Gemeente geeft subsidie voor herdenking van Jacobus van Looy Maar over de jubileum-uitgave van Jaapje sal nog gepraat worden Visserijgolf Sociografisch onderzoek gevraagd voor Spaarndam BOSCH Plannen voor nieuw marine hospitaal gereed SCHKEPVAARTBERICHTEN MARKTEN en VEILINGEN Diefstallen op Schiphol S-sSsMtf-r-wsssa In verband met op handen zijnde sanering Haarlem's Muziekinstituut NIEUWENOORD INGEWIJD EN OFFICIEEL GEOPEND Nieuwe inrichting voor geestelijk onopvoedbare kinderen J. H. SCHOUS - Oude Groenmarkt 16-14 -Tel.11266 - Haarlem r J. A. KOK Kruisstraat 5 - Tel. 18908 - Haarlem Zesde leerlingen uitvoering HUISH0UD-K0ELKASTEN N. V. Willem van Rijn l rWTmraH IV DONDERDAG 30 JUNI 1955 PAGINA 6 GEMEENTERAAD HAARLEM Het Hof legt mildere straffen op DUBEC, de edele Oriént-cigaret Examen® HEEMSTEDE AANRIJDING OP DE ZANDVOOIRTOELAAN JUWEELTJES VA Gering stroomverbruik Type 120 S: Type 160 SPr'i« F. 895.- Type 210 S: Pr'i« F. 1165.— piïj« F. 1375.— Verkrijgbaar bij Prinses Beatrix gaat in Leiden studeren Zaligverklaringsproces Paus Pius de negende De tocht van de Koningin met „De Hoop" Softbal Stedentournooi Zoals bekend wil de Stichting „Het Huis van Looy" in September met een tentoonstelling het feit herdenken, dat Jacobus van Looy honderd jaar gele den in Haarlem werd geboren. Voor die herdenking heeft zij een gemeente lijke subsidie gevraagd van 1000. Te vens is een crediet gevraagd van 3.000 om het mogelijk te maken, dat een jubileum-uitgave van „Jaapje" ten ge schenke wordt gegeven aan de leerlin gen van scholen voor voortgezet on derwijs, die dit jaar eindexamen doen. De heer VOOGD (P.v.d.A.) gaf direct zijn fiat aan dit voorstel, maar merkte daarbij op, dat de beeldenrijkdom in Haarlem nog pover is. Hij deed de sug gestie om van gemeentewege een beel dende kunstenaar opdracht te geven een beeld te maken van „Jaapje". De heer SPEK (A.R.) maakte geen bezwaar tegen die 1000, wel tegen ge meentelijke steun aan het „boekenplan". Hij zag daarbij geen gemeentelijke taak en meende, dat de consequenties niet tê overzien zouden zijn. De gemeente had toch ook geen steun gegeven bij de jubileum-uitgave van de „Camera Obscura", het Haarlemse boek bij uit stek? Mevrouw SCHELTEMA (V.V.D.) wil de eveneens met gulle hand die 1000 geven: het jubileumgeschenk had vol gens haar geen zin. Natuurlijk is het goed aldus spreekster dat de jeugd weer met „Jaapje" bekend gemaakt wordt, maar ais het boekje verschijnt, zjjn de eindexamens reeds lang voor bij. Het uitreiken wordt da.: een klak keloos nasturen zonder enige beteke nis, en daarmede schieten de initia tiefnemers hun doel voorbij. Veel liever zou spreekster aan de te houden tentoonstelling een opstel- of voordrachtwedstrijd verbonden zien voor de schooljeugd, met prijzen, die nog wel duurder mochten zijn dan een jubi leum-exemplaar, terwijj de boeken te vens voor de overige prijzen konden dienen. Dan zit er in de uitgave ook een culturele en paedagogische strek king. Mevrouw Scheltema verzocht B. en W. tenslotte deze kwestie eerst eens te brengen in de commissie van on derwijs, waar het ook behandeld had móeten worden. Mejuffrouw BOLSIUS (K.V.P.) kon het gesprokene van mevrouw Schelte ma vrijwel geheel onderstrepen en drong evenzeer aan op een meer paedagogische werkwijze dan tot nu toe betracht was. Met betrekking tot het voorstel zelf merkte zij op, dat, aló het boek aan eindexamencandi- daten wordt gegeven, de M.T.S.'ers en de leerlingen van de ambachts- Drie trawlers, te weten de Herman IJM 2, Dirkje RO 53 en Eli Chenevière IJM 32, één logger en tien kotters leverden voor de Woensdagmarkt in IJmuiden een aanvoer van in totaal 2.600 kisten verse vis. Er waren 480 kisten haring. 400 kléine kistjes haring, 780 kisten makreel, 300 kisten schelvis, 30 kisten wijting, 180 kisten gul en kabeljauw, 220 ldsten koolvis, 300 stuks stijve kabeljauwen en ongeveer 8.000 kilo tong. De schelvis bleef goedkoop. Grote schelvis noteerde 33.tot 23.per kist gr. middel 37.tot 23.kl. middel f 38.— tot f 23.schelvis I 33.tot 23.en schelvis II 31.tot 20.per kist. Wijting liep van 26.tot 18per kist en ma kreel handhaafde zich met 17.tot 12.per kist. Bot noteerde 12tot 8.per kist. Heilbot was duur en noteerde 3,20 tot 2,20 per kilo. Ook de tarbot steeg iets in prijs en kwam op 2,08 tot 1,64 per kg. Verder werd wat zalm aangevoerd, waarvoor 7,50 tot 6,50 werd neergeteld. Grote kabel jauw was duur met f 260.