Eindstrijd te Wimbledon tussen Trabert en Rosewall? Titelhouder Drobny moet het hoofd buigen Nationale vijfkamp te Amersfoort begonnen Engeland wint ook tweede test match tegen Zuid-Afrika K Speciale Zomeraanbieding 29" 29" 34" ■si l Competitie-indeling amateurvoetbal De kampioens competitie Dr. Jan v. d. Tempel overleden DINSDAG 28 JUNI 1955 PAGINA 7 Verrassend verlies van Hoad tegen Patty Resultaten van Wimbledon mmm Loting Nederlands roei- kampioenschap Franse ploeg voor Tour de France Wedstrijden op Zaterdag en Woensdagavonden Met ir. Albarda eerste socialistische minister Katholieke Illustratie Van Melis en Bijker op transferlijst Examens extra lage zomerprijzen 46 t/m 52 (Van onze sportredacteur) Londen, Maandagavond Trabert, Rosewall, Patty en Nielsen, dat zün de vier die in de prijzen zullen vallen in het heren enkelspel van het 39ste tournooi van Wimbledon. En nie mand twijfelt er nu nog aan of in de eindstrijd zal het Vrijdagmiddag gaan tussen Xraber en Rosewall. Vandaag op de eerste dag van de tweede week, zijn de „grote gevechten" begonnen. Honderden mensen hadden zich Zondag avond al verzekerd van een plaatsje voor de toegangshekken om, zo gauw als de poorten maar op" i zouden gaan gistermiddag om klokslag twaalf uur naar de staantribune van het Centre Court, de enige plaatsen die niet gereserveerd zijn, te kunnen rennen. En zij zijn aan hun trekken gekomen. Zij hebben er de titelhouder van het vorig jaar, de uit Tsjecho-Slo- wakjje gevluchte Drobny, zien ten on der gaan tegen de 24-jarige Tony Tra- bert, de man die 's werelds sterkste amateur-tennisser wordt genoemd. Zij hebben er voorts de dappere Zweed Davidson zien capituleren voor een on gelofelijk sterk spelende Ken Rosewall, de kleine, twintigjarige Australiër, waarvan beweerd wordt, dat hij mo menteel nog sterker is dan Trabert. En toch, zij allen die zich rond het geel bruin getrapte gazon van het Centre Court hadden verzameld, zij hebben de grootste verrassing van deze belangrij ke dag gemist. Lewis Hoad, ook Austra liër, ook twintig jaar, die de laat ste dagen bijzonder sterk had gespeeld, zodat men in hem haast de winnaar van dit tournooi zag, heeft op de baan naast het Centre Court, op het ogenblik dat Drobny werd onttroond, een bijzon der verrassende nederlaag geleden tegen de sinds het einde van de oorlog in Parijs wonende Amerikaan Budge Pat ty. De veteraan Patty, dertien jaar ouder dan Hoad, winnaar in 1950, bleef Hoad zowaar in drie sets de baas. Voor de tweede keer in drie jaar tijds heeft voorts de Deen Kurt Nielsen de halve finales bereikt. In 1953 bracht hjj het zelfs tot de eindstrijd. Nu is de kans op een herhaling van deze prestatie een erg klein kansje overigens mogelijk geworden dank zij een moeizaam ver worven overwinning op Pietrangeli, de eerste Italiaan die er na 1928 weer in is geslaagd de kwart finales van Wimbledon te bereiken. Trabert heeft Drobny verslagen vol gens het no_ vrij nieuwe Amerikaanse recept: snelheid paren aan kracht, maar vooral toch de nadruk leggen op kracht. Heel de Amerikaanse aard ligt erin opgesloten. De gulden stelregel is: be reik zoveel mogelijk met zo weinig mo gelijk inspanning. En Trabert is er een meester in. De ene harde bal na de andere davert over de baan en de tegen stander moet maar zien, dat hij zo'n bal nog retc.rr ert. Trabert ziet men bijna nooit achter in het veld. Hij holt zo snel ais mogeitjk is naar voren, naar het net, om de strijd te beslissen. Weg met het klassieke schoonheids- spei waarin de intelligentie een ge ducht woordje meespreekt, hebben ue Amerikanen gezegd. Efficiency, ook in het spel, dat