Harddraverijvereniging opgericht. On danks alle moeilijkheden heeft men tot 1955 weten vol te houden. Voor 1924 rezen moeilijkheden, ook al rond de Breestraat, toen evenwel keerde de draverij daar terug. Het werd een glo- Van het gemeentebestuur is na ver schillende besprekingen bericht ontvan gen. dat er geen. uitzicht is, dat Water staat vergunning zal verlenen de dra verij in de Breestraat te houden ge zien de verkeersmoeilijkheden. Het bestuur heeft verschillende an dere mogelijkheden onderzocht, zoals in de H. Mandeweg, de Vondellaan of Groenelaan. Tenslotte zou de Zomer- kerkweg-Duinwijklaan misschien een oplossing bieden, maar een en ander zou schrikbarend hoge kosten vragen. Het bestuur kwam dan ook na rijp beraad met het hierboven vermeld voorstel. De leden zouden 1 contri butie betalen. In 1957 zou opnieuw ge probeerd kunnen worden de Breestraat voor de draverij te krijgen. Dat jaar zou eveneens 1 contributie gevraagd kunnen worden. Men was het er over eens dat de vereniging zou verdwijnen, indien men een andere baan zou exploiteren. Na dat verschillende leden over deze ma terie het woord hadden gevoerd, werd het bestuursvoorstel, als zijnde de enige redding van de Harddraverijvereniging, aanvaard. In zijn openingswoord tot deze be wogen vergadering heeft voorzitter J. Berg op de geschiedenis van de Be verwijkse Harddraverijvereniging ge wezen. Het is een der weinige Bever wijkse tradities, die leven brengen in de stad. September 1895 is de Beverwijkse Advertentie riedag. Duizend nieuwe leden traden toe .De laatste jaren is het moeilijker geworden. De vereniging kon niet meer doen wat ze wilde, het karakter van Beverwijk veranderde, de belangstel ling voor de draverij neemt af. Verder heeft de voorzitter de heer F. Pleeging gehuldigd die 25 jaren be stuurslid is en veel voor de Harddra verijvereniging heeft gedaan. De samenwerking met de V.V.V. Mid- den-Kennemerland is de laatste jaren bijzonder goed. Secretaris C. G. v. Vliet heeft in zijn jaarverslag een beknopt overzicht ge geven van hetgeen in 1954 passeerde. Het aantal leden liep in 1954 terug van 423 tot 390. Ontvangen werd to taal 3.826.23 (1953: 4.093.93). Uitgegeven 4.028.83. Tekort dus 235.60. Het bezit der vereniging be draagt 1.393.78 v.j. 1.629.38). Zui nig omgaan met de middelen is gebo den, aldus de penningmeester, de heer Tervoort. De aftredende bestuursleden D. Bur ger en C. J. v. Vliet werden herkozen. De nieuwe Zeestraat tussen Beverwijk en Wijk aan Zee is gereed gekomen en zal Woensdag officieel worden geopend. Een bijzonder fraai geheel is tot stand gekomen met rechts de moderne snelweg voor het autoverkeer, daarnaast het drie meter brede rijwielpad, verder naar links een van een verende onderlaag voorzien wandelpad. Geheel links het weggetje naar het nieuwe uitzichtplateau, waar men een prachtig gezicht heeft op de Hoogovens, het duinlandschap en een groot deel van Beverwijk. De foto is gemaakt nabij het z.g. Zandgat. Tot voor kort moest alle verkeer over de snelweg rechts, die in slechte toestand was en de seizoendrukte niet kon verwerken. Door aankoop van terreinen ten Zuiden van deze weg is het de gemeente mogelijk geworden dit imposante geheel te scheppen, dat de verbinding BeverwijkWijk aan Zee tot een der mooiste in den lande maakt. Al is de verbindingsweg over de sluizen van IJmuiden nog maar goed een week oud, er zal wel niemand ge vonden kunnen worden, die durft te beweren, dat deze weg niet in een drin gende behoefte voorziet. Men behoeft er de cjjfers maar op