De "Prooi ikui de "Rót* Tweede getuige herroept afgedwongen verklaringen Kom ook IN ZUIVELLAND Midden Juli normaal de warmste tijd van het jaar trie cfe Noorma^ 2023 kinderen ontvangen hun verkeersdiploma f SCBEEPYAARTBERICHTEW Mishandeld door Bandungse politie Rechter geeft geen garantie dat hij niet meer in handen van Bandungse itie komt politi Zomers van nu zijn niet minder warm dan die van vroeger N.V.P. GEERVLIET MELK- en ZUIVELTENTOONSTELLING GRATIS TOEGANG RHEUMA? brengt geestelijk lijden M.T.S.-PRAKTIKAN- TEN NAAR HET BUITENLAND [ÉÈË3 VRIJDAG 15 JULI 1955 PAGINA A Proces-Jungschlager plotseling uitgesteld RAVOTTA WOL A. J. KAAN „De Wolbaai" Wapenvermeerdering van Haarlem Wandtapijt moet gerestaureerd worden Haarlemse Politierechter HIL LLEGOMMiER VEROORDEELD WEGENS OPLICHTING In verband met sanering Gemeente wil panden aan Brouwersstraat kopen het grote u/onder in da nieuwe ^■-HOORTOESTELLEN-*^ Haarlems archief wordt gemoderniseerd G.G.D. per 1 Januari naar Kenaupark N.-Z.-Hollandsche boekte goede winst in 1954 <S> van 18 tot en met 27 Juli 1955 in het gemeentelijk Concertgebouw, Lange Begijnestraat, Haarlem GRATIS PROEVEN VELE ATTRACTIES! SURPRISES f\ koekoekklokken 't Silver Stoepke Haarlemse Nachtegalen naar Bilthoven a. Subsidie Vacantiezorg wordt mogelijk hoger Motorongeval Uitzending centraal geregeld 't Silver Stoepke Softbal GESLAAGD TOURNOOI VAN T.Y.B.B. VERKOPINGEN Geslaagde ouderavond St. Canisiusschool Leerlingen voeren horspel op Jhr. H. G. A. Quarles van Ufford overleden Voorzitter van de A.V.R.O. Geen spreekuur ^erVh^t: Nadat gisteren voor de tweede maal een getuige in de rechtszaak in Dja karta tegen de Nederlander Jungschla- ger de bezwarende verklaringen had herroepen die hij, naar hij zeide, tij dens het vooronderzoek onder de pres sie van mishandelingen had afgelegd, is vandaag de zitting uitgesteld tot vol gende week Donderdag. Als reden hiervoor werd opgegeven dat men niet gereed was gekomen met de voorbe reidingen. Gisteren mer, een was het de Indonesisch getuige Ul- staatsburger Advertentie kleur-, zon- en wasecht. Patroon gratis. Gen. Cronjéstr. 129 - Tel. 11385 - Haarl. Het wandtapijt „De wapenvermeer dering van Haarlem", dat gemaakt is naar een schilderij van Pieter de Greb- ber, moet gerestaureerd worden. De commissie van beheer van de werk plaats tot het herstel van antieke tex tiel achtte dit dringend noodzakelijk. Ter voorbereiding van de restauratie zal het stuk gefotografeerd en geschil derd moeten worden, hetgeen een be drag vraagt van 2.650. Op 6 Juni heeft het gemeentebe stuur zich tot de minister van O.K. W. gewend met het verzoek te willen bijdragen in de kosten van restauratie en voorbereiding, maar er werd nog geen antwoord uit Den Haag ontvan gen. De restauratie is echter dringend gewenst en daarom verzoeken B. W. de raad het gevraagde bedrag beschik baar te willen stellen. Als het ant woord van de minister binnen is, zul len nadere voorstellen worden gedaan. ,,Ja, het is voor een vereniging, die jongens van de straat probeert te hou den," had de 24 jarige Hiliegommer W. P. tegen een ai wat oude man ge zegd, van wie hij een harmonium wilde kopen, oeze vroeg 200,- voor het orgel, maar dat was P. te veel. „f 100 kunnen wy oecaten, want