Een fraai kerkconcert van „Zang en Vriendschap" s Eén, twee of geen hoofd klasser in Haarlem? Met solistische medewerking van Annie Woud en George Robert BADPAKKEN GRETHA DE BRUIJN Ruim een half millioen voor aanleg van wegen in De Glip Heemstede mag 61 woningen meer bouwen KASTEEL VAESHARTELT „Ameland Waddendiamant" Valkenburg - Houthem ZATERDAG 25 JUNI 1955 PAGINA 13 SPORTMAGAZIJN SANTPOORT Notarisklerk krijgt Kon. onderscheiding Zilveren medaille voor 40 jaar trouwe dienst Zondagsdienst Geslaagd Buitenlands bedrijf toont interesse voor vestiging in Haarlem Nieuwe gemeentesecre taris van Steenwijk De heer B. T. van Donselaar uit Haarlem benoemd Orgel van de St. Baaf moet gerestaureerd worden STATEN BOLWERK VIER MAANDEN AFGESLOTEN DE LUIFELS IN DE ORONJ ÉSTR AAT Afscheid R. M. v. d. Hart Woningbouw in Oud-Schoten Nutsspaarbank in Oud- Schoten uitsluitend Haarlem èn Y.S.V. hebben lot niet in eigen handen Buurthomkbal Nobels-bcker Wijkgebouw aan De Glip kost ruim f 15.000 meer Prijsuitreiking Verbetering straat verlichting Glipperweg Spo tgebouw aan Lanckhorstlaan Kosten 211.000 WEER TWEE VER KEER S ONGEVALLEN Reliëfs van G. Jacobs v. d. Hof ZANDVOORT 140 WONINGEN AAN VAN LENNEPWEG Met bouw wordt spoedig begonnen Geldbedragen uitgereikt aan getroffen kampeer ders in Zandvoort Minister Beyen terug uit Londen K.S.G.-commissie gaat 1 Juli vergaderen over verdere Europese samenwerking Waterpolo Arbeidsvoorziening in landbouw wordt moeilijker Vraagi prospectus V.V.V.-bureau Tel. 34 - Nes - Ameland fDE BARONIE VAN BREDA^ V DORDRECHT Restaurant „Ter Merwe" GROESBEEK De Nederlandse Eiffel „DIE HU0GHE HOENDERBERGH" HARDERWIJK Middelburg HILVERSUM Hoiel „SANTBERGEN" HOTEL KOOTWIJK RADIO ^Vnaw LICHTENVOORDE (Geld. achterhoek) NUMEGEN-GROESBEEK NUNSPEET Voor Uw dagtrip - Uw weekend Uw vacantie: VALKENBURG „ZONNIG ZUIDEN" VALKENBURG In het kader der herdenking van het 125-jarig bestaan der Koninklijke Lie dertafel „Zang en Vriendschap" vond Vrijdagavond in de Grote Kerk het slot-concert plaats, waaraan behalve het jubilerende mannenkoor An nie Woud en George Robert solistische medewerking verleenden. Het aantrekkelijke programma be streek werken uit d emeest uiteenlo pende stijlperioden. Zoals gewoonlijk werd geopend met het Wilhelmus. De twee liederen uit Valerius' Gedenck- klanck ,.Wilt heden nu treden" en „O Heer, die daer" in de bewerking van de dirigent Jack P. Loory, deden hier onder de brede gewelven der oude St. Bavo waarlijk majestueus aan. Het programma-aandeel van het koor werd vervolgd met een drietal werken van componisten uit de Oud-Nederlandse Scholen. Het ,,0 bone Jesu" van Pa- lestrina had in de uitvoering een ver heven smeekbede, terwijl het „Adora- mus te" van Clemens non Papa een uit gesproken gebedssfeer bezat. „Tibi soli peccavi" van Orlando di Lasso kenmerkte zich door de warmte van de sonore homophone klanken. Jam mer was de iets te lage intonatie hier van. Van geheel andere aard waren „A toi mon Dieu" van Goudimel, uit muntend door de strakke maar uiterst doorzichtig gehouden sfeer van het polyphone stemmenweefsel en het wer kelijk prachtig gezongen „Seigneur je vous en prie" uit de Quatre petites Prières de Saint Frangois D'Assise, van de hedendaagse Franse componist Francis Poulenc. Het „Sicut cervus" van Gounod viel na deze hoogtepunten qua compositie eerlijk gezegd een wei nig tegen. Uit de Hymns Ancient and modern" klonk het imponerende „O Come Emmanuel", dat rijk van klank door Loody met zijn koor gereali seerd werd. Via de „Litanei" van Fransz Schubert, dat toch in deze bewerking indruk maakte, belandde men op een dubbelkorig werk van Hillmer, een com ponist uit het einde der acttiende en begin der negentiende eeuw. De diri gent heeft met het experiment, de ko ren gescheiden in de zijbeuken