Th. Blank wenst parlementaire controle op de strijdkrachten Nieuw West-Duits leger 370.000 man in 12 divisies Nederlandse nota aan Djakarta over „Evipan Tito naar Moskou Diplomatiek overleg in Belgrado ten einde Senator SNIDER in Monnikendam 7 Prins Bernhard wordt 44 mm V erdere beperking van weeldetarief Reg n ORR Militaire debatten in de Bondsdag ering schorst kolonel Lubis Molotov uitgejouwd in Chicago Communistisch agitatieplan ontdekt Ik heb geen ijzeren gordijn gezien Plannen van Westerling c.sworden ten zeerste afgekeurd Kind onder een bakfiets gedood NATO-raad op 16 Juli bijeen Verrassing in Londen Paus omstreeks 10 Juli naar Castel- gandolfo „Ik blijf natuurlijk Republikein, dat snappen jullie zeker wel" Kleuter verdronken Treinbestuurder maakt een praatje Kamercommissie bepleit Het weer- DINSDAG 28 JUNI 1955 79sfe JAARGANG No. 26331 Indonesische legerkwestie In Argentinië pfij 4 Nehroe in Wenen: mmSÈm DAG WERD PLOTS NACHT TE LONDEN Stakingen dreigen alom in Frankrijk HEINZELMANN BADKLEDING BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. I3muiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF- 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor «dvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f2.17 per maand, f6.50 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Vanmorgen zijn in de Westduitse diging. Aan de top van het militaire Bondsdag de debatten begonnen over apparaat zal de regering slechts perso de toekomstige militaire wetgeving. Gis- gonen gedogen ,,die met innerlijke over- teren heeft de minister van Defensie, tuiging de democratische orde aanhan- Theodor Blank, namens de regering een gen", Blank hield vast aan de omstre- verklaring afgelegd, die de inleiding tot den vrjjwilligerswet. Als de regering deze debatten vormde. Blank zeide ree(js thans in staat wordt gesteld, al- voornemens te zijn de parlementaire dus Blank, om de eerste 6.000 vrij- contróle op de strijdkrachten krachti- willigers op te roepen, die zij meent ger dan vroeger vast te leggen. De terstond nodig te hebben, dan zal het regering zal zelf een commissie benoe- parlement meer tijd krijgen om de ver men, wier advies beslissend zal zijn dere militaire wetgeving te bestude- voor de aanstelling van militairen in ren. de hoogste posten van 's lands verde- llliiilltilliliiiilliilillllllllllllllliiliiiiiiiiiiiiiiiiii lllilliliiiiin De Indonesische regering heeft de plaatsvervangend en waarnemend staf chef van het leger, kolonel Zulkifli Lu- bis, gisteren geschorst, zo werd vandaag uit Djakarta vernomen. Dat is dus het antwoord van de regering op de boycot van de installatieplechtigheid van ge- neraal-majoor Bambang Utoyo tot staf chef van het Indonesische leger, die eveneens gisteren door kolonel Lubis aan alle legerofficieren was bevolen. Veruit het grootste gedeelte van de hoge officieren, waaronder ook de le den van de generale staf, bleken he denochtend de'zijde van kolonel Lubis tegen de Indonesische regering gekozen te hebben. Kolonel Lubis schijnt zich niets van de schorsing aan te trekken. Hij heeft nog steeds het feitelijke com mando van het leger. Het is Utoyo nog niet gelukt dit over te nemen. (U.P.). Gisteren is het in Chicago tot demon straties gekomen tijdens het bezoek van de Russische minister van buitenlandse zaken, Molotov, die daar het museum van wetenschappen en industrie kwam bezichtigen. Bij zijn aankomst per trein klonk gejoel onder het publiek en dit herhaalde zich T ter bij zijn vertrek. Personen, die geïdentificeerd werden als refugé's uit de Oostzee-landen, rie pen in hun moedertaal „Russische ban diet" en „hoofd van slavenkampen". Enige Litauers liepen met borden rond, die opschriften droegen als „Sovjet- vrede betekent slavernij" en „Vrede zonder vrijheid is slavernij". Molotov's auto werd in