na te slaan. Ruim 23.000 auto's in precies een week z(jn er geteld, dat is dus een gemiddelde van 3.300 wagens per etmaal. En daar van werden er alleen op Zondag tussen 's morgens 8 en 's avonds 8 uur al 5.482 geteld. Men behoeft ook maar een blik te werpen op de Pontpleinen in Velsen om te constateren, dat het daar nu veel minder druk is en dat, ais er gewacht moet worden, dit me rendeels autobussen en vrachtwagens z(jn. Of het aantal personen- en lichte bestelauto's, dat van de weg over de sluizen gebruik zal blijven maken, veel terug zal lopen als het nieuwtje er af is, mag met reden betwijfeld worden. Natuurlijk zullen automobilisten, die hun benzine-rekening in de gaten hou den, de 9 KM lange omweg laten schie ten als er een gaatje op een van de e Kunst heeft een inspirerend milieu nodig om te kunnen bloeien en de kunstenaar kan het contact met gelijkgestemden niet missen, wil hij niet verstarren en op een bepaald punt in zijn ontwikkeling blijven steken. Het middeleeuwse Beverwijk heeft, zogoed als de naaste omgeving van het stadje, meerdere kunstenaars van naam voortgebracht. Dit tekent de sfeer van het stadje, zoals het ons tevens een bewijs levert van een zeer nauw contact met Haarlem, centrum van kunst en cultuur. Het zullen de Sint Jansheren zijn geweest, die vanuit het Haarlemse convent in Bever wijk en Heemskerk hun geestelijke bediening uitoefenden, die voor vele contacten zorgden. Zal het ook niet een van hen zijn geweest, die de jonge Beverwijkse schilderszoon Jan Vermeijen met een bemoedigend klopje op Van ouds bekend. Tel. 14609 i de schouder gezegd zal hebben: „Jongen, je hebt talent, je moet eens wat Officieel Philips-reparateur van je werkjes gaan laten zien aan Jan van Scorel in Haarlem". En de Kruisstraat 38 - Haarlem Beverwijker kwam bij de grote meester in de leer. Jan Vermeijen is rond 1500 geboren. In de schilderswerkplaats van zijn va der Cornells de jongen was er niet weg te slaan leerde hij de liefde voor de kleuren, leerde hjj ze mengen en Burgemeester mr. M. M. Kwint van Velsen heeft toegezegd, dat hij Zaterdag 3 September, 's middags om 2 uur, onvoorziene omstandigheden voorbehou den, evenals vorig jaar de B(eurs voor) I(ndustrie en) M(iddenstand in de) IJ (mond) zal openen. Het staaf thans vast, dat deze beurs die weer aanzien lijk groter is van opzet dan vorig jaar, op hetzelfde terrein tegen het Markt plein gehouden zal worden. En het Marktplein zal weer ingenomen wor den door een grote kermis, welkes ex ploitatie geheel los van de beurs staat, hoewel er een nauw contact is tussen de stichting Bouwfonds Doopsgezinde Gemeente en de exploitanten van de kermis over organisatorische aangele genheden. De beurs wordt ondergebracht in twee grote tenten. De totale oppervlakte be slaat. 3.240 M2, waarvan ruim 1.200 M2 directe standruimte. Hiervan is nog slechts een 150 M2 niet verpacht .zo dat hooguit nog 15 standhouders geac cepteerd kunnen worden. Uitgezonderd de kindervoorstelling Woensdag 7 September, zal de schouw- buigtent alleen via de beurs te berei ken zijn. In deze tent zal iedere dag een ander programma geboden worden. Op de openingsdag, Zaterdag 3 Septem ber, 's avonds 8 uur, wordt er „Radio- terie" geboden, een programma, waar aan meewerken Jan de Cler als con ferencier, Peter Picos met zijn imita ties, Cas Rus met piano en accor deon en de Stefani's in een goochel- show. Zondag 4 September zal de beurs gesloten zijn. Maandagavond zullen, in dien mogelijk, diverse sport-demonstra- ties gegeven worden. Dinsdagmiddag