„St. Caecilia" uit Noord en „Euphonia uit Oost zullen één corps gaan vormen fout! I Houdt eert dag DOOR EEN ZATERDAGSE BRIL Jonge mensen hebben helaas te weinig belangstelling voor harmonieën Nieuw busstation Zandvoort krijgt waardige entourage Madurodam Zomerexpositie „30 X 1" Nog steeds geen rolschaatsbaan Nieuw Haarlems jaarboekje LET OP IN HET VERKEER Karakter van gemeenschapscentrum FUSIE VAN TWEE MUZIEKCORPSEN Pijn aan Uw voeten? Het wachten is op nieuw ontwerp voor restaurant 'iSf'S ThS" dé h.h. missen op zon dag DODGE FL. 11695.-- Onderhandelingen' over „De Hoofdwacht" nog steeds gaande Herdenkingssteen in Het Huis Van Looy ZATERDAG 23 JULI 1955 PAGINA 3 In Huis van Looy" Een handige uitgave Vereniging „Haerlem" Reünie Kon. Mannenkoor „Caecilia" VOLLEYRAL-TOUR. NOOI VAN O.G. AFGELAST Sedert kort zijn de R.K. Harmonieën „St. Caecilia" uit Haarlem-Noord en Euphonia" uit Haarlem-Oost een fusie aangegaan, waardoor men verzekerd is geworden van één krachtig muziekkorps. Er zijn tal van oorzaken, die deze fusie gewenst maakten. Met name vooral de geringe belangstelling van de jeugd, waarvan haast geen practische medewerking is te verwachten. Voorts heeft „St. Caecilia" te lijden van een verlies in ledental, door emi gratie, verhuizing en militaire dienst. Daarnaast staat nog al is de fusie niet afgedwongen het streven van het gemeentebestuur, Haarlem's Bloei en de Bond van Haarlemse Muziek verenigingen om het aantal corpsen in Haarlem te beperken. Liever een klein aantal verenigingen, zo is het standpunt, die levensvatbaarheid bezit ten, dan vele die zich stuk voor stuk nauwelijks staande weten te houden. Uit dit oogpunt bezien is de fusie als het ware een noodzakelijk geworden bloedtransfusie en ofschoon het de bewoners van Noord kan spijten, dat hun eigen harmonie zoals ze St. Caecilia zo gaarne zagen nu wat meer gemeengoed zal worden, toch weten we, dat Caecilia zo veel mogelijk deze wijk trouw zal blijven, als op haar een beroep wordt gedaan. - Het zal allen, die zo gaarne achter de harmonie meetrokken, goed doen, als we hier een greep doen uit het rijke verleden van dit corps, dat thans 36 jaren telt. Voortgekomen uit de St. Jozefgezel- lenvereniging, werd St. Caecilia op 3 Augustus 1919 opgericht op initiatief van kapelaan Leipzig en de heer Chr. Huijboom. De laatste zou de dirigeer stok ter hand nemen. Het benodigde geld werd gevonden door renteloze aan delen, die spoedig geplaatst waren dank zij de liefhebbers van muziek in Oud- Schoten en aan de Jan-Gijzenvaart. Een maand later reeds kon op een feestavond van de Gezellen worden be kend gemaakt, dat voor 13 man instru menten waren gekocht. Heel snel werd de bezetting en daarmee het instrumen tental uitgebreid tot 20 in 1920. Het daaropvolgend jaar werd een druk jaar met niet minder dan 21 concerten en 5 serenades, terwijl voor het eerst ook deelgenomen werd aan een concours, dat in Warmond plaats had en een eer ste prijs in de marswedstrijd met nog een derde op het concert-concours op leverde. Verschillende successen volg den hierop in verscheidene plaatsen van ons land, waardoor St. Caecilia een Advertentie Als U pijnlijke, warme, vermoeide voeten heeft brengt een voetbad slechts tijdelijke verlichting. Er is nu echter een middel, dat U van Uw voetpijnen bevrijdt, en het is heel eenvoudig. Wrijf ze 's morgens even in met Go-On. Het verjaagt de pijn, ver zacht de huid, voorkomt overmatig transpireren en bevordert de bloeds omloop. Go-On geeft geen vlekken op nylons of sokken en is erg voordelig. Haal een tube Go-On en probeer het zelf. Volgende week Dinsdag zal om acht uur 's avonds in de zalen van het Museum „Huis van Looy" een zomer- tentoonstelling worden geopend onder de naam „30 X 1". Het betreft een reeks tekeningen van Kees Verwey, getiteld