y. Onrust in Hongarije Po l itiepa trouilles in de straten van Boedapest versterkt Chaos in de Hongaarse communistische partij Naar grotere woningproductie B Vrijgelaten Oostenrijker vertelt over De gevangenis van Wladimir Een luxe hotel in vergelijking met andere Sovjet-kampen Drie prinsessen op bezoek in Haarlem Voormalige Tsjechische minister vermoord Oude dame eveneens gedood, twintig omstanders gewond Gevlucht uit het Legioen r Oppositie vrijgesproken van schuld aan revolte van vorige maand Britse straaljager neergestort Opnieuw boycott in Indonesië Segni vormt nieuw Italiaans kabinet Bomaanslag per postpakket liet Politie zocht stuk been Beter Juli weer met zon RADICALEN: Geen -y. [M rlUKKIü véfmm mw ¥:ndjackets - Sporttruien weei WOENSDAG 6 JULI 1955 79sfe JAARGANG No. 26338 TRADITIES Q Q vrede zonder vrijheid Bij Heerlen Quorum voor stemming in parlement niet aanwezig Crematiewet aanvaard V rijwilligerswet West-Duits parlement stelt stemming opnieuw uit Ravage in postkantoor te München l'BARTEUORISSTR. HAARLEM TEE. 13439 Dodelijk ongeluk te Groningen ^A.an zee^ BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tei. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIE!ARIEF- Z8 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f2.17 per maand, f6.50 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. AMERIKAANSE VRIEND E 1 in het middelpunt van een cri- tisehe belangstelling. E: heerst een zekere moedeloosheid ten gevol ge van het betrekkelijk trage tempo, waarin de woningnood wordt bestre den, en het vooruitzicht, dat het nog wel tien jaren zal moeten duren voor dat deze plaag terecht volksvijand no 1 genoemd tot het verleden zal behoren. Verschillende stemmen roepen om doortastende maatregelen. De voor zitter van de Nationale woningraad zei tijdens het congres van die orga nisatie te Groningen, dat de woning productie van 65000 tot 100.000 wo ningen per jaar zou moeten worden opgevoerd en hij wilde de bedrijvig- held in de andere sectoren van het bouwbedrijf tot het uiterste beper ken. Kort tevoren had de oud-minis ter In 't Veld tijdens het congres van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten het denkbeeld om tot een productie van 100.000 woningen te komen rondweg kolder genoemd, al pleitte hij wèl voor inperking van de bouwbedrijvigheid voor monumenta le raadhuizen, congresgebouwen, the aters en dergelijke. Naar onze mening niet door zonder meer d'e )edrijvig- heid in de andere sectoren ^ninï bouwwereld om te rekenen in 8 productie en dan te zeggen: veel woningen er jaarlijks me den worden gebouwd als men g grote raadhuizen, congresgebouwen, fabrieken e.d. stichtte. Want m vergeet hierbij, dat de technische ui - rusting van de aannemers en de be kwaamheid van hun arbeiders niet uitsluitend op de woningbouw is ge richt. Monumentale gebouwen worden meestal opgetrokken met toepassing van betonskeletten. De beton-indus- trie is hierop gespecialiseerd en daarin werken ook arbeiders, die in de betonbouw zijn geschoold, een bouwmethode welke bij de woning bouw slechts in ondergeschikte mate toepassing vindt. ezien wij eens het bouwprogram ma 1955 op de mogelijkheid van beperking in bepaalde sectoren ten bate van de woningbouw. Bouw werken voor de industrie kunnen wij in dit verband buiten beschouwing la ten, omdat de industrialisatie van ons land voor de werkgelegenheid van zó eminent belang is, dat de bouw van nieuwe en verbetering van bestaande fabrieken niet afgeremd k'n worden. Eveneens valt buiten beschouwing het bouwvolume dat 'Voor militaire doeleinden is gereser veerd. Volgens het bouwprogramma 1955 zal worden besteed voor 65000 Woningen ƒ830.000.000; voor gebou wen voor gezondheidszorg en hygië ne 31.000.000; voor scholenbouw 135.000.000, en voor overheidsgebou wen 25.000.000. Er wordt nu reeds Algemeen geklaagd over het te ge ringe bouwvolume dat