en Dinsdagavond wacht de bezoekers een grote breishow. Het marionetten theater „In den vroeden zotskap" brengt Woensdagmiddag voor de jeugd en 's avonds voor de ouderen „Reinaerdt de vos". Donderdagavond 8 September treedt Eddy Christiani met zijn band op. Vrijdagsavonds is er een amateur- concoursavond en Zaterdagavond 10 September wordt de beurs besloten met weer een „Radioterie", waaraan dan zullen meewerken de radio-komiek Sil- vain Poons, de parodisten Gerrij en Ferry, Harry Woodson, de man met de lachende benen, de imitator Wille- brandt en Cas Rus, die behalve piano en accordeon ook zijn clavioline mee brengt. AMATEUR CONCOURS Vrijdagsavonds krijgen de Velsense- amateurs de kans van hun leven. Zij kunnen als solist optreden, als duo, maar ook in grotere gezelschappen. Een muziek- of zangvereniging kan dus eveneens inschrijven voor dit con cours. Een jury, gevormd door pro minente figuren uit de radio-wereld, zal de prestaties beoordelen en bo vendien sturen de radio-verenigingen deskundigen, om te zien of er wel licht krachten onder zijn, die voor de radio zouden kunnen optreden. De inschrijving voor dit concours thans opengesteld. is| Jan Vermeijen, beroemd Beverwijker van de 16e eeuw, kwamen zijn eerste werken tot stand. Hij zal zijn vader geschilderd hebben, broers en zusjes, want zijn belangstel ling ging meer uit naar de mensen, dan naar de vrije natuur, al waren de duin landschappen nog zo schoon. Zijn kleine geboorteplaats bood hem geen gelegenheid zijn talenten te ont plooien. Als ieder in Kennemerland, die vooruit wilde, richtte h(j het oog op Haarlem, waar hij het geluk had door Jan van Scorel als leerling te worden aangenomen. Onder diens leiding werd hij een zo vaardig portretschilder, dat de kunsthistorici en critici pas sinds enkele jaren hebben kunnen vaststel len, dat verschillende portretten, die lange tijd aan Van Scorel zijn toege schreven, gemaakt werden door zijn Beverwijkse leerling Jan Vermeijen. Lang is Vermeijen niet in Haarlem gebleven. Hij kreeg prachtige kansen om in de wereld rond te zien. Hij was nog geen dertig, toen landvoogdes Mar- garetha van Oostenrijk hem tot hof schilder aanstelde en weinige jaren la ter trok hij met Karei V op diens rei zen naar Tunis, Italië, Duitsland. Hij buitte zijn kansen uit, maakte vele schetsen, die hij uitwerkte in zijn ate lier te Brussel, waar hij op zijn beurt middelpunt werd van een groep ijverige leerlingen. Bijzonder sterk was h(j in het ont werpen van gobelins, waarvan er nog twaalf in Madrid bewaard zijn geble ven. Onlangs zjjn deze gobelins in Gent tentoongesteld. Ze blijven daar tot 30 Juni te zien. Een mannelijk fi guur, deze Jan Ver meijen, met zijn enor me baard. „Barbalon- ga" was dan ook zijn bijnaam en hij schil derde bij voorkeur mansportretten, die te vinden zijn in musea in Europa en Ameri ka (New York). Jan Vermeijen is in 1559 gestorven. C. Busken Huet, van wie het werk „Het land van Rembrandt" verscheen, kende het werk van Vermeijen niet. Hij schreef: „Van deze schilder is ondanks zijn vrucht baarheid geen enkel bekend werk tot ons gekomen". We weten nu wel beter. Aardig is evenwel de anec dote, die Huet ver telt: „Vermeijen had zulk een lange baard, dat, wanneer hij, om te Madrid de dames van het hof genoegen te doen, voor de aar digheid die ontrolde, de vlokken afhingen tot over zijn voeten". Beverwijk eert de ze grote burger met de naam van een straat. ponten is om zo op te rijden. Maar anderzijds zal deze touristische attrac tie steeds meer verkeer