de jongens van onze Evangelisatie zijn arm." De eigenaar van net harmonium vond het een sympathiek doel. Ondanks dat zijn bezit volgens de taxatie 200,- waard was, meende hij de vereniging te moeten heipen en versocht zijn instru ment. „Maar ik kom een keertje in jullie ciuogeoouw kyxen zei hij nadat de transactie was aigesloten. ioen de oude inan op een goede dag dit plan ver- wezelijkte, oleek nem,- dat het verhaal van aat orgel niet anaers dan een „ver haaltje" was en hij kon onverrichterza- ke terugkeren. Gisteren stond P. terecht voor de Haarlemse Politierechter, verdacht van oplichting. Hij ontkende vele punten in de beschuldiging, maar gaf toch wel toe, verkeerd gehandeld te hebben. De Officier van justitie, mr. R. W. F. van der Valk Bouman, had aaar dezelf de gedachten over. „Hier staat een bij zonder gladde jongen, die niet schroomt de getuigenverklaringen zo veel moge lijk tegen te spreken." De eis luidde: zes weken gevangenisstraf. Twee weken onvoorwaardelijk, vier voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en toezicht van de Protestantse Reclasse ring, oordeelde de politierechter mr. H. G. Rambonnet. De gemeente Haarlem is van zins zeven percelen aan de Brouwersstraat aan te kopen in verband met de sane ringsplannen voor die omgeving. De panden verkeren in slechte staat van bewoonbaarheid, terwijl drie er van reeds onbewoonbaar verklaard zijn. De totale kostprijs bedraagt 6.650. waarbij een bedrag van 572.aan overdrachtskosten moet worden geteld. De huuropbrengst bedraagt ongeveer 1.595.per jaar. Advertentie KONINGSTRAAT 11 TEL. 16171 HAARLEM Vraagt uitgebreide brochures van Nederlandse afkomst, die zijn verklaringen herriep. Hij zei deze verklaringen te hebben afgelegd, om dat hij door enkele leden van de politie, onder wie inspecteur Enduh en hulpinspecteur Quix, was mishan deld. Men had hem vastgebonden en toen geslagen. Ten bewijze hiervan toor.de Ulmer de rechter een litte ken onder het oog. Tenslotte had nij het proces-verbaal getekend. Woensdag had hij dezelfde getuige nissen nogmaals voor de Officier van Justitie herhaald, die hem daarop gis teren vroeg waarom hij toen de be kentenissen had bevestigd. Getuige zei ook dit uit angst te hebben gedaan en zich voorgenomen te hebben pas voor de rechter zijn oorspronkelijke verkla ringen te herroepen. De 42-jarige Ulmer, die vroeger op zichter was bij de dienst voor open bare werken in Pontianak, verklaarde thans Jungschlager pas voor het eerst in Djakarta bij de criminele recherche te hebben gezien. Daarvoor had hij ook nooit van hem gehoord. Hij zeide ook Schmidt niet te kennen. Baden had hij in Bandung ontmoet. Fritz Ba den is de getuige, die vorige maand ook zijn onder dwang afgelegde verklaring voor de rechter heeft herroepen. De tijdelijke verdedigster, mevrouw Bouman, vestigde vervolgens de aan dacht op de nota van de Indonesische regering aan de Nederlandse regering, waarin staat, dat voor de rechter de verdachten alle gelegenheid krijgen eventuele afgedwongen verklaringen in te trekken. Mevrouw Bouman ver zoekt de rechter er op toe te zien, dat getuige niet meer in handen van de Bandungse politie komt. De rechter zeide echter hierover niet te kunnen beslissen en de Offi cier van Justitie stelde zich