Ontmoetingen van de dichter Antho- nie Kok". De expositie, die met medewerking Van het Rijk georganiseerd is door de gemeente Haarlem, zal Dinsdagavond om acht uur worden geopend na een inleiding door prof. dr. J. Q. van Reg- teren Altena, directeur van 's Rijks Prentenkabinet te Amsterdam. Het is al weer geruime tijd geleden, dat het Haarlemse gemeentebestuur met een voorstel op tafel kwam om de heren VV. en H. Ooms uit Dn Haag en J Peters uit Haarlem gelegenheid te geven tot exploitatie van een rolschaats baan op het terrein van de gemeentelij ke ijsbaan aan de Kleverlaan. Het lag in de bedoeling, dat mej de bouw in de winter van 1954 *011 worden begonnen, zodat deze zomer al de kinderen over de baan zouden kunnen Het is allemaal heel anders geto^ Detoestand op het terrein aj_ verlaan is nog volkomen deze" inig les duidt er op, dat er dit seizoen weiin g meer van de rolschaatsbaan teie .De moeilijkheden, die zo ver^af febben gewerkt, betreffen voorname d-'k de bouw van het restaurant. Door 0o),architect werd eerst in Februari ont„Veel la.er dan was berekend een een rP ingediend voor de bouw van tok1 restaurant, waarin tevens kleed- In Jes, loketten e.d. waren begrepen. gehVer'oand met de eisen, die aan dit dati°Uw gesteld worden de accommo- d moet immers zijn aangepast aan dlJ?"ba"I als £aiLde rotschaatsbaan - «enen bijvoorbeeld alle commissieka- saaie aanhmf ende ontwerp een wat ran zou bieden. Het restau- en vonHoi?lmers geheel vrij te liggen rins 7oi mdereen duidelijk zichtbaar en ~~r.z5 "et aan zekere eisen van repre sentatie moeten voldoen. Tot nu toe is vr geen tweede ontwerp ingediend en oaarop is nu het wachten. Wanneer eenmaal de goedkeuring op het nieuwe ontwerp is afgekomen, zal dé bouw van bet geheel niet meer dan twee maanden m beslag nemen. De gemeente Haarlem zal zorgen voor ophoging van het ter rein, dat voor de rolschaatsbaan be stemd is. De baan zal worden aangelegd op het stuk grond van de kinderijsbaan en meet 42 bij 26 meter. Een gedeelte van de schoonrijdijsbaan zal dan ter beschikking van de kinderen komen. Begrijpelijk floreert ook de vereni ging, die de heer J. W. Palm wil op richten niet bijzonder, zolang de baan er nog niet is. Tot nu l.i hebben zich 20 personen aangemeld. 6.30. 7.30. 9 (Hoog- 6.30. 7.30, 8.30. (Hoogmis) 10, 11 en 12 uur. Jozef: 6.45, 8, 9.15 (Hoogmis) en 11 uur: B- Bavo (Kathedraal) misi li en L2 uui Antonius van Padua: H. 18 uur: Avondmis 'a U Vr. Rozenkrans (Spaame): 6, R 10.30 (Hoogmis) en 12 uur. 7.30. Bjannes de Doper (Amsterdamstraat): H. 7.30, 8.30, 9.30 (Hoogmis), 11 en 12 u. (J, rt (Kleverpark)6.30, 7.45, 9, 10.30 S.R^fyms) en 12 uur str'aoJ'isabeth en Barbara (Pau) Kruger- H. 6.30. 7.45 (Hoogmis), 9 en 11 uur. IO.45 (Rijksstraatweg): 6.30, 7.30, 8.30 O. l J ogmis' en H 30 uur- Weg). van Zeven Smarten (Ruksstraat- 7130-3°. 7.30. 8.45 (Hoogmis). 10.15 en H r' "Ur. 18 uur Avondmis. str=„,, trUa en Paulus (Tesseisehade- A)le»v 6.30, 7.45, 9 (Hoogmis) 10.45en 12 g "eUigste Drieëenheid: 7. 9 (Hoogmis) «vipkeV1 moemendaal: 7.30 en 9 uur. Vr. Onbevlekt Ontvangen lOverveen) 8, 9 (Hoogmis), 10.30 en 11.30 uur. Agatha, Zandvoort: 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 (Hoogmis) en 11 uur. H' Bavo (Heemstede): 7.15 8.45 10 (Hoog- mis) en 11.30 uur O. L. Vr. Hemelvaart, (Heemstede): 7. 