aantrekken. Dat er een weg over de sluizen ge komen is, is in Velsen duidelijk te merken. Met grote regelmaat snorren de auto's over Parkweg en Stations weg, zich op beide wegen voegend bij het plaatselijk verkeer om dan bij de Velserbrug af te buigen naar het Noordzeekanaal. En het is juist op de eerstgenoemde wegen, dat de sterk toe genomen verkeers-intensiteit een be dreiging voor de verkeersveiligheid be tekent. De kruising van de Driehuizer- kerkweg en de Parkweg is er door de beplanting langs de rijwielpaden, die voor een groot deel het gezicht op de autoweg niet geheel vrij laten, uitermate gevaarlijk door geworden. Niet minder gevaarlijk is de Sta tionsweg geworden, die, in tegenstel ling tot de Parkweg, aan weerskanten bebouwd is. Aan de Zuidkant is een behoorlijk rijwielpad, aan de noordkant is met „punaises" een strook voor wiel rijders gereserveerd. Maar doodleuk worden daar auto's geparkeerd, die de wielrijders noodzaken zich op de rijweg te begeven. Met alle gevaren van dien. Hier zou een wachtverbod voor de noordkant van de weg uit komst kunnen bieden. Opmerkelijk is, dat de kruisings- vrije betonweg langs de zuidelijke kanaaloever, de wegen op de sluis- eilanden en de weg langs de in- dusrieën aan de noordkant van het Noordzeekanaal, de automobilisten niet verleiden tot jakker-partijen. Er wordt integendeel met matige snelheid gereden, wat verklaard kan worden uit de veelheid en verschei denheid, die er op en rond het kanaal te zien is. Er blijken nog enkele onvolmaakt heden te kleven aan de bebakening van Advertentie Directeur W. N. WOLTERINK Bilderdi.lkstraat bh de Zyiweg Haarlem Tel (K 2500» U928 Inzendingen van huisraad worden dage lijks aangenomen. Eigen afhaaldienst. de nieuwe verbindingsweg. Zo hebben wij op de Amsterdamseweg tevergeefs gezocht naar het A.N.W.B.-bord, dat de automobilist, zoals op de kruising Rijksweg-Parkweg, attent maakt op de mogelijkheid om via de sluizen te rij den. En op de aansluitende wegen in Oud-IJmuiden wordt nog een aandui ding gemist, dat de verbinding over de sluizen b.v. niet gebruikt kan wor den door autobussen. Er is voor de wielrijders in deze ver bindingsweg één gevaarlijk punt, dat waard is er nog eens extra over te piekeren hoe dit verbeterd kan worden. Komende van de zuidkant en gaandè over de binnendeur van de noorder- sluis, moet het verkeer een haakse bocht naar rechts maken en enkele meters verder een haakse bocht naar links, dit om een bedieningsgebouwtje te ontwijken. En dan een paar meter verder moet de wielrijder plotseling de weg oversteken, waarop hij na al die bochten helemaal niet bedacht is, om links van de weg op het rijwielpad te komen. Hier kan licht verwarring ont staan en wat wijfelen op een verkeers weg tot gevolg kan hebben, heeft me nige weggebruiker op minder prettige wijze moeten ervaren. Niemand wordt nu eenmaal voor zijn genoegen in een ziekenhuis opgenomen. Anderzijds mag opgemerkt worden, dat de weg nog niet helemaal klaar is. Op onderdelen, b.v. het electriseh bedienbaar maken van de draaibrug over het buitenhoofd van de midden- sluis, heeft men met de openstelling niet willen wachten, omdat het ver keer stond te popelen van ongeduld op de Pontpleinen. Er wordt dus nog aan de weg gewerkt. En dat biedt dus alle gelegenheid om de nog overge bleven onvolmaaktheden uit de weg te ruimen. Het is een trieste primeur als eerste verkeersslachtoffer van deze weg, die van zo enorm veel nut is, te vallen. De muziekweken, die de IJmuider Harmonie ter gelegenheid van zijn 10- jarig