de stad door politiewagens geëscorteerd. (U.P.) De Argentijns- politie heeft gisteren medegedeeld, dat zij ontdekt heeft dat communisten van plan waren een op- ruiïngscampagne in de provincie Bue nos Aires te beginnen. Door de ontdek king kon het plan worden verijdeld. Bijna alle personen, die op 12 Juni 1.1. te Buenos Aires zijn gearresteerd na incidenten voor de kathedraal aldaar, zijn thans op vrije voeten gesteld. On der de vrijgelatenen bevinden zich 36 katholieken. CA.F.P.) De verklaring van Blank werd slechts eenmaal door applaus onderbroken, n.l. toen hij zei: „De Duitse soldaat heeft in de oorlog dapper, trouw en gehoor zaam zijn plicht gedaan. Hij kon daarbij geloven deze voor zijn vaderland te vervullen. Hij werd evenwel misbruikt door een misdadige staatsleiding. Daar in ligt zijn tragiek", aldus Blank. In dit verband sprak hij ook de hoop uit, dat de kwestie der nog gevangen gehouden, veroordeelde Duitsers binnen kort nader tot een oplossing zou kunnen worden gebracht. Dit is volgens de mi nister „een onzalig kapittel". De Westduitse regering, aldus de mi nister weigert toe te geven aan de wens van een groot aantal parlementsleden om het opperbevel zonder beperking in handen van de bondspresident te leggen en aan de eis een wettelijke basis te geven aan de commissie, die de con trole op de keuze van het hogere per soneel van de strijdkrachten zal uitoe fenen. Zij verklaarde zich evenwel bereid om de regeling van het opperbevel, van de regionale indeling der troepen en van de administratie van de dienstplicht in de grondwet vast te leggen. Deze eis was aan de vooravond van de ver klaring door de liberale partij inge steld. De toezegging der regering is van betekenis, omdat door een splitsing in de Vluchtelingenpartij de regering niet langer zeker is van een meerder heid van tweederden, die voor een grondwetswijziging nodig is. Minister Blank verklaarde verder nog dat het nieuwe Westduitse leger zal bestaan uit 370.000 man, verdeeld over twaalf divisies. De luchtmacht zal 70.000 manschappen hebben en 1362 vliegtuigen. De marine zal de beschik king krijgen over een aantal lichte eenheden, met een totale bezetting van 20.000 man. Dienstplichtigen zullen op hun 20ste jaar voor een tijd van 18 maanden moeten opkomen. De dienst plicht zal in vredestijd moeten gelden voor mannen tussen de 18 en 45 jaar. Er zullen bovendien nog territoriale or ganisaties en organisaties voor burger verdediging komen. (ANP-DPA) Met een vriendelijke glimlach introduceert de president van de Algemene Vergadering van 'de Verenigde Naties, onze landgenoot mr. Van Kleffens (rechts) de oud-president van de Verenigde Staten, Harry S. Truman, voor de aanvang van diens toespraak te San Francisco ter gelegenheid van de herdenking van het tienjarig bestaan van de Volkerenorganisatie. Op de achtergrond de secretaris-generaal van de V. N., Dag Hammarskjöld. De Indische premier, Jawaharlal Nehroe, is op het ogenblik in Oosten rijk. waar hjj een officieel bezoek van twee dagen brengt. Op een perscon ferentie te Wenen verklaarde hij, dat hü op zijn reis door Oost-Europa geen „IJzeren Gordijn" heeft waargenomen. Vragen over slavenkampen en massa deportaties ontweek Nehroe. „Haat altijd het boze", zei hij, „maar niet de boosdoener; tracht hem aan uw zijde te krijgen. Vreedzame co-existentie is het enige alternatief voor een atoom oorlog". De Indische premier heeft in Moskou niet gesproken over de Duitse kwestie. Wel heeft hij enkele Aziatische vraag stukken aangeroerd. Nehroe sprak zijn bezorgdheid uit over de toestand in Indo-China. Op de Aziatische conferentie in Genève is vorig jaar overeengekomen om op 20 .Juli van dit jaar in geheel Vietnam vrije verkiezingen te houden, maar zelfs de inleidende besprekingen daar toe zijn nog niet eens begonnen. En als van