op te stellen, volkomen zijn gestelde doel be reikt om beide koren duidelijk waar neembaar zelfstandig hun partij te ho ren zingen. Het was een echte dubbel- korigheid, dat het overigens uit com positorisch oogpunt bekeken niet zo sterke werk, zeer ten goede kwam. Het deed het volkomen en vormde aldus een zeker feestelijk slot aan dit concert. Over het geheel genomen vormde de zang van „Zang en Vriendschap" op dit concert een waardig, zelfs impone rend slot, aan de reeks van uitvoerin gen in dit jubileumjaar door de Lie- Advertentie ROSE MARIE REID - HEINZELMANN - ÜNDOSA - TWEKA SHORTS en PLASTRONS ENORME COLLECTIE. Twijnderslaan 7 - Haarlem - Tel. 15116 ZIET DE ETALAGES. Veertig jaar als klerk werken op een cn hetzelfde notariskantoor komt nog wel eens voor. Maar deze functie 40 jaar lang vervullen bjj een en dezelfde notaris is een hoge zeldzaamheid. De heer Joh. Bakker te Santpoort heeft dit gepresteerd. En het was dan ook niet zonder zin, dat burgemeester mr. M. M. Kwint hem tijdens een intieme receptie, waarbij de jubilaris, verge zeld van 'zijn echtgenote en zijn uit Stockholm overgekomen dochter, ge huldigd werd door de heer en mevr. Dolleman en het personeel met hun dames, de heer Bakker de zilveren ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, op de borst mocht spelden. De burgemeester deed dit met daarbij zijn grote waardering uit te spreken voor dit voorbeeld van plichts betrachting. Notaris Dolleman bleef niet achter in het uiten van waarderende woorden, al durfde hij het niet op rijm te doen, ge zien de dichterlijke kwaliteiten van zjjn klerk, die daarvan bij vroegere gele genheden meer dan eens blijk heeft ge geven. De liefde voor de kunst van de heer Bakker betreft niet alleen de po ëzie, maar gaat ook uit naar de schil derkunst en deswege bood de notaris zjjn klerk een fraai schilderstuk aan, waarvoor de heer Bakker hem recht hartelijk dank bracht. Kon de notaris gewagen van een plichtsgetrouw medewerker, die hem altijd nauwegezet ter zijde staat, na mens het personeel kon de heer H. Oder- kerk spreken van een goed collega, met zin voor humor, een gelijkmoedig hu meur, er voortdurend op bedacht de goede geest onder het personeel te handhaven en te bevorderen. Hij bood een bloemstuk aan en twee boekwer ken. Mevr. Dolleman had zich laten ver leiden haar gedachten toch maar op rijm te uiten. De jubilaris stelde dit sympathieke gebaar bijzonder op prijs en ook de 40 theerozen - welgeteld - die hem voor die 40 jaar werden aangebo den. Buiten in de tuin werd nog een foto van het gehele gezelschap ge maakt, en daarmee kwam een einde aan deze intieme huldiging. 's Middags recipieerde de jubilaris in De Weyman, waar zeer vele vrien den hun opwachting kwamen maken. Tenslotte werden er een dertigtal bloemstukken geteld, een massa siga ren en diverse fruitmanden. En 's a- vonds bood de jubilaris aan collega's en zakenrelaties een intiem feestje aan in De Weyman, waar heel wat herin neringen aan vroeger dagen zjjn opge haald. Artsen: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 153, Santpoort, tel. K 25608570. Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort, tel. K 25608284 en Bloemendaalse Apo theek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. K 2500—22181. Bisschoppelijke kweekschool voor on derwijzers. Geslaagd voor akte L.O.: J. Alsem- geest te Maasland; G. Bakker te Haar lem; J. Bokdam te Neede; J. Dignum te Nrd. Scharwoude; J. ten Have te Ulft. Geëxam. 