voor zieken- huisbouw beschikbaar is, terwijl de trage gang van zaken bij het verle nen van goedkeuringen tot de bouw Van dringend nodige scholen vele ge meente- en schoolbesturen soms voor grote moeilijkheden plaatst. En wat de laatste post van het programma betreft: al zou men geen enkel over heidsgebouw stichten, dan zou de wo ningproductie slechts met enkele pro centen kunnen toenemen. Van beperking van andere secto ren van de bouwnijverheid kan men dus geen daverende resultaten ver- Wachten voor de woningbouw. Naar onze mening dient men het Probleem van de te geringe woning- Productie te benaderen langs de weg Van een beoordeling van het bouwbe drijf als geheel. Hierin zijn dan niet Alleen te betrekken alle werkers in deze branche (werkgevers en werk- hemers) maar ook de overheid voor Zover die bij de bouwbedrijvigh. 1 be trokken is. Het kenmerkende aspect, dat zich dan opdringt, is een zekere starheid, een soms hardnekkig con servatisme. Hierover meer in een volgend ar tikel. Perón vraagt om politieke verzoening In de meest verzoenende rede, die Perón in zijn politieke loopbaan heeft gehouden, heeft de Argentijnse presi dent zijn vrienden en tegenstanders via de radio verzocht om een politieke wa penstilstand. In zijn radiorede heeft hij de oppositie voorts ontheven van schuld bi de opstand van vorige maand. Perón drong aan op een „vreedzaam samengaan" van alle Argentijnen. De Argentijnse president hield zijn rede in zijn bureau in het regeringsgebouw, waar hij gisteren voor het eerst sinds de opstand van 16 Juni is teruggekeerd, om zich aan de behandeling van staats zaken te wijden. Volgens de Argentijnse president is Schaesberger- "ninsdaS is bij dG ot te Heerlen een Engelse straalja- neereestort. De piloot kwam om het pr neergeswr het le^?Ve vliegtuig lagen over grote af- stond verspreid. De Schaesbergerstraat straatweg met lintbebouwing een straatweg bebouwde kom van de eigen J stortte achter is buiten Heerlen. De straaljager stortte achter jje „rnnitlppn IS der woningen is de huizen neer; ëeen beschadigd. toestel was een Sa- Het verongelukte toestel wh bre-straaljager. Het huizengroep, on- meter afstand van ee j de grond geveer twee meter diep m gDe°straaljager was afkomsüg van in Duitsland vlak bij de Limburg grens gelegen basis Bruc^en. De ratificatie van de opheffing der Nederlands-Indonesische Unie maakt no£ steeds weinig kans. De oppositie partijen boycotten de parlementszitting gisteravond opnieuw, waardoor evenals gistermorgen het vereiste quorum voor een stemming niet aanwezig bleek. De regering bracht het slechts tot 94 afge vaardigden. Het vereiste quorum is 115. De oppositie is voornemens de boycot-tactiek toe te passen, welke keer als de stemming over het protocol in zake de beëindiging van het Unie-sta^ tuut op de agenda voorkomt. De agenda-commissie heeft gistera vond de stemming over het protocol vastgesteld op Maandag a.s., dezelfde zitting die aangewezen is voor het debat over de motie van wantrouwen tegen de minister van defensie, Iwa Kusuma- sumantri. Blijkbaar is dit een manoeu vre van regeringszijde om de oppositie er toe te brengen het gewenste quo rum te verschaffen. De verwachting is eenter dat de oppositie ook deze zitting zal boycotten. (UP) (Van onze parlementaire redactie) De Eerste Kamer heeft Dinsdag de wet op de lijkbezorging met 31 stem men voor en 8 stemmen tegen aan vaard. Tegen stemden de hele V V.D fractie en vier leden van de P.v.d.A. het de bedoeling van de opstandelingen geweest de opperbevelhebber van de strijdkrachten (Perón zelf) te vermoor den. President Perón ontsloeg even wel de oppositiepartijen van schuld in deze zaak. Wel viel hij geruchtenver- spreiders aan. Hij zeide, dat nog een zekere onrust in sommige kringen heerste, doch dat het land rustig bleef. Het was duidelijk, dat de politieke op- positiepartijen naar orde en wet ver