\tot f 280.— per 125 kilogram, grote wolf noteerde 114.per 125 kg, grote zwarte kool- Vis f 75.tot f 63.en grote leng 90.per 125 kg. Plat- en fijnvis waren iets meer in trek. Schol I noteerde t 47.— tot f 42 per kist, schol II 42 tot 34.Grote tong bracht 2,68 tot 2.50 per kilo op, gr. middel 2,30 tot 2,16, kl. middel 2,24 tot 2,16, tong I 2,36 tot 2,12 en tong II 2.— tot 1,78 per kg. Van de kustvisserij kwamen nog Steeds eensluidende berichten over schrale vangsten binnen. De gemiddel de vangst van de loggers per nacht waren 10 kilo tong en 7 manden schol. Maar ook bij de trawlers zat de vis serij niet mee en de dagtotalen vari eren hier van 100 tot 150 manden hoops. Van verschillende dezer schepen ble ken de meldingen van 30 en 20 man den hoops per trek al te hóóg te zijn. Van de Sylt waren de berichten iets gunstiger. De kotters maakten hier dag vangsten van 200 tot 250 kilo tong. Maar het hoogtepunt van deze visserij is al weer voorbij, zonder dat van een wer kelijk hoog punt gesproken kon wor den. Het gerechtshof te Amsterdam heeft in hoger beroep mildere vonnissen op gelegd, dan waartoe de politierechter te Haarlem twee leden van het gemeente- personeel op Schiphol en een oud- K.L.M.-employé had veroordeeld we gens heling en diefstal van geringe hoeveelheden goederen van de K.L.M. Een 38-jarige brandwacht uit de Haarlemmermeer, die tot een week was veroordeeld, werd nu een boete van 30 gld. subsidiair zes dagen opgelegd. Een 35-jarige hulpbureaulist uit Rot terdam, die tot zes weken was veroor deeld, kreeg deze straf nu voorwaar delijk opgelegd met een boete van 50 gld. subsidiair 10 dagen. De beide man nen zijn in afwachting van deze uit spraak door de gemeente geschorst. Een 32-jarige oud-K.L.M.-employé uit Badhoevedorp, die als bevoorrade:' werkzaam was geweest in de barak, waar allerlei artikelen lagen opgesla gen, en die tot een maand was veroor deeld, kreeg deze straf nu voorwaarde lijk opgelegd met een boete van 50 gld. of tien dagen. school zeker niet gepasseerd moch ten worden. Wethouder GELUK verklaarde, dat' hrt inderdaad een omissie was geweest, dat het jubileum-geschenk niet behan deld was in de commissie van onder wijs. Het college bleek bereid om dat onderdeel van het voorstel alsnog terug te nemen, hetgeen ook geschiedde. De heer Spek gaf hij ten antwoord, dat men niet bang hoeft te zijn voor con sequenties. De Camera b.v. is een ver plicht boel. op de scholen. Het college had reeds dezelfde gedachte gehad als de heer Voogd om een beeld te laten vervaardigen. Het is alleen maar de vraag, wie moet het beeldje voorstel len: Jaapje, Jaap of Jacob? De Raad voteerde tenslotte 1000 voor de tentoonstelling. Advertentie Wat DUBEC-roken voor u betekent, leest u in onderstaande verklaring, die bij elk doosje is ingesloten, VoOR DE ROKER S BELANGRIJK vouk „Jiod van uitgelezen Oriëntaalse Deze elgeretten zl|n vervaardigd Laboratorium- tabakken en het fijnste d t Oriëntaalse tabakken een onderzoek heelt dan andere. O» ««halte «eel leger oicöttneQehalte t kwa(|(tll de, Jebatten. IS bovendien nog ofHan'kei>i nicotinegehalte. Deze Hoe edeler de tabak, hoe g QC(jenicotinlseerd otgefll»'««rd' „Sakken behoeven nietteworden gedin e, zodat de kwaliteit noch de sa me|ange. welke een Dus geen rokershoest mee». Sedert 1885 nog steeds het rookgenot I meest veHllnde en hoogste „Sinds ik DUBEC rook, hoest tk niet meer." Dat schrijft men ons, dat hoort men meet en meer. Koop daarom vandaag nog DUBEC Dubtc Maxoul tonr*_ en ovaal J Dubec no. 4 (in bet bekende rode doosje) 90 ct. In de Haarlemse gemeenteraad is Woensdagmiddag de sanering van Spaarndam ter sprake gekomen bij het voorstel van B. en W. om enkele huizen aan te kopen aan het Visserseinde. Die aankoop was gewenst, om vrijer bij de komende sanering te kunnen handelen. De raad ging met het voorstel accoord nadat de heer BLOKDIJK (P.v.d.A.) opgemerkt had, dat de woningvoorraad in Spaarndam zeer verouderd was. Er zullen vele woningen in Spaarndam on bewoonbaar verklaard moeten worden, doch het ziet er naar uit, dat, als die woningen worden afgebroken, er min der woningen voor in