6 candidaten; afgewe ten; één. Het examen wordt voortgezet. dertafel gegeven. Er is heel wat ge presteerd. een teken dat de oude vere niging „Zang en Vriendschap" nog jong is van leven. Annie Woud, op uitste kende wijze door George Robert aan het orgel begeleid, maakte op ons de grootse indruk met „Hoe groot, Heer" uit Valerius' Gedenckklanck, maar vooral in het prachtige gezongen „La Procession" van César Franck. Het is en blijft intussen een zeer moei lijke opgave de Grote Kerk te bezin gen. George Robert demonstreerde in twee orgelsoli zijn artistiek vermogen wat registratie en pakkend orgelspel betreft. Samenvattend: er viel op dit kerkconcert zeer veel schoons te ge nieten. Tot slot rest ons nog melding te maken van de zeer grote belangstel ling die er voor dit concert bestond. JAN LAARVELD Er zijn thans onderhandelingen gaan de met een buitenlandse industriële on derneming over de vestiging van een bedrijf te Haarlem. In verband daar mede is het gewenst om de terrein- strook langs de oostzijde van de weg- baan, evenwijdig aan de Nijverheids- weg te verbreden van vijftig tot tach tig meter. Voorts is het wenselijk, dat tevens de verbinding met de Nijver- heidsweg op volle breedte wordt ge bracht, te weten der rijweg op dertien meter met aan beide zijden trottoirs van 3.50 m. Bovendien moet in deze wegbaan een riool worden aangelegd. Ongeacht de genoemde onderhandelin gen zal het nodig zijn, dat de gemeente zo spoedig mogelijk over een grote op pervlakte gereed industrieterrein be schikt, waardoor niet alleen grotere va riatie ontstaat met betrekking tot de oppervlakte van de aan te bieden ter reinen, doch waardoor desgewenst snel ler met de bouw kan worden begonnen. Om die werken uit te voeren is een bedrag van 130.000 nodig. B. en W. vragen de Haarlemse gemeenteraad dat bedrag te voteren. Gisteravond is de heer B. T. van Donselaar uit Haarlem benoemd tot gemeente-secretaris van Steenwijk. De heer Van Donselaar, die thans 34 jaar oud is, was vroeger werkzaam op de gemeentesecretarieën van Goudriaan, Westerbork en Hoogeveen. In 1(146 kwam hij naar Haarlem, waar hij be noemd was tot adjunct-accountant op de afdeling Toezicht Gemeentefinanciën op de Prov. Griffie te Haarlem. Thans is hij op dezelfde afdeling werkzaam als hoofdcommies B. Zoals wij destijds publiceerden moet het uit 1738 daterende orgel in de oude Sint Baaf binnen afzienbare tijd wor den gerestaureerd, daar anders het behoud van dit internationaal vermaar de orgel gevaar loopt. Ook voor de laatste wereldoorlog bestonden reeds plannen tot restauratie. Nu moet ech ter tevens bezien worden in hoeverre vroegere wijzigingen in de structuur van het 'orgel herzien zouden moeten worden. Bjj de in de laatste jaren ge houden orgel-improvisatiewedstrijden is nog eens de overtuiging gerijpt, dat een restauratie niet te lang meer kan worden uitgesteld. Bijna twee jaar is er een diepgaand deskundig onderzoek geweest, dat resulteerde in een rap port. De totstandkoming van dit rap port en de voorbereidende werkzaam heden tot de restauratie zullen onge veer 7500 bedragen. B. en W. ver zoeken de raad nu in principe te be sluiten tot restauratie van het orgel en voorts 7500 te hunner beschikking te stellen in verband met die voorbe reidende werkzaamheden. In verband met rioleringswerkzaam heden zal het Staten Bolwerk met in gang van a.s. Maandag worden afgeslo ten. Dit heeft tot gevolg, dat de politie het verkeer door de Rozenstraat zal gaan leiden. In deze straat geldt van nu af aan een parkeerverbod totdat het werk aan het Staten Bolwerk, dat vermoede lijk vier maanden zal duren, klaar is. Reeds enige tijd hangen aan een van de panden in de Gen. Cronjéstraat twee proefluifels van eenvoudige houten con structie, om iedereen een indruk te ge ven van wat komen gaat. De voorkeur gaat uit naar de neerhangende luifel. Gisteren heeft men proeven genomen met verschillende glassoorten in diverse kleuren ook. Het bleek, dat men zich daaromtrent nog geen bepaalde mening had gevormd. Zoals bekend zal de heer R. M. van der Hart per 1 Juli zijn functie als re dacteur van het Weekblad voor Bloem bollencultuur neerleggen. De gelegen heid tot het nemen van afscheid zal worden geboden Maandag 4 Juli, 's mid dags van kwart over vier tot half zes in de scheidsgerechtzaal van het Kre- lagehuis te Haarlem. De Haarlemse gemeenteraad wordt voorgesteld aan de N.V. Aannemers Bedrjjf W. Thunnissen te Heemstede ongeveer 860 m2 grond, gelegen aan de Rijksstraatweg en de Eksterstraat, te verkopen voor 21.