8.15 (Hoogmis) 9 45 10 45 en 1145 uur. H. Antonius van Padua Aerdenhout)7.30, (Hoogmis) en 11 uur. Het Haarlems Jaarboek is weer uit. Der traditiegetrouw is het weer een gemakkelijk hanteerbaar boekje gewor den, dit jaar in een blauw-groene kaft. Onder auspiciën van „Haarlems Bloei" heeft de uitgeverij „Teka" een jaarboek samengesteld, dat in alle op zichten op de practijk is afgestemd. Betrouwbaarheid en gemakkelijke hanteerbaarheid zijn eigenschappen, die zulk een uitgave primair moet bezitten. Schoonheid van vorm komt pas op de tweede plaats. De uitgeefster is er in geslaagd in al deze opzichten een werkelijk waardevolle prestatie te le veren. Het lijdt dan ook geen twijfel of de vele Haarlemmers en vreemdelingen die zich in het openbare leven moeten bewegen, zullen in het jaarboekje 1955 een handige gids vinden. Het jaartal 1955 is enigszins mislei dend want feitelijk loopt het jaarboekje van half 1955 tot half 1956. Dit, omdat vele instanties en verenigingen hun laatste gegevens en wijzigingen in het voorjaar nog graag aangevuld zien. Men moet nu eenmaal een grens stel len en een jaarboekje, dat een over zicht wil geven van een zo dynamisch gegeven als net openbare leven in een grote stad, zal nooit helemaal „bij" kun nen zijn. Misschien dat men dan toch beter het einde van het jaar als af- sluitingsdatum kan nemen. Ditis ech- ter een beleidskwestie van de samen- t resultaat van hun werk toont aan, dat zij bij dat soort kwesties beraden te werk gaan. heel goede naam kreeg in Oud-Schoten vooral. Vroeg men daar om medewer king, St. Caecilia stelde nooit teleur. Toen in 1927 moeilijkheden rezen om trent de leeftijdsgrens in verband met die voor de St. Jozefgezellen, maakte St. Caecilia zich hier van los, om voor taan een zelfstandig bestaan te gaan voeren. Op dit tijdstip legde de heer Chr. Huij boom om gezondheidsredenen zijn diri gentschap neer. In zijn plaats kwam toen de heer S. A. Noom. In Juni 1931 werd het 12-jarig bestaan gevierd met een groot concours, dat zeer goed slaag de. De financiële moeilijkheden zijn echter niet slechts van deze tijd, ook toen al werden om de onkosten te dekken, boot tochten georganiseerd en kort voor de laatste oorlog waren de stands voor een te houden fancy-fair al keurig inge richt, toen door de afkondiging van de mobilisatie, al dit voorbereidend werk voor niets bleek te zijn gedaan. Het 25-jarig bestaan viel in de bezet tingstijd, zodat slechts met een zeer be scheiden viering volstaan moest wor den, toeA echter na de bevrijding de een na de andere buurtvereniging als het ware uit de grond werd gestampt, ont plooide St. Caecilia zich weer ten volle, door gul medewerking bij het feestvie ren te verlenen. Ook in de jaren hierna werden nog triomfen gevierd, zoals op het solisten-concours in gebouw Cultura te Haarlem in 1950 en in 1952 bij de be kende muzikale uitwisseling tussen Puth en Haarlem. Caecilia uit Puth ver overde op zijn Limburgs de Haarlemse harten in April, terwijl de Haarlemmers zich in Puth op dat punt evenmin onbe tuigd lieten bij het tegenbezoek in dn maand Augustus. Het zevende lustrum Rondom het zevende lustrum, dat in 1954 is gevierd, pakten zich reeds-don kere wolken boven St. Caecilia samen. Daar was als eerste de geringe belang stelling van de zijde der bewoners be noorden de Jan Gijzenvaart, zoals de heer Tervoort, tot voor kort nog secre taris van St. Caecilia, destijds publi ceerde: daarnaast de zeer matige lief hebberij van de Haarlemse muzikanten en tenslotte de finantiële kant, die maakten dat St. Caecilia een ernstige crisis kreeg door te maken. Dat laatste vooral leidde er toe, dat het bestuur de heer S. A. Noom, die 24 jaar de dirigeerstok had gezwaaid, moesten ontslaan. Een nog jeugdige di rigent, de heer J. Heeremans nam toen de taak over. Tijdens de receptie, die de harmonie bij haar 35-jarig bestaans- feest heeft gehouden, is een en ander tot uitdrukking gekomen in de woor den, die pastoor Van Eeden sprak. Met voldoening stelde deze toen vast, dat de harmonie zo vele malen had meege werkt om de mensen meer vreugde te brengen. Bovendien had zij de schoon heid gediend en daarbij was hem opge vallen, dat de leden van St. Caecilia er nimmer naar hadden gestreefd, zich zelf beroemd te maken. De pastoor haakte voorts in op de gedachte, dat de harmonie thans een zekere neergang Advertentie Kingsway de Lux, 4-deurs Vraagt demonstratie. KRELAGE GARAGE Leidschevaart 10 - Telef. 