de plaats zullen komen. Er zal dus onvoldoende ge bouwd worden, en dat zal des te meer klemmen, omdat de gemiddelde leeftijd ook van de Spaarndammers toeneemt. Voor de jonge gezinnen zal er steeds minder plaats zijn. In dat verband haal de hij een opmerking van de kapelaan aan, die verklaard had, dat van de ne gen paartjes, die in een jaar bjj hem in het kerkje getrouwd waren, er slechts twee een woning in Spaarndam hadden gevonden. De heer Blokdijk bepleitte derhalve een aanvaardbare oplossing voor het woonprobleem en vroeg B. en W. een sociografisch en bouwkundig onderzoek in te laten stellen naar de situatie in Spaarndam. Misschien wil ooit „Defen sie" een stuk grond afstaan, waarop nieuwe woningen kunnen worden ge bouwd. De heer BALM (K.V.P.) kon het in grote lijnen met de heer Blokdijk eens zijn en hij wilde op deze kwestie niet al te diep in gaan, zolang het in het voor uitzicht gesteld' rapport over de sane ring nog niet gereed was. Ter. aanzien van de „negen huwelijken" meende hij nog wel te moeten opmerken, dat in ve le gevallen het een Spaarndams meisje betreft, die trouwt met een man van el ders. Het is dan logisch, dat het paar zich vestigt in de plaats, waar de man zijn werk heeft. Niettemin was ook hij er van overtuigd, dat de samering een kwestie zal worden, die met veel tact en voorzichtigheid moet worden opge lost. Ook wethouder HAPPé liet zich in die zin uit. Volgens hem spelen er in dit probleem vele factoren mee, waarmede rekening moet worden gehouden. Men zal er op bedacht moeten zijn, dat de gezonde structuur van Spaarndam be houden blijft. En er zal inderdaad over gedacht moeten worden, of de huidige grootte gehandhaafd moet blijven. Voor lopig echter zal het rapport worden af gewacht. Voor de afdeling M.M.S. van de Gem. H.B.S. voor Meisjes te Haarlem slaag den: H. Albrecht: H. Bandsma, G. C. v.d. Briel, J. Brinkman, M. Buiskool, J. M. E. Darlang, S. v. Dusschoten, L. A. v. Elk, J. J. E. Feitkamp, I. M. de Groot, A. K. C. Hoepermans, J. C. Hoitsma, T, O. Janssen, G. P. de Jong, M. A. Kok, M. G. Koopman, L. G. A. Lindenbergh, J. de Maar, C. J. Maasen, A. Olivier, W. M. Postma, G. M. v. Rqkeboer, M. E. J. Schol, H. F. Schuitenvoerder, E. Top, K. A. J. Vanderbecq, M. R. Verbunt, J. J. Ver- zandvoort, J. C. de Vries, J. J. Wessel- dijk, F. E. ten Wolde. Afgewezen: zeven. Woensdagmiddag reed op de Zant- voortselaan een vrachtauto van Open bare Werken in de richting Zandvoort. Nadat de wagen de spoorwegovergang gepasseerd was, wilde de bestuurder het Roemer Visserplein oprijden. Daar verleende hij geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door mevrouw A. B. uit Heemstede, Een aanrijding was het gevolg. De linkerzijde van de personenauto werd geheel ln elkaar ge drukt: de vrachtauto kreeg slechts lich te schade aan de vóórzijde. Op de 6de leerlingenuitvoering tot af sluiting van het leerjaar van Hooger- werf's Muziekinstituut traden een ruim 30-tal jeugdige instrumentalisten op. Een groot deel hiervan speelde kleine karakterstukjes met wisselvallig suc ces. Een concertpodium, een zaal met publiek, applaus, kortom de entourage van een zaaluitvoering wijkt zo af bij de rustige les- en huiskamer. Kleine wei felingen zijn dan ook gewoonlijk het gevolg van z.g. plankenkoorts. Niette min vielen er vele dingen op te merken, die wijzen op natuurlijke aanleg en ont luikend talent. Bij de een een soepele aanslag en bij de ander goed aange brachte dynamische schakeringen. Doorgaans bezitten zij al voldoende me trisch- en rhythmisch gevoel. Op deze punten blonken Ingrid en Renée uit. (Door de omzetting van een program- madeel hebben wij de leerlingen van Anton de Beer tot onze spijt niet ge hoord). 