- per m2. De grond moet worden bestemd voor de bouw van twee winkels, vier bovenwoningen met garage en drie woonhuizen. Het ligt in de bedoeling van de Nuts spaarbank te Haarlem ook een kantoor te stichten in Oud-Schoten en wel op de hoek van de Rijksstraatweg en de Ek sterstraat. Daartoe wordt aan de ge- meentaraad voorgesteld aan de stich ting Nutsspaarbank ongeveer 200 m2 grond te verkopen voor 21.- per m2. De grond is dan bestemd voor een kan toorgebouw met twee bovenwoningen. 'Yf-V Vandaag is er een grootscheepse demonstratie van de B. B. in Rotterdam, waarbij ook een groot aantal brandweerauto's plus bemanning is ingeschakeld. Vele auto's, afkomstig uit verschillende plaatsen in Noord-Holland, stonden vanmorgen opgesteld op de Haarlemse Dreef, waar ze geïnspecteerd werden door Haarlems burgemeester, mr. O. P. F. M. Cremers. Aan de Heemsteedse gemeenteraad wordt een crediet gevraagd van ƒ545.243.- voor het bouwrijp maken van terreinen, gelegen ten oosten van de Glipperweg, nabij Meer en Berg, waarin de bouw van ruim 400 woningen geprojecteerd is. Het is uiteraard niet mogelijk alle terreinen tegelijk in exploitatie te bren gen, maar men wil beginnen met voor- noemd gedeelte, dat aansluiting geeft op de aldaar reeds bestaande bebou wing. Die bebouwing zal echter niet eerder kunnen geschieden dan nadat de wegen zijn aangelegd en andere daarmee verband houdende werkzaam heden zijn uitgevoerd. In de kosten zijn begrepen die voor de aanleg van een plantsoen langs de Ringvaart bij de reeds aangelegde dr. Schaepmanstraat. B. en W. stellen zich voor zo spoedig KOLEN Advertentie CONTANT Het is in de geschiedenis van de Ne derlandse voetbalsport nog nimmer voorgekomen dat de competitie op de laatste Zondag van de maand Juni ein digt. En de kans is zelfs groot dat er van een officieel einde nog geen sprake zal zijn. Immers, wanneer de resultaten het nodig maken dat er beslissingswed strijden dienen te worden gespeeld, zit ten we nog met enkele speeldagen in 't verschiet. Ondertussen zjjn alle eerste klassers uit Haarlem en omgeving nauw bij de laatste strijd betrokken. Geen van deze vier clubs, Haarlem, EDO, Stormvogels en VSV hebben zich reeds een plaatsje in de toekomstige hoofdklasse weten te veroveren en de kans dat we het straks zonder hoofdklassers zullen moeten stellen is even groot als de mogelijk heid dat de stad Haarlem er een of twee krijgt. Hetzelfde geldt voor Velsen/IJmui- den. Toch is er nog een verschil in de kansen, EDO en Stormvogels hebben De uitslagen van de buurthonkbal- competitie waren deze week; BuitenrustWatergeuzen 53 CentrumH. Mulierstraat 1617 BerendodersHarmenjansstr. 81 Snelle Roerdompers Rijksstraatwegboys 19 OoievaarstraatThe Runners 411 Wordt KwiekRuitentikkers 711 Texas boysTree boys 516 A'damsebuurt la A'damsebuurt II A'damsebuurt lb Vliegende Reigers 17'3 ChelseaPega boys 103 Woensdag 6 Juli des avonds om ze ven uur zal op het gemeenteterrein Noordersportpark ten bate van het Bleesing fonds door een eerste klasse negental een wedstrijd worden gespeeld tegen een team bestaande uit spelers die in de Overgangsklasse uitkomein. Sportclub Haarlem heeft de organi satie voor deze ontmoeting. Het tweede team van D.E.S. heeft gis teren in de strijd om de Nobelsbeker tegen „Hof van Holland" gebiljart. De wedstrijd eindigde onbeslist, waardoor de eindstand 177 is geworden voor „Hof van