11214 In het verenigingsgebouw „De Hoofd wacht" aan de Grote Markt hield de ver eniging „Haerlem" gisteravond haar jaarvergadering onder presidium van de voorzitter der vereniging, dr. C. Spoel- i der. Deze merkte in zijn openingswoord i op, dat de vereniging dit jaar rustiger had kunnen werken, indien er geen moeilijkheden zouden zijn geweest met „De Hoofdwacht". Deze moeilijkheden kwamen meer geprecisieerd tot uitdruk king in het goedverzorgde jaarverslag over het afgelopen 53ste verenigings jaar van de secretaris, de heer P. A. Di.ikema. Toen in Januari 1954 de Stich ting Haarlems Bloei, die sedert tal van jaren onvoeldoende gehuisvest was, ver zocht om tijdelijk onderdak in „De Hoofdwacht", was de vereniging hierop ingegaan, hoewel het gebouw niet als bureau voor vreemdelingenverkeer ge schikt is. Het college van B. en W. was toen eensklaps gekomen met een huurop- zeggin, omdat de gemeente geen ruim te meer had voor haar ambtenaren. Met een beroep op de Huurwet heeft de vereniging zich tegen de ontrui ming verzet en thans heeft men goede hoop, dat de onderhandelingen die nog steeds gaande zijn en voor de vereni ging goede afloop zullen hebben. In het jaarverslag werd ook ge memoreerd een post van f 1000 voor de oprichting van „De Adriaen". Zover was het echter nog steeds niet gekomen door gebrek aan voldoende belang stelling. De gemeente houdt er een ter rein voor beschikbaar. Voor restau raties van historische monumenten werd f 2750 uitgegeven. De traditionele herfstwandeling door het landgoed Elswout staat ook voor dit jaar weer op het programma, naast een excursie naar Gouda. In September zal een tegeltentoonstelling worden gehou den, samengesteld uit de collectie van de heer D. Korf. De vereniging heeft het plan opgevat om bij de 100-jarige geboortedag van Jac. van Looy in het Huis Van Looy een herdenkingssteen te doen aanbrengen. MET DRIEEN naast elkaar fietsen In het jaarverslag van de secretaris werd bijzondere aandacht geschonken aan de feestverlichting in Haarlem en andere versieringen in de straten. De n Haarlem zijn deze week twee slachtoffers van het verkeer te betreuren. Het verkeer op de Schoterweg heeft in een tijdsbestek van enkele dagen tweemaal zijn tol geëist: een jong meisje vond Dinsdagmorgen de dood op haar weg en Donderdagmiddag was het een Haarlems ingenieur, die een door een ander gemaakte verkeersfout met zijn leven moest bekopen. In deze serie „Let op in het verkeer" is het goed bij deze ge beurtenissen even stil te staan, om zich te bezinnen op eigen gedrag in het verkeer, dat met de dag steeds inten siever wordt; juist omdat het verkeer grotere vormen aanneemt, waardoor sommige verkeerssituaties voor bepaalde groepen weggebruikers niet meer zijn te over zien. Meer dan ooit zijn daarom kennis van de verkeers regels en een juist verkeersgedrag van het allergrootste belang. Op bovenstaande foto, die reeds voor zich spreekt, ziet u wat er gebeurt: drie jongelui, die grote haast hebben, om op tijd op school te komen, passeren geza menlijk een geparkeerde auto. Het behoeft geen betoog, dat hier een opgelegde verkeersfout wordt gemaakt. Men mag nu eenmaal niet met drieën naast elkaar rijden, maar scholieren en dikke vriendinnen schijnen er be hoefte aan te hebben, om op dat punt de verkeersregels met voeten te treden. Zij mogen echter wel beseffen, dat zij zich en anderen op deze wijze in groot gevaar brengen; vooral op niet te brede wegen. „oo Wanneer men met de tram Zand-1 Het Zandvoortse Gemeentebestuur zou beleven. „Dat ligt echter niet°aan vreemdelingen moeten wel een bijzon- voort binnenkomt, ontwaart