6 Sierlijk spel viel bij de middenklassen vooral op bij Henny met een Wiener Sonatine - zij speelde uit het hoofd en voerde de trillers en loopjes uiterst correct uit alsmede bij Corry met Variaties van Haydn, bij Annemarie met haar Karganoffnummers, die zij bepaald karakteristiek voordroeg en bij Ferry met zijn stemmingsvol, ver klankte, sterk aangevoelde Chopin-nre- ludes. De overige leerlingen mogen wellicht Iets minder opvallen, zeker Is het, dat de desbetreffende leraren hun best doen alle leerlingen technisch goed te ontwikkelen en voor zover het mogelijk is stijlgevoel en smaak bij te brengen. De grondslag wordt gelegd en met de jaren stijgt gewoonlijk, zo er sprake is van natuurlijke aanleg, het muzi kale begrip. Wij hoorden alsnog een kleine cel list, die ons het meest voldeed in een Sarabande van Bach en een trio-sonate van Loeuillet. Het klankvolume was nogal zwak voor Haarlems „tuinzaal", zeker meer ingesteld op de leskamer, doch muzikaal voldeed het spel toch voldoende. De uitvoering werd besloten met een herhaling van het in het Minerva-thea- ter gespeelde D dur-concert van Mo zart door de 8-jarige Agnes, begeleid door het Jeugdorkest. Opnieuw viel het correcte spel en de pittige klankontwik keling op. Het orkest volgde goed, maar moet zich in de begeleiding iets mati gen wat klankvolume betreft. Een lange avond, doch voortdurend grote belangstelling van de bezoekers! O. K. Advertentie KOLENCONTANT In aanwezigheid van vele genodig den heeft mgr. D. Huurdeman, vicaris- generaal van de aartsbisschop, Woens dag als vertegenwoordiger van het Hoogwaardig Episcopaat Huize Nieu- wenoord op het landgoed Drakenburgh te Baarn ingewijd, met welke plechtig heid de congregatie van de Kleine Zus ters van de H. Joseph in Heerlen haar nieuwe inrichting voor geestelijk onop voedbare kinderen officieel in gebruik nam. Zoals bekend, is Nieuwenoord Advertentie Leverbaar In drie types en we/; IMP. inhoud 120 Liter mot 2 bergrekjet, 1 eierrek en 1 botervalc aan de binnenkant van de deur inhoud 160 liter met 2 bergrekjet, 1 eierrek en 1 botervak aan de binnenkant van de deur inhoud 210 liter met 3 bergrekjet, 1 eierrek en 1 botervak aan de binnenkant vdn de deur HAARLEMMERWEG 475 - AMSTERDAM (W) TELEFOON 8621 1 (4 LIJNEN) Prinses Beatrix zal na een geslaagd eindexamen (Gymnasium A) aan de Leidse Universiteit gaan studeren. Overwogen wordt of Prinses Beatrix dan haar intrek zal nemen in het per ceel, Rapenburg 45, het voormalig huis van wijlen prof. Telders, eigendom van het Leids Universiteitsfonds. Een defi nitieve beslissing hieromtrent is nog niet genomen. Mgr. Canisius van Lierde, vicaris van Vaticaanstad, heeft Dinsdag in het Vaticaan de openingsbijeenkomst voor gezeten van het apostolisch proces tot zaligverklaring van de in 1878 gestor ven Paus Pius IX, waartoe de inlei ding bij de congregatie der riten in Januari j.l. heeft plaats gehad. Men gaat nu onderzoeken, in hoeverre er bij Paus Pius IX van heldhaftige deugdbeoefening sprake is geweest. Tijdens de tocht, die Koningin Juliana, Vrijdag 8 Juli zal maken met het nieuwe hospitaal-kerkschip „De Hoop", dat zij die dag in IJmuiden in gebruik zal stellen, wordt des middags een korte kerkdienst gehouden. In deze dienst, die om 15.00 uur ook over de visserii- band wordt uitgezonden, zal ds. W. J. Folkert uit Vlaardingen voorgaan. Na diepgaande studie en voorberei ding zjjn thans de ontwerptekeningen gereed gekomen voor het te bouwen marinehospitaal op het ruim tien hec taren beslaande landgoed „Eikenrode" aan de Herenweg in Heemstede. Het project voorziet in de bouw van een hospitaalcomplex met in totaal twee honderd bedden. Daarvan zijn er hon derdveertig bestemd voor het hospitaal in engere zin en de overige zestig voor de thaVis nog te Leiden gevestigde sociaal-medische dienst. Voorts zal het nieuwe marinehospi taal berekend en ingericht zijn op de opleiding van marineverplegers, terwijl het tevens dienst zal doen als de moe derinstelling van alle medische en pharmaceutische diensten van de ma rine. Het door de architecten ir. Hoek stra en ir. Westerhout in Den Haag uitgewerkte project bestaat uit een hoofdgebouw van drie verdiepingen en twee vleugels, een gebouw voor het „ambulantorium" de reeds genoem de sociaal-medische dienst een zus terhuis en een officiersverblijf. Met de aankoop van het landgoed „Eikenrode" was 250.000 gemoeid. De bouwkos ten worden op vijf millioen geraamd. Nog voor het einde van het jaar hoopt men tot aanbesteding van het eerste gedeelte van de bouw te kunnen over gaan. Het hoofdgebouw zal bestaan uit poliklinieken, opname-afdeling, leslo kalen en kerkzaal, alsmede een eetzaal voor de verpleegsters op de begane grond met daarboven de ruimten voor het commandement, het beddenhuis voor de interne zieken, de therapeu tische en röntgenologische afdeling en een