die vrije verkiezingen niets komt, zo meende N.ehroe, komt de gehele overeenkomst van Genève op losse schroeven te staan. (UP) Polen Een krijgsraad in Warschau heeft gisteren de Pool Boleslav Ebjen ter dood veroordeeld wegens spionnage voor de V.S. Het ministerie van Buitenlandse Za ken deelt mede: „In het begin van deze maand verschenen in de pers berichten over het voornemen van enkele Neder landers om zich met het jacht „Evipan" naar de Zuid-Molukken te begeven. Naar aanleiding hiervan heeft het Hoge Commissariaat van de republiek Indo nesië te 's-Gravenhage 10 Juni een nota tot de Nederlandse regering gericht. Hierop heeft de regering thans in een nota geantwoord, waarbij wordt uiteen gezet dat het voornemen van de heer Dit is een „Artists Impression" van de Vickers Viscount 800; een verkeersma- chine, waarvan de K. L. M. er negen in Engeland besteld heeft. Het toestel kan 54 tot 70 passagiers vervoeren met een kruissnelheid van 512 km. per uur. De motoren zijn zgn. „turbo-props". Met deze aankoop is een bedrag van onge veer veertig millioen gulden gemoeid; de eerste machine wordt in 1957 in ons land verwacht. De machines zullen hoofdzakelijk op de Europese lijnen dienst doen. Westerling om zich met de „Evipan" buiten Nederland te begeven niet tot uitvoering kon worden gebracht, aan gezien hij als gevolg van door de Ne derlandse regering genomen maatrege len niet over een geldig reisdocument beschikt. Voorts maakt de nota melding van de tegen de opvarenden van de „Evipan" getroffen maatregelen, waardoor een einde aan het „Evipan"-avontuur is ge maakt, dat in feite nimmer meer is ge weest dan een niet serieus te nemen en bij voorbaat tot mislukking gedoemd plan. In de Nederlandse nota wordt voorts nog het volgende gezegd: „De Neder landse regering acht het betreurens waardig en schadelijk dat de onver antwoordelijke handelingen en uitla tingen van personen als Westerling en Galliard zoveel publieke aandacht hebben gekregen. Zij keurt de voor nemens ten zeerste af, welke zij pre tenderen te hebben. De Nederlandse regering zal in voor komende gevallen, ook in de toekomst, met inachtneming overigens van de grenzen, welkehaar door de bestaan de wettelijke bepalingen worden ge steld, het nodige doen verrichten om de uitvoering van dergelijke voornemens te belemmeren", aldus de Nederlandse nota. Maandagmiddag is de drie-jarige Tonny v. d. Velden te Heemstede door een motorbakfieis in de Oude Posthuisstraat aangereden. Met zeer ernstige verwondingen werd de kleu ter het ouderlijk huis binnengedragen, waar hij kort daarn- overleed. Het ventje stak spelenderwijs de rijbaan over. Hij kwam van achter een gepar keerde auto vandaan juist toen op dat moment de bakfiets de geparkeerde auto passeerde. Het ventje werd ge grepen en over de weg geslingerd. De Noord-Atlantische raad zal op 16 Juli te Parijs bijeenkomen voor een gedachtenwisseling met de ministers van buitenlandse zaken van de Weste lijke Drie. De bijeenkomst heeft plaats twee dagen voordat de drie ministers zich naar Genève zullen begeven voor de conferentie van de regeringsleiders van de Grote Vier. (Reuter) President Tito heeft de uitnodiging om een bezoek aan de Sovjet-Unie te brengen aanvaard, aldus het semi-offi- ciële Joegoslavische persbureau „Joego- pres". De uitnodiging is gedaan tijdens het recente bezoek aan Joegoslavië van een Russische delegatie onder leiding van Nikita Khroesjtsjev. Wanneer het bezoek zal plaatsvinden is nog niet be kend. Het nieuws van het aanvaarden door president Tito van de uitnodiging kwam volgens Reuter in diplomatieke kringen in Londen als een volledige verrassing. In Washington nam men de zaak aanzienlijk kalmer op. In officiële kringen in Londen weiger de men commentaar te geven in af wachting van nadere berichten, doch over het algemeen wordt