Holland". „Hof van Holland' slaagde er gister avond in het eerste team van DES met 111 te verslaan. De ontmoeting werd gespeeld in het kader van het ,Nobels"-beker-tournooi hun lot in eigen hand, Haarlem en VSV niet, want deze clubs zouden bij een eventuele overwinning op GVAV en Be Quick (voor VSV geldt het twee over winningen) nog moeten afwachten wat de andere concurrenten zullen preste ren. W willen wel aannemen dat VSV tegen Be Quick tweemaal kan winnen en ook zien we de roodbroeken als overwinnaar uit de strijd komen tegen GVAV. maar dan zullen de overige uit slagen het lot van deze clubs moeten bepalen. Anders is het gesteld voor Stormvo gels en EDO. De kansen van Stormvo gels zijn bijzonder goeden een gelijkspel tegen Leeuwarden, dat practisch is uit geschakeld, is al voldoende en dat moet er toch naar onze mening wel inzitten. Maar nu EDO! Ook voor deze club geldt een gelijk spel is voldoende. Maar de Haarlemmers moeten dat gelijke spel bevechten in Heerenveen, waar de club van die naam bij een overwinning zelf binnen is en elk ander resultaat funest zou zijn. Naast de wedstrijd Holland SportNAC is Heerenveen EDO dus wel de belangrijkste wedstrijd op deze Zondag. Laten we het beste er van hopen. Morgenmiddag weten we meer. Destijds stelde de Heemsteedse ge meenteraad een bedrag van 67.900.- beschikbaar voor de bouw en inrichting van het wijkgebouw aan De Glip en een bedrag van 12.600.- voor de daarbij te stichten conciërgewoning. Bij realisering der plannen is geble ken, dat de bouw en inrichting van het wijkgebouw „De Princehof" onge veer 15.150.- meer zal vragen dan beschikbaar is gesteld. Sedert 1953 namelijk zijn de materiaalprijzen en ar beidslonen omhoog gegaan. B. en W. vragen derhalve genoemd extra bedrag alsnog ter beschikking te stellen. Verder wordt opgemerkt, dat de ex ploitatie van het gebouw zodanig wordt gedacht, dat de concierge tegen vrij wonen en het percentage van de op brengst aan zaalhuur het gebouw schoon houdt en toezicht uitoefent op het ordelijk verloop van zaken. Boven dien zal hij ie consumpties tegen door B. en W. goed te keuren prijzen, maar voor eigen risico kunnen verkopen. B. en W. zijn echter van oordeel, dat tot de inventaris van het wijkgebouw be hoort een zij het beperkte keukeninven taris, alsmede servies, dat voldoende is om dranken en, in bescheiden vorm, spijzen te kunnen opdienen. Zo'n uitrus ting kost ongeveer 2000.-. Da raad wordt gevraagd ook dit bedrag ter be schikking te stellen. Maandagmiddag a.s. geschiedt in de tuinzaal van het Cafetaria-restaurant de uitreiking van de behaalde prijzen op de politieschiet wedstrijd, welke vorige week te Overveen onder zeer veel belangstelling van Hermandad's dienaren werd gehouden. Aan de Westzijde van de Glipperweg zijn thans ook palen geplaatst voor electrische straatverlichting, zodat de gaspitjes ook hier weldra tot het ver leden zullen behoren. Daarmede is weer een stap in de goede richting ge daan naar de electrificering van de gehele Heemsteedse straatverlichting. i mogelijk met de werkzaamheden te doen beginnen om daarna snel te kun nen overgaan tot de bouw van ruim honderd woningen, waarvoor binnen kort voorstellen zullen worden gedaan. Die bouw is mogelijk doordat Heemste de 61 woningen meer kan bouwen dan oorspronkelijk was toegewezen. Heemstede zal binnen niet al te lange tijd de beschikking krijgen over een sportgebouw aan de Lanckhorstlaan, waardoor in een grote behoefte zal wor den voorzien. Tot dusver moesten ver enigingen zich tevreden stellen met gijmnastieklokalen in scholen, ofschoon aan vele aanvragen niet kon worden voldaan. Bovendien zijn na de oorlog vele zaalbalspelen tot grote bloei geko men, welke zeer moeilijk in de daar voor te beperkte gijmnastieklokalen be oefend kunnen worden. Daarom willen B. en W. van Heemstede komen tot de stichting van een centraal sportgebouw, waaraan een conciërgewoning zal wor den verbonden. De kosten van dat ge bouw worden geraamd op 185.000.