is hun parool. Trabert is er het typische voorbeeld van. Als hij de bal raakt krijgt men meer de indruk dat er op de bodem van een leeg zwem bad dan op een zacht een veerkrach tig grastapijt wordt gespeeld. Eigenlijk is Trabert aneen de eer ste set in moeilijkheden geweest. Toen was Drobny nog opgewassen tegen de in zijn soort ook weer bijzonder knap en rap spelende Amerikaan. Drobny slaagde er zelfs in de keiharde service van Trabert te doorbreken en zo de stand op 42 te brengen. Het werd ver- volens zelfs 53, maar toen verloor Drobny twee games achter elkaar. Nog waren de moeilijkheden voor Trabert niet voorbij. Drobny nam opnieuw een voor sprong, maar toen was het pleit toch definitief beslecht. Trabert veroverde eerst de servicegame van Drobny, knalde de bal vervolgens vier keer zo hard het veld in, dat men die amper kon zien aankomen, laat staan retour neren en dat w. s voor Drobny's moreel zelfs te veel. Van strijd is daarna nog nauwelijks sprake geweest. Trabert was, gesterkt door de winst in de eerste set, halverwege zijn eigen veld staande niet meer te verslaan. Xn zestien minuten veroverde hü do tweede set en de derde duurde nauwelijks langer. Hoad heeft het verrassende ver lies van de eerste de beste service- game in de strijd tegen Patty wellicht moeilijk kunnen verwerken. Hij be reikte daarna tenminste nimmer meer de vorm, die hij in de voorgaande dagen, vooral Zaterdag tegen Larsen, heeft gedemonstreerd. Hij leek ongeïn teresseerd op de baan te staan. Pat ty's grote concentratie vormde er een scherp contrast mee. Patty stak trou wens toch in een uitstekende vorm. Hij speelde bijzonder overtuigend, had een grote variatie in zijn slagen, toonde opnieuw zijn specialiteit een welhaast niet te overtreffen fore hand volley - kortom hij speelde in telligent orthodox tennis met een prachtige controle. Het verlies van de eerste game kostte Hoad meteen de eerste set. Want Patty's -service mocht dan niet zo hard zijn, zijn ballen waren uitstekend geplaatst en dus ook moeilijk te retourneren. In de tweede set duurde het tot de zeven de game eer Patty opnieuw de ser vice van Hoad kon doorbreken. Ook toen bracht het de beslissing. En toch stond na deze twee sets de overwin ning van Patty nog niet vast. Het verschil van dertien jaren begon een woordje mee te spreken. Patty werd zienderogen vermoeid, terwijl het Hoad niet was aan te zien dat hij al anderhalf uur gespeeld had. Maar Hoad was uit zijn normale doen en dat gaf toch de doorslag. Hoad liet zich drie keer achtereen zijn service- game ontnemen, Patty twee keer. Toen herstelde Patty zich, zodat de stand 42 werd. Die voorsprong van twee punten liet Patty zich niet meer ontnemen. Hij zegevierde in straigthsets, telkens met 64. De uitslag van de partij Rosewall - Davidson (64, 61, 62) doet ver moeden dat Davidson eigenlijk geen partij is geweest voor de sterke Aus traliër. Wat de eerste set betreft, is dat zeker niet waar. Het verschil was slechts, dat Rosewall bijzonder „vast" speelde. Hoe moeilijk de situaties ook waren die hij kreeg op te lossen tel kens had hij een antwoord klaar, Vooral zjjn prachtige backhand liet hem nooit in de steek. Met Davidson was het anders. Hij toonde zich opnieuw het nog onvolgroeide talent, de man die de prachtigste slagen afwisselt met zwakke momenten op minder moeilijke ogenblikken. En dit onstabiele spel heeft Davidsor. de nederlaag gebracht. Een bpzonder enerverende zevende game, die volgde op een verbluffend sterke servicegame van Davidson, heeft de beslissing gebracht. Rosewall iiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiimiiiiMi Heren-enkelspel: Kwartfinales: Tony Trabert (VS)Jaroslav Drobny (Egyp te)) 8—6, 6—1, 6—4; Budge Patty (VS) Lew Hoad (Austr.) 