langden. Vooraanstaande politici had den zich reeds met hem verstaan, aldus Perón, „en wij danken hen voor hun streven naar vrede en samenwerking wjj hebben er tien jaar voor geijverd." President Perón zeide er zeker van te zijn dat zijn politieke tegenstan ders „nimmer de economische en so ciale overwinningen van de Peronis ten hebben wallen te -niet doen. Zij zouden ze zelfs kunnen vergroten." De president legde er de nadruk op, dat geen poging zal worden gedaan om de oppositie tot aanvaarding van de Peronistische leer te dwingen. „Er zijn reeds te veel Peronisten. Meer hebben wij er niet nodig." De Argen tijnse president spoorde tenslotte de arbeiders aan waakzaam te blijven. Het bestuur der Argentijnse radicale partij, de voornaamste oppositiepartij, heeft snel op Perón's verklaring gerea geerd. Het heeft in een verklaring ge zegd dat er geen „vrede zonder vrij heid" kan bestaan. De partij zal de minister van verbindingen verzoeken de Argentijnse nationale radio-omroep beschikbaar te stellen voor een ant woord harerzijds op Perón's toespraak. In een verklaring zegt de partij dat de radicalen een openbare bijeenkomst zullen uitschrijven om daarop het standpunt der partij uiteen te zetten. Verklaard wordt, dat de radicalen „standvastig hun beslissing zullen handhaven, om het heersen van juiste zedelijke normen, vrijheid en democra tie in Argentinië te verzekeren." Iraul Alejandro Apold, die gedurende zes jaar hoofd van de Argentijnse pers en voorlichtingsdienst is geweest, is ontslagen en vervangen door Léon Bou- che, hoofdredacteur van het weekblad „El Hogar". (Reuter-UP) Berichten uit Hongarije wijzen er op dat er onrust heerst in het land, aldus meldt het Weense avondblad „Neuer Kurier". De politiepatrouilles in de straten van Boedapest zijn versterkt. Het terrein rondom de gebouwen waar in de Westerse diplomatieke vertegen woordigers zqn gevestigd, is door de politie afgezet. De identiteitsbewijzen van alle Hongaren, die deze gebouwen willen binnengaan, worden onderzocht' en zij worden vaak langdurig onder vraagd. De Hongaarse communistische par tij heeft voorts haar functionarissen op gedragen zich paraat te houden. Het zelfde geldt voor de communistische keurtroepen. De partij heeft vanuit Boedapest 1.200 speciaal opgeleide des kundigen naar het overige gedeelte van het land gezonden voor het innemen van sleutelposities. Opslagplaatsen van levensmiddelen worden streng bewaakt. Er worden minder levensmiddelen voor de bevol king beschikbaar gesteld. Voor alle win kels, waar levensmiddelen worden ver kocht, staan lange rijen wachtenden. De troepen langs de grens met Oosten rijk en Joegoslavië zijn versterkt. De achtergrond dezer maatregelen zou zijn, dat de Hongaarse commu nistische partij van haar stuk zou zijn geraakt door het bezoek dat Nikita Chroesjtsjev en maarschalk Boelga- nin kort geleden aan maarschalk Ti to hebben gebracht. „In geen enkel Europees land is het Titoïsme zo krachtig bestreden als in Hongarije, waar zich meer sterk nationalistisch gezinde communisten bevonden dan in enige andere communistische staat," aldus de „Neuer Kurier". „Deze Hongaarse, nationalistisch ge zinde communisten keren zich thans tegen partijsecretaris Rakosi en diens aanhangers en hun positie is, door het bezoek der Russische leiders aan Bel grado en de met president Tito bereikte verzoening, zeer versterkt. Het resultaat is: chaos in de Hon gaarse communistische partij. Niemand weet nu, welke gedragslijn hij moet volgen, en het is niet duidelijk of men binnenkort niet even meedogenloos on der handen zal worden genomen voor het bestrijden van het Titoïsme, als WENEN, 6 Juli Een Oostenrijker, die onlangs uit Russische gevangen schap is vrijgelaten, doet hieronder een verhaal over de Wladimir-gevangenis, een van de belangrijkste politieke gevangenissen in Rusland, waar hij drie van zijn zes jaar