-; die van de inrichting op 260.000.-, zo dat totaal 211.000.- nodig zal zijn. Het terrein van ongeveer 1700 m2, dat gelegen is aan de Noordzijde van de Lanckhorstlaan tussen Heemsteedse Dreef en Bronsteeweg blijkt volgens een ander voorstel van B. en W. niet langs minnelijke weg in handen van de gemeente, te kunnen komen. Daarom stellen B. en W. de raad voor om door middel van onteigening alsnog bedoelde grond in bezit te krijgen. Vrijdagmorgen reed op de Javalaan een tractor met aanhangwagen. Toen hij de Lombokstraat wilde passeren, kwam daaruit een vrachtauto. De trac- torbestuu.rder verleende aan de vrachtauto geen voorrang, zodat een botsing ontstond. Slechts geringe scha de aan beide voertuigen kon worden geconstateerd. Des middags te ongeveer 4 uur reed een personenauto over bet Wil- helminaplein, komend van de Achter weg, in de richting van de Clooster- weg. Een wielrijdster kwam op dat ogenblik van de Camplaan en wilde linksaf, eveneens naar de Cloosterweg. Zij verleende aan de personenauto geen voorrang, zodat zij werd aange reden met het gevolg, dat zij een schaafwond aan het rechterbeen opliep en op medisch advies naar een zie kenhuis te Haarlem werd overge bracht. Bij de ingangen van het in aanbouw zijnde kantoorgebouw van de Prov. Gelderse Electriciteits Maatschappij in Apeldoorns drukste winkelstraat wor den momenteel vijf reliëfs aangebracht van de hand van de Arnhemse beeld houwer G. Jacobs van Hof. Het zijn symbolische voorstellingen, betrekking hebbende op de relatie menselectriciteit. De woningbouwvereniging „Eendracht maakt macht" te Zandvoort hield Vrij dagavond een algemene ledenvergade ring. Uit het jaarverslag van secretaris en penningmeester bleek dat de vere niging thans 1361 leden telt. Zij exploi teert thans 477 woningen, welke voor f4.351.000 op de balans te boek staan. Belangrijk was de mededeling van de voorzitter dat het plan voor de bouio van 140 woningen aan de Van Lennep- weg vermoedelijk binnen enkele weken in uitvoering zal komen. Het terrein wordt door de gemeente al bouwrijp gemaakt. Het plan omvat 72 flatwoningen (4 woonlagen) n.l. 36 3- kamerwoningen waarvan de huur pl.m. f 7.80 per week zal bedragen en 36 4- kamerwoningen, huur pl.m. f8.70 per week. Hierbij komen nog vergoedingen voor extra-voorzieningen als lavets met douche en ingebouwde wasmachine, droogkamer en boodschappenlift. Voorts zullen 14 kleine en 48 grote een-gezins woningen, huur resp. f8.80 en f9.30 per week plus 60 cent voor douche-instal latie worden gebouwd. Aan 31 kampeerders, die op het Zand- voortse strand door de storm van en kele weken geleden het ergst getroffen werden, zijn gisteravond in de raadzaal van het Zandvoortse gemeentehuis door de voorzitter van het comité „Strand- ramp Zandvoort", dr. J. van der Meer, geldbedragen uitgereikt, variërend van f 100.tot f 600.De kampeerders toonden zich ten zeerste verrast en sta ken hun dank niet onder stoelen of ban ken. Aan 24 kampeerders, die in min dere mate van de storm geleden heb ben, zijn kleinere bedragen uitgereikt. Het Rode Kruis deelde ook nog 40 de kens uit. Het comité beschikte in het geheel over f 11.000. Minister Beyen heeft voor zijn vertrek uit Londen naar Nederland o.m. mede gedeeld, dat een commissie uit de zes landen der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal ongeveer 1 Juli a.s. on der voorzitterschap van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, bijeen zal komen om een aanvang te maken met gedetailleerde studies inzake uitbreiding van de economische samen werking tussen de zes landen der ge meenschap. Engeland zal worden uitge