op het standpunt, dat dit van de politie af hangt. „Er zijn ook mensen, die graag in Bandung zitten", zo verklaarde hij Getuige reageerde hierop: „Ik wil in Djakarta blijven. Hier is het maar éér. man, in Bandung is het een hele bende". (P.I.A.) Het gemeente-archief van Haarlem vraagt al sedert enige tijd om moderni sering. In de loop der laatste jaren zjjn verschillende methoden beproefd en tenslojte heeft men een keuze ge daan. Met deze modernisering zal een bedrag van in totaal 14.500.ge moeid zijn en B. en W. verzoeken de raad dit bedrag beschikbaar te willen stellen. Men is van plan voor het dynamische archief het hangcodexsysteem in te voeren, waarvoor een aantal kasten en mappen zal moeten aangeschaft wor den. Voor het statische archief zal men gebruik gaan maken van de speciale archiefdozen, die de Vereniging van Nederlandse Gemeenten verkrijgbaar stelt. Deze dozen hebben het voordeel, dat zij dichtgeklapt kunnen worden, wanneer zij leeg zijn en dus niet veel plaatsruimte eisen. In het bedrag dat B. en W. vragen, zijn ook de kosten begrepen van enig meubilair dat nodig is ter aankleding van de gemeentese cretarie en van het representatieve deel van het stadhuis. Als alles goed gaat, zal de G.G.D. per 1 Januari van het volgende jaar worden ondergebracht in het gebouw aan het Kenaupark 18. De G.G.D. krijgt de benedenverdieping, terwijl in de rest van het gebouw een gedeelte van het bedrijl van Openbare Wer ken komt te zetelen. Eer het zover is, zal aan het pand een en ander moeten worden opge knapt en veranderd, waarmee een be drag van 12.900.gemoeid zal zijn. B. en W. verzoeken nu de faad het gevraagde bedrag te willen voteren. De Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer- Mij. te Haarlem heeft in 1954 een saldo winst behaald van f 1.812.982 (f 1.065.645). Voorgesteld wordt een onveranderd di vidend van 7 procent. Per eind Decem ber bedroeg de personeelssterkte 1312 man (1318 aan het eind van 1953), waar van 910 in vaste en 412 in losse dienst. De directie is er in geslaagd het per son eelbestahd op peil te houden. Aan het einde van 1954 waren 149 bussen in bedrijf (148); er zijn 11.442.346 buskilometers gereden (10.681.243) en 28.411.881 reizigers vervoerd (27.044.078). De 182 tramrijtuigen (186) hebben 10959.798 rijtuigkilometers afgelegd (10.833.884 km) en 27.174.830 reizigers vervoerd (28.029.819). Advertentie Geopend van 10 fo( 12 uur, van 2 tof 5 uur en 's avonds van 7 iol 10 uur 's Zondags de gehele dag en op Maandag 's morgens gesloten. GN (Van onze weerkundige medewerker) Het K. N. M. I. te De Bilt, en wel voornamelijk de afdeling Klimatolo gie houdt er meteorologische jaarboe ken op na, die ons van de laatste hon derd jaar precies kunnen vertellen, ho mooi en hoe warm de zomers ge- W Waanneer wij het aantal zomerse da gen (temperatuur 25 gr. of hoger) ne men dat in De Bilt werd waargeno- n. jn', dan zien wij, dat dit aantal nor maal 23 bedraagt. Na de zomer van 1949 met 31 zomerse dagen, zijn wij daar de laatste vijf jaar onder geble- ven. Verleden jaar waren het er mAan de kop staat de fantastisch mooie zomer van 1947 met 62 zomerse dagen. Van 1902 tot 1910 kwamen negen veel te koude zomers voor, va 1922 tot 1932 was alleen de zomer van 1925 iets warmer