men vlak t beraamt intussen plannen om het bus- u" verklaarde hij „maar aan de ver- der rommelige indruk van de stad krij- vóór het eindpunt aan weerszijden van station, een belangrijk entrée van de .1 i4.11j aInMn i ke/lnloofe oon tiro oriTinro ortfniiro era to anderde smaal van de mensen. Het is maar de vraag, of die veranderde smaak een verbeterde smaak is." W:.; meenden nog even op deze woor- de.. te moeten teruggrijpen, omdat we ze zagen als i ïleiding op de gang van zaken, die nu gevolgd is. We spreken echter de wens uit, dat de huidige sa menstelling, de oude roem van St. Cae cilia weer zal weten te bereiken, zij het dan mogelijk onder een andere naam en een andere banier. Maar daarop hopen we volgende week terug te komen, evenals op de geschiedenis, die „Eu phonia" uit Oost achter zich heeft. gen, wanneer zij de slierten draden met lampjes ontwaren, die veronder steld worden voor een feestelijke aan blik te zorgen. De stad behoeft, even als Gent en Brugre, helemaal niet opgesierd te worden. Wel had het be stuur veel waardering voor de verlich ting van de verschillende gebouwen en monumenten. Het monument op het Houtplein echter kon het enthousiasme van het bestuur bepaald niet losslaan. „Wat moet Haarlem met dat baksel b(j de Dreef? Het lijkt wel van karton en het is te hopen, dat het spoedig zal vergaan." de trambaan een onooglijke zandvlakte waar circussen hun tenten opslaan en kermissen worden gehouden. Als de tram zal zijn opgeheven, zal ter hoogte van deze zandvlakte het station voor de autobussen worden gesticht. Ter hoogte badplaats, een waardige entourage te geven. In het kader van de sanering van de dorpskern zal het postkantoor op de hoek van het Raadhuisplein ver dwijnen. Met de P.T.T. is al overeen stemming bereikt: het postkantoor is Advertentie van het nieuwe bejaarden-complex „Het aan de gemeente verkocht en de ge- huis in de duinen" zullen de autobussen meente zal een nieuw postkantoor bou de Zandvoortselaan verlaten en via een wen aan de Zuid-zijde van het bus- over de trambaan te maken weg naar station en dat aan de P.T.T. verhuren, het bus-station in het hart van het dorp Daar zal voorts een gebouw voor de worden geleid. De Tramstraat zal dan dienst van sociale zaken worden ge- behoorlük worden geplaveid zodat de sticht en men heeft het voornemen om reizigers gemakkelijk het Raadhuisplein j in dit gebouwencomplex ook 't bijkan- kunnen bereiken. Advertentie DEN HAAG DE WONDERE WERELDSTAD IN MINIATUUR 18 Wachten en geduld betrachten is een schone en daardoor des te moeilijker zaak. Ik heb meer het moeilijke dan het schone ondervonden, toen ik op de entree in deze wereld zat te wach ten van Antonie-Marie, een meisje (want dat zou het borelingske zijn), dat het Haarlems zielenaantal met één zou vermeerderen en dat hope- jk de faam van de Spaarne-scho- nen mee zal helpen verbreiden. De burgerlijke „.and levert dage lijks de gelukkige getuigenis, dat zo'n entree de meest natuurlijke zaak ter wereld is en ik zal mij er wel voor passen dit kind van nu acht dagen oud als een Haarlemse verrassing aan u voor te stellen. Maar de komst van een kind kan in vele gezinnen de verrassing geven, dat zij kénnis maken met onge dachte offerzin en gezonde levens vreugde. Ik heb dat althans erva ren vanaf het ogenblik, dat ik in een prachtige zomernacht aanbelde aan het adres van een de toe komstige moeder toegedachte kraamverzorgster. De bel klonk bijna verlegen door die stille straat ergens in Haarlem-Noord en toen boven door het geopende raam een hoofd verscheen, opbloeiend uit de originele pon, voelde ik mij een be dremmelde jongen, die hulp moet vragen aan een vrouw. En die jonge vrouw kwam, dap per en levenslustig; en zij bleek de vaste burcht, bij wie wij ons veilig voelden, een en twintig