nodigd om aan deze studies deel te ne men, evenals vertegenwoordigers van de Hoge Autoriteit der E.G.K.S., van de raad der Organisatie voor Europese Eco nomische Samenwerking en van de Raad van Europa. Op de openingsbijeenkomst zouden voornamelijk procedurekwesties worden besproken om te besluiten voor welke sectoren, zoals de atoomenergie, electriciteit en transport, subcommissies zullen moeten worden samengesteld. Minister Beyen verklaarde, dat zijn bezoek aan Londen is geschied in zijn functie van voorzitter van het comité der zes ministers van Buitenlandse Za ken van de E.G.K.S., zodat hij niet uit sluitend het Nederlandse standpunt had uiteengezet. Uitslagen in de Haarlemse Waterpolo- competitie: HVGB I—ZWIP1, dames: 5—1. HVGB—ZIAN heren: 1—6, Haarlem— HZPC 2—8. De leden van de K.A.B. afdeling Heemstede vertrekken Zondagmorgen voor de reis naar de Passiespelen te Tegelen niet om half acht, maar om zeven uur. In het licht van de totale werkge legenheidssituatie zijn de moeilijkheden Dij de arbeidsvoorziening in de landbouw dit voorjaar niet bijzonder groot ge weest, zo deelt het Ministerie van Soci ale Zaken en Volksgezondhei mede. De behoefte aan arbeiders in de in dustrie is zo groot, dat losse arbeiders, die uit de landbouw worden ontslagen, in de meeste gevallen onmiddellijk werk in andere bedrijfstakken kunnen vinden. Zij zijn dan, zodra de seizoenbehoefte weer toeneemt, niet meer voor de land bouw beschikbaar. Indien de boeren de losse arbeiders niet zo lang mogelijk in dienst houden en met name de minder drukke periode voor de oogsttijd overbruggen, is de kans groot, dat ook door middel van de aanvullende regelingen in de oogst- periode onvoldoende hulp kan worden verleend. Alleen indien de werkgevers de arbeidsvoorzieningen van hun be drijf zelf zoveel mogelijk verzekeren, zullen de Directie voor de Arbeidsvoor ziening en het Landbouwschap bij normale weersomstandigheden de tekor ten tijdens de oogstperiode kunnen aan vullen, aldus het Ministerie van Soci ale Zaken en Volksgezondheid. OP REIS IN EIGEN LAND AMSTERDAM Hotel-Pens. HUIZE BAKKER 3e Helmer&straat 47 hs (nabij Leidseplein), Tel. 30486. Kamers met stromend water. Tijdig bespreken van Uw kamers voorkomt teleurstelling. nrrw bij berg en dal - nijmegen DXifefl HOTEL „DE OORSPRONG" - 7.50 p. d. p. p. voor grote gezelschappen. Nieuw gerestaureerd. W. Lamers, eigenaar. Ook o Tel. 438, Berg en Dal. BERGEN N.H. Bos - Duin - Zee, kenget. 02208 HOTEL KREB, tel. 2025, 11.00 - 13.50 HOTEL WITTENBURG, tel. 2177, 9.50 - 13.00 PENSION HOLLAND, tel. 2508, 9.00 - 15.00 HOTEL RUSSENWEG, tel. 2538, 8.50 - 9.50 PENSION BOSLUST, tel. 2060, 6.00 - 7.50 Bezoekt tijdens Uw verblijf in onze Streek Baronie's grootste natuurbad „de Warande" te OOSTERHOUT (6 km van Breda). Volledige documentatie wordt U, In een keurige map, toegezonden na ontvangst van f 0.25 in postzegels bij het Verkeersbureau van de V.V.V. Breda. Tel. 8838. Dïïï.PT Hotel-Café-Restaurant „WILHJfiLMINA", MJfM.jju* Nw Planta^e 8Ü Tel> K 1730 20446 In Maart 1955 geheel gemoderniseerd. 60 bedden Fraai gel. aan de halte der electr. trams Delft- Den Haag en der autobussen naar het Westland. DÜNCKAMP DE parel van twente. Pracht bos. waterrijke omg„ str. w. Prima keuken. 