dan normaal. Dit zijn slechts enkele voorbeelden om aan te tonen, dat de bewering, als zouden de zomers vroeger veel mooier en warmer zijn geweest, onjuist is. Het is ons al vele malen geble ken, dat de buitengewoon mooie zomer van 1947 ons zo heeft ver wend, dat wij ons d« laatste jaren elk voorjaar weer de illusie van een herhaling hiervan in het hoofd halen. Maar dit neemt niet weg, dat wij het wei met een ieder eens kun nen zijn, dat vooral de laatste vier zomers zeer slecht zijn geweest. „Meneer", zo schreef ons onlangs iemand, „komt er nu maar recht voor uit, dit slechte weer is nergens anders een gevolg van dan van de atoom bomontploffingen". Hoe men in alle landen hiernaar onderzoekingen instelt, er is geen en kel bewijs te leveren Ook vroeger kwamen er perioden met koele en re genachtige zomers voor. Toen waren er nog geen atoomontploffingen. En.... zo vragen wij ons af, roe zijr> dan de hittegolven, welke thans in Spanje. Amerika en Scandinavië voorkomen, te verklaren? Uit temperatuurwaarnemingen van vele tientallen jaren blijkt, dat nor maal de warmste periode van het hele jaar in de tweede decade van Juli valt. De hoogste top ligt tussen 12 en IS Juli. Hetgeen ook nu blijkt. Advertentie met volledig slagwerk vanaf f 28.— de kleine zaak met de grootste keuze GROTE HOUTSTRAAT 49 Weer of geen weer, de Haarlemse Nachtegalen .uilen zich niet laten weer houden Donderdag 21 Juli o.l.v. de dames Kampmeyer naar Bilthoven te gaan. Ook deze keer zal de zanggroep in sanatorium Berg en Bosch een finan ciële verrassing bezorgen in een speciaal daarvoor door een der meis jes geschre"?n zangspel, waarin de dans een grote plaats inneemt. 27. Besluiteloos staan Eric en zijn twee gezellen onder de klip. Het vreemde roeischip met Eric's hond en het mystérieuZe roodharige meisje aan boord is tussen de eilanden verdwenen. De mogelijkheid bestaat, dat ze ergens zijn geland. Potseling trekt Eric zijn metgezellen bliksemsnel terug onder de rotsen en de reden wordt hun het volgend moment dui delijk. De harige krijgers zijn weer op de klippen verschenen; ze wijzen met drukke gebaren over het water en turen onafgebroken naar het schip, dat daar tussen de eilanden verschenen is: Erwin's Drakar! Gelukkig heb ben ze geen erg in het drietal, dat zich op een veilig plekje in een rots spleet terugtrekt. „Het lijkt er veel op, dat ze dat andere schip volgen", mompelt Eric, die vol spanning toekijkt, maar daarbij niet vergeet de krijgers op de rots in het oog te houden. Svein zwaait met gebalde vuis ten in de richting van de klip. „Dat overkomt ons nu al de tweede keer!" gromt hij binnensmonds. „Dat is om wild te worden! Iedere keer als ons schip in zicht komt, zijn die monsterlijke kerels bij de hand, om alles voor ons te verknoeien! Bah!" Hij wordt onderbroken door een gesmoorde kreet van Axe en bijna gelijktijdig zien ook Eric en Svein het. Op een der uit de kust liggende eilandjes verschijnt een kleine gestalte, die zon der meer in zee loopt en op Erwin's Drakar toezwemt. Wat ze echter niet kunnen zien, is, dat dit niemand anders is dan het meisje met de vlam mend rode haren. Advertentie Voorafgegaan door een geluidswa gen trokken gistermorgen 875 Haarlem- mertjes, jongens en meisjes van de hoogste klassen der lagere scholen, naar de Grote Markt, waar in het Rem- brandt-theater de uitreiking van ver- keersdiploma's plaats vond. Eerder hebben reeds 870 kinderen het getuig schrift ontvangen, terwijl vandaag in het Concertgebouw nog 278 candida- ten het papier krijgen. De verkeersexamens zijn dit jaar ta melijk moeilijk geweest. 