aangenomen, De pauselijke diensten zijn dezer da gen begonnen de zomerresidentie van de H. Vader in Castelgandolfo in ge reedheid te brengen. Verwacht wordt, dat de H. Vader omstreeks 10 Juli het Vaticaan zal verlaten om enkele maan den zijn intrek in Castelgandolfo te nemen. Vóór het zover is, wacht de Paus nog een uitgebreide agenda. Op 29 Juni zal de H. Vader de Itali aanse juristen ontvangen en hen toe spreken. Gewoonlijk zijn de redevoerin gen tot hen ven groot gewicht. Op 7 Juli wordt Nehroe bij de H. Vader verwacht. Hem zal een audiëntie wor den verleend, waaraan velen in de we reld groot gewicht hechten. Zoals ieder jaar, zal Z. H. de Paus ook op het feest van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus in de grotten onder de Vaticaanse basiliek afdalen om op het graf van de H. Petrus te bidden en vervolgens de pallia te wijden, die in de loop van het jaar aan nieuwbenoem de patriarchen en aartsbisschoppen worden geschonken. (KNP) Maandag deed senator Heinie Snider uit Alaska zijn feestelijke intocht per koets in zijn geboorteplaats Monnikendam. De gehele bevolking was uitgelo pen, om deze Amerikaanse Monnikendammer een triomf ale ontvangst te bereiden. Op de foto ziet men de senator met tegenover hem de burgemeester van Mon nikendam. Driemaal viel de hoed Van mevrouw Koersen-de Vries op zij, maar ook drie maal duwde ze hem resoluut weer recht en omhelsde even zo vele malen op verzoek van de toegestroomde foto grafen en filmoperateurs haar ver fa milielid, Monnikendams tijdelijk terug gekeerde zoon: Gerrit Snider, senator van Alaska, die in 1908 uit Monniken dam vertrok om temidden der Indianen en Eskimo's een rijk bestaan op te bou wen. Maar van de zes bontmantels, die „Gerrit Heini" mee zou nemen, voor iedere zuster twee, hebben de Monnikendammers niets gezien. Wat ze wel zagen was een joviale, hartelijke en eenvoudige man, die buitengewoon veel schik en plezier had als hij oude kennissen langs de weg ontdekte en als een tweede Churchill jong en oud in Monnikendam met het bekende V-teken begroette. Burgemeester W. Kelder en echtge note zaten ir de open calèche, die ge trokken werd door twee schimmels. Het was een drukte van belang daar aan de stadsgrens, want het werd een officiële begroeting met speeches over en weer. Doch de rondborstige Ameri kaan beschikt over een feilloze woor denkeus en na de openhartige inleiding, dat hij zich nog best kon herinneren hoe op dezelfde plaats enige tientallen jaren geleden heel wat brave Monni kendammers hem hadden willen aftui gen om één of andere streek, hield hij een donderende redevoering die culmi neerde in een lofzang op Nederland en Eisenhower, „want ik blijf natuurlijk Republikein, dót snappen jullie wel". Het is een triomftocht geworden, een Amerikaan waardig. De route liep kris-kras door het dorp en de harmonie wist van geen ophouden. De toejuichin gen waren hartelijk en gul en zelfs de religieuzen van het Ursullinenconvent waren haar prachtig klooster heel even uitgelopen om ook heel hartelijk te wuiven. Af en toe snelde een enkeling uit de toeschouwers naar de wagen en riep dan heel hard een naam, veelal in de trant van: „Hier is Klaas, de zoon van Marie". Vóór het geboortehuis van Snider, Zuideinde 12 stond bakker M. H. Verbeek, 81 jaar oud, bij wie de heer Snider in dienst was geweest, na tuurlijk moest men stoppen en toen kwam Hansje Vos uit het huisje om de grote Monnikendammer een bloemen hulde aan te bieden. Trouwens, dat zou nog meer malen gebeuren tijdens de feesttocht. Ja, Monnikendam was maar wat ver guld met dit bezoek. Burgemeester Kelder stak dat op het bordes van het stadhuis niet onder stoelen of banken. Voor de saamgestroomde menigte hul digde hij de ondernemende Monniken dammer „die risico had durven nemen om een goed bestaan op te bouwen". Tijdens