5,p.p.p.d. Pension Grote, Beverborg, Nrd. Deumingen no. 5, Denekamp, Telef. K 5418447. Scheffersplein (centr. stad), Tel. K 18504841. Goed ver zorgde keuken. Clubrest. K.N.A.C. Bondsrest. A.N.W.B. H. J. Kennedie, Dir. MOOI DRENTHE ProsP der h0*®1" op aanvrage. Paterswolde - „Familiehotel", tel. K 5907 413 421 Zuidlaren - Hotel „Van Ess", tel. K 5905 - 223 Borger - Hotel „Bieze", tel. 2 Paterswolde - Hotel „Frysl&n", tel. K 5907-312-316 Emmen - Hotel „Grimme", tel. K 5910 - 300 Emmen - Hotel „'t Heerenhof", tel. K 5910 1435 1436 Gieten - Hotel „Braams", tel. K 5926 241 Norg - Hotel „Karsten". tel. K 5928 216 Ongekende panorama's. 1500 ha bos Inl. V.V.V. - Tel. 08891 - 241 (.ROESBKEK. JEU GD HOT EL voor R.K. Jongelui Sinds 1936. Eigen zwemb., sportv. en terras met pr. uitzicht. Volt. pension f 5.50 p. d. Het gehele Jaai geopend. Vraagt prospectus. Tel K 8891-494 voor dames volgeboekt van 16 Juli tot 13 Augustus. Hotel Café Rest. „MONOPOLE", Tel. K 3410—2104. Heerlijk gelegen a. h. IJselmeer. Str. water. Mooie terrassen en serre niet vrij uitzicht op zee. Ook voor gezelsch. Centr. Vcrw. Paling -Restaurant. Foto; A.M.V.V. Den Haag HTVTQTTM LANDGOED „SELVA", KLEIN ZW1T- SERLANDLAAN 4. In eigen 2 heet. den nenbos met park. Nog onverhuurd tot 23 Juli en na 20 Aug. 3 zeer gezellig gemeub. zomerhuisjes voor 5 pers. Alsmede tot 16 Juli na 20 Aug. mooie gemeub. kamers en kamers en suite met vrije keukens. Mod. comfort. Voor 68 personen. Tel. RENKUM K 8373337. achter het Station. Tel. K 2950 - 6431. Ook voor grote gezelschappen. Verscholen tussen bos en hel, vèr van het snelverkeer ligt toe ls een interessante ontdekkingstocht voor automobi list en fietser, door het mooiste gedeelte van de Ve- luwe. Toegang kilometerpaal 30/2 op de weg Amersfoort- Apeldoorn Als U per trein gaat. brengt de bus vanuit Apeldoorn U er in een half uurtje Ook het hotel zelf biedt U alle ontspanning: tennisbaan kegelbaan, gelegen heid tot paardrijden. Afgezonderd speeltuin voor kinde ren van logeergasten. Garage. Pensionprijs p.d.p.p. t 9.50. Vraag vouwblad aan bij: Hotel Kootwijk Radio. Post Apeldoorn. Tel. Apeldoorn netnummer 06760-3667. LEUSDEN by Amersfoort Hotel-Café-Best. „Oud Leusden", tel. K 3490-4098. Zeer bekende keuken en wijnkelder. Meest moderne Hotel-accommodatie. D kl. Dagelijks thee-, diner- en avondconcert Dir. H. A. M, Beukers. Hotel DE KOPPELPAARDEN Tel. K 5443-204 Prima Hotel en bekende eetgelegenheid - zaal voor 150 pefsonen. Vraag prospectus. J. GLEIS ELBERS. LONNEKER by Enschede HOTEL CAFÉ REST. „SAVE Nï L" Mooie rustige omgev. Stromend water. BekendtW*euken. Ook geschikt voor grote gezelsch. Tel. K 5420441 VACANTIEOORD voor R.K. jongens en meisjes v.a. 17 j. Ideaal gelegen temidden van 8 ha eigen natuurschoon. Voll. pens. 3.95 p. d. Vraagt prospectus. Telef. Maas tricht K 4400—6036. rond Nijmegen t.o. H. Land. St. Postadres Nijmegen. Tel. K 8800—23364. K.N.A.C.-A.N.W.B.-Hotel. J. Theunlssen, Eig. R.K. VACANTIECENTRUM „MOSTERDVEEN". Komt U met Uw vacantie b(j ons7 Vraagt spoedig vrijblijvend prospectus TTT niter HOTEL REST. „MODERN", Heuvel 100, llliounu Tel K 4250—20430. Voornaamste Restau rant ln het centrum der stad, bekend om zijn gezellige intieme sfeer. Jos. V. d. Brekel. Eig. Hier kunt U genieten van het Geuldal-natuur schoon, Zuid-Limb. Heuvelland, bezienswaardig heden en dagtochten naar 3 landen. U wordt uit stekend verzorgd in ruim 100 hotels en pensions. Geïllustreerde folder en hoteliyst gratis by V.V.V. Verkeersbureau. Gezellig R.K. Vacantiehuis (Hotelaccommodatie) te midden van een prachtige natuur. Speciaal voor jonge dames. Muntstraat 6. Voll. pension t 4,75 per dag. Telefoon K 44062227. slaapk. str. water, dicht bij zwembad, kerk en bushalte. Pension Bisschops, Houthemerweg 140, Valkenburg, Tel. K 4406—2758. vnilfnucwa&nn Brabants mooiste omgeving. VAUUiAISnnnnif Duizenden ha. pracht, bossen, heide en vennen. Prima hotels en pensions, matige B prijzen. Inlicht.: V.V.V., Luikerweg 73. Telefoon 2692. JONGEREN (14—30 j.). De katholieke JEUGD- HERBERGEN staan voor je open. Overnachting 0.70, warme maaltijd 1.10, broodmaaltijd 0.75. Adreslijsten voor trekkers naar Belglë-Luxemburg. West-Duitsland, Frankrijk. Vraagt geïllustreerde folder K.V.C., Nachtegaalstraat 60 bis. Utrecht, TeL 20756.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 13