gevangenschap heeft doorgebracht. De gevangenis ligt onge veer 160 kilometer ten Oosten van Moskou, aan de hoofdlijn van Moskou naar Gorki. De man verzocht zijn naam niet te noemen. iedere cel gebracht door vrouwen van de MWD, de geheime politie-orga- nisatie, waren nauwelijks voldoende om er het le- „Ik beschouw mezelf rige, saai aandoende gelukkig de laatste jaren stroom is. van mijn gevangenschap Ik schat, dat op het te Wladimir te hebben ogenblik ongeveer 2.000 doorgebracht. In verge- gevangenen te Wladimir ven op te houden: soep, een brei van meel en aardappelen, gedroogde vis, een klein rantsoen suiker en wat thee. Maar de bewoners van Wladi mir mochten ook pakjes van huis ontvangen en honderden van ons kre- MATTHIAS RAKOSI indertijd de aanhangers van Tito wer den achtervolgd voor hun „afwijkende leer", aldus besluit het Weense blad. Het West-Duitse parlement heeft gis teren onverwacht opnieuw de stemming over de vrijwilligers-wet uitgesteld.De raad van ouderen uit de Bondsdag zal een nieuwe datum voor het debat vast stellen. Wanneer dit wetsontwerp niet zal worden aangenomen voor het par lement op 18 Juli op zomerreces gaat zullen de plannen voor een nieuw West- Duits leger enkele maanden later ge realiseerd moeten worden. (UP) lijking met de Workoe- worden vastgehouden, ta-mijnen en andere Si- waarbij vele gevorderde berische werkkampen, tbc-gevallen. Ongeveer waar ik eerder was vast- tweemaal per dag kon je gehouden, leek Wladimir begrafenisstoeten horen, bijna een luxe hotel, die op weg waren naar Driemaal per dag wordt de openbare begraafplaats er voedsel naar je cel ge- nabij de gevangenis. Soms bracht. Je mag tweemaal was er rouwmuziek bij. per dag naar het centra- Het kleine corps speelde gen die. Als we voedsel le toilet gaan. Iedere tien dan altijd dezelfde som- uit onze paketten wilden dagen krijg je een warm bere Tsjaikowski-mars. Ik deelde een cel met acht man een witge schilderde kamer met een gloeilamp, een radia tor, een toiletemmer en een kijkgat in de deur, waardoor van tijd tot tijd het oog van een bewa ker verscheen. We brach ten onze dagen door met praten, schaken of domi- maand naar de gevange- r.cren, en lezen. Er is nis kwam. een goede gevangenisbi- Vrouwelijke gevange- bliotheek, met boeken in nen zaten in een ander om extra werk het Frans, Engels, Spaans, ^lok van de gevangenis wordt je dat ge- Japans en Duits. Er zijn en ons werd nooit con- bad. De cellen zijn schoon en de bedden warm. Er zijn een gevangenisbiblio theek en een hospitaal en er is een kapper. Het monotone leven, het slech te voedsel en de melan cholische atmosfeer zijn de slechtste aspecten. Geen enkele gevangene krijgt toestemming te werken behalve dan het schoonhouden van zijn cel. Als je uit ver veling vraagt, verkopen, kocht de ge vangenis die tegen prij zen welke die van de open markt heetten te zijn. In ruil kregen we een geldrekening. Van die rekening konden we sigaretten, Russische snoe perij, vers fruit en groen ten kopen van een han delaar die eenmaal per weigerd. Velen der go- ook veel Sovjetkranten. ^act toegestaan. Ik ge vangenen zijn eerste- Je kiest wat je wilt uit ]00f dat zy onder dezelf- rangs vangsten, zoals een catalogus en het veertien generaals van wordt je dan gebracht, het Duitse leger en wat De tochten naar de ba- Japanse officieren en dl- den en de kapper waren plomaten. grote gebeurtenissen. Ie- De gevangenis is een dere tien dagen werden oud klooster, dat in de we m grepen naar de dagen der Tsaren ge- douches gebracht, derde keer kreeg Eike ieder de omstandigheden leef den als wij. De gevangenis ziet er zo uit: blok 1 heeft on- veer 70 cellen, met 4 tot 8 gevangenen in elk. Blok 2, drie verdiepin gen hoog, is de hospitaal- bouwd is. Toen de Rus- safdeling. Blok 3 heeft 77 5pn pr ppn ppvanupniR N all OILS een Kiem SlUKje _0nQT, mot 4 tot 14 cro_ Dinsdagmiddag