die rede konden de Monniken dammers zien, dat de grote senator in zijn hart toch een Hollandse jongen ge bleven was, want hij kreeg het heus even te kwaad! In zijn weerwoord ra kelde de eregast tot grote hilariteit van alle aanwezigen menige anecdote uit het verleden op en de stemming was opperbest, vooral toen de jongens van de gymnastiekvereniging allemaal op Ijs getracteerd werden en de dappere blazers van Brinio een glas „donker" konden gaan halen. Een daverend ap plaus was de reactie en de Monniken dammers keken elkaar vergenoegd en trots aan, want lang niet iedere stad heeft een feestcomité met als erelid Gerrit Heini Snider, senator van Alas ka, grand president of the grand lodge of the Pioneers of Alaska", zoals met zelfverzekerde fierheid in de feestgids staat vermeld. dat de Britse regering onkundig was van president Tito's voornemen om een tegenbezoek aan Moskou te brengen. De Britse verrassing is te opmerke lijker, omdat de ambassadeurs van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk te Belgrado drie dagen lang met de onderstaatssecretaris van het Joegoslavische departement van buiten landse zaken hebben geconfereerd. Na afloop van de besprekingen is gisteren in de Joegoslavische hoofdstad een communiqué uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat het bestaan van een sterk en onafhankelijk Joegoslavië een bijdrage voor de vrede en veiligheid is. De vier landen verklaren het er over eens te zijn, dat voor de grote proble men in de wereld een vreedzame oplos sing moet worden gezocht en dat des betreffende onderhandelingen moeten zijn gebaseerd op het recht van alle landen op onafhankelijkheid, gelijkge rechtigdheid, zelfverdediging en collec tieve beveiliging in overeenstemming met het Handvest van de Verenigde Naties. Voor de tweede maal in enkele maan den heeft zich in de Britse hoofdstad een vreemd natuurverschijnsel voorge daan. Gistermiddag viel plotseling een vrjj dichte duisternis in, waarbij de temperatuur flink daalde. Autorijders moesten de koplampen ontsteken, zo donker was het. Het vorig jaar hield het atmosferische verschijnsel vijf mi nuten aan, maar ditmaal duurde het ongeveer een half uur. Een woordvoerder voor de meteoro logische dienst van het ministerie van luchtvaart legde uit, dat de duisternis veroorzaakt was door een zware regen wolk die boven Londen hing en de rook van de stad onder zich gevangen hield. De wind was namelijk zo zwak en ver anderlijk dat de rook niet kon worden weggeblazen. Op het cricketterrein van Lord moest de tweede toets wedstrijd tussen Engeland en Zuid-Afrika om ongeveer kwart over twaalf worden onderbroken wegens slecht licht. (UP) De zesjarige Henkie van Maasdam, die Maandagmiddag van zijn woning Ame land 28 wegliep, werd des avonds door de Zaandamse politie uit de Mallegat- sloot opgehaald. Het ventje bleek ver dronken. Toen de ouders om half ze ven nog niets van het jongetje hadden bemerkt, waarschuwden zij de poli tie, die, na met de mobilofoon te heb ben rondgereden en geen resultaat hiermee boekte, met het dreggen be gon. De sloot loopt juist achter de ouderlijke woning. Op het stationsemplacement te Sneek' gaf dezer dagen de stationschef tever geefs het vertreksein aan de bestuurder van een tweedelig dieseltreintje be stemd voor Leeuwarden. De trein bleef onbeweeglijk staan. Een inderhaast in gesteld onderzoek wees uit, dat de be stuurder zich niet op de wagen bevond, waarop met behulp van de passagiers Ijlings de spoorbaan werd afgezocht. Eerst na geruime tijd zoeken trof men de vermiste wagenbestuurder enkele kilometers verderop aan in een gemoe delijk gesprek met een andere spoor wegemployé, die herstellingswerk aan het baanvak uitvoerde. De man bleek in de veronderstelling te verke ren, dat de trein eerst een uur later zou vertrekken, en