64, 64, 64; Ken Rosewall (Austr.)Davidson (Zwe den) 64, 61, 62; Nielsen (Den.) Pietrangeli (It.) 1—6, 6—3, 5—7, 6—2, 7—5. Heren-dubbelspel: Derde ronde: Perry en Shea (VS)Druliner en Fleitz (VS) 75, 75, 6—2; Ager en Eisenberg (VS)Patty en Richardson (VS) w.o.; Rose en Wirthington (Austr.) Arkinstall en Howe (Austr.) 63, 7—5, 62; Krishnan en Kumar (Indië) Mottram en Paish (GB) 62, 62, 6—3. Dames-enkelspel: Achtste finales: mej. B. Penrose (Austr.)—mevr. H. Re- dickSmith (Z.-Afrika) 4—6, 62, 63; mevr. Zusy Kormoczy( Hongarije) mej. C. Mercelis (België) 62, 62; mevr. J. Fleitz (VS)mevr P. Chatrier (Fr.) 6—3, 6—0. Dames dubbelspel: Eerste ronde: mej. L. Felix en mej. K. Hubbell (VS>- mej. B. Knapp en mej. V. Pitt (GB) 61, 62. Tweede ronde: mej. A. Bux ton en mej. P. Hird (GB)mej. L. Ni chols en mej. D. Seeney (Austr.) 61, 64; mevr. H. Billington en mej. M. Parker (GB)mevr. V. Morris en mevr. J. Wagstaff (GB) 64, 5—7, 62. Angela Mortimer en mej. J. Shilcock (GB)mevr. J. Cawthorn en mej. E Watson 61, 61; mevr. J. Been en mevr. R. Haillet (GB/Fr.)—mej. Cole- brooke en mevr. J. White (GB) 75, 46, 75. Derde ronde: mej. L. Fleitz en Darlene Hard (VS)mevr. H. Hop man en Dorothy Knode (Austr./VS) 6—2, 2—6, 6—4. Gemengd dubbelspel, tweede ronde' Sherwood en mevr. E. Watermeyer (GB/Z.-Afr.)Mills en mej. R. Benley (GB) 60, 64; Fraser en mej. B. Pen rose (Austr.)Seymour en mevr. H Redick Smith (Z.-Afr.) 6—1, 3—6, 7—5; Sirola en mej. L. Pericoli (It.)Coo per en mej. M. Eyre (Austr./GB) 64, 46, 86; echtpaar Dawes (GB)Han- zegevierde en dat betekende feitelijk de nam en mej. G Woodgate (GB) 1—6, winst van de hele partij. De strijd tussen Nielsen en Pietrangeli was kwalitatief gezien de zwakste van de vier kwartfinales. Pietrangeli startte veelbelovend. Hij zegevierde met 61 in de eerste set, maar dat zegt nog niets tegen Nielsen, waarvan men nu eenmaal weet dat hij moeilijk op gang komt. Daarna was het wat Pietrangeli betreft weer het oude verhaal. Soms bereikte zijn spel een bijzonder grote hoogte, onmiddellijk erop faalde hij op de eenvoudigste ballen. Nielsen speelde veel minder virtuoos, maar ook veel meer constant en dat en de uitstekende service van Nielsen hebben uiteindelijk de beslissing gebracht. 6—4, 64; Mason en mej. P. Hird (Austr./GB)Mahtadi en mej. B Knapp (Iran/GB) 75, 62; Richardson en Darlene Hard (VS)Quist en mej. M. Carter (Austr.) 64. 6—1; Knight en mej. S. Bloomer (GB)Pickai'd en mej. M. Harrison (GB) 86, 57 Quist en mej. M. Carter (Austr.)— Martinez en mej. B. de Riva (Spanje) 63, 61; Hacket en mej. A. Clarke (Ierland)Washer (België) en mevr. Davidson (VS) 36, 35, terugge trokken; Williams en mevr. P. Halford (Z.-Afr./GB)Davies en mej. D. Spiers (GB) 62, 62; Gulyas en mej. F. Le- mal (Hong./Fr.) sl. Filby en mej. K. Hubbell (GB/VS) 6—2, 6—3. Sport opent alle grenzen en vereent alle volkeren: in een rustiek Engels dorpje vragen een paar stevige knapen een Russische roeier, die deel zal nemen aan de Henley Regatta, om zijn handtekening, die zij natuurlijk krijgen. Voor dit viertal bestaan er op dit moment géén „gordijn" en géén politieke verwik kelingen. Maandag is ta Amersfoort een begin gemaakt met de nationale vijfkamp, georganiseerd door het Nederlandsen Olympisch Comité. De deelneming is dit jaar zeer groot. Er zijn in totaal 91 in schrijvingen. Negen deelnemers van de groep handgranaatwerpers lieten verstek gaan; de groepen van de motorrijders (15) en van de paardrijders (7) waren compleet. De ruiters moesten