bestaan heeft georganiseerd, wor den gekenmerkt door een rijke schake ring. Zelfs de natuur geeft daartoe een bijdrage, want Vrijdagavond was het 't meest ideale weer, dat men zich voor een concert in de openlucht mag wen sen. Merkwaardig genoeg was de be langstelling deze avond niet zo groot en dat nu zowel van zang als van muziek genoten kon worden. Kennelijk is het niet algemeen bekend, dat de concer ten gratis toegankelijk zijn. Het Kennemerlands Gemengd Koor o.l.v. Tom de Vries bracht deze avond een zestal nummers, waarvan het eer ste, „Christus is opgestanden" van Alph. Diepenbrock, ongetwijfeld zeer hoge eisen stelt. Het koor is niet groot en vooral de heren-partijen zijn met sa men 5 man beslist niet rijk bezet. Des ondanks kreeg het Paaslied een harmo- nieuse en genuanceerde vertolking. Want wat de dirigent aan kwantiteit mist, werd goed gemadkt door de kwa liteit van zijn koor. Hij slaagde er in dit werk mooi en zuiver op toon te doen zingen. ,,Du Hirte Israels" van Bort- niansky blijkt nog steeds in trek. Het kreeg een romantische vertolking. Daarna kwamen 4 profane liederen, een croquant Zuid-Afrikaans „Pollie" in een bewerking van A. de Klerk, een lustig rijdend karretje op de zandweg, zoals H. Strategier het op het spoor zette. Daarentegen borg de be werking die R. Karsemeyer maakte van „Als hier een pot met bonen staat" overwachte moeiliikheden in zich. Met Bading's bewerking van „Daar was e weif die spon" kreeg dit optreden een speels slot. De Chr. Muziekver. „Wilhelmina" be gon met de mars Florida, van Duroc, waarna het Andante Religioso van C. J. N. Cori ons wel wat erg droefgeestig in de oren klonk. De Kroningsmars uit „De Profeet" van C. Meyerbeer kwam, mede doordat de trombonist inmiddels gearriveerd was, levendiger uit de verf. Wel valt er nog wel het een en ander aan bij te schaven. Daar de eerste tuba blazer een motor-ongeluk had gehad, moest de ouverture Caesar en Cleopa tra van G. Boedijn vervallen. Het ge deelte voor de pauze werd afgesloten met een frisse mars Mont la Ville van H. Chaillet. Het tweede gedeelte bracht na „Onze Mars" een selectie van Strauss-melo- dieën. Dirigent L. v. d. Hoef liet dit ech ter zo mat spelen, zo zonder enig vuur, dat er geen enkele voordracht in zat. Bovendien zaten er een massa oneffenheden in. Hetzelfde geldt voor de Triomfmars uit Verdi's opera „Aida". Het is niet prettig dit te moeten schrij ven, zeker niet, waar het een IJmui- dense vereniging betreft, die een bij- Zaterdag 25 Juni Kennemerlaan, 5 uur: Marswedstrijd door 7 corpsen. Feestterrein, 8 uur: Gastconcert te ge ven door de fanfare „St. Caecilia" uit Schinnen (L.) o.l.v. Nic. Dieteren. Zondag 26 Juni Kennemerlaan, 1 uur: Marswedstrijd door 8 corpsen. Feestterrein, 3 uur: Festival, 8 uur: Bal in de feesttent. Maandag 27 Juni Feestterrein, 8 uur: Concert. drage levert tot de feesten van een ju bilerend zustervereniging. „Wilhelmi na" heeft een aardige bezetting en vele muzikale leden. Onder straffe leiding en bij gedegen studie is er zeker wat van te maken. v.K De Kath. Leeszaal en Bibliotheek te Beverwijk opent 1 Juli in het gebouw Adolfstraat 12 te Wijk aan Zee haar eerste filiaal. Het zal dagelijks .behalve op Zon dag, geopend zijn van 17-18 uur. Vrijdag werden bij ons Belang de eerste manden aardbeien geveild, welke 3.80 - 4.50 per mand opbrachten. Advertentie GROOT EN KLEIN Transporten door geheel Nederland. BERGPLAATS VOOR INBOEDELS Tel. 20020 - Rozenstr. 13 - Tel. 12525

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 11