had daarop een wande ling langs de spoorbaan gemaakt. Som mige passagiers zagen zich daardoor genoodzaakt een taxi te nemen om nog op tijd de aansluitingen te Leeuwar den te halen. )OOOOGOO OOC<OOOOOOC<C<OOOOOOO Morgen, 29 Juni, viert Z. K. H. Prins Bernhard der Nederlanden zijn 44ste verjaardag. Enige leden van de vaste commissie voor Financiën uit de Tweede Kamer stellen in hun verslag over het wetsont werp tot wijziging van de bij de wet op de omzetbelasting 1954 behorende tabeN len II en 111 voor het weeldetarief op te heffen voor eenvoudige fotografie toestellen, die huns inziens bezwaarlijk als een vorm van luxe of weelde kun nen worden beschouwd, doch niette min met 15 pet. belast zijn, en voor kleinere koelkasten. Met betrekking tot dit laatste werd betoogd, dat, nu tegenwoordig slechts relatief weinig huisvrouwen over een kelder kunnen beschikken, het een be lang voor de volksgezondheid is, de aanschaf van koelkasten te stimuleren. Gevraagd werd voorts, of de regering bereid is te overwegen automobielen, die speciaal voor invaliden geschikt gemaakt zijn, van de 15 pet. heffing vrij te stellen. Het merendeel van de leden der com missie stond op het standpunt, dat het gehele weeldetarief behoort te verdwij nen. Zij achtten het evenwel niet oppor tuun, gezien de beperkte strekking van het onderhavige wetsontwerp, daarop thans verder in te gaan. Verschillende leden betwijfelden, of handhaving van het verminderde tus- sentarief, nu dit is gereduceerd tot niet meer dan drie posten, nog wel redelijk en verantwoord mag heten. Zou het niet praktischer zijn zo vroegen zij de hierin opgenomen artikelen onder het normale tarief te brengen? In de commissie werd voorts de vraag gesteld of de regering geen aanleiding zou kunnen vinden restitutie te verle nen van de omzetbelasting over de voorraden, welke op het ogenblik van het van kracht worden der voorgestel de tabellen bij de bedrijven aanwezig zijn. Met betrekking tot de textiel ligt zulk een teruggaaf in het voornemen der regering. Mag echter verondersteld worden, dat een overeenkomstige hou ding zal worden aangenomen ten op zichte van de olie-industrie wegens de afschaffing van de 10 pet. omzetbelas ting op plantaardige oliën en tegenover andere takken van handel en industrie, die bij een tegemoetkoming als boven bedoeld een wezenlijk belang hebben? De hier in het geding zijnde moeilijk heden voor het bedrijfsleven, waarbij in het bijzonder gedacht werd aan de z.g. kopersstaking, brachten de vraag naar voren, of de regering er niet aan wil medewerken, de nieuwe tarieven op zo kort mogelijke termijn in te voeren. De premier van Frankrijk, Edgar Faure heeft gistermiddag aan vertegen woordigers van Franse ambtenarenor- ganisaties een uiteenzetting gegeven van hetgeen de regering denkt te doen, om aan de eisen tot loonsverhoging te gemoet te komen. De tegemoetkomin gen werden echter door deze vertegen woordigers onvoldoende geacht, speci aal wat betreft de categorie der minst bezoldigden. Het parool, om Vrijdag a.s. in staking te gaan, als de regering niet met ver derstrekkende voorstellen komt, is ge handhaafd. Het spoorweg- en onderwijspersoneel en de leden der vakverenigingen van burgervliegers zijn eveneens ontevre den over hun salariëring. Ook zij drei gen Vrijdag in staking te gaan. (A.F.P.) In Tsjechoslowakije verrichten thans volgens in Wenen ontvangen berichten 300 vrouwelijke religieuzen dwangar beid in textielfabrieken. (Tot Woensdagavond) Aanvankelijk weinig bewolking en droog weer, later toenemende bewol king en voornamelijk in het Noord westen van het land plaatselijk wat regen. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lagere. Zwakke, later matige Zuidwestelij ke wind. Zon: 4.24-21.06. Maan: 15.59-0.34.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1