een parcours van 5000 meter afleggen binnen de liVz mi nuut, voor de motorrijders bedroeg de afstand ruim zes km., die moest worden afgelegd binnen de veertien minuten. Een snelheids- en een juistheidsworp stond op het programma van de hand granaatwerpers. Voor eerstgenoemd on derdeel was de eis in dertig sec. één treffer in elk der zes putten te plaatsen en de verworp moest meer dan 35 meter zijn. Voor de derde achtereenvolgende maal is de tweede luitenant W. Kamminga uit Maastricht nummer één geworden bij de groep handgranaatwerpen. De snelste motorrijder was evenals vorig jaar de ritmeester W. K. Brederode uit Amersfoort; de beste ruiter was ditmaal de tweede luitenant M. C. van der Hoog uit Eindhoven. De deelnemers aan de genoemde on derdelen komen in de volgende dagen in actie voor het schermen, schieten en zwemmen. Voor de laatste dag staat een veldloop van 4000 meter op het program ma. De uitslagen van de eerste dag lui den: Groep paardrijden: 1. tweede It. M. C. van der Hoog, Eindhoven, 0 ft., 10 min. 25,2 sec.; 2. cadet-serg. R. Ubels, Breda, 0 ft., 11 min. 39.2 sec.; 3. cadet- serg. M. Ch. R. de Penesse Vierdag, 0 ft., 12 min. 34,8 sec.; 4. drs. A. K. M. Beukers, Den Haag, 0 ft., 12 min. 35,8 sec.; 5. H. J. J. Sneyers, Apeldoorn, 3 ft., 13 min. 28,2 sec. Groep motorrijden: 1. ritmeester W. K. Brederode, Amersfoort. 10 min. 13.2 sec.; 2. kapitein H. Herklots, Arnhem. 10 min. 29,6 sec.; 3. wachtmeester G. R. van Neck, Apeldoorn, 11 min. 0,2 sec.; 4. tweede It. P. C. Wijnbergen, Rotter dam, 11 min. 2,2 sec.; 5. eerste It. J. L. Martens, Utrecht, 11 min. 5 sec.; 6. op- perw. mr. L. Edenburg, Apeldoorn, 11 min. 37 sec. Groep handgranaatwerpen: 1. tweede It. W. Kamminga, Maastricht 2 pnt.; 2. sergeant J. A. de Wijn, Den Helder, 7 pnt.; 3. korporaal W. L. de Wijn, Doorn, 7 pnt.; 4. korporaal F. van 't Land, Den Helder, 17 pnt.; 5. cadet-serg. 1". R. A. van Barnau Sythoff, Breda, 18 pnt.; 6. lt. ter zee tweede klasse K. Outshoorn, Valkenburg, 20 pnt. De loting voor de Nederlandse roei- kampioenschappen die Zondag 3 Juli a.s. op de Bosbaan worden gehouden, heeft het volgende resultaat gehad: dames: dubbel vier: boei 1 Viking, boei 2 Willem III; skif: 1. Nautilus, 2. D.D.S.; vier met stuurvrouw: 1. R.I.C. 2. Die Leythe; dubbel twee: 1. Willem III, 2. D.D.S.; acht: 1. De Laak, 2. Het Spaarne, 3. De Vliet, 4. Nautilus, 5 Ne- reus. heren: vier met stuurman: 1. Aegir, 2. De Amstel, 3. R.I.C., 4. Triton; twee zonder stuurman: 1. Triton, 2. Spaarne; skif: 1. Cornelis Tromp, 2. De Amstel, 3. Dordtsche, 4. Willem III; vier zonder stuurman: 1. Willem III, 2. Aegir; dub bel twee: 1. Aegir Hunze, 2. Nautilus, 3. Spaarne, 4. Willem III; acht: 1. Aegir, 2. Nereus, 3. Laga, 4. Njord; twee met stuurman: 1. Willem III, 2. De Laak. De indeling van de sectie amateur voetbal voor seizoen 19551956 is, naar de Sportkroniek meldt, als volgt: Eerste klasse West: 1. VCS, 2. de Spartaan, 3. DWV, 4. HRC, 5. Quick, 6. UW, 7. RFC, 8. Gouda, 9. Rapidi- tas, 10 West Frisia, 11. Velox, 12. beslis singswedstrijd. De verenigingen CVV, Leerdam en Unitas spelen een halve beslissingscompetitie om één plaats in de eerste klasse. Eerste klasse Zuid: 1. Brabantia, 2. Sportclub Emma, 3. Kimbria, 4. TSC, 5. WH '16, 6. Roermond, 7. Schijndel, 8. Alliance, 9. Almania, 10. VSV '34,11. be slissingswedstrijd, 12. idem. In de tweede klasse A van district Zuid I zal nog een beslissingswedstrijd moeten plaatsvinden tussen Helmondia en de Spechten om de rangorde te be palen. Voor de elfde en twaalfde plaats zullen beslissingswedstrijden moeten worden gespeeld tussen RKONS, Mau- rits, Vlissingen