13.25 pet. der kinderen moest worden afgewezen, hetgeen 4 pet. meer is dan in 1954. Het grootste struikelblok was deze keer het schriftelijk gedeelte, waar van sommige vragen velen voor onop losbare problemen stelden. Toch wisten 52 kinderen het examen zonder fouten te beëindigen. Gisteren stonden er 25 op het podium, die allen een verkeersvlaggetje ontvingen. De Noorderschool kwam met 15 eervolle vermeldingen wel bijzonder goed uit de bus. Hilda Schoonenbeek en Ria Stam, beiden van de Dominica Savio- school, verwierven extra lof, omdat zij het practische gedeelte op de fiets of te voet uitmuntend volbrachten en daarvoor kregen zij een insigne opge speld. In het Rembrandt-theater was het gisteren een geweldige drukte. Er waren plaatsen tekort en voordat het feest nog moest beginnen, zongen de kinderen al het hoogste lied. Na een begroetingswoord door de heer A. M. M. v. Loon, voorzitter van de Ver. voor Veilig Verkeer afd. Haar lem en omstreken, werden de diploma's uitgereikt en tevens de insignes opge speld. Onder leiding van de heer L. J. Indien de raad een desbetreffend voorstel van B. cn W. aanneemt,zal de bijdrage van de gemeente Haarlem aan de Centrale Commissie voor Kin- dervacantiezorg van 10.50 worden ver hoogd tot 12,50 per uitgezonden kind. Door de intensievere werkzaamheid der Jeugdzorginstellingen neemt het aantal kinderen dat voor uitzending in aanmerking komt ieder jaar toe. Dit jaar komen 927 kinderen voor uitzen ding in aanmerking, afgezien van hen wier vacantie door de dienst voor soci ale zaken betaald wordt. De prijzen van vervoer, voedsel en onderdak zijn verhoogd. De bijdragen van de ou ders kunnen slechts met 50 cent worden verhoogd, zodat de gemeente gevraagd wordt over de brug te komen. In to taal wordt een bedrag van 3.187,50 meer gevraagd dan begroot was. Gisteravond ongeveer kwart over zeven verloor de 31-jarige motorrijder C. D. L. door onbekende oorzaak plotseling de macht over zijn stuur in de v. Ostadestraat. Hij kwam te vallen en liep verwon lingen op aan zijn hoofd. Hij is vervoerd naar het ziekenhuis St. Johannes de Deo. De Landelijke Coördinatie Commissie der Ned. M.T.S. Corpora heeft, na bijna anderhalf jaar overleg met buitenland se organisaties, de mogelijkheden ge schapen voor praktikanten der Ned. M.T. Scholen, tijdens een gedeelte van hun ^ractisch jaar in het buitenland practisch werkzaam te zijn. In een uitvoerig rapport aan de Ver eniging van Directies der Ned. M.T. Scholen (V.N.T.S.) heeft de Commissie de resultaten van het overleg met het buitenland uiteengezet. Onder auspiciën van de V.M.T.S. werd ruim twee jaren geleden een Commissie ingesteld om voor de uit zending van Ned. M.T.S.-Praktikanten naar het buitenland een Stichting te vormen. Teneinde de uitzending naar het bui tenland in het komende studiejaar reeds te verwezenlijken zijn door de Landelij ke Coördinatie-Commissie uitvoerige besprekingen gevoerd met organisaties uit Duitsland, Oostenrijk, Zweden, De nemarken e.a. welke de uitwisseling van praktikanten, met overeenkomende opleiding, behartigen. Voor M.T.S.