uren lang, totdat de levenskreet van het kind de stilte van de zomeravond door brak en als getransformeerd werd in pure muziek, die van de sterren terugkaatste. Op dat ogenblil deed ik mezelf de belofte om de kruiszuster, wie zij ook is of waar zij ook werkt, te fê teren, niet met een advertentie .Openlijk dankmaar door een bril, die niet alle (Zater) daags 1STien dagen lang regeert zij, zorgt zij, maar leeft zij ook voor anderen en de vreugde om het nieuwe leven wordt door haar gekristalliseerd tot een uitbundig pleizier, dat al leen in het paradijs mogelijk kan Z1JNu is de Kruiszuster zelden ie mand om er een lyrisch vers over te schrijven; hoogstens zou een on vervalst levenslied het kunnen doen. Dat zij zoals in ons geval vanwege het „Kenaupark" wordt uitgezonden, mag geen bijgedach ten oproepen aan de vrouw van Hasselaer; want onze vechtersba- zins van enkele eeuwen terug zong heus het Pange Lingua niet, als zij de was te drogen hing, en evenmin wisselde zij een repertoir van Ma- rialiedjes af met ,,~roru the time you say goodbye". Nee, de onze was echt, wat je noemt, van ae geel-witte kleur en in haar zou ik alle Kruiszusters, van iedere kleur, willen huldigen jen van haar be scheiden plaats naar voren halen. Zij hebben het karakter, dat zelts dé lastigste kraamheer moet doen uitroepen: al gaf je me soms zout loze boter, zuster je was geen kruis. Haarlem staat bekend om zijn prachtig ambtenarencorps. De mensen, die hun bali-klan- ten in het stadhuis helpen, doen dat correct, nauwgezet en vriendelijk. Maar die prachtige nauwgezetheid heeft mij bijna twee uren gekost, eer ik met zekerheid kon zeggen, dat ik aan mijn burgerlijke ver plichting °m het kind binnen drie dagen aan te geven had voldaan. In stilte hoopte ik, dat ons kind het zoveelste duizendtal zou volmaken dat ik door de burgemeester vanuit zee zou worden gefelici teerd Niets van dat alles; wel zei de ambtenaar, die mijn stadhuis- Vaart uit het register te voorschijn had gehaald: „Meneer Bril, er kloot iets niet. Op de kaart staat Bril zonder punt op de i, in uw trouwboekje is de Bril wel gepunt. Bent u nu zonder of met een punt? Die punt hoort er bij," verzeker- de 'ik- „Puntigheid is voor mij een levensvoorwaarde." „Dat is een probleem," zei de ambtenaar. „Dat puntenverschil kan wel eens last opleveren bij een erfenis." Een onbehaaglijk gevoel bekroop mij bij de gedachte, dat er nu reeds over mijn erfenis gesproken werd, maar ik bleef vriendelijk evenals de ambtenaar. Hij telefoneerde met instanties en gelukkig werd van Leiden uit de verloren punt terug bezorgd. De grootste ramp kwam echter nog, toen bleek, dat inmid dels achter een ander loket de doch ter als zoon was ingeschreven en ik de (andere) ambtenaar moest be zweren, dat ik echt een dochter had aangegeven. En ook hij was vriendelijk en begrijpend. Wat geen dokter vermag, deed hij: met de meest milde glimlach: hij maakte van de jongen weer een meisje. Kijk, dat is een ambtenaar van het goede soort. Waar in onze nieu we spelling zovele geslachten ge slacht zullen worden, houdt de Haarlemse ambtenaar het geslacht in ere. En boven dien: hij zet de punt jes op de i. «KI»* tri/U*/ '«fPu* toor van het gewestelijk arbeidsbureau onder te brengen. In de laatste ver gadering van de gemeenteraad is breedvoerig gesproken over de keuze van de architect, die dit complex zal moeten ontwerpen. Burgemeester en Wethouders zijn terzake inmiddels tot eer> beslissing gekomen: zij hebben de ze opdracht verstrekt aan de Haarlem se architect B. J. J. M. Stevens. Bij dit besluit heeft vooral een rol gespeeld de eis, dat het eindpunt van het bus station een harmonisch geheel, aange past aan de bestaande bebouwing, zal moet worden. De heer Stevens heeft in Zandvoort talrijke woningcomplexen gebouwd en het