en eventueel de Spech ten. Eerste klasse Noord/Oost: 1. Sneek, 2. Muntendam, 3. Hengelo, 4. Achilles, 5. WW, 6. Quick '20, 7. Veelerveen, 8. no. twee 2e klasse B Oost, 9. no. drie 2e klasse B Oost, 10. no vier 2e klasse B Oost, 11. no. vier 2e klasse A Noord, 12. beslissingswed strijd. De nummers vijf van de tweede klas se B van district Oost en de tweede klasse A van district Noord zullen met Stadskanaal een halve beslissingscom petitie moeten spelen om één plaats in de eerste klasse. Tweede klasse West I: Naar de twee de klasse promoveren: de kampioenen derde klasse Zaandijk DEM en DCG, de nummers twee van de derde klasse WFC, Schoten en Donar, de nummers drie van de derde klasse VVB, OSV, Baarn en HMS, alsmede de verenigin gen HBC en Zandvoortmeeuwen, wel ke worden overgeplaatst van district West II naar West I Tweede klasse West II: Naar de twee de klasse promoveren: De kampioenen derde klasse Blauw-Zwart, Lugdunum, Sliedrecht en VFC, de nummers twee van de derde klasse RKAVV, De Mus sen en Neptunus, de nummers drie van de derde klasse Wilhelmus, DCL en Spartaan, terwijl de nummers vier van de derde klasse Laakkwartier, WP, SVW en Zwijndrecht een halve beslis- singscompetitie moeten spelen om drie plaatsen. Laakkwartier en LFC zullen vóórdien een beslissingswedstrijd moe ten spelen om de vierde en vijfde plaats op de ranglijst. De Franse nationale ploeg voor de Tour de France zal bestaan uit Louison Bobet, Jean Bobet, Jean Mallejac, Jean Dotto, Jean Forestier, Rafael Gemini- ani, Frangois Mahé, Antoine Rolland, André Darrigade en Bernard Gauthier. Afgevaardigden van de vier kam pioensclubs hebben Maandagavond te Den Bosch vergaderd met de heer G. Kruyver, bestuurslid van de KNVB, ten einde de kalender voor de competitie om het kampioenschap van Nederland samen te stellen. Besloten werd om de wedstrijden op de Woensdagavonden en de Zaterdagavonden te spelen. De aan vang van alle ontmoetingen werd op zeven uur vastgesteld. Voorts zijn de besturen van de kampioensclubs overeengekomen om geen protesten in te dienen tegen even tuele foutieve beslissingen van de scheidsrechters in deze competitie. De protestcommissie van de KNVB zal dus van die zijde geen aanvragen voor de behandeling van protesten ontvangen. De kalender voor de kampioenscompe titie ziet er als volgt uit: Zaterdag 2 Juli PSV—NAC en Willem II—Eindho ven; Woensdag 6 Juli NACWillem II en EindhovenPSV; Zaterdag 9 Juli PSVWillem II en NACEindhoven; Woensdag 13 Juli EindhovenNAC en Willem II—PSV; Zaterdag 16 Juli Wil lem IINAC en PSV—Eindhoven; Woensdag 20 Juli NACPSV en Eindho venWillem II. Medegedeeld kan nog worden, dat de wedstrijd van de eerste-klassecompetitie Sittardia—Willem II, waarvan nog een gedeelte van de speeltijd resteert, Woensdagavond a.s. wordt uitgespeeld. Te Amsterdam is Maandag op 77-ja- rige leeftijd overleden dr. J. van den Tempel, oud-minister van Sociale Za ken en oud-lid van de Tweede Kamer. De heer van den Tempel werd gebo ren op 1 Augustus 1878 te Willemstad (N.Br.). Na als schildersgezel werk zaam te zijn geweest in Amsterdam, was hp van 1906-1918 secretaris van het N.V.V. In 1911 behaalde hij zijn acte M.O. staathuishoudkunde en in 1913 de acte staatsinrichting. Van 1921 af studeerde de heer Van den Tempel aan de Handelshogeschool te Rotterdam, waar hü in 1927 cum laude promoveerde tot doctor in de handels wetenschappen. Van 1910 tot 1919 en van 1927 tot 1932 was hü gemeente raadslid van Amsterdam. Ook was hij enige jaren lid van de Prov. Staten van Noord-Holland. Van 1915 tot 1939 was dr. Van den Tempel lid van de Tweede Kamer voor de