hebben de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet een bezoek gebracht aan Haarlem. De oudste twee prinsessen bevonden zich onder de vijf tien leerlingen van de drie hoogste klas sen van het Baarns lyceum. De lyeeïs- ten werden vergezeld door twee docen ten. Het gezelschap kwam om een uur bij de N.V. Grafische Inrichting Joh. Enschedé Zn. aan het Klokhuisplein, waar allereerst de koffiemaaltijd werd gebruikt. De lyceïsten maakten een rondgang door het bedrijf, waarbij zij speciaal een kijkje namen bij de ver vaardiging van bankbiljetten en post zegels. In het museum-Enschedé hield de heer Chr. de Moor, aesthetisch ad viseur van het hoofdbestuur van de PTT, een korte lezing over de vervaar diging van postzegels. Omstreeks kwart over vier verliet het gezelschap weer het bedrijf. Tegelijkertijd vertoefde ook prinses Margriet in Haarlem. Zij was in gezel schap van een vriendin en van enkele hofdames. Zij bracht aanvankelijk on gemerkt een bezoek aan de tentoonstel ling „Madame" in de Haarlemse Vlees hal. Het bezoek zou inderdaad onge merkt gebleven zijn, als de cassière haar niet had opgemerkt. Na overleg besloot men de prinses rustig de ten toonstelling te laten bekijken zonder De V .P.-correspondent Zaki Salama (links) inte Cruz*beiden ihiustaf Abrahams (naast hem) en de SpanW°: die in het Suezkan'aal van legionnairs van het Franse vreemdelingenlegioen, die m het Suezkawml van het troepenschip Flaminiawaarmee zy op weg waren van Indo China naar Voord-Afrika, overboord sprongen en zo m Egypte en in gevangenschap terecht kwamen Tezamen met 34 lotgenoten wachten de beide mannen m de gevangenis van Suez, waar deze foto werd gemaakt, op hun veroordeling we gens het illegaal overschrijden van de Egyptische grens.... verder officieel betoon. Ongeveer an derhalf uur bleef prinses Margriet bij „Madame". Het spel om de prinses incognito de tentoonstelling te laten bekijken werd door een der hofdames voortreffelijk gespeeld. Zij vroeg namelijk aan de cas sière, wijzend op prinses Margriet: „Kan dit meisje voor half geld?" De prinses bleek beneden de leeftijd te zijn en kreeg derhalve een kinderkaart. sen er een gevangenis van maakten, verdeelden zeeP- zij het klooster in vier De kapper, een gevan- hoofdblokken en bouw- gene, bewerkte ons haar den er vier wachttorens en baard met een tondeu- omheen, die uitzicht bie- se. Aan niemand werd den op elk deel van de een scheermes toever- gevangenis. trouwd. Aanvankelijk Vanuit de ramen zie ie werden onze hoofden kaai een weg, die oostwaarts gekr.ïpt, maar in 1954 naar Siberië leidt. De werden de omstandighe- Russen zeiden dat van den beter en mochten we hier gevangenen „doden- ons haar langer dragen, marsen" begonnen naar De zwart-wit gestreep- Siberië in de tijd der te gevangenispakken wer- Tsaren. Je kunt ook een den ook in 1954 afge- glimp opvangen van de schaft en daarna kregen Kiiasma-rivier, die ro- we goedkope burgerpak- mantisch genoemd wordt ken en schoenen. De in de werken van Poesj- winterjasjes waren opge- kin en andere Russische vuld en warm. schrijvers maar wat mij De gevangenismaaltij- cellen, met 4 tot 14 ge vangenen in elke cel. Blok 4 heeft 90 kleinere cellen voor 5 man elk en wordt gebruikt in ge val van straf en voor ge vangenen op doorreis. De gevangeniscomman dant is een luitenant-ko lonel. Hij heeft een ma joor en verscheidene lui tenants als aides. Ieder blok staat onder een ser geant, met 7 tot 10 be wakers die constant moe ten patrouilleren en de kijkgaten moeten afwer ken. Voor ik vertrok waren mijn lotgenoten Oosten rijkers, Duitsers, Japan- betreft maar een modde- den daarentegen, naar ners en Russen" De linkse democraat professor Anto nio Segni heeft een nienwe Italiaanse regering gevormd en president Gron- chi hiervan in kennis gesteld. Segni heeft zijn ministerslijst vanmiddag aan de president voorgelegd. De 53-jarige