-praktikanten, welke tenminste ''es maanden praktijk heb ben en de leeftijd van min. 18 jaar bereikt hebben, is thans een uitzen ding naar het buitenland voor ten minste drie maanden mogelijk. Deze uitzending geschiedt in het ka der van een internationale uitwisse ling van Middelbare Technische Stu denten en vindt plaats volgens de richtlijnen der stagière-overeenkom- sten tussen Nederland en de reeds eerder genoemde landen, in overleg met het Ministerie van Sociale Za ken en het Rijksarbeidsbureau. Wanneer de eenmaal te vormen Stichting mogelijk verwezenlijkt wordt en het daarbij te vormen permanent bu- rea zijn werkzaamheden kan aanvan gen kunnen door de L.C.C. alle werk zaamheden en bereikte resultaten be treffende deze internationale praktikan ten-uitwisseling worden overgedragen. v. Mechelen zong de jeugd een ver- keerslied en o.a. „Dat het lente is". De film „Twee jongens en een auto", die naast alle mogelijke interessante ver keerssituaties het onderwerp „Hard rij den" in apart verband behandelde, werd tenslotte met groot enthousiasme gevolgd. Een vulkoek in de ene en het gloed nieuwe diploma in de andere hand trokken de jongens en meisjes naar huis, napratend over de leuke film en over het feit, dat het vorige jaar onge veer 300 Nederlandse kinderen de dood in het verkeer vonden. „Dat is een hele school", had de heer v. Loon ge zegd. Advertentie REIS-PORTEFEUILLE WEKKERS vanaf f 18.5-0 de kleine zaak met de grootste keuze GROTE HOUTSTRAAT 49 Deze week is in de softbalcompetitie een grote verrassing gevallen. Het negental van Sportclub Haarlem heeft vriend en vijand verrast door lands kampioene H.H.C een nederlaag te be zorgen. Met niet minder dan 51 ble ven de Sportclub-dames in de meerder heid, waardoor momenteel alleen H.C.K. nog een kansje heeft behouden. Dinsdag a.s. zal de beslissing kunnen vallen in de belangrijke ontmoeting H.H.C. H.C.K. De uitslagen van de eerste klasse- wedstrjjden waren: S.C.Haarlem— H.H.C. 5—1; Schoten—E.D.O. 5—0: V.V.G.A.Pinguins 31. Zondag organiseerde de vereniging T.Y.B.B. op de terreinen aan de Schalk- wijkerweg in Haarlem Oost een bijzon der geslaagd todrnooi, waar de gezellig heid hoogtij vierde. Het Beverwijkse Rooswjjk presteerde het als tweede klasser sterke eerste klasse negentallen achter zich te laten en de eerste plaats te bezetten. De twee de plaats werd ingenomen door Sport club Haarlem, waarvan Nita Jansen wel bijzonder productief was met drie home runs. In de tweede poule kwam de eer ste prijs terecht bij het Amsterdamse D.C.G., dat op de voet werd gevolgd door Pinguins 2 uit Heemstede. TYBB kwam op de vierde plaats en won zelfs de wedstrijd tegen H.C.K. De andere ontmoetingen gingen verloren, hoewel alle met miniem verschil. Uitslag van de veiling van 4 Juli 1955 Brouwersplein 23 zw. en rd., 24 zw en r,d' e"„„25 *W-,en„rd- 0Pbod f 24500.—,af slag 800, totaal 25300, J. v. Bodegraven qq Atjehstraat 91, niet geveild Parklaan 98, opbod f 7000.—, afslag f 10, totaal f 7010.A. J. Schouten qq. Zuid Brouwerstraat, niet geveild. Sl?njestraat 80- opbod f 3000.—, totaal f 3000.