recreatiezaal, terwijl de hoogste verdieping de chirurgische afdeling met operatiekamers en wat daar ver der bij hoort zal omvatten. De vleugels, welke zullen worden aangebouwd, zullen dienen voor de magazijnen en voor de apotheek met daarboven de laboratoriumafdeling. Een apart complex dient tot „ambu lantorium", de verblijven voor de „lopende patiënten", maar tevens voor 4e kazernering van het vaste perso neel. Op de begane grond komen de dagvertrekken als eet- en recreatie zalen, schrijfkamers en ruimten voor de administratie en dergelijke, op de twee daarboven gelegen verdiepingen de slaapzalen. Voorts komt er een apart gelegen huis in twee verdiepin gen voor vijftig zusters en een huis voor de officieren, zowel degenen, die tot de staf behoren als verpleeg den. De medische en bouwtechnische eisen voor de bouw werden geformu leerd door een commissie onder voor zitterschap van de schout-bij-nacht P. C. Broekhof, hoofd van het bureau geneeskundige dienst van het ministe rie van Marine. verleden jaar door de KAB, die het na de oorlog als rusthuis voor moeders bouwde, overgedragen aan de Kleine Zusters. Het gebouw is geschikt ge maakt voor de verpleging van 120 kin deren, welk aantal na uitbreiding met enige paviljoens tot 700 zal worden op gevoerd. Nadat mgr. Huurdeman de inwijding verricht had, sprak de consulent-psy chiater, dr. W. Beyerman, namens het bestuur welkomstwoorden tot de gasten onder wie deken H. F. Frank uit Hil versum, de heer J. A. Middelhuis, ver bondsvoorzitter van de K.A.B., het ge meentebestuur van Baarn en dr. A. Bar- tels, directeur van het Katholiek Na tionaal Bureau voor Geestelijke Volks gezondheid. Hij wees op het schrikba rend tekort aan inrichtingen voor de verpleging van zwakzinnige kinderen, speciaal aan katholieke inrichtingen. Het was om deze reden, dat het Episco paat in 1953 de verplegende congrega ties bijeenriep om deze nood te bespre ken. De Kleine Zusters verklaarden zich bereid een nieuwe inrichting te exploiteren, wanneer hiervoor een ge schikt gebouw gevonden kon worden, hetgeen in 1954 plotseling het geval was. De nieuwe inrichting had diepe in druk gemaakt op mgr. Huurdeman, zo als hij opmerkte. Niet alleen omdat de voorwaarden aanwezig zijn voor zorg zame en wetenschappelijk verantwoor de verpleging maar vooral omdat hier bovenaardse christelijke liefde in prak tijk gebracht wordt, zonder uitzicht op veel resultaat van het moeizame werk. Mgr. zag hierin een der beste tradities van het Christendom: eerbied voor het leven en nederig geloof in de voorzie nigheid Gods. De burgemeester van Baarn, mr. F. J. van Beeck Calkoen, zegde de zusters alle mogelijke medewerking van het gemeentebestuur toe bij de verwezen lijking van de uitbreidingsplannen. De uitslagen van de vorige week gespeel de softbal-competitiewedstrijden luiden: Eerste klasse: Pin guins—Schoten 72, H.H.C.—Pinguins 9—8, H.C.K.—E.D.O 31—4, S.C. HaarlemSchoten 1215. Tweede klasse: Pinguins 2H.C.K. 2 225, Rooswijk—O.V.V.O. 10—5, Catchers—T.I.W. 7—14, D.E.C.—H.H.C. 2 1—14, R.C.H.—D.S.B. 4—18. Door deze uitslagen is het Heemsteedse Pinguins naar de tweede plaats geklommen, zodat de tweede ontmoeting tegen lands kampioene H.H.C. wederom zeer belangrijk zal zijn. De nieuwe eerste klasser E.D.O. heeft het er al heel slecht afgebracht en moest tegen H.C.K. een grote nederlaag in casseren. Het reserve negental van T.Y.B.B. behaal de tegen E.H.S. een grote 19—0 zege, terwijl D.S.S. thans genoegen moest nemen met een nederlaag tegen T.H.B. 2. Als finalisten van het jaarlijks schoolsoft- bal tournooi wisten zich de negentallen van het Lorentzlyceum en het Jac. P. Thijsse Montessorilyceum uit Overveen te plaatsen Deze finalewedstrijd zal worden gespeeld op Vrijdag 1 Juli a.s. des middags om twee uur op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan. Het jaarlijks traditionele softbal tournooi van de vertegenwoordgiende stedenteams is ook nu weer, overigens geheel volgens ver wachting, in een overtuigende zege van de Haarlemse dames geëindigd. Hoéwei het Haarlemse negental nog en kele prominente krachten door omstandig heden moest missen, bleek dit geenszins een beletsel om enige grote overwinningen te behalen tegen de ploegen van Nijmegen, Den Haag en Amsterdam, van welk laatste