Matus Cernak, de voor malige Tsjechische minister van Kun sten en Wetenschappen en president van de Slowaakse nationale raad in ballingschap, is gisteren in een post kantoor te München om het leven ge komen bü een bomaanslag, die door middel van een postpakket op hem werd gepleegd. Een zestigjarige da me, die vlak bü hem stond, werd even eens gedood. Twintig omstanders wer den gewond. Cernak, die voor de anti-commu nistische radio-omroep „Radio Vrij Europa" werkt, kwam in het post kantoor in de Agnesstrasse zijn post bus legen. Aan het loket gaf men hem o.a. een aan hem gericht pak ket af. Hij liep er mee naar een schrijftafel in het midden van de hal, waar zich op dat moment ongeveer veertig personen bevonden. Daarbij heeft hij het pakje willen openen, waarbij de helse machine onmiddel lijk afging. Het postkantoor werd van binnen door de explosie ernstig be schadigd. De meeste verwondingen werden veroorzaakt door rondvliegen de glasscherven van het dak en de ramen. Sinds de oorlog zijn in Duitsland reeds vijf maal explosieve postpakket ten verzonden. Op slechts enkele blok ken verwijderd van het postkantoor in de Agnesstrasse werd in 1953 een bom- expert van de politie gedood en drie omstanders gewond, toen een postpak ketje, gericht aan kanselier Adenauer explodeerde. Dat pakje was bij de po litie bezorgd door twee jongens toen ze de naam van de geadresseerde had den gelezen. Een man had hen ver zocht het even voor hem op de post te doen. Cernak heeft in het Tsjechisch ka binet gezeten tot 1938 en werd daarna ambassadeur te Berlijn. De afgelopen vier jaren woonde hij in ballingschap te München. Hü was tevens lid van de democratische Unie van Tsjechische bal lingen. (UP-Reuter.) Advertentie HMltM (Tot Donderdagavond) Overdrijvende wolkenvelden maar ook flinke opklaringen. Droog weer. Zwakke tot matige Noordelijke wind. Iets hogere middagtemperaturen. Zon: 4.30-21.03. Maan: 21.54-6.57. ADA, OKLAHOMA, 6 Juli (Uni ted Press). De politie van Ada (Oklahoma) heeft gisteren een weg afgezocht haar een vermist stuk been, dat chirurgen een paar uur later weer in de arm van een jon geman uit Missouri hebben gezet Het acht centimeter lange stuk been was weggerukt uit de onder arm van de 18-jarige John Ward Pearson uit Kirkwood, Missouri. Toen Pearson een auto bestuurde en daarbij met zijn arm buiten het raam rustte, was de arm door een tegenligger gegrepen. Pearson werd naar een ziekenhuis vervoerd. Om middernacht belde een chirurg de politie op en vertelde, dat hij de arm van de jongeman kon redden als het vermiste stuk been gevon den werd. De politie begaf zich ijlings naar de plaats van het ongeluk, vond het stuk been en haastte zich er mee naar de operatiezaal. De chi rurg heeft intussen verklaard, dat hij hoop heeft, dat Pearson zijn arm weer normaal zal kunnen gebrui ken. In Groningen is de 68-jarige heer J. Mulder uit Groningen onder een auto geraakt en vrijwel op slag gedood. De man wilde links afslaan met zijn rijwiel. Hij werd gegrepen door een hem ach- teroprijdende bestelauto van de P.T.T, (Van onze weerkundige medewerker) Gisteren en ook vandaag worden in ons land temperaturen waargenomen welke normaal zouden zijn voor Octo ber, maar in geen geval in Juli thuis horen. Er is gelukkig een verbetering in zicht. Boven de Noordzee en Enge land beweegt zich een krachtige rug van hoge druk naar het Oosten. De bewol king zal komende avond en nacht in het grootste deel van ons land ver dwijnen en ook de wind, die meer naar het Westen zal draaien, neemt tot zwak of matig af. Het weer zal morgen dan ook al een heel wat vriendelijker ka rakter hebben dan vandaag. Ook zal het morgen en waarschijnlijk ook over morgen droo5 weer blijven. Verder afnemen van de koude wind. Droog weer. Oplossing van de wolken velden. Temperatuur gaat weer stijgen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 1