-, J. ph. Halstein. Zijlweg 128 zw. en rd., niet geveild. Gisteravond is in het jeugdgebouw aan de Koningsteynstraat een oudera vond gehouden van de St. Canisius school. Het hoofd der school, de heer H. J. Bruns, heette de ouders welkom en wees op het belang van het ver" stevigen van het contact tussen ouders en school. Daarom was het goed de jongens voor de vacantie nog iets te laten presteren. Op het podium zong een aantal leerlingen het Canisiusliea. Onder leiding van de heer P™ns werden daarna een aantal geschiede s lessen in liedvorm ten gehore gebrac o.a. de slag in het Teutoburgerwoud en 't Ros Beyaard. Het lied ^an Hertog Jan, de beschermer der Brabantse steden, en de slag van doeringen ont braken evenmin op het zonder genoten de hoorspel Karei ende Elegast, dat werd oDcrevoerd onder leiding v&n de heer Grummelts, waarbij het toneel herscha pen was in een studwzaal. Interessant was bet te zien, welke attributen er gebruikt werden om de verschillende geluiden na te bootsen. Onder de pauze konden de ouders op een kleine tentoonstelling zien wat hun kinderen op school zoal presteren met tekenen, boetseer- en houtsnijwerk. Na de pauze werden er enkele kleurenfilms gedraaid over bijbelse onderwerpen, waarna kapelaan J. C. H. van Pol namens de pastoor W. C. van Gastele de avond sloot met een dankwoord. Woensdag 19 Juli houdt de Klaver- jasclub St, Jan, die een onderafdeling is van de KAB kring Oost een klaver- jaswedstrijd in haar clubgebouw aan het Teylerplein, waarna uitreiking van de wisselbeker, beschikbaar gesteld door het kringbestuur Oost van de KAB, plaats vindt. Belangstellenden worden uitgenodigd de avond bij te wonen ter kennismaking. KARIMATA p. 13 Sabang n. Colombo. KENIA p. 13 Kaap de Gata n. R'dam. KOTA AGOENG 13 te Southampton. KOTA BAROE 13 te Cheribon. KORENIA 13 te Trinidad. LOOSDRECHT 13 te Karachi. LOENERKERK 13 te Genua. LEUVEKERK 13 te Port Said. LAWAK p. 13 Curasao n. Kaapstad. LOMBOK 13 van Port Said n. New York. Jhr. H. G. A. Quarles van Ufford, consul van Noorwegen, voorzitter van de Alg. Ver. Radio Omroep A.V.R.O. en oud-procuratiehouder van de B.P.M. heeft Donderdagmiddag omstreeks 1 uur een hartverlamming achter het stuur van zijn auto gekregen. Hij reed op dit spitsuur in de drukke Haagse Park straat. Zijn wagen schampte een andere auto, verloor vaart en reed het trot toir op, waar hij met geringe snelheid tegen de pui van een der B.P.M.-kan- toren terecht kwam. Een arts van de G.G.D. constateerde de dood, vermoe delijk door hartverlamming. Het stof felijk overschot is naar het ziekenhuis Zuidwal vervoerd. De licht beschadig de auto werd door de politie in beslag genomen en door de brandweer weg gesleept. Het is opmerkelijk, dat nie mand op dit drukke uur door de op het trottoir rijdende auto geraakt is. Jonkheer H. G. A. Quarles van Uf ford werd in 1894 te Noordwijk gebo ren. Hij ontving een opleiding tot ar tillerie-officier aan de K.M.A. te Breda en trad nadien in 1919 in dienst van de Bataafse Petroleum Maatschappij. In 1920 werd hij uitgezonden naar het toenmalige Batavia als secretaris van de hoofdadministrateur van het Indi sche bedrijf van de Bataafse. Na de tachering te Balik Papan en waarne ming van de hoofdvertegenwoordiging te Batavia werd