S.D.A.P., daarna minister van Sociale Zaken, met minister Albarda was hij daarmee de eerste socialisti sche minister ir ons land. Van 1939 tot 1945 was hü minister van Sociale Zaken te Londen. In een rapport aan het N.V.V. ont wikkelde hü in 1913 een stelsel van werklozenverzekering, een stelsel, dat hiermee in hoofdzaak overeenstemde, vond nadien toepassing. In de dertiger jaren pleitte hij voor de oprichting, met medewerking van de regering, van een industriebank; zulk een bank, de Maatschappij voor Industrie-financie ring, werd in 1936 gesticht. Een causerie over Domburg, met veel foto's, vertelt in het nummer van deze week over deze ook door buiten landers druk bezochte badplaats en hoe de bevolking zich voorbereidt op het seizoen de tüd waarin de badgast koning is en iedereen zich in alles aan deze welkome invasie aanpast. Er is verder een artikel over de sociale ar beid van de Spaanse priester Emilio Benavent, enige tijd geleden benoemd tot hulpbisschop van Malaga, in een armoe dige buitenwük van deze stad: terloops wordt daarbü ook de figuur van de bis schop geschetst, mgr. Herrera. een on versaagd strijder voor de in Spanje zo nodige sociale hervormingen. Een rijk geïllustreerde reportage vertelt over de tegenstelling tussen de ü'zeren tucht in het communistische noorden van het voormalige Indochina en de ongelukkige chaotische verdeeldheid in het zuiden. „Nieuws van de Frontpagina's" (uit het verleden) geeft een boeiend verslag van een nachtelijke bijeenkomst van de Ku Klux Klan in Amerika en de plechtige installatie van een paar honderd nieuwe leden. De weerkundige medewerker schrijft over het hagelschieten, zoals dat onder andere in Zuid-Duitsland nog ge schiedt om hagelslag te voorkomen. Van de circus- en variété-artisten komen dit maal de slangenbezweerders aan de beurt en er worden daarbij onthullingen gedaan over practijken welke vrijwel onbekend zijn. Voorts wordt een artikel gewijd aan Delos, het klassieke schat- teneiland in de Aegeïsche Zee. De ka rakteristiek der week betreft Walt Dis ney. Jan Cottaar sfhriift over de aan staande ronde van Frankrük. Onderstaande verenigingen hebben, naar de Sportkroniek meldt, de volgen de spelers op de transferlijst geplaatst: ADO: J. van Beek, D. van der Steen. Blauw-Wit: J. H. Oliekan. DOS: H. Jan sen, B. Pindus. Fortuna 1954: J. Dinge- na, A. Hofman. De Graafschap: A. Beumei', W. J. Hendriks, H. J. Jansen en J. W. Marskamp. Heracles: C. Scho- newille. Rapid J.C.: E. Belski, H. Cae- len, J. Cox, W. Cramers, D. Damsma, J. Freije, H. Hermans, M. Loo, A. van Melis, H. Meuser. Vitesse: W. van der Gaag, H. Goutier, H. Holthuysen, G. Rivière Verninas. Wageningen: G. ten Berge, H. A. Jacobs. Holland Sport: H. Broeders, L. Bijker, C. de Jong, J. Koers, L. Kreybolder en L. Willems. (Van onze cricketmedewerker) Gisteren tegen vijf uur, viel het laat ste wicket van de Zuid-Afrikanen in de 2e innings tegen Engeland op een totaal van slechts 111 runs, zodat Engeland ook deze tweede testmatch gewonnen heeft, het verschil bedroeg 71 runs! Met 183 runs benodigd voor de overwinning in de 2e innings, verloor Zuid-Afrika Za terdagavond twee wickets voor slechts 17 runs, zodat nog 166 runs nodig wa ren om met Engeland in deze serie ge lijk te komen. Gistermorgen bleek dat aanvoerder Cheetham niet meer kon batten, daar hy Zaterdag een fastbal van Trueman tegen zijn Imker elleboog gekregen had en een klein beentje versplinterd was. Voor de springbokken een groot ver lies. Doch ook met Cheetham zou het resultaat niet anders geweest zijn, daar de Zuid-Afrikanen het prachtige fast- bowlen van Statham niet