team grotere tegenstand werd verwacht. De eindstand was: 1. Haarlem; 2. Am sterdam; 3. Den Haag: 4. Nijmegen. De voornaamste uitslagen waren: Haar lem—Den Haag 10—2; Amsterdam—NUme- gen 179; NijmegenHaarlem 113; Den HaagAmsterdam 1619; Haarlem-Amster dam 13—3; Den Haag—Nijmegen 16—2. PEPERKUST p. 29 Kp. Blanco n. Dakar. PHILETAS 29 te Lissabon. PRINS CASIMIR 1 Juli te Quebec verw. PERN A 29 van Liverp. n. Falmouth. POSEIDON 29 te La Guaira. PRINS WILLEM III, 29 op 1100 mijl O.N.O. Kp. Race n. Cherbourg. PYGMALION 29 te Trinidad. RAKI 29 van Singapore n. Belawan. RONDO 29 te Koweit. RITA 28 te Telok Anson. ROGGEVEEN 28 te Mombassa. RIJNLAND 27 te B. Aires. SAIDJA 30 te Djakarta vërw. SIBEROET p. 29 Cookt. n. Makassar. SIRRAH p. 29 Ras Madraka n. Ras Tanura. STAD HAARLEM 29 van Cardiff n. Kirk. STRAAT MOZAMBIQUE 28 te Penang. STAD ALKMAAR 29 te Rotterdam. STATUE OF LIBERTY 29 te Port Said. SAMARINDA p. 28 Kp. Hatteras n. L. A. STAD SCHIEDAM p. 29 Kp. Gata naar Bagnoli. SIBIGO 29 te Bangkok. SARANGAN 29 te East London. SHERATAN 29 te Fahaheel. STAD VLAARDINGEN 29 van Emden n. Narvik. SUMATRA 29 te Boston. STANTOR 30 te New Orleans verw. STAD BREDA 29 te Amsterdam. SCHIE 27 te Hamburg. STRAAT BANKA 29 te Sydney. SOESTDIJK p. 29 Malta n. Alexandr. SINGKEP 29 te Moulmain. SAPAROEA p. 29 Napels n. Bona. TOMORI p. 29 Minicoi n. R'dam. TARIA 29 te Punta Cardon. TRITON 29 van Prt. au Prince n. Caracol. TIBERIUS 28 te Mackehzie. KLEINE VAART ADM. DE RUYTER p. 28 Wight n. Paimp. ATT S, 28 van Eddystoen n. sfax. ANNA B, 28 van Fowey n. Civ. Vecchia. ACTINIA 28 in Thyberon kan. n. Halden. AARDENBURGH, 28 te Stockholm. ALBATROS p. 28 Brunsbuttel. ALBERT WILLEM 28 te Haukipudas. BERNARD JOHN p. 29 Finist. n. Leixoes. BINNENHAVEN p. 29 Burl. n. Fedala. BERGSINGEL 28 van Surte n. Gruvon. CORRIE B, p. 28 Brunsb. n. R'dam. CALVIJN 29 te Newcastle. CAPELLA 28 te Oslo. DEO GRATIAS 28 te Belfast. DICKY W, 28 te Turrku. DOLLARD p. 28 Farberg n. Halmst. DENI p. 28 Margate n. Gent. ELDA28 te Antwerpen. ENCARNACION 30 te Haifa verw. EREBUS p. 28 Texel n. Litthlehampton. EIBERGEN 2 Juli te Cork verw. FARMSUM 28 van Vesteras. FRIEDI p. 28 Brunsbuttel. HADA p. 28 Balearen. HOLLANDIA 28 te Signe. HOOGEZAND 29 te Antwerpen. HAST 4, 28 van Hamb. n. Londen. HAST 5, 28 te Londen. INGEBORG p. 28 Utsaire n. Hamb. HARTEL 28 van Hamb. n. Amst. HENRICA 28 te Leixoes. IDA PIETER 28 van Diepe n. Treport JABA 28 van Oslo n. Fur. JACOB OORBURG 28 te Newp. Mon. LEONARD T, 28 te Skutskar. LACRA 28 te Londen. JAN HERMAN p. 29 Burl.ngs n. Prt. Lyautey. JACOB OORBURG p. 25 Lundy n. Bord. LYDIA 29 te Newhaven. MARCELLA 28 te Kirkcaldy. MARGARETA 28 te Londen. MARY 28 te Antwerpen. MEUSE 28 van Havre n. Parijs. MIES 28 te Bordeaux. MONICA 28 te Belfast. schepen zeven CISTULA p. 29 Kp. del Armi n. Piraeus. CASTOR p. 29 Tersch. n. R'dam. DORDRECHT 29 te Rotterdam. DELFLAND p. 29 Finist. n. Las Palmas. DAPHNIS 29 van Phild. n. New York. DELFSHAVEN 28 van B. Aires n. Pto. Alcedo. ELMINA 29 te Rotterdam. EOS 28 van Istanb. n. Gibr. ESSO ROTTERDAM p. 29 Finist. n. Sid. ELSENBURGH p. 29 Ouess. n. Casabl. FLEVO p. 29 Finist. n. Oporto. FELIPES 29 te Soerabaya. GUINEEKUST p. 29 Kp. Palmas n. Freet. GADILA p. 29 Kp. Bon n. Derindje. GANYMEDES 29 te Kingston (J.). GORDIAS p. 29 Kp. Bon n. Ceupta. HELICON 29 op 650 rtiijl W. Azoren' naar Havre. HELDER p. 29 Azoren n. San Juan P.R. HERSILIA 29 van Madeira n. Barranq. HAULERWIJK 29 op 350 mijl W.N.W. Azo ren n. Rottredam. HYDRA 29 op 100 mijl Z.O. Hatteras n. Morresville. HECTOR p. 29 Gibr. n. Malta. HELENA 29 te Pampatar. HEEMSKERK 29 op 600 mijl Z.W. Ceylon naar Adelaide. HEELSUM 1 Juli te Havre verw. HESTIA 29 op 100 mijl Z.W. Ouessant n. Rotterdam. IVOORKUST 29 te Hamburg. JAPARA 29 te Hollandia. JUPITER 29 te La Valetta. KOTA GEDE p. 28 n.m. Azoren n. Beyr. KELLIA 29 op 400 mijl Z.W. Azoren n. Curasao. KORENIA 28 op 850 mijl Z.O. Kp. Race naar Philad. KARIMATA 30 te Singapore verw. KALABAHI 28 te Menado. KALYDON 29 op 500 mijl N.O. Durban n. Aden. LARENBERG 29 te Prt. Talbot. Advertentie MODERNE BINNENHUISKUNST Modelwoning in een Bouwkas-huis Fr. Zwaanstraat 24 Zandvoort - tel. 3431 Halte Kostverloren Vrij te bezichtigen van 14-17 en 19-21 uur Zondags gesloten WONINGINRICHTING REVERWIJK 