jhr. Quarles In 1926 overgeplaatst naar de Amerikaanse af deling van de B.P.M. te Londen om vervolgens in 1928 teruggeplaatst te worden op het hoofdkantoor te Den Haag. In 1932 werd hij tot directeur van de Venezolaanse bedrijven van de B.P M. benoemd. Gedurende de oorlog deed hij in Londen in samenwerking met andere hoge functionarissen van de B.P.M. buiten het bezette vaderland belangrijk werk. Na de oorlog in Ne derland teruggekeerd, vervulde jhr. Quarles de bijzondere functie van „of fice-manager" te Den Haag en was te vens procuratiehouder van de Bataaf se. Tot aan zijn pensionnering op 1 J- nuari 1953 leidde wijlen jhr. Quarles van Ufford tevens de public relations van het bedrijf. Jhr. Quarles van Ufford was drager van enige hoge onderscheidingen. MATARAM 13 op 300 mijl W. Azoren naar Beyrouth. MELISKERK 13 n.m. te Amsterdam. MUIDERKERK 13 te Rotterdam. MARPESSA 13 te Singapore. MOLENKERK 13 van Aden n. R'dam, MURENA p. 13 Bundaberry n. Bal. Papan. MANTO 13 te Valencia. NOTOS 13 te Istanboul. OBERON 13 te Barahona. OOSTKERK 13 van Suez n. Aden. PRINS WILLEM II p. 13 Lands End naar Havre. PENDRECHT p. 13 Mona Fassane n. Norf. POLYPHEMUS 13 te Liverpool. PHRONTIS p. 13 Kreta n. Genua. PERNA p. 13 Azoren na Curasao. ROEPAT 13 te Suez. PHILETAS 13 te Ancona. ROTTI 13 te Penang. PLATO 13 te Bilbao. STENTOR 13 van Trinidad n, Demarara. SALLAND 13 te Hamburg. STRABO 13 te Lissabon. STAD LEIDEN 13 van Port Said n. Amst. SALATIGA 13 te Singapore. TAMO p. 3 St. Vincent n. Antw. TAWALI 13 te Djeddah. TERO 13 te Santos. TARIO 13 op 400 mijl Z.W. Lands End n. Europa. TITUS p. 13 Burdings n. Oran. TJIPANAS 13 te Singapore. TALISSE 13 te Newport News. TJIWANGI 13 te Buleleng. TELAMON 13 te Curasao. TJIBODAS p. 13 Singapore n. Djakarta. TANKHAVEN III p. 13 Sngapore n. Por Swettenham. TJISADANE 15 te Kaapstad. TANKHAVEN I 13 te Soengei Gerong. ABBEDIJK 13 van New York n. Antw. ABBEKERK p. 14 Kp. Guardafui n. Aden. A.LBLA§SERDIJK 13 te Rotterdam. ALHENA 14 te Recife. ALNATI 14 te Buenos Aires. BLOEMFONTEIN 13 van Durban n. East London. BONAIRE 13 1200 m. NO. Barbados naar Barbados. BOSCHFONTEIN 14 te Genua. COTT1CA 13 van Horta n. Plymouth. HYDRA 14 te Pt. au Prince. JOHAN v. OLDENBARNEVELT 14 te Sydney KORERNIA 14 van Trinidad n. Las Palm. MAASDAM 13 200 m. ZTW. Halifax naar Cobh. MAASLAND 13 van Rio de Janiero naar Hheos. NIEUW AMSTERDAM 13 van Soutampton n. New York. -OOSTKERK 13 van Suez n. Aden. ORANJE 13 900 m. WT. ColojflbO n. Col. ORANJEFONTEIN 13 390 m. NO. St. Hele na naar Kaapstad. ORANJESTAD 13 te Madeira. ORESTES 13 van Pt. au Prince n. Antw. PRINS WILLEM II 14 te Havre. PYGMALION 13 van Laromana n. R'dam. RIJNDAM 13 150 m. OTN. Kp. Race n. New York. STAD ARNHEM 13 van Durban n. Lar. Marqués, STAD LEIDEN 13 van Pt. Said n. Genua. TROMPENBERG p. 13 Azoren n. Houston. WATERLAND 14 te Buenos Aires. WATERMAN 13 bij Anticosti Eil. verw. v. Quebec. WESTERDAM 13 630 m. NW. Fayal n. R'd. WILLEMSTAD 13 van Grenada n. Barbad. IJSSEL 14 van R'dam n. Lissabon. Wethouder A. v. Geluk uit Bloemen- daal zal morgen geen spreekuur houden. PORTIES „oV»8i COMPANY Or GREAT RHlTAli ne>t e*t fUifci»tirwf Trede Merkt MERCttttUS wlb SCDOS LAAN Wwwwm*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 2