konden over meesteren. Statham bowlde unchan ged in totaal 29 overs, waarvan 12 maidens, nam in totaal 7 wickets voor slechts 39 runs. Wardle nam 2 voor 18 en Trueman bowlde 0 voor 39. Endean werd met 28 topscorer voor de Zuid-Afrikanen. (Mansell 16 en Heine 14). De innings had bijeen 3% uur ge- duurd. Engeland heeft nu een 2-0 voorsprong verworven, de derde testmatch begint op Donderdag 7 Juli te Manchester (Old Trafford). De eindcüfers waren: Enge land: 133 en 353, Zuid-Afrika: 304 en 111. AMSTERDAM 24 Juni. V. U. Doet. genees kunde (1) mej. S. van Duynen, Amsterdam en R. Radder, Naarden. Geneeskunde I Ph. Breedveld, 's-Gravenhage, G. de Bruyne, Amsterama, J. Koetsier. Amsterdam, N. Lam- booy, Enumatil (Gron.), W. Leene, Amster dam, C. Bijesen. Beverwijk, P. de Meer, Dordrecht, mej. H. Mulder, Amstelveen, M. Plantinga, Vlaardingen, mej. H. Rosier. Voorburg, J. Sixma, Bakkum, mej. H, te Velde Terapel, G. Veldhuyzen van Zanten, Enkhüizen, W. Vis, Haarlem, W. de Vries, Heemstede, mej. C. Warmenhoven, Bad hoevedorp, mej. C. Wierda, 's-Gravenhage, H. B. van Wijk, Haarlem en J. Zweers, 's-Gravenhage. DELFT, 27 Juni. Prop. geodetisch ingenieur: J. G. Riemersma, Blaricum, Raden Soetjipto Adiharojo. Delft, P. Westerbeek, Steen wij kerwold en C. Wiersma, Alkmaar Cand. werktuigk.: Ra den Mas M. Abdulkrim. Delft, J. van de Graaf, 's-Gravenhage, Liem Bian Tien, Delft, I. de Muünck Borsseie, W. J M. Quik, Waalwük, P. J. A. Soep nel, Eindhoven en A. Vuijk, Eindhoven. Ingenieursex. geodesie: G. H. te Kron- nie, Amsterdam, F. Prak, Rhenen en H de Ridder, Alkmaar. LEIDEN, 27 Juni. Rijksuniversiteit Cand geneesk. 2: mej. A. A. H. Pieter- se te Den Haag, mej. H. M. Verheul te Wassenaar, H. Broekhuijsen te Den Haag, L. Daalder te Voorburg, S. J. H. Heimei te Den Haag, F. B. Lammes te Den Haag. J. L. Sonneville te Oegst- geest en W. Wischermann te Den Haag. Doet. geneesk.: mej. E. Groenewegen te Rotterdam, A. M. Blans te Leiden, J. C. de Knegt te Delft, C. W. Kok te Terheyden (N.B.), E. A. Martis te Epe en Tan Hassan te Den Haag. Semi-arts ex.: mej. J. J. der Weduwen te Delft, J. de la Haye te Heemstede, W. F. Hof- kes te Den Haag, W. A. F. van de Kamp te Scheveningen, F. W. Leeman te Leiden en B. Makkink Den Haag. Artsex.: mej. T. M. Brunt te Voor burg, F. W. Eckenhausen te Den Haag, F. G. M. van der Helm te Den Haag, J. A. Kylstra te Den Haag en S. Z. She- pard (U.S.A.). Sociologie: J. M. Broek man te Voorburg. ROTTERDAM, 24 Juni (Toonkunst conservatorium) Eindexamen Dal- croze-rhythmiek: de dames Martine s' Jacob, Rotterdam, Anna Sophia van Sandick, Amsterdam en Louise Johanna van Wük, Wageningen. UTRECHT 25 Juni. Cand. theologie: dr. J. Diepenhorst te Epe, A. de Bue en mej. G. Blees, bieden te Utrecht: prop. theologie: D. Dubbelman, H. Stam en M. Booger, al len te Utrecht. Doet. aardrijkskunde: J. Kaasschieter te Utrecht, C. Cup te Bus- sum. Veeartsex.: J. Jansen te Utrecht. G. van Meurs te Enschede. Doet. veeartsenijkunde: T. Hellinga te Hennaard (Fr.). Apothekersex.: mej. A. van Dommelen te Woerden, J. Fruijtier te Utrecht: Cand. geneeskunde: W. Bax te Heerlen, K. van Drumpt te Utrecht, A. de Graaff te Bilt- hoven, H. Klaassens te Eindhoven, E. La ver man te Hilversum, P. Lozew te Utrecht. P. Muskens te Moergestel, W. van Os te Rot terdam, Ch. Rosenzweig te Utrecht, K. Rij - kens te Zeist O. Sohl te Maastricht. L. Tromp te Hoevelaken, T. Wijnja te Uitwel- lingerga, A. Levin te Utrecht. G. van der Poel te Zeist, R. Braams te Utrecht, H. Fes ten te Tilburg. G. Henneman te 't Joppe (Gld.), J. de Jager te Nieuwdorp, J. Kra mers te Schiedam, J. Loubert