Gasthuiskopje van de ze architect is een juweeltje van bouw kunst dat de aansluiting van het oude dorp Zandvoort aan de nieuwbouw in het wederopbouw-gebied op zeer ge lukkige wijze tot stand brengt. Staan de plannen voor de Zuid-zijde van het busstation dus al vast, de gemeente wil ook aan de West- en de Noordzijde gebouwen stichten welke aan dit deel van het dorp het karak ter van gemeenschaps-centrum zullen i geven. Aan de Westzijde bevindt zich het ge bouw van de ulo-school waarvan de achterzijde ngar het toekomstige bus station is gericht. Voor de ulo-school zal binnenkort een nieuw gebouw wor den gesticht (aanbesteding in het be gin van Augustus) en het leegkomende, verouderde, schoolgebouw dat van goede bouwkundige constructie is, wil men bestemmen voor de talrijke verenigin gen welke in Zandvoort te kampen hebben met ernstig gebrek aan lokalen voor repetities, bijeenkomsten e.d. Overwogen wordt aan de achterzijde van dit schoolgebouw een met de om geving harmoniërende voorgevel te bouwen, zodat de ingang van dit ge bouw aan de zijde van het busstation zal komen. Op het zogenaamde „Zwarte veld" ten Noorden van het busstation denkt men aan de stichting van een openbare leeszaal en bibliotheek en van een gebouw met zalen voor uitvoerin gen. Want daarvoor is in Zandvoort momenteel geen behoorlijke gelegenheid aanwezig. Het gemeentebestuur heeft aan de architect Stevens gevraagd om zijn gedachten nu reeds te laten gaan over de architectonische vormgeving van deze gebouwen. Bij het ontwerpen van het postkantoor zal deze vanzelf sprekend rekening houden met de aard van de andere bebouwing welke aan hem zal worden opgedragen. Teneinde een inzicht te kunnen krij gen in ile behoefte welke ten deze in de Zandvoortse genieenschap bestaat hebben burgemeester en wethouders een enquête ingesteld bij alle daarvoor in aanmerking komende verenigingen. De uitkomst van deze enquête zal be palend zijn voor de wijze waarop de plannen ten uitvoer zullen worden ge legd. Al zullen ook in de volgende phasen nog talrijke moeilijkheden moe ten worden overwonnen (financiering, bouwvolume e.d.) men hoopt toch bin nen enkele jaren zó ver te zijn dal het busstation te Zandvoort door een representabele bebouwing zal worden omsloten. Na de thuiskomst van het Konink lijk Mannenkoor „Caecilia" van zijn concertreis naar Oostenrijk, zal Don derdag 28 Juli 's avonds om i uur in de grote zaal van „Cultura" een re- unie worden gehouden. Het zijn niet alleen de ad vertenties die belangrijk zijn voor de leden van de Post orderclub, neen, regelmatig ontvangen zij persoonlijk per post nog diverse aanbiedin gen voor prijzen, stuk voor stuk beduidend lager dan zij gewend zijn te betalen. En dit is nu zo'n aanbieding, speciaal voor onze heren leden. Sigarettenaanstekers, zó mooi en zó knap gemaakt, dat ze een complete revolutie be tekenen op dit gebied. U kent dit model toch wei? Bij duizenden worden ze ver kocht, maar meestal voor een prijs, die bijna het dubbele is van wat U er voor gaat betalen. Met het volmaakte pomp- systeem is het een luxe aan steker die nooit weigert en waarbij U beslist geen luci fers als reserve nodig heeft In een keurig doosje ver pakt en met de volledige garantie, kunt U hem be stellen voor nog geen twee gulden. m Bestel (en word daardoor lid van onze postorderclub zonder enige verdere ver plichting) zo'n aansteker voor een ongekend lage prijs, voor ut WINKELCENTRUM BINNENWEG TEL. K 1800 - 117680 R'DAM In verband met de binnengekomen afschrijvingen, wegens vacantie van di verse speelsters, gaat het aanvanke lijk vastgestelde Volleybaltournooi van de R.K.S.V. „Onze Gezellen" Zondag niet door, doch zal het op een nader aan te kondigen dag gehouden worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1955 | | pagina 3