250 MODELKAMERS TEL. K 2510-3641 LIEVE VROUWEKERK 29 te Cochin. LINDEKERK p. 29 Malta n. Bahrein. LEKHAVEN p. 29 Finist. n. Rotterdam. LANGKOEAS p. 29 Singkep n. Soerab. LEERSUM 29 op 500 m 1 Z.W. Azoren n- Houston. LETO p. 29 Sable Isl. n. Rotterdam. LOPPERSUM 28 te P. Talbot. LINGE 3 Ote Hamburg verw. MUIDERKERK 29 van Prt. Said n. Gen. METULA p. 29 Kangaroo eil. n. Soerab. MACOMA p. 29 Abidjan n. Loanda. MERWEDE p. 29 Key West n. Brownsv. MEERKERK p. 29 Monrovia n. Las Palm- MAPIA 27 te Bitung. MURENA p. 28 Ambon n. Sydney. MIDAS p. 29 Kreta n. Haifa. MARPESSA 29 op 250 mijl N.O. Sandakan. MITRA 29 op 200 mijl W. Pitcairn A. Cur. MAUREEN p. 29 Finist. n. Walvisb. MIRZA p. 29 Kp. Enggano n. Shimitsu. NIGERSTROOM 29 te Duala. NIEUW HOLLAND p. 29 Prt. Darwin n. Sydney. ONDINA p. 29 Natoena n. Mirl. OBERON 29 te Curasao. OMALA 28 op 1100 mijl N.O. Param, naar Thameshaven. PAPENDRECHT p. 29 Azoren n. Amujybay. PHRONTIS p. 29 Ceylon n. Suez. PRINS ALEXANDER 29 op 450 mijl O. Belle Isle n. Montr. PRINS WILLEM II p. 29 Toronto n. Montr. PRINS FRED. HENDRIK p. 29 SciUy naar Monrteal. POLYPHEMUS p: 29 Kaap de Gata naar Amsterdam. ALPHARD 29 te Rotterdam. BALI p. 30 Alg. n. Pt. Said. BANKA 30 te Calcutta. DIEMERDIJK p. 30 Ouess. n. Cristobal. KARIMUN p. 30 Kp. St. Vine. n. A'dam. KOTA BAROE 30 te Belawan. LAURENSKERK 29 te Rotterdam. LEOPOLDSKERK 29 te Catania. LOENERKERK p. 30 Perim n. Rotterdam. LUTTERKERK 30 te Hamburg. NOORDAM 29 440 m. NW. Azoren naar Rotterdam. SCHOUTEN p. 30 Sabang n. Seychellen. STAD ARNHEM 30 te Port Elizabeth. STAD MAASTRICHT p. 30 Alg. n. Rotterd. TAMO 28 te Santos. TEIRESIAS p. 30 Colombo n. Penang. TEUCER p. 30 Colombo n. Penang. TITUS 30 te Hamburg. WESTLAND 29 te Las Palmas. TALISSE p. 29 Key West n. Houston. TABINTA p. 29 Kp. Bon n. Beyrouth. TANKHAVEN II 28 te Singapore. TARA 29 op 200 mijl W. Bermuda naar Rotterdam. WONOSOBO 29 van Prt. Said n. Genua. 1JSSEL 29 te Oran. AMPENAN, 29 Guardef. n. Belawan. ALKAID p. 29 St. Vine. n. Las Palma*. ARNEDIJK 29 te Los Angeles. ARIADNE p. 29 Burl. n. Tanger. ABBEKERK 29 te Zanzibar. ALTAIR 29 te Bahia. ALGENIB p. 29 IJmuiden n. Antw.- ALDERAMIN p. 29 Massawah n. Aden. AALSUM 2 Juli te Prt. Soudan verw. AGATHA 28 van Billiton n. Biak. ARDEAS p. 29 Ouess. n. Amst. AMOR 28 van Iskend. n. Philippev. ARMILLA 28 van Soerab. n. B. Papan. AVERDIJK 29 op 400 mijl W.N.W. Azoren naar Antwerpen. ALVETAS 28 van Napels n. Bougie. BANTAM 29 te Penang. BLIJDEN DIJK 29 op 600 mijl Z.W. Kp. Clear n. New York. BACCHUS p. 29 Lands End n. Antw. BOREAS 29 te Tunis. BENINKUST p. 29 Las Palmas n. Amst. CRADLE OF LIBERTY p. 29 Azoren naar Philad. GALTEX NEDERLAND p. 29 Malta n. R'd. CLEORODA 29 te Kandea. CALTEX LEIDEN p. 29 Kp. Pasero naar Rotterdam. CALTEX THE HAGUE 29 te Rotterdam. CALTEX UTRECHT p. 29 Casq. n. Sidon. CALLISTO p. 29 IJmuiden n. Weser. CINULIA 29 op 1100 mijl Z.W. Azoren n. Rotterdam. CRANIA 29 op 500 mijl N.O. Azoren n. Stanlow. CALTEX PERNIS, p. 29 Kaap Bon n. R'd. PASSAGIERSSCHEPEN BOSCHFONTEIN 29 te Amsterdam. JAGERSFONTEIN p. 30 Madeira n. Amst. JOH. v. OLDENBARNËVELT p. 29 DiegO Garcia n. Fremantle. ORANJESTAD 30 te Plymouth. TEGELBERG p. 30 Walvisb. n. Rio Jan. WATERMAN 3 Juli te R'dam verw. ZUIDERKRUIS p. 30 Malta n. Amst. VEILING TIEL, 29 Juni. Resp. le en 2a soort. Aardbeien: Dutch Evern 110—150, 70100, Madame Moutot 100140, 6080, Bowa 100150, 6090, Framboos aardbei 120160, Kersen: Vroege v. d. markt 6284, 3652, Kassins vroege 6188, 32— 45, Vroege v. Spithoven 6288, 3248, Vroege Meikers 72—90, 4269. Appelen: Goudreinette 5055, 1839, Jonathan c 78 —82, Rode Keuieman 311. Perziken p. stuk 2022, 713, Rode Bessen 168196, Aardappelen: nieuwe grote 1721, drieling 1316, alles in cents per kilo ten zij anders vermeld. VEILING POELDIJK 29 Juni. Tomaten A 82—90, B 80—87 C 79—89, CC 71—78, bonken 5472 per kg. Aanvoer 110.000 kg. Andijvie 1624, Spinazie 1923, Spitskool 6l/z8, Rabarber 67, Vroege aardappelen grote 1725, poters 1222, Princessebonen 155—195, Snijbonen 140—155, Tuinbonen 26 30, Perziken 95135, Aardbeien 85—205, Rocfe bessen 170—265, Frankenthaler 320 350, Alicante 350450, Golden Champion 460500, Witte Emil 340, Pruimen: Formo sa 170, Burbank 125165, Red June 130— 155, Beauty 130150, Golden Japan 170— 