te Geleen. mej. M. Meijer te Roosendaal, C. van Ojik te Veenendaal, R. Rabkin te Utrecht. W. v. Rossum te Utrecht, P. Scheele te Arnhem, R. van Suylen te Zeist, L. Verheij te Di- dam, mej. H. Widtfeshoven te Heerlen. C. van Pelt te Breda. Cand.ex. sociologie: mej. F. Veltkamp te Hilversum, W Burger te Utrecht; Cand. ex. phys geografie: mej. G. van der Brink te Wageningen. Arts-ex.: L. H. F. Chaillet, Utrecht; J. P. Hardenberg, Eindhoven; J. C. Kool, Utrecht; J. A. J. van Poppel, Valkenswaard; G. J. Smeets, Kerkrade, P. M. H .G. Troquay, Maastricht. Tandarts ex.: J. K. W. den Boer, Dor drecht: C. van Es, Hilversum; J. O. F .C. von Jessen, Den Haag; J. A. Morrien, Amsterdam; H. J. de Rooij, Waddinx- veen; W. van de Sluijs, Rotterdam; H. J. Smalbroek, Rotterdam en H. van Wijngaarden, Bergambacht (Z.H.). BEVERWIJK, Bisschoppelüke Kweek school A. van Kilsdonk te Haarlem; G. Kramer te Krommenie; Joh. Laan te Gouda; Jac. Laan te Heerhugowaard; H. Krowinkel te Schiedam en A. Nipsha- gen te Weere. OUDENBOSCH Bisschoppelüke Kweekschool B. Antheunis, Axel; J. Blommaart, Hontenisse; P. Bogaarts, Standaardbuiten; M. Brink, Hoorn: A. Bruggeman, Almelo; H. Brugman, Oudenbosch; F. Colpaert, Bergen op Zoom; Th. Dijkstra, Alkmaar; H. van Dorsselaer, Hontenisse; J. Everaert, Hon tenisse; A. Goossens, Biervliet; W. v. d. Heiden, Rotterdam: M. Hendriks, Eersel; H. v. d. Horst, Oud-Gastel; C. van Kalmthout, Zegge; C. v. d. Kar, Prinsen beek; P. Keü. Oudenbosch; J. Kool, Vogelwaarde; A. Kools, Roosendaal; M. Lacor, Halsteren; P. Lambregts, St. Willi- brord; Bi Litjens, Deest;; F. van Merrienboer, Oud-Gastel; A. Meurs, Reusel; A. de Neeve, Den Helder; J. Nyskens, Arcen; D. Pieterse, Axel; Th. Post, Amsterdam; A. de Potter, Honte nisse; R. de Potter, Sint Jansteen, J. Rijk, Rilland Bath; L. Siemons, Hoeven; J. Spinnewijn, Aardenburg; G. Sponse- lee, Vogelwaarde; M. Stuart, Bergen op Zoom; A. v. d. Ven, Uitgeest; G. Wiche- rink, Groenlo. EINDHOVEN, R.K. Sch. v. Maatsch. Werk, Dipl. Kinderbescherming A: H. A. W. de Broek, Geldrop (met lof); C. W. M. Brouwer, Steenwükerwold; Th. J. Gantevoort, Diepenheim; A. C. Spros, Geeuwenbrug, J. L. M. Vos, Steen- wijkerwold. Dipl. B: C. M. Blommaart, Eindhoven; A. M. Kiebert, Vogelenzang; A. W. A. Kruip, 't Joppe; H. A. M. Spaan, Dordrecht; M. J. Timmermans, Maartensdijk (met lof). •s-GRAVENHAGE, 27 Juni Nota rieel examen: H. H. Kleine, te Amster dam, le ged.; A. M. van Maurik, te Utrecht, 2e ged. m De Keurklat-aldeling van O A brengt een heel bij- zondere collectie zomenaponnen m de nieuwste stollen. dessins en modellen. Bezoekt onze Keurklas-aldeltng, een paradijs voor de i elegante vrouw. Vult Uw garderobe aan met enkele chique zomer- japonnen en profiteert van de Italiaanse imprimé. Zonnige zomerjapon. Italiaanse dessins Zwierige volant-rok ,14 t/m 20 ZO Nylon imprimé. Fraaie bedrukte dessins. Boothals-mode met volant en grote strik O750 »/m 46 Z# Rayon poplin. De ideale stol voor zomerjaponnen 4-baansrok en aparte dessins OA75 40 t/m 48 ZO Fil fil. Elegante deux-ptèces speciaal ontwerp voor iets zwaardere figuren in ragfijn fil a li 44 t/m 50 Extra voordelig. Fleurige zomerjapon in de zomerstof rayon poplin in exclusieve dessins O 7 50 38 t/m 46 Z/ Speciale heupmaten. Japon v. rayon poplin. Speciale heupmaten v. kortere figuren Kleurige dessins 45 t/m 5^ Rayon linnen. Deux-pièces m rayon linnen m. koordgamering, geschikt voor grotere maten Bleu-beige-groen De moderne Boothals. Bijzonder zonnig, zwierig model met 18 baans-rok Rose, groen, grijs, wit 7075 16 t/m 22 Z

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 7