200, June Blood 115140 per kg. Bloem kool (6) 21—28, (8) 17—21, (10) 12—16, (12) 10—12, Perziken (2) 46—49, (3) 35—42, (4) 23—29, (5) 17—21, (6) 12—15, Netmeloen (4) 240—275, (6) 185—190, (8) 135—155, (10) 105115, Komkommers A 3233, B 2328, C 18, June Blood 913, Golden Japan 9 21, Paprica 2038 per stuk. Rode Peperi 7.Groene Pepers 145175 per 100 st., Bospeen 3238, Selderij 44 yA per bos. VEILING VENLO 29 Juni. Aardappelen vroege I 1719, II 1516, Bieten, rode A 3638, bos 6.508.50, Bloemkool A 23 28, B 1521, C 911, Bonen: Wagenaars I 8594, id. I z. dr. 147154, Stamprinces- sen I 177, Veense snijbonen I 128130, Champignons I 253—259, II 230, III 128— 146. Erwten: Stamerwten I 3641, Rijs- krombekken, groene 75, Komkommers plat- glas A 36—38, B 28—31, Kool: Rode 40—43, Savoyen A 78, Spitskool 45, Koolrabi 57, Peen, rode bospeen 3440, breekpeen A 52—61, Peulen I 54—72, Rabarber 11—15, Sla natuur A 3—5.60, Spinazie I 10—15, Soepgroen 2.604.50, Tomaten A 89—92 II 90, B 88—89 II 89—90, C 88—90 II 87, CC 77—78 II 61, bonken 82. Tuinbonen I 23.80 —27.60 Aardbeien A 90—110, A II 86—1.—, B 67—70, Kersen B 56—30, C 46—47, As perges AA E 192—198, A E 199—201, B E 201—204, AA I 176, A I 164—180, B I 151 153, C I 133137. Alles per 100 kg/stuks/ bos. VRIJDAG HILVERSUM I. 402 m. - VARA: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.10 gym., 7.33 gram 8.00 nieuws, 8.18 gram., 8.25 toeristen, 8.30 gram., 8.45 huisvrouw, 9.10 gram 9.40 schoolradio. VPRO: 10.00 caus., 10.05 morgenwijding. VARA: 10.20 kleuters. 10.40 vocaal dubbelkwart., 10.55 voordr., 11.25 gram. AVRO: 12.00 lichte i uz 12.35 sport, 12.50 The Henley Regatta, rep., 13.00 nieuws, 13.25 zang en orgel, 14.00 viool en piano, 14.30 literaire ru briek, 14.50 klein vrouwenkoor en sol., 15.20 gevar. progr. v. d. mil. VARA: 16.00 gram., 16.30 jeugd, 17.00 muz. caus 17.40 orgel, 18.00 nieuws, 18.15 act.. 18.20 lichte muz., 18.45 caus., 19.00 gram., 19.10 meisjeskoor. VPRO: 19.30 caus., 19.45 caus., 20.00 nieuws, 20.10 kamer- muz„ 20.30 caus.. 20.40 caus. VARA' 21.00 amus.muz., 21.30 gram., 21.45 buitenl. weekoverz., 22.00 Holland Festival 1D55: Concertgebouwork. en solist. VPivO: 22.40 caus., 22.45 avondwijding. VARA: 23.00 nieuws. 23.15-24.00 gram. HILVERSUM II, 298 m. - KRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.45 morgengebed en lit. kal., 8.00 nieuws en kath. nieuws, 8.15 „Dat heb ik nooit geweten", 8.18 gram., 9.00 huisvrouw, 9.45 schoolradio, 10.05 gram., 11.00 zieken. 11.40 gn..m., 12.00 Angelus, 12.03 Musette-ork., 12.33 caus., 12.40 zang, 12.55 zonnewijzer, 1 .00 nieuws en kath. nieuws. 13.20 lichte muz., 13.45 vrouw, 14.00 „Dat heb ik nooit geweten", 14.03 gram., 14.30 piano, 15.00 schoolradio, 15.30 salonork., 16.00 zieken, 17.00 jeugd. 17.15 kinderkoor. 17.45 pianoles, 18.05 lichte muz., 18.30 vragenbeantw.. 18.45 gram., 18.57 „Dat heb ik nooit geweten", 19.00 nleusw, 19.10 regeringsuitz., 19.30 avondgebed en Ut. kal., 19.45 gram.. 20.00 Holland Festival 1955: „L'ïtaliana in Algeri", opera. (1. d. pauzes: 21.00-21.15 act., 21.15-21.20 gram- in.20-21.23 „Dat heb ik nooit geweten", 21.23-21.30 gram.. 22.00-22.15 caus.), 23.00 nieuws, 23.15 dansmuz., 23.40-24.00 lichte muziek. ENGELAND. BBC, home service, 330 m: 12 10 gram.. 12.25 gevar. muz., 13.40 gram., BBC. light progr., 1500 en 247 m: 12.00 gram., 12.45 Schots ork„ 15.00 lich te muz., 17.00 ork.conc., 17.45 gram., 20.00 gram., 21.00 gevar. muz.. 22.25 lichte muz., 23.20 lichte muziek NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK 309 m: 12.00 ork.conc., 13.15 amus.muz., 17.35 lichte muz., 19.15 lichte muz., 19.35 „Eugen Onegin", opera, 23.30 oude muz 0.25 lichte muz. 1.15-4.30 gevar. muz. FRANKRIJK, nat. programma, 347 m: 20.02 ork.conc.. 21.30 gram. BRUSSEL, 324 m: 11.45 omr.ork., 12.34 gram., 13.15 gram., 13.30 gevar. muz., 14.00 gram., 14.45 Weense muz.. 15.45 gram., 16 02 gram., 17.10 lichte muz., 22.15 gram. 18.30 v d. sold.. 19.40 gram., 21.05 gr,m.. 484 m: 12.00 gram.. 13.20, 14.00 en 15.00 gram., 16.05 lichte muz., 17.15 lichte muz., 19.15 gram, ENGELAND, BBC. European service Uitz. voor Nederland. 22.00-22.30 nieuws, feiten v. .d dag. en: Hoe de weekbladen het zien. (Op 224 en 76 m).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 6